PDA

צפייה בגרסה מלאה : תחילתה של סדנא ביתית

omp
01-07-18, 09:27
אהלן חברים,
אחרי שנים של פנטזיות סוף סוך מתאפשר לי לבנות לעצמי סדנא קטנה בבית.
ה"סדנא" תשמש לבניית אביזרים לג'יפ, לבית ואולי גם נצליח לבנות משהו שאפשר לנהוג בו . בעיקרון להפסיק להיות מוגבל עם האמירה "אם היה לי.. אז הייתי עושה..)
ככל ההנראה רוב העבודה תהיה עם פרופילי מתכת מרובעים ועגולים.
בתור התחלה חשבתי לאבזר אותה ב:
1. מכופפת - יש
2. רתכת - ככל הנראה זיקה אלקטרודה 200 אמפר (יש סיבה שלא)
3. מקדחת עמוד\ שולחן - ראיתי מחירים והיצע ולא נראה לי שתהיה בעיה למצוא משהו להתחיל איתו
4. מסור - כאן הבעיה. לטובת ורסטיליות עם עבודות עץ אני שוקל לקנות פנדל ולהב מתאימה למתכת אבל הלכתי לאיבוד בין שלל החברות הגדלים וההספקים.

אשמח לשמוע עם מה אתם עובדים לטובת חיתוך פרופילים וצינורות.

עומרי

golyat
01-07-18, 10:13
רתכת co2.
מסור סרט לברזל
מסור גירונג עם פנדל לעץ.
לא מערבבים שמחה בששון.
הכי חשוב לדעתי זה שולחן עבודה מפולס מברזל עבה עם מלחציים טובות ומלחצי זוית. משם תתחיל לצבור כלים.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

GodsFather
01-07-18, 10:20
מנוף קטן על ריילס בשביל המנועים :)

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

de fox
01-07-18, 10:30
תבדוק את זה:

https://www.amazon.co.uk/Evolution-RAGE3-Multipurpose-Sliding-Accessory/dp/B00C23UCI8/ref=pd_cp_60_1?_encoding=UTF8&pd_rd_i=B00C23UCI8&pd_rd_r=283a9580-7d00-11e8-8043-7b656cff7de9&pd_rd_w=Su0nX&pd_rd_wg=8UIcX&pf_rd_i=desktop-dp-sims&pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_p=3262852920272843952&pf_rd_r=VDBS34ME2EG251XVQ7NZ&pf_rd_s=desktop-dp-sims&pf_rd_t=40701&psc=1&refRID=VDBS34ME2EG251XVQ7NZ

אני מסתובב סביב המותג הזה זמן מה בבירורים, יש למוצרים פידבקים טובים ברשת ומחירים מאוד נוחים. אם אתה חושב להזמין, תעשה מנוי לאמזון פריים (זה חינם לחודש)

yscheiner
01-07-18, 10:39
מישהו כבר עשה סקר שוק (או אינטרנט) על מסור סרט קטן לשימוש חובב?

פרופילים עד 50x50 מ״מ.
ברזל שחור.
עבודה לא מאומצת.

נמרוד
01-07-18, 11:04
מכופפת, אם יש מה טוב, אם לא אז לא הייתי משקיע. מבחינה הנדסית, בכל מה שאתה עושה, צריך מינימום כיפופים מצד אחד. ומצד שני כיפוף מדויק, ושל צינורות מגוונים, ובקוטר משמעותי, דורש ציוד משמעותי, וכיפוף חיצוני עולה 50 שקל לכיפוף, שזה ממש כלום.

רתכת - רק - CO2. לא אלקטרודה. שכח מאלקטרודה. היתרון היחיד של אלקטרודה זה הניידות וריתוך בתנאי שדה. אם הכותרת של השרשור זה "סדנא" אז אתה צריך רתכת MIG, נקודה. אי אפשר להגזים בחשיבות, זה הלב של הסדנא שלך. שולחן עבודה ומלחציים טובות, זה הלב השני של הסדנא.

מסור - היה לי סרט קטן, לא הייתי מרוצה. לא היה הרבה יותר טוב ממסור שורף 14 אינץ' רגיל, אז חזרתי לשורף עם המגבלות שלו.

תחזיק 2 אפילו שלושה דיסקים 4.5 כדי שהעבודה שלך תהיה יעילה.

יש מה לדבר על לחץ אויר?

boaz avrahami
01-07-18, 11:11
נמרוד,
תוכל לפרט איזה סרט קטן היה לך וממה לא היית מרוצה?

אני כבר זמן מה חושב על מעבר כזה ומה שרשמת הפתיע אותי

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
Honda TRX300EX
4Z7BOZ

lizard
01-07-18, 11:31
אני דווקא מאוד מרוצה מהמסור סרט הקטן שלי. סיני פשוט שעלה בזמנו 2000 שח. לא עושה גיצים לא מרעיש וחותך מדוייק, הרבה יותר מדוייק ממסור שורף.
יש למצוא היום מלא סוגים ומינים. תקנה קטן אבל תבדוק איך הוא עשוי. רצוי שהידיות והגלגל מותחן יהיו ממתכת אבל לא בטוח שבכלל קיים.

omp
01-07-18, 13:40
מנוף למנועים בטח נבנה גמל הידראולי אם יהיה הצורך =]

לגבי השאר, כואב לי לצנן את האווירה אבל אולי המילה סדנא הייתה קצת מוגזמת, לפרופורציה התקציב הוא כ 3000 שקל.
ה"סדנא" מתאפשרת בזכות מחסן קטן שיכול לאחסן את הציוד ככה שהיא לא בדיוק סדנת החלומות.
יותר כמו האופציה שלי ללכלך, להרעיש, ולאפסן בלי הפרעות.

לגבי המסור של אבולושן, אבדוק אותו הוא אופציה טובה. למרות שנאמר כאן שלא כדאי להשתמש בו לחיתוך ברזל. בהכרח נכון?

לגבי ההמלצות של נמרוד, האם בהנתן מגבלת התקציב העצות לרתכת CO2 ולמסור סרט נשראות רלוונטיות?

omp
01-07-18, 14:01
תבדוק את זה:

https://www.amazon.co.uk/Evolution-RAGE3-Multipurpose-Sliding-Accessory/dp/B00C23UCI8/ref=pd_cp_60_1?_encoding=UTF8&pd_rd_i=B00C23UCI8&pd_rd_r=283a9580-7d00-11e8-8043-7b656cff7de9&pd_rd_w=Su0nX&pd_rd_wg=8UIcX&pf_rd_i=desktop-dp-sims&pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_p=3262852920272843952&pf_rd_r=VDBS34ME2EG251XVQ7NZ&pf_rd_s=desktop-dp-sims&pf_rd_t=40701&psc=1&refRID=VDBS34ME2EG251XVQ7NZ

אני מסתובב סביב המותג הזה זמן מה בבירורים, יש למוצרים פידבקים טובים ברשת ומחירים מאוד נוחים. אם אתה חושב להזמין, תעשה מנוי לאמזון פריים (זה חינם לחודש)

יצא לך לראות אם עובדים איתו בחיתוך ברזל?

lizard
01-07-18, 14:34
ב3000 אתה לא קונה רתכת CO2 חדשה, אולי ישנה אבל קשה למצוא אחת חד פאזית במחיר הזה, כנראה תצטרך להוסיף עוד איזה אלפיה על מיכל ווסת. מצד שני, אלא אם יש לך רתכת אלקטרודות, לא הייתי משקיע בכזו.

מסור עולה בסביבות 2500+ מסור שורף בין חצי לשליש מחיר. אם זה המצב, תקנה מסור שורף למרות שאני אישית סולד ממנו בגלל הרעש וחוסר הדיוק.

eliv1
01-07-18, 14:34
מכופפת, אם יש מה טוב, אם לא אז לא הייתי משקיע. מבחינה הנדסית, בכל מה שאתה עושה, צריך מינימום כיפופים מצד אחד. ומצד שני כיפוף מדויק, ושל צינורות מגוונים, ובקוטר משמעותי, דורש ציוד משמעותי, וכיפוף חיצוני עולה 50 שקל לכיפוף, שזה ממש כלום.

רתכת - רק - CO2. לא אלקטרודה. שכח מאלקטרודה. היתרון היחיד של אלקטרודה זה הניידות וריתוך בתנאי שדה. אם הכותרת של השרשור זה "סדנא" אז אתה צריך רתכת MIG, נקודה. אי אפשר להגזים בחשיבות, זה הלב של הסדנא שלך. שולחן עבודה ומלחציים טובות, זה הלב השני של הסדנא.

מסור - היה לי סרט קטן, לא הייתי מרוצה. לא היה הרבה יותר טוב ממסור שורף 14 אינץ' רגיל, אז חזרתי לשורף עם המגבלות שלו.

תחזיק 2 אפילו שלושה דיסקים 4.5 כדי שהעבודה שלך תהיה יעילה.

יש מה לדבר על לחץ אויר?אני לא ככ מסכים לגבי ה co... כשמרתכים ברזלים חלודים co2 זה סיוט... רתכות אלקטרוניות אוכלות בקלות ברזלים חלודים. וגם לא יקר. אני מסכים ש co יתן פתרון כללי טוב אבל גם אלקטרודות לא פגו מהעולם ועדות לכך הייתה לי שבוע שעבר.
לא תמיד אפשר לנקות חלודה מהכל...

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

de fox
01-07-18, 15:04
יצא לך לראות אם עובדים איתו בחיתוך ברזל?

בדיוק הזמנתי וקיבלתי משור עגול שלהם, עם אותו להב ואותם יכולות לכאורה. אבדוק ואעדכן בממצאים

אלון_ק
01-07-18, 15:57
רתכת "Co2" זה למסגרים. אם אתה רק מנצל את יכולת הריתוך שלך לבניה אז כן, זו הכי נוחה - אבל לא בתקציב, כאמור.

אם אתה גם אוהב לרתך באמת, אז אלקטרודות. רצוי אלקטרודות משולב TIG. הרבה רתכות אלקטרוניות קטנות מגיעות היום עם האפשרות הזו, אם בשלך יש את זה כבר אז אשריך - ידית, מיכל, ווסת והיידה הפועל. חצי מממחיר הקניה של CO2, הרבה יותר כיף, הרבה יותר שליטה.

הרבה הרבה פחות פרקטי...

Sent from my SM-G9006V using Tapatalk

Saar
01-07-18, 16:20
לי יש מסור סרט שקניתי בצלח ב 2000 שח בערך.
מאוד מרוצה מהרכישה, עולם אחר לעומת עבודה עם דיסק..

yscheiner
01-07-18, 16:21
לי יש מסור סרט שקניתי בצלח ב 2000 שח בערך.
מאוד מרוצה מהרכישה, עולם אחר לעומת עבודה עם דיסק..

תמונה, קישור, דגם...

lizard
01-07-18, 18:13
לדעתי מה שמרים את רמת הביצוע של עבודות זו לא הרתכת אלא הדיוק בחיתוכים שזה אומר מסור. יש לי רתכת מיג כי זה יותר מהיר לעבודה ובגדול יותר זול פר סמ ריתוך. אם שלושת אלפים זה הסכום אז הייתי הולך על רתכת אלקטרונית דרך יוסי סימה(יש לו דילים מעולים) ומסור סרט קטן.

זיף
01-07-18, 21:29
כמו שנאמר לפני- אם התקציב מוגבל אז חד משמעית מסור. עבדתי הרבה עם רתכת אלקטרודות ומסור שורף, אין מה להשוות למסור סרט. חפש אחד יחסית קטן (אני משתמש במסור karnaf, תוצרת טיוואן עושה עבודה לא רעה בכלל). אחרי שהתרגלתי אין מצב לחזור למסור שורף.
אם יש לך רצון או עוד תקציב- רתכת מיג זה גם נהדר. אם לא אז הייתי מתחיל במסור, ומוסיף שולחן ריתוך טוב ועוד קצת עזרים.

Saar
01-07-18, 22:46
תמונה, קישור, דגם...
בבקשה...
http://www.z-tools.co.il/mobile/product.asp?prodID=4769

ואכן, אחרי שעובדים איתו, לא חוזרים לדיסק.
אחר כך שידרגתי גם למיג ושולחן ריתוך נורמלי, מאז אני עובד... מוצא פרוייקטים בכל פעם....

zloof
02-07-18, 00:46
בבקשה...
http://www.z-tools.co.il/mobile/product.asp?prodID=4769

ואכן, אחרי שעובדים איתו, לא חוזרים לדיסק.
אחר כך שידרגתי גם למיג ושולחן ריתוך נורמלי, מאז אני עובד... מוצא פרוייקטים בכל פעם....

המסור הנ"ל כבר חצי שנה חסר בארץ ולא יודעים מתי ההיה

lizard
02-07-18, 06:08
יש מלא סוגים. כולם באותה רמה בערך ובאותה רמת מחירים.

יש בל.כ כמה סוגים וגדלים, שווה לבדוק. לדעתי הם לא היבואנים אבל לא בדקתי.

boaz avrahami
02-07-18, 06:52
יש הבדלים בהספקי המנוע.
צריך לשים לב גם מה מידת החומר המירבית בחיתוך בזווית ושזה תואם את הצורך.

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
Honda TRX300EX
4Z7BOZ

de fox
02-07-18, 08:49
אמנם עוד לא וידאנו את נושא החיתוך ברזל אבל נתקלתי במבצע ששוה שיתוף.
אמנם לא פנדל אבל משור 210 ממ במחיר 435 ש"ח על הבית (למנויי פריים):

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B01N96ODO0/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A3P5ROKL5A1OL E&psc=1

ofir1977
02-07-18, 09:10
אמנם המחיר מפתה אבל אם כבר הייתי הולך על משהו קצת יותר גדול.

לי יש שורף רגיל של 14" ואני חושב כמה זה היה מגביל אותי אם הייתי יורד לבערך מחצית הקוטר...

שלא לדבר על עץ - בקוטר הזה ממש אי אפשר לעשות יותר מדיי.
אם צריך לנסר קורות מעבר ל- 5 על 10 זה כבר לא ייתן מענה.

zloof
02-07-18, 11:10
עוד דבר חשוב בסדנה סגורה זה האוורור בזמן ריתוך כך את זה גם בחשבון בפרויקט

lizard
02-07-18, 16:06
עוד דבר חשוב בסדנה סגורה זה האוורור בזמן ריתוך כך את זה גם בחשבון בפרויקטמאוורר שמוציא אוויר מספיק

רון נחמן
02-07-18, 19:06
אני הגשמתי את אותו חלום אבל בתקציב קצת יותר גבוה, ובכל פעם שיש תירוץ משדרג עוד קצת.
הלכתי על CO2 של ג'סיק (דרך יוסי סימה) ואני מאוד מרוצה, בניתי אחלה שולחן ריתוך. עם הזמן קניתי גם מכופפת ידנית משומשת (בשותפות עם חבר). לא שזה כזה יקר, זה פשוט לא ממש נחוץ בשוטף...
יש לי חדר שצד אחד מוקדש לברזל והשני לעץ - שם יש מסור נימה, פנדל, מיני שלייף וכו'.
יש גם קומפרסור קטן שנותן אחלה עבודה בשוטף אבל כשצבעתי את הוונדורה (שיט לא כתבתי על זה עדיין) אז לקחתי עוד אחד לתגבורת.
היום עובד עם שורף ודיסק ידני אבל מת לשדרג לסרט - השרשור הזה פתח לי שוב את התיאבון...
אם אתה רוצה לבוא לראות אתה מוזמן (שלח ה"פ). רמה"ש.

לדעתי רתכת + דיסק ידני זה הלב של הסדנה. אפשר לעשות איתם כמעט הכל (חוץ מכיפופים), זה פשוט ייקח יותר זמן להגיע לדיוק.

אם ההבדל בין אפשרי לבלתי אפשרי הוא אלפייה, אז לך על אלקטרודה וקנה גם מלחציים טובים - אבל אם לא אז לדעתי כן שווה למתוח קצת את התקציב וללכת על CO2. מצד שני אולי כדאי לך פשוט להתייעץ עם יוסי.

- - - Updated - - -

מאוורר שמוציא אוויר מספיק

אגב, מפוח "6 + צינור אלומיניות חצי קשיח סגר לי את הפינה של האיוורור

ofir1977
02-07-18, 19:14
רון.
צריך איזה כמה תמונות.
לשטוף את העיניים....

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

omp
03-07-18, 23:49
רון, אשמח לבוא ולהתרשם ולשמוע גם על הניסיון שלך בעבודה על עץ וברזל...
לגבי אוורור אני מאמין שהריתוכים יבוצעו בחוץ.

יצא לי להתנסות בעבר בריתוך אלקטרודה, לא היה קל אבל האתגר מושך אותי.
אם אראה שאני משתמש בה יותר ממה שאני מצפה אז אשדרג, בינתיים כרתכת ראשונה אלקטרודה תספיק.

אני אחזיר אותנו לנושא העיקרי, המסור.
אני באמת מרגיש שזה הפער העיקרי שלי והייתי רוצה לאפשר לעצמי עבודה נוחה במסגרת התקציב.
ככל שאני רואה יותר עבודות ביוטיוב אני מתחבר לרעיון של פנדל 10 אינץ', בהחלפת להב הוא יוכל לעבוד על עץ וברזל.

אך איזה הספק אמור להיות מספק?
האם יש חברות שעדיף להיזהר מהן?
והאם יש מקומות שמוכרים ציוד כזה יד2? (פייסבוק ואתר יד2 לא הועילו)

גלעד .ג.
04-07-18, 01:29
יש לי מסור סרט קומפקטי של femi עד פרופיל 120 ממ.
מדויק מאוד ונוח לשינוע וכו.

היום אחרי שנה איתו אני לא רואה את עצמי חוזר לחיתוך עם השורף.

נקנה ב2300 ש״ח כולל 3 סרטים במתנה אצל צלאח באור יהודה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

צחי66
04-07-18, 09:16
אם התקציב מאפשר, לדעתי עדיף הפרדת רשויות בין ברזל לעץ.
לעץ אני ממליץ לעבוד עם גרונג. בעיקר אם דרוש חיתוך מדוייק בזוויות שונות. בגרונג אצלי יש אפשרות להביא למצב שולחני ואז ניתן לחתוך גם פלטות בצורה נוחה. לחיתוכים ישרים של קורות לדעתי מספיק מסור עגול. הוא נייד ויותר קל לקחת אותו לקורה מאשר להביא את הקורה אליו.
לברזל אני ממליץ על מסור סרט. במיוחד לרתך חובב כמוני, התיסכול מריתוך פרופיל חתוך לא מדוייק ולא נקי, גדול. אני מניח שרתך מקצוען יכול להתגבר הרבה יותר בקלות על חיתוך לא מדוייק.
קניתי לפני שנה מסור של FEMI (גם כן אצל צלח ) ומאז הרבה יותר כיף לרתך.
הייתי ממליץ לארגן בנוסף תאורה חזקה במיוחד מעל שולחן העבודה. רב-תא עם מגוון ברגים, דיבלים אומים ושאר ירקות. פשוט להכין רשימה ולקנות קופסאות. גם אם אתה לא צריך היום. כשאתה צריך ואין לך = מעצבן.
קומפרסור לדעתי חובה. תארגן צינור מספיק ארוך, כך שתוכל לתקוע את הקומפרסור באיזו פינה שלא יתפוס מקום יקר וירעיש פחות.
חשוב מאוד מדפים לאיחסון. לא חייב לקנות. את המטבח הישן שלי הסבתי לארונות כלים. אתה תראה שמהר מאוד לא יהיה לך מקום. אז חשוב לארגן יעיל.
מוסיקה לא פחות חשוב. תארגן לך כזה שתוכל להתחבר אליו מהנייד עם רמקולים טובים.
הייתי ממליץ להשקיע בכלי מדידה מקצועיים - זה בסיסי לעבודה מדוייקת. קליבר דיגיטלי, מד זווית מדוייק.
כמובן כמו שאמרו מעלי, שולחן יציב, מלחציים. הייתי מוסיף גם קלמרות. לפחות 4 ולפחות אחת ארוכה, מטר או יותר.
אתה מוזמן לפנות בפרטי עם כל שאלה וגם לבוא להתרשם.
מצרף תמונות מהעבודה על הפרוייקט האחרון.

120210120211

de fox
05-07-18, 10:37
בהקשר אחר נתקלתי בסרטון הזה:

https://www.youtube.com/watch?v=obDnDbv25v8

את כל חיתוכי הפרופילים הוא עושה עם המסור המדובר של אבולושיין דגם רייג'. דלג לדקה 2:40.

אני השתכנעתי... מחכה למבצע טוב באמזון ואני מזמין

עריכה:

בדקה 10:30 הוא חותך גם פלטה בריאה שנראת לפחות 8 מ"מ או 10

lizard
05-07-18, 12:50
אתה מודע לזה שהחיתוך האמיתי איטי יותר מאשר בסרטון? בסרטון זה ערוך עם tine lapse

de fox
05-07-18, 14:07
אתה מודע לזה שהחיתוך האמיתי איטי יותר מאשר בסרטון? בסרטון זה ערוך עם tine lapse

ברור...
לא משנה את האטרקטיביות של זה

רון נחמן
08-07-18, 21:32
טוב, אני מודה: ככה נראית הסדנה שלי כשהיא מסודרת.
כלומר... סידרתי קצת בשביל התמונות. זה לא שאני לא אוהב סדר, זה שהוא דורש ממני המון מאמץ - ותכל'ס אין לי את הזמן לזה עכשיו.
דקה שיכולה להיות מוקדשת ליצירה - עדיף שתוקדש ליצירה.

ולכן הסדנה שלי ידועה גם בשם "היכל ה-אין-לי-OCD".
האגדה מספרת שיש שם, איפשהו, 2 מתלים באותו גובה - אך הדבר מעולם לא הוכח.

120282120283120284

בפינה הימנית - פינת הברזל. שולחן מעשה ידיי, רתכת חד פאזית JASIC. מאחוריה יש קופסת חשמל חיצונית עם חד פאזי ותלת פאזי (כששיפצתי לא ידעתי שיש חד פאזי כל כך מוצלחות, השקע שם בשביל רתכת).
השידה היא שידת איקאה עם גלגלים קשוחים ומשטח עליון...
על החלון עומד המפוח "6, וחדי העין יבחינו גם בבייבי-מוניטור. כן כן - אם הדלת סגורה אני יכול אפילו לעבוד עם דיסק בלי שבן ה-2.5 יתעורר!
היו 2 דיסקים אבל המעפן נפח נשמתו לאחרונה, הוקרב במהלך עבודות צביעת הוונדורה. ת.נ.צ.ב.ה.

עכשיו, אני לא יודע מה איתכם - אבל אני תמיד רציתי את היכולת לחתוך בקווים שאפשר להשיג רק אם אתה זורק את הפרופיל מהגג על פלזמה, כשאתה שיכור ואת הפלזמה מחזיק מישהו שנמצא על מזרן ים, בים.
אבל לצערי אני לא גר ליד הים וגם לא יוצא לי לשתות מספיק לאחרונה ולכן התפשרתי על המסור השורף הזה, שהוא רק קצת פחות מדויק מהתיאור לעיל.

במרכז - שולחן רב-שימושי. הפלטה משומשת, רגליים חדשות וגלגלים מתועשים מל.כ. זה השולחן לעבודות פלסטיקה, חשמל, צביעה במברשת והרבה מעבודות העץ. הכסא הגבוה - איקאה.

בפינה השמאלית דלפק העץ: פנדל על מדף נשלף, מיני שלייף, מקדחת עמוד ישנה שכבר לא מספקת את הסחורה למתכת, מסור נימה וכלים ידניים.
חדי העין יבחינו גם בפיית אוויר - לא מדובר בקולגה של פיית השיניים אלא דווקא קולגה של הפיסטולט.
החדר הסמוך הוא מקלט, עשיתי קידוח "2 ככה שהקומפרסור נמצא במקלט. ככה אני יכול לעבוד איתו חופשי בלי להעיר אף אחד בבית.

כמו שאתם מבינים אני מאוד מוכוון עבודות ערב-לילה בימים (שנים) אלו...

-->