PDA

צפייה בגרסה מלאה : מעבדי אינטל למחשב נייח ואיזה מחשב נחוץ

יניב עמית
17-07-18, 16:40
שלום רב,
במסגרת חיפוש מחשב נייח נתקלתי בכינויי COFFYLAKE, SKYLAKE, ועוד אחד בסוג המעבד.
מישהו יודע מה ההבדל ?
אני צריך מחשב לעבודה משרדית, וצפיות יוטיוב וסרטים.
חושב גם על כיוון מסך מגע?
לאיזה כיוון ללכת מבחינת מעבד וכרטיס מסך?
תודה מראש

shmil
17-07-18, 17:12
מה זו עבודה משרדית? תכנות אופיס למיניהן?
כמה "פיינשמקריות" העיניים שך לרזולוציות מטורפות בסרטים? HD מספיק לך?

אם התשובה היא כן, כל מחשב פשוט, סטנדרטי ב-100-1500 ש"ח ייה מצויין.
אתה לא צריך יותר ממעבד I3 ו-4GB זכרון ובשביל מה שפירטת גם כרטיס מסך אוןבורד מצויין.

אם טעיתי ויש דרישות מיוחדות - פרט מהן.

או שתלך להזמין מרמי (שם משתמש grand). הכי מומלץ.

agabay
17-07-18, 17:56
קופי לייק הוא דור אחד יותר חדש מסקיי לייק, בין הדורות אין קפיצה משמעותי מאוד פר מעבד (עד 10%)
זה הרבה פחות משמעותי מהמיתוג של המעבד (I5, I7) - מעבדי I5 הם פחות מהירים ובדרכ בעלי פחות ליבות (תראה סימון 4+2, 3+2 וכולי)
לשימושים ביתיים I5 יספיק, אם מדובר במחשב שיריץ משחקים או תוכנות זוללות משאבים (עיצוב גרפי, תוכנות סטטיסטיקה לסטודנטים וכולי) אז כדאי ורצוי ללכת על I7
I3 הוא החלש בחבורה ועדיף להימנע אלא אם מדובר מבחשב למשימה מוגבלת מראש (נניח סטרימר למוזיקה וכו)

דור אריאל
17-07-18, 18:00
לא הייתי מתפשר על דיסק SSD גם אם הוא יותר קטן בנפח

grand
17-07-18, 18:35
קופי לייק הוא דור אחד יותר חדש מסקיי לייק, בין הדורות אין קפיצה משמעותי מאוד פר מעבד (עד 10%)
זה הרבה פחות משמעותי מהמיתוג של המעבד (I5, I7) - מעבדי I5 הם פחות מהירים ובדרכ בעלי פחות ליבות (תראה סימון 4+2, 3+2 וכולי)
לשימושים ביתיים I5 יספיק, אם מדובר במחשב שיריץ משחקים או תוכנות זוללות משאבים (עיצוב גרפי, תוכנות סטטיסטיקה לסטודנטים וכולי) אז כדאי ורצוי ללכת על I7
I3 הוא החלש בחבורה ועדיף להימנע אלא אם מדובר מבחשב למשימה מוגבלת מראש (נניח סטרימר למוזיקה וכו)

לא נכון!!
הקופי לייק או סידרה 8 של מעבדי אינטל חזקים ביי פאר מהקודמים, הם כעת 4 ליבות גם ב I5 מה שלא היה בסדרות הקודמות, לצורך העניין I5 מדור 8 חזק מ I7 רגיל דור 7, ומעבד I3-8XXX חזק לא פחות ממעבד I5-7XXX, לכן טעות קשה לרכוש סידרה 7, וטעות עוד יותר קשה לרכוש מחשב ללא כונן SSD.

ariel-ro
17-07-18, 18:47
grand -
הבחור שאל על מעבדים למחשבים נייחים.
לI5 יש 4 ליבות מדור הI הראשון.
ההבדל בין I5 מסדרה 4 לI5 מסדרה 8 הוא כ25% אחוז לפי באנצמרקים שונים. אכן שיפור, אבל לא מרשים במיוחד, בכל זאת עברו 4 שנים.
ההבדל בI7 קצת יותר מורגש, כי גם במעבדים הזולים בדור החדש יש 6 ליבות לעומת 4 בדורות הקודמים.
בניידים אני מסכים איתך לגמרי, וזאת ממש טעות לקנות סדרה 7, סדרה 8 עדיפה מהותית.

ואני בכלל ממליץ בנייחים לקנות AMD. אחרי שINTEL במשך 5 שנים ללא תחרות לא שיפרה כלום עבור הלקוחות שלה, הגיע הזמן לתמוך בAMD שהוציאה יופי של מעבדים במחירים הגיוניים.
רק עם תחרות נראה שיפור מהותי במעבדים הביתיים.(כמו בעשור הראשון של המילניום)

grand
17-07-18, 19:05
צודק, בלבול בקריאה, הייתי בטוח שהכוונה לנייד, בכל מקרה מה שכתבתי רלוונטי גם לנייחים מסויימים כמו ה I3-8100 שקיבל 4 ליבות

יניב עמית
17-07-18, 19:29
מה זו עבודה משרדית? תכנות אופיס למיניהן?
כמה "פיינשמקריות" העיניים שך לרזולוציות מטורפות בסרטים? HD מספיק לך?

אם התשובה היא כן, כל מחשב פשוט, סטנדרטי ב-100-1500 ש"ח ייה מצויין.
אתה לא צריך יותר ממעבד I3 ו-4GB זכרון ובשביל מה שפירטת גם כרטיס מסך אוןבורד מצויין.

אם טעיתי ויש דרישות מיוחדות - פרט מהן.

או שתלך להזמין מרמי (שם משתמש grand). הכי מומלץ.

צודק, הכוונה בעבודה משרדית היא תוכנות אופיס בעיקר, ללא מצגות וכמו כן צפייה בסרטים וסדרות.
המחשב אמור לעבוד למשך הרבה שנים לפחות כמו הקיים(10 שנים בהצלחה רבה) כך שכן חשוב לי שיהיה מעודכן, מצד שני
לא רוצה לשפוך סתם כסף.

OFF-RoaD
17-07-18, 20:53
הרבה יותר זול לקנות מחשב בינוני כל 3 4 שנים מאשר מחשב גיבור שיחזיק עשור.

גם תקבל מוצר עדכני וטוב יותר לקראת סוף התקופה ולא תסתכן בתקלה משביתה ולא משתלמת לתיקון שתהרוס לך את התוכניות עוד 4 5 שנים.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

-->