PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה ברכישת גיפ ראשון :))

gvinizki
04-07-18, 13:27
שלום לכולם.
אני מעוניין לקנות גיפ בפעם הראשונה. יש לי כל כך הרבה התלבטויות שאני מאמין שתעשו לי יישור קו במוח.
יחסית מאוד חדש בתחום והספיק לי סיבוב וחצי על הקינג של חבר שלי כדי להתאהב בנסיעה בשטח. וההתלבטות העיקרית שלי היא בין אם להשאיר את הפרייבט שלי ולהביא גיפ שהתנהגות כביש שלו פחות רלוונטית אווו לנסות להגיע בתקציב המצוי לגיפ שגם ישמש אותי כרכב יומיומי ולהפטר מהפרייבט.
נסיעות יומיומיות שלי 80 אחוז בתוך העיר (עובר דרך כבישים מהירים) ומידי פעם יוצא מהעיר.
מבחינת שטח שיתן לי את הביטחון לעבור הכל! שנוכל לחרוש את הארץ בכיף.
בנוגע לגיפ עצמו חייב גיר ידני!
חייב מזגן! אם אין אז דגם פתוח?
חוץ מ2 אלה אני מסתדר עם הכל כולל הכל אין בי פינוק, רק שיזוז טוב בשטח ורצוי שיהיה יחסית חסכוני
בסופו של יום התקציב הוא עד 30-35k והפרייבט נשאר או 45-50k בלי פרייבט.(כולל יישור קו)
עם עדיפות גבוהה לחזור עם עודף בכיס בכל מצב .
חושב שזה הפרטים הרלוונטים....דברו איתי חברים
תודה רבה לכל העוזרים

erezgur
04-07-18, 14:41
נסה לענות בצורה מסודרת על כל השאלות שבשרשור הדביק בראש הפורום.

יהיה יותר קל לעזור לך אם נקבל יותר מידע.

נדב42
04-07-18, 14:49
אם אתה יכול להרשות לעצמך "הפרדת רשויות", כלומר ג'יפ בנפרד מהפרייבט, זה אומר שתוכל כנראה להוזיל עלויות תחזוקה של הג'יפ כי לא תיאלץ לקנות חלקים ביוקר - מקסימום תחכה עד שיגיע מחו"ל או עד שתמצא משומש.

(אבל צריך לזכור שבמקביל אתה משלם הוצאות קבועות על 2 רכבים וצריך מקומות חנייה לשניהם)

אני אישית בעד ההפרדה - שברת משהו בטיול ? - זה לא משבית לך את החיים ...
(וגם, אם יש תקלה ברכב הפרטי, יש חלופה ...)

gvinizki
04-07-18, 15:52
קצת יותר פרוט:
תקציב:
אין לי בעיה להחזיק 2 רכבים וכל הטררם שכרוך בזה.
תקציב שלי נע בין 30k ל40k זאת אומרת ש40k תכלול בתוכה יישור קו והפתעות למינהם (אפשר לגרוס עוד 5k במקרה נדיר למשל מציאת חיי)
ובעיקרון זה התקציב לכל הסיפור (קניה ,שיפור, תיקון ..........).

נסיעה שנתית ותחזוקה:
רכב מיועד לטיולים בלבד וסיבוב בעיר פעם בשנה לסופר אם אין פרייבט.
בעניין תחזוקה לא מתכוון לשים אותו שניה במוסכים. שזה אומר לטפל בו לבד קופלט. מתכוון ללמוד כל בורג ברכב רק לא להביא אותו למוסך ויש כמה חברים שיעזרו להתחלה.
נמצא בבאר שבע.

אופי שימוש וטיולים:
כמו שאמרתי שיתן לי את הביטחון לעבור הכל.
הכי מעניין שיצא לי לנהוג זה מכפר הנוקדים ליד ערד לעין עוברים דרך בירכא צפירה . זה היה אחרי גשמים רציניים כל השבילים קיבלו צורה חדשה היו כמה פעמים שחשבתי שאני לא הולך להחזיר את הרכב לחבר שלי חחחח אבל היה תענוג רצוף בלי שום ניסיון. ואחרי זה אמרתי שאני חייב גיפ.
אז בתכלס רוצה להיות מסוגל לעבור כמעט בכל דרך כי אני חולה טבע ורוצה לראות כמה שיותר.
כמובן שיהיו טיולים עם לינה בשטח מידי פעם. 99% מהטיולים יהיו עם עוד חבר קצת יותר מנוסה עם פגרו קינג.

העדפות תנאי סף:
חייב גיר רגיל! ומזגן! או שיהיה אופציה לגג פתוח במינימום.חוץ מזה כמו שאמרתי אני מסוגל לאכול הכל (ישן, חדש, מכוער, לא הכי נוח, לא מהיר.......) אני מסתגל להכל רק שיזוז טוב בשטח!!

העדפות:
הכי נורמאלי שעומד בתקציב עד עכשיו שאני יודע זה פאגרו עד שנת 2000 .
לא פוסל את כל הקטנות של סוזוקי.
בקיצור לא פוסל כלום רוצה כמו כולם את התמורה הכי טובה לתקציב.

תודה רבה לכולם על העזרה

שגיא S
04-07-18, 16:09
נשמע שמתאים לך סיקס או סמוראי או סופה.

כל רכב הוא עולם בפני עצמו ובנויים לתחזוקה עצמית.

מקנא בך...שיהיה בהצלחה

erezgur
04-07-18, 16:29
אני אנסה לעזור לך לענות לעניין, תקן והשלם את הסיכום שלהלן:

1. תקציב - 45 אש"ח כולל יישור קו.
2. נסועה שנתית - לא ענית.. כמה ק"מ אתה מעריך שהרכב יסע בשנה - 10,000 קמ? 20,000? 50,000?
3. תחזוקה עצמית
4. עבירות ואופי טיולים - עבירות בינונית-קשה, רצון להתמודד עם כל סוגי הדרכים.
5. כמה אנשים הרכב צריך להסיע? לא ענית. אני מנחש שמדובר ב1-2. תקן / השלם.
6. העדפות:
א. גיר רגיל
ב. מזגן או רכב פתוח (הערה - כנראה שכל הרכבים יהיו עם מזגן או רכבים פתוחים..)
ג. לא נרתע מכל סוג רכב ואדיש לנושא נוחות הנסיעה בכביש.

כעת לדעתי האישית כדאי לך לנסות לחפש רכב שטופל היטב (חפש אחד עם תיעוד מלא של כל הטיפולים) שנכנס בבטחה בתקציב מאחד הסוגים הבאים:
1. סוזוקי סמוראי
2. סוזוקי גימני

אפשרויות נוספות (עלויות אחזקה קצת גבוהות יותר):
3. SUV יפני קצר (טרופר, פאגרו, טראנו, פראדו) - בדוק אילו שנים אתה יכול לקבל מכל אחד מהם
4. דיסקברי (בעקבות הערה של מנחם בשרשור אחר :) ).

כיוון אחר - יותר hard core:
4. JEEP (החברים האחרים יוכלו לעזור עם דגמים ספציפיים)

כיוון מעניין - דגם קצת ישן ועצלן, מבוסס פאגרו ישן:
5. גאלופר קצר

נדב42
04-07-18, 16:34
שאלה נוספת - אתה חושב על טיולי שטח רגועים, או על יותר אקשן ו/או כסאח ?

gvinizki
04-07-18, 16:46
אני אנסה לעזור לך לענות לעניין, תקן והשלם את הסיכום שלהלן:

1. תקציב - 45 אש"ח כולל יישור קו.
2. נסועה שנתית - לא ענית.. כמה ק"מ אתה מעריך שהרכב יסע בשנה - 10,000 קמ? 20,000? 50,000?
3. תחזוקה עצמית
4. עבירות ואופי טיולים - עבירות בינונית-קשה, רצון להתמודד עם כל סוגי הדרכים.
5. כמה אנשים הרכב צריך להסיע? לא ענית. אני מנחש שמדובר ב1-2. תקן / השלם.
6. העדפות:
א. גיר רגיל
ב. מזגן או רכב פתוח (הערה - כנראה שכל הרכבים יהיו עם מזגן או רכבים פתוחים..)
ג. לא נרתע מכל סוג רכב ואדיש לנושא נוחות הנסיעה בכביש.

כעת לדעתי האישית כדאי לך לנסות לחפש רכב שטופל היטב (חפש אחד עם תיעוד מלא של כל הטיפולים) שנכנס בבטחה בתקציב מאחד הסוגים הבאים:
1. סוזוקי סמוראי
2. סוזוקי גימני

אפשרויות נוספות (עלויות אחזקה קצת גבוהות יותר):
3. SUV יפני קצר (טרופר, פאגרו, טראנו, פראדו) - בדוק אילו שנים אתה יכול לקבל מכל אחד מהם
4. דיסקברי (בעקבות הערה של מנחם בשרשור אחר :) ).

כיוון אחר - יותר hard core:
4. JEEP (החברים האחרים יוכלו לעזור עם דגמים ספציפיים)

כיוון מעניין - דגם קצת ישן ועצלן, מבוסס פאגרו ישן:
5. גאלופר קצר

צודק בהכל חוץ מנסועה שנתית זה בערך לשאול כמה שנים אתה חושב שתחיה.... וואלה אין לי מושג חחח הערכה גסה זה פעם בשבוע טיול - ככה אני רוצה אבל לך תדע...
וההצעה האחרונה דווקא באמת מעניינת כי היא מאוד זולה השאלה אם זה לא הדבר היחיד שמעניין בה?

תודה רבה

- - - Updated - - -

נשמע שמתאים לך סיקס או סמוראי או סופה.

כל רכב הוא עולם בפני עצמו ובנויים לתחזוקה עצמית.

מקנא בך...שיהיה בהצלחה
תודה על העצה
סיקס וסופה נראים כמו הגיפים האולטימטיביים אבל נראים לי כמו משהו לקחת כפרוייקט אחרי ששברתי את הראשונה שלי חחחח סמוראי יכול להיות מאוד מעניין

gvinizki
04-07-18, 16:57
שאלה נוספת - אתה חושב על טיולי שטח רגועים, או על יותר אקשן ו/או כסאח ?

בוא נגיד שאופי הטיול הוא לא עכשיו לחפש את העבירה הכי קשה וימות העולם לעבור אותה, תמיד אחפש דרך קלה יותר , אבל כמובן שאם אצטרך לתת בראש אני לא רוצה לקפל את הזנב ולתת פרסה הביתה. זה בערך הרעיון.....

erezgur
04-07-18, 17:18
יש הבדל מהותי בין רכב הנוסע 5000-1000 קמ לשנה לבין רכב שצריך לנסוע 100000 קמ לשנה... זה משליך גם על נושאים שאתה כרגע מזלזל בהם כמו נוחות נסיעה בכביש, צריחת דלק, עלויות תחזוקה ועוד ועוד.

גם כאן אני נאלץ לתרגם את התשובה שלך לפי הבנתי, אשר או תקן:
נסועה שנתית - "טיול אחד בשבוע" = נניח שרק 3 טיולים כאלו בחודש. כל טיול 100-700 קמ , נניח 300 קמ בממוצע, כלומר כ-10000 קמ. (אתה רואה שזה לא קשה...).

דרך אגב - יש לך כנראה בעיה במקלדת - בכל הודעה יש רצף של אותיות ח'.

gvinizki
04-07-18, 17:41
יש הבדל מהותי בין רכב הנוסע 5000-1000 קמ לשנה לבין רכב שצריך לנסוע 100000 קמ לשנה... זה משליך גם על נושאים שאתה כרגע מזלזל בהם כמו נוחות נסיעה בכביש, צריחת דלק, עלויות תחזוקה ועוד ועוד.

גם כאן אני נאלץ לתרגם את התשובה שלך לפי הבנתי, אשר או תקן:
נסועה שנתית - "טיול אחד בשבוע" = נניח שרק 3 טיולים כאלו בחודש. כל טיול 100-700 קמ , נניח 300 קמ בממוצע, כלומר כ-10000 קמ. (אתה רואה שזה לא קשה...).

דרך אגב - יש לך כנראה בעיה במקלדת - בכל הודעה יש רצף של אותיות ח'.
פששש אתה קשוח. עדיין מאוד מודה ומאוד מעריך את העזרה וההתיחסות. רצף אותיות ח' זה גיחוך בסלנג המקלדות שרץ בארצנו.
ולענייננו אנו: חס וחלילה מזלזל ,פשוט אני מוכן להתגמש/לקחת ויתורים לגבי אלה כי. וזה חתיכת כי .לא כזה שיוצא בגלל אלכוהול אלא בגלל שזה יהיה רכב שני שלי.
לגבי נסועה שנתית אני רואה שאתה מתרגם אחלה מה זה "טיול בשבוע" אז תודה על התירגום לכל המתקשים.

אז מה אומר על הגאלופר?

elibaba
04-07-18, 17:45
ההמלצה הדי סטנדרטית למה שאתה מתאר תהיה סוזוקי כלשהו: ג'ימני, סמוראי, ויטארה - מה שתמצא במצב הכי טוב בתקציב שלך.

gvinizki
04-07-18, 18:28
ההמלצה הדי סטנדרטית למה שאתה מתאר תהיה סוזוקי כלשהו: ג'ימני, סמוראי, ויטארה - מה שתמצא במצב הכי טוב בתקציב שלך.
אתה בעצם אומר שאין הרבה הבדל בין הדגמים , ולמצוא את זאתי שהיא במצב הכי טוב בתקציב?
יש לך איזה מקור שעשה השוואה בין הדגמים?

נדב42
04-07-18, 18:41
יש הבדלים גדולים, פשוט שלושתם יושבים היטב במשבצת של רכב זול לקנייה ותחזוקה ומתאים לתחזוקה עצמית.
סע על כל אחד מהם ותבין עם מי אתה מתחבר ...

-->