PDA

צפייה בגרסה מלאה : סוואנה חדשה עם מנוע קטן? בבקשה שמישהו יהשה לי קצת סדר מה קורה כאן....

MR BIG
27-06-18, 08:42
יש לי קצת רספקט , ואפילו ערגה לסוואנה.

הסוואנה היה הרכב הראשון שנהגתי עליו מהרגע שהוצאתי רשיון ( למשך 8 שנים) .

הרבה דברים קרו באוטו הזה ,ובחיים בכלל בהקשר של האוטו הזה...

שמעתי שעכשיו יוצאת סוואנה חדשה עם מנוע קטן 2.8 ? זה נכון?

וכמה כ"ס יש לצעצוע הזה?
וזה נשאר סוואנה שנוסעת כמו סוואנה או שזה עוד פחנוע שנוסע כמו דוקאטו ??
ולמה עשו את זה בכלל?

אייל.

דרור ברלי
27-06-18, 09:48
לפי Truck Trend זה בדיוק מה שהולך לקרות.
מנוע טורבו-דיזל דורמקס 2.8 ליטר עם 4 צילינדרים ו-181 כ"ס, משודך לתיבה אוטומטית עם 8 הילוכים, יחליף את הדורמקס V8 בנפח 6.6.

הביצועים כנראה לא יהיו ברמה של ה-V8 אבל בחיאת, זה ואן מסחרי לעבודה. ציי רכב קונים אותו בכמויות ואצלם צריכת דלק זה הסיפור.

כוח? ביצועים? נאהב את זה או לא - כל תעשית הרכב עוברת למנועים קטנים ויעילים יותר, ובעיקר חסכוניים ונקיים יותר. ראה את כל סדרת הספרינטר/קראפטר שמסתדרת נהדר עם מנועי 2 ליטר בלבד, עם יכולות העמסה שלא נופלות משל הסוואנה....

polar bear
27-06-18, 11:26
שזו טעות שלהם כמובן.

פעמיים בחיי עברתי מנהיגה מרכב משא איטי למהיר. המשמעות - הספק גבוה יותר בלפחות 50% . בעבודה הקודמת זה השתמע ביותר נקודות חלוקה פר יום, בעבודה הנוכחית לפעמים נחסך "רכב" ונהג אחד מספיק לעשות שתי נסיעות. זה תוצאה בעיקר של תאוצה טובה יותר שמאפשרת הגעה למהירות שיוט בזמן קצר יותר ויכולת עקיפה בעליות.

לגבי יכולת העמסה - זה סבבה. אבל אל תשכח שאחרי זה צריך גם להגיע לאנשהו. והאנשהו הזה לפעמים נמצא בראש ההר , נניח - ירושלים . ותנסה לברר איך הפחנועים האירופאים האלה מתמודדים עם העומס לעומת הויש מונה האמריקאי הישן והטוב.

דרור ברלי
27-06-18, 11:37
עודד, מתי נהגת לאחרונה בספרינטר?....
האוטו טס. גם בעומס. לעולם לא תאמין שזה 2 ליטר או 2.2 ליטר בלבד.

איפה בארץ, בהנחה שאתה חורג רק קצת מהמהירות המותרת, אתה יכול לנצל את יתרונות המהירות של הסוואנה?...
אם כבר מהירות בעליות ובכבישים תובעניים, המגבלה של ואנים מסחריים מגיעה מהכיוון של התנהגות כביש ולא ביצועי מנוע. אלה משאיות - וצריך לנהוג בהן בהתאם.

צריך להודות באמת הפשוטה - הסוואנה אוטו מאוד מוצלח אבל גם מיושן. מיושן במבנה ומיושן בתפיסה שלו.
מנוע V8 זה מגניב וכיף אבל זה בעיקר עניין שיווקי, לאמריקאים שחושבים מהבטן ולא מהראש ושהדלק אצלם זול.

בתנאים שלנו סוואנה עם V8 זה טוב לצרכים של הימ"מ למשל, שצריכים להגיע מהר לאירוע עם הרבה ציוד ולא דופקים חשבון להוצאות.
אבל לרכב חלוקה ומשלוחים של עסק שסופר כל תדלוק? אוברקיל פרוע.

ruby572
27-06-18, 15:36
לא בקרוב
זה כבר מזמן...
לא מעט אמבולנסים של מדא הם כאלה.
באזורים הרריים ההבדל מורגש מאוד, קשה להאיץ ולעקוף
והרעש, איכשהו המנוע נשמע כמו של טרנזיט

Saar
27-06-18, 15:58
המנועים הוחלפו לדגם החדש במהלך 2017.
למיטב הבנתי, צריכת הדלק של החדשה היא 1 ל 7.5-8 (זה מה שנאמר לי בזמנו בסוכנות כששקלתי רכישת סוואנה חדשה. בסוף קניתי משומשת v8)

polar bear
27-06-18, 20:04
וכמה לוקחת הסאוונה שלך?

חוץ מהמנוע, זה אותו אוטו?

נראה לי קצת מיותר לקנות סאוונה ולא אחת מה"טרזיניטים" הותיקות של רנו/פולצוואגן/איווקו וכו' ועוד, גם בתצורה הקטנה יש מבחר מוצלח ומוכח יותר. אם עד עכשיו היה לסאוונה מאפין שלא היה לאף אחת אחרת, עכשיו - אותו דבר , בלי מנוע' ובעיצוב מיושן.

לא מדובר על מהירות סופית, אלא על תאוצות בעיקר , כמו שכתב רובי.

Saar
27-06-18, 22:53
הסוואנה שלי 1 ל 6.5-7
(גם כשאני גורר)
אחד היתרונות של הסוואנה לעומת חלק ניכר ממתחרותיה הוא המשקל - 3.9 טון.
מאפשר לי לנהוג עם רשיון ב טעדיין להיות מוכרת עם שווי 0 למס.
היתרון המשמעותי בעיני הוא שהיא הרבה יותר נעימה לי לעומת הדוקאטו והמסטר שגם הם מוכרים במס

Ori.s31
28-06-18, 11:28
סוואנה 2019https://i.ytimg.com/vi/j7LvIiXAu0M/maxresdefault.jpg

avikkllk
28-06-18, 11:29
תגיד לי שאתה צוחק עלי
בבקשה(!!!)

Sent from my iPhone using Tapatalk

polar bear
28-06-18, 12:08
באמת אף פעם לא הבנתי למה רנו כותבים עם LT בסוף. עכשיו אני מבין.

GodsFather
28-06-18, 12:58
סוואנה 2019https://i.ytimg.com/vi/j7LvIiXAu0M/maxresdefault.jpgישר לשרשור יצירות מוטוריות מכוערות...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

בוזי
28-06-18, 13:08
היא ניראית קוריאנית בכלל.
בטוחים שלא מייצרים אותה במפעל של דייהו?

Ori.s31
28-06-18, 13:13
שברולט קארגו אקספרס 2019 עוד יצירה מוזרהhttps://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSZJnlCkuwBnMAh1EwKJOV PwN0BtptQ83BEFSTWmEoGh3FFmWjHOQ

דרור ברלי
28-06-18, 13:55
הקארגו אקספרס היא בכלל ניסאן NV200, אחד מכלי הרכב העלובים ביותר שבנמצא.

נמרוד
28-06-18, 13:55
שברולט קארגו אקספרס 2019 עוד יצירה מוזרהhttps://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSZJnlCkuwBnMAh1EwKJOV PwN0BtptQ83BEFSTWmEoGh3FFmWjHOQ

זה שברולט סיטי אקספרס, גרסא ממותגת של ניסאן NV200, נמכר במשך כמה שנים בתור סוואנה/אקספרס "מוקטנת" בשוק המוסדי האמריקאי. לדעתי מת, לא נמכר יותר.

לגבי התמונה הראשונה - איפה קראת שזה סוואנה 2019?

דרור ברלי
28-06-18, 14:20
התמונה הראשוננה היא של רנו טראפיק.
טראפיק נמכר גם תחת סמלי ניסאן ואופל.
אופל היתה פעם חלק מ-GM והנה הקשר... הכל מסתדר.

Ori.s31
28-06-18, 15:00
באמריקה שברולט סוואנה נקרא שברולט אקספרס אפשר לראות באתר שלהם שככה המסחרית נקראת אצלהם רק באירופה ובישראל המסחרית נמכרת בשם סוואנה

Saar
28-06-18, 15:22
ולהשלים את בלבול השמות, יש גם gmc savana שהיא כמו השברולט אקספרס ובארץ מוכרת כשברולט סוואנה...

גיתאי נוה
29-05-19, 02:19
יש לי קצת רספקט , ואפילו ערגה לסוואנה.

הסוואנה היה הרכב הראשון שנהגתי עליו מהרגע שהוצאתי רשיון ( למשך 8 שנים) .

הרבה דברים קרו באוטו הזה ,ובחיים בכלל בהקשר של האוטו הזה...

שמעתי שעכשיו יוצאת סוואנה חדשה עם מנוע קטן 2.8 ? זה נכון?

וכמה כ"ס יש לצעצוע הזה?
וזה נשאר סוואנה שנוסעת כמו סוואנה או שזה עוד פחנוע שנוסע כמו דוקאטו ??
ולמה עשו את זה בכלל?

אייל.
צ'מע סיפור מהיום...
בזמנו, כשפתחת את השרשור הזה, שאלתי לדעתו של חבר קרוב - אחד מטובי הנהגים שלנו בפלינטסטורמז שמבין דבר או שניים, ובעליה של חברת בנייה בשומרון (= הפרשי גבהים גדולים), שהיה אחד הרוכשים הראשונים של סוואנה 2017 כזאת מהניילון - מה דעתו על הסיפור הזה של מנוע 2.8 במקום 6.6 הוותיק.
הוא ענה לי כך, ציטוט:

"גם בעליות עמוס לא חסר לו כח. נכון שה-6.6 יותר חזק אבל זה לא בא לידי ביטוי, כי בכבישי הארץ אתה ממילא מפסיק ללחוץ על הגז אחרי 120 קמ"ש אז זה לא משנה כמעט כלום. אני עובד בשומרון עם עגלות 2 טון ומעמיס בלי בעיה - ואני לא מרגיש שחסר לי משהו. אני עוקף חופשי, התנהגות הכביש שלו נעימה מאד, אני מגיע איתו לצריכת דלק של 1:10 שזה לא נורמלי לסוואנה.
השאלה הקשה היא מה יקרה לאוטו הזה בעוד 3 שנים, איך המנוע הזה יחזיק. בסוף זה מנוע קטן לאוטו גדול, אז בהתחלה הכל נפלא אבל השאלה היא איך הוא ייראה עוד שלוש שנים והאם התחזוקה שלו לא תהיה יקרה ואם לא אצטרך להעיף אותו מוקדם. זו השאלה הקשה שאין לי תשובה עליה".

זה היה אז, לפני שנה. רציתי להביא כאן את התשובה שלו, אבל לא הספקתי וריצות החיים השכיחו... והחיים המשיכו לזרום מאז.

הערב קיבלתי ממנו טלפון.
צ'מע סיפור, הוא אומר לי.
לפני שבוע התחילו נקישות מכיוון המנוע. הבחור הוא הנהג הכמעט-יחיד על האוטו ומכיר כל זמזום, ולכן הוא ניגש למוסך המרכזי של UMI לבדוק את העניין. בדקו בדקו בדקו, אמרו לו שייתכן שיש שם בעיה בקרנק (:confused::mad:) ושישאיר את האוטו.
גיבורנו ביקש רכש חלופי אבל לא היה להם במקום, ולכן הם סיכמו שהוא נוסע הביתה לפרוק את הציוד היקר וחוזר למחרת להשאיר את האוטו במוסך.
למחרת נתן לאחד מהעובדים שלו את המפתחות וביקש שייקח את הסוואנה למוסך כפי שסוכם.

בדרך למוסך נשמע פיצוץ :eek::eek::confused:
הסתבר שהמנוע 'פתח קיוסק' - אחת הבוכנות פערה חור בבלוק והתעופפה דרכו אל הכביש, לא פחות !!
המוסך פתח שמפניה, כי UMI היו אמורים לחייב אותם לתקן את המנוע, אבל עכשיו - אין מה לתקן רק להזמין חדש מהדוד סאם, וזו כבר הבעיה של היבואן...
אז כדי שלא יהיו אי הבנות, מדובר באוטו ניילונים שנה+4 על הכביש, 80,000 קילומטר בלבד בידיו הכמעט-יחידות, מטופל כמו שעון באחריות במוסכי הרשת (אחרון נעשה לפני 5,000 ק"מ), ועל פניו לא סבל מבעיית שימון או התחממות כלשהי. האוטו גורר 2 טון בעליות של הרי השומרון, כאשר הוא עצמו לא עמוס במיוחד.
הרצתי חיפוש קצר ברשת ובפייס ולא מצאתי אזכור לבעיה כזאת ברמת התופעה. מצד שני עדיין אין מספיק ניסיון איתם, והוא עצמו התקשר לכמה גופים מסחריים שקנו צי של סוואנות 2.8 באותה שנה - אבל אף אחד עדיין לא הגיע לקילומטראז' שלו.

אז במה מדובר כאן -
האם בכשל נקודתי, או אולי ריקול (רע מאד) נצפה באופק?
האם המנועים האלה מסוגלים לספק את אותה סחורה שמנועי ה-6.6 סיפקו בלי להזיע - או ש-GM לקחו צעד רחוק מדי את הקטע של מנועים קטנים מוגדשים?
האם השוואה לרכבי העבודה האירופאיים המקבילים בהיבט מנוע-לעומס היא נכונה, או שאלה כלים שונים עם ציפיות שונות בבסיסם?

כשיהיו עדכונים (ויהיו עוד כחודש) אביא אותם כאן.

המשוטט
29-05-19, 08:18
זה מנוע של איסוזו לא?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

nir.samo
29-05-19, 08:23
הסתבר שהמנוע 'פתח קיוסק' - אחת הבוכנות פערה חור בבלוק והתעופפה דרכו אל הכביש, לא פחות !!

מדהים - תמונה?

גיתאי נוה
29-05-19, 08:27
זה מנוע של איסוזו לא?

אין לי מושג

- - - Updated - - -

מדהים - תמונה?
יגיעו בהמשך

המשוטט
29-05-19, 08:38
כתוב ברשיון

אם כן יש לו על המדיד שמן סימון של מינימום+מקסימום+x

ברוך הבא למועדון ה שמן x

נמרוד
29-05-19, 09:08
אז במה מדובר כאן -
האם בכשל נקודתי, או אולי ריקול (רע מאד) נצפה באופק?
האם המנועים האלה מסוגלים לספק את אותה סחורה שמנועי ה-6.6 סיפקו בלי להזיע - או ש-GM לקחו צעד רחוק מדי את הקטע של מנועים קטנים מוגדשים?
האם השוואה לרכבי העבודה האירופאיים המקבילים בהיבט מנוע-לעומס היא נכונה, או שאלה כלים שונים עם ציפיות שונות בבסיסם?

כשיהיו עדכונים (ויהיו עוד כחודש) אביא אותם כאן.

מרתק. אבל אתה לא קצת מגזים עם הציפיות, על סמך מקרה אחד בלבד? זה לא בדיוק מדגם.

נדב ש.
29-05-19, 09:12
זאת לא פעם ראשונה ולא תהיה גם אחרונה(באופן כללי לא קשור לסוואנה), "הבעיה שמצאו בקראנק" כנראה לא בקראנק בכלל, תופעה של מנוע שנוסע בעליה בטורים גבוהים באופן מתמשך לאורך תקופה(גורר?), דפק בוכנה/טלטל שהחליט שנימאס לו וברח.

מה צריך להיות כתוב ברישיון? מנוע איסוזו? גם בסילוורדו זה דורמקס ולא כתוב כלום שקשור לאיסוזו, למיטב ידיעתי פרי פיתוח ושיתוף של איסוזו ו gm ביחד.
ה 2.8 נימצא גם בשברולט קולורדו שזה בעצם גם איסוזו דימקס.

https://www.google.com/amp/gmauthority.com/blog/gm/gm-engines/xld28/amp/

גיתאי נוה
29-05-19, 09:12
מרתק. אבל אתה לא קצת מגזים עם הציפיות, על סמך מקרה אחד בלבד? זה לא בדיוק מדגם.
לא הגדרתי שום ציפייה, בסך הכל העליתי תהיות

גיתאי נוה
29-05-19, 09:20
זאת לא פעם ראשונה ולא תהיה גם אחרונה(באופן כללי לא קשור לסוואנה), "הבעיה שמצאו בקראנק" כנראה לא בקראנק בכלל, תופעה של מנוע שנוסע בעליה בטורים גבוהים באופן מתמשך לאורך תקופה(גורר?), דפק בוכנה/טלטל שהחליט שנימאס לו וברח.

מה צריך להיות כתוב ברישיון? מנוע איסוזו? גם בסילוורדו זה דורמקס ולא כתוב כלום שקשור לאיסוזו, למיטב ידיעתי פרי פיתוח ושיתוף של איסוזו ו gm ביחד.
ה 2.8 נימצא גם בשברולט קולורדו שזה בעצם גם איסוזו דימקס.

https://www.google.com/amp/gmauthority.com/blog/gm/gm-engines/xld28/amp/
הקרנק יצא שלם, הצליחו להתניע עם שלוש בוכנות ורעשים נוראיים...

הקישור שהבאת על המנוע רק מגדיל את התמיהה - הם כותבים שהמנוע הזה נועד לפיק-אפים מיד-סייז וברשימה אכן מופיע שם הדימקס (בגרסת השברולט המקומית).
אז שידכו מנוע כזה לסוואנה ארוכה?
אני לא מצליח להבין מה הקטע מלבד מירוץ החימוש המטורף של היצרנים למנועים יותר ויותר קטנים וחסכוניים, שאולי יתגלה כאסון.
אשאל את השאלה הזאת מהצד ההופכי שלה:
האם מישהו נתקל בסוואנה דור קודם, מנוע 6.6, שקרה לה דבר כזה (בכלל, ואחרי פחות מ-100,000 ק"מ בפרט)?

ד ו ר ו ן
29-05-19, 09:37
הבאת על המנוע רק מגדיל את התמיהה - הם כותבים שהמנוע הזה נועד לפיק-אפים מיד-סייז וברשימה אכן מופיע שם הדימקס (בגרסת השברולט המקומית).
אז שידכו מנוע כזה לסוואנה ארוכה?

יש הבדל מהותי מהו מיד-סייז בארה״ב ביחס לשאר העולם.
בארה״ב טנדר/רכב משא של טון בארגז (+כמה טונות בנגרר) נחשב כבר full size, ובשאר העולם זה נחשב טנדר/רכב משא רגיל.

כל הטנדרים היפניים מסווגים למשא של טון+\- בארגז+ עוד כמה בארגז.

לא על זה הייתי בונה את התיק.

Slowly..

גיתאי נוה
29-05-19, 09:43
יש הבדל מהותי מהו מיד-סייז בארה״ב ביחס לשאר העולם.
בארה״ב טנדר/רכב משא של טון בארגז (+כמה טונות בנגרר) נחשב כבר full size, ובשאר העולם זה נחשב טנדר/רכב משא רגיל.
נראה לי שהתבלבלת בהצלבה, לא?

כל הטנדרים היפניים מסווגים למשא של טון+\- בארגז+ עוד כמה בארגז.

לא על זה הייתי בונה את התיק.

Slowly..
בחייאת דורון, סוואנה ארוכה היא לא פול-סייז?
אנחנו מדברים על אוטו במשקל עצמי של מעל 2.5 טון, העמסה טון באוטו פלוס 2 טון בנגרר בקלות.

nirs
29-05-19, 09:49
בקיץ האחרון, עשיתי שמיניות ע״מ לשכור בארה״ב סאוונה.
התשובה בכל חברות ההשכרה: ״לא מחזיקים״. לבסוף נאלצתי לנסוע בטרנזיט (היה אגב בסדר גמור...)
לדעתי אומר משהו על הסוואנה.
ועוד מילה על ״מירוץ החימוש״ ובהקשר לגיפים. לא הייתי מתקרב ל jl 2.0...

Sent from my iPhone using Tapatalk

ד ו ר ו ן
29-05-19, 10:00
בחייאת דורון, סוואנה ארוכה היא לא פול-סייז?
אנחנו מדברים על אוטו במשקל עצמי של מעל 2.5 טון, העמסה טון באוטו פלוס 2 טון בנגרר בקלות.
טנדר מערבי סטנדרטי עמוס שוקל לא רחוק מסוואנה עמוסה, באזור 3 טון עצמי+מטען.

דיפנדר לצורך העניין מגיע ל-3.5טון ויש גרסאות שמגרדות 4 טון עצמי+מטען עם מנוע שהאמריקאים שמים במכסחת דשא.

תוסיף נגרר והמשקלים לא רחוקים עד זהים לסוואנה המדוברת.

שאלת האם לא הגזימו בהקטנת המנוע והעלאת שאלה האם המנוע מתאים לרכבים גדולים.
אז עניתי לך שבשאר העולם המנוע הזה ואחרים בנפח והספק, משרתים רכבים שבארהב בגלל תפיסה שונה, מותקנים בהם מנועים גדולים מאד.

לצורך העניין, באירופה ובשאר העולם שאינו ארהב, גודל מנוע כזה אינו חריג לקומבינציה הזו.

אולי הדגם הספציפי דפוק, אבל הנפח וההספק לא חריגים השוואתית לרכבי משא בעולם.
Slowly..

המשוטט
29-05-19, 11:47

]

בסילוורדו רשום שהמנוע מתוצרת איסוזו

נדב ש.
29-05-19, 13:58
בסילוורדו רשום שהמנוע מתוצרת איסוזו

וואלה לא...

124343

לפחות במה שאני ראיתי סילברדו 2011 לא רשום.

המשוטט
30-05-19, 19:44
לי היה סילוורדו 2008

היה רשום איסוזו

דרור ברלי
31-05-19, 01:26
מקור מנוע הדורמקס 6.6 הוא באיסוזו.

polar bear
31-05-19, 10:15
לגבי השאלה אם מישהו מכיר מוות מוקדם של מנועי 6.6 - לא. בטיפול סביר מינוס. הכי הרבה ששמעתי זה ראש מנוע אחרי בערך 400K .

מה זה מוסך מרכזי של UMI? בראשון?

האם הרכב הקודם של החבר הזה היה סוונה דור קודם שהוא מצהיר שאין הבדל? { עם מי שדיברתי אמרו שיש הבדל } .

-->