PDA

צפייה בגרסה מלאה : זבוב חול -מחלת הלישמניה

jacob72
22-07-18, 22:06
ראיתי כל מיני כתבות, מדברים על התפשטות בארץ, זה כמו "שושנת יריחו" רק קשה יותר .

לפתע מלחיץ אותי לישון על מזרון בשטח.

למרות שתחושה זה משהו מאוד אינדבידואלי, מה דעתכם בנושא ?

גיא
22-07-18, 22:11
זה לא יותר חמור משושנת יריחו ... זה שושנת יריחו.

וכן .. גם לי זה מציק. אני ישן באוהל כבר שנים. נהייתי עדין נפש ולא נהנה שכל מיני מטיילים עלי וטועמים ממני בלילה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

איציק - 4X6ZH
23-07-18, 05:11
בשנות ה 70 תקופת המרדפים בבקעה
קיבלנו חיסון בצהל כל מי שהיה בבקעה במיוחד אלה שיצאו למארבים
לא זוכר שנעקצנו לא זוכר שבכלל היתה בעיה כל שהיא
אבל היה חשש .

איציק

חנן-ג'יפולוג
23-07-18, 07:32
מצד אחד, זה די נדיר. משהו כמו 50-100 נפגעים בשנה. פחות מהסיכוי להיהרג בתאונת דרכים, וההשלכות הן כמובן מינוריות יותר.

מצד שני, החשש קיים, אין מה לעשות. שווה לקרוא חומר בנושא התמגנות מהזבובים האלה. אחד הדברים שאני מכיר זה שהם לא עוברים את החצי מטר גובה מהקרקע, אז בטיולים או במילואים, או שאני ישן באוהל (אוהל רשת או סטנדרטי, בהתאם לעונה) , או על גג הארגז הסגור של היילקס, או על מכסה המנוע של ההאמר. זה טוב גם נגד מזיקים אחרים.

polar bear
23-07-18, 08:13
1. לא יודע נגד מה קיבלתם חיסון, נגד לישמניה אין חיסון כי זה טפיל לא וירוס.

2. יש כמה גורמים שגרמו לעליה בתפוצה ובתדירות המחלה - הגדלת ישובים באיזורי ספר תוך כדי יצירת בתי גידול לשפן הזה , כיוון שהוא חיה מוגנת - אסור להרוג אותו . כמות נשאי הטפיל גדלה וכך הסבירות שזבוב יעקוץ שפן נגוע ואח"כ יעקוץ אדם עולה.

לגבי הזבוב - אשמח אם למישהו יש תמונה של ה"בית" שלו. לא מצאתי ברשת. אני חושד שיש לי בחצר. בנוף לעקרון החצי מטר, אומרים שהם פעילים לקראת ערב .

חנן - להגדיר את ההשלכות של הדבר הזה מינוריות עלולה לעצבן אנשים שהילדים שלהם תקועים חודשים בבית חולים ומקבלים טיפולים דומים לכימו. וזה בלי להזכיר צלקות על הפנים שבגדול נשארות לכל החים.

לפי מה שאני מבין, ליצור האנושי יש תפקיד מכריע בהתפחות הטפיל, לכן הסיכוי לחטוף את זה באיזורים רחוקים מנקודות ישוב דוקא יותר נמוך.

kobiarava
23-07-18, 08:58
ההיסטריה הציבורית מופנית עכשיו לכיוון חדש... ואותנו מאכילים בכפית, ויש מי שאוכל את זה בתיאבון... פתאום זו "מגיפה", בסך הכל עקיצה עם פצע עורי, שבטיפול נכון ייעלם בתוך מספר חודשים. אז לפני שמישהו קופץ, הבת שלי נעקצה כשהיתה בת שנה וחצי, לשמחתנו היא עדיין בחיים.... קצת יותר ברצינות- מטפלים בעיקר נגד זיהומים משניים, שהם מה שהופך את העקיצה לפצע מכוער ומוגלתי, ונמנעים להתעסק איתו, שזה הכי חשוב, ובתוך 3 חודשים מהזיהוי ותחילת הטיפול לא נשאר הרבה מהעקיצה. חמי, דרך אגב, נעקץ גם הוא, התעקש לא ללכת לרופא/אחות, פלוס נטייה כפייתית כמעט להתעסק בפצעים, סחב את זה כמעט שנתיים.
קצת פרופורציה, זה לא מסכן חיים, לא טיפולים דמויי כימותירפיה או אישפוז, פצע עורי לא נעים, זה הכל

חנן-ג'יפולוג
23-07-18, 09:06
לא כתבתי "מינוריות", אלא "מינוריות יותר" מהרוגים בתאונות דרכים.
אתה מתכתב עם אבא לילדה סוכרתית. הצלת חיים היא המצב הנורמלי היומיומי שלנו, וזה לא יסתדר עוד חצי שנה.

פרופורציות.

איל מ
23-07-18, 09:16
בתור תושב השומרון ועם שני מקרים של לישמניה בבית (אחד בילד בן 10 חודשים שסוחב את זה מגיל 3 חודשים, ורק עכשיו מראה סימני החלמה), יש לי כמה תובנות.
א. הטיפולים הם קשים, במיוחד לילדים.
ב. גם המומחים הגדולים לא באמת יודעים להגיד אם הטיפול יצליח, ובחצי מהמקרים הטיפול לא עובד וצריך לעבור לטיפול קשה וכואב אחר/נוסף. יש כחמישה שישה סוגי טיפול (כל זן מגיב אחרת ויש כידוע שני זנים בארץ), רובם לא מתאימים לפעוטות. תופעות הלוואי האפשריות של הטיפול הן בין לא נעימות, לבין כשל של מערכות (כליות, כבד). וזה אם בכלל אפשר להתחיל טיפול כי לאחוזים גבוהים מהאנשים מתפתחת תגובה אלרגית לחומר וחייבים להפסיק. החומר הכי מומלץ ועדין עולה הון, ומחייב אישור של ועדה מחוזית של קופת החולים, וכן של בית החולים המטפל.
ג. אין ליתושים קן/בית מוגדר כמו יתוש רגיל. ומכאן הקושי להדביר אותם. (הנקבות מטילות ביצים בהמון סוגי מצע, ולא במים כמו היתודות הרגילות).
ד. נהוג להניח שהיתושות יוצאות רק בשעות הערב, אבל אומרים את זה גם על יתושים רגילים, וכולנו יודעים שזה לא בהכרח נכון.
ה. אין באמת מחקר שבדק את יעילות תכשירי דחיית היתושים על זבוב החול (ועברתי על הרבה מאגרי נתונים ומחקרים קלינים בנושא, ולא באתרי ידיעות אלא בפרסומים מקצועיים). ההנחה היא הגיונית, שזה יתוש שעוקץ ולכן מה שטוב ליתוש רגיל יתפוס גם כאן.
ו. המחלה עוברת מעצמה בזמן שבין כמה חודשים לבין שנתיים ולאחריה האדם אמור להיות מחוסן לכל החיים (גם אסור לו לתרום דם בשל כך). אם הנגע הוא לא בפנים, זה לא כל כך נורא מכיוון שהבעיה העיקרית היא צלקת או זיהום (וניתן להמנע בימינו מזיהום די בקלות). בנוסף, כשהנגע לא בפנים, מגוון הטיפולים רחב יותר (כוויות חנקן, טיפול בלייסר ותרמותרפיה ועוד...).
ז. לרוע המזל, בד"כ אצל ילדים העקיצות הן בפנים (אני מניח שזה קשור לכך שמוצצי דם למיניהם נמשכים בין היתר לפליטת co2, וגובה הפנים אצל פעוט הוא אידיאלי בשבילם).
ח. כמו שאמרו, אין כרגע חיסון, ומי שחיסנו אותו בצבא, שייקח בחשבון שאו שעשו את זה כדי להרגיע את החברה, או שעשו עליכם ניסויים קלינים ללא ידיעתכם (משהו שהיה מקובל בעבר בהרבה צבאות), או שבזמנו חשבו שחומר מסוים יכול לחסן ורק בדיעבד גילו שזה לא יעיל. בכל מקרה, זה תחום שלא חקרתי בו, אז הכל הערכות.
ט. התופעה אכן מתפשטת בשנים האחרונות כפי שכתבו, אבל היא קיימת כבר הרבה שנים, ומרחק יריקה מבועת המרכז המנותקת. ההבדל הוא שבתקופה האחרונה יש נסיון (די מוצלח אם שופטים לפי התקשורת) להעלות את הנושא לסדר היום. אני יודע אישית לגבי הדוברת של המועצה האזורית שומרון שהיא דוחפת קדימה בנושא כדי להשיג תקציבים לטיפול בבעיה. פנו אליי כבר פעמיים להתראיין לכתבה בערוץ כזה או אחר.
כרגע הדרך התמודדות היא סילוק בתי הגידול של השפנים מהישובים, שזה אומר חיסול מסלעות, גידור יקר ועוד(מיליונים לכל יישוב. אצלנו כמעט כל מקום שהוא לא כביש או חצר או גן, הוא מסלעה טבעית). יש דיבורים על דילול/העתקה של שפנים אבל זה עוד לא מתקדם.
על הדברה של זבובי חול פחות מדברים ולא נכנסתי לזה כל כך.

יש פרופסורים שטוענים שאת כל הכסף עדיף להשקיע בפיתוח חיסון. תאורטית זה נשמע כמו הפתרון האולטימטיבי. מעשית, אף אחד לא מבטיח שחיסון כזה יימצא.

- - - Updated - - -

נ.ב.
נסחפתי קצת, ולא התייחסתי לפותש.
עוד מהצבא אני יישן רק עם כילה. היתושים הרגילים הם סיבה מספיק טובה בשביל זה (והזבובים בבוקר). כל היתרונות של לישון תחת כיפת השמיים בלי החסרונות של המזמזמים/עוקצים.
עם משפחה (אשה. הילדים פחות בעייתיים) במילא ישנים באוהל, ואני די נאצי בכל הקשור ללא להכניס לכלוך, אז הוא במילא סגור הרמטית עד שהולכים לישון.

איל מ
23-07-18, 09:26
ונ.ב. 2 לקובי ערבה.
הלישמניה טרופיקה (אצלנו) יותר ארוכה וקשה מהלישמניה מייג'ור (בערבה).
מפאת צניעות הילד לא אעלה תמונות, אבל כל הלחי שלו היתה עם פצע עמוק, שהתחיל להתקדם גם לכיוון העין. פצע בקוטר של כמה סנטימטרים. בחודשים הראשונים הקצב גדילה היה סביר, ואז בשלב מסוים הוא התחיל לגדול בקצב מפלצתי. כשבכל מחזור (הגלדה ואז נשירת הגלד וחשיפת פצע מודלק טרי) הפצע גדול ועמוק יותר. הצלקת שהולכת להשאר לו זה משהו שישפיע עליו בגילאים מאוחרים יותר.
הטיפולים שהוא עבר הם קשים. מאוד.
בזן הדרומי, הרבה פעמים הטיפול מתחיל ומסתיים במריחה של לשקוטן, (משחה) שהיא כשלעצמה מגרדת ויוצרת תגובה דלקתית, אבל זה יחסית נסבל. בזן הצפוני, ברוב המקרים, המשחה לא משפיעה כלל.
כתבתי קודם, אם הפצע הוא במקום אחר בגוף, ולא בקרבת איברים בעייתיים, אפשר גם לשקול לא לטפל כלל. אבל כשזה בפנים (ואצלנו במושב ב99 אחוז מהמקרים זה בפנים) זה סיפור אחר.

אז (ברשותך) אני חולק עליך.
מסכים,
סוכרת, ושפעת הם כנראה יותר מסוכנים. אבל כשילד בן כמה חודשים מאושפז שבוע וחצי עם עירוי, ואח"כ גם לוקח בדיקות דם (ואין יותר מדי ורידים מניבים לילד בגיל הזה) לראות שתפקודים שונים לא קורסים, ועוד סובל מתופעות לוואי כמו בחילות, כאבי ראש, כאבי בטן ותחושה כללית חרא, אז אתה יכול להבין למה אבא אחד בכתבה טלוויזיונית אחת (ומצלמות הן מעצימות תגובה ידועות) שנלחם בבירוקרטיה כדי לטפל בסיפור, מאבד את זה.
וזה, אגב הטיפול הקל יותר מבין הטיפולים המקובלים. והחומר, בלבד, בלי ימי אשפוז, אבדן ימי עבודה וכו.... עולה למשלם המיסים כ30,000 ש"ח למטופל. אז כן,
יש אינטרס לטפל בזה. כי ברגע שזה יהפוך למגפה (ביישובים מסוימים זה הגיע לעשרות אחוזים מהאוכלוסיה), זה יהיה בלאגן.

ואני בעל אינטרס.
בפירוש טוב לי שמאכילים אתכם בכפית ושמפחידים את הציבור.

polar bear
23-07-18, 09:42
חנן, זוכר ויודע, ועם או בלי קשר כתבתי בצורה שכתבתי.

ניר ל
23-07-18, 10:11
תגידו, מה ההבדל בין לחסל את בית הגידול של השפן לבין לחסל את השפן ?
ואיך זה שביישובים מוכי שפנים, התושבים לא קמים ומדבירים אותם ? יש בעיה מעשית להדביר את השפנים ?

בבקשה לא להזכיר לי שזו חיה מוגנת עפ״י חוק, הבנתי את זה.

איל מ
23-07-18, 11:02
הבעיה היא שרובנו פחדנים.
רוב היישובים הללו הם קהילות קטנות. כולם יודעים הכל. יום אחד שמת מלכודת, יום אחרי אתה בתחנת משטרה כי מישהו אוהב את הטבע קצת יותר. או סתם מסוכסך עם חצי יישוב.
על הרעלות אין מה לדבר, זאת לא דרך פעולה לגיטימית בעיני בשום אופן.
להסתובב במושב ולירות זה בעייתי.
וכו'....

yosss
23-07-18, 11:05
כשמחסלים בית גידול, אין שפנים.
כשמחסלים שפנים, החברים שלהם חוזרים לבית הגידול / מסלעה.
ההבדל בין פתרון קבוע לבין בעיה מתמשכת.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

jacob72
23-07-18, 16:19
יש סרטון ששלחו לי .
לא מצליח להדביק אותו
https://youtu.be/aexN9-MmR98

ד ו ר ו ן
23-07-18, 18:12
ג. אין ליתושים קן/בית מוגדר כמו יתוש רגיל. ומכאן הקושי להדביר אותם. (הנקבות מטילות ביצים בהמון סוגי מצע, ולא במים כמו היתודות הרגילות).

זה לא יתוש אלא זבוב חסר כנפיים.
בשומרון הנשא הוא שפן סלע, בדרום זה פסמון, מכרסם שחי מתחת שיחי מלוח.
הזבוב חי במחילה של המכרסם, ויוצא בלילה.
רשת באוהל מספיקה בזמן השינה.

לזבוב יש רדיוס תפעולי ממחילת הפסמון, וככלל אצבע עדיף להיות כ-100מטרים מהשיח הקרוב, לא בטוח כמה זה באמת עוזר.

המחלה עוברת מעצמה בזמן שבין כמה חודשים לבין שנתיים ולאחריה האדם אמור להיות מחוסן לכל החיים (גם אסור לו לתרום דם בשל כך)..
פעם ראשונה ששומע דבר כזה, וזה בוודאות לא מופיע בשאלון התרמת דם.
גם לא מוצא סיבה הגיונית.

יש לי צלקת ברגל מהחרא הזה מלפני 30שנה.
נראית כאילו כיבו סיגריה על העור.

ניר ל
23-07-18, 18:25
אלו יתושים עם כנפיים.

opl
23-07-18, 18:27
אני מתחרט על שצפיתי בסרטון...

איל מ
23-07-18, 19:01
אלו יתושים עם כנפיים.

מה שהוא אמר.
השם זבוב הוא מטעה.
הכנפיים הן בצורת v ולא מאפשרות תעופה אמיתית. אבל כן מאפשרות תעופה קצרה (כאמור, עד גובה של כ-60 ס"מ).

דור אריאל
23-07-18, 19:09
מכיר לפחות 3 שנעקצו בחוף של מצוקי דרגות

תזהרו גם שם

ד ו ר ו ן
23-07-18, 19:47
אלו יתושים עם כנפיים.
לא.
זה אמנם תת-מין של יתושעש (אמיתי, לא פיקציה של השמאל..), קרוב משפחה רחוק ליתושים, אבל הוא מתקדם בקפיצות על הקרקע.
מכאן האמירה של ״עד חצי מטר״

בגלל גובה הקפיצות..

jacob72
23-07-18, 20:12
בשירות שלי לפני הרבה שנים בבקעה . ידענו שהוא קופץ עד 30 ס"מ מעל הקרקע.

ולכן תמיד ישנתי על מיטת שדה . עכשיו כשמדובר על תופעה ,זה מלחיץ, כי מציינים שם גם את הכינרת.
אוטוטו נטייל רק בים

איל מ
23-07-18, 20:30
אוטוטו נטייל רק בים

הופה הופה,
אתה נכנס כאן לפוליטיקה.
(-;
ודורון,
אל תאלץ אותי לפנות לויקיפדיה (סמיילי מאיים).
לחרא הקטן בוודאות יש כנפיים. סביר להניח שהן די מנוונות, אבל אם תסתכל על הרגליים שלו, אין מצב שהוא קופץ לגובה חצי מטר בלי עזרה מכנף חצי מנוונת.

ד ו ר ו ן
23-07-18, 22:41
ודורון,
אל תאלץ אותי לפנות לויקיפדיה (סמיילי מאיים).
לחרא הקטן בוודאות יש כנפיים. סביר להניח שהן די מנוונות, אבל אם תסתכל על הרגליים שלו, אין מצב שהוא קופץ לגובה חצי מטר בלי עזרה מכנף חצי מנוונת.
לך לוויקיפדיה.. נראה אם תצליח למצוא מילה יותר עקומה מיתושעש..
איזה עצלן האנטמולוג שנתן לו את השם..[emoji41]

כמו שציינת, יש משהו על הגב דלו, אהל זה לא עף..
לא חושב שהוא קופץ עד חצי מטר, זה כלל האצבע ללינה בשטח, הוא כן מטפס.

בזמנו הייתה הוראה בצבא לנסות להקים את המאהל לפחות 100מ משיחי מלוח.

kobiarava
24-07-18, 08:13
איל, קטונתי מלבטל את דבריך, אני שיתפתי את החוויה מהניסיון שלי, ואתה את שלך. ככל הנראה המקרים שלנו נמצאים בקצוות הרחוקים של קשת התרחישים האפשריים, ובאמצע יש עוד כל מיני אפשרויות לדרגות חומרה. בכל מקרה, מה שניסיתי להדגיש, זה שהצמדת מונחים כמו 'מגיפה' או 'מכת מדינה' כל מטרתה היא היסטריה ציבורית ואין קשר בינם לבין המציאות. האם צריך לטפל בבעיה- בהחלט, ברמה של מפגעים תברואתיים, בדיוק כמו החובה לטפל במפגעי יתושים למשל, שנושאים לא פחות מחלות, מחלות שחלקן מסכנות חיים באמת.

golyat
24-07-18, 08:25
במושבה מגדל המוכה בשפני סלע. יש פרויקט גדול בשנתיים האחרונות לחיסול בתי הגידול (מסלעות). באגרים ןשופלים מפנים את הסלעים ומכונות טוחנות אותן. הפרויקט הסתיים. ההר שצפונית למושבה נוקה מרוב גלי הסלעים. שפני הסלע חסרי הבית נדדו אל הישוב. אל תוך הגינות. לא יודע מה יהיו ההשלכות בעתיד. כרע המצב קשה מאוד. הפרויקט רק החמיר את המצב.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

איל מ
24-07-18, 10:26
בחוקוק עשו פרויקטון דומה וזה דווקא הרחיק אותם. נכון. אין להשוות בין כמות המסלעות האפסית שם לעומת מגדל. בתוך הקיבוץ אני מניח שהכלבים טיפלו בהם.

ד ו ר ו ן
24-07-18, 12:07
יש מה לאכול בשפן הזה?

ניר ל
24-07-18, 12:32
תגידו, פסמון/ מריון / שפן סלע זה לא עכברים או חולדות בתכלס ? עם שמות של אשכנזים ....
חתולים מסוגלים לטפל בהם ?

opl
24-07-18, 12:39
בספק. יותר בכיוון של תנים.

גיא
24-07-18, 12:46
זה חתיכת חיה ...

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180724/96cb848851f0bfe8ead575b52ea495c3.jpg

ש01
24-07-18, 12:56
תגידו, פסמון/ מריון / שפן סלע זה לא עכברים או חולדות בתכלס ? עם שמות של אשכנזים ....

יותר בכוון של - הם אוכלים חתולים?

גודלו של שפן סלע כחתול גדול ושמן (או כלבתול)

zivviz
24-07-18, 13:31
כתב מישהו שאחרי שכל העסק עובר - הגוף מחוסן לכל החיים. האם נכון?
אני נעקצתי לפני כשנה בזמן טיול על שביל ישראל באיזור באר אפעה - דימונה.
רק לאחר כחודש ( דגירה..) החלו לצאת פצעים לא יפים. כיום אני מצולק משהו משהו..

jacob72
24-07-18, 14:18
כתב מישהו שאחרי שכל העסק עובר - הגוף מחוסן לכל החיים. האם נכון?
אני נעקצתי לפני כשנה בזמן טיול על שביל ישראל באיזור באר אפעה - דימונה.
רק לאחר כחודש ( דגירה..) החלו לצאת פצעים לא יפים. כיום אני מצולק משהו משהו..נכון .
עקיצה שלו משפיעה רק פעם ראשונה.
בארצות ערב ,הנוודים,נוהגים לחשוף את הישבן של התינוקות בכוונת הדבקות ,כך הצלקת מאחור והגוף מחוסן לעתיד.

שלא נדע מצרות.
מגפה לא מגפה ,בתכלס לא נעים בלשון המעטה

איל מ
24-07-18, 14:36
יש רק סוגיה אחת,
האם העובדה שנעקצת וחלית בלישמניה מייג'ור, גם מחסן אותך ללישמניה טרופיקה?
הרופאה במרפאת עור המתמחה, טוענת שלא. מצד שני כל התחום הזה לא נחקר מספיק והרבה מתשובות הרופאים הן חצי ניחוש (הם גם מודים בזה).

ד ו ר ו ן
24-07-18, 14:44
מריון ופסמון הם מכרסמים מעט יותר קטנים מחולדה.

שפן סלע זה כבר קרוב משפחה גנטי של פיל(אמיתי לגמרי), וזו כבר חיה שיש לה מעט אוייבים בטבע בארץ.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

גיא
24-07-18, 23:08
תכלס... מה זה אומר בעצם ?

האשה פה נכנסה ללחץ והודיעה שלא באה לטייל יותר.

זה עד כדי כך חמור שכל שניה במדבר ישר מזנק עליה איזה זבוב נטול כנפיים ועוקץ אותה ?

ד ו ר ו ן
25-07-18, 07:41
לא חושב.

זה מסוג הדברים שתמיד היה בחוץ, רק לא ידעת עליהם.

אז עכשיו תפסו אייטם מפחיד.

איל מ
25-07-18, 08:33
אני מטייל וישן בשטח מגיל תיכון.
כולל חמש שנים שבהן פחות או יותר גרתי בתוך שיחי מלוח בתא שטח שבין באר שבע ואילת. אני לא מכיר אפילו אחד שנעקץ בטיול....
אז כמו שאמרו,
זה קיים, אבל נדיר ויש דרכים להמנע.
בוא נגיד שאם היא תתעמק במה הולך על הרצפה ברוב החניונים בדרום, במיוחד בכאלו עם עצים, היא באמת לא תצא איתך יותר.

גיא
25-07-18, 09:39
חחח אייל. שתוק !

אנחנו לא הולכים אף פעם לחניונים כאלו ..

יוני5
25-07-18, 09:52
עכשיו באמת הפחדתם אותי.
למכירה ג'יפ

אורי חדד
25-07-18, 10:51
דוד שלי בגולן נעקץ מזה. אבל זה היה לפני הרבה זמן...

הראל ד
25-07-18, 12:51
לגבי מה שנאמר שאם נעקצים פעם אחת זה מחסן לשאר החיים זה לא מדוייק.
כ 30% מהאוכלסיה גם אחרי שיעקצו ימשיכו להעקץ.
אני גר באיזור צאלים ויש כאן מספר חברים שנעקצים כל שנה מחדש.

גיא
25-07-18, 13:55
לגבי מה שנאמר שאם נעקצים פעם אחת זה מחסן לשאר החיים זה לא מדוייק.
כ 30% מהאוכלסיה גם אחרי שיעקצו ימשיכו להעקץ.
אני גר באיזור צאלים ויש כאן מספר חברים שנעקצים כל שנה מחדש.

זה מזכיר את הסיפור שבניו יורק נדרס אדם כל חמש דקות ....

zivviz
25-07-18, 15:56

זה עד כדי כך חמור שכל שניה במדבר ישר מזנק עליה איזה זבוב נטול כנפיים ועוקץ אותה ?

מה שאתה לא הצלחת לעשות הצליח איזה זבוב מסכן חחחח

jacob72
25-07-18, 21:41

זה עד כדי כך חמור שכל שניה במדבר ישר מזנק עליה איזה זבוב נטול כנפיים ועוקץ אותה ?זה אומר : מה שכחלון לא הצליח לעשות
, עושה זבוב [emoji23] .
מלחיצים אנשים ביישובים והמחירים יורדים

איל מ
25-07-18, 21:54
זה אומר : מה שכחלון לא הצליח לעשות
, עושה זבוב [emoji23] .
מלחיצים אנשים ביישובים והמחירים יורדים

עזוב, סתם עקיצה מטרידה ותו לא. מפחידים את הציבור בלי צורך....
(-; (-;

ד ו ר ו ן
28-07-18, 00:51
במיוחד בשבילך:
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180727/b8888a06334351e28a8a1f0544f5ab33.jpg

גיא
28-07-18, 01:46
זהו ... הלך הטיול ;(

opl
28-07-18, 11:07
אם אנחנו כבר כלנו כאן... למי יש ניסיון עם המוצר הזה?
https://www.gearbest.com/other-garden-supplies/pp_009954997855.html?wid=1433363

בינתיים יש לי את זה וזה עובד לא רע ליתושים

https://www.gearbest.com/other-home-improvement/pp_009146332890.html?wid=1433363

Gilad
29-07-18, 01:43
עזבו טיולים - השטח הגובל בגינה שלי שורץ בשפני סלע.
עד עכשיו הייתי מודאג רק מזה שהם אוכלים לי את העלים בכל העצים, עכשיו זו נראית כמו הבעיה הכי קטנה מהם...

איך אםשר להיפתר מהנבלות האלה? האם העירייה מחוייבת לבצע הדברה?

udical
29-07-18, 11:33
עזבו טיולים - השטח הגובל בגינה שלי שורץ בשפני סלע.
עד עכשיו הייתי מודאג רק מזה שהם אוכלים לי את העלים בכל העצים, עכשיו זו נראית כמו הבעיה הכי קטנה מהם...

איך אםשר להיפתר מהנבלות האלה? האם העירייה מחוייבת לבצע הדברה?

עם דוברמן ;)
אתה לא יכול להדביר אותם, הם חיה מוגנת.

גיא
29-07-18, 11:48
עם דוברמן ;)
אתה לא יכול להדביר אותם, הם חיה מוגנת.

חבל שבני אדם הם לא חיה מוגנת פה :(

opl
29-07-18, 11:55
הזבובים לא...

במצבך לא הייתי סומך על העירה. אם הייתי גר באיזור סיכון החצר שלי הייתה נראת כמו מסיבת טרנס משנות ה90 (עם קצת יותר חישמול)

ד ו ר ו ן
29-07-18, 12:38
. אם הייתי גר באיזור סיכון החצר שלי הייתה נראת כמו מסיבת טרנס משנות ה90 (עם קצת יותר חישמול)
צל חבר בצפון עם בעיה כזו, שם גדר מחשמלת נמוכה.
לשאלתי לגבי הילדים, ענה שהם למדו לבד לא לגעת.

אלון_ק
29-07-18, 15:10
צל חבר בצפון עם בעיה כזו, שם גדר מחשמלת נמוכה.
לשאלתי לגבי הילדים, ענה שהם למדו לבד לא לגעת.הילדים זה לא בעיה, פשוט תכוון את הקולר החשמלי שיתן להם איזה זטס 2-3 מטרים לפני הגדר, ככה הם בכלל לא יגיעו אליה.

Sent from my SM-G9006V using Tapatalk

-->