PDA

צפייה בגרסה מלאה : מנזר מר סבא איך מגיעים

roadrun
28-06-18, 00:08
היי, האם זה בטוח לגיפ ישראלי לעבור שם?מישהו מתכנן לנסוע לשם בסופש הקרוב?
טיפים ? תודה

נדב ש.
28-06-18, 07:13
http://www.jeepolog.com/forums/content.php/1943 (http://www.jeepolog.com/forums/content.php/1943-jeepolog-archive)

אפשר גם הפוך, להתחיל ממישור אדומים, וגם לקצר בדרך אם רוצים לוותר על חלק מהמסלול.

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=36269&d=1296748691

דרור ברלי
28-06-18, 10:14
אין בעיה בטחונית.

erezgur
28-06-18, 10:59
בד"כ הטיולים הם לגדה השנייה של הנחל כך שמתצפתים על המנזר ונהנים מהמראה היפה.
אם אתה מתכוון להגיע למנזר עצמו - לטעמי האישי כבר פחות נח מבחינה בטחונית.

בכל מקרה הייתי ממליץ לפחות בפעם הראשונה למצוא רכב נוסף אחד לפחות ולנסוע ביחד

גיא
28-06-18, 11:22
גם על המרפסת אתה עלול למצוא את עצמך מוקף ב 30 גיפים עם לוחית של הרשות ... ונכון שהם סוג של נחמדים בדרך כלל ... אבל זה עלול לגרום לחוסר נוחות מסויים ..

zivo
28-06-18, 11:49
היי, האם זה בטוח לגיפ ישראלי לעבור שם?מישהו מתכנן לנסוע לשם בסופש הקרוב?
טיפים ? תודה
כן, אני מתכנן לעבור שם בשישי בבוקר

ש01
28-06-18, 13:20
הייתי שם בפסח, שם הכוונה למנזר עצמו.
היה יותר נעים מאשר על המרפסת אליה הגענו בהמשך.
יצאנו על הסמ"ש מאז"ת מעלה אדומים, תצפית נוף והסיפור על עזאעזל מהמונטאר ומשם למנזר.

ליד המנזר רק בדואי אחד, מבוגר, ששמח להסביר ללא תשלום על המנזר (בסוף יזמנו תשלום קל ומנת שקשוקה).
בתצפית 5-6 צעירים עם חמורים שמשדלים אותך לסיבוב על החמור תמורת תשלום, מאוד אגרסיביים ולא נעימים.
עד כדי חשש לקטטה או נזק לרכב אם לא נסע משם מיד...

דרור ברלי
28-06-18, 13:52
לאורך כל הדרך ממישור אדומים לכיוון המזנר מתגוררים בדואים בתנאים קשים מאוד.
הילדים נדבקים לרכבי המטיילים באגרסיביות ומבקשים/דורשים אוכל.

החבר'ה עם החמורים אכן מציקים.
גם הם רוצים אוכל ו/או סיגריות.
בזמן שאתם הולכים כמה עשרות מטרים ברגל לתצפית על המנזר מומלץ לנעול את כלי הרכב פן יפלחו מתוכם חפצי ערך.

נדב42
28-06-18, 15:54
לאורך השביל שיוצא ממישור אדומים לכיוון הר מונור יש מעין חומה נמוכה יצוקה מבטון. מישהו יודע סמה מדובר, וכן מדוע ולמה ?

nirs
28-06-18, 16:35
לאורך השביל שיוצא ממישור אדומים לכיוון הר מונור יש מעין חומה נמוכה יצוקה מבטון. מישהו יודע סמה מדובר, וכן מדוע ולמה ?

אם אתה מתכוון לבניה בערוץ עוג, בסיס גשר לכביש שלא נסלל לבסוף...(בשלב זה לפחות)

Sent from my iPhone using Tapatalk

נדב42
28-06-18, 16:54
לא. נראה כמו יסודות של חומה לאורך השביל.

ד ו ר ו ן
28-06-18, 19:50
לא. נראה כמו יסודות של חומה לאורך השביל.

נראה כמו בסיס לתשתית ניקוז לכביש שלא נבנה.

נדב42
28-06-18, 20:07
הנה, מצאתי תמונה ...https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180628/75b4afd491abfb174310d33e1d667bd1.jpg

roadrun
28-06-18, 21:52
כן, אני מתכנן לעבור שם בשישי בבוקר היי zivo. מתי אתה מתכנן לעבור שם? אני גם רוצה לעבור שם מחר בבוקר....אני לא מכיר את האתר אם תוכל לשלוח לי דרך ליצור איתך קשר....אשמח שיצטרפו אליי .פעם ראשונה באיזור......זה די דומה לסנט גורג אבל יותר גדול ומראה מדהים (-;

- - - Updated - - -

היי zivo. מתי אתה מתכנן לעבור שם? אני גם רוצה לעבור שם מחר בבוקר....אני לא מכיר את האתר אם תוכל לשלוח לי דרך ליצור איתך קשר....אשמח שיצטרפו אליי .פעם ראשונה באיזור......זה די דומה לסנט גורג אבל יותר גדול ומראה מדהים (-;
דרך אגב, תודה לכל העונים

בןבן
29-06-18, 09:06
להשאיר שמירה על הרכבים במרפסת גם אם מתרחקים 200 מטר. הייתי כבר עד ל 3 פריצות במקום ,שוברים חלון לוקחים מה שאפשר ונעלמים גם אם אתם בסביבה.

roadrun
29-06-18, 18:16
היי חברה, הגעתי למנזר (-; היה מסלול מדליק עם קצת עזרה בדרך. גם אני תהיתי על החומה בדרך חזרה....לא בטוח איך להעלות תמונה פה אבל תודה חברה על כל התשובות....שחבר משאיר לך גיפ לתקופה שהוא בחול.....אתה משתמש בו .... (-; שלחתי לו תמונות שיקנא קצת..לבריאות וסופש מדהים לכולם

נמרוד
02-07-18, 09:39
היי חברה, הגעתי למנזר (-; היה מסלול מדליק עם קצת עזרה בדרך. גם אני תהיתי על החומה בדרך חזרה....לא בטוח איך להעלות תמונה פה אבל תודה חברה על כל התשובות....שחבר משאיר לך גיפ לתקופה שהוא בחול.....אתה משתמש בו .... (-; שלחתי לו תמונות שיקנא קצת..לבריאות וסופש מדהים לכולם

מעולה! - שתף אותנו גם בתמונות...

zivo
02-07-18, 10:15

אני ארשה לעצמי לכתוב פה, את מה שהרבה חושבים, אבל לא אומרים.
מה שעשית, זה לא בדיוק דוגמה לאחריות.
ככלל, עדיף לא להכנס לשטח לבד (ברכב יחיד).
אתה לא מכיר את הרכב, לא מכיר נהיגת שטח, וכראה גם לא מיומן בשטח בכלל (ניווט התנהגות וכו'), תוסיף לזה את גורם הבטחון (שטחים, אני בספק אם אתה בכלל יודע איפה B ואיפה C), והנה לך מתכון לצרות.

כאמור, גם אנחנו היינו באזור בשישי האחרון, בהמשך הציר (לעבר ים המלח), ליד מצפה נחליאל (מעל אבנת), נתקלנו בשלושה בחורים צעירים, דתיים (יום שישי ארבע אחה"צ), שמנפנפים לנו ביאוש.
מסתבר, שאין להם מים (אחד מהם כבר היה במצב של אפיסת כוחות מהמסלול הרגלי של העלייה לנקודה גבוהה שאפשר יהיה לדבר בטלפון).
הרכב, לנד-רובר, פרטי, חנה כחצי קילומטר משם, לאחר שאיבד את כל השמן כתוצאה מפגיעה בתחתית של המנוע.
כל מה שהם ביקשו, זה מים ואם יש לנו אפוקסי ע"מ לתקן את הפגיעה....
אין לבן אדם כלים, הוא בכלל לא הוריד את המגן פלסטיק מתחתית הרכב, ועוד לא ראה את הפגיעה עצמה, אין לו מושג, לא על הקושי ולא על המרחק עד לכביש הקרוב.......
בקיצור, דוגמה מצויינת לאן הטיולים האלו יכולים להגיע.

עמי
02-07-18, 11:19
לעניין החומה הנמוכה: אם אני לא טועה, זה חלק מהמכשול הקרקעי שאמור למנוע מעבר כלי רכב באזורים מסויימים ולנתבם לתוואי הרצוי.

גיא
02-07-18, 11:42
אני ארשה לעצמי לכתוב פה, את מה שהרבה חושבים, אבל לא אומרים.
מה שעשית, זה לא בדיוק דוגמה לאחריות.
ככלל, עדיף לא להכנס לשטח לבד (ברכב יחיד).
אתה לא מכיר את הרכב, לא מכיר נהיגת שטח, וכראה גם לא מיומן בשטח בכלל (ניווט התנהגות וכו'), תוסיף לזה את גורם הבטחון (שטחים, אני בספק אם אתה בכלל יודע איפה B ואיפה C), והנה לך מתכון לצרות.

כאמור, גם אנחנו היינו באזור בשישי האחרון, בהמשך הציר (לעבר ים המלח), ליד מצפה נחליאל (מעל אבנת), נתקלנו בשלושה בחורים צעירים, דתיים (יום שישי ארבע אחה"צ), שמנפנפים לנו ביאוש.
מסתבר, שאין להם מים (אחד מהם כבר היה במצב של אפיסת כוחות מהמסלול הרגלי של העלייה לנקודה גבוהה שאפשר יהיה לדבר בטלפון).
הרכב, לנד-רובר, פרטי, חנה כחצי קילומטר משם, לאחר שאיבד את כל השמן כתוצאה מפגיעה בתחתית של המנוע.
כל מה שהם ביקשו, זה מים ואם יש לנו אפוקסי ע"מ לתקן את הפגיעה....
אין לבן אדם כלים, הוא בכלל לא הוריד את המגן פלסטיק מתחתית הרכב, ועוד לא ראה את הפגיעה עצמה, אין לו מושג, לא על הקושי ולא על המרחק עד לכביש הקרוב.......
בקיצור, דוגמה מצויינת לאן הטיולים האלו יכולים להגיע.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180702/b24d53eecf553d423477b1903e7762f5.png
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180702/282d923b605448b8fb3864bd62cbc605.png

אז למה לא עזרת לו ?.....
לפחות גרירה לכביש.

erezgur
02-07-18, 13:51
לא כולם מקבלים את ההודעות שאתה מקבל

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

גיא
02-07-18, 14:11
לא כולם מקבלים את ההודעות שאתה מקבל

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

אבל זיו פגש אותם פיסית על השביל .. בשביל זה לא צריך הודעות.

ד ו ר ו ן
02-07-18, 19:55
לעניין החומה הנמוכה: אם אני לא טועה, זה חלק מהמכשול הקרקעי שאמור למנוע מעבר כלי רכב באזורים מסויימים ולנתבם לתוואי הרצוי.

זה לא חוסם כלום..
יש כמה נקודות עם ערימת עפר שאפשר לעבור.

ע״ע קו מאז׳ינו.

zivo
02-07-18, 20:19
הוא לא רצה, טען שיש חבר שלו בדרך מקיליה (כך הוא קרא לקליה).
קיבלו כ 5 ליטר מים, 2 גלון שמן ואפוקסי. הצעתי גם להשאיר להם רצועת גרירה אבל הם אמרו שיש להם.
הערכה שלי היתה שצריך לגרור החוצה, הוא התעקש על לנסות לתקן.
דווקא הינו בהרכב כבד (כולל סילברדו), אבל אי אפשר להכריח :-)

נדב ש.
02-07-18, 20:56
הוא לא רצה, טען שיש חבר שלו בדרך מקיליה (כך הוא קרא לקליה).
קיבלו כ 5 ליטר מים, 2 גלון שמן ואפוקסי. הצעתי גם להשאיר להם רצועת גרירה אבל הם אמרו שיש להם.
הערכה שלי היתה שצריך לגרור החוצה, הוא התעקש על לנסות לתקן.
דווקא הינו בהרכב כבד (כולל סילברדו), אבל אי אפשר להכריח :-)

כל הכבוד לכם.

התחלתי לרשום... וויתרתי על זה, ניסתפק בזה:
אישית הייתי חבר בקבוצות שגיא צירף, לא מצא חן בעיני מה שהולך שם, וזה בעדינות.

גיא
02-07-18, 21:42
נדב.
יש להם לב טוב. לפעמים דברים מצחיקים לפעמים שטויות ולפעמים אשה בהריון עם פנצ׳ר חמש דק נסיעה ממני.

לא מפריע לי לעזור לה. זאת היתה יכולה להיות אשתי. או אמא שלי.

לגבי זיו והחבורה. כל הכבוד. אמת יצא לי גם לנסות לעזור למישהו שלא רצה עזרה. לא התעקשתי.

zivo
02-07-18, 21:59
דרך אגב, שים לב להודעות -
"ליד הישוב אבנת"
אכן, מרחק אווירי פחות משני קילומטר, אבל 300 מטר גובה ואין מעבר.
בקיצור, מסכן מי שהיה נוסע לחפש אותם באבנת.

-->