PDA

צפייה בגרסה מלאה : התייעצות לגבי קניית ג'יפ

einatc
26-06-18, 14:38
הי לכולם,
רוצים לקנות ג'יפ ואשמח לעצתכם.
היינו רוצים להשקיע סביב ה-100,000 ש"ח על רכב שיהיה גם רכב יום יומי וגם רכב שנוכל לטייל איתו בשטח בסופ"ש, לא יעשה קילומטרז' מטורף בשנה (סביב ה-10-15k ואפילו פחות).
בעלי או אני ננהג בו רב הזמן, ובטיולים נהיה זוג + תינוקת נכון לעכשיו.
מחפשים משהו שיהיה נח ליום יום אבל נוכל גם לטייל איתו בשטח.
חשבנו בינתיים על האפשרות לקנות פורסטר ואחרי קריאה בפורום התחלנו לחשוב גם על הדאסטר.
יש עוד רעיונות לרכבים אחרים? יתרונות לכאן או לכאן?
כל פיסת מידע תעזור בהחלטה :-)
תודה

גיא
26-06-18, 14:46
הי עינת

אתם אמורים לעבור על השאלות שבראש הפורום ולענות עליהן על מנת לעזור לנו לעזור לכם.

השאלה הראשונה שחסר עליה מידע היא לאן תטיילו ? איזה רכבים יש בקבוצה של החברים שלכם ?
האם אתם מודעים שדאסטר לשטח יש רק בידני ?

einatc
26-06-18, 14:55
הי עינת

אתם אמורים לעבור על השאלות שבראש הפורום ולענות עליהן על מנת לעזור לנו לעזור לכם.

השאלה הראשונה שחסר עליה מידע היא לאן תטיילו ? איזה רכבים יש בקבוצה של החברים שלכם ?
האם אתם מודעים שדאסטר לשטח יש רק בידני ?

עניתי על הכל רק לא בתצורה של שאלות/ תשובות :-)
התכנית היא להתחיל עם מסלולי שטח קלילים, אנחנו כרגע נתחיל עם לטייל לבד.
מודעים שזה רק ידני ואין עם זה כל בעיה.

תודה!

גיא
26-06-18, 15:05
אז כנראה עשיתם שיעורי בית ויש לכם את התשובה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

einatc
26-06-18, 15:14
תודה!

אשמח לדעת כמה דברים לגבי שני הרכבים, ואולי לשמוע עוד אופציות...
איך העבירות שלהם? צריכת הדלק? נוחות הנסיעה?

I. Shlomo
26-06-18, 15:28
תודה!

אשמח לדעת כמה דברים לגבי שני הרכבים, ואולי לשמוע עוד אופציות...
איך העבירות שלהם? צריכת הדלק? נוחות הנסיעה?

בס"ד

ראשית גילוי נאות - אני מוכר פורסטר שנת 15' ידני.

ולעניין.

פורסטר יכול לתת לך מענה על רוב הדרישות.

סביב ה-100,000 ש"ח - תוכלו לקבל ידני מודל 16' (בספק אם תמצאו) או אוטומט 14'.

הרכב יכול לשמש אתכם כרכב יום יומי וגם רכב לטיולים שטח קלים. הרכב גם חסכוני מאוד לקטגוריה מגיע ל1:14 בנסיעה מתונה בבין עירוני.

אמינות של סובארו נחשבת טובה מאוד. ואם תחפשו תמצאו רכב שעדיין באחריות יבואן. יתרון גדול.

הרכב מרווח ובטח שייתן מענה לזוג + תינוקת ואפילו עוד שני מבוגרים שיצרפו לטיול.

חשוב שתדעו אם אתם הולכים על פורסטר ידני או דאסטר ידני. הנסיעה ברכב ידני בתנאי שטח שמעבר לשבילים איננה קלה למי שאינו מנוסה בגיר ידני. אני החלפתי קלאץ' בפורסטר סביבות 63K ק"מ וחבר נוסף החליף קלאץ בדאסטר בסביבות 60K ק"מ.

לעומת הפורסטר תוכלו לרכוש את הדאסטר שייתן מענה די דומה אך יהיה פחות נוח והרבה יותר זול.

חשוב גם לדעת שהדאסטר שווק כlow cost אך מתברר שעלות התיקונים איננה זולה כלל ואף לפעמים יותר יקרה מהסובארו פורסטר (לי עלה הקלאץ פחות ממה שעלה לחבר עם הדסאטר).

אם יש שאלות קונקרטיות נוספות אשמח לעזור.

בהצלחה!

שלמה.

Tzvika-Pick
26-06-18, 17:04
הי לכולם,
רוצים לקנות ג'יפ ואשמח לעצתכם.
היינו רוצים להשקיע סביב ה-100,000 ש"ח על רכב שיהיה גם רכב יום יומי וגם רכב שנוכל לטייל איתו בשטח בסופ"ש, לא יעשה קילומטרז' מטורף בשנה (סביב ה-10-15k ואפילו פחות).
בעלי או אני ננהג בו רב הזמן, ובטיולים נהיה זוג + תינוקת נכון לעכשיו.
מחפשים משהו שיהיה נח ליום יום אבל נוכל גם לטייל איתו בשטח.
חשבנו בינתיים על האפשרות לקנות פורסטר ואחרי קריאה בפורום התחלנו לחשוב גם על הדאסטר.
יש עוד רעיונות לרכבים אחרים? יתרונות לכאן או לכאן?
כל פיסת מידע תעזור בהחלטה :-)
תודה

לדאסטר יש יכולת שטח קצת יותר גבוהה משל הפורסטר. בעיניי הוא לא נחשב לרכב שטח "אמיתי" אבל זה לא אומר שאי אפשר להגיע איתו רחוק בשטח ושהוא לא יספיק לזוג+1 שמתחיל את צעדיו בשטח. הדאסטר שאתם רוצים הוא ה-4x4 דיזל ידני, וכמובן שהוא יהיה הרבה יותר חסכוני בדלק לעומת הפורסטר. אבל בקילומטראז' שנתי של 15 אלף זה לא מאוד משמעותי.

הפורסטר אמין יותר, נוח יותר בכביש, בטיחותי יותר ומרווח יותר. הדגם האוטומטי מגיע עם גיר רציף שיש לו מגבלות בשטח (הוא מתחתם תחת מאמץ) אבל על הכביש הגיר הזה מעולה. צריכת הדלק של הדגם האוטומטי גבוהה, במיוחד בעיר. מניסיון של חבר עם פורסטר 2015 אוטומטי, בקלות מגיעים ל-8 קילומטר לליטר בקיץ, בפקקים, עם מזגן. מחוץ לעיר זה כמובן משתפר.

עוד אופציה טובה שלא ציינתם היא סוזוקי גרנד ויטארה ארוך. כמו הפורסטר צריכת הדלק שלו גבוהה אבל יש לו יכולת שטח לא רעה בכלל, האמינות טובה ועלויות האחזקה נמוכות יחסית.

I. Shlomo
26-06-18, 17:44
לדאסטר יש יכולת שטח קצת יותר גבוהה משל הפורסטר. בעיניי הוא לא נחשב לרכב שטח "אמיתי" אבל זה לא אומר שאי אפשר להגיע איתו רחוק בשטח ושהוא לא יספיק לזוג+1 שמתחיל את צעדיו בשטח. הדאסטר שאתם רוצים הוא ה-4x4 דיזל ידני, וכמובן שהוא יהיה הרבה יותר חסכוני בדלק לעומת הפורסטר. אבל בקילומטראז' שנתי של 15 אלף זה לא מאוד משמעותי.

הפורסטר אמין יותר, נוח יותר בכביש, בטיחותי יותר ומרווח יותר. הדגם האוטומטי מגיע עם גיר רציף שיש לו מגבלות בשטח (הוא מתחתם תחת מאמץ) אבל על הכביש הגיר הזה מעולה. צריכת הדלק של הדגם האוטומטי גבוהה, במיוחד בעיר. מניסיון של חבר עם פורסטר 2015 אוטומטי, בקלות מגיעים ל-8 קילומטר לליטר בקיץ, בפקקים, עם מזגן. מחוץ לעיר זה כמובן משתפר.

עוד אופציה טובה שלא ציינתם היא סוזוקי גרנד ויטארה ארוך. כמו הפורסטר צריכת הדלק שלו גבוהה אבל יש לו יכולת שטח לא רעה בכלל, האמינות טובה ועלויות האחזקה נמוכות יחסית.

נכון מאוד.

ולא רק זה אלא ששוק השיפורים של הויטארה טוב יותר. העבירות טובה יותר, והמחיר נמוך יותר.

רק שהיא שתיינית הרבה יותר מהפורסטר האוטומט.

גיא
26-06-18, 18:01
ולדאסטר יש רק יתרונות מול שני המתחרים .. רק שקשה למצוא אחד יד שניה. הם נמכרים לפני שהמוכר ממש החליט למכור.

אה .. יש גם גיר ידני אמין
חסכוני מאד בלי להתאמץ ולנסוע 50 בלי מזגן
כשיודעים לנהוג לא צריך להחליף מצמד כל מאה מטר.
יש הגבהות חוקיות
יש נעילות 100%
יש חלפים בשפע בארץ ובחו׳ל
יש מקום ל 3 מושבי בטיחות מאחורה
יש צמיגי חצי חצי חוקיים וזולים מאד
ויש גם צמיגי 100% שטח במחיר שפוי לגמרי וחוקי לגמרי !

ואני לא מוכר. אין לי אינטרס אני אפילו לא נוסע לטייל עם מועדון דאסור ולא הייתי רושם את זה אלמלא הרגשתי שקצת מוכרים פה בשרשור הזה.

ויחד עם זה אני לא אמליץ לאף אחד לקנות דאסטר.
או לא לקנות דאסטר.
שכל אחד יעשה מה שבא לו.

בשביל הגילוי הנאות. יש לי דאסטר כבר שלוש וקצת שנים. הראשונה בארץ. היחידה בארץ מודל 2014 ואני מטייל איפה שאומרים לי שאני לא יכול לטייל. ולא. לא החלפתי מצמד ב 110,000 ק׳מ שיש באוטו. גם לא מתכונן בקרוב להחליף.

Sent from my iPhone using Tapatalk

-->