PDA

צפייה בגרסה מלאה : בחירת חברת ניהול לבניין משותף בראשל״צ - מחפש המלצות וטיפים

ניר ל
23-06-18, 03:16
בניין בן 23 של 36 דיירים בראשל״צ מזרח, 9 קומות, מעלית אחת , שטחים ציבוריים מצומצמים כמו פעם..., גינה קטנה.
בעיות רגילות של צנרת מים ישנה, נורות נשרפות, מעלית, 4 דיירים שעושים בעיות עם תשלומי הוועד - לא משלמים.
כיום ישנם 3 דיירים שמטפלים בענייני הוועד ופטורים בשלוש השנים האחרונות מתשלום מאחר שאף אחד לא מוכן יתר להתנדב. נמאס להם והם מתפטרים, בגלל הדיירים הלא משלמים שגם מלכלכים בווצאפ.
התשלום החדשי נמוך מאד, פחות מ 200 ₪ לחודש לדייר.

לא יהיה כנראה מנוס מחוזה עם חברת ניהול, תשלום כפול מכיום. אבל כדי שלא ניפול עם חברה של נוכלים, קשורים לנצח בחוזה דרקוני - מה איפה ואיך לחפש? למה לשים לב בחוזה? על מה להתעקש ועל מה לא חשבתי ?

avikkllk
25-06-18, 07:16
לא יודע עד כמה זול זה 200 שח לדירה
אגב זה לדירה או לדייר??
אחותי גרה בבניין בעיר הגדולה משלמת כ100 שח
משלמים למנקה,נורות וכל מיני דברים קונים
במקרה ויש בעיה רצינית כגון מעלית וכו, מביאים את האיש מקצוע מקבלים הצעת מחיר ואז דואגים לתיקון ורדיפת כסף מדיירי הבניין

אז עוד לשלם כפול 2 מ200,
ואתה אומר שיש דיירים שלא משלמים 200,
יש צורך להבין שיש אנשים שה200 שח החודש האלה לא באים להם בקלות ,ויש כאלה שהם סתם נבלות.

תראו איך אתם בונים מפה של תזרים קצת שונה
אולי יהיה קל יותר
אגב ניר למה שלא תתנדב[emoji3]

Sent from my iPhone using Tapatalk

ניר ל
25-06-18, 12:33
יש תקלות כל הזמן, אי אפשר לעשות מגבית לפני כל תיקון של המעלית או של הצנרת, ירצו לשפץ את הלובי או החזית - יצטרכו לגבות בנפרד. לגבי העלות החדשית - זה תלוי כמובן בעלויות השוטפות ומשתנה מבניין לבניין, ביחס למצב שלנו - זה זול.

ביום שישי ב 10 בבוקר התפוצץ הצינור הראשי ומים החלו לזרום בספיקה של צינור גינה, הנציג של הוועד כנראה שמע מהאינסטלטור הקבוע שלו שרק ביום א׳ יוכל לבצע עבודה כזאת, אז הוא עטף את הצינור בג׳ינס משומש וכתב בקבוצה שזה המצב זמנית ובשעה 11:00 בלילה יסגור את השיבר כדי לחסוך במים. הפרחה מקומה 9 שלא משלמת וועד כבר שלוש שנים התחילה לנאץ בקבוצה שזו חוצפה לסגור את השיבר, כי יש לה שתי תינוקים שצריכים לאכול מים חמים בלילה ומה היא תעשה (ציטוט), הדתי מקומה 2 שעוד לא מכיר אותה (משפחה חדשה בבניין) כתב לה שיש להם פלטת שבת ומיחם מלא -אז היא מוזמנת לקבל ממנו מים חמים בלילה...
בינתיים נאלצנו לשכור מציל לבריכת השחייה שנפתחה בפיר של המעלית ובשעה 18:00 כבר לא היו לא מים ולא מעלית לבניין של 9 קומות.

בשלב הזה כבר הייתי למטה בדרך לאסוף את הילדים מתל אביב, הגיע אינסטלטור (כנראה מאיזה מגנט) שהבין מיד שהוא הולך לסגור את חופשת הקיץ שלו ושל המשפחה, אז הוא הזמין דיל להכל כלול בתורכיה ואז התפנה לתת הצעת מחיר.
״רק בשביל לדעת איפה הפיצוץ, אני צריך להתחיל לחפור עם הקונגו מסביב לצינור ועל זה אני דורש 1000 ₪ ״ מסכים או לא מסכים ? הוא שואל את הוועד
״מסכים, בטח שמסכים״ .
הוא לא היה צריך להתאמץ, החור התגלה כעבור שתי דקות.
אז הוא יוצא ואומר שהוא יכול לנסות לסגור את הדליפה עם חבק, אולי זה יעבוד ואולי לא, אבל אם זה יעבוד זה יכול להחזיק גם עוד 20 שנה והבעיה תיפתר עוד הערב.
הם עומדים במגרש החנייה ורושמים לו צ׳ק אישי (כי הגזבר בחו״ל), מעליהם חצי מהדיירים צועקים מהמרפסות ״אני באמצע מקלחת״, ״הזמנתי את כל המשפחה לארוחת שישי״ , ״הרסתם לי את החיים״ , ״איך לא מודיעים מראש על דבר כזה״ ועוד שלל עלבונות על תפקוד הוועד ...
אני ממש יכול לשמוע את צלצול הקופה הרושמת מתוך הראש של השרברב... הוא דורש 2500 ₪ על נסיון התיקון בתשלום מראש, או שעכשיו הוא נוסע הבייתה ולא יהיה לכם מים כל הסופשבוע (ציטוט), בשלב הזה כבר נפרדתי לשלום ויצאתי לת״א. כשחזרתי היו מים אבל לא הייתה מעלית ...
הפרחה מקומה 9 (כן זאת שלא מוכנה לשלם) הציפה את הקבוצה בטענות על זה שאין מעלית והאמא הנכה שלה צריכה לעלות אליה הבייתה.

הנציג של הוועד עזב את הקבוצה.

אז מה אתה מציע ?
להתנדב ?

opl
25-06-18, 12:40
לעבור דירה.

אני מנשק את הרגליים שהוועד שלנו... בניית 9 קומות בן 7 שתי מעליות, חניות תת קרקעי. 320 בחודש. ומנקה שהשאיר ברז כיבוי פתוח והשבית מעליות לשבוע.

shmil
25-06-18, 12:43
להתנדב ?

כן!!!

יש לך המון זמן מיותר!

נמרוד
25-06-18, 13:51
אז מה אתה מציע ?
להתנדב ?

במקרה קשה כמו שלך?

להוציא דרכון פורטוגזי ולברוח!

נדב ש.
25-06-18, 18:31
חשבתם על זה?

http://www.tarbut-hadiur.gov.il

ד"א, קרא בסעיף שאלות ותשובות מה האופציות לסרבני תשלום.

asypeer
25-06-18, 18:56
כיום אנחנו משלמים בבניין חדש ברמת גן (8 קומות, 25 דירות) סביב 300 לחודש, משהו לא עובד - פותחים קריאת שירות.
לפני זה גרתי במגדל מתיישן בנתניה,21 קומות, 75 דירות - שם זה היה לפי גודל הדירה ושילמתי 450₪.
אבל שם הייתה גינה, 3 מעליות, חניון, גנרטור ועוד דברים שמתקלקלים. בניין שרובו דייריו בשכירות זה חוסר אכפתיות תמידי,וכשנציג הדיירים בראש הועד מועסק גם בחברת הניהול זה פתח לקומבינות.
לדעתי הבלתי מקצועית תשלמו סביב 400₪ לחודש, זה נתון למו״מ, את הדיירים הסרבנים אפשר גם לתבוע וחברת הניהול אחראית לכך.

תקח כמה הצעות, מניח שככל שהבניין ישן יותר והשכונה טובה יותר אז המחיר יעלה.
שם החברה ברמת גן היא בית פיקס, אין לי מספיק חוויות רעות או טובות איתם בחודשיים שאני גר פה, נראה שתקלות מתוקנות והבניין נקי, לא חוכמה כשהכל חדש..

עירא
25-06-18, 19:44
במקרה קשה כמו שלך?

להוציא דרכון פורטוגזי ולברוח!

רגע של עברית

פורטוגלי ופורטוגזי – הצורה שעורכי הלשון נוהגים להמליץ עליה היא פורטוגלי: פורטוגל–פורטוגלי כמו ישראל–ישראלי, מואב–מואבי, יפן–יפני.
ומניין הצורה הרווחת פורטוגזי? שם הייחוס פורטוגזי לא נגזר משם המקום אלא משם הייחוס הלועזי, למשל Portuguese באנגלית. כלומר הוסיפו את הסיומת העברית ־ִי על מילה שכבר כללה סיומת של שם תואר לועזי. למעשה בדיוק אותו הדבר קרה כבר בתקופת חז"ל בשם הייחוס איטלקי (ולא איטלי כצפוי) – בהוספת סיומת התואר העברית ־ִי על הצורה הרומית italicus או הצורה היוונית italikos.

למי שבא מאורוגוויי אפשר לקרוא אורוגוואִי, ולמי שבא מפנמה – פנמִי או פנמָאִי.

נלקח מכאן:
http://hebrew-academy.org.il/2018/06/24/גביע-העולם-בעברית/

avikkllk
25-06-18, 21:09
וזה היה גזל של 3 דקות מכל אחד שקרא את מה שרשמת
תודה עירא[emoji3]

ModChiP
25-06-18, 21:54
ניר, אתה פשוט תותח!

GodsFather
26-06-18, 01:56
תודה עירא[emoji3]

Sent from my iPhone using Tapatalkלי זה לקח דקה בלבד, אז כנראה שזה בסדר לדוברי השפה.

תודה עירא!

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Asaf-a
26-06-18, 07:09
יש תקלות כל הזמן, אי אפשר לעשות מגבית לפני כל תיקון של המעלית או של הצנרת, ירצו לשפץ את הלובי או החזית - יצטרכו לגבות בנפרד. לגבי העלות החדשית - זה תלוי כמובן בעלויות השוטפות ומשתנה מבניין לבניין, ביחס למצב שלנו - זה זול.

ביום שישי ב 10 בבוקר התפוצץ הצינור הראשי ומים החלו לזרום בספיקה של צינור גינה, הנציג של הוועד כנראה שמע מהאינסטלטור הקבוע שלו שרק ביום א׳ יוכל לבצע עבודה כזאת, אז הוא עטף את הצינור בג׳ינס משומש וכתב בקבוצה שזה המצב זמנית ובשעה 11:00 בלילה יסגור את השיבר כדי לחסוך במים. הפרחה מקומה 9 שלא משלמת וועד כבר שלוש שנים התחילה לנאץ בקבוצה שזו חוצפה לסגור את השיבר, כי יש לה שתי תינוקים שצריכים לאכול מים חמים בלילה ומה היא תעשה (ציטוט), הדתי מקומה 2 שעוד לא מכיר אותה (משפחה חדשה בבניין) כתב לה שיש להם פלטת שבת ומיחם מלא -אז היא מוזמנת לקבל ממנו מים חמים בלילה...
בינתיים נאלצנו לשכור מציל לבריכת השחייה שנפתחה בפיר של המעלית ובשעה 18:00 כבר לא היו לא מים ולא מעלית לבניין של 9 קומות.

בשלב הזה כבר הייתי למטה בדרך לאסוף את הילדים מתל אביב, הגיע אינסטלטור (כנראה מאיזה מגנט) שהבין מיד שהוא הולך לסגור את חופשת הקיץ שלו ושל המשפחה, אז הוא הזמין דיל להכל כלול בתורכיה ואז התפנה לתת הצעת מחיר.
״רק בשביל לדעת איפה הפיצוץ, אני צריך להתחיל לחפור עם הקונגו מסביב לצינור ועל זה אני דורש 1000 ₪ ״ מסכים או לא מסכים ? הוא שואל את הוועד
״מסכים, בטח שמסכים״ .
הוא לא היה צריך להתאמץ, החור התגלה כעבור שתי דקות.
אז הוא יוצא ואומר שהוא יכול לנסות לסגור את הדליפה עם חבק, אולי זה יעבוד ואולי לא, אבל אם זה יעבוד זה יכול להחזיק גם עוד 20 שנה והבעיה תיפתר עוד הערב.
הם עומדים במגרש החנייה ורושמים לו צ׳ק אישי (כי הגזבר בחו״ל), מעליהם חצי מהדיירים צועקים מהמרפסות ״אני באמצע מקלחת״, ״הזמנתי את כל המשפחה לארוחת שישי״ , ״הרסתם לי את החיים״ , ״איך לא מודיעים מראש על דבר כזה״ ועוד שלל עלבונות על תפקוד הוועד ...
אני ממש יכול לשמוע את צלצול הקופה הרושמת מתוך הראש של השרברב... הוא דורש 2500 ₪ על נסיון התיקון בתשלום מראש, או שעכשיו הוא נוסע הבייתה ולא יהיה לכם מים כל הסופשבוע (ציטוט), בשלב הזה כבר נפרדתי לשלום ויצאתי לת״א. כשחזרתי היו מים אבל לא הייתה מעלית ...
הפרחה מקומה 9 (כן זאת שלא מוכנה לשלם) הציפה את הקבוצה בטענות על זה שאין מעלית והאמא הנכה שלה צריכה לעלות אליה הבייתה.

הנציג של הוועד עזב את הקבוצה.

אז מה אתה מציע ?
להתנדב ?נראה כמו מודעת מכירה מתוחכמת, יש דירות למכירה בבניין? נשמע אטרקטיבי במיוחד...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

ניר ל
26-06-18, 08:29
תודה עירא[emoji3]

אז את שלי אתה עדיין קורא ? ;)

ניר ל
26-06-18, 08:53
בניינים משותפים זו בעיה. בחדשים יש יותר בעיות לעיתים בגלל ריבוי מעליות / גנרטורים ועוד מערכות משותפות, בתוספת איכות בנייה ירודה. ראו הכתבה שעשו על הבניינים של גינדי מעל שרונה מרקט.
לא הייתי מתנגד לקחת עלי את הועד אם השכנים היו בני אדם. הם אגב מאד נחמדים חוץ מזה, אנחנו לא סובלים מבעיות אחרות אתם, לפעמים מספיק שמתוך 36 דיירים יש אחד שעושה בעיות - אם זה בתשלומי וועד, לכלוך, רעש, מנגל במרפסת כל יום, קריוקי ... ואז אתה עובר לבית פרטי והצמוד שלך הוא שכן מהגהינום...

avikkllk
26-06-18, 10:31
אז את שלי אתה עדיין קורא ? ;)

למזלי אני קרא קודם תגובה ואז מחליט מה הגזל שעברתי[emoji16]
במקרה שלך גם צחקתי אז לא יודע אם נגזלתי

erezgur
26-06-18, 11:34
תודה עירא[emoji3]
-1

+1 לעירא - תודה על התגובה, תמיד שמח ללמוד.

ניר ל
18-07-18, 10:00
לא מצאנו חברת ניהול.
אתמול הייתה ישיבת דיירים אחרי שנציגי הוועד הודיעו על התפטרותם לאלתר. עשיתי מאמץ והגעתי בכל זאת (רגל בגבס).
באופן די מפתיע הגיעו די הרבה דיירים ביחס לשנים קודמות ובינהם גם הפרובוקטורים שמסרבים לשלם ומרבים להתלונן.
אז כמובן שלמרות שאיחרתי בכוונה ברבע שעה, עדיין זכיתי לשמוע צעקות של אלה על אלה ... פעם הבאה נתן להם חצי שעה לשחרר קיטור, אבל קרו שני דברים מפתיעים:
1. הדיירים המתלוננים והסרבנים מוכנים להחליף בעצמם את הוועד ללא תמורה.
2. חברי הוועד הקיים ״הסכימו״ להאריך את כהונתם.

סגרנו שהגזבר המכהן ממשיך לעוד חצי שנה ושני המתלוננים הסדרתיים מחליפים את חברי הוועד שמתעסקים בתפעול ותיקונים, עוד אחת הסכימה להחליף את הגזבר, אבל הובהר לה שיש גבול... קודם שתשלם את החוב שלה ..., יצא בסדר נראה לי.

קצת מסקנות -
1- אין חברת ניהול מומלצת במזרח ראשל״צ. אם יש אז עדיין אשמח להמלצות.
2- האגודה לתרבות הדיור גובה מבניין של 36 דיירים, 1120 ש״ח לשנה במבצע ללקוחות חוזרים עבור הזכות להתייעץ אתם משפטית בשעת הצורך.
3- ניתן לנקוט הליכים נגד דייר חייב (בעל הנכס בלבד, לא שוכר) ע״י פנייה לפקיד האחראי על המקרקעין ותשלום אגרה של כ 750 ₪, את מכתב ההתרעה ניתן להוריד מהרשת, לא צריך עו״ד.
4- מי שמתמנה לוועד צריך להחזיק פול של בעלי מקצוע אמינים שמוכנים להתייצב גם בסופי שבוע ולא להיתפס עם המכנסיים למטה ולהיסחט ע״י חאפר בשישי בערב.

ModChiP
18-07-18, 20:52
כמה חייבים הסרבנים?

-->