PDA

צפייה בגרסה מלאה : פורד אקספלורר 2006-2010?

בידה
17-06-18, 04:13
היי שבוע טוב ומבורך לכולם:
אני מאד ''חם'' על לקנות יוקון שנת 96-99 בדקתי על הרכב בפורום כאן ולמדתי הרבה על כל מה שכרוך בקניית הרכב( חולה על אמריקאיות גדולות)ולפני כמה ימים קיבלתי המלצה על אקספלורר שנת 06-10 או מיצובישי פג'ארו ארול באותן השנים כרכבים שיתאימו יותר לאשה ביום יום כי הם פחות ''מפלצתיים'' וכרכבי שטח הם לא פחות טובים מהיוקון לשבילים של מתחיל כמוני ולא אחד שמחפש לקחת את הרכב ל'קצה', האם מישהו בבקשה מכיר את הרכבים, יכול להמליץ עליהם או להיפך, האם אפשר להגביה מעט את הרכבים ומה מידת הגלגלים המקסימלית שאפשר לשים עליהם? תודה רבה לכל מי שיעזור אני קורא בשקיקה כל פרט ופרט שאנשים מתייחסים אליהם, תודה.

נמרוד
17-06-18, 09:01
פורד אקספלורר 2006-2010 רכב עם מתלים נפרדים ולא סרנים. פלטפורמה דומה ללנדרובר דיסקברי 3 (לנדרובר היתה בשנים האלו חלק מפורד). רכב גדול, מפואר, מפנק, מנוע V8 חזק, צריכת דלק כמובן גבוהה. לא נועד להיות רכב שטח ולא מצטיין בזה, למרות שאפשר בהחלט לטייל (עליתי איתו את מעלה יאיר בזמנו במבחן דרכים). אין שוק שיפורים גדול, לא דגם שנוצרה סביבו קהילה לא בארץ ולא בעולם.

פאג'רו קינג מהשנים האלו זה רכב נפוץ למדי בארץ, רכב שטח סולידי שמקובל לשפר עם הגבהה מתונה וצמיגי שטח. רכב טיולים טוב. מאד שונה בכל היבט מיוקון מעשור אחד לפני, גם יקר יותר. קשה מאד להשוות.

אם אתה מתפזר ככה, כדאי שתחשוב שוב מה אתה באמת מחפש...

בידה
18-06-18, 03:36
פורד אקספלורר 2006-2010 רכב עם מתלים נפרדים ולא סרנים. פלטפורמה דומה ללנדרובר דיסקברי 3 (לנדרובר היתה בשנים האלו חלק מפורד). רכב גדול, מפואר, מפנק, מנוע V8 חזק, צריכת דלק כמובן גבוהה. לא נועד להיות רכב שטח ולא מצטיין בזה, למרות שאפשר בהחלט לטייל (עליתי איתו את מעלה יאיר בזמנו במבחן דרכים). אין שוק שיפורים גדול, לא דגם שנוצרה סביבו קהילה לא בארץ ולא בעולם.

פאג'רו קינג מהשנים האלו זה רכב נפוץ למדי בארץ, רכב שטח סולידי שמקובל לשפר עם הגבהה מתונה וצמיגי שטח. רכב טיולים טוב. מאד שונה בכל היבט מיוקון מעשור אחד לפני, גם יקר יותר. קשה מאד להשוות.

אם אתה מתפזר ככה, כדאי שתחשוב שוב מה אתה באמת מחפש...
קודם כל תודה רבה לך על העזרה!
ההתלבטות שלי ואני מודה שאני לא סגור זה בגלל שאני צריך רכב שישרת את האשה ביום יום מחד ויוכל לפנק אותנו גם בטיולי שטח פעם בשבוע/שבועיים, אני מת על היוקון אבל חוששני שזה רכב גדול מדי לאשה ביום יום, אגב הציעו לי גם לבחון האמר h3 כי יחסית הוא לא ענקי ובשטח הוא טוב יותר מהפג'ארו,תגובתך לעניין בבקשה.....

גיא
18-06-18, 06:27
יש במקרה האמר כזה למכירה פה באתר.
תבדוק בלוח.

Sent from my iPhone using Tapatalk

grand
18-06-18, 07:22
יש רק יצרנית אמריקאית אחת שעונה על הדרישות שלך, גם לאשה וגם לשטח, חברה קטנה ואלמונית בשם Jeep.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

בידה
19-06-18, 02:36
נכון, ג'יפ גם נשמע מפתה אבל עולה הרבה יותר מ-100k...

נדב ש.
19-06-18, 07:53
מיכוון שלא ענית באופן מסודר על השאלות פה:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/28546-רוצים-ג-יפ-ויש-לכם-שאלות-אנחנו-צריכים-הבהרות%21

אז קצת קשה לכוון אותך.

אבל ציינת שאתה חובב אמריקאיות גדולות ומפנקות שנתונים איזור 2006-2010, אולי שברולט טרייל בלייזר יתאים למשימה, לא יודע איך הוא בשטח אבל הנתונים סבירים, סרן אחורי חי, מנוע בריא 6 בטור לא מסובך, ניתקלתי באחד כזה מוגבה ומשופר, נראה חמוד.

asafk
19-06-18, 23:09
הוא לא לשטח. בעצם הוא בכלל לא לכלום. אם יש מכונית סתם - זה טריילבלייזר.
אקספלורר - לעומת זאת - שמבוסס על פלטפורמת דיסקברי 3 ובתוספת גימור אמריקאי - עובד יופי בכביש ובשביל. תכלס עם קצת שיפורים גם בשטח.

אסף.

בידה
20-06-18, 00:20
תודה רבה לכולם על העצות, האמר h3 יעשה את העבודה היומיומית+ שטח או שהוא ''סתם צעצוע'' כפי שכינו אותו מספר אנשים....?

asafk
20-06-18, 06:48
האמר זה אחלה. מתאים מאוד ליומיום ולשטח.
הבעיה היחידה איתו היא תדמית.

אסף.

דרור ברלי
20-06-18, 10:40
האמר H3 הוא אחלה רכב שטח.

טרייל-בלייזר הוא גם אחלה - בתור תורם מנוע לפרויקט של משהו שיותר מעניין ממנו.

נדב ש.
20-06-18, 10:51
סתם בשביל הידע הכללי, מה הבעיה בטרייל בלייזר?
מפרסמים עבורו קיט הגבהה, מיגונים, טמבונים וכו' בסדנאות, אז איפה הקאץ׳ פה?

להמחשה(נלקח מיד 2):

120064

דרור ברלי
20-06-18, 13:43
יש לו מנוע אדיר.
אבל כל מה שמסביב למנוע הוא בינוני-מינוס ולא מיועד לשטח. וגם בכביש הוא לא משהו.
אם לפחות היה אמין/איכותי... אבל גם כאן הוא לא.
בקיצור - לא משהו.

נשאר רק המנוע. מנוע מעולה, חזק ומרשים. היינו רוצים כזה מנוע בג'יפים שלנו.

גיא
20-06-18, 14:10
ולמרות הכל ... ראיתי כאלו בנקרות מטיילים.

איל מ
20-06-18, 15:19
פחחח,
בנקרות אפילו דאסטר עובר
(-;

גיא
20-06-18, 18:37
פחחח,
בנקרות אפילו דאסטר עובר
(-;

בדיוק ככה יצא לי לראות אותו.

רק שעכשיו אני קולט את הטעות. היה מדובר ב אדג׳
לו באקספלורר.
האוטו היה נמוך עד כאב.

דרור ברלי
20-06-18, 20:16
גם מהאקספלורר אני לא בדיוק מתלהב.

לזכותו - הוא גדול, מרווח ונוח ומתנהג על הכביש טוב יותר ממה שמקובל לצפות מאמריקאית גדולה.
בשטח - יש LOW, הפלטפורמה משותפת עם הדיסקו 3, אבל היכולות בפועל רחוקות מאוד... נמוך, 4 מתלים נפרדים עם מהלך לא מרשים. אין נעילות, בקרת המשיכה לא באמת אפקטיבית.
בארץ אין יותר מדי שיפורים
הדגמים המאובזרים ("אדי באואר") מגומרים בטעם... איך נאמר... לא לטעמי. מי שאוהב עיצוב פנים אמריקאי של פעם ונשים עם הרבה סיליקון, בלונד מחומצן וגבות מצויירות, בטח יאהב גם את האוטו הזה...

מה נשאר? מנוע V8 בנזין - "קויוטי" 4.6 ליטר, חזק - 292 כ"ס, עם רעש מגניב, שבארץ לא כל כך מכירים אבל בקרב המומחים באמריקה הוא לא נחשב לפאר היצירה של פורד...

יקיר גרין
20-06-18, 21:03
כבעלים של אקספלורר 2006 V8 לימיטד כבר 4 שנים, אני יכול להגיד שדרור מדייק כמעט בכל נקודה.
חוץ מזה שאשתי התאהבה ברכב כלכך שהדבר היחיד שהיא הסכימה לעבור ממנו היה לאקספלורר חדש יותר, והיא עדיין בוכה שהיא מתגעגעת ...
רכב אמין, זריר ומהיר מאוד. לא ממש ניסיתי אותו בשטח, אין לי ממש אופציות פה. אבל יש 4X4 אמיתי וLOW.
הנקודה היחידה שאני לא מסכים עם דרור, זה שהוא רכב גדול ... אני נאלצתי לשדרג לאקספדישן, כי הוא לא היה גדול מספיק.
לגבי צריכת דלק, אם אתה נוהג לאט ולא מאיץ מהר, הוא עושה 14 ליטר ל 100 ק"מ ... אם אתה לא נזהר, הוא יעשה גם 23. וזה בכבישים פתוחים, לא בעיר. מזל שהדלק פה זול...

בידה
21-06-18, 01:42
אוקיי, שוב תודה לדרור היקר וכל היתר, האספלורר ירד מהעניין כי הוא פחות טוב לשטח מהשניים האחרים, מה גם ואתמול הלכתי לראות אחד כזה ולא ממש נהניתי מהנהיגה. אף אחד פה לא אמר מילה לגבי פג'ארו שנת 08'-09 מנוע בנזין(יעצו לי לא להתקרב לדיזל אחרי עשור פלוס על הכביש), ההתלבטות היא בין הפג'ארו להאמר h3, רכב שאמור לשרת את האשה ביומיום ולפעמים נהיה בשטח... ברוך ה' איזה כיף לראות שאנשים פה שמחים לעזור לאנשים שהם לא מכירים, שוב תודה רבה

omri_t
22-06-18, 14:54
שמע
גם אקספלורר גם h3 וגם טרייל בלייזר הם רכבים שבארץ אינם נפוצים במיוחד.
הידע לגביהם והיצע השיפורים כמו מלאי החלפים מוגבל .
לדעתי הם לא מצעאה גדולה.

כתבו לך קודם וביטלת בהינף יש על מותג, אומנם פחות מוכר.... jeep

בשנתונים שציינת ובמחירים שציינת נכנס grand cherokee wk
בפחות מ 100k שציינת אפילו פחות פחות- תקבל רכב שטח לא רע בכלל.
היצע חלפים ושיפורים.
קהילה תומכת וגדולה מאוד.

יש לי כזה.
לטוב ולרע זה גיפ.
לדעתי הוא יותר מוצלח משמעותית מהדגמים שציינת.

מציע לך לקרוא את הכתבה כאן באתר לגביו.

דרור ברלי
24-06-18, 22:35
מבין אלה שצוינו האמר H3 הוא רכב שטח מפתיע ביותר.

היתרונות - הוא טוב בשטח. זויות מרכב טובות, גלגלים גדולים, נעילה אחורית (בדגם המאובזר), בקרת משיכה יעילה, מתלים טובים.
החסרונות - שדה ראיה בעייתי, מנוע 5 בוכנות בטור שקשה להחליט אם הוא טוב או לא (כנראה לא הכי מוצלח כי GM לא המשיכו איתו) והעובדה שהייצור הופסק כבר מזמן, וזה אומר בעיות חלפים שיגיעו במוקדם או במאוחר לרכב מדגם שגם ככה לא הצליח מי יודע כמה - לא בארץ ולא במולדתו. אין כאלה בפירוקיות.

בשורה התחתונה אין שום ויכוח - גראנד צ'רוקי טוב יותר. אם אתה רוצה כלי אמריקאי, Jeep זה הדבר האמיתי שאין בלתו.

בידה
25-06-18, 02:56
אוקיי תודה רבה על העצות, בהחלט אבדוק על הגרנד-צ'ירוקי אם זה באמת בטווח ה-85-100k שווה בדיקה, תודה רבה!

-->