PDA

צפייה בגרסה מלאה : בג'יפולוג יודעים הכל - מה קורה עכשיו אחרי שהסירו לי את הגבס מכף הרגל וזה עדיין כואב?

hadtomer
17-06-18, 07:58
שלום לקהילת הלא רופאים הגדולה בישראל.

כידוע- לפני כ3 חודשים שברתי את כף הרגל כי אני מטומטם. השבר היה בעצם המסרק הראשונה. למזלי הרופא החליט שהשבר ללא תזוזה - וגיבס אותי.

לאור העצות המדהימות שקיבלתי מחברי פורום מכובד זה - שהיה פי 10 יותר יעיל ותומך מכל פורום רפואה

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/107684-%D7%91%D7%92-%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%9C%D7%95%D7%92-%D7%99%D7%95%D7%93%D7%A2%D7%99%D7%9D-%D7%94%D7%9B%D7%9C-%D7%9B%D7%95%D7%9C%D7%9C-%D7%99%D7%93%D7%A2-%D7%A8%D7%A4%D7%95%D7%90%D7%99-%28%D7%A9%D7%91%D7%A8-%D7%91%D7%9B%D7%A3-%D7%94%D7%A8%D7%92%D7%9C%29

הקפדתי על דיאטה, עורך דין תותח, שימוש בתוספים וכו - וגם נמנעתי מעישון, מה שהיה קל לאור העובדה שאני לא מעשן בכל מקרה - ואכן אחרי חודש וחצי גבס ועוד חודש גבס הליכה- ב29 למאי האורתופד איחל לי מזל טוב, ציין לטובה את האיחוי המצוין שיצא בצילום- ושלח אותי לדרך ללא גבס.

בפיזיותרפיה של קופת חולים אמרו לי "יופי, אתה סיימת פיזיותרפיה, היו שש פגישות מרתקות של 10 דקות " ושלחו אותי לדרך.

ומאז אני הולך כמו פינגווין נכה. הליכה של מעל 5 דקות, נגיד לקחת את הבת שלי לבית הספר, היא חוויה כואבת במיוחד. לא כואב מטורף, אבל כואב כוס אומו. הכאב אינו במקום שנשבר אלא בכל מה שמסביב, כי משהו בדפוס ההליכה שלי השתנה- לגיטימי לאור העובדה שעצם נושאת משקל נשברה, והתאחתה, ועדיין כואב לדרוך עליה.

שאלה לי אליכם - לכל מי שסייע לי בפעם הקודמת עם שפע של עצות מועילות (כן, אני יודע, המציג אינו רופא, מה אתה סומך על עצה של חבורת ג'יפאים מיוזעים) - מה לעשות עם הכאב הזה? האם יש דרך להחיש את ההחלמה? זה נורמאלי החרא הזה?

נמרוד
17-06-18, 08:46
איזה בעסה. הייתה לך כזאת הליכה מיוחדת. אני מניח שלא תוכל יותר להתמודד בתחרויות walk off. אבל יש תחביבים אחרים. תנסה ג'יפים אוטומטיים.

https://youtu.be/InIxKCa3H9g

Zivcar
17-06-18, 09:15
שלום לקהילת הלא רופאים הגדולה בישראל.

כידוע- לפני כ3 חודשים שברתי את כף הרגל כי אני מטומטם. השבר היה בעצם המסרק הראשונה. למזלי הרופא החליט שהשבר ללא תזוזה - וגיבס אותי.

לאור העצות המדהימות שקיבלתי מחברי פורום מכובד זה - שהיה פי 10 יותר יעיל ותומך מכל פורום רפואה

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/107684-%D7%91%D7%92-%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%9C%D7%95%D7%92-%D7%99%D7%95%D7%93%D7%A2%D7%99%D7%9D-%D7%94%D7%9B%D7%9C-%D7%9B%D7%95%D7%9C%D7%9C-%D7%99%D7%93%D7%A2-%D7%A8%D7%A4%D7%95%D7%90%D7%99-%28%D7%A9%D7%91%D7%A8-%D7%91%D7%9B%D7%A3-%D7%94%D7%A8%D7%92%D7%9C%29

הקפדתי על דיאטה, עורך דין תותח, שימוש בתוספים וכו - וגם נמנעתי מעישון, מה שהיה קל לאור העובדה שאני לא מעשן בכל מקרה - ואכן אחרי חודש וחצי גבס ועוד חודש גבס הליכה- ב29 למאי האורתופד איחל לי מזל טוב, ציין לטובה את האיחוי המצוין שיצא בצילום- ושלח אותי לדרך ללא גבס.

בפיזיותרפיה של קופת חולים אמרו לי "יופי, אתה סיימת פיזיותרפיה, היו שש פגישות מרתקות של 10 דקות " ושלחו אותי לדרך.

ומאז אני הולך כמו פינגווין נכה. הליכה של מעל 5 דקות, נגיד לקחת את הבת שלי לבית הספר, היא חוויה כואבת במיוחד. לא כואב מטורף, אבל כואב כוס אומו. הכאב אינו במקום שנשבר אלא בכל מה שמסביב, כי משהו בדפוס ההליכה שלי השתנה- לגיטימי לאור העובדה שעצם נושאת משקל נשברה, והתאחתה, ועדיין כואב לדרוך עליה.

שאלה לי אליכם - לכל מי שסייע לי בפעם הקודמת עם שפע של עצות מועילות (כן, אני יודע, המציג אינו רופא, מה אתה סומך על עצה של חבורת ג'יפאים מיוזעים) - מה לעשות עם הכאב הזה? האם יש דרך להחיש את ההחלמה? זה נורמאלי החרא הזה?

אצלי שבר בקובואיד, אותה תקופת קיבוע כמו אצלך.
מילת המפתח הייתה סבלנות...המון סבלנות.
הגבס ירד והרגל לא מתפקדת, תסכול.
גם אני קיבלתי הפניה לפיזיו דרך הקופה, 12 מפגשים ובמכון פיזיו שלא ממש מבין פציעות קשות או חזרה לשגרה ספורטיבית של מאמץ גבוהה.
אחרי 12 מפגשים חזרה מרבית התנועה של הרגל, אבל לא עד הסוף ולא לרמה שהרגשתי בנוח עם מאמץ אמיתי.
למזלי פה נכנס הביטוח בריאות הפרטי לפעולה. הצלחתי להכנס לטיפול במרכז השיקום של ביהח תל השומר, ככה שמעבר לטיפול הבסיסי היה גם חדר כושר ואפשרות לחזור למאמצים רציניים (ריצות) תחת פיקוח וליווי.
בהתחלה שילבתי גם הידרותרפיה, זה עזר כי בחודשים הראשונים לא הצלחתי להתמודד עם אימון של שעה על הרגל, ובמים כן.
במרכז שיקום קיבלתי המון המלצות לתרגילים ואימונים לעשות בזמני הפרטי , כך שההשקעה לא נגמרה ביומיים בשבוע בהם ביקרתי שם. עבודה יום יומית.

בשום שלב לא ויתרתי על עוד ועוד שיקום. מה שכן, זה קשה, היו נסיגות (התחילה דלקת בגיד אכילס בשלב כלשהו).
אבל כל פיזיותרפיסט יגיד לך שהתקופה הזו קריטית, במיוחד בכל מה שנוגע לטווחי תנועה, אם יש מגבלה אחרכך כבר לא תתקן את זה.

לי לקח כשנה מרגע הפציעה ועד שהגעתי למיצוי של השיקום (כולל 4 חודשי גבס), אומנם נשארתי עם 10% נכות אבל הנזק שנשאר אחרי השיקום זניח עד לא קיים.
עדיין מציק לי בבקרים טיפה, במיוחד בחורף, אבל אין שום מגבלה, מאז טרקים ארוכים וריצות תחרותיות וכו והכל ללא תחושות או כאבים.

ממליץ לא לוותר, ולא לעשות הנחות, עד שתרגיש שאתה איפה שהיית לפני (פלוס/מינוס).

יואב פולס
17-06-18, 09:57
בקופת חולים "תיקנו אותך" תיקון שבר.
אתה צריך עכשיו תיקון מקצועי במכוני שיקום מקצועיים.
ככל הנראה, כל היציבה שלך השתנתה, השרירים שלך לא רגילים לעבודה שהם עכשיו צריכים לתת, וגם כואב לך כי שברת את הרגל.
תברר על שיקום בתל השומר ועל בית לווינשטיין, וגם אפשר לשקול התייעצות עם מכון 'מדיקס' לרפואה ספורטיבית בהדר יוסף, הלכתי לשם לפני שלושה שבועות לבצע איבחון שבקופת חולים היה לוקח לי כמה חודשים.
בגדול הרגל והגוף צריכים להתרגל מחדש להליכה.

Zivcar
17-06-18, 10:02
ככל הנראה, כל היציבה שלך השתנתה, השרירים שלך לא רגילים לעבודה שהם עכשיו צריכים לתת, וגם כואב לך כי שברת את הרגל.
תברר על שיקום בתל השומר ועל בית לווינשטיין, וגם אפשר לשקול התייעצות עם מכון 'מדיקס' לרפואה ספורטיבית בהדר יוסף, הלכתי לשם לפני שלושה שבועות לבצע איבחון שבקופת חולים היה לוקח לי כמה חודשים.
בגדול הרגל והגוף צריכים להתרגל מחדש להליכה.

ממש מחזק את הניסוח הזה. זו תחושתי האישית גם.

ronen7k
17-06-18, 11:02
.

בדיוק !

אתה חייב לחזק את השריר , שריר שלא עבד חודש וחצי מרגיש דרדלה לגמרי ,

גם אצלי אחרי חודש שלא הזזתי את הרגל המצב היה דומה .

רפואה שלמה .

amir_shai
17-06-18, 12:56
גם אני עם נסיון דומה. שיקום בקופ"ח לא טוב. צריך לעבור לשיקום פרטי. רק כך אפשר להגיע לתוצאות טובות.

Sent from my LG-H870DS using Tapatalk

boaz avrahami
17-06-18, 14:17
לפני המון שנים עברתי תאונת אופנוע ועברתי שיקום פיזיוטרפי פרטי ככול שנדרש.
זה מאוד נחמד אבל תכלס את רוב ההתקדמות השגתי לבד.
קיבלתי הדרכה מה אני צריך לעשות ושלוש פעמים ביום פשוט עשיתי תרגילים.

אם יש משהו שאוכל להמליץ מניסיוני זה פשוט להלביש אוזניות עם מוזיקה שממריצה אותך ולהיכנס למשטר אימוני פיזיוטרפיה לפי הדרכה שתקבל.
דברים לא קורים מעצמם

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
Honda TRX300EX
4Z7BOZ

alto
17-06-18, 15:22
אם לא הזכירו עד עכשיו אז פיזיוטרפיה :p
לך להכי טוב שאפשר גם אם זה עולה כסף והרבה, אם אתה רואה שמתעקב עם הקופת חולים ו/או הביטוח לך בנתיים לפרטי גם עם זה על חשבונך.
מה שלא עושים בהתחלה, קשה מאוד ועד בלתי אפשרי לתקן מאוחר יותר.
לי היה מזל ונפלתי על פיזיוטרפיסטית מצויינת בכללית, ואחרי שסיימתי איתה כבר הייתי במצב יחסית טוב (פגיעה הרבה פחות רצינית ממך) כך שהפיזיוטרפיססט הפרטי שלקחתי על חשבוני רק חידד לי כמה תרגילים ומאז זה היה אימון עצמי לגמרי.

hadtomer
17-06-18, 16:35
תודה לכולם!

KOOKE
17-06-18, 19:32
מחזק את מה שאמרו קודמיי. תתייעץ עם עורך הדין שלך לגבי אפשרויות כיסוי עלות טיפולי הפיזיוטרפיה והשיקום הפרטיים.

polar bear
17-06-18, 19:44
רק לי נשמע מוזר 6 טיפולים של 10 דקות? בד"כ נותנים 12 שכוללים אימון וביקורת של 45 דקות.

asafk
18-06-18, 08:29
את ההחלמה המלאה מהתאונה שבה לפחות אחד מהמשתתפים בדיון הזה פרט אלי נכח, השלמתי רק לאחר הרבה מדי זמן ובעזרת פיזיותרפיה ואחריה גם פילאטיס מכשירים עם תכנית טיפולית שעשה הפיזיותרפיסט וטיפלה גם בפריצות דיסק 'על הדרך'.
הברנש מטפל בפגיעות מהסוג הזה ויודע את העבודה.. מבחינתי לפחות.

אם תרצה המלצה תקבל.

אסף.

ytzur
19-06-18, 04:39
כאחד שעבר חוויה דומה אני לא מסכים עם הקביעה שחייבים טיפול פרטי (למען האמת אני במכבי).
מה שחשוב הוא לתרגל בבית - או בכל מקום אחר כמה פעמים ביום את מה שאמרו לך בפיזיוטרפיה.
מדגיש : כמה פעמים ביום.
ללא תרגול עצמי הטיפול אינו אפקטיבי.
אחרי כחצי שנה תהייה כמעט כמו לפני השבר.
ירון

איל מ
19-06-18, 11:34
אז אני אחלוק קצת ברשותך.
בשביל להוריד דף תרגילים מהאינטרנט ולעשות בבית לא צריך קופת חולים. בפגישות במכונים הציבוריים אתה מרגיש חד וחלק שמנסים לנפנף אותך,
קצת מתיחות ולך לתרגול בחדר תרגולים או מול הwii (אמיתי, יש ספספל איזון ומשחקים שגורמים לך להפעיל את הרגל).
כשאתה מגיע למטפל פרטי, שעובד עליך משך כל זמן הטיפול אתה מבין את ההבדל.
ואגב, זה לא סותר את האמירה הסופר נכונה שלך, שתשעים אחוז מהעבודה היא עבודה עצמית בבית ובלי לחפף.

alto
19-06-18, 11:45
כאחד שעבר חוויה דומה אני לא מסכים עם הקביעה שחייבים טיפול פרטי (למען האמת אני במכבי).
ירון

זה הכל תלוי על מי נפלת ובאיזה מרפאה, לי כאמור היתה מישהי מעולה בכללית (המושמצת) אבל מכיר לא מעט שזה היה רק בשביל לסמן V.
הבעייה שקשה לנו כלא מיקצועיים בתחום לדעת עם נפלת על מטפל טוב או לא (למעט מקרים קיצוניים).
כך שלדעתי בכל זאת מומלץ ללכת למישהו פרטי שלא חייב כלום לקופת חולים או לחברת ביטוח אלה רק לך, מישהו שהמליצו לך עליו אנשים שעברו אצלו ואתה סומך על דעתם.

shmil
19-06-18, 14:35
אם זה בעמק חפר, יש לי מטפל מצויין שמטפל בכפר חיים.
אני מניח שלמרבית אנשים זה רחוק :)

Eitan_S
19-06-18, 17:22
את ההחלמה המלאה מהתאונה שבה לפחות אחד מהמשתתפים בדיון הזה פרט אלי נכח, השלמתי רק לאחר הרבה מדי זמן ובעזרת פיזיותרפיה ואחריה גם פילאטיס מכשירים עם תכנית טיפולית שעשה הפיזיותרפיסט וטיפלה גם בפריצות דיסק 'על הדרך'.
הברנש מטפל בפגיעות מהסוג הזה ויודע את העבודה.. מבחינתי לפחות.

אם תרצה המלצה תקבל.

אסף.

היי אסף,

אשמח לקבל שם במידה והברנש מתמחה בפריצות דיסק.

תודה,

איתן

יואב פולס
28-06-18, 09:33
מקווה שהמצב משתפר, ואם לא אז,
בעקבות איבחון בקופ"ח + איבחון במכון מדיקס בהדר יוסף נשלחתי לטיפולי פיזיותרפיה.
החלטתי לנצל את ההטבה למחזיקי כרטיס שקר כלשהו בכללית, והלכתי לאותו מכון 'מדיקס' לטיפול, גם בהמלצת האורטופד של קופ"ח.
זה בהשתתפות של 100 ש"ח לטיפול.
אתמול התחלתי בסדרת טיפולים ואני חייב לציין שהתרשמתי מאוד לחיוב מהרצינות והגישה.
בסופו של דבר, הפיזיוטרפיסט נותן לך כלים, מסביר, ושלוח אותך לתרגל, גם במכון עצמו, וגם בבית.
לפחות זה שהייתי אצלו ממש לא דגל בכניסה למשטר 'טירונות', אלא בבנייה מאוד מתונה ומדורגת, ונראה לי שזה גם אמור להתאים למקרה שלך.
אם יש לך הפניה לפיזיותרפיה - שווה לברר. אם אין לך הפניה כזו - זה הזמן לבקש אותה מהקופ"ח שלך.

ניר ל
08-07-18, 20:12
מתחיל עכשיו את הסאגה... אמנם לא בעצמות המסרק אלא בפטישונים או איך שלא קוראים לזה.
הרגל בגבס מתחת לברך, ללא דריכה 6 שבועות אחרי ניתוח.
לגבי הכאבים - משככי כאבים לא עוזרים ?
מכבי אגב עושים רושם של אחלה שירות, התקשרו מיזמתם להתעניין אם אני מסתדר עם ההזרקות ( נוגדי קרישה) והניידות, הציעו לשלוח פיזיוטרפיסט הבייתה במקום שאצטרך להגיע למרפאה - כבר בשלב הראשוני לצורך מניעת הידללות השרירים ושמירה על רדיוס תנועה של המפרקים. איפה הקאץ׳? :confused:

asafk
08-07-18, 20:25
יותר זול להם לסעוד אותך בבית מאשר לשלם את כל ההוצאות מסביב.

אסף.

ניר ל
08-07-18, 20:33
אם אסור לדרוך והשבר העיקרי מקובע עם פלטינות, אפשר או מומלץ לזוז ולהפעיל את הרגל או שעדיף להניח לה ? לא הזהירו או המליצו לי על משהו מיוחד .
לא מרגיש כאבים אחרי נטילת כדורים ומפחד לגרום נזק בטעות...

polar bear
08-07-18, 20:37
אני מניח שלרוב המגיבים כאן יש ביטוח משלים ברמה כזו או אחרת, והנה, דוקא כשיש מישהו במצב שהוא יכול לנצל את הקופה, העצה הראשונית היא - עזוב, קח מהקופה את המינימום ולך תוציא כסף על טיפול פרטי. לא מבין את זה.

נותנים לך טיפול עד הבית? זה מעולה. הדבר היחיד שצריך לברר זה - אם הטיפול לפני הורדת הגבס יורד ממספר הטיפולים המגיעים לך. לדעתי לא. כמו שכתבתי בעבר - אנשים נוטים לזלזל בפיזיורפיה לפני הורדת גבס. וזו טעות. כשאתה לא הולך, או הולך אחרת, יש הרבה שרירים שמפסיקים לעבוד - הפיזיוטרפיסט יכול להראות לך דרכים להפעיל אותם. יכול להדריך אותך איך להתנהל נכון עם קבים, להתקלח ועוד { והכל אצלך בבית כשהוא רואה איזה מגבלות יש או אין } . חבל שבגלל ציניות וחשדנות תוותר על זה.

נ.ב אם בא לך - איפה בדיוק השבר?

amir_shai
08-07-18, 20:42
אם אסור לדרוך והשבר העיקרי מקובע עם פלטינות, אפשר או מומלץ לזוז ולהפעיל את הרגל או שעדיף להניח לה ? לא הזהירו או המליצו לי על משהו מיוחד .
לא מרגיש כאבים אחרי נטילת כדורים ומפחד לגרום נזק בטעות...

צריך לשאול את המנתח / אורתופד כדי שיגדיר מה מותר ומה אסור.
מצד אחד זה לא טוב לא להפעיל. מאבדים טווח תנועה ושרירים יותר מהר ממה שחושבים ואח"כ מאד קשה להחזיר את המצב (עד לא אפשרי).
מצד שני, בהחלט ניתן לפרק את הקיבוע (מניסיון לאחר שעשיתי זאת). לכן חשוב להתייעץ עם הרופא, להבין היטב וללכת לפיזיותרפיסט טוב.

ניר ל
08-07-18, 21:12
הקרסול הסתובב ונפרק מנפילה לא טובה, החזרתי אותו למקום וחשבתי שזה לא יותר מנקע חמור, הצילום הראה שבר סיבובי בשוקית כמעט באמצע, שקובע עם פלטינה וברגים ועוד שבר בעקב שהעדיפו לא לגעת.
לא דיברו על קרעים ברצועות למרות שיפתיע אותי אם לא ניזוקו גם הן.
הדיאגנוזה הרפואית - שבר פטישון חיצוני (שבר קווי) עם תזוזה קלה ,שבר נוסף בפטישון אחורי עם מספר פרגמטים עם תזוזה.

מקבל את הפיזיותרפיה מקופ"ח בברכה, כבר בשלב האיחוי, נראה לי שיקל מאד על החזרה לתפקוד אח"כ. יש גם ביטוח פרטי של הפניקס, נראה מה יצא ממנו.

Asaf-a
08-07-18, 21:39
מאחל לך החלמה מהירה

לפחות עכשיו יש לך זמן לועד הבית...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

ניר ל
08-07-18, 22:46
חחח...עכשיו גם חשובה לי יותר המעלית

ניר ל
10-07-18, 12:07
הייתה פיזיוטרפיסטית, נתנה תרגילים לכל מה שאפשר לשמר, עודדה אותי שהחלק הכואב והקשה יותר הוא אחרי הסרת הגבס...

בינתיים הסימנים של ההזרקות לבטן נעשים שטפי דם קטנים - מן הסתם כי הזריקה עושה את תפקידה לדלל את הדם, עוד תענוג נלווה לגבס שלא צויין.

ניר ל
18-07-18, 15:28
שאלה לגבי הגבס -
אני יכול להוריד אותו מכיוון שהוא חצוי ומוחזק באמצעות תחבושות אלסטיות. שבר אחד מקובע עם ברזלים כאמור ושבר בעקב לא טופל מלבד הקיבוע החיצוני.
אני מבין שחשוב לא להזיז את הקרסול ולא לדרוך, אבל האם יש עוד תפקיד לגבס ?

העניין הוא שלעיתים כף הרגל מתנפחת, הקרסול נלחץ כנגד הגבס וזה ממש מציק/כואב וגם לא נראה לי מועיל לריפוי. אז אני משחרר את התחבושות ומאוורר את הרגל , ללא תזוזה כמובן, בשכיבה בלבד. כמו כן אני רוחץ אותה מדי פעם ומטפל בצלקות ובעור.
יש עם זה בעיה ?

ניר ל
23-07-18, 12:58
אתמול בביקורת, ביקשו ממני להביא איתי בפעם הבאה מייצב קרסול של aircast מתוך פרוספקט של חנות אביזרים בקניון בית החולים.
מבירור בחנות - המוצר הזה עולה 400 ₪.
לקופ״ח יש מן הסתם גם כן הטבות לביטוחים המשלימים עם פרוצדורה מסויימת.
אבל חיפוש קצר ברשת מעלה את המוצרים האלו בעלות של סביב 120 ₪ ... אז לא למהר לקניון.

איל מ
23-07-18, 13:33
אני קניתי איירקאסט מיד2.
נשמע מגעיל אבל כל הריפודים שם כביסים.
ותכלס גם קניתי אחד שלא היה כלל בשימוש.
(את הסוג היקר, שמגיע עד הברך עם פומפות לניפוח).

ניר ל
23-07-18, 14:38
מוכרים אותם גם בחנות של יד שרה, הציעו לי להשאיל חינם לשלושה חודשים. אבל בשביל 150 ₪ כולל משלוח עד הבית ונעלי גומי חדשות לקביים, פשוט הזמנתי.

polar bear
23-07-18, 21:34
הקופה נותנת החזרים . בזמנו קיבלתי החזר 90% על שני מוצר מוצרים שעלו ביחד כ 1200 ש"ח

-->