PDA

צפייה בגרסה מלאה : יומיים וחצי בירושליים - מחפש רעיונות והמלצות

erezgur
01-07-18, 11:46
מתוכננת חופשה חמישי-שבת בירושליים כאשר הכוונה היא דומה לטיול בעיר בחו"ל - סיור במספר אטרקציות מקומיות, מקומות מומלצים, ארוחות וכו'.
הפעם לא כולל את מתחם העיר העתיקה כיון שזה אזור שכבר היינו בו מספר פעמים ורוצים להכיר אזורים נוספים.

בינתיים על הפרק:

סיור בבית המשפט העליון
שוק מחנה יהודה
מופע אור קולי לילי בעיר דוד ("הללויה")
אופציונאלי - סיור ברחוב הנביאים

אשמח לשמוע רעיונות נוספים והמלצות, סיורים מומלצים, אתרים שכדאי לבקר בהם וכו', כולל רעיונות מה לעשות בשישי בערב עד שבת בצהריים, כאשר חלק גדול מהמקומות סגור.

תודה מראש למסייעים...

אמיר ב.א
01-07-18, 11:54
אם אתה מגיע עם ילדים :

1) גן החיות התנכי מקום יפה להסתובב בו.

2) מוזיאון המדע על שם בלומפילד.

נדב42
01-07-18, 12:03
יש כמה סיורי סגווי חביבים :)

erezgur
01-07-18, 12:11
תודה...
בלי ילדים, רק עם אשתי.
סגווי רעיון טוב... נבדוק

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

boaz avrahami
01-07-18, 12:14
סגווי בטילת ארמון הנציב עדינו מהעבודה והיה מאוד חביב.

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
Honda TRX300EX
4Z7BOZ

נדב42
01-07-18, 12:21
אנחנו עשינו בשכונות שמחוץ לחומה, לא יודע להשוות למסלולים אחרים אבל היה נחמד. לא צריך נסיון קודם...

דור אריאל
01-07-18, 12:34
האקווריום החדש נחמד

סיור בכנסת

טיול בעיר העתיקה ובשוק

מנהרות הכותל

erezgur
01-07-18, 13:08
סגווי בארמון הנציב כבר עשתה מהעבודה, נבדוק אתרים אחרים.

רעיון האקווריום מוצא חן בעיניה באופן כללי - נבדוק.

סיור בעיר העתיקה, מנהרת הכותל - נוותר הפעם , הינו מספר פעמים לא מבוטל. המטרה הפעם היא להכיר מקומות חדשים לנו.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

GodsFather
01-07-18, 13:12
מה יש ברחוב הנביאים?

יש סיורי לילה ויש סיורים קולינריים מבוססי מדריך או אפליקציה (נסה bitemojo)

האקווריום חביב ביותר, מומלץ לקנות כרטיסים מראש. לקחת בחשבון שזה מקסימום שעתיים סיבוב, במיוחד אם אין ילדים בתמונה.

מתחם התחנה יכול להיות נחמד, כשלא חם, ויש שם גם מקומות פתוחים בשבת, כולל פוד טראקס עם בשרים טובים.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

עמי
01-07-18, 14:33
מצטער לבאס, אבל הללויה לדעתי מיותר לחלוטין.

ה"מופע האור קולי", הוא יותר בכיוון של מצגת ברמה של כיתה ג', עם הטיה יותר מברורה לכיוון פוליטי מאוד מסוים.

בנוסף להמלצות הטובות שכבר קיבלת, יש אין סוף המלצות, תלוי בכיוון שאתה מעוניין בו. יד אבשלום ויתר המונומנטים בקדרון; מוזיאון אמנות האסלם; מוזיאון ישראל כמובן (שווה לברר איזה תערוכות יש עכשיו), רחוב אתיופיה עם הכנסיה האתיופית ובית אליעזר בן יהודה; זה ככה מהראש. יש באמת אינסוף אתרים בעיר הזו.

נדב42
01-07-18, 14:34
רק חשוב לבדוק מה פתוח בשבת ... (רמז: לא הרבה...)

erezgur
01-07-18, 15:28
תודה עמי.

לגבי "הללויה" - מראש הציפיות לא בשמיים, אבל מכיון שיש לנו חבר שהיה מעורב במקצת בצד הטכני, אנחנו מעוניינים להתרשם.

לגבי המוזיאונים - נבדוק בהחלט, כך גם לגבי יד אבשלום.

לגבי "רחוב אתיופיה" עם האתרים שציינת - זהו בדיוק הסיור ברחוב הנביאים עליו כתבתי (הייתי בסיור זה לפני הרבה מאד שנים, בתקופת הסדיר וגם לפני כשנתיים במסגרת העבודה. כעת נעשה את הסיור בהרכב זוגי :) זה גם עונה לשאלה של הסנדק (מה יש ברחוב הנביאים...).

נדב צודק לגבי יום שבת וזה בהחלט חלק מהדילמה שלי. כתוכנית מגירה תמיד אפשר להחליט שמגיעים עם הטרופר ומנצלים את השבת לטיול קליל באזור... אבל הפעם ניסינו להיצמד לרעיון של לינה בירושליים וטיול עירוני כמו בחו"ל.

מתחם התחנה - כנראה ישולב בערב ומשם יש הסעות (שאטל) למופע האור-קולי בעיר דוד.

תודה רבה לרעיון המכובד שהגיע בע"פ על טיול בהרודיון ובאמת המיים מבריכות שלמה לירושליים.

erezgur
01-07-18, 15:33
דרך אגב - יש סיורים חופשיים מודרכים שאפשר להצטרף אליהם?
מישהו מכיר ויכול להמליץ?

amitaikl
01-07-18, 19:52
לגבי אוכל - ממליץ בחום על המסעדה בכנסית נוטרדאם ביום שישי בערב: https://www.touristisrael.com/restaurants/cheese-and-wine-rooftop-restaurant-jerusalem/
אוכל טעים ותצפית לא שגרתית על מזרח העיר

נדב42
01-07-18, 20:30
נוף יפה, מהאוכל ומהשירות לא התלהבנו ...

gasgas
01-07-18, 21:09
תבדוק גם סיור בעין כרם, כפר ציורי מאוד יפה במערב ירושלים

דור אריאל
01-07-18, 21:19
דרך אגב - יש סיורים חופשיים מודרכים שאפשר להצטרף אליהם?
מישהו מכיר ויכול להמליץ?

15 ₪ לאדם

https://www.itraveljerusalem.com/he/saturday-tours/

mugi8675
01-07-18, 21:27
איזה רעיון נפלא.
ישנם סל"טים (סיורים ללא תשלום) בסופי שבוע, אבל כדאי לברר כי אלו שהשתתפתי בהם היו קשורים לאירוע כלל ירושלמי. שוק מחנה יהודה והסמטאות סביבו, אזור הלני המלכה (מתחם החברה להגנת הטבע לשעבר, כיום (ובעבר) חצר סרגיי ) , מוזיאון ישראל והיכל הספר, ליפתא, וכמובן עין כרם (שכבר הוזכרה).

יצחק

גיא
01-07-18, 22:50
ואללה שכנעתם אותי ...

כשהיבואנית נעילות תחזןר לארץ. ניקח אותה.

מקווה שתחזור עם תובנות וחוויות.

Sent from my iPhone using Tapatalk

opl
02-07-18, 07:38
אני מת על שוק מחנה יהודה. ולא מפספס ביקור ברחמו כשאני שם.

GodsFather
02-07-18, 08:08
אני מת על שוק מחנה יהודה. ולא מפספס ביקור ברחמו כשאני שם.תתקדם בתוך רחוב השקמה למסעדת קרייב.

ותקנח בurbun...

תודה לי אח"כ

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

erezgur
02-07-18, 11:17
תבדוק גם סיור בעין כרם, כפר ציורי מאוד יפה במערב ירושלים
תודה, מסכים בהחלט (אבל זה אחד המקומות בהם היינו כבר פעמים מספר והפעם ננסה להתמקד במקומות אחרים).

15 ₪ לאדם
https://www.itraveljerusalem.com/he/saturday-tours/
תודה רבה - בהחלט נבדוק.

איזה רעיון נפלא.
ישנם סל"טים (סיורים ללא תשלום) בסופי שבוע, אבל כדאי לברר כי אלו שהשתתפתי בהם היו קשורים לאירוע כלל ירושלמי. שוק מחנה יהודה והסמטאות סביבו, אזור הלני המלכה (מתחם החברה להגנת הטבע לשעבר, כיום (ובעבר) חצר סרגיי ) , מוזיאון ישראל והיכל הספר, ליפתא, וכמובן עין כרם (שכבר הוזכרה).
יצחק
תודה רבה, היכן אני יכול למצוא פרטים על סיורים אלו (אני מניח שסיורים-ללא-תשלום הם סל"תים :) )

erezgur
15-07-18, 18:24
טוב, חזרנו ואני אחלוק עמכם מעט רשמים:

בשורה התחתונה - המטרה הושגה ובגדול.
הדרישה שהועלתה הייתה "אני רוצה להיות תיירת בירושליים, בדומה לנסיעה לערים גדולות בחו"ל". כאשר הורדנו מראש את העיר העתיקה, מנהרת הכותל והמקומות הקלאסיים שבהם כבר היינו מספר פעמים במסגרות כאלו או אחרות.

המלון - לאחר המלצה חמה שקיבלנו הזמנו חדר במלון ארתור - מלון בוטיק שהוא חלק מרשת הכוללת בירושליים גם את מלון הרמוני, שניהם באזור המדרחוב / נחלת שבעה במרכז העיר ממש ומלון בצלאל (מקווה שאיני טועה בשמו) שסמוך לשוק מחנה-יהודה. המלון היה פשוט מקסים ומייד נכנסנו לאווירה של חו"ל - מלון חדיש עם כל מה שצריך בתפאורה של מלון משפחתי אירופאי. מחיר מצויין (כ-800 שח ללילה לחדר זוגי מרווח עם ארוחת בוקר וhappy hour כל יום בשעות 17:00-19:00 שבה ניתן להנות באופן חופשי ממשתיה חמה וקרה, יין אדום / לבן, פירות, ארוחה קלה (כריכים / מרק), עוגיות, חטיפים מלוחים ומתוקים, ועוד) - זה משותף לכלל המלונות של הרשת שהזכרתי לעיל.

חניה - כמו בחו"ל - אין... יש חנייה לאורחי המלון על בסיס מקום פנוי במלון הרמוני הסמוך (נכנסים עם הרכב למעלית ויורדים לאחד המקומות הפנויים בחניית המלון). אנחנו השארנו את הרכב במשך כל תקופת השהות שם והלכנו הרבה ברגל (כמו בחו"ל..) וקצת תחבורה ציבורית.

אז מה עשינו:
1. סיור בבית המשפט העליון (כל יום ב-11:00 יש סיור מודרך חינמי בעברית) - היבטים מעניינים על הארכיטקטורה בהקשרים פונקציונאליים וסימבוליים - מומלץ למי שזה מדבר אליו ולא עשה זאת קודם לכן.

2. "הללויה" מיצג אור קולי בעיר דויד - כמו שנאמר כאן - ברמה של הצגה לילדים בכיתה ג'. מעבר לאתר עצמו (עיר דוד) שהוא מעניין ושווה ביקור בנפרד - אפשר לוותר (אלא אם כן מחפשים אטרקציות לילדים קטנים).

3. סיור ברחוב הנביאים - שם כללי לסיור לאחד האזורים הראשונים מחוץ לחומה, כולל ביקור ברחוב אתיופיה (הכנסיה האתיופית, הצצה על ביתו של אליעזר בן יהודה), בית (מוזיאון) אנה טיכו, בית תבור ועוד. מומלץ (אם אין סיור מודרך שאפשר להצטרף אליו - באתר טיולי יש מסלול והסברים על הנקודות השונות).

4. סיור בשוק מחנה יהודה (סיור לילה בחמישי וסיור בוקר בשישי - אותו מקום חוויה שונה לגמרי. למי שיכול לסבול ריכוז לא יאמן של בני אדם על כל משבצת מדרכה)

5. ארוחה במסעדת שף במתחם התחנה (מבחינתי היה פחות מוצלח, אבל מי שואל אותי).

6. ביקור באקוואריום החדש בירושליים, ליד גן החיות התנ"כי (לחובבי הג'אנר, מתאים מאד לביקור עם ילדים).

7. הרבה סיורים רגליים באזור המדרחוב, אזור נחלת שבעה, מסעדות מעניינות באזור וכו'.

erezgur
15-07-18, 21:43
ושכחתי גם קפיצה למרכז לחקר ציפורים (צמוד לכנסת) וצילום של שלדג ענק שדיגמן לקהל...

erezgur
17-07-18, 12:46
ואני רואה ששכחתי גם להזכיר את הביקור ביד ושם, כאשר הפעם התמקדנו בתערוכה החדשה של צילומים מתקופת השואה - צילומים שנעשו ע"י הנאצים במחנות, צילומי מחתרת שבוצעו ע"י היהודים שניסו לתעד חלק מהווי החיים במחנה, בהסתר, ועוד צילומים רלוונטיים מהתקופה.

-->