PDA

צפייה בגרסה מלאה : גרנד ויטרה אקסטרייל או פאת'פיינדר?

עידן קלו
29-07-18, 09:58
שלום לכולם,

חושב על לקנות אחד מהרכבים הנ"ל ומתלבט. לא מחפש רכב שטח מפלצת (כמו שהבנתם לפי סוגי הרכבים) שיעבור כל מכשול, הקריטריונים החשובים הם: אמינות, צריכת דלק, חלקים ושיפורים זמינים במידה וארצה, ויכולת שטח סבירה + (לא מתכנן לעבור בכל מיני מקומות מאתגרים רק לצורך הלעבור בהם, יותר בכיוון של טיולי שטח רגועים יחסית עם המשפחה והילדים ואם נגיע למקום שדורש עבירות קצת מעבר למה שהג'יפונים של היום יכולים לתת- אז שלא נצטרך לפרסס, בקיצור שבילים +).

מדבר על שנתונים של בין 2009 ל-12-13 כזה, לפי מה שהבנתי עד כה הפאת'פיינדר בליגה מעל הגרנד ויטרה ואקסטרייל מבחינת יכולת שטח.

אשמח להמלצות, חוות דעת כלליות מאנשים שהיה להם אחד מהרכבים הנ"ל וגם מאנשים שמכירים ויכולים לתת עצה.

תודה:)

erezgur
29-07-18, 10:33
ברוך הבא,

כדי לנסות למקד אותך - נסה לענות בפירוט על כל השאלות המופיעות באשכול הדביק בראש הפורום - זה יעזור כאן לאנשים להבין טוב יותר מה מתאים לך.

לי יש הערה קבועה - בכל שרשור התלבטות שהכותרת שלו היא "מתלבט בין רכבי שטח X, Y ו-Z" בסוף דנים בדגמים שונים לגמרי... כאשר אתה מתחיל לענות על השאלות שבשרשור הדביק ואח"כ מתייחס להערות ולשאלות של מי שמנסה לסייע - נפתחות עוד אופציות ונעלמות אופציות אחרות שחשבת עליהן...

ותשובה עניינית קצרה - האקסטרייל לא דומה בכלל לפאתפיינדר או לגרנד ויטרה מבחינת יכולות השטח (וגם לא רואים אותו בכלל בטיולי שטח), בגרנד ויטרה יהיה זול יותר (משמעותית) לתחזוקה הפאת'פיינדר מרווח ומתאים יותר למשפחה עם ילדים וציוד...

גיא
29-07-18, 10:38
אני חושב ש ניסאן אקסטרייל זה סוג של דאסטר אוטומטי .. לא ?
יש מצב גם שהנעילות יתאימו.

erezgur
29-07-18, 10:45
שים לב שהוא מדבר על 2009.. לא רואה דימיון לדסטר אבל איני בקיא במפרט הטכני.

גיא
29-07-18, 11:22
שים לב שהוא מדבר על 2009.. לא רואה דימיון לדסטר אבל איני בקיא במפרט הטכני.

למיטב הבנתי דאסטר 2009 ( שלא יובא לארץ ) וניסן אקסטרייל זה סוג של אותו אוטו אחד לואוו קוסט ואחד ביקר .. ( אפילו הכפתור של ה 4X4 זה בדיוק אותו כפתור ) הדאסטר אז האוטומטי היה פלנטרי 4 הילוכים ורק בבנזין מנוע 2.0 ל ולמרות שאני לא בטוח אני חושב שגם רנו קוללוס זה אותו דבר.

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000385580

בכתבה הזאת למשל מצויין לגבי 4X4 אותם דברים שיש בדאסטר 2014 שלי ..

עידן קלו
31-07-18, 12:55
ברוך הבא,

כדי לנסות למקד אותך - נסה לענות בפירוט על כל השאלות המופיעות באשכול הדביק בראש הפורום - זה יעזור כאן לאנשים להבין טוב יותר מה מתאים לך.

לי יש הערה קבועה - בכל שרשור התלבטות שהכותרת שלו היא "מתלבט בין רכבי שטח X, Y ו-Z" בסוף דנים בדגמים שונים לגמרי... כאשר אתה מתחיל לענות על השאלות שבשרשור הדביק ואח"כ מתייחס להערות ולשאלות של מי שמנסה לסייע - נפתחות עוד אופציות ונעלמות אופציות אחרות שחשבת עליהן...

ותשובה עניינית קצרה - האקסטרייל לא דומה בכלל לפאתפיינדר או לגרנד ויטרה מבחינת יכולות השטח (וגם לא רואים אותו בכלל בטיולי שטח), בגרנד ויטרה יהיה זול יותר (משמעותית) לתחזוקה הפאת'פיינדר מרווח ומתאים יותר למשפחה עם ילדים וציוד...

תודה על התגובה, הנה המידע המבוקש:

תקציב- לקניית הרכב בלבד עד 80-70 אלף. מסוגל להתמודד עם תיקונים של כמה אלפי שקלים פעם בכמה שנים – הכוונה לבלאי ולא לשיפורים עצמם.
גודל הרכב- זוג +2 ובהמשך אולי 3, יש כלבה קטנה בנוסף. לא מתכנן טיולים של כמה ימים לרוב עם לינה בשטח וכו', רוב הטיולים יהיו טיולי יום.
נסיעה שנתית ותחזוקה - הרכב צריך לשמש גם ביום-יום כרכב פרטי, מאמין שסביבות 15-20 אלף בשנה מתוכם כ-10% אולי שטח. הטיפולים יעשו במוסכים בלבד.
אופי השימוש – בעיקר שבילים אבל לא רוצה להגיע למקום שבו צריך לפרסס כי הרכב "רך" מידי, באותה נשימה לא מתכוון לעלות כל מידי מדרגות סלע ודרדרת אבנים בנגב. היה לי בעבר גימיני טיילתי איתו בעיקר בגולן ובגליל, נתקענו רק פעם אחת ביום גשום במיוחד בבוץ טובעני.
העדפות – גיר אוטומט אבל אפשר גם ידני, מנוע אפשר בנזין או דיזל רק מעדיף שיהיה חסכוני כמה שיותר, גיל הרכב עד 6-7 שנים, לא מעוניין ברכבים מתחילת המילניום וכו' שיהיו יותר במוסך מאשר בבית.

amitaikl
31-07-18, 13:39
גרנד ויטרה.
גם כשיצטרף השלישי יהיה מקום :)
התחזוקה השוטפת היא פרייבט + 10%
הגבהה ומיגון יקחו אותך למרבית המסלולים בארץ
הרבה יותר נוח להסתובב איתה בעיר

לי הפאת'פיינדר הרגיש קצת כמו בהמה מבחינת התמרון

גיא
31-07-18, 13:45
תודה על התגובה, הנה המידע המבוקש:

תקציב- לקניית הרכב בלבד עד 80-70 אלף. מסוגל להתמודד עם תיקונים של כמה אלפי שקלים פעם בכמה שנים – הכוונה לבלאי ולא לשיפורים עצמם.
גודל הרכב- זוג +2 ובהמשך אולי 3, יש כלבה קטנה בנוסף. לא מתכנן טיולים של כמה ימים לרוב עם לינה בשטח וכו', רוב הטיולים יהיו טיולי יום.
נסיעה שנתית ותחזוקה - הרכב צריך לשמש גם ביום-יום כרכב פרטי, מאמין שסביבות 15-20 אלף בשנה מתוכם כ-10% אולי שטח. הטיפולים יעשו במוסכים בלבד.
אופי השימוש – בעיקר שבילים אבל לא רוצה להגיע למקום שבו צריך לפרסס כי הרכב "רך" מידי, באותה נשימה לא מתכוון לעלות כל מידי מדרגות סלע ודרדרת אבנים בנגב. היה לי בעבר גימיני טיילתי איתו בעיקר בגולן ובגליל, נתקענו רק פעם אחת ביום גשום במיוחד בבוץ טובעני.
העדפות – גיר אוטומט אבל אפשר גם ידני, מנוע אפשר בנזין או דיזל רק מעדיף שיהיה חסכוני כמה שיותר, גיל הרכב עד 6-7 שנים, לא מעוניין ברכבים מתחילת המילניום וכו' שיהיו יותר במוסך מאשר בבית.

לגמרי דאסטר ... אין לך מה להתלבט בכלל.
אין שאלה מבחינתי.

Sent from my iPhone using Tapatalk

עידן קלו
01-08-18, 13:30
גרנד ויטרה.
גם כשיצטרף השלישי יהיה מקום :)
התחזוקה השוטפת היא פרייבט + 10%
הגבהה ומיגון יקחו אותך למרבית המסלולים בארץ
הרבה יותר נוח להסתובב איתה בעיר

לי הפאת'פיינדר הרגיש קצת כמו בהמה מבחינת התמרון

ואיך הוא מבחינת דלק? שתיין? אגב, יש גרנד ויטרה 7 מקומות גם?

- - - Updated - - -

לגמרי דאסטר ... אין לך מה להתלבט בכלל.
אין שאלה מבחינתי.

דאסטר היה בהתחלה ברשימה אבל אני קצת חושש ממנו, אני חבר בקבוצה של קהילת דאסטרים בארץ ורואה לא מעט פוסטים שם שגורמים לי לפחד ללכת עליו לדוגמה כל מיני נורות מוזרות ומסתוריות שנדלקות פתאום לאנשים (ברכב חדש אתה לא מצפה שנורות בדיקת מנוע ידלקו פתאום וזה בעיה גם שחוזרת על עצמה הרבה בקבוצה הזאת ולא רק בדאסטרים), או תלונות על זה שהמזגן לא מספיק חזק ובכללי הרבה דברים קטנים/גדולים כאלה שקצת גורמים לי להרגיש כמו "שפן ניסיונות" אם אני אלך עליו, ולא ממש בא לי.

amitaikl
01-08-18, 14:05
ואיך הוא מבחינת דלק? שתיין? אגב, יש גרנד ויטרה 7 מקומות גם?

לשני חברים יש GV 2008 + 2011. מדווחים על 1:9 או 1:10.
לי היה GV XL7 שנת 2005 עם גז. היה עושה 1:9 על בנזין ו1:8 על גז. זה השנתון האחרון עם סרן חי מאחורה. הבנתי כי הובאו כאלו גם עם 7 מקומות (כפי שהשם רומז), לי הופיע ברישיון 1+4.
XL7 משנתונים מאוחרים יותר הגיע בוודאות עם 7 מקומות. עם זאת עם מתלה נפרד ולא ידוע לי אם היה עם הילוך כח. כמה כאלו שראיתי על הכביש לא נראו מתאימים במיוחד לשטח.

גיא
01-08-18, 14:29
אני חבר באותן קבוצות כנראה ... ושני מתלוננים מכמה אלפי מכוניות על הכביש. זה לא בדיוק שפן נסיונות ;). אבל ... מה שטוב לך.

ראיתי היום איקס7 עם פתק. אם זה מעניין אותך אני יכול לנסות לקחת ממנו מספר טלפון.

מעבר לשם שלו. האוטו יהיה פחות בכל פרמטר אפשרי מדאסטר ;). לדעתי האישית.

נמרוד
01-08-18, 14:53
120595

* במקום Vietnam יש לקרוא "דאצ'יה דאסטר"

גיא
01-08-18, 15:12
120595

* במקום Vietnam יש לקרוא "דאצ'יה דאסטר"

ומה בדרישות של פות"ש לא מתאימות לדאסטר , נמרוד ?

ומה בלא רוצה להיות שפן נסיונות לא מצדיק תשובה ? .. האוטו פה כבר 4 שנים ובעולם 10 שנים .. להגיד שמי שקונה אותו הוא שפן נסיונות .. זה לא ממש בדיוק נכון. אני לא דוחף דאסטרים ואני לא מקבל פרמיה על זה. פעם ב .... מגיע מישהו שהדרישות שלו מתאימות ואז אני אומר את שלי. אני כן נותן את הדיעה שלי שמבוססת על נסיון אישי. לא על שמועות.

חשבתי שזה הרעיון של הפורום למתחילים .. ושל מחפשי "מה לקנות" ...

*** או שלא הבנתי את המים הזה לחלוטין ***
============================

assafy
02-08-18, 00:44
פאת'פיינדר הוא בקטגוריה של הSUV כביש שטח הגדולים. ככזה יתן לך יכולות שטח גבוהות בהרבה מיתר האפשרויות שציינת. גם המחירון שלו בתור משומש מאוד אטרקטיבי מול המיתחרים. מצד שני דרישות העבירות שלך די נמוכות אז אולי יתאים לך רכב רך וקטן יותר.
גרנד ויטארה מהדור האחרון ששווק הוא מעין יצור כלאיים. יש לו מיבנה של ג'יפון וגובה די נמוך אבל כן יש לו הילוך כח שמאפשר לו לעבור הרבה מסלולים. עדיין במסלולים היותר אתגריים הוא יהיה החוליה החלשה. גם צריכת הדלק שלו די מאכזבת כפי שצויין מול המימדים הדי קומפקטיים שלו. עדיין זו יכולה להיות בחירה טובה עבורך.
לגבי ניסאן אקסטרייל אני לא רואה כל כך עדיפות מול רכבים כגון סובארו פורסטר. אין לו הילוך כח. אמנם קראתי פעם שבתור ג'יפון יש לו עבירות לא רעה אבל הוא מאד מאד נדיר. גם פאת'פיינדר זה לא מהרכבים הנפוצים אבל אקסטרייל מדור קודם רואים מעט מאוד. למה אתה מתמקד על הרכב הזה?

עידן קלו
03-08-18, 10:16
פאת'פיינדר הוא בקטגוריה של הSUV כביש שטח הגדולים. ככזה יתן לך יכולות שטח גבוהות בהרבה מיתר האפשרויות שציינת. גם המחירון שלו בתור משומש מאוד אטרקטיבי מול המיתחרים. מצד שני דרישות העבירות שלך די נמוכות אז אולי יתאים לך רכב רך וקטן יותר.
גרנד ויטארה מהדור האחרון ששווק הוא מעין יצור כלאיים. יש לו מיבנה של ג'יפון וגובה די נמוך אבל כן יש לו הילוך כח שמאפשר לו לעבור הרבה מסלולים. עדיין במסלולים היותר אתגריים הוא יהיה החוליה החלשה. גם צריכת הדלק שלו די מאכזבת כפי שצויין מול המימדים הדי קומפקטיים שלו. עדיין זו יכולה להיות בחירה טובה עבורך.
לגבי ניסאן אקסטרייל אני לא רואה כל כך עדיפות מול רכבים כגון סובארו פורסטר. אין לו הילוך כח. אמנם קראתי פעם שבתור ג'יפון יש לו עבירות לא רעה אבל הוא מאד מאד נדיר. גם פאת'פיינדר זה לא מהרכבים הנפוצים אבל אקסטרייל מדור קודם רואים מעט מאוד. למה אתה מתמקד על הרכב הזה?

דבר ראשון תודה על התשובה. סתם מחיפוש כללי באינטרנט קראתי שיש לו יכולת שטח יחסית לא רעה (כמובן בהשוואה לקטגוריה), כפי שציינת, וגם שצריכת הדלק שלו עדיפה על שאר האופציות אז חשבתי לקחת אותו גם בחשבון, אבל אני מקבל את הרושם שהוא לא כל כך מתאים ויותר בשביל ההרגשה והפוזה ופחות בשביל הפרקטיקה.

עידן קלו
03-08-18, 10:22
אני חבר באותן קבוצות כנראה ... ושני מתלוננים מכמה אלפי מכוניות על הכביש. זה לא בדיוק שפן נסיונות ;). אבל ... מה שטוב לך.

ראיתי היום איקס7 עם פתק. אם זה מעניין אותך אני יכול לנסות לקחת ממנו מספר טלפון.

מעבר לשם שלו. האוטו יהיה פחות בכל פרמטר אפשרי מדאסטר ;). לדעתי האישית.

תודה על התגובה.
האם אתה רכשת דאסטר חדש? או יד שנייה? מעניין אותי לדעת איך הם בשוק יד שנייה? כלומר דאסטר של 3-4 שנים על הכביש. דבר נוסף, אין לו סרנים חיים או הילוך כוח וכו' בגדול רק 4*4 הופך אותו למועמד לשטח, אני לא כל כך מוצא הבדל בינו לבין סובארו XV למשל מבחינה זאת וסובארו XV זה רכב שבילים עדינים בלבד, אז האם לדעתך יש הבדל ביניהם בשטח?

גיא
03-08-18, 10:43
תקרא את המבחן שעשה דרור פה באתר. השוואה בין הדאסטר והסובארו. ההבדלים הם גדולים.
צריכת דלק. גיר. מרווחי גחון וזויות. צמיגים אפשריים .. ואפילו נעילת דיפ׳ ... כל אלו לטובת הדאסטר.
לטובת הסובארו זה נוחות ופאר ..

יש לנו גם סובארו במשפחה. נהגתי עליה לא מעט.

אני קניתי יד שניה. מתברר שהדיזל 4/4 נחטפות. הדיזל רובוטי נחטפות. הבנזין פחות למיטב הבנתי.

ההבדלים בין הרמה של הדאסטר והאיקס וי מול פאט׳פיינדר וכו׳ שהם פחות .. פחות שטח. פחות פוזה ופחות הוצאות.

אם רמת יכולת השטח הנדרשת לפי מה שכתבת .. מאפשרת ללכת על רכב פחות. אז דאסטר עדיף על איקס וי. אם אתה מחפש רמת שטח יותר גבוהה אז תצטרך ללכת על הביוקר ;)

assafy
03-08-18, 10:57
דבר ראשון תודה על התשובה. סתם מחיפוש כללי באינטרנט קראתי שיש לו יכולת שטח יחסית לא רעה (כמובן בהשוואה לקטגוריה), כפי שציינת, וגם שצריכת הדלק שלו עדיפה על שאר האופציות אז חשבתי לקחת אותו גם בחשבון, אבל אני מקבל את הרושם שהוא לא כל כך מתאים ויותר בשביל ההרגשה והפוזה ופחות בשביל הפרקטיקה.גילוי נאות שאני לא מכיר באמת את האקסטרייל. גם אני קראתי בעבר שיש לו יכולת שטח יחסית לקטגוריה לא רעה. פשוט הוא די נדיר ולא נראה לי שיהיה לך מבחר גדול ואולי גם מוסכניקים פחות יכירו אותו.
דווקא בחו"ל ראיתי יותר כאלה.

גיא
03-08-18, 11:06
https://youtu.be/vin2Lb1QPhA

erezgur
03-08-18, 11:12
תודה על התגובה.
האם אתה רכשת דאסטר חדש? או יד שנייה? מעניין אותי לדעת איך הם בשוק יד שנייה? כלומר דאסטר של 3-4 שנים על הכביש. דבר נוסף, אין לו סרנים חיים או הילוך כוח וכו' בגדול רק 4*4 הופך אותו למועמד לשטח, אני לא כל כך מוצא הבדל בינו לבין סובארו XV למשל מבחינה זאת וסובארו XV זה רכב שבילים עדינים בלבד, אז האם לדעתך יש הבדל ביניהם בשטח?

צ'מע.... הרמת להנחתה.

תכין לך כוס קפה, בעצם גם בקבוק בירה קרה, אח"כ שב לקרוא את השרשור המפלצתי של גיא והדאסטר שלו

הנה, אחסוך לך אפילו את החיפוש הקליל - http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/100553-%D7%93%D7%90%D7%A1%D7%98%D7%A8-%D7%98%D7%95%D7%91-%D7%90%D7%95-%D7%A8%D7%A2-%D7%9C%D7%A9%D7%98%D7%97

-->