PDA

צפייה בגרסה מלאה : סימני עשן טרופר דיזל 3 ליטר...

jlavi2002
26-07-18, 15:05
טרופר 3 ליטר דיזל- מה זה עשן אפור לבן והרבה...? ומה זה עשן שחור /אפור כהה...הרבה..? תודה.

נדב ש.
26-07-18, 16:21
מזרק/טורבו/פילטר סולר וכו' וכו' .
תתחיל מההתחלה וספר מה קרה ואיך ומתי.

jlavi2002
26-07-18, 21:42
יום שישי בערב נסיעה של כ15 ק"מ בשרון...יש לי תחושה שרואה (בראי ) עשן מהמפלט...מחנה ליד הבית.
יום שבת מוקדם מדליק את הטרופר יוצא ומסתכל על האגזוז הכל נראה סביר. יוצאים למחלף אייל ונוסעים לצפון על כביש 6.
לפני עין תות הרכב כבה...מנצל התנופה לרדת מהכביש. אחרי כמה דקות מנסה להתניע. הרכב מניע הרבה עשן כהה קרוב לשחור- משבית/מכבה מנוע מזמין גרר.
היום (יום חמישי ) מניע די מהר ענני עשן "אדירים " (ממש מדוכת עשן של טנק ) בצבע אפור בהיר... פרט לכך נראה סביר. משבית/מכבה מנוע.
אין סימני קצף בשמן ואין מבדיקתי לדעתי סולר במיים.
השאלה הראשונה שלי היא מדוע עם מנוע חם (נניח כחצי שעה נסיעה על כביש 6 ) העשן היה שחור ? ואחרי כשבוע בהתנעה העשן אפור בהיר מאד כמעט לבן ?
תודה.

glaydi
26-07-18, 23:30
תבדוק את דגישת הטורבו
יתכן שהתערובת עשירה מדי כי הוא לא עובד טוב
אחכ תתקדם למזרקים.
היתה לי בעייה דומה
היו צופרים לי מאחור כש אני מאיץ
שיפצתי טורבו דיי ביוקר וזה עזר מאד.

נדב ש.
27-07-18, 06:39
אם היה מדובר בטורבו היה חסר (המון) שמן במנוע.

לדעתי וזה רק ממה שסיפרת, נישמע כמו מזרק שסיים את חייו.

jlavi2002
27-07-18, 07:28
נדב גם אני חושב שמזרק או מזרקים סיימו את חייהם - אבל אני ממש רצה להשכיל בעיניין שינוי הצבע של העשן.

נדב ש.
27-07-18, 08:23
עודף סולר.
בדיקת מחשב תאשר את התקלה.

נדב ש.
27-07-18, 08:48
ד"א, אם בבדיקה זה אכן מזרק, מה שקרה לך נדיר שקורה כי כשמזרק חודל מלתפקד ב 4jx1 הוא גם מפסיק להזריק סולר(פקודה מהמחשב לסולונואיד), ואז פשוט המנוע עובד על 3 צילינדר ומרגישים/רואים זיוף, במקרה שלך כנראה שנידפק חלק מכני במזרק, צריך לבדוק בזמן הפירוק את יחידת העודפים מאחורי הראש שאכן עודפי סולר חוזרים למיכל.
כמו כן תסתכל על מיספרי הסידרה שלהם.
כמובן אם פותחים להחליף את כל האטמים, סט מקורי עולה כ 450 שח, לא כדאי לחסוך.

-->