PDA

צפייה בגרסה מלאה : הנטר לפתע לא סוחב. המלצה על מקום לדיאגנוסטיקה

bttt
01-08-18, 11:19
האנטר 4X4 ידני 2007 מתקשה לסחוב בעליות ובתאוצה. בכל הילוך מעל השני הרכב מתקשה לעבור את ה 2000 סלד. אין הודעות שגיאה. הרכב גם אוכל דלק יותר מהרגיל ויש ריח שונה באזור האגזוז. ביקרתי כבר בשני מוסכים שונים של מיצובישי ואין להם מושג כי המחשב מראה שהכל תקין.

האם יש פה מישהו שיכול להמליץ על מקום שבאמת מבין במכונאות ויכול לנסות לאתר את מקור הבעיה? אני חושד או בבעיה במערכת הטורבו או בממיר הקטליטי (זו נראית לי האופציה היותר סבירה בגלל הריח).

אשמח להמלצות או תובנות.

אני מאזור אשדוד.

תודה

thebips
01-08-18, 13:22
מין הסתם ימליצו לך ללכת לדיזל השרון בנתניה

asafk
01-08-18, 13:27
החשוד המיידי והעיקרי כיוון שאף תקלה לא דולקת הוא שסתום egr תקוע והצטברות פיח. מתאים לכל הסימפטומים שכתבת.

אסף.

אמיר ב.א
01-08-18, 15:31
מה שאסף אמר ...

במיוחד אם הרכב עם קילומטרז' גבוה.

bttt
02-08-18, 02:15
החשוד המיידי והעיקרי כיוון שאף תקלה לא דולקת הוא שסתום egr תקוע והצטברות פיח. מתאים לכל הסימפטומים שכתבת.

אסף.

תודה. אז מה עושים? מנקים? מחליפים? קונים קיט שמבטל אותו?

asafk
02-08-18, 07:38
מנקים. רק לשים לב שבמנוע הזה עודף גועל נפש שהצטבר ביניקה מעיד על זה שצריך ניקוי גם בתוך המעברים בראש.

אסף.

bttt
02-08-18, 14:17
מנקים. רק לשים לב שבמנוע הזה עודף גועל נפש שהצטבר ביניקה מעיד על זה שצריך ניקוי גם בתוך המעברים בראש.

אסף.

אני יעביר את ההנחיות הנ"ל למוסכניק שלי כי מבחינתי כתבת משהו בהונגרית. אם זה לא יעזור אצפין לדיזל השרון.

תודה

asafk
02-08-18, 14:21
באזור השרון אני ממליץ על ארז סנטו לטיפול במיצובישים. הוא ידע לבד יותר ממה שאני יכול לדעת בהתכתבות מה צריך לעשות.

אסף.

tooshey
02-08-18, 16:27
לעניות דעתי, egr במנועים מזדקנים זו רעה חולה.
מכניס פיח למנוע וממלא את הסעפת בבוצה ולבסוף נתקע וגורם לבעיות סחיבה.
בפעם הראשונה שצריך להתעסק איתו צריך פשוט לבטל אותו.
לא לנקות, לא לתקן - להעיף !

בברכה,טושי

asafk
02-08-18, 18:02
לא תמיד זה אפשרי...

מבחינה טכנית בטיוטה למשל תידלק נורת תקלה אם לא תקדח בפלטת הביטול. וגם זה לא תמיד יעזור.

ומבחינה מוסרית (מתנצל מראש) יש בעיה עם ביטול מערכת שתפקידה הפחתה משמעותית של זיהום האוויר.

אסף.

tooshey
02-08-18, 21:21
מבחינה טכנית כל אוטו עם הסיפור שלו.
יש מכוניות שביטול egr לא משפיע על מערכות אחרות, יש מכוניות שרק ידליקו נורת צ'ק אנג'ן, ויש מכוניות שיכנסו למצב חרום.

מבחינה מוסרית, המצפון הקטן והלא מפותח שלי שקט לחלוטין.
לא אני הוא זה שהורס את הכדור שלנו...

בברכה, טושי

bttt
06-08-18, 11:37
אוקיי. EGR נוקה וגם צינורית וואקום לטורבו. יש רק שינוי קל בסחיבה אבל ממש לא פתרון. המוסכניק שלי ממליץ להחליף את ה EGR אם הניקוי לא עזר. כמו כן לפרק את סעפת היניקה והמצערת ולעשות שם ניקוי יסודי.

בגדול אני סומך עליו מבחינת אמינות אבל האם יש דרך לבדוק אם הרכיב תקין?

לא ציינתי בסמפטומים אבל המנוע עובד חלק לחלוטין. פשוט מתקשה להרים טורים. האם זה תפקוד לקוי של egr יאפשר פעולה חלקה של המנוע?

הבנתי שזה חלק די יקר ולא בא לי להחליף סתם.

תודה.

asafk
06-08-18, 11:42
תבדוק גם את ה SCV

אסף.

בוזי
06-08-18, 12:07
במנועים מודרניים (היכן שהמחשב שולט בשסתום ה-EGR וגם מבקר את התהליך) יידרש שינוי תוכנה.
תכלס מה שעושים, משנים במפת פתיחת השסתום את הערך ל-0 בכל התרחישים. אז אפשר לאטום את הפתח, השסתום נשאר סגור ומבחינת המחשב זה בסדר - זה בדיוק מה שהוא הורה למערכת לעשות.
לא בטוח שזה עובר את בדיקת זיהום האוויר בטסט.

tooshey
06-08-18, 13:01
מה קשור egr לטסט ?
בדיקת עשן עושים בעומס.
Egr אמור להפתח רק בשיוט.

לפותח השרשור, בלי קשר לתקלה שיש לך, תעיף את כל מה שקשור ל egr.
יעשה יותר נעים למנוע ולכיס שלך.

בברכה, טושי

bttt
06-08-18, 13:13
מה קשור egr לטסט ?
בדיקת עשן עושים בעומס.
Egr אמור להפתח רק בשיוט.

לפותח השרשור, בלי קשר לתקלה שיש לך, תעיף את כל מה שקשור ל egr.
יעשה יותר נעים למנוע ולכיס שלך.

בברכה, טושי

זה חוקי? אם כן, איפה עושים זאת?

בוזי
06-08-18, 13:28
אצלי כבר שנים בודקים בסרק ובהאצה חופשית.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

asafk
07-08-18, 22:45
אוקיי. EGR נוקה וגם צינורית וואקום לטורבו. יש רק שינוי קל בסחיבה אבל ממש לא פתרון. המוסכניק שלי ממליץ להחליף את ה EGR אם הניקוי לא עזר. כמו כן לפרק את סעפת היניקה והמצערת ולעשות שם ניקוי יסודי.

בגדול אני סומך עליו מבחינת אמינות אבל האם יש דרך לבדוק אם הרכיב תקין?

לא ציינתי בסמפטומים אבל המנוע עובד חלק לחלוטין. פשוט מתקשה להרים טורים. האם זה תפקוד לקוי של egr יאפשר פעולה חלקה של המנוע?

הבנתי שזה חלק די יקר ולא בא לי להחליף סתם.

תודה.כמו שנכתב קודם.
א. ניקוי יסודי. כמו שהמכונאי שלך גם הציע.
ב. בדוק את ה SCV. אני אסביר - זה השסתום שמווסת את כמות הדלק שנכנס במעגל הלחץ הגבוה לכיוון המזרקים. זה אותו עיקרון בכל מערכות המסילה המשותפת. אם הוא לא תקין הוא או נותן ליותר מדי דלק להיכנס או שהוא מקצץ יותר מדי דלק מהמנוע. ואז אין כוח. במיוחד בהאצה. באופן כללי זה חלק שמתקלקל, וחלק שלפני תיקונים יקרים אחרים שווה לבדוק אותו.

אסף.

tallevi
08-08-18, 17:29
כנראה ה DPF שלך סתום, (הממיר הקטליטי בגרסת הדיזל....), תבקש לעשות בדיקת back pressure .

טל.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

opl
08-08-18, 18:58
יש DPF ב2007?

המשוטט
12-08-18, 07:24
בהמשך למה שאסף המליץ על פילטרים
נתקלתי בחברה אוסטראלית שמשווקת קיטים לרכבי דיזל כולל מלכודות שמן.

https://www.westernfilters.net.au/provent-kits-2/
https://youtu.be/M34krh6uKXs

נראה שהקיטים של חברת mann הגרמנית שנפוצה מאוד בארץ .

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

bttt
10-06-19, 16:10
מסתבר שאחד מהשסתומים של הטורבו תפוס. זה שסתום שמחובר למעין מוט ברזל הדומה למצערת. אולי זה השסתום שממנו יוצא האוויר הדחוס מהטורבו לעבר המנוע. בכל מקרה נאמר לי שצריך לשפץ את הטורבו. המחרי זה כ 2500 החלקים פלוס 900 עבוד פלוס מעמ (הטורבו טרם פורק אבל זו ההערכה שלהם). האם זה מחיר סביר?

נדב ש.
10-06-19, 16:32
124475

אתה מתכוון לזה?

אם מדובר רק ב westgate והטורבו עצמו תקין אז אולי אפשר להחליף רק את החלק הנ"ל(לא זוכר איך זה בהאנטר) ולחסוך עלויות של שיפוץ מלא...
אבל לפני כל זה, כדאי לבדוק אם השסתום עובד רק על וואקום או שעובד בעזרת רכיב חשמלי(שהוא בעצם גורם לתקלה) שמפעיל את השסתום לפי פקודה ממחשב הרכב.

bttt
10-06-19, 17:07
124475

אתה מתכוון לזה?

אם מדובר רק ב westgate והטורבו עצמו תקין אז אולי אפשר להחליף רק את החלק הנ"ל(לא זוכר איך זה בהאנטר) ולחסוך עלויות של שיפוץ מלא...
אבל לפני כל זה, כדאי לבדוק אם השסתום עובד רק על וואקום או שעובד בעזרת רכיב חשמלי(שהוא בעצם גורם לתקלה) שמפעיל את השסתום לפי פקודה ממחשב הרכב.

בדיוק. החלק הזה. השסתום עצמו תקוע. הפיקוד עליו נראה תקין ונראה לי שהוא בוואקום. אמרו לי שאי אפשר להחליף רק את זה אלא צריך לפרק את כל הטורבו ואז לראות מה הנזקים. 3400 ש"ח זה מחיר סביר לזה?

נדב ש.
10-06-19, 19:07
המחיר נשמע סביר, אבל אני מקווה שהמכונאי שלך בטוח ששם הבעיה אחרת אתה כנראה סתם זורק כסף ומשפץ חלקים שלא לצורך בלי לפתור את התקלה....

גיתאי נוה
10-06-19, 19:16
בהנחה שמדובר ב-WG פשוט, כך לפי התיאור שלך (פיקוד וואקום, או יותר נכון - לחץ), אני לא רואה למה צריך לשפץ מגדש קומפלט.
אם בדקת את צנרת הלחץ של השסתום והיא תקינה, אז לפרק - צריך, ואז תוכל לבחון את המגדש בכל מקרה.
כשהעסק יהיה מפורק תוכל לדעת מדוע השסתום תקוע - אם אלה משקעים בפליטה או תא-וואקום לא תקין.

opl
10-06-19, 20:12
או ש.... ואז באמת...https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190610/70c1f90f282def0dbd26a2516b2593db.jpg

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

tallevi
10-06-19, 20:25
תפוס איך??? פתוח? סגור??

מה הסימפטומים??

מה בדיוק תפוס? הwg עצמו או האקטואטור שמפעיל אותו?

אתה יכול לשים פה כמה תמונות של הטורבו שלך?

טל.

bttt
11-06-19, 13:23
תפוס איך??? פתוח? סגור??

מה הסימפטומים??

מה בדיוק תפוס? הwg עצמו או האקטואטור שמפעיל אותו?

אתה יכול לשים פה כמה תמונות של הטורבו שלך?

טל.

תפוס בעודו סגור. ממש נדבק. הוא אמור להפתח עם הציר שמחובר אליו מקבל פיקוד אבל לא זז. אני לא יודע לענות לך אם מדובר על ה WG עצמו או האקטואטור אבל להבנתי זה השסתום עצמו.

tallevi
11-06-19, 15:11
תמונות....

אם זה זהה לתמונה שהעלה נדב ש. אז זה בערך גרוש וחצי להזמין את האקטואטור (בוכנה פנאומטית סה"כ, לא שסתום. מופעל לחץ דחיסה מהטורבינה, לא ואקום...) הזה...

אבל זה בטח לא מסביר את החוסר סחיבה, אולי ההיפך....סחיבה משופרת...עד שהמנוע קורס תחת העומס...

אם זה טורבו מסוג vgt אז זה זה יותר מסתדר..

סתם דוגמה שמצאתי בשלוף...אין לי מושג אם כמו שלך..

US $99 | Kinugawa Adjustable Turbo Wastegate Actuator for Mitsubishi 4M40T / for Pajero 2.8L Delica Triton TF035 Turbo 1.0 bar / 14.7 Psi
https://s.click.aliexpress.com/e/baEuuiA8

אם אתה רוצה לדעת מה תפוס, פשוט תפריד את האקטואטור מזרוע ה WG..

טל.

-->