PDA

צפייה בגרסה מלאה : איך לעזאזל זה קשור? קלאץ' וטעינה??

ערן המסוקס
02-09-03, 15:29
אתמול גיליתי להפתעתי שבזמן לחיצה על דוושת הקלאץ' מד הטעינה עולה בחצי עד וולט?!?
וכל זה בלי שום קשר לטורים. קורה גם בגבוהים וגם בנמוכים כאחד.
איך תסבירו את זה??? :shock:

אגב, בעוד מד המתח מראה על טעינה של 13 וולט עם אורות ואפילו פחות, על המצבר רב מודד מראה 14.3 תקינים בכל מצב.

זאביק
02-09-03, 15:39
אם זה קרה בזמן נסיעה, זה מאוד הגיוני.
לחצת על הקלאץ', ניתקת את המנוע מהעומס שלו (=מערכת הינע) ויש לו יותר כוח לייצר חשמל.

ערן המסוקס
02-09-03, 15:48
מהההההההההה הקשר?
האלטרנטור מעוניין רק במהירות סיבוב הפולי שלו.. לא מעניין אותו אם הג'יפ סוחב עגלה במשקל 3 טון כל עוד הוא בטורים גבוהים. הטעינה אפילו תהיה טובה יותר מאשר המנוע בסל"ד סרק בעמידה במקום ללא כל עומס.
חוץ מזה התופעה קוראת בעמידה כבנסיעה, במילים אחרות בכל מצב בו אני נמצא עם מנוע עובד.
אולי הלחץ על הדוושה נותן מינוס טוב יותר לחשמל בקבינה? חח..

זאביק
02-09-03, 15:51
גם בעמידה בניטרל יש חלק בגיר (שכחתי את שמו) שממשיך להסתובב, אבל לא מחבר פנימית בגיר לכלום.

חנן-ג'יפולוג
11-09-03, 13:30
ערן, יש לך בעייה חשמלית כלשהי, אולי דוושת המצמד מזיזה איזה חוט שגורם לקצר/נתק.
זאביק? זה בסדר להתרגש מחתונה, אבל להשתכר עוד לפני שמגיע האלכוהול ? 8)

ערן המסוקס
11-09-03, 14:06
בדקתי בקפידה. אין שום חוט הנוגע בדוושה או במנגנון שלה בשום מצב..
אני כמעט בטוח שזה קשור איכשהו למינוס לא טוב בקבינה.. בקרוב אני הולך לחבר מינוס חדש לבודי הרכב ונראה מה קורה. :shock:
ייתכן שבלחיצה על דוושת הקלאץ' נוצרים מגעים טובים עם המנגנון, הגיר והמנוע שמקבל מינוס ישיר למצבר.. :?:
דווחים מעניינים עד מוזרים בהמשך.. :roll:

נמרוד
11-09-03, 14:24
בדקתי בקפידה. אין שום חוט הנוגע בדוושה או במנגנון שלה בשום מצב..
אני כמעט בטוח שזה קשור איכשהו למינוס לא טוב בקבינה.. בקרוב אני הולך לחבר מינוס חדש לבודי הרכב ונראה מה קורה. :shock:
ייתכן שבלחיצה על דוושת הקלאץ' נוצרים מגעים טובים עם המנגנון, הגיר והמנוע שמקבל מינוס ישיר למצבר.. :?:
דווחים מעניינים עד מוזרים בהמשך.. :roll:

אני חושב שאתה צודק ערן, מינוס לא טוב לקבינה, ומנגנון הקלאץ יוצר מינוס טוב יותר בלחיצה. אבל זה משפיע לדעתי על מד הטעינה, לא על הטעינה עצמה, כי מן הסתם יש מינוס טוב למנוע. בכל מקרה רעיון טוב לכל מי שלא ביצע את זה עד היום, לוודא שיש לכם כבלי מינוס טובים ועבים הן למנוע, הן לשלדה, והן לקבינה, כל אחד בנפרד. לא יכול להזיק, פשוט מאד לביצוע, ויחסוך הרבה מאד בעיות חשמל מוזרות בעתיד.

איציק - 4X6ZH
12-09-03, 20:16
חיבורי ה (-) לא טובים
צריך להיות גם חיבור מהשילדה לגוף הרכב .
איציק

-->