PDA

צפייה בגרסה מלאה : התלבטות בין שטח/פנאי חדש או suv חזק ישן

amirlol
29-06-18, 21:19
הי, רק אקדים ואומר שאני לא מבין כלל בג׳יפים.
ראשית אענה

1. כמה אתם רוצים להשקיע? במידה וזה חדש אשקיע סביב 190,000. במידה וזה ישן אשקיע סביב 100,000 וההסבר בהמשך.
2. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע? יומיומי + סופ״ש טיולים.
3. מי נוהג בו? אני והבת זוג
4. כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות? משפחה של 5 נפשות. 2 מבוגרים ושלושה מתוקים.
5. כמה קילומטרים הג'יפ יעשה בשנה? 20,000 מינימום
6. יש תנאי סף? אוטומטי/ידני, דיזל/בנזין וכו'. אוטומט.

ההתלבטות כזו,
כהקדמה, אני מחפש רכב שאני יוכל להיכנס איתו לשטח קל, לא מאתגר ואסע איתו יום יום סביב 50 ק״מ לשני הצדדים.
מבחינת שטח, אני יודע מנסיון שלעיתים, גם בשטח קל יכולים להיתקל במכשול ראוי, בוץ, חולות (לא נכנס לים ולא מתכוון) וכן הלאה. ולכן אני מחפש משהו שגם ללא כישורי נהיגת שטח ידע להתמודד עם מינימום בידיעה שאני בחור אחראי שלא יכנס להרפקאות מעבר לפופיק.
אני בעיקר מחפש רכב שלא אצטרך להתעסק איתו יותר מדי במהלך נהיגת שטח ורצוי גם בין לבין (פחות קריטי)

חדש - עד 190,000 ש״ח
ראיתי את הראב 4, אווטלנדר וסובארו פורסטר - נראות לי מועמדות למרות שרק האווטלנדר 7 מקומות, השאר נראות לי מספיק מרווחות.
הייתי שמח לדעת האם גם ההיברידיות של השתיים הראשונות יעשו את העבודה.

ישן - עד 100,000 ש״ח
טויוטה לנד קרוזר / פג׳ארו - למה אני קופץ לשם? כי הם נראים ומרגישים לי חזקים ואמינים מספיק גם למי שלא מבין גדול.

אשמח לדעות לכל הכיוונים והכוונה.
מצטער על הפנייה הארוכה..

erezgur
29-06-18, 22:01
שלום וברוך הבא,

מכל המידע שסיפקת, לצרכים הללו בהחלט מספיק ג'יפון רך.
הפורסטר יתפקד טוב יותר בשטח מהראב 4 והאאוטלנדר והוא גם נעים ונח לנסיעת כביש.

אם אתה לא מתכוון בשלב זה לעשות נסיעות שהם מעבר לשטח קל, אין כנראה הצדקה לרכוש SUV מבוגר יותר.

asafk
29-06-18, 22:09
מה זה אומר שטח קל מבחינתך?
להגיע לחניון לילה או לפיקניק ביער קצת יותר רחוק ממה שאפשר עם רכב פרטי? או לטייל במסלולים ג'יפים שאינם עבירות קשה במוצהר?

אם הראשון, המכוניות שציינת בהחלט יספקו ויעשו את העבודה.

אם השני, נכון שאפשר לתפור טיולים בלי מכשולים שיאתגרו פורסטר. אבל הנסיון שלי הוא שבסופו של דבר, ובמיוחד לנהג לא מנוסה, זה אומר התעסקות בלתי פוסקת, להוריד מכוון בכל הזדמנות, לחשוב פעמיים ולשאול בפורום לפני כל טיול... "נחל... מתאים לפורסטר? " - במקום פשוט למלא דלק למלא צידנית להניע ולנסוע. ואני יודע שתכף יתנפלו עלי כל אלו שהיו עם הפורסטר והטריוס והדאסטר בכל הנחלים ובכל המעלות. בסדר. אני מאמין להם. גם מאמין שהם נהגים טיפה יותר מנוסים ממך.

אסף.

נדב ש.
29-06-18, 22:15
הוצאת לי את המילים מהמקלדת...

פותח השרשור-תן דוגמאות למסלולי טיול שברצונך לטייל בהם.
יש לך חברים עם שמטיילים? עם איזה רכבים?

גיא
29-06-18, 22:46
אם פורסטר ... אז גם outback יעשה את המלאכה.
אם לא .. אז כל חבורת הדיזל הגדולים והיקרים.

assafy
30-06-18, 02:18
אם תלך לכיוון של הsuv הגדולים, כפי שנדון כאן באינסוף שרשורים אתה תראה שמחיר הלנד קרוזר המשומש גבוה מאוד ויקח אותך לשנתונים יותר ישנים.
לפי הדרישות שלך גם הפאג'רו יהיה מעל ומעבר למה שדרשת והוא יהיה יותר הגיוני מבחינתך. אתה יכול להסתכל גם על רקסטון שאפילו יותר זול וישנם עוד אופציות.

איל מ
30-06-18, 09:16
את האאוטלנדר והראב 4 תוריד מהמשוואה. הם לא בנוים לשום דבר שהוא מעבר לחניה על המדרכה. וזה לא רק ענייו של עבירות אלא המערכות העדינות שלהם שיסבלו מבלאי גבוה מאוד מסתם נסיעת שבילים.
אם הטיולים שלך מתחילים ונגמרים בדרכי קקל אז פורסטר יהיה מצוין.
בנוסף,
נסה לעשות סיבוב על דאסטר. הוא ייתן הרבה יותר בשטח מהפורסטר, ויהיה יותר חסכוני. תוכל לקנות אחד חדש+הגבהה ומיגון. הקאץ' היחיד הוא שתהיה חייב להחליט האם הוא מרווח מספיק לחמישה+ציוד.
אם מעבר,
אז חבורת הsuv שהזכרת.

נדב ש.
30-06-18, 09:25
הוא ציין שמעוניין באוטומט...

איל מ
30-06-18, 09:50
יש בחדשים

Asaf-a
30-06-18, 10:41
אתה יכול לשקול גם סוזוקי גרנד ויטארה עד שנת 2014 שתתן לך יכולת גבוהה יותר בשטח מרוב הקרוס אוברים עקב הילוך low ובקרת אחיזה טובה, נמצאת באמצע ביכולת שטח בין קרוסאוברים כגון דסטר ופורסטר לבין suv

הדגם מ2015 זו כבר חיה שונה ללא התכונות הטובות לשטח.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

גיא
30-06-18, 12:28
יש בחדשים

רק 2 על 4 בנתיים.

יש שמועה על אוטומטי בשנה הבאה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

ishc
30-06-18, 20:31
ביד 2 מפורסם רקסטון 2014 ב-125000 שח.
מוגבה, ממוגן, עם ARB אחורה וכננת.
רכב שטח קשוח בן 4, מרווח מספיק למשפחה של 5 נפשות וקשוח מספיק להגיע לכל מקום.

eyalpeleg
01-07-18, 09:01
אני די חדש כאן, אבל רקסטון 2014 סביב 100,000₪ ואתה מקבל רכב נח בעיר, עביר בשטח, מרווח שבעה מקומות, משנת 2014 גם סביר+ מבחינת דלק, ואם תרצה תוכל לשדרג אותו לרמת עבירות נהדרת.

אתה יכול למצוא רכבים שנסעו 60,000 ולהנות איתם להרבה זמן, וללא חשש מזה ששחטו אותו.

דרך אגב, שנת 2016 מנוע חדש
שנת 2018 240000 ש''ח אבל מליון מערכות בטיחות הכי עדכניות.

בהצלחה.

eyalpeleg
01-07-18, 09:46
ביד 2 מפורסם רקסטון 2014 ב-125000 שח.
מוגבה, ממוגן, עם ARB אחורה וכננת.
רכב שטח קשוח בן 4, מרווח מספיק למשפחה של 5 נפשות וקשוח מספיק להגיע לכל מקום.

ביד 2 מפורסם היום רקסטון 2014 עם 60k קמ, ב 112000 ש״ח

בהחלט אופציה מצויינת, הרבה יותר טובה בעיני מאווטלנדר

I. Shlomo
01-07-18, 11:50
הי, רק אקדים ואומר שאני לא מבין כלל בג׳יפים.
ראשית אענה

1. כמה אתם רוצים להשקיע? במידה וזה חדש אשקיע סביב 190,000. במידה וזה ישן אשקיע סביב 100,000 וההסבר בהמשך.
2. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע? יומיומי + סופ״ש טיולים.
3. מי נוהג בו? אני והבת זוג
4. כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות? משפחה של 5 נפשות. 2 מבוגרים ושלושה מתוקים.
5. כמה קילומטרים הג'יפ יעשה בשנה? 20,000 מינימום
6. יש תנאי סף? אוטומטי/ידני, דיזל/בנזין וכו'. אוטומט.

ההתלבטות כזו,
כהקדמה, אני מחפש רכב שאני יוכל להיכנס איתו לשטח קל, לא מאתגר ואסע איתו יום יום סביב 50 ק״מ לשני הצדדים.
מבחינת שטח, אני יודע מנסיון שלעיתים, גם בשטח קל יכולים להיתקל במכשול ראוי, בוץ, חולות (לא נכנס לים ולא מתכוון) וכן הלאה. ולכן אני מחפש משהו שגם ללא כישורי נהיגת שטח ידע להתמודד עם מינימום בידיעה שאני בחור אחראי שלא יכנס להרפקאות מעבר לפופיק.
אני בעיקר מחפש רכב שלא אצטרך להתעסק איתו יותר מדי במהלך נהיגת שטח ורצוי גם בין לבין (פחות קריטי)

חדש - עד 190,000 ש״ח
ראיתי את הראב 4, אווטלנדר וסובארו פורסטר - נראות לי מועמדות למרות שרק האווטלנדר 7 מקומות, השאר נראות לי מספיק מרווחות.
הייתי שמח לדעת האם גם ההיברידיות של השתיים הראשונות יעשו את העבודה.

ישן - עד 100,000 ש״ח
טויוטה לנד קרוזר / פג׳ארו - למה אני קופץ לשם? כי הם נראים ומרגישים לי חזקים ואמינים מספיק גם למי שלא מבין גדול.

אשמח לדעות לכל הכיוונים והכוונה.
מצטער על הפנייה הארוכה..

בס"ד

אל תיכנס להרפתקאות.

מבין השורות של מה שכתבת אתה נראה לי אחד שאין לו זמן להתעסק עם מוסכים.

ועוד שאתה נוסע כ50 ק"מ הלוך חזור כל יום. 20K ק"מ מינימום בשנה.

קח פורסטר אוטומט חדשה או OUTBACK. שים מיגון. מקסימום תעשה הגבה.

היא תתן לך את כל מה שתיארת. שטח קל - ובמידה וצריך פה ושם גם מעט מעבר.

יש לך 5 שנים של שקט תעשייתי. אחריות יבואן אמין.

מעבר לכך אתה מהר מאוד תצבור ק"מ והנסיעות הארוכות שלך מידי יום יוכיחו לך כמה צדקתי.

בהצלחה.

שלמה.

pinister
01-07-18, 15:00
אתה יכול לשקול גם סוזוקי גרנד ויטארה עד שנת 2014 שתתן לך יכולת גבוהה יותר בשטח מרוב הקרוס אוברים עקב הילוך low ובקרת אחיזה טובה, נמצאת באמצע ביכולת שטח בין קרוסאוברים כגון דסטר ופורסטר לבין suv

הדגם מ2015 זו כבר חיה שונה ללא התכונות הטובות לשטח.

גם (בתחילת) 2015. קניתי לפני שנה ומשהו גרנד ויטארה מינואר 2015.

איל מ
01-07-18, 15:28
גרנד ויטארה אוטו מצוין,
רק שותה דלק.
אם מתוכננת נסועה גבוהה כמו שפותש רמז, זה עלול להוות מכשול.
לא יודע כמה הוא מוכן להכנס לעניין של גז. ואם גז, אז הבגאז' הקטן מאוד שלה הופך לכמעט לא רלוונטי לחמישה אנשים עם ציוד (יש גבול לכמה ציוד אפשר לקחת על גגון).

Asaf-a
01-07-18, 15:33
לא שותה יותר דלק מsuv.
אלא יותר מקרוסאובר.

אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאירה שלמה, גם חדש יחסית, גם בתקציב, גם אוטומטי, גם יכולת שטח סבירה = עלות דלק.

איל מ
01-07-18, 16:08
בד"כ כששלמה זורק את הסובארו (בס"ד,כמו תמיד) אני לא מסכים.
אבל,
אם הבנאדם חשב על אאוטלנדר, אזי השטח הוא לא באמת שטח והסובארו למיטב ידיעתי יותר חסכונית מהויטארה.
(אגב, תקנו אותי אם אני טועה, כי הנסיעות שלי עם ויטארה תמיד היו בזבזניות באופיין ולכן אני לא בהכרח מכיר את האופטימום שלה).
ואגב 2,
ברור לי שsuv זאת חיה זללנית, אבל ליטר סולר עולה היום בערך כמו ליטר בנזין, וsuv דיזל, אפילו לא חדש, שותה סביב ה9 בנסיעה משולבת.

ishc
01-07-18, 21:03
ברור לי שsuv זאת חיה זללנית, אבל ליטר סולר עולה היום בערך כמו ליטר בנזין, וsuv דיזל, אפילו לא חדש, שותה סביב ה9 בנסיעה משולבת.

זה מאוד תלוי איזה רכב. הישנים האוט׳ עושים פחות.
כמה פחות זה תלוי.
הפאגרו 2.8 שלי עושה 1:6.5-1.7
דיסקו 2 של שני חברים סביב 1:7-8
טרופר 3.0 סביב 1:8
פטרול סביב 1:6-7

פרט לפאגרו אלו עדויות של אנשים שאני מטייל איתם, כל הרכבים עם גיר אוט׳.

נדב ש.
01-07-18, 21:15
מוזר ולא מיסתדר...
הדיסקו שלי עושה 1 ל 9 ממוצע.
טרופרים שאני מכיר כנ"ל ועם צמיגים 31, הטרופר שלי עושה 1 ל 10 עם צמיג בגודל מקורי 245/70/16.
דווקא בגלל שאלה מנועים "מתקדמים" ולא דיזל ישן הם צריכים להיות יותר יעילים.

ishc
01-07-18, 21:21
לא מאשים שלא תעלב במקרה אבל עם השנים הבנתי שבעלי רכבי שטח ישנים וכבדים נוטים ליפות את המצב. אולי בגלל שהדלק יקר.
אולי אתם מתייחסים לרכבי טיולים נטו שנוסעים בעיקר בין עירוני (לטיול וחזרה) אבל רוב החבר׳ה שאני מטייל איתם נוסעים על בסיס יומיומי והצריכה היא משולבת כנראה עם דגש חזק לעירוני.

איל מ
01-07-18, 21:30
אני אמנם גר מחוץ לעיר, אבל נכנס לגוש דן. משתדל לא לנסוע בשעות הפקקים, ועושה עם הדיסקו 1-9. כבר היה על זה שרשור. חבל לחטוף.

נדב ש.
01-07-18, 21:36
לא נעלב.
2 הרכבים אצלי נוסעים יום יום, נסיעה מהמושב לעיר, סיבובים בעיר וחזרה.
אני לא בודק או עוקב באופן יום יומי אחרי הדלק, כשאני מתדלק פול אני מאפס עד לתידלוק הבא, כשאני נוסע לטיול ארוך מאפס עד לתידלוק הבא, בדרך כלל לפני הכניסה לשטח ואז שוב ביציאה ככה שיש לי מדד די טוב לדעתי, ועוד דבר-אני ואישתי היחידים שנוהגים ומתחלפים ברכבים לפי הצורך, לה יש רגל יותר כבדה... :-)

ד ו ר ו ן
04-07-18, 10:02
לא מאשים שלא תעלב במקרה אבל עם השנים הבנתי שבעלי רכבי שטח ישנים וכבדים נוטים ליפות את המצב. אולי בגלל שהדלק יקר.
אולי אתם מתייחסים לרכבי טיולים נטו שנוסעים בעיקר בין עירוני (לטיול וחזרה) אבל רוב החבר׳ה שאני מטייל איתם נוסעים על בסיס יומיומי והצריכה היא משולבת כנראה עם דגש חזק לעירוני.
דיזל ישן, ממוצע משולב מחושב באפליקציה של 1:9.2 שימוש יומיומי עם כ-50% פקקים וטיולים פעם בחודש, נמדד וחושב לאורך כמה שנים וקצת מעל 70kקמ.

כשעברתי לטיולים בלבד, בשנתיים האחרונות הממוצע הכללי ירד ל-1:9.
זה אומר שנסיעה של קצת מעל 10k בשנתיים משכה למטה את הממוצע שחושב לאורך 60k קמ=הערכים של הטיולים בלבד היו נמוכים בצורה מובהקת.

דווקא היום-יום הרבה יותר חסכוני מאשר טיול בו הרכב עמוס ונוסע בשטח.

גיא
04-07-18, 12:42
גם נסיעה בטיול סתם עם או בלי עומס ׳יקרה׳ יותר במונחים של דלק. הנסיעה בשטח בזבזנית.

נדב ש.
04-07-18, 13:23
דיזל ישן, ממוצע משולב מחושב באפליקציה של 1:9.2 שימוש יומיומי עם כ-50% פקקים וטיולים פעם בחודש, נמדד וחושב לאורך כמה שנים וקצת מעל 70kקמ.

כשעברתי לטיולים בלבד, בשנתיים האחרונות הממוצע הכללי ירד ל-1:9.
זה אומר שנסיעה של קצת מעל 10k בשנתיים משכה למטה את הממוצע שחושב לאורך 60k קמ=הערכים של הטיולים בלבד היו נמוכים בצורה מובהקת.

דווקא היום-יום הרבה יותר חסכוני מאשר טיול בו הרכב עמוס ונוסע בשטח.

אתה מדבר על טנדר.
טנדר שהוא נימצא הרבה מאחור מבחינת האחרים לאותו שנתון, לא מוגדש, טכנולוגיה ישנה.
כמעט כל השאר כולל suv משנתון 96' ועד סביבות ה 2000 הם במצב של מנועים מוגדשים, לא מסילה משותפת, אלה לא חסכוניים במיוחד ולא חזקים במיוחד, אלא מין טכנולוגית ביניים שלפני המודרניים אבל אחרי המיושנים העצלנים ובלי הטורבו, או עם טורבו ובלי אינטרקולר(איסוזו איפון לדוגמה).

ishc
04-07-18, 14:09
ושוקל פחות מ-SUV וגיר ידני...

ד ו ר ו ן
04-07-18, 14:10
אתה מדבר על טנדר.
טנדר שהוא נימצא הרבה מאחור מבחינת האחרים לאותו שנתון, לא מוגדש, טכנולוגיה ישנה.
כמעט כל השאר כולל suv משנתון 96' ועד סביבות ה 2000 הם במצב של מנועים מוגדשים, לא מסילה משותפת, אלה לא חסכוניים במיוחד ולא חזקים במיוחד, אלא מין טכנולוגית ביניים שלפני המודרניים אבל אחרי המיושנים העצלנים ובלי הטורבו, או עם טורבו ובלי אינטרקולר(איסוזו איפון לדוגמה).
אדרבא,
אני מכיר תוצאות דומות למה שאתה ציינת.

היילקס טורבו-דיזל טיפש יותר חסכוני מנטול טורבו.

איל מ
04-07-18, 14:25
הדיפנדר (טורבודיזל טיפש) זצ"ל היה אוכל 1 ל9/10 ביומיום ןאחד ל11.5 בבינעירוני ארוך.
מצד שני הוא היה קצר וידני.

נדב ש.
04-07-18, 14:35
אדרבא,
אני מכיר תוצאות דומות למה שאתה ציינת.

היילקס טורבו-דיזל טיפש יותר חסכוני מנטול טורבו.

ואיך אתה מסביר את זה?
איך זה שסתם לדוגמה איסוזו איפון(ועוד כל השאר בקטגוריה) מוגדש (ואפילו בלי אינטרקולר ובלי 4x4)הוא לא "חסכוני", עושה בערך 1 ל 7-8 וטויוטה כן?

- - - Updated - - -

הדיפנדר (טורבודיזל טיפש) זצ"ל היה אוכל 1 ל9/10 ביומיום ןאחד ל11.5 בבינעירוני ארוך.
מצד שני הוא היה קצר וידני.

גם אצלנו בחבורה יש פלא כזה, דיסקו 1 אוטומט, דיזל tdi300 שעושה 1 ל 9 , כשאחרים אוכלים יותר...

ד ו ר ו ן
04-07-18, 16:46
ואיך אתה מסביר את זה?
איך זה שסתם לדוגמה איסוזו איפון(ועוד כל השאר בקטגוריה) מוגדש (ואפילו בלי אינטרקולר ובלי 4x4)הוא לא "חסכוני", עושה בערך 1 ל 7-8 וטויוטה כן?
.
לא בטוח שהבנתי את השאלה שלך.

מנוע חזק יותר ביחס לאחר, על אותה פלטפורמה בהרבה מקרים יהיה יעיל יותר עד כדי צריכת פחות דלק באותם תנאים.

חבר עם דיפנדר ידני TD300 מדווח על ממוצע של 1:9..שזה תומך במה שהזכרת.

היילקס טורבו ישן קצת יותר טוב מנטול טורבו, אבל לא היסטרי.
סה״כ תואם למה שכתבת.

חבר נוסף עם דיסקו ידני כנל.
אחר עם דיסקו אוטומטי זה כבר 1:8~.

אוטומט מציג תוצאות פחות טוב מידני, והרגלי נהיגה עוד יותר משפיעים.

לא זוכר כמה לקחו האיפון 3.1 או ה-2x4 שהיו ..

נדב ש.
04-07-18, 18:03
יופי, הבנת מצויין.
ותוסיף על כל מה שרשמת-מצב הרכב, מצב מערכת הזרקה או מערכות השונות שמשפיעות, וכו' וכו'.

גיא
04-07-18, 18:09
קצת סוגרים את הבורג של המשאבת הזרקה והופה האוטו לא אוכל סולר.

נדב ש.
04-07-18, 18:29
מי שמשחק עם זה שבמקביל יחפש מנוע...

נדב42
04-07-18, 18:36
דורון ונדב (ש),

אני מת לשבת איזה ערב עם שניכם מתחת לעץ שיטה :)
הבשר עלי, כל עוד אתם מתחייבים לא להתווכח על איזה בשר להביא, מאיפה, איך להכין אותו, ותחת איזה עץ. עלי.
(אם כי אני חייב לציין לטובה את תרבות הדיון ההולמת, זה פשוט ארוך מדי ולא במקום הנכון...)

ועכשיו, אפשר להחזיר את השרשור החטוף הזה לנושא המקורי ...

נדב ש.
04-07-18, 18:50
בכייף.

amirlol
03-08-18, 11:08
וואוו, סליחה שלא חזרתי לדיון!
המון תודה על כל התגובות, זה צמצם משמעותית את הרצונות שלי והאפשרויות הטובות ונראה שנשארתי עם שתיים.
- סובארו פורסטר נראה כעונה על הדרישות שלי. קראתי פה עוד, גם ביקורות, גם סרטונים קצת וזה נראה מתאים לגמרי לצרכים.
- מנגד, יש משהו קורץ בלנד קרוזר. בעוצמה שלו, במרחב הפנימי שלו ובחוסר מגבלה. מנגד העלויות אחזקה שלו. דבר אחד עניין אותי בו, אבל זה דיון אחר שאפתח בקבוצה המתאימה. זה הזוי, אבל נראה שכל רכבי הלנד קרוזר יד שניה ומעלה, עולים יותר מהמחירון שלהם... שזה גם שיקול משמעותי.
בכל מקרה, שוב, המון תודה! עזרתם לי פה מאד.

yoav
08-08-18, 14:56
Suv ״ישן וחזק״ בהחלט מתאים למשפחה בת חמש נפשות אם אתם מתכננים טיולים עם לינה של לילה או יותר ורוצים שיהיה מקום לשאת ציוד שהיה, בישול, הצללה, עצים וכו. זה גם נח לטייל עם הבטחון שאם אתם לא מחפשים אתגרי עבירות אלא מסלולי טיול- אז תכלס אין כמעט מגבלה.
אבל.. צריך לדעת למה נכנסים.
Suv ״חזק ישן״ בשימוש יום יומי ( ולא אלו שיושבים בחניה כי יש אוטו עבודה ומוציאים אותם רק לטיולים..) זה הוצאות. אנחנו 3 משפחות עם לנדקרוזר 2007 שנוסע גם יום יום לעבודה וגם בעת טיולים, ומנסינינו המצומצם, לרכבים האלה מפאת גילם ונסועתם יש הוצאות ( צפויות יותר וצפויות פחות) שהן יותר ממה שדמיינו בעת הרכישות ( כבר 3-4 שנים אצלנו).
מבחינתינו כיף גדול ושווה כל שקל- אבל בשיקולים בין ישן לחדש קח בחשבון שהישן- ישן..
אגב שיחות הדלק שהיו לעיל: הרכבים שלנו שמרבית זמנם על כבישים עירוניים נוסעים בין 7-8 קמ לליטר (דיזל)

איל מ
08-08-18, 19:47
קודם כל לנדקרוזר 2007 זה רק חצי ישן.

שנית,
לאור ההתפתחויות בנושא השחרת רכבים מזהמים,
שווה לשקול מחדש.
מבחינתי אין ספק suv ישן וחזק. אבל, לקחת בחשבון הוצאות נוספות בדמות מסננים כאלו ואחרים, ובהמשך גם הורדה מהכביש.

ד ו ר ו ן
08-08-18, 20:32
לאור ההתפתחויות בנושא השחרת רכבים מזהמים,
שווה לשקול מחדש.
מבחינתי אין ספק suv ישן וחזק. אבל, לקחת בחשבון הוצאות נוספות בדמות מסננים כאלו ואחרים, ובהמשך גם הורדה מהכביש.

או רכב מול 2006

איל מ
08-08-18, 21:05
או רכב מול 2006

אז עוד 5 שנים יעשו אותו דבר למי שלא עומד ביורו 5 וכן הלאה וכן הלאה.

tallevi
08-08-18, 22:19
אני הייתי ממליץ לך על לנד קרוזר.

נראה לי הרבה יותר מתאים ומספק לדרישות שלך, (נכון שהן צנועות, אבל רוב בעלי הלנד קרוזר לא עושים בהם שימוש מעבר למה שציינת).

מה גם שיש בידך את התקציב המתאים אז למה להתפשר על פחות?!

טל.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

-->