PDA

צפייה בגרסה מלאה : טויוטה d4d - מזרקים, אטמים, יניקה.. בעיות ידועות ומה עושים

asafk
28-07-18, 16:58
מנועי d4d למיניהם נחשבים מצד אחד מוצלחים מאוד ומצד שני יקרים לתחזוקה, בממוצע, עם הסוגיות הידועות (ולא בהכרח נפוצות) הבאות-
נקישות מזרקים והחלפת מזרקים יקרים כולל הזנת נתונים במחשב.
אטמי מזרקים (נחושת / מצופים וכו')
טינופת בשמן, סתימת רשת סינון, הלך מנוע.
טינופת ביניקה - תקלות egr תקלות חיישני MAF / MAP ועוד.

נדרשתי לסוגיות האלה כיועץ מהצד לחבר שלא גולש בפורום, קראתי די הרבה בפורומים בחו"ל וגם קצת מיששתי חלקים בידיים.

מסקנות ביניים שאני רוצה לשתף בהן ולשאול אתכם מה דעתכם כבעלי טויוטה שגם נתקלו, מי פחות מי יותר, בסוגיות האלה- אם נראה לכם שזה הכיוון.

קודם כל יש לי תחושה שהכל קשור. חיפשתי ריקולים של טויוטה ומצאתי ריקול אירופאי לאטמי מזרקים. חיפוש הביא אותי לדיון המעניין הבא:
https://www.pradopoint.com.au/forum/-150-series-discussion-the-2010-prado/engine-diesel-150-series/15032-injector-oil-seals

אם לאמל"ק לכם - האטמים הישנים לא עומדים בלחץ ובחום, נשרפים, נפרצים, ותוצרי שריפה עוברים למערכת השמן - בשמן נוצרת בוצה, הבוצה סותמת את רשת הסינון, והלך מנוע. במקביל המזרק שאינו אטום נהייה ג'יפה בעצמו, והופה מחליפים מזרקים.
טיפול מונע? הריקול האירופי מדבר על החלפת אטמים יזומה. עולה גרושים והם מדברים על כל 45000 ק"מ.
עוד דבר שעולה הוא החלפת שמן ומסנן בתכיפות גבוהה, 10000 קמ למשל.
נושא שני הוא דלק. דלק לא נקי, בעיקר מים בדלק - הוא הגורם העיקרי לנקישות שמובילות להחלפת מזרקים. המסנן המקורי של טויוטה הוא של 7 מיקרון לפי מקור אחד, 5 מיקרון לפי מקור אחר. זה אומר שהמסנן ייסתם מהר. אני מסתכל על מערכת הדלק כמערכת ולכל הפחות הייתי מוסיף מסנן מוקדם, של 15 או אפילו 30 מיקרון, עם מפריד מים והתרעה. אם לא יגיעו מים למזרקים ואם הסימון יהיה רב שלבי ויניל יותר גם לא יגיע זיהום מיקרוני למזרקים - המרווחים שלהם לא ישתנו והם לא יידרשו החלפה. המהדרין ממליצים על מסנן נוסף של 2 מיקרון אחרי המסנן הקיים, אני חושב שזה מוגזם.
הנושא הבא הוא ניקוי תקופתי של סעפת יניקה, egr, וחיישני אוויר. החלקים שראיתי היו פשוט מלאים טינופת. מנוע שאין סיכוי שעבד טוב. מה עושים? מנקים. הכל. מה עוד? מדברים על הרכבת מסנן או catch can עם או בלי מפריד מים. נראה הגיוני, ישמור על הניקיון ובהכרח יועיל. יש כלי רכב שבהם זה ציוד מקורי - אבל לרוב זו תוספת אפטרמרקט. במקרה הזה לאור הרגישות והמחיר הגבוה של הטינופת - נראה לי שכדאי להוסיף מסנן כזה מהסוג היקר, של דלפי או של קאמינס.
עכשיו כמה מילים על זה שכדי לאבחן את נתוני החיישנים ולקבל בדיקה של המזרקים חייבים להיכנס למוסך מורשה. אז לא. אפשר לקנות כבל ותוכנה mini vci שמתחבר לרכב בפרוטוקול של טויוטה ואיתות אפשר גם לאבחן וגם לעדכן נתוני מזרקים למשל. עולה כמו איבחון אחד בודד במוסך ויכול לשמש לבדיקה תקופתית, כזו שכשתצביע על הדרדרות בנתונים - זה הזמן לטיפול מונע או להוציא את הרכב למכירה רגע לפני שבמוסך יגידו שצריך להחליף מזרקים...

זה הסיכום של המידע שקראתי, וכאמור ראיתי, וחלקים שדיברו בעד עצמם. הסיכום של הסיכום הוא שמי שיפעיל אחזקה מונעת מעבר להנחיות היצרן - סיכוי טוב שיצליח להימנע מאותן סוגיות ידועות. מי שלא, מהמר כנראה. לא יודע לומר מה הסבירות שתחליפו מזרקים בתוך 200 אלף ק"מ של שימוש ברכב. אני מניח שהסיכוי קטן ממה שנראה למי שקורא בפורומים - כי זה המקום שאליו מתרכזים החולים והסובלים - אבל כשיש הנחייה של היצרן במדינות מסויימות להחלפה יזומה של מזרקים כל 200000 קמ... וזו החלפה שמחירה הוא חמישית ממחיר הרכב לפעמים... אז לא הייתי לוקח סיכון.

עכשיו.. האירו את עינינו.. נסיון מיד ראשונה, מה ניסיתם ועבד, מה לא עבד, עוד תובנות...?

אסף.

shachar
28-07-18, 17:20
השבוע החליפו לחבר את צינורית העודפים שעוברת בין המזרקים.
הצינורית נסדקה וסולר חדר לשמן.
הוא שם לב בגלל נזילת שמן,
בבדיקה לא היה חסר שמן אבל הוא היה דליל.
זיהה בזמן ולא הגיע לנזק.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

נדב ש.
28-07-18, 17:59
אסף, אני מאמין שכל מה שרשמת אם לא הרוב, ידוע לרוב בעלי הל"ק ו-d4d , הסיבה שלא רואים פה בפורום את המידע הנ"ל היא כי הרכב הזה לא מתקלקל, או ככה לפחות כל הבעלים רוצים להאמין, חלק מזה קשור למחיר שלו, מה גם שזה קו המחשבה שהושרש, טיפול פעם בשנה וזהו, לא צריך כלום, אבל ביננו מי שמטייל והרכב אצלו משמש ביום יום יודע שזה לא ככה.
אני מכיר מקרוב 3 כלים כאלה שניתקלו כמעט בכל מה שרשמת למעלה, אחד מהם פה בפורום(2 האחרים לא גולשים ברשת הרבה, אבל כנ"ל אצלם-מזרקים, טורבו ועוד ועוד) שהיתייעץ על החלפת מנוע שניגמר צעיר ובטרם עת כנראה בגלל בעית השימון שציינת, אני הייתי מעורב בתהליך פירוק המנוע, הבדיקות, ואיתור מנוע אחר זהה ולא דומה שמצריך התאמות וכו'.

shachar
28-07-18, 19:26
נדב,
אני לא חושב שמטרת השרשור חופפת לחלק ממה שכתבת.
מהסוג ההוא יש מספיק.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

avikkllk
28-07-18, 19:40
נדב תעשה לי טובה אל תגרור שירשור כזה למריסה שיסתיים בנעילה,
חושב שאסף השקיע רק קצת בזמן הכתיבה

Sent from my iPhone using Tapatalk

נדב ש.
28-07-18, 20:22
קיבלתי.
זאת ממש לא היתה המטרה.
ציינתי(בין היתר)מה שאסף רשם שלדעתי ידוע למי שבתחום ומתעסק עם הרכבים האלה.

אבי, אני לא גורר לשום מקום(בטח לא עם לנדרובר) לעניות דעתי מדובר בדיון/נים, עד כמה שבדקתי מותר לנו לכתוב ולהביע דעה, אתה יכול לקבל, לא חייב, נראה לי שרובנו פה מספיק בוגרים בשביל "מריבות" על מותגים.

amir_shai
28-07-18, 20:34
שאלה:
כל מה שכתבת רלוונטי גם ל d4d של היילקס 2003 ?
אני כרגע ב 183000 האם צריך לעשות משהו מונע כדי שלא יהיו לי בעיות?

Sent from my LG-H870DS using Tapatalk

avikkllk
28-07-18, 21:08
......

asafk
28-07-18, 22:05
המטרה של הדיון הזה היא בדיוק לשים את האצבע על האחזקה המונעת שתחסוך תיקונים יקרים. אני מחכה לתגובות...

עם כמעט 200000 ק"מ ו15 שנות שרות, אני לא מומחה אבל לפי מה שלמדתי, הייתי מפרק סעפת יניקה ומנקה הכל, מסתכל עם בורוסקופ מה מצב הרשת בקרטר, מחליף יזום את אטמי המזרקים כולל האטם של צינורית העודפים ואת צינוריות העודפים עצמן.

בלי קשר, לרכב בגיל הזה מגיע טיפול הכולל החלפת כל צנרת הגומי, דגש על דלק וקירור. לא לשכוח שאורך חיים של גומי בשירות הוא 8 שנים (עניין סטטיסטי כמובן).

אסף.

asafk
28-07-18, 22:18
השבוע החליפו לחבר את צינורית העודפים שעוברת בין המזרקים.
הצינורית נסדקה וסולר חדר לשמן.
הוא שם לב בגלל נזילת שמן,
בבדיקה לא היה חסר שמן אבל הוא היה דליל.
זיהה בזמן ולא הגיע לנזק.

Sent from my SM-N950F using Tapatalkצינוריות עודפים עשויות גומי. הוראת היצרן היא החלפה בכל החלפת מזרקים. לא הייתי חוסך על זה.
אגב.. גם בדיפנדר שלי החלפתי בזמנו באופן יזום את צינוריות העודפים יחד עם כל צנרת הגומי של הדלק והקירור - בהגיעו לגיל 8 (שנת 2005).

אסף.

דניאל מאירי
29-07-18, 09:40
לי יש שאלה בנושא.
האם רכב שמטופל כל חייו במרכזי של טויוטה, "יזכה" להחלפה של מה מהדברים שציינת ?
או שכלל אין התייחסות (אלא רק כאשר הלקוח יגיע עם בעיה כלשהיא) ?
דניאל

bechoril
29-07-18, 12:02
אסף, ראשית תודה שאספת את כל חלקי הפוסטים בנושא לכדי נושא אחד מרוכז.
כאמור, כדאי לשמור על הפוסט עינייני מבלי להכנס לנושא הנדוש של האמינות האגדית של טויוטה, יש לכך מספיק שרשורים.
מנסיוני האישי: רכב יד ראשונה, 150,000 ק"מ מטופל בחברה בלבד, המזרקים שלו הלכו לגמרי, ערכים של 5+ במחשב.
איך זה קרה? להשערתי, בעלי הרכב תדלקו שנים באותה תחנה של דלק גרוע.
אני נאלצתי להחליף מזרקים שהזמנתי מחו"ל, מזרקים של חברת DENSO, מקורי אבל ללא הכיתוב של טויוטה, מה שמוזיל קצת את העלויות.
תוך כדי העבודה, הייתה לי התלבטות אם לנקות את הרשת שבאגן השמן,
האם להחליף את צינורית העודפים והאם לנקות את ה EGR.
מה שבסוף הוחלט הוא החלפת המזרקים בלבד עם האטמים ובלי להחליף את הציורות מתכת. (אגב גם זו סוגיה אליה לא התייחסת, נושא החלפת כל הצינורות מתכת שאחרי שמחשקים איתם, פותחים וסוגרים את הברגים, השפתיים שלהם יכולים להפתח והאטימה לא תהיה מושלמת).
בינתיים, כ 8 חודשים שהרכב נוסע מצויין ולא רואה בעיות. הסיבה שוויתרתי על ה EGR ופירוק אגן השמן הייתה ההנחה שרכב עם 150,000 קמ לא חייב את זה וגם כי ההוצאה הייתה גם ככה כבדה.

יש לי כמה שאלות לגבי מה שכתבת:
1. כמה "גרושים" עולה אותה ההחלפת אטמים שדיברת עליה?
2. כמה עולה ניקוי סעפת ו EGR
3. איך מזהם מצב של סולר בשמן?
4. האם מסנן הסולר המקורי לא אמור לדעת להפריד בים המים לסולר? הרי יש שם אינדיקציה למים במסנן

asafk
29-07-18, 13:37
יש לך קישור למזרקים שקנית?

אסף.

נדב ש.
29-07-18, 16:01
כאמור, כדאי לשמור על הפוסט עינייני מבלי להכנס לנושא הנדוש של האמינות האגדית של טויוטה, יש לכך מספיק שרשורים.
מנסיוני האישי: רכב יד ראשונה, 150,000 ק"מ מטופל בחברה בלבד, המזרקים שלו הלכו לגמרי, ערכים של 5+ במחשב.
אני נאלצתי להחליף מזרקים שהזמנתי מחו"ל, מזרקים של חברת DENSO, מקורי אבל ללא הכיתוב של טויוטה, מה שמוזיל קצת את העלויות.
מה שבסוף הוחלט הוא החלפת המזרקים בלבד עם האטמים ובלי להחליף את הציורות מתכת. (אגב גם זו סוגיה אליה לא התייחסת, נושא החלפת כל הצינורות מתכת שאחרי שמחשקים איתם, פותחים וסוגרים את הברגים, השפתיים שלהם יכולים להפתח והאטימה לא תהיה מושלמת).
בינתיים, כ 8 חודשים שהרכב נוסע מצויין ולא רואה בעיות. הסיבה שוויתרתי על ה EGR ופירוק אגן השמן הייתה ההנחה שרכב עם 150,000 קמ לא חייב את זה וגם כי ההוצאה הייתה גם ככה כבדה.

4. האם מסנן הסולר המקורי לא אמור לדעת להפריד בים המים לסולר? הרי יש שם אינדיקציה למים במסנן

ניקוי סעפת ו egr אפשר עוד לוותר, אבל על ניקוי הרשתית וצינור היניקת שמן לא הייתי מוותר ולא משנה מה העלות, סתימה קטנה מבוצה ושמן שלא יגיע טוב לחלקי המנוע והנזק הוא הרבה יותר.
במנועי הדיזל האלה מניסיוני כל 100k לפתוח ולנקות.

סולר בשמן- שלב ראשון, ריח. שלב מתקדם המפלס שמן יעלה, אחר כך יפרצו מחזירי שמן ויתחילו נזילות, כל זה אם טורבו או משהו אחר לא יקרוס לפני בגלל שהשמן מדולל בסולר.

במסנן סולר אולי יש אינדיקציה אבל זה לא מספיק, המלצה שלי אם בספר כתוב להחליף כל 50k תחליף כל 20k .

נדב ש.
29-07-18, 16:09
לי יש שאלה בנושא.
האם רכב שמטופל כל חייו במרכזי של טויוטה, "יזכה" להחלפה של מה מהדברים שציינת ?
או שכלל אין התייחסות (אלא רק כאשר הלקוח יגיע עם בעיה כלשהיא) ?
דניאל

לדעתי ומניסיוני, לא.
סיפרתי פה מקודם על הלנדקרוזר שמסר את מנועו לבורא בטרם עת(250k קמ), הרכב כל חייו טופל רק במוסך יבואן, לפני שקרה מה שקרה בעל הרכב התלונן על רעשים שהוא שומע מידי פעם, במוסך לא מצאו משהו לדבריהם, אבל אחרי תלונות חוזרות, ועל חשבון בעל הרכב כמובן, הוחלפו כל הגלגלות ומייסבים, כמובן שזה לא עזר.
ד"א אפילו אגן שמן מנוע אף פעם לא פתחו עד ש....

אם זה רכב שמיועד לקניה(או בבעלותך כרגע) אפשר לבדוק היסטוריה ולראות מה עשו בהסכמה של הבעלים.

asafk
29-07-18, 18:01

סט אטמים עולה בין 200 שקל לקצת יותר.

ניקוי יניקה.... שעתיים עבודה?

מסנן מיקרוני, בודד, עדיין מעביר גם לחות וגם זיהום. מקובל בכלי רכב אחרים שיש מסנן קדם, שעושה את רוב העבודה הגסה ומשאיר למסנן בתא המנוע לטפל בשאריות. בטיוטה חסכו, אני מציע להשלים את החסר.

לגבי צינוריות עודפים. הצינורות קשיחים. כאמור יש מחברים ויש להם אטמים. האטמים מתיישנים אבל חשוב יותר נהרסים בפירוק ולכן כדאי להחליף אותם בהרכבה.
משיחה עם מי שביצע את העבודה מספר פעמים - סדר ההרכבה מאוד חשוב. להרכיב הכל בכוח יד, להדק, לפרק צינורות הזרקה ואז לסגור מכסה שסתומים ולחבר מחדש צינורות הזרקה. אם לא מקפידים על הסדר צינוריות העודפים מאולצות מכנית, וזה בהחלט יכול להסביר סדקים.

לגבי הרשת סינון. הקמפיין של היצרן מורה על החדרת בורוסקופ לפתח ריקון השמן להצצה, וניקוי במידת הצורך. פירוק והרכבת הקרטר בזמן שכבר אין שמן במנוע במסגרת החלפת שמן- בלי עניין מיוחד.

אסף.

bechoril
29-07-18, 21:25
יש לך קישור למזרקים שקנית?

אסף.

יש לא מעט סוחרים באינטרנט, בין היתר בעליבאבא שמוכרים את המזרקים של DENSO.
יש לך נניח את:
http://raymar.en.gasgoo.com/
הוא מתאים לך את המזרקים לפי מספר השילדה.
עולה משהו כמו 1000$ כולל משלוח ב UPS.
אפשר לבקש שירשום מחיר רצוי על החבילה.

- - - Updated - - -

בפראדו D4D גם היו מנועי 1KD, למה שם לא היו את הבעיות האלה, כלומר, היו בעיות מזרקים אבל לא היו מנועים שמתאבדים.
אין שם את הרשת האמורה באגן השמן?
ובכלל, גם בלנד קרוזר 120 ו 150, יש כמה דגמים של מנועי דיזל, כל האמור בפוסט נכון לגבי כולם או שיש מנועים רגישים יותר?

david.winnik
30-07-18, 11:45
אסף,
תודה רבה על הפוסט החשוב הזה! מידע חשוב ביותר במקום אחד.
ברשותי לנד קרוזר 2004 מנוע 1kd יד שנייה.
נקנה מחמותי ב 2015 עם 241,000 ק"מ.
היא יד ראשונה, טיפלה בשנים הראשונות במוסך מורשה ולאחר מכן במוסך אחר.
מאז שהרכב אצלי עברתי לטפל במוסך שונה:
* בטיפול הראשון שעשיתי במוסך השונה ב
250,000, הוחלפו בין היתר פילטר גזים וצינוריות וואקום (לא בטוח אם זה שייך למערכת אוויר שציינת...) +בדיקת עוקת השמן (היה נקי ללא בוצה) דרש הורדת מיגונים, הגישה לשם לא מסובכת יתר על המידה במנוע זה.
* החלפת פילטר סולר, פילטר אוויר, פילטר שמן, שמן מנוע כל טיפול.
השנה סביב ה 308,000 החלפת מזרקים + אטמים, לאחר נקישות מהמנוע בהתנעה בבוקר הלכתי לדיאגנוסטיקה, ערך מזרק מס' 1 היה גבוה (+3.1 או משהו באזור... )
משתדל לתדלק באותה תחנה או לפחות בתחנה מוכרת.
דוד

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

OhadL
30-07-18, 12:53
בעניין גומיות המזרקים. היה ריקול של טויוטה בנושא לפני 3-4 שנים.
הריקול כלל החלפת 4 גומיות, קריאת נתוני מזרקים. פירוק אגן שמן וניקוי הרשת. החלפת פילטר שמן ושמן.
כל זאת ללא עלות ללקוח.

החלפת שמן ופילטר שמן מתבצעת גם ככה כל 10. ב 20 מוסיפים גם פילטר סולר ואוויר (לפעמים גם קודם תלוי כמה פודרה המנוע נשם). כמובן בחלקים מקוריים ושמנים איכותיים.
ב 40 החלפת שמני דיפרנציאלים וטרנספר. שמן ברקס ומי קירור.

אני משתמש במחבר vci שקניתי בעליאקספס ( מגיע עם תוכנה פרוצה של טויוטה) לקריאת נתוני מזרקים ולחץ סולר.

Sent from my iPhone using Tapatalk

יואב פולס
30-07-18, 13:11
תודה על ריכוז הנתונים,

התובנות שלי בנושא הן די דומות, עם שני הבדלים - נושא השחיקה באטמים וניקוי הסעפות לא היו מוכרים לי.

אני מתעקש בלנדקרוזרים שהיו לי, ובאלה שאצל חברים על פירוק עוקת השמן, וניקוי המסנן כל 'ככה וככה' ק"מ.

הסיבה שאני לא חד משמעי בעניין הק"מ היא שהמכוניות שעוברות אצלי ואצל חברים נרכשות כמשומשות, וחלק מיישור הקו הוא הפירוק הזה, גם אם המכונאי החביב עלי מתעקש שלא צריך. אני מתעקש על זה על מנת באמת ליישר קו.

אח"כ, קיימת הקפדה על טיפול כל 10.0 א' ק"מ / שנה מה שבא קודם, עם החלפת פילטרים ושמנים.

לגבי האטמים - נתקלתי במכונאים מטעם עצמם שמציעים שיפוץ / החלפת מזרקים במחירים זולים משמעותית מאשר חדש בחברה. אחרי שהבנתי שחלק מסדר הפעולות 'על פי נהלי החברה' הוא גם החלפת אטמים, שאלתי על כך. מסתבר שלא כולם סבורים שזה נחוץ וזה כמובן בתוספת מחיר, ו'אם אני רואה שהאטמים תקינים אז אני לא מחליף'. זה לדעתי אחד ההבדלים הגדולים שבין החלפה לפי פרוטוכל מסודר במוסך מורשה מטעם היבואן או סתם מוסך מקצועי והגון, לבין החלפה אצל 'מומחים' מטעם עצמם.

לגבי ניקוי סעפות יניקה EGR וחיישני אוויר - ייבדק בפעם הבאה במוסך. מסקרן אותי.

נדב ש.
30-07-18, 14:19
הלחצים במערכת הזרקה הזאת גבוהים, כמעט 20.000psi (1350bar.
לא מאמין שיש מכונאים שמחזירים את האטמים הישנים, ואם כן, לדעתי זה גובל בפשע.

asafk
30-07-18, 16:55
הלחצים במערכת הזרקה הזאת גבוהים, כמעט 20.000psi (1350bar.
לא מאמין שיש מכונאים שמחזירים את האטמים הישנים, ואם כן, לדעתי זה גובל בפשע.הדיון הזה לא עוסק באמונה.
ויש מכונאים שכשרואים את העבודה שלהם, עובר הרהור על חזרה בתשובה...
[emoji41]

אסף.

asafk
30-07-18, 18:44
הריקול כלל החלפת 4 גומיות, קריאת נתוני מזרקים. פירוק אגן שמן וניקוי הרשת. החלפת פילטר שמן ושמן.
כל זאת ללא עלות ללקוח.

החלפת שמן ופילטר שמן מתבצעת גם ככה כל 10. ב 20 מוסיפים גם פילטר סולר ואוויר (לפעמים גם קודם תלוי כמה פודרה המנוע נשם). כמובן בחלקים מקוריים ושמנים איכותיים.

אני משתמש במחבר vci שקניתי בעליאקספס ( מגיע עם תוכנה פרוצה של טויוטה) לקריאת נתוני מזרקים ולחץ סולר.

Sent from my iPhone using Tapatalkלינק לכבל והתוכנה?

אסף.

zerez
30-07-18, 22:16
כל זאת ללא עלות ללקוח.

Sent from my iPhone using Tapatalkיש לך קישור למיסמך הרישמי של טויוטה? בטיפול הבא אני רוצה לוודא שעשו את זה אצלי.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

OhadL
31-07-18, 00:21
לינק לכבל והתוכנה?

אסף.

http://s.aliexpress.com/UBvYnaiu

OhadL
31-07-18, 00:23
יש לך קישור למיסמך הרישמי של טויוטה? בטיפול הבא אני רוצה לוודא שעשו את זה אצלי.

אין לי מסמך רשמי. זה אמור להופיע במערכות של היבואן בהתאם למספר השלדה. ככה זה היה אצלי.
ישנם סדרות ספציפיות שעבורם מיועד הריקול
הרכב שלי עלה לכביש בינואר 2007

bechoril
31-07-18, 22:52

אוהד, הכבל והתוכנה מוכנים לשימוש? אם כן אני מזמין!!

asafk
31-07-18, 23:48
שים לב שגרסות התוכנה מתאימות למערכת הפעלה 32 ביט כלומר עד ווינדוס 7.
אם המחשב שלך עם מערכת הפעלה 64 ביט תצטרך להתקין עליו מכונה וירטואלית
(ותאמינו לי, כואב לי פיזית בגוף לכתוב דברים שמראים הבנה מעבר לרמת המשתמש במחשבים, אבל זה בערך הגבול שבו אני יודע לכתוב דברים אינטליגנטיים בתחום)

אסף.

zerez
01-08-18, 21:51
בווינדווס 10 יש אפשרות להריץ אפליקציות במוד 32 ביט, מעניין אם זה יעבוד.
הזמנתי, נראה כשיגיע.

asafk
12-08-18, 08:53
הזמנתי לטובת בדיקות ומשחקים catch can מאיביי, זול למדי, נראה אחד לאחד כמו של מישימוטו (חברה רצינית) שעולה פי 5.
https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fulk% 2Fitm%2F163057830201

אסף.

zerez
22-08-18, 20:42
בווינדווס 10 יש אפשרות להריץ אפליקציות במוד 32 ביט, מעניין אם זה יעבוד.
הזמנתי, נראה כשיגיע.

Sent from my LG-D855 using Tapatalkהגיע
יש על ה cd שלוש גירסאות, כניראה של אותה תוכנה, techstream, לפי כמה סירטוני הדרכה שמצאתי באינטרנט נראה שזאת התוכנה המתאימה

הראש אומר להתקין את הכי מתקדמת, בכל מקרה שלחתי שאלה למוכר.

זאת התוכנה שמתאימה?
מישהו מכיר אותה?

steed
15-09-18, 23:47
קניתי גם אני, בעלי-אקספרס, אבל הכבל הגיע עם CD דפוק. רואים שיש עליו קבצים, אבל אי אפשר לקרוא אותו. הדיון עם המוכר נמשך כבר חודש בלי שום פתרון.

אפשר לקבל ממישהו תוכנה שהותקנה ועובדת?

amir_shai
17-09-18, 15:43
בביקור האחרון במוסך (טויוטה רישמי) שאלתי לגבי החלפה יזומה של אטמי מזרקים (היילקס 2003 עם 185k) והם אמרו לא לגעת. עדיף לא להתעסק ולהוציא את המערכת מאיזון ... אם תהיה בעיה אז לגעת.
אותה תגובה קיבלתי לגבי התקנת catch can

ולא אין להם הוראות להחליף כל ... זמן או קילומטרים.

המנוע עובד מושלם כך שקשה להתווכח.

amir_shai
17-09-18, 15:54
דרך אגב יש עוד דברים שהמוסכים לא עושים למרות שהם כן כתובים בהוראות תחזוקה כמו החלפת גריז במסיבי גלגלים. אני מניח שמעדיפים להגיע לסוף חיים של המיסב ואז פשוט להחליף.

asafk
17-09-18, 16:06
בביקור האחרון במוסך (טויוטה רישמי) שאלתי לגבי החלפה יזומה של אטמי מזרקים (היילקס 2003 עם 185k) והם אמרו לא לגעת. עדיף לא להתעסק ולהוציא את המערכת מאיזון ... אם תהיה בעיה אז לגעת.

ולא אין להם הוראות להחליף כל ... זמן או קילומטרים.

המנוע עובד מושלם כך שקשה להתווכח.

Sent from my LG-H870DS using Tapatalkתחפש את המספר של הקמפיין ואז תברר איתם שוב אם יש או אין הוראה.
להתעלם מהמיטה של היצרן..... כשיהיה כשל יש לך יופי של קייס לתביעה.

אסף.

ד ו ר ו ן
17-09-18, 16:09
דרך אגב יש עוד דברים שהמוסכים לא עושים למרות שהם כן כתובים בהוראות תחזוקה כמו החלפת גריז במסיבי גלגלים. אני מניח שמעדיפים להגיע לסוף חיים של המיסב ואז פשוט להחליף.
החלפת מיסבי גלגל זו עבודה לא רווחית.

הרבה פרוק והרכבה עדינים, לנקות, לגרז נכון את המיסבים, צריך לסגור עם מומננטים שונים כל חלק, בדיקת מרווחים וחופשים ולפעמים לפרק פעם שנייה לכיול.
וכל הזמן הזה הרכב תופס ליפט ועובד אחד לפחות.

בקיצור,
יחס זמן עבודה/הכנסה נמוך.
בזמן הזה אפשר לעשות הרבה טיפולי עשרתלפים ברווח מהיר ופשוט.

ד ו ר ו ן
17-09-18, 16:10

הם בכלל הבינו מה זה?

amir_shai
17-09-18, 16:27
הם בכלל הבינו מה זה?רוצה לחשוב שכן

ד ו ר ו ן
17-09-18, 17:44
רוצה לחשוב שכן
אתה נותן להם את השפיל בגלל יום כיפור שבפתח?

tallevi
17-09-18, 19:00
החלפת מיסבי גלגל זו עבודה לא רווחית.

הרבה פרוק והרכבה עדינים, לנקות, לגרז נכון את המיסבים, צריך לסגור עם מומננטים שונים כל חלק, בדיקת מרווחים וחופשים ולפעמים לפרק פעם שנייה לכיול.
וכל הזמן הזה הרכב תופס ליפט ועובד אחד לפחות.

בקיצור,
יחס זמן עבודה/הכנסה נמוך.
בזמן הזה אפשר לעשות הרבה טיפולי עשרתלפים ברווח מהיר ופשוט.

מחייבים על שעות עבודה. אחלה רווח בדיוק כמו עשרתלפים, זו לא הבעיה. לפחות לא מצדם. לפי איך שאתה מתאר, זה עבודה לכל היום...נראה לך שמישהו מעמך ישראל ישלם על טיפול כזה מבלי לבכות בכל הפורומים כמה שדפקו אותו במוסך על "גירוז גלגלים"...???
יש לי דעה לגבי רמת המוסכים בארץ, שלא תטעה...אבל כשמבינים עם איזה לקוחות הם מתעסקים, אז כנראה שזה המקסימום מה שמגיע להם...- את המינימום..

אסף, שאלה טכנית לגבי ערכי המזרקים.
מה הם מייצגים בדיוק? איך ה ecm יודע לזהות סטייה ולשנות את הערך? זה משהו דומה לעקרון הערכים stft/ltft במנועי בנזין?

טל.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

נדב ש.
17-09-18, 19:46

וגם החלפת נוזל בלמים, הגה, גיר, וכו' .

ד ו ר ו ן
17-09-18, 20:48
מחייבים על שעות עבודה. אחלה רווח בדיוק כמו עשרתלפים, זו לא הבעיה.

כמעט.
כי בעשרתלפים הוא מסיים בחצי שעה במקרה הרע ועדיין יחייב אותך על שעה.

עם המיסבי גלגל זה נטו עבודה של לא מעט זמן, ודורשת הקפדה ועבודה ממש, לא פילטריםפלגיםפלטינות.

לפי איך שאתה מתאר, זה עבודה לכל היום...נראה לך שמישהו מעמך ישראל ישלם על טיפול כזה מבלי לבכות בכל הפורומים כמה שדפקו אותו במוסך על "גירוז גלגלים"...???

אני מניח שמוסך שלא מלטף כל מיסב ולא מנקה ובוחן כל חלק, זה ייקח פחות מעבודה עצמית מוקפדת.
חבר מכונאי אמר שאין סיכוי שמוסך ישקיע את תשומת הלב לפרטים הקטנים אם הוא רוצה להרוויח על עבודה כזו, וחלק מהשיטה הוא לתמחר מראש גבוה, כדי לסנן לקוחות.

בתכלס זו עבודה עם פוטנציאל לגלות באגים, ולהאריך עוד יותר את התהליך.₪

נדב ש.
17-09-18, 20:58
קישקוש. הם פשוט לא רוצים לעבוד קשה ומעדיפים את העבודה הקלה והפשוטה, מינימום השקעה וזמן ומקסימום כסף לכיס, שמנים פילטרים שלום ביי.

שעת עבודה של מוסך מורשה מכסה כמעט יומית של אותו עובד שמטפל במיסב, הם מתמחרים עבודה כזאת בלא פחות מ 3 שעות עבודה אם לא יותר, ואם יוצא יותר זה נוסף לחשבון אל דאגה.

amir_shai
18-09-18, 12:40
וגם החלפת נוזל בלמים, הגה, גיר, וכו' .
נכון. נוזל בלמים זה נראה לי ממש פשע.
אבל בדברים באלו יותר קל כי אני עוקב ומבקש להחליף לפי הוראות היצרן.

ד.א. אני לא ראיתי שיש הנחיה להחליף נוזל הגה ונוזל מצמד. מתי צריך להחליך את אלו?

- - - Updated - - -

תחפש את המספר של הקמפיין ואז תברר איתם שוב אם יש או אין הוראה.
להתעלם מהמיטה של היצרן..... כשיהיה כשל יש לך יופי של קייס לתביעה.

אסף.

מה זה מספר קמפיין?
באתר טויוטה ישראל אפשר לבדוק אם יש ריקול לפי מספר רכב. לשלי אין.

amir_shai
18-09-18, 12:45

משהו יודע/מבין אם זה מתאים גם להיילקס 2003 ?

ד ו ר ו ן
01-10-18, 22:24
הזמנתי לטובת בדיקות ומשחקים catch can מאיביי, זול למדי, נראה אחד לאחד כמו של מישימוטו (חברה רצינית) שעולה פי 5.
https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fulk% 2Fitm%2F163057830201
אסף.
זרמתי עם הרעיון..

אחרי כ-1000קמ יש כ-5cc שמן שחור במיכל.
היילקס אטמוספרי עם 670kקמ.
נסיעה ים רכב עמוס, כולל כמה ימים בשטח.

5cc זה לא נשמע הרבה, אבל זה בהחלט יוצר ג׳יפה בסעפת יניקה.
מניח שבמנועים עם אינטרקולר וטורבו, זה הרבה יותר משמעותי.
מה שכן, הצינור מהפילטר בחזרה לסעפת שקוף, והוא נראה נקי מאד, כלומר הפילטר באמת מפריד טוב.

Slowly..

zerez
01-10-18, 23:40
קניתי גם אני, בעלי-אקספרס, אבל הכבל הגיע עם CD דפוק. רואים שיש עליו קבצים, אבל אי אפשר לקרוא אותו. הדיון עם המוכר נמשך כבר חודש בלי שום פתרון.

אפשר לקבל ממישהו תוכנה שהותקנה ועובדת?רק עכשיו ראיתי, הסתדרת?
יש לי תוכנה שהתקנתי על ווינדוס 10 והיא רצה, עדיין לא חיברתי לרכב לראות אם היא מתקשרת.
אני כרגע לא בארץ אבל אוכל להעביר אותה אליך בסוף השבוע

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

ד ו ר ו ן
10-10-18, 08:57
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181010/94d73ec278a3cf302707a6763cd78bef.jpg
אחרי כ-1000קמ יש כ-5cc שמן שחור במיכל.
Slowly..

בשביל לסגור את הפינה, הנה צילום של מה שנצבר.

Slowly..

asafk
10-10-18, 13:11
איזה מיכל התקנת?

אסף.

ד ו ר ו ן
10-10-18, 15:20
איזה מיכל התקנת?

אסף.

מה שקנית.

Slowly..

JustDoB
12-10-18, 20:45

אסף.הזמנתיגם. איך מרכיבים ?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

ד ו ר ו ן
12-10-18, 20:56
הזמנתיגם. איך מרכיבים ?
Sent from my SM-G960F using Tapatalk
מנתקים את הצינור שיוצא ממכסה השסתומים ומתחבר לסעפת היניקה.
מחברים אותו לאחת הכניסות למסנן.
מושכים צינור חדש מהיציאה בפילטר אל הכניסה לסעפת יניקה, להיכן שהתחבר הצינור שניתקת.

את
הבנייה הנוספת שיש במוצר סוגרים עם בורג מתאים או צינור מקופל.

Slowly..

asafk
12-10-18, 20:57
זה שהזמנתי הגיע. החשש היחיד שלי הוא שהכניסה שלו בקוטר קטן מדי וייווצר לחץ.
עוד לא התקנתי, צריך ללמוד את הצנרת....

אסף.

asafk
12-10-18, 21:03
אגב מצאתי עוד אחד שנראה יותר רציני ועם חיבור לצינורות בקוטר גדול.

אולי אני אזמין גם אותו.

אסף.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181012/382fd7cf761d261298fa75d201c31f18.jpg

ד ו ר ו ן
12-10-18, 21:27
זה שהזמנתי הגיע. החשש היחיד שלי הוא שהכניסה שלו בקוטר קטן מדי וייווצר לחץ.
עוד לא התקנתי, צריך ללמוד את הצנרת....
אסף.
הצינורות שלו בקוטר טיפה גדול מהצינור המקורי אצלי.
אתה חושב שהספיקה שהוא מאפשר נמוכה מידי?

בנשיפה מהפה זה לא מרגיש שיש איזו הגבלה.

Slowly..

asafk
12-10-18, 22:12
הצינורות שלו בקוטר טיפה גדול מהצינור המקורי אצלי.

Slowly..

אם ככה אז זה בסדר .

אסף.

asafk
06-11-18, 18:28
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181106/63636b451be1fd655551d1896edb8437.jpg

מצאתי חיקוי שנראה קרוב למקור של provent 200. במחיר טוב.

הקו איוורור בהיילקס הוא 19 מ''מ אז המיכל הקטן שהזמנתי לא מתאים כי הוא עם כניסה ויציאה של בערך 10-11 מ''מ. בזה יש כניסה ויציאה של 25 מ''מ.

אסף.

tallevi
06-11-18, 21:34
הנה הסבר לשיפור המוטיבציה וסתם למי שעדיין לא הבין על מה אתה ממלמל שם...(תורידו מהווליום זה טיפה צווחני..)
אני הלכתי על הפתרון המקורי...

טל.

https://youtu.be/Ap1AH-9UNjU

ד ו ר ו ן
06-11-18, 21:37
אני הלכתי על הפתרון המקורי...

המקורי?
כלומר לא שינית כלום?

Slowly..

tallevi
06-11-18, 21:41
המקורי?
כלומר לא שינית כלום?

Slowly..לא לא...הפתרון המקורי האוניברסלי...

assafy
31-01-19, 21:58
מעורר את השרשור - בהסטוריית טיפולים וגם במידע שנמסר בשרשור זה לא ניכתב דבר לגבי תדירות החלפה של שמן גיר. האם מישהו יודע מה הנחיית היצרן? (הכוונה לל"ק 120)

yosss
01-02-19, 10:34
ב"לוח אחזקה מונעת" מצוין בדיקה בארבעים אלף ק"מ והחלפה בשמונים.
באותו ספר רכב בפרק של המפרטים הטכניים:" החלף את נוזל תיבת ההילוכים רק כאשר יש צורך בכך. "

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

asafk
21-06-19, 16:17
עוד דבר חדש שלמדתי.
מי שיילך לטיול לאורך הצינורית שנכנסת לחיישן map, יגיע לפילטר עגול.
הוא מלא טינופת שגורמת למנוע לעבוד פחות יעיל.

אסף.

anery
21-06-19, 17:39
עוד דבר חדש שלמדתי.

אסף.אפשר תמונה לזיהוי?

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

asafk
21-06-19, 21:36
כך נראה החלק עצמו במנוע 2.5. במנוע 3 ליטר הוא קצת שונה. הוא נמצא בצד שמאל של המנוע, בחלק האחורי עליון שלו, הכי פשוט זה ללכת עם הצינור של החיישן עד לפילטר.

אסף. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190621/136b8ef4df609fc6a14092eb18f1d39b.jpg

anery
23-06-19, 00:51
כך נראה החלק עצמו במנוע 2.5. במנוע 3 ליטר הוא קצת שונה. הוא נמצא בצד שמאל של המנוע, בחלק האחורי עליון שלו, הכי פשוט זה ללכת עם הצינור של החיישן עד לפילטר.

אסף. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190621/136b8ef4df609fc6a14092eb18f1d39b.jpgתודה אחרי פירוק המכסה מצאתי אותו בקלות.
מה החומר המומלץ לניקוי? ספרי קרבורטורים?

asafk
23-06-19, 09:54
צריך משהו שלו פוגע בפלסטיק. ספריי ניקוי בלמים בטוח יעבוד. ספריי קרבורטורים אולי קצת אלים מדי..
נקה לתוך צנצנת שנראה כמה טינופת יצא...

אסף.

assafy
23-06-19, 11:05
צריך משהו שלו פוגע בפלסטיק. ספריי ניקוי בלמים בטוח יעבוד. ספריי קרבורטורים אולי קצת אלים מדי..

אסף.

WD40 יכול גם להתאים?

anery
23-06-19, 12:32

אסף.אתמול פירקתי ובניעור ונשיפה יצאו כמה טיפות.
לפי הסימנים על הפילטר בהחלט ייתכן שהוא נוקה בטיפול קודם במוסך. היום ננסה עם ספרי קרבורטורים (לפי פורומים בחו"ל זה מומלץ).
אני רוצה לנקות גם את חיישן ה maf. האם חובה לנתק את הקונקטור? אם מנתקים האם צריך לנתק מינוס?
ההמלצה בפורומים הנל היא לנקות עם ספריי יעודי לחיישן, לא מצאתי היום בירושלים. האם ניתן לעשות עם הספרי קרבורטורים או שלא כדאי להסתכן?

asafk
23-06-19, 13:20
לא ספריי קרבורטורים.
אני מנקה חיישנים כאלה עם תרסיס ניקוי מגעים.

אסף.

anery
25-06-19, 23:52

אסף.היה ממש נקי.
כנראה שאכן במוסך ניקו בטיפול לפני שנה.
יש מישהו מאיזור ירושלים שיכול לסייע בספרי ניקוי חיישן maf?

assafy
27-06-19, 10:06
אצלי יצא מעט ג'יפה. נראה שהמנוע עובד מעט יותר חלק אבל זה בהחלט יכול להיות אפקט פלצבו.
להזיק זה לא יזיק.
אגב בתרשים צנרת הוואקום שפילטר זה שייך אליו יש צינורות ואקום שמתחברות לתחתית תושבות המנוע. לאיזה צורך ואיך זה מתפקד?
124708

anery
27-06-19, 10:37
אצלי יצא מעט ג'יפה. נראה שהמנוע עובד מעט יותר חלק אבל זה בהחלט יכול להיות אפקט פלצבו.
להזיק זה לא יזיק.
אגב בתרשים צנרת הוואקום שפילטר זה שייך אליו יש צינורות ואקום שמתחברות לתחתית תושבות המנוע. לאיזה צורך ואיך זה מתפקד?
124708מעל לפילטר של חיישן map עובר צינור נוסף שגם הוא מחובר למעין פילטר עגול עם כניסה ויציאה זו מול זו, בשכיבה (לצערי לא צילמתי). אני לא רואה אותו בתרשים. למה הוא משמש והאם נדרש ניקוי שלו?

assafy
27-06-19, 10:53
מעל לפילטר של חיישן map עובר צינור נוסף שגם הוא מחובר למעין פילטר עגול עם כניסה ויציאה זו מול זו, בשכיבה (לצערי לא צילמתי). אני לא רואה אותו בתרשים. למה הוא משמש והאם נדרש ניקוי שלו?

גם אני ראיתי אותו. הוא היה תפוס בחוזקה והיתה לי בעיה לנתק אותו אז עזבתי את זה.
לא הצלחתי למצוא את המקט שלו אבל הוא מחובר ל-EGR קונטרולר.
124709

eyalski
28-06-19, 12:54
124713

מישהו יודע איזה ערכים צריכים להיות?
אלה הנתונים מהאוטו שלי ואין שום אינדיקציה לערכים או לטווחים שהם בתחום התקין.

נדב ש.
28-06-19, 14:30
124713

מישהו יודע איזה ערכים צריכים להיות?
אלה הנתונים מהאוטו שלי ואין שום אינדיקציה לערכים או לטווחים שהם בתחום התקין.

https://www.pradopoint.com.au/forum/-150-series-discussion-the-2010-prado/engine-diesel-150-series/22471-help-injector-readings-what-do-they-mean

eyalski
29-06-19, 18:29
זה מה שיפה באינטרנט, קראתי פה וגם שם וכל אחד מפרסם את מה שהוא שמע/ראה/קרא.
אז כנראה שאין אמת אחת בדו"ח הזה או כל אחד אחר ושקוראים את תגובות האנשים מבינים שאף אחד באמת לא יודע הכול וזה בסדר גמור.
כמו שכל רופא שיקרא את תוצאות הבדיקה שלנו יפזם פזמון אחר.

בכל מקרה ממה שרוב האנשים כתבו, כנראה שיש להתייחס לכמה מהשורות באופן יותר עמוק:

12-25% :calculate load
10+- : injector volume
3+/3- : injection feedback val #1#2#3#4

אצלי באוטו זה בסדר, את הבדיקה צריך לעשות בסרק, לפחות 10 דקות מההתנעה, בטמפרטורת עבודה, בלי מזגן או עומס אחר.

התוצאות שמתקבלות אחרי 10 דקות עבודת המנוע, הן תוצאות "אמת"

eellaadd2
05-07-19, 09:34
חבר'ה רציתי לדעת אם יש לכם המלצה על תוכנה שתקרא תקלות וערכי מזרקים משהו עדכני שידע להוציא לי פלט כמו שצריך למחשב נייד.
ולדעת מה זה המיכל הזה שאסף הזמין והחבר'ה ? יש לי לנד קרוזר 2008 דיזל השאלה אם מתאים לי .

anery
10-07-19, 22:32

אסף.בלנדקרוזר הצינור יושב מתחת לאינטרקולר, ומדובר בצינור מתכת עם שני מחברי גומי, כך שאני לא רואה איך אני מחבר את ה catch can שהזמנתי.
אז או שמישהו יאיר את עיני או שיש לי אחד למכירה...

asafk
10-07-19, 22:57
אתה צריך לפרק את הצינור, ומכאן או להשתמש בקצה שלו ולהלביש עליו צינור גומי חדש, או להחליף אותו בצינורות גומי / סיליקון.

אסף.

ד ו ר ו ן
10-07-19, 23:41
בלנדקרוזר הצינור יושב מתחת לאינטרקולר, ומדובר בצינור מתכת עם שני מחברי גומי, כך שאני לא רואה איך אני מחבר את ה catch can שהזמנתי.
אז או שמישהו יאיר את עיני או שיש לי אחד למכירה...

חפש ביוטיוב, יש הרבה סרטוני הדרכה לדגמים שונים.

Slowly..

anery
11-07-19, 09:08
אתה צריך לפרק את הצינור, ומכאן או להשתמש בקצה שלו ולהלביש עליו צינור גומי חדש, או להחליף אותו בצינורות גומי / סיליקון.

אסף.הפריט שקניתי הגיע עם צינור שקוף אחד.
אתה יודע להגיד לי את קוטר הצינור הנדרש לחיבור ליציאה ממכסה השסתומים ולכניסה לסעפת היניקה (לחיבור ישיר או לחיבור לצינורות הגומי הקצרים הקיימים)?

ד ו ר ו ן
11-07-19, 09:30
הפריט שקניתי הגיע עם צינור שקוף אחד.
גם אצלי נדרשו מעט התאמות.
הצינור נשם המקורי ברכב מחובר מנק׳ א לנק׳ ב׳ וזהו.
ועכשיו אתה צריך להוסיף עוד 2 חיבורים.

ניתקתי את הצינור המקורי של הרכב והלכתי איתו ועם המפריד שמן לחנות אספקה טכנית.

שם בדקתי פיזית מול צינור גומי שמיועד לעבודות כימיות של מרסס חקלאי שיודע לעמוד בחום וכימיקלים.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190711/5722305c04df0a7b815d3071e4dc5ecb.jpgג
כינוי מרשים לצינור שעלה כמה שקלים למטר.

בגלל הבדל קטרים בין היציאה/כניסה המפריד שמן השתמשתי בחתיכת צינור קצרה בתור מתאם לאטימה (היציאה/כניסה במפריד שרכשתי בקוטר גדול יותר מהצינור של הרכב).
בחיבורים השתמשתי בבנדים.

איך אתה הולך לקבע בתא מנוע?

Slowly..

anery
11-07-19, 09:52
יש פה שני ברגים לקיבוע, נמצא מקום עם הברגה בתא המנוע.
אגב ראיתי בסרטון קיבוע של מכשיר כמו שלך בהיילקס, יושב בול עם שני ברגים.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190711/338f2a906dc00b02e92b0c8ee68609da.jpg

asafk
11-07-19, 11:50
במיכל כזה קטן - ונראה לי שקוטר הצינורותקטן מהמקורי באופן משמעותי - יש סכנה ליצירת לחץ באיוורור. זה קודם כל כדאי לבדוק לפני שמתקדמים להתקנה.

אסף.

anery
11-07-19, 11:59
במיכל כזה קטן - ונראה לי שקוטר הצינורותקטן מהמקורי באופן משמעותי - יש סכנה ליצירת לחץ באיוורור. זה קודם כל כדאי לבדוק לפני שמתקדמים להתקנה.

אסף.זה מגיע עם חיבורים 9/13/15 ממ (חיצוני) וניתן להרכיב למעלה פילטר שיכול לשחרר את הלחץ. אצרף קישור ואשמח לדעתך המלומדת.

anery
11-07-19, 12:13
זה מגיע עם חיבורים 9/13/15 ממ (חיצוני) וניתן להרכיב למעלה פילטר שיכול לשחרר את הלחץ. אצרף קישור ואשמח לדעתך המלומדת.

זה המוצר
https://www.ebay.com/itm/NEW-300ML-Aluminum-Alloy-Breather-Oil-Catch-Can-With-Filter-Reservoir-Tank-Set/202550746941?_trkparms=aid%3D111001%26al go%3DREC.SEED%26ao%3D1%26asc%3D201607271 14228%26meid%3D57b4f2110cc3408f9f095496a 4f06e70%26pid%3D100290%26rk%3D1%26rkt%3D 4%26mehot%3Dpp%26sd%3D202550746941%26itm %3D202550746941&_trksid=p2060778.c100290.m3507

- - - Updated - - -

אסף.
לפי הנתונים המיכל הזה יותר גדול מהמיכל שאתה קנית ופרסמת פה...

asafk
11-07-19, 14:25
יש מיכל אחד קטן מדי שקניתי. כשהבנתי שקוטר הכניסה שלו קטן מדי עברתי לאחר עם חיבורים גדולים.
אם יש לך כניסה של 15 מ''מ נראה בסדר - הצינור במנוע הוא בין 16 ל 19.

אסף.

anery
11-07-19, 14:58
גם אצלי נדרשו מעט התאמות.
הצינור נשם המקורי ברכב מחובר מנק׳ א לנק׳ ב׳ וזהו.
ועכשיו אתה צריך להוסיף עוד 2 חיבורים.

ניתקתי את הצינור המקורי של הרכב והלכתי איתו ועם המפריד שמן לחנות אספקה טכנית.

שם בדקתי פיזית מול צינור גומי שמיועד לעבודות כימיות של מרסס חקלאי שיודע לעמוד בחום וכימיקלים.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190711/5722305c04df0a7b815d3071e4dc5ecb.jpgג
כינוי מרשים לצינור שעלה כמה שקלים למטר.

בגלל הבדל קטרים בין היציאה/כניסה המפריד שמן השתמשתי בחתיכת צינור קצרה בתור מתאם לאטימה (היציאה/כניסה במפריד שרכשתי בקוטר גדול יותר מהצינור של הרכב).
בחיבורים השתמשתי בבנדים.

איך אתה הולך לקבע בתא מנוע?

Slowly..
דורון אתה יכול לשלוח קישור למה שהזמנת?

- - - Updated - - -

יש מיכל אחד קטן מדי שקניתי. כשהבנתי שקוטר הכניסה שלו קטן מדי עברתי לאחר עם חיבורים גדולים.
אם יש לך כניסה של 15 מ''מ נראה בסדר - הצינור במנוע הוא בין 16 ל 19.

אסף.
מה קנית בסוף, את זה עם החיבור 25 מ"מ? התקנת אותו כבר?
https://www.ebay.com.au/itm/Oil-Catch-Can-Separator-Stainless-Filter-Element-Cotton-For-ProVent-200-TD/273351156409?_trkparms=aid%3D555018%26al go%3DPL.SIM%26ao%3D1%26asc%3D57928%26mei d%3Db53a505a740a43daa2b736f134976af5%26p id%3D100005%26rk%3D3%26rkt%3D12%26sd%3D2 62531821765%26itm%3D273351156409%26pg%3D 2047675&_trksid=p2047675.c100005.m1851

ד ו ר ו ן
11-07-19, 16:55
https://www.ebay.com.au/itm/Oil-Catch-Can-Separator-Stainless-Filter-Element-Cotton-For-ProVent-200-TD/273351156409?_trkparms=aid%3D555018%26al go%3DPL.SIM%26ao%3D1%26asc%3D57928%26mei d%3Db53a505a740a43daa2b736f134976af5%26p id%3D100005%26rk%3D3%26rkt%3D12%26sd%3D2 62531821765%26itm%3D273351156409%26pg%3D 2047675&_trksid=p2047675.c100005.m1851
זה מה שיש אצלי.
ProVent 200

Slowly..

anery
11-07-19, 17:10
זה מה שיש אצלי.
ProVent 200

Slowly..
טוב זה הרולס רויס של העסק. 320 דולר אוסטרלי לפני משלוחה...

ד ו ר ו ן
12-07-19, 05:41
טוב זה הרולס רויס של העסק. 320 דולר אוסטרלי לפני משלוחה...
הנה עם עודף מ-100שח.

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fulk% 2Fitm%2F254252034612

Slowly..

תומר ב
12-07-19, 07:59
פרוונט מקורי מיוצר על ידי מאן הומל.
המחיר יקר בהרבה מהחיקויים הסיניים.
גם הסנן הפנימי צריך החלפה מדי פעם,וגם הוא יקר ולמיטב ידיעתי לא מיובא לארץ.
אצלי מותקן מקורי של מאן כבר מספר שנים. בטוח שיותר איכותי מהחיקוי הסיני. לא בטוח ששווה את הפרש המחיר לשימושים שלנו

nir.samo
12-07-19, 08:10
באיזה תדירות צריך לרוקן את זה?

Sent from my H3123 using Tapatalk

איל מ
12-07-19, 09:26
והמה הגישה הכי חאפרית לעניין הנשם (כמובן שאינני ממליץ, חיפשתי את מידת הצינור והסרטון הזה עלה):

https://youtu.be/qtBvqOONMK0

כאן כבר עשו את זה יותר מקצועי. עודפי השמן יורדים חזרה לצינור שמחזיר שמן מהטורבו למנוע (ללא לחץ):
https://www.aulro.com/afvb/projects-and-tutorials/57154-fitting-mann-hummel-provent-td5-110-a.html

האמת נמצאת כנראה איפהשהו באמצע (מצטער שזה על לנדרובר, העקרון זהה).

anery
12-07-19, 09:30
זה provent מקורי:
https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.com.au%2Fu lk%2Fitm%2F233155428205
היצרן הוא direction plus, מה זה מאן הומל?
אם החיקוי שדורון קנה שאפילו משתמש בשם של המוצר המקורי עושה את העבודה, נשמע לי סבבה.

ד ו ר ו ן
12-07-19, 11:00
פרוונט מקורי מיוצר על ידי מאן הומל.
המחיר יקר בהרבה מהחיקויים הסיניים.
גם הסנן הפנימי צריך החלפה מדי פעם,וגם הוא יקר ולמיטב ידיעתי לא מיובא לארץ.
אצלי מותקן מקורי של מאן כבר מספר שנים. בטוח שיותר איכותי מהחיקוי הסיני. לא בטוח ששווה את הפרש המחיר לשימושים שלנו
שים לב שיש הבדלים טכניים בין מה שנראה כמו המוצר של מאן, ו-ProVent, ובין החיקויים הזולים.
הם מדגישים את זה בהסבר מוצר וקל להבין על מה הם מדברים.

ProVent נחשב למותג איכותי באוסטרליה, שם שם התקנת מפריד שמן מאד נפוצה.

הקישור הראשון נראה מוצר מקורי (שיח לב להוהעלות היא 200שח עד הבית.
לא 320$..

Slowly..

תומר ב
12-07-19, 12:55
זה המוצר של mann.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190712/6bd0f727ed698661f3993a359126553c.jpg

ד ו ר ו ן
12-07-19, 14:57
זה המוצר של mann.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190712/6bd0f727ed698661f3993a359126553c.jpg
או שProVent הוא חיקוי מאד מוצלח או שיש קשר מסחרי בינהם כסוג של תת-מותג.

היצרן האוסטרלי זה לא מדבקה, יש ליין של מוצרים.

כשאתה מחפש את האוסטרלי אתה מקבל גם תוצאות של MAN וההיפך.

Slowly..

asafk
08-09-19, 21:49
הנה כזה.

אסף. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190908/9364fd6c3db29e2b0ee5a0b2382b2b8a.jpg

asafk
08-09-19, 21:53
עוד דבר חדש שלמדתי.

אסף.ג'יפה...

אסף. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190908/89e94003d85d53861a0658e8bf2f21f5.jpg

asafk
13-09-19, 09:51
ה SCV - שסתום שנמצא בתחת של במשאבת הזרקה, על צד הלחץ הגבוה, והתפקיד שלו הוא לווסת את לחץ המסילה על ידי שינוי הספיקה שיוצאת מהמשאבה דרכו למסילה. הוא נפתח ונסגר בהתאם לדרישת כמות הדלק במזרקים.
אם תסתכלו בסורק, תראו את הערך של הלחץ שהשסתום הזה אמור לדאוג שתהיה מספיק ספיקה כדי שיושג. בקצה השני של המסילה יש ווסת לחץ שמווסת גם הוא את הלחץ על ידי צמצום היציאה מהמסילה.
אם הווסת לא תקין הוא יגרום ללחץ להיות נמוך מדי. אם ה SCV לא תקין הלחץ עלול להיות גבוה מדי או לא יציב, תגובה לא יציבה לעזיבת גז או גמגום בהאצה בלי עומס.
חלק ניכר מרישרושי המזרקים מתברר, הוא האשם בהם בגלל תנודות לחץ.
יש שני סוגי שסתומי SCV. ארוך וקצר. הקצר הוא המקורי עד שנתון מסויים ולאחריו הארוך - שהוא שיפור של אותו שסתום.
אם גם אצלכם כמו אצלי מותקן שסתום קצר, אורך החיים שלו לפי החברים באוסטרליה הוא בין 170000 ל 200000 קמ. אחרי זה הוא כבר בלוי ועייף מתחילות כל מיני תופעות שאנחנו מכירים ובמוסכים לא יודעים מה לעשות איתן כי כדי לאבחן את התקלה צריך נסיעת מבחן עם הקלטת נתונים ואז רואים שהלחץ קופץ ולא יציב סביב הערך הרצוי.
תקלה 0088 היא גם תקלה אופיינית לצSCV עייף או בלוי.
כשמחליפים את הדגם הקצר, אפשר להרכיב את הארוך אבל חייבים לקנות שסתום שבא עם ספייסר מתאם וברגים ארוכים.

בתמונה מבט מלמעלה על ה SCV הקצר שאצלי בטנדר.

אסף. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190913/f6781ed72713cacc231ed89c55be6295.jpg

נדב ש.
13-09-19, 17:55
שיפוץ מנוע d4d:

125768125769125768125769125770

ד ו ר ו ן
14-09-19, 15:09
אמנם דגם אחר של היילקס, אבל סוגיית הסינון ואיכות הסולר משותפת, אפילו קריטית יותר לגבי מסילה משותפת, לכל הדיזלים החדשים.

היום החלפתי פילטר סולר ברכב.
מזה תקופה הרגשתי שמשהו עובד פחות טוב, והחלטתי להקדים את החלפת פילטר הסולר.

פילטר סולר מקורי של טויוטה, המשותף למס דגמי היילקס ולנדקרוזר.
על הרכב כ-35k קמ (אינטרוול החלפה לפי הספר 40k).

אחרי ההחלפה פתחתי את הפילטר.
זה פעם ראשונה שאני פותח פילטר דלק כזה.

קודם כל שטח הסינון מרשים, 4x400סמ.

ואז לממצאים..
נייר הסינון שחור..
ובתא הראשון אליו מגיע הסולר מהמיכל יש ממש חלקיקים קטנטנים (התא לאחר המסנן נקי).
אני מקפיד לתדלק בתחנות קבועות, למעט בטיולים ששם אין ככ בחירה.

בקיצור, גם בפעם הבאה אני נשאר עם פילטר מקורי, אם ככה נראה פילטר איכותי, מעניין מה עובר הלאה וכמה מהר נסתם פילטר סיני עלום-שם.
מרווח ההחלפה יקטן בחצי לפחות.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190914/02a350f674619e7f4b4dd762e7e37ee4.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20190914/7eb4dd2d752eb4453ee7ddf6facecb58.jpg

Slowly..

ד ו ר ו ן
14-09-19, 15:38
https://youtu.be/ik0VNBHcnMw

Slowly..

anery
14-09-19, 23:34
אמנם דגם אחר של היילקס, אבל סוגיית הסינון ואיכות הסולר משותפת, אפילו קריטית יותר לגבי מסילה משותפת, לכל הדיזלים החדשים.

היום החלפתי פילטר סולר ברכב.
מזה תקופה הרגשתי שמשהו עובד פחות טוב, והחלטתי להקדים את החלפת פילטר הסולר.

פילטר סולר מקורי של טויוטה, המשותף למס דגמי היילקס ולנדקרוזר.
על הרכב כ-35k קמ (אינטרוול החלפה לפי הספר 40k).

אחרי ההחלפה פתחתי את הפילטר.
זה פעם ראשונה שאני פותח פילטר דלק כזה.

קודם כל שטח הסינון מרשים, 4x400סמ.

ואז לממצאים..
נייר הסינון שחור..
ובתא הראשון אליו מגיע הסולר מהמיכל יש ממש חלקיקים קטנטנים (התא לאחר המסנן נקי).
אני מקפיד לתדלק בתחנות קבועות, למעט בטיולים ששם אין ככ בחירה.

בקיצור, גם בפעם הבאה אני נשאר עם פילטר מקורי, אם ככה נראה פילטר איכותי, מעניין מה עובר הלאה וכמה מהר נסתם פילטר סיני עלום-שם.
מרווח ההחלפה יקטן בחצי לפחות.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190914/02a350f674619e7f4b4dd762e7e37ee4.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20190914/7eb4dd2d752eb4453ee7ddf6facecb58.jpg

Slowly..מה המחיר לפילטר מקורי?

ד ו ר ו ן
14-09-19, 23:36
180~

Slowly..

asafk
14-09-19, 23:37
לפני משלוח 23$

אסף.

נדב ש.
14-09-19, 23:48
דורון, סתם בשביל ההשוואה(שמתי לב שגם על הפילטר המקורי כתוב מיוצר בתאילנד) פתחת פעם פילטר חלופי?
וד"א, תמיד כדאי להקדים את טווח ההחלפה למה שכתוב בספר, במיוחד ברכב שמיועד רק לטיולים ולא עושה הרבה ק"מ בשנה, לדעתי.

ד ו ר ו ן
15-09-19, 07:51
דורון, סתם בשביל ההשוואה(שמתי לב שגם על הפילטר המקורי כתוב מיוצר בתאילנד) פתחת פעם פילטר חלופי?
לא פילטר סולר, אבל בפילטר שמן ואויר היה הבדל גדול בשטח סינון.
בעבר היה כאן מי שפתח פילטרים, ״קיד״ אם אני זוכר נכון.
היו הבדלים וזה עוד לפני השאלה לגבי איכות הסינון, כי אם צריך להעביר ספיקה נתונה ושטח הסינון קטן יותר, אז משהו צריך להשתנות כדי שאותה כמות דלק/שמן תעבור, והכי קל זה שהמעבר יהיה קל יותר=פחות סינון.

וד"א, תמיד כדאי להקדים את טווח ההחלפה למה שכתוב בספר, במיוחד ברכב שמיועד רק לטיולים ולא עושה הרבה ק"מ בשנה, לדעתי.
מסכים.
הטנדר עבר להיות רכב טיולים לפני כשנתיים, וחלק מהשינוי הוא שינוי שגרת הטיפולים.

Slowly..

ד ו ר ו ן
15-09-19, 07:53
לפני משלוח 23$
אסף.
איפה?
ממה שמצאתי המחיר של הפילטר היה זול בכמה עשרות שקלים בלבד, לא חצי.
ויחד עם המשלוח הגעתי למחיר המקומי ואף יקר יותר.

Slowly..

asafk
15-09-19, 09:17
מגהזיפ.
הפילטר של הויגו אותו מקט קיים באיסוזו ושם המקורי יותר זול.

אסף.

anery
15-09-19, 09:30
מה המקט ללנד קרוזר?
בטיפול האחרון גבו ממני 195 פלוס מעמ...

Eitan_S
15-09-19, 15:59
פילטר סולר + פילטר שמן = כ 380 ש"ח באמיימה. (כולל משלוח)

הרכב- פראדו 90 .

כדאי?

fifo
28-12-20, 13:21
טוב, גם אני גיליתי שיש לי סולר בשמן מנוע.

מזרקים הוחלפו לחדשים בינואר האחרון.

משאבת סולר הוחלפה שבוע שעבר (מפירוק).

מה הצעדים הבאים שהייתם ממליצים (ל.ק 120 2009)?

Gershon
28-12-20, 15:17

באדום-מקומות איפה יכולה להיות פגישה בין סולר ושמן במנוע 1KD-FTV

fifo
28-12-20, 16:19
באדום-מקומות איפה יכולה להיות פגישה בין סולר ושמן במנוע 1KD-FTV

אצל מי בודקים?

asafk
28-12-20, 16:32
לדעתי אתה תצליח לראות בבדיקות של לחצי הזרקה.

אבל הסיבה בהחלט עשויה להיות עבודת החלפת מזרקים לא מספיק קפדנית.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

fifo
28-12-20, 16:55
לדעתי אתה תצליח לראות בבדיקות של לחצי הזרקה.

אבל הסיבה בהחלט עשויה להיות עבודת החלפת מזרקים לא מספיק קפדנית.

אסף.

לחצי הזרקה = ערכי מזרקים?
או שיש משהו נוסף לבדוק?

asafk
28-12-20, 16:59
לחץ מסילה אמיתי מול רצוי.
זה בתור התחלה.

ערכי המזרקים הם רק כמה כל מזרק מזייף.

אסף.

נדב ש.
28-12-20, 17:19

לדעתי בדיקת מחשב לא תעלה על התקלה.
סןלר עובר לשמן במצב מסויים, לרוב ב wot בגלל הלחץ הגבוה.
ככל הנראה כמו שאסף ציין עבודת החלפת המזרקים לא קפדנית ולא לפי הוראות יצרן.
הצעד הבא- פירוק של הכל שוב, בחינה מדוקדקת מה רואים, החלפת אטמים, צנרת וכו' לחדש.

Gershon
28-12-20, 17:27
אצל מי בודקים?

לא אצלי.....
תטלפן-אסביר על מה התכוונתי אל תמונה

- - - Updated - - -

הצעד הבא- פירוק של הכל שוב, בחינה מדוקדקת מה רואים, החלפת אטמים, צנרת וכו' לחדש.
1+.

asafk
28-12-20, 17:38
נדגיש - בהוראות, בהחלפת מזרקים מחליפים גם צינורות. יש מכונאים ש'חוסכים לך' יוצאים 'צדיקים' כי היצרן סתם כותב הוראות.
אבל מרוב חיסכון לא שמת לב שבין הצינור למזרק יש 'מעיכה' שיוצרת אטימה. וכיוון שהאטימה מבוססת על עיוות של המתכת אי אפשר להעביר צינור ממזרק למזרק.
גם סדר ההרכבה חשוב. הידוק ראשוני, סגירת מכסה שסתומים וחיבור מעברי הקיר, פתיחה של מכסה השסתומים והידוק סופי, ואז סגירה שוב של המכסה. מי שמדלג על שלב משלם בצינור שמאולץ למקומו ולא אוטם טוב.

ואחר כך מתלוננים על הצרפתים.....

אסף.

asafk
06-03-21, 20:00
ה SCV - שסתום שנמצא בתחת של במשאבת הזרקה, על צד הלחץ הגבוה, והתפקיד שלו הוא לווסת את לחץ המסילה על ידי שינוי הספיקה שיוצאת מהמשאבה דרכו למסילה. הוא נפתח ונסגר בהתאם לדרישת כמות הדלק במזרקים.
אם תסתכלו בסורק, תראו את הערך של הלחץ שהשסתום הזה אמור לדאוג שתהיה מספיק ספיקה כדי שיושג. בקצה השני של המסילה יש ווסת לחץ שמווסת גם הוא את הלחץ על ידי צמצום היציאה מהמסילה.
אם הווסת לא תקין הוא יגרום ללחץ להיות נמוך מדי. אם ה SCV לא תקין הלחץ עלול להיות גבוה מדי או לא יציב, תגובה לא יציבה לעזיבת גז או גמגום בהאצה בלי עומס.
חלק ניכר מרישרושי המזרקים מתברר, הוא האשם בהם בגלל תנודות לחץ.
יש שני סוגי שסתומי SCV. ארוך וקצר. הקצר הוא המקורי עד שנתון מסויים ולאחריו הארוך - שהוא שיפור של אותו שסתום.
אם גם אצלכם כמו אצלי מותקן שסתום קצר, אורך החיים שלו לפי החברים באוסטרליה הוא בין 170000 ל 200000 קמ. אחרי זה הוא כבר בלוי ועייף מתחילות כל מיני תופעות שאנחנו מכירים ובמוסכים לא יודעים מה לעשות איתן כי כדי לאבחן את התקלה צריך נסיעת מבחן עם הקלטת נתונים ואז רואים שהלחץ קופץ ולא יציב סביב הערך הרצוי.
תקלה 0088 היא גם תקלה אופיינית לצSCV עייף או בלוי.
כשמחליפים את הדגם הקצר, אפשר להרכיב את הארוך אבל חייבים לקנות שסתום שבא עם ספייסר מתאם וברגים ארוכים.

בתמונה מבט מלמעלה על ה SCV הקצר שאצלי בטנדר.

אסף. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190913/f6781ed72713cacc231ed89c55be6295.jpgאל תעמדו עם סוויצ' פתוח!!
הSCV מושך זרם כאשר הסוויצ' פתוח והנורות בדשבורד דולקות. (הקליק השני של המפתח)
במצב הזה הוא מתחמם אבל בגלל שלא זורם דרכו סולר - אין מה שיקרר אותו.
אחרי מדידות מתוך 'סקרנות הנדסית' - הוא מתחמם ממש וזה גורם נזק אמיתי לאטמים ולסליל.
אז..
אל תעמדו עם סוויצ' פתוח!!

אסף.

assafy
06-03-21, 20:50
הSCV מושך זרם כאשר הסוויצ' פתוח והנורות בדשבורד דולקות. (הקליק השני של המפתח)
במצב הזה הוא מתחמם אבל בגלל שלא זורם דרכו סולר - אין מה שיקרר אותו.
אחרי מדידות מתוך 'סקרנות הנדסית' - הוא מתחמם ממש וזה גורם נזק אמיתי לאטמים ולסליל.
אז..

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalkאני מניח שמצב acc כן אמור להיות בטוח (הדלקה של רדיו ומתח בשקע מצית).
האם פתיחת סוויצ' והמתנה של מספר שניות עד שמנורת סלילי החימום תכבה היא כן בטוחה?

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

asafk
06-03-21, 21:27
אני מדבר על זמן רב. ההמתנה לחימום סלילים ובד"נ - נדרשת ולא מזיקה.
אבל לחכות דקות ארוכות במצב הזה - נזק בטוח.

אסף.

asafk
14-08-21, 22:39
https://youtube.com/channel/UCrU9q4BP0RmGdmixPWRuo5A

asafk
14-08-21, 23:02
לגבי ה catch can

אני מפרק אותו.

כל 5000 קמ רוקנתי שמן ממנו. מה שעשיתי בפעם האחרונה זה להסתכל מקרוב על מה שהוצאתי משם. שמן. די נקי.
לא שמתי אותו שם כדי לסנן שמן נקי אלא כדי לסנן שמן מזוהם בסולר. והוא לא.
מצד שני - שמן נקי די חיובי בחיים של המנוע ונשרף טוב וגם עוזר ל'למעלה' של המנוע.
עדיין אני בחשש מסויים מבנייה של זפת בסעפת היניקה.
אבל החשש מהנזקים שעלולים להיות לאורך זמן מ'ייבוש' מוחלט של הקומה העליונה או סתימה שלו ועליית לחץ בקרטר - אני לא חי עם זה טוב.
אז אני חוזר למצב מקורי בטיפול הבא וממשיך לעקוב ולהציץ לתוך השסתום egr לראות אם יש בנייה של זפת.

אסף.

ד ו ר ו ן
14-08-21, 23:34
אבל החשש מהנזקים שעלולים להיות לאורך זמן מ'ייבוש' מוחלט של הקומה העליונה או סתימה שלו ועליית לחץ בקרטר
ייבוש של מה?
זה נכנס לסעפת וישירות לצילינדר(אחרי שמטנף אני בדרך דברים).
ייבוש של הצינור?

סתימה ועליית לחץ?
למה שתקרה סתימה?

asafk
15-08-21, 00:10
ייבוש של כל מה שמתחת למכסה שסתומים. לא שהשמן הזה באמת מיועד לשמן משהו - אבל אני מניח שלא רע שיהיה שם קצת שמן...
ולגבי הסתיימה - הסתכלתי על הרשת והיא מתחילה להיות סתומה. נכון שיש שסתום שיחרור לחץ... אבל לא יודע... אני רואה בזה סיכון.
אז בניהול הסיכונים שלי ואחרי שבדקתי איך נראה השמן - נראה לי נכון לחזור לתצורה מקורית ולהמשיך לעקוב אחרי הטינופת. אם המצב יחמיר נראה מה עושים.

אסף.

ד ו ר ו ן
15-08-21, 07:39
ייבוש של כל מה שמתחת למכסה שסתומים. לא שהשמן הזה באמת מיועד לשמן משהו - אבל אני מניח שלא רע שיהיה שם קצת שמן...
ולגבי הסתיימה - הסתכלתי על הרשת והיא מתחילה להיות סתומה. נכון שיש שסתום שיחרור לחץ... אבל לא יודע... אני רואה בזה סיכון.

אסף.
משהו לא מסתדר לי בתאור שלך.
גזים רוויי אדי שמן יוצאים ממכסה השסתומים, הלאה וחוזרים למערכת יניקת האויר.
מה שהוספת לשרשרת הוא המפריד *אחרי* היציאה התקינה ממכסה השסתומים.
אז איפה הייבוש?

לגבי הרשת,
מצוין בפרוש שצריך לנקות מידי פעם.
נראה פעם בשנה זה הרבה יותר פשוט מאשר ניקוי סעפת.

אחרי כשנה בערך, ניקיתי ע״י השרייה בבנזין, וייבוש.

איל מ
15-08-21, 08:29
הרשת מתחילה להיות סתומה.
מה סותם אותה?
אלו לא בדיוק הדברים שאתה רוצה שלא יגיעו לסעפת יניקה ולאינטרקולר?

asafk
15-08-21, 12:15
כן ולא. זו רשת בד. השמן מצטבר עליה.

אסף.

asafk
15-08-21, 12:21
דורון - האדים נכנסים ליניקה ומשם מגיעים לשסתומים. חלק משמן את הקנים שלהם ואפילו בורח למעלה. שם הוא יפגוש את שאר האדים שמגיעים מהקראנק.
ככה לפחות אני מדמיין את זה....

אסף.

ד ו ר ו ן
15-08-21, 13:35
כן ולא. זו רשת בד. השמן מצטבר עליה.

אסף.

תעבור לרשת מתכת.

זה רב פעמי.
את הבד לא שוטפים.

ד ו ר ו ן
15-08-21, 13:36
דורון - האדים נכנסים ליניקה ומשם מגיעים לשסתומים. חלק משמן את הקנים שלהם ואפילו בורח למעלה. שם הוא יפגוש את שאר האדים שמגיעים מהקראנק.
ככה לפחות אני מדמיין את זה....

אסף.

הקנים מקבלים גם שימון במקור מלמעלה.

אני מבין מה אתה אומר, נראה לי שביחס לגיפה שראיתי בפנים, וזה שיש רכבים עם מפריד מרוקי מהיצרן, ושפעם זה בכלל יצא לאויר החפשי, המפריד הוא יתרון ולא חסרון.

asafk
15-08-21, 20:05
אם הוא היה מקורי. בינתיים בתחושה שלי אני מרגיש לא נוח להתערב בתכנון של טויוטה. זה מנוע מודרני ומאוד מאוזן מבחינת פשרות. לא המנוע המכני בלחץ נמוך שאצלך. האיכות של המוצר הסיני מצויינת... אבל האם היא באמת ברמה של טויוטה? ומה יוצא שם? שמן. רק שמן. לכן אני מרגיש נוח יחסית להוריד אותו, שמן כשלעצמו לא מטריד אותי.

אסף.

ד ו ר ו ן
15-08-21, 21:47
לא מדויק.
האדים האלו מכילים זפת של שמן מחומם, ואם עדיין לא הכנסת את מצלמה לסעפת ולכיוון ה-EGR לראות מה המצב בפנים, זה הזמן.

אם מבריק ושמח, אז אין סיבה טובה למפריד.

asafk
15-08-21, 23:02
נקי ויפה. לא הייתי אומר מבריק. אבל ניקוי קל כל כמה עשרות אלפי קמ עדיף על ניקוי כבד כל מאה אלף.

אסף.

ד ו ר ו ן
21-08-21, 21:25
דורון - האדים נכנסים ליניקה ומשם מגיעים לשסתומים. חלק משמן את הקנים שלהם

כשאני חושב על זה שוב, מנגנון השימון של הקנים הוא מהצד העליון, לא מצד הסעפת.

אז אתה לא מונע מהם כלום.

ram3500
22-10-21, 16:32
1KD עם 330 אלף קמ אצלנו במשפחה 14 שנה הרכב L.C 2006 . עבר ב 2015 מזרקים טיימניג משאבת מים (כל החבילה במוסך מרכזי) הסיבה הייתה שהרכב היה נכבה וכל המנורות היו נדלקות בלוח השעונים אז הוחלט לבצע טיפול ענק .
מאז עבר טיפולים שוטפים שמן פילטר שמן וכו' במוסך ליד הכל כמובן חלקים מקוריים כולל שמן , וחלק בוצעו בעצמנו ( יש לנו עסק לצמיגים פרונטים ועוד אז שיש זמן עשינו לבד)

בחצי שנה האחרונה קרה שלאחר נסיעה נדלקת תקלת מנוע והרכב מגביל את עצמו ל 2000 טורים (מצב חירום). שחיברתי מחשב קיבלתי תקלה על EGR וסעפת יניקה-הכל פורק ועבר ניקוי יסודי .
אך התקלה המשיכה ועברה לקוד חדש 0093 שזה לחץ נמוך במסילה המשותפת.
במקביל היה לנו נזילה ממכסה שסתומים ונזילה מאזור משאבת הגה כוח ומשאבת סולר(קיווינו שלא ). הוחלט לפרק הכל ולעשות יישור קו (מגיע לנו הרכב עבר יחס מזלזל).
פורק מכסה שסתומים הוחלפו 4 אינגקטורים חדשים מקורי (1700 שקל של דנסו ,בחברה 3300 שקל לפני מעמ )כולל צינורות כמובן שיבות אטימה מצופות אלומניום ניקוי יסודי וסגירה מחדש של מכסה השסתומים BY THE BOOK. לא לפני בדיקת קומפרסיה שקיבלנו 400 PSI שזה פצצה!
פורק מיכל הסולר מהרכב (וגילנו שהצינור מילוי למיכל דלק יש בו קטע שאמור להיות גמיש אך עם השנים התייבש וניהיה בו סדק וכמו שיוצא ממנו סולר גם נכנס לכלוך =צינור חדש בחברה 680 שקל לפני מעמ חתיכה באורך 30 ס"מ) הוחלט להחליף.
המיכל עבר ניקוי יסודי כולל כל הצנרת כי גם ככה פירקנו את המשאבה כי הנזילה הגיע משם בין המשאבה לבין הקיר של הטיימינג , ולא צריך לעשות טיימינג אחרי שמפרקים משאבת סולר כי אין תזוזה של גלגלי השיניים של הטיימניג.
על הדרך ראיתי המון סירטונים של האיש המעולל אנטוני מ4X4 דיזל
https://www.youtube.com/watch?v=zX7qzVdWHXs&t=897s&ab_channel=Fourby4Diesel
על כל דבר שיש ברכבים המעולים האלה. וגילתי שיש עוד כמה דברים שצריך להחליף ולטפל כמו פקק בבלוק מנוע מתחת לסטארטר שתמיד נוזל משם שמן(גם אצלי) אז מחליפים עולה 50 שקל מקורי בחברה , אטם משאבת הגה כוח 30 שקל מקורי (כבר פירקנו)
אטם משאבת סולר 8 שקל בחברה חייב .
יצאנו לנסיעה עם הרכב (נוסע פצצה) הערכים במחשב מעולים גם של INJECTION VAL וגם של MAIN PERIOD
נשאר ביום ראשון לסגור את המשאבת סולר ומשאבת הגה כוח לבדוק שאין עוד נזילות .
ועל הדרך 2 תושבות מנוע חדשות נחליף
כרגע הוזמן גם פילטר מקורני שיכנס בין הפילטר סולר למשאבה .

אך יש התלבטות להמשך.
א. האם התקלה תחזור?
ב. האם להחליף את הSCV (אחראי ל הנתונים של הלחץ הגבהה למסילה עולה 1800 שקל בחברה ? המשאבה מפורקת עדיין.
ג. האם לנקות את הפילטר פלסטיק הקטן שמתחבר לחיישן ה MAP ממה שהבנתי גם גורם לזיופים בלחצים ?
ד.מי עשה סרוויס לגיר ונשאר בחיים לספר? כי אנטוני מהסרטונים עושה את זה כל 50 אלף קמ לרכבים מסויימים ואצלי לא עשו 300 אלף ...

אחרון חביב :
הגורם הישיר לצרות במנועים זה אנחנו האנשים . חוסר טיפול וזילזול מגיע למצב כזה . חייב ללמוד ולחקור והכי חשוב לדרוש טיפול ראוי (ולבדוק את המוסך) . לבקש טבלת טיפולים ומה עושים בכל ק"מ או זמן . ואם אין אני נעזרתי בלקרוא בפורום המעולה הזה ולמדתי מלא!!!
תודה לכולם! תענוג !

asafk
22-10-21, 16:39
קודם כל - כן. תחליף scv. אם יש את הסוג הקצר ימיו ספורים בקילומטרז' הזה. הוא חלק ממערכת ההזרקה ובדיוק כמו המזרקים גם הוא אחראי ללחץ הזרקה.
מעבר לזה, פירטת עוד כמה נקודות מועילות. תודה.
לגבי המסנן המיקרוני - מיותר לדעתי. המסנן המקורי של טויוטה הוא מסנן מיקרוני. אם כבר - מסנן גס עם מפריד מים בין המיכל למסנן המקורי. אני קניתי כזה ובסוף לא הרכבתי. הדלק בארץ מספיק נקי..... וכשהיו לי בעיות חוזרות של מים בדלק ולכלוך - זה היה בגלל חוסר אטימה במיכל ולא בגלל איכות הדלק.

אסף.

-->