PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם יש צורך באישור לטייל בשטחי אימונים בסוף שבוע? (נחל ערוד)

Marco
13-07-18, 10:47
אהלן,
מתכננים לעשות מחר את נחל ערוד ובארות עודד עד חניון אשלים.

מתוך הגדלת ראש התקשרנו לצבא ונאמר לנו שצריך להודיע מראש כולל מספרי שבילים.

למיטב ידעתי ככלל מותר לטייל בסופי שבוע בשטחי אש והניחוש שלי שמודבר בכסת"ח של האדם שענה לטלפון.

האם מישהו יודע אחרת? סכנת פצצה על הראש? או יותר גרוע אפילו - דו"ח?

מתכננים לצאת אחה"צ,

תודה למי שיודע ויספיק לענות,
עידן.

יונתןמצפה
13-07-18, 11:13
פורמלית, כל כניסה לשטח אש מחייבת קבלת אישור מהצבא. מי שענה לך לטלפון צודק.
יחד עם זאת, בסופי שבוע אין כמעט אדם שמתאם עם הצבא כניסה לשטחי האש.
ולמרות הנ"ל, יש שטחי אימונים שבמקרה הצורך פעילים בשבתות והיו דברים מעולם (נדיר יחסית, בטח בשטח המדובר).
הצבא בד"כ ייתן את האישור החל מיום שיש ב 12.00 ועד למוצאי שבת ללא בעייה.

מה שכן, שטח אש זו הבעיה הקטנה שלך. לטייל ביולי בנחל ערוד זו חוויה מפוקפקת על גבול המסוכנת שיכולה בקלות להסתבך ולהפוך לחוויה הישרדותית של חום קיצוני.
ראה הוזהרת!

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

איל מ
13-07-18, 11:19
דובר כאן המון על נושא התיאום מול הצבא.
ככלל, רק לפי מפת סימוני שבילים ומספרי השביל.
בשבת (לא שישי) אני לא מתאם. בחוה"מ דווקא כן.
במיוחד בתקופות מתוחות בטחונית.

yosss
13-07-18, 11:48
על פי התקנות צריך לתאם.
על פי הנהוג (מהמטיילים שאני מכיר) לא מתאמים בשבת.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

איל מ
13-07-18, 12:33
ועוד משהו לגבי הערוד.
אני לא יודע עם אילו רכבים אתם, אבל הערוד הוא יום טיול מלא וכדאי להתחיל מוקדם (מה שאומר לישון בקרבת מקום).

Marco
13-07-18, 12:36
תודה לעונים.

לא התנסחתי טוב.
התקשרנו לתאם, נאמר לנו שצריך לתאם שבוע מראש..

יונתן, תודה על האזהרה, היו לנו התלבטויות וכנראה שעם האזהרה שלך יוטה הכף.
יש לך המלצות (או למישהו אחר שמכיר את המדבר) לגבי מסלול ליום, ביולי, סמוראי, שני אנשים, כלבה, נשק?

מחפשים בעיקר מדבר, עדיפות לשקט, עבירות עד בינונית.

שוב תודה.

יונתןמצפה
13-07-18, 13:32
סמוראי, שני אנשים וכלבה זה מתכון מצוין לטיולי מדבר.
מנסיון...
אבל שים לב שלטייל רכב בודד בעומק המדבר דורש רמה מסוימת של נסיון על מנת לדעת לא להסתבך יתר על המידה במידה ומשהו משתבש.
על אחת כמה וכמה בעונה הזו!!!
מכיוון שאיננו מכירים אני לא יודע מה הנסיון שלך אבל לרוב שאלות כמו ששאלת מרמזות על היעדרו.

המלצתי לחבר לפני כשבועיים על מסלול סביר לרכב בודד גם בעונה הנ"ל.
יציאה ממצפה רמון על המצוק הצפוני מזרחה לכיוון מעלה נוח, מעלה נוח, מכתש רמון.
משם יש הרבה אופציות- נחל ארדון עד המערה של פרסת נקרות וקפיצה רגלית לבריכה שנוצרה בתחתית הפרסה, חזרה והמשך דרך שמורת צבעי הרמון. או דרך חהן סהרונים והר גוונים (זהירות ממעלה דקלים שעשוי להיות מאתגר).

גם במסלול הזה כנראה שיהיה חם, במיוחד אחרי הירידה למכתש. אבל פוטנציאל ההסתבכות קטן יותר באופן יחסי.
גם מסלולים באזור הרה הנגב הגבוה (נחל אלות/עקרב/דרבן/ניצנה/יתר) מתאימים בעיני באופן יחסי לתקופה. אבל הם יחסית יותר מבודדים ועם סיכוי יותר קטן לפגוש מטיילים נוספים אם משהו מסתבך.

קבל קישור למסלול שכתבתי באזור מכתש רמון.
https://israelhiking.osm.org.il/share/fm82DdmHAJ

עריכה- אני רואה שהמסלול שסימנתי מתחיל לא טוב. ההתחלה היא על השביל השחור שיוצא מהכיכר של מצפה צפון מזרחהעל בסיס המצוק של המכתש.

בהצלחה!

(ושוב, לטייל לבד במדבר לא מומלץ למי שאין את הנסיון המתאים).

נדב42
13-07-18, 14:12
מחפשים בעיקר מדבר, עדיפות לשקט, עבירות עד בינונית.

מסלולים יחסית בטוחים, שנוסעים בתוואי גבוה (קצת יותר זרימת אוויר...) ועם אפשרויות יציאה קלות יחסית, מתאימים לדעתי לרכב בודד:

א. שביל המצוק הצפוני (צפון מדבר יהודה): נכנסים מקיבוץ אלמוג, סיום במצוקי דרגות, מספר גיחות יפהפיות לתצפית ואפשרויות יציאב לכביש נבי מוסא

ב. ציר הגז ונחל חימר (דרום מדבר יהודה): יוצאים ממנחת ערד דרומה על ציר הגז עד נחל דימונה, אם רוצים אפשר לתת גיחה קצרה ימינה להפסקה תחת עץ שיטה גדול בנחל חימר, אם לא אז פונים ימינה ומגיעים לכביש המפעלים, פונים בו שמאלה (צפונה) וקצת אח"כ ימינה לשביל (האדום נדמה לי) שעובר מעל נחל חימר, ממשיכים איתו עד כביש ערד-נווה זוהר.

הערה: נכתב מהזכרון בלי לבדוק את עצמי במפה, אז אולי אני לא מדייק ...

- - - Updated - - -

אה, ותדאגו שיהיה מישהו שיודע מה המסלול המתוכנן שלכם ויוכל לצאת לחפש אותכם אם לא תיצרו קשר בזמן המיועד ...

ד ו ר ו ן
13-07-18, 14:28
א. שביל המצוק הצפוני (צפון מדבר יהודה): נכנסים מקיבוץ אלמוג, סיום במצוקי דרגות, מספר גיחות יפהפיות לתצפית ואפשרויות יציאב לכביש נבי מוסא
.
לדעתי לא מתאים לרכב בודד.
זה מקטע רווי בבני-דודים.
בעיה טכנית שתוקעת את הרכב, ואתה באזור שיכול להפוך בבת-אחת ללא סימפטי.

לא בכול המסלול יש קליטת סלולר=להתחיל ללכת ברגל לחפש קליטה, ואז הדילמה האם הרכב נשאר לבד או הבן-זוג לבד..

Marco
15-07-18, 12:55
תודה לעונים, יצאנו בסוף צפונה אל המים (קיבלנו החלטה ויצאנו עוד לפני שכולם ענו), אשתמש בהמלצות להבא.

ישנו בחוף מעיין צבי (תענוג עם בריזה כל הלילה)
טיילנו באזור אביאל- רמות מנשה-נחל השופט. לא מדבר אבל היה טוב.

עידן.

יובל48
15-07-18, 12:59
החלטה נבונה

-->