PDA

צפייה בגרסה מלאה : מיגון גחון לאאוטבק 2017

e.k.
24-07-18, 21:51
שלומות חברים
אני משתמש חדש בפורם זה.
אשמח לשמוע את דעתכם לגבי מיגון גחון לאאוטבק S שנת 2017.

לפני כחודש רכשתי מיד שנייה סובארו אאוטבק 2017 - עדיין באחריות יצרן 5 שנים. אני מעוניין למגן אותה.

קבלתי הצעת מחיר ממוסך מורשה סובארו 2500 ש"ח כולל מיגון גחון ודיפרנציאל אחורי.

ממוסך פרטי קיבלתי הצעת מחיר של 2200 ש"ח - על מיגון גחון + דיפרנציאל.

בשיטוטי באינטרנט ראיתי שיש גם אפשרות לקנות מיגונים מיצרנים שונים (גתוס, רסטה, אספיר).

ואלו שאלותי:
1. האם מיגון שלא באמצעות מוסך מורשה סובארו יפגע באחריות יצרן?
2. בהנחה שלא תפגע האחריות, היש הבדל מהותי בין היצרנים השונים?
3. האם מרווח הגחון "יגרע" עקב המיגון?
4. האם כדאי ו/או ניתן להגביה את האאוטבק 2017?

(הרכב הקודם שלי הוא סובארו פורסטר 2005 , קניתי ב-2008 ומיד מיגנתי במיגון גחון אצל יובל מלמד - אז ישב בהרצליה במוסך סובארו הראשי, כמו כן, הגבהתי את הפורסטר אצלו. מאז 10 שנים עם 370 אלף ק"מ בשטח ובכביש והרכב עדיין מספק את הסחורה! המשפחה גדלה ולכן יש צורך להחליף לאאוטבק).

תודה רבה

elephant man
25-07-18, 08:09
היי. ברכותי על גדילת המשפחה.
1. למיטב ידיעתי, לא. אבל כמו חברות הביטוח, תמיד יחפשו להתנער. שים לב שהיבואן, לא ממגן את הגיר כי לטענתו, זה גורם להתחממות.
2. ההבדלים קיימים בעיקר בסוג ועובי החומר (מקורי 4 מ"מ אלומיניום, השאר 3 מ"מ פלדה או 6 מ"מ אלומיניום). כולם טובים.
3. כן . אצלי בפורסטר (2008) המיגון גרע מעל 3 ס"מ אבל אני מוגבה 5 ס"מ כך שלא מורגש. אבל קיים יתרון בזה. המרווח בין המיגון למנוע/גיר מספק מקום לאוורור מחד ו"איזור קריסה" מאידך. עם זאת, אני כבר מתכנן את המיגון הבא שיהיה צמוד יותר ויגרע פחות.
בפורסטר הנוכחי, המיגון המקורי כמעט ולא גורע.
4. כדאי. הרכב ארוך מאוד. אני יודע שאאוטבק עובדים על קיט הגבהה לאאוטבק. ממה שאני יודע, הם עשו בו עבודה טובה. תצטרך להרים טלפונים ולבדוק.
מעבר לכך, תמשיך ליהנות בשטח

Amza30
25-07-18, 16:17
אני מיגנתי את ה-XV שלי באספיר ומיידית היבואן הכריז שהוא מסיר לי את האחריות על הגיר. אם אתה לא לחוץ בכסף תמגן אצל סובארו.

I. Shlomo
26-07-18, 10:34
שלומות חברים
אני משתמש חדש בפורם זה.
אשמח לשמוע את דעתכם לגבי מיגון גחון לאאוטבק S שנת 2017.

לפני כחודש רכשתי מיד שנייה סובארו אאוטבק 2017 - עדיין באחריות יצרן 5 שנים. אני מעוניין למגן אותה.

קבלתי הצעת מחיר ממוסך מורשה סובארו 2500 ש"ח כולל מיגון גחון ודיפרנציאל אחורי.

ממוסך פרטי קיבלתי הצעת מחיר של 2200 ש"ח - על מיגון גחון + דיפרנציאל.

בשיטוטי באינטרנט ראיתי שיש גם אפשרות לקנות מיגונים מיצרנים שונים (גתוס, רסטה, אספיר).

ואלו שאלותי:
1. האם מיגון שלא באמצעות מוסך מורשה סובארו יפגע באחריות יצרן?
2. בהנחה שלא תפגע האחריות, היש הבדל מהותי בין היצרנים השונים?
3. האם מרווח הגחון "יגרע" עקב המיגון?
4. האם כדאי ו/או ניתן להגביה את האאוטבק 2017?

(הרכב הקודם שלי הוא סובארו פורסטר 2005 , קניתי ב-2008 ומיד מיגנתי במיגון גחון אצל יובל מלמד - אז ישב בהרצליה במוסך סובארו הראשי, כמו כן, הגבהתי את הפורסטר אצלו. מאז 10 שנים עם 370 אלף ק"מ בשטח ובכביש והרכב עדיין מספק את הסחורה! המשפחה גדלה ולכן יש צורך להחליף לאאוטבק).

תודה רבה

בס"ד

תתחדש.

מנסיון ובירורים עם חברים. המיגון המקורי הכי טוב לרכב.

מיגון מחברות בארץ יגנוב מעט ממרווח הגחון.

דבר נוסף. אל תמהר לחשוב שמה שנותן לך פורסטר 2005 ייתן לך אאוטבק 2017.

היה לי פורסטר 2012 ומאוד מאוד מאוד נהיינתי מהרכב.

אז החלטתי לפני שנתיים להתאמץ מעט ולהביא פורסטר 15' ולהנות מרכב שחשבתי שהוא מעולה וגם מאחריות יבואן.

אכלתי הרבה מרורים מהחלטה זו.

התברר שהמנוע שונה. פורסטר עבר למנוע "ירוק" והתחילו המון בעיות.

נכון להיום אני עם 78,000 ק"מ. והרכב נכנס היום למוסך להחלפת מנוע שניה !!! כי גם המנוע שהחליפו בפעם הראשונה מייבוא מחו"ל התברר כתקול.

אז לא לקפוץ למסקנות מהירות. היום לא מייצרים מכוניות כמו פעם. וחבל ...

שלמה.

e.k.
29-07-18, 22:24
שלום לכם שלום
תודה לכם elephant man (http://www.jeepolog.com/forums/member.php/15632-elephant-man) Amza30 (http://www.jeepolog.com/forums/member.php/30270-Amza30) I. Shlomo (http://www.jeepolog.com/forums/member.php/29750-I-Shlomo) על תגובתכם.

עשיתי עוד קצת שיעורי בית; התקשרתי לחטיבת השירות של סובארו: ביקשתי מהם להבין היכן ניתן למגן את תחתית הרכב ולא לאבד אחריות יצרן. נאמר לי שיש לי שתי אפשרויות: אפשרות ראשונה במוסך המרכזי בפתח תקווה, אפשרות שנייה אצל אספיר.

התקשרתי לאספיר - שם אמרו לי שהם עובדים עם סובארו ואני לא צריך לדאוג לאחריות.
הציעו את המחיר הנמוך ביותר (מיגון גחון + דפרנציאל + עבודה – 1940 ₪) .
אספיר גם הציעו לי את מיגון הגיר – לדבריהם הבעיה שהיתה בזמנו עם מיגון הגיר נפתרה והיום אין בעיה למגן את הגיר ולשמור על אחריות יצרן (עלות גיר 749 ₪ + 234 ₪ התקנה).
יחד עם המחיר הנמוך באספיר הגיעה "סוכריה מרירה": "אין במלאי , לכן כשאתה מחליט יש לשלם הכל ותוך 6 שבועות יגיעו המיגונים".

התקשרתי גם למוסך המרכזי בפ"ת, טענו שלא קיים מיגון לדיפרנציאל , אלא רק למיגון גחון שהעלות שלו היא 2,000 ₪ כולל מע"מ ועבודה (6 מ"מ אלומיניום).

במוסך הפרטי הבנתי שהציעו לי את המיגון של רסטה (גחון + דיפרנציאל = 2,200 ₪).

במוסך מורשה סובארו שלא בפ"ת, הציעו לי הצעה כתובה של מיגון גחון + דיפרנציאל ב-2,500 ₪.

לומר את האמת, אני דיי מבולבל... מה המיגון ה"מקורי" של סובארו???

ואיך זה שכל מקום של סובארו אומר משהו שונה...???!!!

ואיפה באמת כדאי להרכיב את המיגון???

I. Shlomo (http://www.jeepolog.com/forums/member.php/29750-I-Shlomo) - זה נכון שהיום הרכבים הם לא מה שהיו פעם (לטוב ולרע) – אני לא מצפה מהאאוטבק לתת לי את מה שנתן לי הפורסטר... אני כן מצפה שיחזיק מעמד לעוד 15 שנה ועדיין אוכל להיכנס איתו לשטח, גם אם לא כמו הפורסטר.
וצר לי לקרוא כל החוויה שלך עם החלפת המנועים , לא כיף! :(

שבוע טוב לכוולם

elephant man
31-07-18, 10:05
על פניו, נשמע שההצעה של אספיר הכי טובה, למרות זמן האספקה הארוך.
אם תסתכל קדימה- חודש וחצי של חופש גדול וחגים שלא באמת אפשר לצאת לטיול שתצטרך בו את מיגון הגחון, תבין שזה לא נורא ועדיך להזמין כבר עכשיו.
גם מחיר טוב, גם מיגון נרחב מהאחרים.
לך על זה.

איל מ
31-07-18, 10:55
ביטול

elephant man
31-07-18, 10:58
ביטול גם

e.k.
11-10-18, 00:09
על פניו, נשמע שההצעה של אספיר הכי טובה, למרות זמן האספקה הארוך.
אם תסתכל קדימה- חודש וחצי של חופש גדול וחגים שלא באמת אפשר לצאת לטיול שתצטרך בו את מיגון הגחון, תבין שזה לא נורא ועדיך להזמין כבר עכשיו.
גם מחיר טוב, גם מיגון נרחב מהאחרים.
לך על זה.

שלומות
תודה לך elephant man, על ההמלצה שלך ; אכן כך עשיתי ומזה כחודש האאוטבק שלי מצויד בשלושת המיגונים של אספיר (גחון, גיר ודיפרנציאל).

ועכשיו יש לי שאלה על צמיגים / ג'נט.
לצערי הרב, לפני שבוע קרעתי את הצמיג הקידמי ימני (שטות שלא עשיתי כזו לפחות 10 שנים בהם היה לי פורסטר...) - הצמיג הוא צמיג מקורי של הרכב, שעבר 27 אלף ק"מ.
החלפתי את שני הצמיגים הקדמיים - את השמאלי שמתי על הג'נט ספר הצהוב.

1. - הצמיג המקורי הוא: yokohama G98 גודל הצמיג 225/65R17 102H.
- הצמיג החדש הוא: yokohama G98C גודל הצמיג זהה למקורי!

ההבדל הויזואלי הוא מינורי לדעתי - בחריצים שבצידי הצמיג (מצ"ב שתי תמונות).

האם מישהו יודע האם זה ההבדל היחיד???

2. משום שכבר החלפתי צמיג... חשבתי להחליף גם את הג'נט ספר הצהוב לג'נט אמיתי.
הבחור מהפנצ'ריה אמר לי שכל ג'נט 17 משומש מ-B4 ואאוטבק יכולים להתאים. האם נכון הדבר?
ואם כן, מאיפה כדאי להתחיל לחפש - מקום מומלץ?

תודה רבה
121373121374

-->