PDA

צפייה בגרסה מלאה : התלבטות לג'יפ שלישי, טראנו? פטרול?

דנדש
24-07-18, 17:02
אהלן,
בעברי היה לי ניסן טראנו 2.4 בנזין והוא שימש בעיקר לטיולי שבילים בפלמחים, טבע ופאן לא אתגרי
אחריו קניתי פג'רו Q מוגבהת שאיתה הרשיתי לעצמי קצת יותר, קצת ראלי קצת סלעים המון טבע ושבילים בעיקר

כעת ההתלבטות שלי נעה בין ניסן טראנו 3.0 לבין ניסן פטרול
השימוש שלי הוא בעיקר ג'יפ ליומיום, אוהב גובה אוהב נפח אוהב ג'יפים

מה ההבדל בין הפטרול לטראנו בעצם?
האם ארגיש הבדל בין ה2? אני לא נהג מקצועי סה"כ קצת שבילים קצת עבירות

תודה :)

nirs
25-07-18, 22:36
תרגיש גם תרגיש.
פוטרול הוא גיפ אמיתי עם יכולות שטח גבוהות מאוד ואפשרויות שיפור מרשימות. הוא גם נדיר מאוד ולא קל למצוא כזה.
טראנו הוא suv עם יכולות שטח בינוניות למדי ויכולת שיפור בינונית ומטה. הוא נפוץ וזמין יחסית.
לדעתי, טראנו פחות מוצלח מפגרו, טרופר ודומיו.

Sent from my iPhone using Tapatalk

נדב42
25-07-18, 22:44
ראיתי פטרול למכירה בראש העין, אם מישהו מעוניין אני יכול לנסות לאתר אותו ...

דנדש
26-07-18, 01:05
תרגיש גם תרגיש.
פוטרול הוא גיפ אמיתי עם יכולות שטח גבוהות מאוד ואפשרויות שיפור מרשימות. הוא גם נדיר מאוד ולא קל למצוא כזה.
טראנו הוא suv עם יכולות שטח בינוניות למדי ויכולת שיפור בינונית ומטה. הוא נפוץ וזמין יחסית.
לדעתי, טראנו פחות מוצלח מפגרו, טרופר ודומיו.

אוקיי אם להתחשב בעובדה שאני סטודנט שלא מחפש עבירויות והשימוש העיקרי שלי יהיה בעיקר עירוני ושבילים עם טיפה עליות ירידות וכאלה, האם שווה לי האקסטרה השקעה או שלא יהיה הבדל?

גיא
26-07-18, 03:42
לא
טראנו יהיה מצויין בשבילך.

geva dover
26-07-18, 14:23
ראיתי פטרול למכירה בראש העין, אם מישהו מעוניין אני יכול לנסות לאתר אותו ...

נמצא במוסך עדן בראש העין, לבנה נעולה כפולה מוגבהת 2 אינץ אולדמן ב65 אם אני לא טועה

נדב42
26-07-18, 14:24
לא, אחר.

ד ו ר ו ן
27-07-18, 22:24
אוקיי אם להתחשב בעובדה שאני סטודנט
מציע לך לחפש ולקרוא על אחזקת פטרול.

לא בטוח שמתאים לסטודנט.

omri_t
28-07-18, 08:37
עזוב אותך מפטרול.
רכב נדיר. חלקם לא אמינים.
יקר מכל זווית שתבחן.

כמה אתה מתכנן להשקיע?

בין שני האקזמפלרים- ישר לך על הטרנו.

haggaigi
28-07-18, 22:56
2 סנט שלי. בבעלותי טראנו מודל 2002 בנזין (סטנדרטי עם מיגון תחתון בלבד) וזהו השני שלי אחרי שבעבר היה לי קצר בנזין. לדעתי נכון לומר שהוא SUV אבל ממש לא כמו רוב רכבי ה-SUV המיוצרים כיום. הוא גבוה יחסית, יש לו סרן אחורי חי והילוך כוח קצר אמיתי ואיכותי (היום עלה את חורשן - מסלול ירוק), בעברי בקצר עשיתי כמה מסלולים יפים בנגב כמו מעלה יאיר ונחל צין. סה"כ רכב מאד מאד אמין ואיכותי עם עלות החזקה סבירה לסטודנט וגם למי שלא בעל כיסים מאד עמוקים. לגבי מה שנכתב על אפשרויות השדרוג, אין זה נכון, לטראנו ישנן נעילות (בדגמים הישנים של לוקרייט) ולזה שאתה מחפש יש של ARB (לציין כי עלות בכלל לא זולה), יש לו גם ערכות הגבהה והמחירים נעים סביב ה5000 ש"ח, יש כמובן גם טמבון אספיר, כננת, גגון ושאר ירקות, כעומק כיסך.
לא מכיר מספיק את הפטרול, היה לי חבר, איש קבע בערבה שהחזיק כזה, מדובר ברכב שטח משובח עם שני סרנים חיים, נעילה אחורית ועוד. לציין כי לארץ הגיע עם מנוע ה-3.0 שיש בטראנו, אולם ברכב זה, ממה שקראתי היו המון בעיות במנוע הזה והמון מנועים הלכו לעולמם בטרם עת, תוך שהם מסבים לבעלי הרכב חורים עמוקים בכיסם לצורך החלפתם. כמו כן למצוא אחד שמור ועם קילומטראז נמוך יהיה מאד נדיר ובעלויות שיעמדו לפחות פי שלוש מעלות טראנו שהינו רכב יותר שכיח ולכן ישנם אקסמפלרים די שמורים ומטופלים מאד.
בהצלחה.

דנדש
02-08-18, 09:10
2 סנט שלי. בבעלותי טראנו מודל 2002 בנזין (סטנדרטי עם מיגון תחתון בלבד) וזהו השני שלי אחרי שבעבר היה לי קצר בנזין. לדעתי נכון לומר שהוא SUV אבל ממש לא כמו רוב רכבי ה-SUV המיוצרים כיום. הוא גבוה יחסית, יש לו סרן אחורי חי והילוך כוח קצר אמיתי ואיכותי (היום עלה את חורשן - מסלול ירוק), בעברי בקצר עשיתי כמה מסלולים יפים בנגב כמו מעלה יאיר ונחל צין. סה"כ רכב מאד מאד אמין ואיכותי עם עלות החזקה סבירה לסטודנט וגם למי שלא בעל כיסים מאד עמוקים. לגבי מה שנכתב על אפשרויות השדרוג, אין זה נכון, לטראנו ישנן נעילות (בדגמים הישנים של לוקרייט) ולזה שאתה מחפש יש של ARB (לציין כי עלות בכלל לא זולה), יש לו גם ערכות הגבהה והמחירים נעים סביב ה5000 ש"ח, יש כמובן גם טמבון אספיר, כננת, גגון ושאר ירקות, כעומק כיסך.
לא מכיר מספיק את הפטרול, היה לי חבר, איש קבע בערבה שהחזיק כזה, מדובר ברכב שטח משובח עם שני סרנים חיים, נעילה אחורית ועוד. לציין כי לארץ הגיע עם מנוע ה-3.0 שיש בטראנו, אולם ברכב זה, ממה שקראתי היו המון בעיות במנוע הזה והמון מנועים הלכו לעולמם בטרם עת, תוך שהם מסבים לבעלי הרכב חורים עמוקים בכיסם לצורך החלפתם. כמו כן למצוא אחד שמור ועם קילומטראז נמוך יהיה מאד נדיר ובעלויות שיעמדו לפחות פי שלוש מעלות טראנו שהינו רכב יותר שכיח ולכן ישנם אקסמפלרים די שמורים ומטופלים מאד.
בהצלחה.

תודה רבה על התגובה, נראה לי שארד מפטרול ואנסה למצוא לי טראנו 2 או קינג
מה ההבדלים בין ה2 בגדול?
המנוע 3.0 של הטראנו הוא לא בעייתי?

avikkllk
02-08-18, 09:38
ההבדלים גדולים לדעתי,
לא משנה מה תחפש,בשנים האלו מה שיותר שמור פשוט לוקחים זה רכבים מכל 15 שנה בכביש אתה לא יודע מה עשו לו או מה הוא עבר
מצא את השמור ביותר,סביר להניח שתמצא גם כאלה עם הגבהה כבר ומיגונים ולא מעט.

דנדש
02-08-18, 10:09
ההבדלים גדולים לדעתי,
לא משנה מה תחפש,בשנים האלו מה שיותר שמור פשוט לוקחים זה רכבים מכל 15 שנה בכביש אתה לא יודע מה עשו לו או מה הוא עבר
מצא את השמור ביותר,סביר להניח שתמצא גם כאלה עם הגבהה כבר ומיגונים ולא מעט.

אני סטודנט לרפואה לומד בחו"ל לכן זה לא כזה רלוונטי בשבילי כי הרכב יגיע כנראה מבולגריה או גרמניה ששם הרכבים שמורים מאוד, יצא לי להתקל בשני הרכבים האלו ללא שריטה וקילומטראז' נמוך ברמה בזיונית
מדובר על שנתונים 2004-2006 בערך

אז אשמח לשמוע את ההבדלים ביניהם למרות הכל :)
תודה רבה רבה על ההכוונה והייעוץ!

haggaigi
02-08-18, 20:06
תודה רבה על התגובה, נראה לי שארד מפטרול ואנסה למצוא לי טראנו 2 או קינג
מה ההבדלים בין ה2 בגדול?
המנוע 3.0 של הטראנו הוא לא בעייתי?

מנוע ה3.0 של הטראנו חזק מאד על הגוף הזה. הקינג עם מנוע חזק יותר, אבל על בודי כבד יותר. לקינג אין סרן אחורי חי ומכאן מהלך המתלה שלו מוגבל. יש לו יתרון ענק שזו נעילת דפרנציאל אחורית מקורית מה שלטראנו אין ונדרש לקנות מARB (התקנה מאד יקרה בארץ) טראנו רכב פשוט בעיקרון יותר מהקינג ועלויות האחזקה שלו זולה יותר מן הקינג. לגבי פטרול, אם יש לך אקסמפלר שמור בחו"ל ויתאפשר לך לייבא אותו אז לך על זה. מצטרף לתגובה אודות מציאת רכב בן 15+ שמור כנושא בעייתי ופחות חשוב הדגם, אלא יותר חשוב מצבו, הקילומטראז' שעבר והיסטוריית הטיפולים. כך בחשבון גם שרכב משופר, גם לשיפורים ישנו מחיר, בדגש על הגבהות שמשפיעות על כיוון הפרונט והמשולשים הקדמיים בטראנו ועוד.
בהצלחה,

tallevi
22-08-18, 10:17
מנוע ה3.0 של הטראנו חזק מאד על הגוף הזה. הקינג עם מנוע חזק יותר, אבל על בודי כבד יותר. לקינג אין סרן אחורי חי ומכאן מהלך המתלה שלו מוגבל. יש לו יתרון ענק שזו נעילת דפרנציאל אחורית מקורית מה שלטראנו אין ונדרש לקנות מARB (התקנה מאד יקרה בארץ) טראנו רכב פשוט בעיקרון יותר מהקינג ועלויות האחזקה שלו זולה יותר מן הקינג. לגבי פטרול, אם יש לך אקסמפלר שמור בחו"ל ויתאפשר לך לייבא אותו אז לך על זה. מצטרף לתגובה אודות מציאת רכב בן 15+ שמור כנושא בעייתי ופחות חשוב הדגם, אלא יותר חשוב מצבו, הקילומטראז' שעבר והיסטוריית הטיפולים. כך בחשבון גם שרכב משופר, גם לשיפורים ישנו מחיר, בדגש על הגבהות שמשפיעות על כיוון הפרונט והמשולשים הקדמיים בטראנו ועוד.
בהצלחה,את הטראנו שלי נעלתי אחורה וקדימה בעלות כוללת של 7000 ₪, בעבודה עצמית.

לגבי הנאמר כאן על יכולות הטראנו כרכב סטנדרטי זה די נכון. קצת מחמיר אבל לא רחוק מהמציאות.

לגבי יכולות שיפור של הטראנו רובם ככולם די שבלונים בראייתם.

במה דברים אמורים??

למשל, אפשר לקחת טראנו ב 15 אש"ח, לשים לה שתי נעילות אוטומטיות במחיר שציינתי, לשים לה קפיצים ובולמים איכותיים פחות או יותר...צמיגי שטח 31 טובים, מיגון מיד שניה (650 ₪) וקיבלת רכב שטח בעל יכולות גבוהות מאוד ביחס להשקעה ובכלל.

יתרונות:
מנוע אמין ופשוט.
צריכת דלק טובה.
עלות קניה נמוכה.
עלות שיפורים נמוכה.

חסרונות:

1. פרונט שדורש תשומת לב וכמה שיפורים/חיזוקים אבל בהחלט ניתן להגיע לשקט ואמינות (הסדרה...) גם בגזרה הזו.

2. קוראים לזה טראנו...

טל.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180822/996bb47908ba10c5c4b2c9b1d5c76202.jpg

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

נמרוד
22-08-18, 11:02
אני סטודנט לרפואה לומד בחו"ל לכן זה לא כזה רלוונטי בשבילי כי הרכב יגיע כנראה מבולגריה או גרמניה ששם הרכבים שמורים מאוד, יצא לי להתקל בשני הרכבים האלו ללא שריטה וקילומטראז' נמוך ברמה בזיונית
מדובר על שנתונים 2004-2006 בערך

אז אשמח לשמוע את ההבדלים ביניהם למרות הכל :)
תודה רבה רבה על ההכוונה והייעוץ!

אתה מתכוון לרכב ליסוע איתו בזמן הלימודים שלך בחו"ל או שאתה מתכנן להביא רכב משם לארץ? אתה לא יכול להביא כל רכב שאתה רוצה ביבוא אישי. אתה יכול להביא או רכב כמעט חדש (בן שנה או שנתיים) או רכב אספנות (בן 30+).

-->