PDA

צפייה בגרסה מלאה : הפרויקט הבא-בלמי דיסק לסופה

מאיר רוטברג
02-09-03, 09:12
טוב חברים אנו קרבים לסיומו של הרכבת בית פיוזים נפרד לסופה הכל מחובר עובד ומתפקד כעת אנו בשלב הנקיון של החוטים מתחת להגה לא תאמינו כמה חוטי זבל זרקנו מצד שמאל , בערך חצי דלי גאנק ועכשיו לקראת הסיום אבקש תשובות טובות כתמיד לרעיון הבא,

בלמי דיסק לסופה, כן יש קיט הסבה לרכב בארהב משהוא כמו 600 דולר לפני מכס עבודה הובלה מס עננים ועוד חארטות,
העניין וכאן מכובדי המקצוענים נכנסים לפעולה לפני כמה זמן הייתה כתבה בפור ווילר על ברנש שעשה הסבה עצמית לכך,
אז??? מה צריך לפרוייקט זה? איזה בלמים , משאבה , צנרת , מה טוב מה רע?
החורף מגיעה והגיע הזמן לשפר את הבלימה במיוחד לאור העובדה כי היא אינה מהמשופרות בלשון המעטה וצמיגי הרכב משום מה גדלו לאחרונה,

בלה בלה בלה

Alon
02-09-03, 09:23
הקיט מגיע מארה"ב מושלם.
ללא צורך בתוספות.

אבל ....

חייב להיות אבל.

איך כבודו מתקוון לפתור את בעיית בלם היד או בעברית מדוברת הנד ברקס?
פתרון אפשרי הוא בלם על הדריב שאפט האחורי.
אפשר לראות כזה על הצפרדע של ברוך.
אבל לסופה זוהי תוספת להוצאה.
אלון

נמרוד
02-09-03, 09:29
שוואיה שוואיה... האם הקיט מארה"ב אכן מתאים לסופה? האין הוא מיוצר עבור דנה 35 ובסופה דנה 60? צריך לבדוק לפרטי פרטים...
לגבי בלם חירום, יש כמה אפשרויות - תלוי על איזה רכב מבוסס הקיט. הרי יש מכוניות עם בלמי דיסק מאחור. יש מכוניות שבהם הבוכנה ההידראולית בקליפר מופעלת גם מכנית ע"י כבל, יש מכוניות שבהם מורכב מעין בלם תוף קטן בתוך הדיסק בתור בלם חירום (פורד אקספלורר)... בכל מקרה, הקיט חייב להגיע עם פתרון כזה או אחר.

Alon
02-09-03, 09:39
כשהייתי בארה:ב בקולורדו החזקתי קיט ביד עבור דנה 60.
מדובר על תקופה של לפני 3 שנים בערך.
לקיט הספציפי בזמנו לא היה פתרון לבלם היד ולכן הוא נשאר בקולורדו. לזכותה של החנות הנ"ל המוכר הוא זה שהעלה את בעית בלם היד.

Alon
02-09-03, 09:46
מצורף קישור לגוגל אם ים של מידע.
http://www.google.co.il/search?q=Brake+conversion+DANA+60&ie=UTF-8&oe=UTF-8&hl=iw&lr=

ניר ל
02-09-03, 10:06
למה לעזאזל בלמי דיסק ?!
אולי צריך לפתוח נושא מיוחד ו"דביק" בעניין הזה, כי זו לא הפעם הראשונה וגם לא המאה שהוא עולה.
אני מבין שהבעיה שרוצים לפתור היא ביצועי הבלימה המרשימים של הסופות במיוחד. אין כאן בעיה של פיזור חום נחות, עבודה מאומצת של בלמים וכו', אלא אם מאיר מסב את הג'יפ לצרכי ראלי.
כמו שנאמר כאן בעבר אין ספור פעמים - בלמי תוף מסוגלים לבלום טוב יותר מבלמי דיסק, דרוש לחץ נמוך בהרבה ומשאבות קטנות בהרבה כדי להפעיל אותם.
מי שירצה הסבר טכני פשוט - יקבל, או שיעשה חיפוש בנושא - בלמי תוף/המרצה עצמית/הגברה עצמית.
קיים שסתום פרופורציה שמווסת את חלוקת הלחץ בין בלמי הדיסק הקדמיים לבלמי התוף האחוריים, בפועל הוא מספק הרבה פחות לחץ לאחוריים בכדי למנוע נעילה שלהם לפני הקדמיים. (מה שהיה קורה בוודאות אם היתה חלוקה שווה).
אם תלביש בלמי דיסק מאחורה בלי לשנות את יחס החלוקה - הם לא יהיו מסוגלים לבלום בכלל. אני בטוח שהקיט כולל שסתום קומבינציה חליפי או מתכוונן, שסתום מתכוונן יפתור את הבעיה ממילא עם שימוש בתופים המקוריים. רק שאסור להקל ראש בצורך בכיול מדוייק, נעילה של בלם אחורי לפני בלם קדמי זה לא משהו שאתה רוצה שיקרה.

מוני דיסקו
02-09-03, 10:35
מאיר אתה יורה לכוון הלא נכון.
אם אתה רוצה לבלום בתדירות גבוה (ראלי) לך על בולמי דיסק.
במידה ולא - אין סיבה להחליף
בולמי תוף עוצרים יותר טוב פר לחץ שמן נתון.
נכון הם מתנקים ומתקררים פחות טוב - לא משנה לצרכי זחילת סלעים.
רוצה עצירה יותר טובה - לך על בוסטר יותר טוב (או יותר גדול או בלחץ שמן של ואנדורה)
ואולי גם כדאי להוסיף שסתום כוונון מתכוונן.

ערן המסוקס
02-09-03, 11:17
אני מסכים למרות הכל עם מאיר. בלמי התוף האחוריים הם דבר מחורבן לחלוטין!
רפידות מקוריות בקושי עוצרות את הרכב וגם בלם החנייה בקושי עובד. רפידות מודבקות נותנות עצירה טובה אבל נשחקות כל 10K ק"מ. אחרי טיול בוץ הבלמים האחוריים ננעלים בנגיעה עד שפותחים ומנקים אותם. כל המכלולים נשארים מלוכלכים, נתפסים, מתמלאים קורוזיה, חלקי רפידות שעלולים להשבר נשארים בפנים..

לדעתי, החלפה לבלמי דיסק היא תוספת ברוכה, כל עוד במחיר סביר.

מאיר רוטברג
02-09-03, 13:44
אני רואה כי קלעתי לעניין עם הנושא ויש דעות לכאן ולכאן כך שהדיון צפוי להיות מעניין, ולעניין
האם ניתן להסב את הבלמים לדיסק על ידי הכלאה מפרוק או רק בקיט מוכן?
איך יודעים שצריך לשפר את הבוסטר? ע"מ לא להחליפו בחינם,
,

asafk
02-09-03, 20:45
ההסבה פשוטה, החלק היחיד שצריך לייצר הוא תושבת לקליפר.

הבעיה היא אכן, בלם חניה.
-אפשר לקצוץ את זנבו של הטרנספר, להחליף גל אחורי לסוג הזחיח, ולהרכיב בלם חניה ביציאה מהטרנספר.
-אפשר גם על הכניסה לסרן האחורי, ויש לזה הרבה חסרונות (פגיע לאללה).
-אפשר לקחת סט של פורד עם תוף בתוך הדיסק- אבל זה מגביל מאד במציאת חלקים,
-ויש את האפשרות להפעיל את הקליפרים עם כבל- צריך למצוא קליפרים מתאימים- ואין הרבה כאלה.

אני מתאר את המסקנות שאני הגעתי אליהן כשרציתי להתאים דיסקים לסופה, והמסקנה היתה להישאר עם דרמים. הבעיה היחידה עם דרמים היא הלכלוך שגומר רפידות. חוץ מזה, אין יתרון אמיתי לדיסקים ברכב כמו סופה. אם הבלימה לא חזקה מספיק עם גלגלים גדולים- תחליף מגבר בלם למגבר הידראולי של GM, זה הרבה יותר זול ופשוט.

אסף.

אריק זמר
02-09-03, 21:06
ערן אני לא יודע מה קורה אצלך...אבל שיהיה.
מאיר, נתחיל בזה שאני מסכים עם כל השאר ולטעמי אין שום דבר לכוון הבעד (טוב נו...קצת עם לכלוך). גם אני לא נתקלתי בבעית בלימה על 33", גם על כביש הם ננעלו.
אני בצד הנגד.

מאיר רוטברג
02-09-03, 21:09
וזה מה שחשוב
מגבר בלם של גי אם איזה מה מי מהההבדל בנתתונים הטכניים שנדע אם זה בכלל שווה את הטירחה

איציק - 4X6ZH
02-09-03, 22:51
מאיר מה אתה מנסה לעשות לגרום לכל התקלות כמו במערכות הבלימה של האביר הישראלי .
ומה יהיה בהבט החוקי .
או שזה רכב לשטח בלבד וגם אז יש לרסן לחץ בלימה בסרן האחורי .
לא צריך ליבא קיט קנה סרן מושלם מפרוק והעבר חלקים יש לבנות את יחידת תושבת לקליפר
באינרנט יש כאלה בלי סוף כולל תמונות .
בסה"כ אני לא מוצא ענין אולי אתגר טכני?
איציק .

אדי
03-09-03, 00:10
לדעתי האישית אפשר למשיך ולחיות עם התופים מאחור . אם אתה בכל זאת מעוניין בהסבה בדוק את הקישורים הבאים , שאלות של חבר שרצה לבצע את ההמרה לדיסקים מאחור בדנה 44 בסופה .
http://www.pirate4x4.com/forum/showthread.php?s=f51ed28d2ee1e4627a7e0c5 83b1e15c1&threadid=83677

http://www.pirate4x4.com/forum/showthread.php?s=f51ed28d2ee1e4627a7e0c5 83b1e15c1&threadid=52592

בסוף הוא ירד מזה ...

אדי

asafk
04-09-03, 15:39
הסבה להידרובוסט לא מסובכת, אפשר לפרק מכל GM מסחרית. אתה מחליף את כל המגבר קומפלט, ומחליף בהזדמנות גם משאבת הגה כוח, ואז במקום הגברת וואקום, יש לך הגברה הידראולית מהמשאבת הגה. הבעיה אז עלולה להיות בלימה חזקה מדי- זה ניתן לפתרון פשוט על ידי כיול שסתום החלוקה של הבלמים, ככה שהאחוריים לא יינעלו מוקדם מדי.

אסף.

אריק זמר
04-09-03, 15:46
ואז יש צורך לבדוק אם הבוסטר לא יפריע למכסה המנוע להיסגר...

יפתח
04-09-03, 18:04
לפמי כשנה חבר טוב שעושה איתי מילואים הסב בסופה עם דנה 44 את הברקסים לדיסק ללא מאמץ מיוחד.
הדבר היחיד שצריך זה גרנד שירוקי מפירוק, שאר החלקים מתאימים ללא התאמות מיוחדות.
אני יכול לנסות לברר איזה שינויים נידרשו.
הרכב יושב גם על קפיצי סליל אחרויים של היייבך וקידמיים של פרו קומפ, רכב מאוד מעניין שניבנה גם לשימוש יום יומי לאישה וגם לעבירות קיצונית (כמובן יחסי העברה ונעילות)

בוזי
04-09-03, 21:42
סרן אחורי של מוסו???? :roll:

(דנה44 עם בלמי דיסק)

eran4x4
07-09-03, 20:49
נדמה לי שיש גם אפשרות לישום בעזרת שסתום על צינוריות הברקס שמחזיק את הלחץ בתוך הבוכנות.

מאיר רוטברג
07-09-03, 23:08
נזק טוטאלי בטח אפשר סרן מפרוק

חנן-ג'יפולוג
11-09-03, 00:16
כמו שניר כתב, פוטנציאל הבלימה של בלמי התוף הוא אדיר! ומוגבל בכוונה תחילה! ע"י שסתום הפרופורציה.
כפתרון BOLT ON יש שסתומי פרופורציה מתכווננים ב89 דולר.
וכפתרון לא בולט און, ניתן לשחק עם הקפיץ בשסתום הפרופורציה.

להסב לבלמי דיסק בשביל לחזק את יכולת הבלימה זה טמטום וסותר את עקרונות העבודה של של מערכות בלמים ברכב.

kondason
11-09-03, 19:24
אהלן מאיר

אני אישית ממליץ לך בחום להסב את תופי הבילום בצמד בלמי דיסק.
היתרונות של בלמי התוף על בלמי הדיסק הוסברו בהודעות הקודמות.

בלמי תוף עצמם נחלקים ל4 סוגים

הסוג שמותקן בסופה הוא מסוג סמי דופלקס. מבלי להכנס לתכנון ההנדסי,
המשמעות של שיטה זו, שתמיד הבלימה לכיוון קדימה תהיה גבוהה בשני שליש לעומת הבלימה לאחור.

מכיוון שאתה שועל ותיק, ידוע לך שבנהיגת שטח הרבה פעמים אתה לוחץ על הברקס על מנת למנוע דרדור לאחור, או מנסה להאט את הרכב בירידה ברוורס.
לא משנה איזה מגבר בלם תרכיב תמיד לא יהיה לך ברקסים בסרן האחורי בדרדור לאחור.

דבר נוסף שמאוד מציק בבלמים של הסופה היא שינוי קל במקדם החיכוך של הרפידות, יכול להוביל לנעילת הגלגלים בסרן האחורי (כתוצאה מההמרצה עצמית)
אף פעם לא תמצא את הנחלה בשסתום הפרופורציה (עין ערך אביר)

יתרון נוסף שיש לבלמי הדיסק זה האמינות מבחינת התקלות בגלל פשטות העניינים.
בלמי תוף תמיד היו רגישים יותר לתקלות, בגלל כמות החלקים (קפיצים מותחנים רגולז'ים) לעומת בלמי הדיסק.

בקיצור בלמי דיסק עם כיוון חד פעמי של שסתום הפרופורציה יעניקו לך בלימה איכותית בסרן האחורי עם אפס תקלות גם בנסיעה בבוץ, במים, או בדיונה קדימה וברורס באופן שווה.

בברכה

עידן קישון

UNIX
21-11-04, 17:59
מאיר מה בסוף עלה בגורל הברקסים האחוריים שלך?

קיד
21-11-04, 21:58
-אפשר לקחת סט של פורד עם תוף בתוך הדיסק- אבל זה מגביל מאד במציאת חלקים,
אין בעיה.....פג'ארו Q2.8 או פג'ארו קינג, משתמשים בהסדר הנ"ל.
חלפים בשפע, רפידות ודיסקים. אני מעריך שדיסק אחורי חליפי גם יהיה זול.

מה מטרת הפרוייקט?
הגברת כוח הבלימה, או פתרון טכני לבוץ ומים בחורף?
אם מדובר על הגברת הבלימה, אז מספיק מגבר בלם גדול יותר. עדיף להגדיל את כוח הבלימה של הקידמיים דווקא.
אם מדובר בשיפור טכני (מטעמי ניקיון, איכות בלימה, אחזקה וסימטריות) אז בוודאי דיסקים.
כמה סטים של סנדלי בילום ניתן לקנות בעלות פרוייקט ההסבה? לא יותר פשוט להחליף פעמיים בשנה סנדלי בילום?
קיד.

UNIX
21-11-04, 22:02
תשמע קיד בחו"ל זה עולה 600 דולר לפני מיסים וכו' .
בארץ אולי אפשר להגיע לפחות (הרבה) , אני לא יודע מחירים אז אני לא רוצה עוד לדון בזה אבל כעיקרון המטרה היא רק בגלל מים בוץ ושאר מזיקים .
לא הבנתי לגבי הפגרו תוכל להרחיב? ראית דברים כאלו עובדים כבר?

מאיר רוטברג
22-11-04, 09:19
הבעיה העיקרית לטעמי אינה דווקא על הכביש התרגלתי בבלימות חרום להתפלל מהר
הבעיה הינה בשטח טכני כאשר אתה רוצה לדרדר עצמך מעט למטה ,זה פשוט לא עוצר נקודה
600 דולר בארה"ב לפני הובלה ומיסים זה יקרררררר

ערן המסוקס
22-11-04, 09:59
מה הבעייה לעשות התאמה של בלמי דיסק בארץ, מאיזה גרוטאה כלשהי?
אני מכיר מישהו פה שיש לו את זה.

ואגב, זה נשמע לי ממש מוזר שבלמי התוף האחוריים לא בולמים. אם הכל תקין ומורכב נכון הם אמורים לעצור מצויין. אצלי הבעייה היא הפוכה. כאשר הם מתלכלכים בבוץ או ג'יפה רטובה אחרת, לאחר כמה דקות ומאותו הרגע הם ננעלים הרבה יותר מידי מהר.

UNIX
22-11-04, 10:25
זאת הבעיה של כולם ובגלל זה אני חושב על זה .

בוזי
22-11-04, 13:46
סרן אחורי של מוסו פותר לך את כל הבעייה.
דנה 44 + דיסקים.
המהדרין יכולים להוסיף דיסק של אופנוע על גל ההינע.

UNIX
22-11-04, 13:56
החלקים מתאימים בול? למה צריך דיסק על גל ההינע?

AvigdorAharon
22-11-04, 14:06
ברוך,

תוכל בבקשה להגדיר איזו בעיה אתה רוצה לפתור?
כולנו (CJ וסופה) נוסעים עם בלמי תוף מאחור, אולי כדאי שגם אנו נחליף את הבלמים.
אבל לפני כן, למה? איפה בעיה? (במבטא של באבה לובה...)

אביגדור

UNIX
22-11-04, 14:18
הבעיה אחרי טיול בוץ , אחרי שטיפה במים של הג'יפ , מים שחודרים לברקסים , ג'יפה וכו' .
אני כמעט כל שנה מחליף ברקסים מאחור , הג'יפ שלי עוצר יחסית טוב , לא כמו רכבים חדשים יותר אבל עוצר טוב .
אם ההסבה לא תהיה יקרה יותר מדי אז אני חושב שזו בעיה חשובה מאוד
שכדאי לפתור .
אצלך אין בעיה אחרי בוץ? מים ?

נמרוד
22-11-04, 14:32
הבעיה אחרי טיול בוץ , אחרי שטיפה במים של הג'יפ , מים שחודרים לברקסים , ג'יפה וכו' .
אני כמעט כל שנה מחליף ברקסים מאחור , הג'יפ שלי עוצר יחסית טוב , לא כמו רכבים חדשים יותר אבל עוצר טוב .
אם ההסבה לא תהיה יקרה יותר מדי אז אני חושב שזו בעיה חשובה מאוד
שכדאי לפתור .

אמור להיות כיסוי גומי לחלון שדרכו מכוונים את הבלמים - הכיסוי הזה קיים אצלך?

UNIX
22-11-04, 14:41
כן הוא קיים .
בכל אופן אני חופר הרבה ברשת והפרויקט לא נראה מסובך יותר מדי , לבינתיים מצאתי זוג קליפרים עם אפשרות לבלם חרום ב 280 דולר , זה יקר .
החורף הזה לפחות אני נשאר עם מה שיש כרגע , בקיץ כבר נמצא פיתרון ואולי אלך על ההסבה אם אני ימצא איזה מוסו מפירוק.

AvigdorAharon
22-11-04, 15:15
אמור להיות כיסוי גומי לחלון שדרכו מכוונים את הבלמים - הכיסוי הזה קיים אצלך?

בנוסף לכיסוי הזה, קיים חור עגול מהחזית של הגלגל (דרכו פותחים את הברגים של הצירייה).
יש פתרון חביב לחור הזה?

אביגדור

AvigdorAharon
22-11-04, 15:18
שוטפים טוב טוב, לוחצים כמה לחיצות טובות על הבלם, וזהו.
עד היום לא נתקלתי בבעיה מיוחדת, אבל...

אביגדור

six 4 life
22-11-04, 15:21
אביגדור-החור שאתה מדבר עליו הוא חור שיש בראש הציריה עצמה- אכן על מנת לפתוח את הברגים שלה ולהוציא אותה מהסרן.

הוא לא מפריע לאף אחד ואין סיבה לסגור אותו.

לדעתי התכוונת לחור שנמצא בין הצירייה לדראם- חור שנשאר פתוח גם כאשר הג'אנט מורכב על הג'יפ.
ואכן העלית נקודה מעניינת לגביי לסגור אותו
אולי מצאת פיתרון לסיקסים חובבי הבוץ......

מגניב :D

-ארז 8) -

חנן א.
22-11-04, 15:35
אם הייתם נוסעים עם המכסה (מין כוס מתכתית גדולה) שבמרכז הג'אנט, החור הזה לא היה חשוף.

AvigdorAharon
22-11-04, 15:55
אם הייתם נוסעים עם המכסה (מין כוס מתכתית גדולה) שבמרכז הג'אנט, החור הזה לא היה חשוף.

מאיפה יש אצלך כזה? שוב פעם מוני עבד עלי...
בכל מקרה, בעבר החור היה סגור, וכדי לפתוח את הצריות פתחתי אותו.
אני אשים לב ברכבים אחרים, אף פעם לא שמתי לב שיש שם עוד משהו.

אביגדור

six 4 life
22-11-04, 16:05
אביגדור יש כאלו מכסים יעודיים למרכז הג'אנט

אני מתאר לעצמי שאפשר למצוא כאלו בכל מיני פנצ'ריות שמוכרות ג'אנטים שכאלו.
אני בכל אופן לא נתקלתי במקום כזה.

דיעה אישית- מעבר ליעילות שלהם בבוץ וכו', הם בהחלט מוסיפים ליופי :wink: .

-ארז 8) -

haimmiri
22-11-04, 16:17
ברוך אתה מוזמן לבוא לראות

http://www.pic.co.il/Files/E654BF2AB0774ED49056AC133A0CB9E2/norm_CF5290AEA34F478DA43BEE632D1C8C37.JP G

ערן המסוקס
22-11-04, 16:49
רעיון טוב לסגור את הפתח הזה. אגב הסרן הזה אמור להגיע במקור עם פקק גומי קטן שאמור לסגור את החור הזה. כן כן, החור הזה בקצה הצרייה.

UNIX
22-11-04, 19:07
או עכשיו זה נהיה מעניין יותר .
חנן למה שהתכוונת קוראים" קאפה " בשפת הפנצר מאכרים .
חיים מדובר על הסופסיקס?
תודה על ההזמנה אני יממש אותה מתישהו .

קיד
22-11-04, 21:14
לא הבנתי לגבי הפגרו תוכל להרחיב? ראית דברים כאלו עובדים כבר?
בלמים אחוריים של פג'ארו, בנויים מדיסק בלם הידראולי, כאשר מרכז הדיסק השקוע, הוא למעשה תוף בלם, אשר בתוכו פועלים סנדלי בילום מכניות המשמשות כבלמי חניה.
קיד.

גיתאי נוה
22-08-17, 06:03
מעורר נשכחות

האם יש תובנות מאז השרשור ההוא?
מה נדרש על מנת להסב דנה 60 אחורי סופה מתופים לדיסקים?

-->