PDA

צפייה בגרסה מלאה : מי יכול לספר על צמיג שטח חדש KL71 של קומהו?

נמרוד
05-01-06, 16:41
יש אצל גפני, במחיר לא רע, במידה 31 לפי האתר:
http://www.tires.co.il/page.asp?div=Main

אני מחפש עכשיו צמיגי 33 לג'יפ, הצמיג הזה חדש לגמרי ויכול להיות מאד מעניין - קומהו חברה רצינית עם שם טוב גם בארץ - אבל אני לא מוצא עליו כמעט כלום באינטרנט, יש מעט מידע באתר הרשמי של קומהו, גם תמונה -
http://www.kumhotire.com/download/2005newsletter_3.pdf
שם יש גם מידה 33/12.5R15 שאני מחפש. למישהו יש יותר מידע?

ERAN NO 1
05-01-06, 18:40
אם אני לא טועה ששון "המפורסם" עם הטויוטה (שגולש בעיקר בJEEP TRIP ) הרכיב לא מזמן את הצמיג הזה. "SASSON16"
דבר אחד בטוח אפשר להגיד על הבחור אצלו הצמיגים עובדים ועובדים קשה אני מניח שהוא יוכל לתת לך חוות דעת טובה

eran4x4
06-01-06, 07:32
לתת לך חוות דעת טובה

טובה אולי אוביקטיבית לא בטוח....
אם כל הכבוד לבחור אני מקבל הרגשה של יותר מידי מניפולציות מסביב ל"מועדון ההילקסים"

JONIFREESTYLE
09-01-06, 12:49
:lol: הרכבתי את ה-MT ולדעתי אחלה צמיגים לא מרעישים יחסית ובשטח מצדיקים את התמורה . ובכביש רטוב מספקים אחיזה טובה על הגימי שלי לעומת חברות אחרות ויקרות.

חנן-ג'יפולוג
09-01-06, 13:42
זה מה שאני חושב על חוות דעת על צמיגים, במיוחד מפי אנשים שקנו את הצמיגים לפני חודש:

וגם, אחד הגולשים ביקש ממני לתת חוות דעת על צמיגים שהשתמשתי בהם, וזה מה שעניתי:

כמו שרמזתי קודם, אני לא ממש מאמין שניתן להשוות בין צמיגים (שהם מאותה משפחה, אני לא מדבר כאן על צמיג טרקטור מול צמיג כביש חלק) מבחינת אחיזה בשטח, ובכביש, כאשר מדובר על תקופות אחרות, ולכן אני לא אדווח על העניין. אני אקצין ואומר שאני חושב שאם מישהו כן נותן חוות דעת כזו, ולא על בסיס השוואה על אותו רכב, באותו סוג קרקע, באותה נקודת זמן, אז הוא מתעסק בנושא שהוא על גבול השרלטנות.

אני קניתי סט כזה, של ברידג'סטון MT , בסוף 99. לפני כשנתיים החלפתי את הזוג האחורי של הסט, עקב מראה רע של הדפנות, ועכשיו את הזוג הקדמי עקב התייבשות, היסדקות, ואחיזה על כביש רטוב כמו על קרח. אני לא יכול לדבר על בלאי של שחיקה, כי הם לא עשו אצלי הרבה קילומטרז', אולי 15K ק"מ. לעומת זאת, לגבי עמידות בקריעה, אני יכול להעיד שלמרות שכל ה15K ק"מ האלה היו כולם, בלי יוצא מהכלל במסגרת טיולים, כולל הרבה משחקי עבירות, הם לא נקרעו. הדפנות לא נראו יפה כל כך , אבל הן לא נקרעו.

אם אתה כבר קונה אותם, אז כדאי לדעתי לשים את החלק עם הכיתוב הלבן כלפי פנים. גם האותיות הלבנות נטחנות בשטח ונראות רע מאוד, וגם בשאר הדופן, היכן שמכסה את השכבה הלבנה שכבה שחורה חיצונית, השכבה השחורה החיצונית נקרעת, הלבנה נחשפת, וזה נראה לא טוב. מילא שזה נראה לך ולסביבה שלך לא טוב, אבל שוטר שיראה את זה עלול להסיק מסקנות לא נכונות לגבי העניין, ואתה עלול לצאת בנזק. אני לא עשיתי את זה, ומכאן המסקנה הזו. הצד השחור גם נראה מוגן יותר (ואולי זו רק טעות אופטית) , וכדאי שהצד שהמוגן יותר יהיה בחוץ, שזה המקום שבו הצמיג חוטף יותר.

לא הרגשתי שהם רועשים במיוחד. לגבי אחיזה בשטח, אני חושב שהם טובים, אבל קשה לדעת ללא מבחן השוואתי, באותם תנאים.
לגבי אחיזה בכביש רטוב, הם גרועים מאוד, אבל שוב, יהיה נכון יותר להתייחס לתכונה כזו לאחר מבחן השוואתי באותם תנאים, עם צמיגי בוץ אחרים.

בסה"כ אני חושב שהצמיגים האלה נותנים תמורה מצוינת לכסף. אני החלפתי אותם בגודייר ובBF כי רציתי עוד יותר טוב, עם שלוש שכבות בדפנות במקום שתיים.

לא מדובר בכך שהם פחות טובים מצמיגים אחרים במשפחה שלהם, משפחת צמיגי הבוץ הרדיאליים, אלא על כך, שהם פשוט לא אוחזים טוב בכביש רטוב. אל תבין מזה שיהיה נכון ללכת על צמיג בוץ אחר. חשוב גם להדגיש, שוב, שזו התרשמות סוביקטיבית שלי, וללא מבחן השוואתי מדויק. זו התרשמות שאולי לא הייתי צריך לכתוב אותה מלכתחילה. היא לא שווה הרבה, ולכן ההסתייגות במקור.

על הBFים אני בטח לא יכול לומר כלום, כי רק שמתי אותם.

על הגודייר? אין לי הרבה מה לומר. הם נראים בסדר. איתם כבר הייתי חכם יותר ושמתי את הצד השחור בחוץ, ולא נראים על הדפנות סימני חיכוך וקריעה.

מכאן:

http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=11352&highlight=%2A2015% 2A

בשורה התחתונה, צריך לקחת בערבון מאוד מאוד מוגבל את חוות הדעת על צמיגים, שניתנו על בסיס שהוא לא מבחן השוואתי מדויק, כלומר, על אותו רכב, באותו זמן, באותה נקודה בשטח, ועוד יותר צריך לקחת בערבון מוגבל את נותני חוות הדעת האלה.

סוזי המשתוללת
09-01-06, 18:36
נמרוד
אתה יודע את חוו"ד שלי בנוגע לקומהו וחוו"ד זו לא השתנתה על אף העובדה שמגעינו בנושא חסות לא הצליחו
70 אלף ק"מ של עבודה קשה והם עדיין עברו בדיקה של בוחן משטרתי ואפילו די בקלות
הייתי מרוצה בכל אספקט למעט החסות :twisted:

סוזי המשתוללת
09-01-06, 18:43
אגב היום אני נוסע על הנקוק
אחיזה מצוינת בשטח בוצי /סלעי רטוב
כביש קצת פחות טוב מהקומהו אבל זו התרשמות ראשונית והלחץ אויר לה היה נכון

יובל48
09-01-06, 21:33
הבעיה בצמיגים,שכולנו מתגאים בק"מ הגבוה שהם עברו ללא בלאי וקרעים
ומצד שני אנחנו "מתים" שיגמרו כבר ונוכל לקנות חדשים.

נמרוד
09-01-06, 22:23
אני מדבר על צמיג שהוא חדש לגמרי, מצאתי מעט מאד מידע באינטרנט ולכן הופתעתי לגלות שהוא למכירה בארץ וכבר מסתובב על הכבישים - הורדת כובע לגפני וליבואני קומהו שמביאים סחורה חמה! הצמיג נראה טוב ולפי הפרוספקטים, שזה כל מה שמצאתי באינטרנט פחות או יותר, אמור להיות בעל תכונות טובות לשטח, כולל מידות גדולות שמתאימות לרוק-קרולינג ועוד. אבל נתונים כמו כמה שכבות בדופן לא מצאתי. אני ממש לא מצפה לשמוע חוות דעת משימוש, כי כאמור מדובר על משהו חדש, לא יתכן שיש למישהו נסיון של יותר מחודשים ספורים.

מיקי פ
09-01-06, 22:34
יובל - ג-ד-ו-ל!!!
אתה כ"כ צודק, תמיד צריך תירוץ להחליף לחדש...

-->