PDA

צפייה בגרסה מלאה : בג'י"ה- תוכנת גיבוי כונן קשיח

k9.amit
15-07-18, 09:59
יש לי כונן קשיח נייד 500GB ועליו המון חומר (תמונות, מוזיקה לימודים). מכיוון שאני משתמש בו בחיי היומיום, ויש עליו המון חומר שחשוב לי, הוא מגובה תמיד בעוד כונן 1TB שלא יוצא מהבית.

עד היום השתמשתי בתוכנה של WD Backup. מה שהיה מאוד נוח בה זה שהיא ידעה לבד איזה קבצים היא כבר גיבתה, ואיזה קבצים חדשים נוספו על הכונן ויש לגבות אותם לכונן השני. ככה שתהליך הגיבוי פעם בשבוע-שבועיים דרש ממני דקה וחצי של התעסקות ועוד כמה דקות לתוכנה להעתיק את הקבצים החדשים..
בימים האחרונים התוכנה פשוט הפסיקה לעבוד. לא נפתחת יותר. אחרי שהתייאשתי מלנסות לפתור את התקלה עם התוכנה, אני מחפש תוכנה אחרת שיודעת לעשות עבודה דומה בצורה פשוטה ומהירה.
עדיפות לתוכנה שתדע כבר היום לזהות איזה קבצים כבר קיימים על כונן הגיבוי ואיזה צריך לגבות.

תודה מראש.

erezgur
15-07-18, 10:40
הרבה כונני גיבוי חיצוניים מגיעים עם תוכנת גיבוי. אם אתה ממילא רוכז כונן חדש (מומלץ בחום, במחירים של היום אין בעיה לרכוש כונן נוסף ולשמור עותק (גיבוי) במקום נפרד (עבודה? הורים?) לשם יתירות. תוכל להשתמש בתוכנה שמגיעה עם הכונן החדש.

אפשרות חינמית טובה למדי - תוכנת עזר של מיקרוסופט (לא מוצר "רשמי") בשם SyncToy - מסוגלת לבצע "סנכרון" מהיר ויעיל יחסית כאשר אתה פעם אחת מגדיר לה מהי תיקיית המקור ומהי תיקיית היעד (היא יודעת גם לבצע סנכרון דו צדדי, כמובן שלא מומלץ לצרכי גיבוי, וגם סנכרון הפוך).

אפשרות שלישית - פעם אחת להשקיע בלימוד של אופציות קיימות בתוכנות העתקה וסנכרון חינמיות קיימות ולהפעיל אופציות אלו בצורה שוטפת - חפש למשל כיצד עושים זאת עם RoboCopy.

אפשרות רביעית - לא מסובך לבצע ידנית את הגיבוי, במיוחד כאשר התיקיות המגובות הן בעלות פונקציונאליות מסויימת (ולא למשל קבצי מערכת הפעלה) כמו מסמכים, תמונות, סרטים וכו' - אפשר למיין את הקבצים לפי תאריך עדכון ולהעתיק לדיסק הגיבוי את כל הקבצים שהשתנו מאז הגיבוי האחרון..

אפשרות חמישית - מדוע התוכנה אליה אתה רגיל הפסיקה לעבוד? אולי פשוט יחסית להחזירה לעבודה?

k9.amit
15-07-18, 10:50
תודה ארז,
כונן כבר יש לי, ואיתו באמת הגיעה התוכנה של WD שבלי קשר אפשר להוריד חינמית מהאתר שלהם.
השקעתי כמה שעות טובות בניסיון להחיות אותה, כולל חיפוש פתרונות תקלות דומות בגוגל, הסרה והתקנה ועוד...

כרגע אני באמת מבצע את הגיבוי ידנית כמו שהצעת, אבל אני מעדיף תוכנה שיודעת לעשות את זה לבד ובצורה אינטואיטיבית ומהירה.
אבדוק את התוכנות שהצעת. תודה.

zivo
15-07-18, 11:49
שאתה מגבה מקומית, אתה לא מוגן מצרה אמיתית של שרפה או גנבה.
תשקיע פעם אחת כמה עשרות $ בתוכנה טוב שמגבה לאינטרנט (אמזון? dropbox? גוגל).
אני כבר כמה שנים עם CloudBerry ומגבה ל Amazon Glacier.
בהנחה שאתה רק מגבה חומר חדש, וביום יום לא מושך משם (כי יש לך עותק מקומי), זה גיבוי מאוד זול (פחות מדולר לחודש ל1TB).
נכון להיום המחיר מחירון של התוכנה הזו 119$ אבל יש מבצעים כל הזמן

-->