PDA

צפייה בגרסה מלאה : ייעוץ בקניית ג'יפ ראשון

St@s
03-07-18, 20:34
היי, אשמח אם תוכלו להכווין אותי (בעיקר ל-מה דרך הקנייה הטובה ביותר)

ג'יפ ראשון שיהיה גם הרכב העיקרי שלי, אף על פי שהעבודה קרובה (15ק"מ קו אווירי - אבל פקק של 40 דקות בשרון) נסיעות לעבודה וטיולים, אולי קצת נסיעות ארוכות בשביל טיולים יהיו עיקר המטרה של הרכב.
8 שנים רישיון, נסעתי בעבר בג'יפים בשירות וגם אחרי, אך לא בשטח אמיתי. קורס ג'יפ בצבא.
הבנתי שזה רכב לא מפנק מבחינת תנאים\מהירות\איכות נסיעה . אין לי שום בעיה עם זה, מעוניין בג'יפ פרקטי וחסכוני, שיאפשר לי לקבל תמונה טובה על כל התחום הזה.

1. תקציב - עד 30 אלף. כולל עלויות יישור קו. יכול להוציא עד אלפיים בחודש על הרכב כולל הכל.
2. גודל / קיבולת הרכב - רק אני.
3. נסועה שנתית ותחזוקה:

מניח שלא יותר מ10 אלף ק"מ

4. אופי השימוש והטיולים:
מחפש רכב שלא אפחד לעלות איתו על שבילי עפר ודיונות, כרגע לא מחפש דברים הארד קור - בעיקר רכב עביר לכל הגחמות. כנאמר - ג'יפ ראשון.

5. העדפות ותנאי סף - האם יש תנאי סף?

א. גיר אוטומטי
ב. מנוע דיזל/בנזין
ג. קצר וחסכוני
ד. גיל הרכב - מה שהמחיר יאפשר
ה. מיזוג
ו. לא פתוח

6. האם עד כה "ננעלת" על סוגי רכב מסויימים? לפי כל החומר שאספתי הג'ימני הוא האופציה הרלוונטית ביותר אלי(?)

אשמח לעזרה, תודה רבה!

איל מ
03-07-18, 20:52
ג'יפ ראשון
+
הבנתי שזה רכב לא מפנק מבחינת תנאים\מהירות\איכות נסיעה . אין לי שום בעיה עם זה, מעוניין בג'יפ פרקטי וחסכוני, שיאפשר לי לקבל תמונה טובה על כל התחום הזה.
+
+
כנאמר - ג'יפ ראשון.
+
ג. קצר וחסכוני
ה. מיזוג
ו. לא פתוח
=
לפי כל החומר שאספתי הג'ימני הוא האופציה הרלוונטית ביותר אלי(?)

[/RIGHT]
[/COLOR]

סיכמתי לך.
עושה רושם שפתרת את המשוואה בעצמך.

Hagai K
03-07-18, 21:57
למרות שדיונות זה לא הצד החזק של הג׳ימני בגלל מנוע חלש.
הוא כנראה מסוגל, אבל זאת לא הסביבה הטבעית שלו...

yoni_0000
03-07-18, 22:23
לוחצים גז והכל בסדר.
ג'ימני או ויטרה.. תבחר לפי מצב הרכבים הספציפים שתבחן.
סוזוקי זה הכיוון הנכון.

St@s
04-07-18, 09:13
אני רואה שיש בטווחים רכבים נוספים שיכולים להתאים כגון הגראנד וויטרה\פג'רו קינג\הונד CRV(מאוד זולות)
יש סיבה מסויימת ללכת על סוזוקי פה? אני מפחד שהג'ימני מצועצע קצת

כמה סביר למצוא רכב שלא דורש יישור קו כמעט, מאובזר לשטח ברמה הבסיסית לפחות? פשוט "קנה וסע" כזה?

ש01
04-07-18, 09:33
לך ללוח כאן בפורום.

לפחות גימיני אחד שעונה על הרצונות שלך ועומד בתקציב

נדב ש.
04-07-18, 09:54
אני רואה שיש בטווחים רכבים נוספים שיכולים להתאים כגון הגראנד וויטרה\פג'רו קינג\הונד CRV(מאוד זולות)
יש סיבה מסויימת ללכת על סוזוקי פה? אני מפחד שהג'ימני מצועצע קצת

כמה סביר למצוא רכב שלא דורש יישור קו כמעט, מאובזר לשטח ברמה הבסיסית לפחות? פשוט "קנה וסע" כזה?

רד מ crv , לא מתאים.
הקינג דיזל יותר מורכב מבחינת מכלולים והיתעסקות.
הויטרה או הג׳ימיני יענו על הדרישה.

כמה סביר למצוא? תלוי כמה תתרוצץ ותחפש כלי טוב.
גם כשתימצא כזה שים בצד סכום לכל מקרה, אף אחד גם לא בעל הרכב שטיפל בו באהבה הכי גדולה שיש לא יכול לדעת מה יקרה מחר...

erezgur
04-07-18, 10:28
ככלל אצבע - תחזוקת רכב שטח יקרה משמעותית מתחזוקת פרייבט, זה מתבטא כמעט בכל הפרמטרים - עלויות מוסך, דלק, ביטוחים, צמיגים וכמעט כל דבר שתחשוב עליו.

מבחינת העלויות הללו - הג'ימני והויטארה הרבה יותר קרובים למה שאתה אולי רגיל לגבי פרייבט (כמובן שככל שמדובר על רכבים ישנים יותר ובעיקר רכבים שלא טופלו נכון ובזמן - העלויות תהיינה גבוהות יותר). מכיון שלצרכים שתיארת הם יתנו תמורה מצויינת (והגימני הוא רכב שטח מעולה, אפילו טוב יותר מהרבה רכבי שטח אחרים בחלק גדול מהמסלולים בארצנו) - זו בחירה מתאימה.

כמובן שבתקציב נתון ניתן למצוא מגוון רכבים אן לא מגבילים את שנת הייצור / גיל הרכב...

נדב42
04-07-18, 10:36
גיר אוטומטי ברכב ישן הוא מתכון לצרות (זו אמירה כללית כמובן). אם אתה יכול להסתדר עם גיר רגיל זה ישפר משמעותית את מצבך ואת האפשרויות שלך ...

בהנתן המגבלה, ובהתייחס לתגובות הקודמות:
ויטארה קשה למצוא היום במצב טוב. גיר 4 הילוכים ומנוע 16 שסתומים יתנו לך יותר כוח זמין באופן משמעותי (95 וצפונה).
ג'ימני במחיר הזה יהיה מהשנתונים המוקדמים, חפש כזה שמותקן בו קולר גיר.

בשני המקרים כדי למצוא רכב אחד טוב צריך הרבה סבלנות ותגובה מהירה כשהוא צץ.
את הויטארה אני מכיר היטב, את הג'ימני פחות. אם תרצה עזרה בבדיקה של רכב ספציפי, אשמח לעזור :)

בהצלחה :)

I. Shlomo
05-07-18, 13:05
היי, אשמח אם תוכלו להכווין אותי (בעיקר ל-מה דרך הקנייה הטובה ביותר)

ג'יפ ראשון שיהיה גם הרכב העיקרי שלי, אף על פי שהעבודה קרובה (15ק"מ קו אווירי - אבל פקק של 40 דקות בשרון) נסיעות לעבודה וטיולים, אולי קצת נסיעות ארוכות בשביל טיולים יהיו עיקר המטרה של הרכב.
8 שנים רישיון, נסעתי בעבר בג'יפים בשירות וגם אחרי, אך לא בשטח אמיתי. קורס ג'יפ בצבא.

1. תקציב - עד 30 אלף. כולל עלויות יישור קו. יכול להוציא עד אלפיים בחודש על הרכב כולל הכל.
3. נסועה שנתית ותחזוקה:

מניח שלא יותר מ10 אלף ק"מ

4. אופי השימוש והטיולים:
מחפש רכב שלא אפחד לעלות איתו על שבילי עפר ודיונות, כרגע לא מחפש דברים הארד קור - בעיקר רכב עביר לכל הגחמות. כנאמר - ג'יפ ראשון.

א. גיר אוטומטי
ב. מנוע דיזל/בנזין
ג. קצר וחסכוני
ד. גיל הרכב - מה שהמחיר יאפשר
ה. מיזוג
ו. לא פתוח

6. האם עד כה "ננעלת" על סוגי רכב מסויימים? לפי כל החומר שאספתי הג'ימני הוא האופציה הרלוונטית ביותר אלי(?)

אשמח לעזרה, תודה רבה!

בס"ד

ג'ימני.

אחרים כבר אמרו כאן.

אני רק אוסיף שבמידה ואתה לא לחוץ. חכה מעט להורדת מחירים משני סיבות:

א. הג'ימני יקר המציאות בגלל שהיה פרק זמן ארוך שלא היה ייבוא בגלל תקינה והמחיר עלה לשמיים (התאזן מעט בגלל יבוא מחדש ב4 שנים האחרונות אבל עדיין מחיר גבוה יחסית).

ב. הגעת דגם הג'ימני החדש עוד כ4 חודשים תעשה שמות במחירי יד2.

בהצלחה.

שלמה.

Hagai K
05-07-18, 13:22
בס"ד

ג'ימני.

אחרים כבר אמרו כאן.

אני רק אוסיף שבמידה ואתה לא לחוץ. חכה מעט להורדת מחירים משני סיבות:

א. הג'ימני יקר המציאות בגלל שהיה פרק זמן ארוך שלא היה ייבוא בגלל תקינה והמחיר עלה לשמיים (התאזן מעט בגלל יבוא מחדש ב4 שנים האחרונות אבל עדיין מחיר גבוה יחסית).

ב. הגעת דגם הג'ימני החדש עוד כ4 חודשים תעשה שמות במחירי יד2.

בהצלחה.

שלמה.

לגבי ב׳, לא בטוח שכדאי לבנות על זה.
השמועות מדברות על מחיר גבוה מהיום בכ 20,000 (שמועות בלבד כאמור). אם זה יקרה אז לא בטוח בכלל שהמחיר של הישנים ירד.
בכל מקרה, להבנתי יקח עוד כמה חודשים עד שיגיע לארץ, וגם אז, עד שהשוק יעשה את שלו ייקח כמה חודשים נוספים... אז אנחנו מדברים על להמתין 8-10 חודשים.
מה גם שהתקציב של פות״ש הוא 30,000. בכל מקרה מדובר בג׳ימני ישן, כנראה ישן יותר מ 2008, ככה שהמחיר שלו יושפע עוד פחות.
כנראה שלא שווה לחכות 10 חודשים בשביל ירידה תיאורטית במחיר של 2000 ש״ח (תלוי בבן אדם כמובן)

חגי

איל מ
05-07-18, 14:11
אל תקשיב לספקולציות. אתה צריך/רוצה משהו עכשיו? יש לך כסף לקנות אותו עכשיו?
קנה.
תראה את כל הזוגות הצעירים שמחכים כבר 15 שנה לירידת מחירי הדירות.

גם אם קנית, ומחר נפל מחיר הג'ימני ב20 אש"ח, עדיין יש לך אוטו שאתה נהנה ממנו, במקום לשבת בבית מול כדורגל (או ספורט טמטום אחר), ולהתבכיין שאתה מת לקנות ג'יפ.

Tzvika-Pick
06-07-18, 19:18
המחירים של הסמוראי לא נפלו כשהגיע הג'ימני בשנת 1998.
המחירים של הג'ימני לא נפלו כשחזר השיווק של הדגם הנוכחי ב-2015.

אז סביר להניח שהמחירים לא ייפלו גם עכשיו כשיגיע הדור החדש. בוודאי שתהיה ירידה, אבל מקדמת דנן הכלים האלו של סוזוקי שומרים על הערך שלהם בצורה לא רעה וסביר להניח שלא יהיה שינוי דווקא עכשיו.

כמו שכתבו קודם הג'ימני הוא אופציה נהדרת בתקציב הזה, אם מבינים את המגבלות שלו. הוא איטי, לא נוח בכביש, לא חסכוני בדלק (במיוחד בדגם האוטומטי), חלש וצפוף.
אבל...
עלויות האחזקה שלו נמוכות מאוד, אבל מאוד נמוכות. הרכב אמין מאוד וכשמשהו מתקלקל הוא לרוב קל וזול לתיקון. כתבת שיש לך תקציב אחזקה של 2000 שקל בחודש, מהניסיון שלי עם הג'ימני הנוכחי שלי אתה כנראה תישאר עם עודף. בהנחה כמובן שלא תקנה רכב גמור.
לרכב יש פוטנציאל שיפורים ענק, ככה שגם אם בטעות תגלה שרמת העבירות המקורית לא מספיקה לך (והיא מעולה, אל תטעה) תמיד תוכל לשפר. ובזול. נעילות דיפרנציאל, הגבהות, מיגונים, פגושים, כננות, צמיגים - יש הכל מהכל ובשפע.

גרנד ויטארה זה לקחת חצי צעד אחורה לכיוון הכביש ולא בטוח שזה רעיון רע בשלב שבו אתה נמצא. עדיין רכב עם יכולות שטח טובות אבל מנוע קצת פחות אנמי, התנהגות כביש קצת יותר נעימה ומרווח פנים טיפה יותר גדול. עדיין רכב שטח מעולה, עם פוטנציאל שיפורים לא רע ורמת אמינות טובה.

ב-30 אלף שקל אתה לחלוטין יכול למצוא ג'ימני או גרנד ויטארה במצב טוב, אפילו קצת משופרים ו"מוכנים לשטח". יישור קו קטן ואתה מוכן לעונת הטיולים. אבל שים לב שיש מלא מלא זבל בשוק. במיוחד בויטארה, לא יודע למה. כשבדקתי לפני כמה שנים מצאתי רק ויטארות שחוטות. אבל אולי סתם היה לי נאחס.

asypeer
06-07-18, 19:26
רוב הויטרות הישנות בילו הרבה בחופים, הרבה מהן רקובות לגמרי.

-->