PDA

צפייה בגרסה מלאה : שדרוג גלרייה במחסן

jacob72
18-07-18, 21:43
שדרוג הגלריה
יש לי מחסן במידות 2*3 מטר ,בגובה של 6 מטר .
לפני מספר חודשים בניתי את הגלרייה ,והיא אחלה של דבר , חוסכת מקום בצורה מדהימה . במידות 2* 2 מטר, כלומר יש לי 1 פתוח.

הגלרייה בנויה מעץ , קורות שמחוברות לקיר בלוקים ופסים של פרופיל עץ 20*50 נשען על הקורות,על זה הנחתי פלטה ,מחזיק מעולה.
"עם האוכל,בא התאבון " כיום אני מתכנן להעמיס עוד משקל על הגלרייה ,אריחים של מרצפות וקרמיקה של השיפוץ בבית. אני מעריך משהו כמו עוד 200 ק"ג ציוד.
זה משקל נוסף למשקל הציוד שכבר יש על הגלרייה + משקל של אדם בוגר 80 ק"ג , וכאן זה כבר מתחיל להדאיג אותי . יש למשפט שמלווה אותי מקורס סקיפרים כבר המון שנים :"כשיש ספק – אז אין ספק "

חשבתי לתמוך את הגלרייה עם ברזל , לקחת 4 רגליים עומדות מפרופיל מרובע , לרתך להם קורות מסביב בגובה , וקורות רוחב ,בכדי שיתמכו בגלרייה מעץ.
למרות שזה רק 4 מ"ר , איפה אני יכול למצוא מידע בנושא חישוב עומסים על ברזל?
יש למישהו יידע אישי בנושא ,אילו פרופילים אני צריך לקחת ולרתך ,בהנחה שאני מתכוון להעמיס 500 ק"ג בסה"כ על שטח של 4 מ"ר

אם למישהו יש רעיון אחר לחיזוק הגלרייה ,אשמח לשמוע

zoharami
18-07-18, 22:03
אם הבנתי נכון.
תפתח חורים בקיר אחד מול השני תכניס קורות דבל טי 160 או 140.
ותבטן.
אין צורך ברגליים.
קצת קשה ללמוד שחיה בהתכתבות.
אין בעצה זו רקע הנדסי או אחריות כלשהי.
מקווה שעזרתי במעט.

סתם שאלה שווה לך לאכסן קרמיקה בגובה??
היום אתה מקבל הכל מעכשיו לעכשיו.
בהצלחה

Sent from my S60 using Tapatalk

jacob72
18-07-18, 22:36
אם הבנתי נכון.
תפתח חורים בקיר אחד מול השני תכניס קורות דבל טי 160 או 140.
ותבטן.
אין צורך ברגליים.
קצת קשה ללמוד שחיה בהתכתבות.
אין בעצה זו רקע הנדסי או אחריות כלשהי.
מקווה שעזרתי במעט.

סתם שאלה שווה לך לאכסן קרמיקה בגובה??
היום אתה מקבל הכל מעכשיו לעכשיו.
בהצלחה

Sent from my S60 using Tapatalkתודה רבה.
לא יכול לפתוח חורים בקיר,יש שם מחסן של השכן [emoji6] .
כשיש עיצוב ואריכים מיוחדים,חובה לשמור .
אני מפנה את כל הרצפה ,לטובת בניית פינת עבודה ,כיום זה מפריע.

boaz avrahami
18-07-18, 23:27
זה קרקע?
בית פרטי או רב קומות?

אם קומות תבדוק כמה משקל למטר מותר לך להעמיס על הרצפה...

בעניין הרצפה, הייתי מעיף את האריחים ונשען על היציקה. אולי אפילו עם פלטה מפזרת לחץ.
בכל מקרה תתחיל מבדיקת המשקל למטר

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
Honda TRX300EX
4Z7BOZ

jacob72
19-07-18, 06:57
זה קרקע?
בית פרטי או רב קומות?

אם קומות תבדוק כמה משקל למטר מותר לך להעמיס על הרצפה...

בעניין הרצפה, הייתי מעיף את האריחים ונשען על היציקה. אולי אפילו עם פלטה מפזרת לחץ.
בכל מקרה תתחיל מבדיקת המשקל למטר

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
Honda TRX300EX
4Z7BOZהמחסן בקרקע

אומי5
19-07-18, 09:50
אם אני מבין אותך נכון אתה רואה בחיבור לקיר את נקודת הכשל הנוכחית.
מספר קורות עץ מהנקודות האלו לרצפה לחלוטין יכולות לסגור את הפינה.
אני לא יודע לחשב עומס על עץ (בטח יש לזה טבלאות איפשהו) אבל מנסיוני קורות 20*20 מחזיקות הרבה יותר מזה.

בגבס יש שיטה של הכנסת קורות עץ לחלק מהפרופילים, שזה אומר 7.5*5 אם אני זוכר נכון. השיפוצניק שעבדתי איתו התחייב על 200 ק"ג למטר מרובע. אני הורדתי מהמספר הזה חצי כי ברור לי שהוא לא חישב את זה מעולם. גלרית הגבס ההיא עדיין עומדת וטיילתי עליה לא מעט.

אין בהודעה זה משום יעוץ הנדסי וכו' , אבל הייתי שם ארבע קורות בריאות, אולי 20*15 , במיקום של רבע מרחק מהקצה בכל פינה, בתוספת החיבור שכבר קיים לקיר, ותצטרך הרבה יותר מ200 ק"ג כדי להפיל את זה.

זוהר לב
19-07-18, 13:43
[QUOTE=jacob72;801786]שדרוג הגלריה

"עם האוכל,בא התאבון " כיום אני מתכנן להעמיס עוד משקל על הגלרייה ,אריחים של מרצפות וקרמיקה של השיפוץ בבית. אני מעריך משהו כמו עוד 200 ק"ג ציוד.

עכשיו תתחיל לטפס על הסולם שקנית עם 200 ק"ג אריחים. ואחרי שתחזק תעמיס עוד. היית צריך מעלית.

-->