PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיה בסל"ד בינוני

ברששת
19-06-18, 17:36
שלום חברים. בזמן האחרון התחילה לי בעית גמגומים בסל"ד בינוני (בין 2000-2500).
הרכב מקרטע ונחנק.
עד עכשיו : ניקיתי בית מצערת בספריי קרבורטורים. ניקיתי פילטר אווירת ניקיתי פלגים.
בוצע שיפוץ קרבורטור לפני שנתיים לערך אצל משה זר.
הוחלפו חוטי הצתה לNGK ברמה גבוהה לפני שנתיים.
צרפי גם תמונות של הפלג. הוא מאוד שחור, ויש גם הצטברות חומר כמו אבן מסביב לראש. אולי יכול לתת כיוון למחשבה.
מה כדאי עוד לבדוק/לנקות ומה יכולה להיות הסיבה?
120052120053

בןבן
24-06-18, 16:52
איזה שנה הרכב? יש חיישני חמצן? (חיישן למדה)

ברששת
24-06-18, 17:09
שנת 88. איזה חיישנים[emoji23]. קרבורטור טיפש.

Sent from my MI 5s using Tapatalk

בןבן
25-06-18, 16:56
אלה לא טיפשים באבא...הכי אמינים שיש.

Sent from my SM-T810 using Tapatalk

בןבן
25-06-18, 16:58
כמו שזה נראה יש אולי בלאי ברינגים... או יותר סביר האטמים של מובילי השסתומים.. דולפים קצת שמן וזה נשרף על ראש הפלג. לא בטוח שתראה בכלל צריכת שמן אם אתה מחליף כל 5000 קמ

Sent from my SM-T810 using Tapatalk

רואי123
30-06-18, 09:28
תקלות זיופי מנוע הן בין התקלות הקשות יותר לאיבחון ומצריכות בחלק גדול מהמקרים ניסיון, ומספר רב של בדיקות. כך ניתן למקד את איזור התקלה ולקבוע מה ניתן לעשות ע"מ לפתור את התקלה. התקלות שנתקלתי בהן היו מגוונות בחלק מהמקרים הקיצוניים היתה תקלה בראש המנוע- גל הזיזים , מרימים, סדק בראש, אטם ראש וכו..ובחלק אחר מהמקרים היו משיכות אויר מסעפת יניקה או סעפת פליטה סדוקה, תקלות במערכת ההזרקה וכמובן גם במערכת ההצתה. אם לא היו לי אמצעי בדיקה היתי מתחיל בהחלפת חוטי הצתה, רוטור,מכסה דיסטורבוטור ופלגים.
בהצלחה.

- - - Updated - - -

ברששת
30-06-18, 09:40
תקלות זיופי מנוע הן בין התקלות הקשות יותר לאיבחון ומצריכות בחלק גדול מהמקרים ניסיון, ומספר רב של בדיקות. כך ניתן למקד את איזור התקלה ולקבוע מה ניתן לעשות ע"מ לפתור את התקלה. התקלות שנתקלתי בהן היו מגוונות בחלק מהמקרים הקיצוניים היתה תקלה בראש המנוע- גל הזיזים , מרימים, סדק בראש, אטם ראש וכו..ובחלק אחר מהמקרים היו משיכות אויר מסעפת יניקה או סעפת פליטה סדוקה, תקלות במערכת ההזרקה וכמובן גם במערכת ההצתה. אם לא היו לי אמצעי בדיקה היתי מתחיל בהחלפת חוטי הצתה, רוטור,מכסה דיסטורבוטור ופלגים.
בהצלחה.

- - - Updated - - -חברים, אני רוצה לספר שהתקלה תוקנה, ולמרבה הפלא מאוד פשוטה. אבל תמיד אנחנו חושבים על הגרוע מכל ומבזבזים זמן. אז אחרי שהייתי גם במוסך ואבחן כי כנראה התקלה בקרבורטור, החכתי למשה זר שעשה לי את ניקוי הקרבורטור לפני שנתיים. הוא הקשיב לקרבורטור ומיד קבע חד משמעית שהתקלה לא משם. כנראה הפלגים, או הכבלים. ציינתי שהוצאתי את הפלגים וניקיתי, והכבלים הם מאיכות טובה ונקנו רק לפני שנתיים. משה טען שפלגים לא מנקים, ויתכן גם סדק בחרסינה שלא רואים והניצוץ כבר לא. הוציא כבלים, החזיר כמו שכולנו עושים, אבל לא התרשם שבכל אץהוצאה המנוע התחיל לזייף אבל בצורה שונה. פסק על החלפת פלגים. הוחלף וראו פלא הבעיה נעלמה.
לסיכום. 1. ללכת מהבסיסי למסובך.
2. לעשות כל דבר ביסודיות ולא להתעצל( להחליף פלגים ולא רק לנקות).
3. לחפש את המומחים בכל תחום ( משה זר במערכות דלק).
4. להקשיב לאחרים ( פלגים לא מנקים מחליפים)

Sent from my MI 5s using Tapatalk

-->