PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה בקשר למשא להובלת רכב

gasgas
13-07-18, 11:43
אהלן חברים,
יש ברשותנו משאית גרר שברשיון רכב רשום
משא להובלת רכב.
המשאית משמשת גם להובלת מלגזה וגם להובלת מטענים כבר כ 10 שנים.
אתמול בפעם הראשונה קיבלנו דוח בטענה שאסור להוביל מטען בגרר שרישיונו משא להובלת רכב.
ניסיתי לחפש בתקנות אך ללא הצלחה.
אשמח אם מישהו יוכל לשפוך אור על הנושא.

תודה,
אלעד

yosss
13-07-18, 12:32
שלומות

בדוח אמור להיות מצויין הסעיף בתקנות שעל בסיסו ניתן הדוח.

תקנות הקשורות להובלת מטענים:

https://www.maasa.co.il/%d7%94%d7%95%d7%91%d7%9c%d7%aa-%d7%9e%d7%98%d7%a2%d7%9f-%d7%91%d7%a8%d7%9b%d7%91/

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

gasgas
13-07-18, 14:52
הקישור לא עבד

אלעד

המשוטט
13-07-18, 15:31
תעלה את מס׳ התקנה בדוח.

לפני כשנתיים הייתי בהליכים להזמנת מובילית והומלץ לי לרשום אותה כרכב עבודה כמו המשאיות של קבלני מעצ ,ואז ניתן לקחת גם מטען.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

shmil
13-07-18, 15:33
זו לא פעם ראשונה שאני שומע את זה.
גם אם זו תקנה איזוטרית, יא נאכפת לעיתים.
וגם הפוך, אגב, רכב להובלת מטען אסור שיוביל רכב.

יש כלי רכב שמוגדר להם ברשיון להובלת רכב ומטען, וזה שיחוק אדיר.

erezgur
13-07-18, 15:38
הקישור לא עבד
אלעד
מהמחשב דווקא עובד.
נסה את הקישור הזה: https://goo.gl/GLDmJv

ruby572
13-07-18, 19:31
מה כתוב בדוח?
כתוב בדיוק או העלה את הדוח לכאן
הנוסח צריך להיות משהו בסגנון.....(תאור העבירה)...בניגוד לתקנה....
זה הבסיס לכל דיון על חוקי/לא חוקי.

gasgas
13-07-18, 20:00
תודה על הקישורים, תכף אקרא אותם.

העבירה בדו"ח היא:
נהגת ברכב הנ"ל ולא מלאת אחר התנאי הרשום ברשיון הרכב בניגוד לתקנה"
סעיף 8 בתת.
סמל הסעיף 6281

gasgas
13-07-18, 20:15
קראתי את הקישורים,
אין שום התייחסות לנושא מטען על גרר.

מאידך, סעיף 8 לתקנות התעבורה שעל פיו ניתן הדו"ח אומר כך:
חובה למילוי תנאי תעודות תק' (מס' 3) תש"ל-1970
8. מי שניתנה לו תעודה חייב למלא אחרי התנאים או ההגבלות הכלולים בה, ולא ישתמש בה אדם אלא בהתאם לתנאים או ההגבלות כאמור.

מה אתם חושבים? האם זו לא פרשנות שגויה של השוטר?

אלעד

shmil
14-07-18, 09:13
קראתי. העלה צילום של רשיון הרכב.

gasgas
14-07-18, 10:57
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180714/4ad88715a135dc0a1101bdbe0a842b29.jpg

shmil
14-07-18, 11:15
לא, זו לא פרשנות שגוייה של השוטר.
זה משהו שאכן לא אכפו לפני הרבה שנים, וכמו שכבר אמרתי - בשנם האחרונות אוכפים.
נסה לדבר עם יבואן דאף,לראות אם הוא מסוגל לעזור לך בשינוי התנאים וההגבלות, או שנוי סוג הרכב, לכזה שמותרת גם ובלת מטען (וזה יהיה מוגבל במשקל גם כן).
אתה יכול לגיד שכשקנית לא ידעת על ההגבלה, ואם יית יודע לא היית קונה כך, כי אתה משתמש גם להובלת מטען.
זה עשוי לעלות לך.....

ruby572
15-07-18, 02:39
ברכב הגרר הזה יש שני משטחי הובלה (רכב מעל רכב)?
אם לא, לדעתי אתה יכול לצאת מזה, כי יש תקנה שקובעת שרק לרכב מסחרי מסוג N3 בעל שני משטחי הובלה שקיבל היתר לחריגת גובה (וההיתר רשום ברשיון) אסור להוביל מטען זולת רכב.
תקנה 85 על כלל סעיפיה, ובמיוחד 85 (ד1) (1) ו: 85 (ד2)(1).
מכיוון שהאיסור להוביל מטען זולת רכב, נכתב במפורש בתקנות, והמחוקק כותב זאת רק לרכב מסויים (רכב בעל שני משטחי הובלה) בנסיבות מסויימות (היתר) לכל שאר הרכבים שאינם מוגדרים כך אין איסור לגביהם .

boaz avrahami
15-07-18, 03:49
לא, זו לא פרשנות שגוייה של השוטר.
זה משהו שאכן לא אכפו לפני הרבה שנים, וכמו שכבר אמרתי - בשנם האחרונות אוכפים.
נסה לדבר עם יבואן דאף,לראות אם הוא מסוגל לעזור לך בשינוי התנאים וההגבלות, או שנוי סוג הרכב, לכזה שמותרת גם ובלת מטען (וזה יהיה מוגבל במשקל גם כן).
אתה יכול לגיד שכשקנית לא ידעת על ההגבלה, ואם יית יודע לא היית קונה כך, כי אתה משתמש גם להובלת מטען.
זה עשוי לעלות לך.....

לא מקנא בכל בעלי גרורי הספורט שהשוטר הזה יעצור וירשום דוח דומה.

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
Honda TRX300EX
4Z7BOZ

gasgas
15-07-18, 08:38
ברכב הגרר הזה יש שני משטחי הובלה (רכב מעל רכב)?
אם לא, לדעתי אתה יכול לצאת מזה, כי יש תקנה שקובעת שרק לרכב מסחרי מסוג N3 בעל שני משטחי הובלה שקיבל היתר לחריגת גובה (וההיתר רשום ברשיון) אסור להוביל מטען זולת רכב.
תקנה 85 על כלל סעיפיה, ובמיוחד 85 (ד1) (1) ו: 85 (ד2)(1).
מכיוון שהאיסור להוביל מטען זולת רכב, נכתב במפורש בתקנות, והמחוקק כותב זאת רק לרכב מסויים (רכב בעל שני משטחי הובלה) בנסיבות מסויימות (היתר) לכל שאר הרכבים שאינם מוגדרים כך אין איסור לגביהם .

הגרר הוא לא בעל שני משטחי הובלה.
אני לא מוצא את תקנה 85 (ד). בקישורים הרשומים מעלה יש תקנה 85 (ג) ולאחריה 86...

תוכל להפנות אותי אליה?
תודה
אלעד

shmil
15-07-18, 09:21
יש הבדל גדול בחוק בין 85(ד) ל-85ד. אילו שני סעיפים שונים (אם היו)..
הוא מתכוון לזה:

(ד1) על אף האמור בתקנת משנה (א), מותר להוביל ברכב שלהלן מטען חורג בגובה כמפורט להלן, ובלבד שרשות הרישוי נתנה היתר לכך, וההיתר נרשם ברישיון הרכב:
(1) ברכב מסחרי מסוג N3, בעל שני משטחי הובלה המורכבים זה מעל זה והמשמש להובלת רכב – מטען שגובהו מפני הדרך עד לנקודה הגבוהה ביותר של המטען אינו עולה על 4.40 מטרים, ובלבד שניתן לגביו אישור היצרן שהרכב מיועד להוביל מטען בגובה האמור ובכפוף לבדיקת יציבות כמפורט בנוהל העומד לעיון הציבור באגף הרכב במשרד התחבורה, בשעות העבודה הרגילות של המשרד ובאתר האינטרנט של המשרד;
(2) ברכב מחובר, או ברכב מורכב מסוג N3 שמחובר לו גרור מסוג O4, בעל שלושה משטחי הובלה המורכבים זה מעל זה, שמשקלו הכולל המותר 36,000 ק"ג ויותר והמשמש להובלת רכב – מטען שגובהו מפני הדרך עד לנקודה הגבוהה ביותר של המטען אינו עולה על 4.80 מטרים, ובלבד שניתן לגביו אישור היצרן שהרכב מיועד להוביל מטען בגובה האמור וכן נתקיימו תנאים אלה:
(א) ברכב שטרם ניתן לגביו רישיון רכב –
(1) והוא מסוג N3 – הותקנה מערכת בקרת יציבות כהגדרתה בתקנה 324;
(2) והוא מסוג O4 – הותקנה מערכת בקרת יציבות כהגדרתה בנוהל העומד לעיון הציבור באגף הרכב במשרד התחבורה, בשעות העבודה הרגילות של המשרד ובאתר האינטרנט של המשרד, וכן הוא עמד במבחן יציבות כמפורט באותו נוהל;
(ב) ברכב שניתן עליו רישיון רכב – ניתן לגביו אישור מאת מעבדה מוסמכת לבדיקת חלוקת עומסים ולחישוב תאורטי של יציבותו, כמפורט בנוהל העומד לעיון הציבור באגף הרכב במשרד התחבורה, בשעות העבודה הרגילות של המשרד ובאתר האינטרנט של המשרד.

<tbody>

<tbody>
תק' (מס' 4) תשס"ט-2009

</tbody>

</tbody>
(ד2) על אף האמור בתקנת משנה (ד1), רכב שניתן לגביו היתר לפי אותה תקנת משנה –(1) לא יוביל בו אדם מטען זולת רכב;
(2) לא ינהג בו אדם אלא במסלול נסיעה שאישר מראש ובכתב המפקח הארצי על התעבורה, וכן יחזיק ברכב בעת הנהיגה בו את האישור המקורי של מסלול הנסיעה או צילום ממנו המאושר כנאמן למקור בידי קצין בטיחות, ויציגו לשוטר על פי דרישתו.
אבל הדגשתי באדום מדוע אני סבור שהוא טועה.

erezgur
15-07-18, 11:09
אבל הדגשתי באדום מדוע אני סבור שהוא טועה.
אלא אם יוכיח שהמוביל הוא לא אדם ...

ruby572
15-07-18, 15:45
העבירה בדו"ח היא:
נהגת ברכב הנ"ל ולא מלאת אחר התנאי הרשום ברשיון הרכב בניגוד לתקנה"
סעיף 8 בתת.
סמל הסעיף 6281[/QUOTE]

התקנה היא כזו:
8. מי שניתנה לו תעודה חייב למלא אחרי התנאים או ההגבלות הכלולים בה, ולא ישתמש בה אדם אלא בהתאם לתנאים או ההגבלות כאמור.

א. אני לא רואה בסעיף "תנאים והגבלות" ברשיון הרכב המצולם הגבלה על הובלת מטען שאינו רכב.
ב. הכיתוב "רכב מובל 7100" - בעיני אינו הגבלה על הובלת מטען - הוא מתייחס למשקל הרכב המובל.
ג. הגדרת הרשיון "משא להובלת רכב" אינה קובעת הגבלה כלשהי, זה כמו "משא להובלת חומ"ס" - זה לא אומר שאסור להוביל בו מים למשל, אלא זה אומר שהוא רשאי להוביל גם חומר מסוכן.(ויש עוד דוגמאות כאלה).
ד. בחוקי התעבורה ישנם 2 מקרים בהם החוק אוסר במפורש להוביל מטען והרכב הנ"ל אינו נכלל בשניהם.
1. רכב עבודה (ההגדרה נמצאת בפקודת התעבורה)
2. רכב מסחרי מסוג N3 בעל שני משטחי הובלה המשמש להובלת רכב - בהמשך יש תקנת יחוס להגדרה זו עם איסור הובלת מטען זולת רכב. (תקנות התעבורה - 85(ד1)(1) ו85 (ד2)(1) ).

רוצים דוגמא חיה?
מה עושה המשטרה בעצמה כשהיא מחרימה ציוד (שאינו רכב)? משתמשת בגרר... (הזכיין שלה במכרז) .
התמונות הן של דוברות המשטרה!
120387120388

כמו שאני מבין את החוק, לא עברת עבירה.

YOSIS 2
15-07-18, 15:53
שלום רב

השוטר לא טעה הרכב המדובר הוא מורשה להוביל רכב בלבד !! לא משהו אחר רק רכב להובלת מטען רשיון הרכב רשום אחרת

רכב להובלת משא כללי פה הנקודה שהשוטר התמקד

יוסי

המשוטט
18-07-18, 18:54
אני חושב שאצלנו בעבודה עשו זאת נכון...

ראה רשיון מצורף

מדובר במובילית עם סקטיים הדראולים

מובילה מכונת קידוח בשוטף+ ציוד

הארגז תוצרת פוניhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20180718/730ee4c105ba4d9bd192c66b0b882c72.jpg

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

gasgas
19-07-18, 00:14
כנראה שככה צריך להיות- משא פתוח עם היתר להוביל רכב.

אני אנסה מול היבואן, נראה לאן זה יוביל.

אלעד

-->