PDA

צפייה בגרסה מלאה : סיאט ארונה

heminew
24-07-18, 23:56
מישהו מכיר את הרכב מקרוב? בעיקר שואל לגבי נוחות נסיעה בביןעירוני בנסיעות ארוכות.
תודה
חמי

דרור ברלי
25-07-18, 13:25
מה זה משנה מה אחרים חושבים?
כל אחד ודעתו/טעמו. לאחד זה נוח ולשני לא.
אחד אוהב ואחר אוהב פחות.
מי צודק?
על סמך זה אתה קונה אוטו?........................

לך לסיאט, תזמין נסיעת מבחן. תנהג בו, תשב מאחור בנסיעה, תתרשם, תהיה חכם יותר.
לא קונים אוטו חדש בלי נסיעת מבחן.

OFF-RoaD
25-07-18, 14:16
מה זה משנה מה אחרים חושבים?
כל אחד ודעתו/טעמו. לאחד זה נוח ולשני לא.
אחד אוהב ואחר אוהב פחות.
מי צודק?
על סמך זה אתה קונה אוטו?........................

לך לסיאט, תזמין נסיעת מבחן. תנהג בו, תשב מאחור בנסיעה, תתרשם, תהיה חכם יותר.
לא קונים אוטו חדש בלי נסיעת מבחן.התגובה הזו לא קצת מבטלת את המקצוע שלך?

"מה אכפת לי כותב עיתונאי? כל אחד ודעתו/טעמו..."

מן הסתם למי שמחזיק ברכב תקופה יש תובנות שלא יצוצו בשום נסיעת מבחן, ולמי שיש ניסיון בנהיגה על מאות רכבים יש פרספקטיבה שאין לאף אדם מן הישוב.

נסיעת מבחן לא מיתרת את השאלה, והשאלה לא מיתרת נסיעת מבחן...

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

דרור ברלי
26-07-18, 00:37
התגובה הזו לא קצת מבטלת את המקצוע שלך?

"מה אכפת לי כותב עיתונאי? כל אחד ודעתו/טעמו..."

מן הסתם למי שמחזיק ברכב תקופה יש תובנות שלא יצוצו בשום נסיעת מבחן, ולמי שיש ניסיון בנהיגה על מאות רכבים יש פרספקטיבה שאין לאף אדם מן הישוב.

נסיעת מבחן לא מיתרת את השאלה, והשאלה לא מיתרת נסיעת מבחן...

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

1. המקצוע שלי נמצא בתקופת שפל שלא היתה כדוגמתה.

2. ארונה אוטו חדש בשוק. משווק כמה חודשים ספורים ומתוכם תקופה בה המכירות הופסקו בגלל ריקול לחגורות בטיחות מאחור. אני אישית לא מכיר בעל ארונה או מישהו עם נסיון מצטבר גדול עם הדגם הזה שיוכל לספר לנו משהו שאנחנו לא יודעים ושלא נגלה בנסיעת התרשמות.

3. ואם אני אכתוב שלא היה לי נוח?.... אני 1.90 על 100 ק"ג. איש גדול. בדרך כלל צפוף ולא נוח לי בחלק מהמכוניות הקטנות, וארונה זה אוטו קטן (מבוסס על איביזה. בתכל'ס זו איביזה מוגבהת).

למעט כמה מכוניות בודדות מתוצרת מאזדה וסובארו, צפוף ולא נוח לי גם מאחורי ההגה של כמעט כל מכונית מתוצרת המזרח הרחוק, עם דגש על רוב תוצרת טויוטה שתנוחת הנהיגה בהן בלתי אפשרית לאנשים גבוהים שמתעקשים לשבת נכון מאחורי ההגה (כלומר לא גבוה). העובדה שתוכננו על ידי מהנדסים יפנים שמסתכלים על העולם מגובה של מטר וחצי, הופכת אותן ללא טובות?... ברור שלא. הן מצויינות, למי שנוח לו לנהוג בהן. למשל טויוטה יאריס - אם אתה אורנגאוטן עם ידיים ארוכות ורגליים קצרצרות ועקומות, כנראה תרגיש בה נפלא. אבל אני לא יכול לנהוג בה יותר מעשר דקות רצוף.

לעומתי, קולגה שלי שכותב במדור הרכב של אתר האינטרנט בעברית הגדול המדינה הוא בחור קטן קומה. נמוך ממני ביותר מ-20 ס"מ וקל ממני ב-30 קילו לפחות. הוא יכתוב שנוח ומתאים לו באותן מכוניות ממש. אז מי צודק?....

ארונה היא רכב אירופי של VAG וזה אומר שהנדסת האנוש ואיכות מושב הנהג הם טובים, ושטווח הכוונונים של מושב הנהג וההגה גדול יחסית, מה שמייצר תנוחת נהיגה טובה ומתאימה גם לנהגים גדולים וגבוהים ובמיוחד למי שיושב נכון (כלומר נמוך).
נוחות נסיעה (מתלים) זה עניין יחסי. אני אישית אוהב מתלים מהודקים, מרוסנים ו"קשים" יותר בסגנון הגרמני (עד גבול מסוים כמובן) כי זה נותן דיבידנדים בהתנהגות. אחראים יעדיפו רכות בנוסח הצרפתי של פעם. יש גם מכוניות שמצליחות להציע את הרע שבכל העולמות - גם לשבור לך את הגב וגם להתנהג רע (יפניות כמובן, כאילו דא. דור אחד/שניים אחורה). למזלנו הן הולכות ומתמעטות.
בקיצור - כל אחד וההעדפות שלו. ונוחות זה עניין יחסי.

אבל תעשה בחוכמה אם כן תתייחס ברצינות למה שכתבי רכב אומרים וחושבים כשהם מדברים על איכויות נהיגה, בדגש על התנהגות כביש.
ואם איכויות נהיגה חשובות לך - תתרחק מהג'יפונים למיניהם. העלאת מרכז כובד זה רע והמקור (סופר מיני) מתנהג הרבה יותר טוב מגרסת הג'יפון שמקריבה הרבה מהדינמיות על מזבח ה"ניראות" והאופנה.

יאיר_א
26-07-18, 15:34
מישהו מכיר את הרכב מקרוב? בעיקר שואל לגבי נוחות נסיעה בביןעירוני בנסיעות ארוכות.
תודה
חמי
לקולגה מהעבודה יש ארונה חדשה.
הוא מדווח על מתלים/קפיצים נוקשים יחסית ורעשי רוח במהירויות גבוהות. הרכב השני שלו הוא סיטרואן C5 אז אולי הפידבק שלו פחות רלוונטי...
חוץ מזה הוא מרוצה מאוד.

נוחות נסיעה וגם רעשי רוח הם מאוד יחסיים למה שהתרגלת אליו והרגישות שלך אליהם. בלי לנסות לא תדע.

יאיר

דרור ברלי
26-07-18, 18:46
ג'יפונים/קרוסאוברים הם כלי רכב נחותים דינמית מהפרייבטים עליהם הם מבוססים. לעתים נחותים משמעותית.
כדי לתקן/להסוות חלק מהפגמים הדינמיים הם מציגים אוסף של פשרות.

נוחות נסיעה: הדרישה העיצובית למרכב גבוה גורמת למרכז כובד גבוה יותר שפוגם בהתנהגות הכביש. מתלה רך ונוח יגרום לרכב לגלגל חזק בפניות. אז מקשיחים את המתלים על מנת להתמודד עם עלית מרכז הכובד, על מנת להפחית זויות גילגול. זה פוגם בנוחות. בנוסף - דרישה עיצובית לחישוקי ענק עם צמיגי חתך נמוך שנראים כמו קליפות ולא כמו צמיגים, וזאת למרות שלא מדובר בכלי רכב עתירי ביצועים עם בלמי ענק שמצריכים חישוקים גדולים - חבילת הג'נט הגדול והצמיג עם הדופן הנמוכה, פוגמת קשות בנוחות הנסיעה.

אגב - יש כמה ג'יפונים עם מתלים רכים ונוחות גבוהה, ובתמורה הם לוקים בהתנהגות כביש גבולית. תנסה את סיטרואן C3 איירקרוס החדש ותבין.

רעשי רוח: כל הג'יפונים סובלים מרעשי רוח בשיוט במהירות גבוהה.
ג'יפון מקריב הרבה על מזבח העיצוב. גם את השקט בנסיעה. רצית פסי גגון בשביל ה"ניראות" וה"עיצוב הג'יפי"?... תקבל רעשי רוח.

בשורה התחתונה - ג'יפונים הם שיא האופנה עכשיו. רוכשיהם ממציאים צידוקים והסברים פסאודו-מדעיים על מנת להצדיק את הרכישה שמונעת משיקולי אופנה ומוסכמות חברתיות ולא על ידי צרכים אמיתיים והבנה של כלי הרכב והדינמיקה שלו, אבל האמת היא שבמקרה הטוב רובם ככולם מכוניות פחות טובות מהפרייבטים עליהם הם מבוססים, ובמקרה הרע הם מכוניות הרבה פחות טובות.
סיאט איביזה טובה מארונה. סיאט לאון טובה מהאטקה. סקודה אוקטביה טובה מהקארוק, סיטרואן C3 טובה מהאיירקרוס וכן הלאה וכן הלאה.
למעט סובארו XV ודאצ'יה דסטר שמכניסים למשוואה גם הנעה 4X4, מרווח גחון מוגדל ויכולות שטח, כל ג'יפוני ההנעה הקדמית הם חינטרוש ואחיזת עיניים. סוג של הונאה. מצטער על הישירות והבוטות, ניסיתי להימנע מזה אבל זו האמת.

heminew
26-07-18, 20:53
זה לא רכב שאני קונה - זה רכב עבודה, האופציה האחרת הייתה מבעסת. ואין לי זמן ללכת לנסיעת מבחן.
רפרנס הנוחות הוא מזדה 3 ופורד פיאסטה. וסוזוקי ג'ימני...
בכל מקרה-כבר בחרתי בארונה, אז אגלה בעצמי.
תודה.

דרור ברלי
27-07-18, 07:09
כמה צפוי.
מבלי לדעת מה האלטרנטיבה, איך אתה רוצה עצה טובה?
ואם היא מבאסת ובחרת במשהו טוב יותר, אז מה הבעיה?

הלאה. כמו ישראלי טוב, השאלה מגיעה אחרי שכבר בחרת ברכב.... אז מה אתה מחפש כאן? חיזוקים לבחירתך?...
לגבי נסיעת מבחן - נעליים ב-200 שקל אתה מודד לפני שאתה קונה. אוטו ב-120,000 שקל אין לך זמן למדוד?....

בכל מקרה, בין הג'יפונים הקטנים ארונה זו לא בחירה גרועה.
רק שחסרונות כמו נוחות נסיעה ורעשי רוח לא יבואו לך בהפתעה.

תתחדש.

-->