PDA

צפייה בגרסה מלאה : חדירת אבק דאסטר דיזל 4X4 2015

efi33
29-07-18, 20:55
היי ,
אפתח בזה שהבנתי את מקור השם DUSTER בעברית צחה "אבקתי"
לאחרונה נתקלתי בתופעה דיי מבאסת אחרי טיול שטח פשוט מרגישים מחנק של אבק ברכב - הבנתי שאני לא היחיד.
זה משהו שלא סבלתי בעבר או שלא היה מורגש כמו בחודשי הקיץ + היותי דרומי .
בקבוצה של דאצ'יה מישהו סיפר שהוא גם סובל מהתופעה וזה צץ לו לאחר תיקון נזילה מהמזגן .
אני גם עברתי תיקון נזילה של המזגן אבל לא פרקו לי את הדשבורד אלה רק מירכזו את הגומיה כך שלא ככ מצליח להבין כיצד זה יכול לגרום לחדירה שכזו אבל זה מודל שמתלבש היטב עם התופעה .
בעבר פרקתי את הרדיו והכל היה שם מטונף מאבק כך שאין לי מושג מה הסרט של הרכב
ניסיתי לאטום את כל החלק התחתון בתא הנהג ממש כמו במלחמת המפרץ אבל זה כוסות רוח למת
הרכב יצא מאחריות אבל אשמח לעצות ...
מאוהב ברכב אבל חייב למצוא פתרון לדרעק הזה
מודה מראש לעונים ....

asafk
29-07-18, 20:58
אם זה עוזר, היה לי מגאן הצ'בק שהיתה לה אותה בעיה. בנוסף נכנסו מים לבגאז', אבל זה היה קורה רק כשיורד גשם או בשטיפה. כיוון שמדובר בקרובי משפחה, אציין שהבעיה נפתרה עם כיוון החלק של הטריקה של הבגאז'.

אסף.

efi33
29-07-18, 21:04
אם זה עוזר, היה לי מגאן הצ'בק שהיתה לה אותה בעיה. בנוסף נכנסו מים לבגאז', אבל זה היה קורה רק כשיורד גשם או בשטיפה. כיוון שמדובר בקרובי משפחה, אציין שהבעיה נפתרה עם כיוון החלק של הטריקה של הבגאז'.

אסף.

אני אבדוק את זה - האמת שהמון אבק מצטבר מסביב לדלת האחורית אבל אין חדירה של מיים והכל נסגר היטב
תודה !

גיא
29-07-18, 21:49
תבדוק שלא חסר לך הפילטר מזגן.

אצלי לא נכנס כל כך אבק פנימה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

זיף
29-07-18, 22:50
היי ,
אפתח בזה שהבנתי את מקור השם DUSTER בעברית צחה "אבקתי"
לאחרונה נתקלתי בתופעה דיי מבאסת אחרי טיול שטח פשוט מרגישים מחנק של אבק ברכב - הבנתי שאני לא היחיד.
זה משהו שלא סבלתי בעבר או שלא היה מורגש כמו בחודשי הקיץ + היותי דרומי .
בקבוצה של דאצ'יה מישהו סיפר שהוא גם סובל מהתופעה וזה צץ לו לאחר תיקון נזילה מהמזגן .
אני גם עברתי תיקון נזילה של המזגן אבל לא פרקו לי את הדשבורד אלה רק מירכזו את הגומיה כך שלא ככ מצליח להבין כיצד זה יכול לגרום לחדירה שכזו אבל זה מודל שמתלבש היטב עם התופעה .
בעבר פרקתי את הרדיו והכל היה שם מטונף מאבק כך שאין לי מושג מה הסרט של הרכב
ניסיתי לאטום את כל החלק התחתון בתא הנהג ממש כמו במלחמת המפרץ אבל זה כוסות רוח למת
הרכב יצא מאחריות אבל אשמח לעצות ...
מאוהב ברכב אבל חייב למצוא פתרון לדרעק הזה
מודה מראש לעונים ....

"אבקן" נראה לי יותר קליט :p

efi33
29-07-18, 23:50
תבדוק שלא חסר לך הפילטר מזגן.

אצלי לא נכנס כל כך אבק פנימה.

בדקתי את הפילטר נראה נקי על פניו , הבית פילטר מאובק אבל נראה ברמה סבירה יחסית (מצורף תמונה)
הכנסת הפילטר קצת בעייתית צריך לכופף אותו בצורה שיחליק פנימה ....

תודה גיא

גיא
30-07-18, 07:02
תבדוק גם מהחור של ההגה.
יש בדאסטר מין פלסטיק רך ונשבר בצבע חקי שמכסה את החומר בידוד שנשבר לו לאיתו ...

ד ו ר ו ן
30-07-18, 07:12
אני אבדוק את זה - האמת שהמון אבק מצטבר מסביב לדלת האחורית אבל אין חדירה של מיים והכל נסגר היטב
תודה !
החלק האחורי של הרכב יוצר בהרבה מקרים לחץ שלילי מאחורי הרכב ושאיבת אבק פנימה דרך הדלת האחורית.

תבדוק טוב את הגומיות סביב הדלת, ואת כוונון הסגירה.
מספיק סדק כדי שישאב הרבה אבק.

efi33
30-07-18, 09:10
תבדוק גם מהחור של ההגה.
יש בדאסטר מין פלסטיק רך ונשבר בצבע חקי שמכסה את החומר בידוד שנשבר לו לאיתו ...

זהו שזה הדבר הראשון שזיהיתי וחסמתי אותו היטב !
זה לא מקור הבעיה ...

JustDoB
31-07-18, 20:06
החלק האחורי של הרכב יוצר בהרבה מקרים לחץ שלילי מאחורי הרכב ושאיבת אבק פנימה דרך הדלת האחורית.

תבדוק טוב את הגומיות סביב הדלת, ואת כוונון הסגירה.
מספיק סדק כדי שישאב הרבה אבק.+1
שים סביב הגומיה של תא המטען שמן, סע בכורכר זמין, ותגלה אם ואיפה שם נכנס אבק.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

efi33
03-08-18, 12:44
120607

משום מה נראה שהחדירה היא מהמזגן אבל מאיפה לעזאזל ...?

ד ו ר ו ן
03-08-18, 12:45
יש מצב שאתה נוסע בשטח על מצב אוורור חיצוני?

efi33
03-08-18, 12:58
אני לא ! אבל יש משהו במזגן שטרם עליתי עליו ...
השבוע נסעתי בשטח פודרה בדרכי לאצטדיון טרנר דרך השטח :) ומשום מה שכחתי את המזגן על חיצוני ולמען האמת לא הרגשתי חזק את האבק , יכול להיות שיש משהו בסירקולציה הפנימית ששואבת אבק מאיפה שהו ...

ד ו ר ו ן
03-08-18, 15:16
או שהאטימה בתריס הפנימי לא טובה.

פילטר מזגן סתום/קרוע.

מה עם הגומיות מאחור, בדקת?

efi33
04-08-18, 07:41
או שהאטימה בתריס הפנימי לא טובה.

פילטר מזגן סתום/קרוע.

מה עם הגומיות מאחור, בדקת?

כן , בדקתי את הגומיות מאחור הכל תקין ואין רמז לאבק בתא המטען

בנצי4000
01-09-18, 23:12
הי
יש לי דאסטר דיזל 4X4 2015
יש לי את אותה בעייה של חדירת אבק, מבדיקות בתוך/סביב האוטו לא ראיתי אבק שהצתבר כולל בדלת האחורית. אבל באחד הנסיעות בשביל פודרה רציני ראיתי בזווית העין שנכנס אבק מהפתח של המזגן כאשר המזגן עם סרקולציה פנימית. עדיין לא מצליח להבין מאיפה בדיוק הכניסה
אם משהוא עלה על זה אשמח שתשתפו!

efi33
03-09-18, 18:09
לדעתי יש מצב שהתריס\מטקה שמשנה את כניסת האויר בין סירקולציה פנימית לחיצונית השתחחרה או משהו דומה ופשוט לא משנה מצב
ואז תמיד נרגיש יניקת אבק בנסיעה בשטח . השאלה מה נצרך כדי לוודא דבר כזה ? אין לי שמצ של מושג אבל זה נשמע לא פשוט
חייבים פתרון - בנסיעה ללא מזגן האבק מורגש מעט מאד ...

בנצי4000
08-09-18, 11:21
לדעתי יש מצב שהתריס\מטקה שמשנה את כניסת האויר בין סירקולציה פנימית לחיצונית השתחחרה או משהו דומה ופשוט לא משנה מצב
ואז תמיד נרגיש יניקת אבק בנסיעה בשטח . השאלה מה נצרך כדי לוודא דבר כזה ? אין לי שמצ של מושג אבל זה נשמע לא פשוט
חייבים פתרון - בנסיעה ללא מזגן האבק מורגש מעט מאד ...

אצלי ברכב בוודאות התריס עובד (אני שומע את התריס זז וגם הרעש של האוויר משתנה בהחלפת מצב). אולי המערכת מיוצרת מראש עם כינסה מבחוץ אחרי התריס?!

נדב ש.
08-09-18, 11:31
זה נקרא "מדפים", יש מצב שהם עובדים ומשנים ממצב אחד לשני, אבל כנראה שלא סוגרים עד הסוף או שפשוט מדובר בפלסטיקה ש"לא משהו", בלאי וכו' ואז גם לא אוטמת טוב.

PW
08-09-18, 13:27
אני מודה שאני לא מבין את השרשור הזה
:-)

efi33
08-09-18, 19:05
אני מודה שאני לא מבין את השרשור הזה
:-)

אם היית מצטרף אלי היום לטיול היית מבין , פשוט אבק שחודר לחלל הרכב עד כדי אף סתום :( וזה קורה בזמן עבודה של המזגן

shachar
08-09-18, 20:25
יש אפשרות לחסום (זמני) את הכניסה החיצונית של המזגן?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

-->