PDA

צפייה בגרסה מלאה : ויגו או האנטר?

asafk
03-08-18, 13:01
אם הכוכבים יסתדרו בשורה, עוד כמה חודשים לי-סינג הולכת ולא כדי לחזור, לאחר שהבנתי שהיא גם עולה לי כסף וגם מגבילה אותי מלהחזיק רכב א' אמיתי.
המצב הרפואי של חוליות הגב שלי הוא כזה שאני לא יכול יותר להרים חלקים כבדים לפחות כמה חודשים קדימה (הבעיה היא לא בנסיעה אלא בנשיאה) - אז כל נושא גרוטאות שטח אספנות גם צריך להיפסק.
מה שמביא אותי לרכב שטח מודרני. עכשיו תעזבו אותי מהתפלפלויות ומסלול ההחלטה עד כאן - לא, אני לא קונה דיסקברי 3 וגם לא גראנד. אני רוצה היילקס ויגו. אבל הם יקרים. אז אולי המתחרה היחיד שלו - האנטר.
בכל מקרה ידני, עם נעילה אחורית מקורית.
האנטר עד 2010 הוא באורך 5000 מ''מ. גם ויגו וגם האנטר אחרי 2010 באורך 5200 מ''מ רק השלוחה האחורית של ויגו מסודרת יותר טוב. כולם עם בסיס גלגלים של 3 מטר.
אני זוכר תנוחת נהיגה מזעזעת בהאנטר. נניח שמתרגלים או מחליפים מושב...
מבחינת מחיר, בסכום של ויגו אפשר לקנות האנטר חדש ב3-4 שנים, ועם קילומטרז' סביר. אני לא רוצה כלי עם יותר מ200 אלף ק"מ כי זה הגיל שבו מתחילות להתפתח כל הצרות של המסילה המשותפת, ומצד שני אם זה רכב שפונק בדלק איכותי, זה הגיל שעוד אפשר להציל אותו עם טיפול מונע של ניקוי ומסננים בדלק ובשמן.

אז..

אני יודע שכמה חברים כאן הצטיידו ומטיילים עם האנטר מהשנתונים הרלוונטיים. טוב? לא טוב? ממה להיזהר?

שתפו שתפו.... אני אמשיך בשאלות עם התקדמות הדיון.

אסף.

opl
03-08-18, 15:33
120608

משמאל זה הפרצוף שלי כשאני מקבל מפול הרכבים של העבודה את אחד הדימקסים ומימין זה שדוחפים לי את האנטר...

תנוחת ישיבה מזעזעת זכרת...אצלי ברך ימין לחוצה על הדאשבורד, מה לגבי רעידות? כל האנטרים שאי פעם קיבלתי ב5 שנים האחרונות רעדו, יותר מהדיפנדרים, יותר מאלטו 3 בוכנות לא מאוזן בסרק.

מתלים שבועטים בגב, מניח שניתן לשפר...

yoni_0000
03-08-18, 15:41
היו לנו כאלה בעבודה עד שהגיע הטרייטון (המוצלח בהרבה). זו הרגשה אישית - הרכב מרגיש לי כמו גרוטאה. חלש, צמיגים של אופניים, מרווח גחון גרוע, מתלים רופסים וכאמור תנוחת נהיגה מזעזעת. אין לי בסיס השוואה לטויוטה.

ענבר
03-08-18, 18:31
מציע לשקול שוב את הדיסקברי 3...
יש נעילה אחורית אמיתית, נוחות ללא תחרות, מחירים סבירים וכבר כל המחלות ידועות ופתירות.

מוזמן לסיבוב,[emoji6]

יובל48
03-08-18, 19:10
אני כבר שנה חמישית עם האנטר ,2010 ו 2011,לא כ"כ מבין על מה מתלוננים.
אבל אולי אני סתם ספרטני,לא התלוננתי על הסופה וגם לא על ההילקס 2002
מבחינת נוחות נסיעה,כך ש.....גם מבחינת כח מנוע לא מתלונן, ה 136
המוצהר טוב לי בודאי יותר מה 103 של ההילקס ולא חסר כח לא בכביש ולא בשטח.
בעיית זוית הגישה ועוד יותר הנטישה מוכרת לרוכבי הטנדרים,
ומיגבלת מידת הצמיגים הגובה מחייבת נהיגה זהירה יותר.
בעייה אחת שמטרידה אותי כרגע היא קרעים בפח של ארגז המטען הפתוח שעליו מונח
ארגז סגור עם תאי צד וגגון המשקל של הארגז הנוסף והעמסת משקל
מפעם לפעם על הגגון לצרכי עבודה הם האחראים למצב היום.יתכן שלרכב אחר זה לא היה קורה אבל אין לי מקור להשוואה.

דרור ברלי
03-08-18, 21:26
אסף, אתה גבוה והרגליים שלך ארוכות.
תנוחת הנהיגה ברוב הטנדרים מהמזרח אכן בלתי אפשרית עבורך.

אבל ככה זה בטנדר יפני שתוכנן ויוצר בתאילנד עבור שווקי מזרח אסיה בעיקר. הנדסת האנוש בכלים האלה מכוונת לאנשים קטנים עם רגליים קצרצרות וידיים ארוכות. מין אורנג-אוטנגים כאלה. זו הסיבה שמושבי הנהג גבוהים מדי, וגלגלי ההגה נמוכים ואופקיים מדי. זה לא מתאים למבנה גוף מערבי.

המצב בויגו קצת יותר טוב אבל לא בהרבה. כי גם בטויוטה מאמינים במושב גבוה מדי ובגלגל הגה נמוך מדי שנמצא אי שם בין הברכיים.
אבל בויגו יש מושבים יותר טובים - ואיפה שההאנטר באמת הכי גרוע מכולם זה המושביים הקדמיים. לא תומכים ולא אוחזים בשיט. בגלל זה הברך שפוגעת בדשבורד היא פיצ'ר ולא באג - היא מונעת מהנהג להתגלץ' קדימה וליפול מהכיסא.....

מתלים איומים - זה טנדר. למה אתם מצפים?....
בניגוד לרכב מהעבודה, בטנדר פרטי שמשמש ליומיום ולטיולים ולא מעמיס טון בארגז, החלפת כל מערכת המתלים לסחורה איכותית ומותאמת אישית היא לא פינוק אלא חובה.

asafk
03-08-18, 22:09
ההנחה היא שיום אחד אחרי, איזה טנדר שלא יהיה, יזכה לסט קפיצים ובולמים ולצמיגים 32". גם זה וגם זה חובה לשיפור איכות הנסיעה.

אסף.

asafk
04-08-18, 12:27
מה עם עוד חברים שנוסעים בהאנטר? קצת תמיכה..?

אסף.

ב' קודקוד
04-08-18, 20:26
מה ששמעתי מעמיתיי היערנים בקק"ל, ההאנטר הוא דרעק גדול.

גל מגל
04-08-18, 21:40
3 שנים עם האנטר.
אנסה לסכם.

הדגם המוסדי פחות מומלץ מגיע עם צמיגים צרים ואיבזור פנימי בסיסי בנוסף המושבים שונים לרעה.

אצלי דגם פרו אוטומטי עם נעילה אחורית נשלטת 2007 ארגז קצר.

מושבים קידמיים - טנדר יפני קח בחשבון אם יש לך בעיות גב בשניהם תיאלץ להחליף לכיסא של אספיר. ויגו והאנטר אותו דרעק בשנים האלה.
תנוחת ישיבה כמעט זהה. לי בויגו וגם בהילקס החדש קשה למצוא תנוחה נוחה.
בהאנטר סביל (אני 1.80...).

בעיות ידועות בהאנטר:
אין שונה מרכב דיזל מודרני.
הegr יחייב ניקוי,
עוד דבר ששווה לבדוק הוא שסתום הwest gate לוודא שהוא לא תפוס.
עלות מזרק דנסו 1250₪

בגדול רב הדומה על השונה. טנדר יפני לטוב ולרע.

אם יש בעיות גב אז למה טנדר?

asafk
04-08-18, 23:58
טנדר כי זה הדבר הכי קרוב לרכב שטח לטיולים שיכול גם להיות רכב א', גם להיות בשנתון סביר (מעל 2008) וגם דיזל (כי אני עושה 30000 קמ בשנה) במחיר שמתאים לי ובעלויות שאני יודע לאכול.
ואני חייב לומר שמנסיון עם טנדרים, סט אולדמן למשל, ומידת גלגל 32", הנוחות ממש בסדר ובשטח אפילו טוב יותר מכמה רכבי פנאי שטח רופסי מתלים שסוגרים את הפרונט על כל חריץ ושולחים את הזנב למעלה.

אני שואל את עצמי למה הדעות כה חלוקות בעניין ההאנטר. נראה שמי שמחזיק כזה פרטי מרוצה, ומי שמשתמש בכזה מוסדי, ממש לא. אבל זה אותו רכב...

אסף.

איל מ
05-08-18, 00:21
אני נוסע על כזה מוסדי (או רכב חברה, או איך שתקראו לזה),
ואני ממש מבסוט ממנו.
נכון, יש לו סגירת מתכת לארגז, בגובה הקבינה, וזה מן הסתם מרסן מעט את הישבן.

yoni_0000
05-08-18, 00:34
כי מי שלא משלם עליו יכול להרשות לעצמו להיות יותר ביקורתי לגבי ביצועים, ומי שכן משלם עליו אומר תודה שהוא מניע כל בוקר ובסה"כ עושה את העבודה..

וזה הסיפור שלו.. האמינות סבירה, המחיר סביר, ביצועי השטח והכביש סבירים (מינוס..), אבל בסה"כ אם לא תדחוף אותו לקצה הוא יביא אותך לאן שתצטרך. אין ספק שמתלים טובים וצמיגים גדולים יעשו שיפור משמעותי בשטח.

bttt
05-08-18, 11:38
אני כבר מעל 10 שנים עם האנטר שלי 2007. כעת עם 270,000 קמ. הרכב עם ארגז סגור, ידני. החלפתי לבולמי אולדמן. זה רכב העבודה שלי כך ש 95 אחוז מהזמן על הכביש ופעם בחודש מטייל, כולל כ 3-4 טיולי מדבר של מספר ימים.

לאחרונה התגלתה בעיית סחיבה שתפתר, מקווה, בקרוב עם ניקוי שסתום זה או אחר. מעבר לזה הרכב היה חף מכל תקלה.

נוחות הנסיעה בכביש מעולה וגם אחרי יום שלם על ההגה (רכב חלוקה עם הרבה נסיעות עיר, חניות, פקקים או הלוך חזור לרמת הגולן) מרגיש רענן. שעתיים בפלואנס של אישתי ובא לי לעצור לשעור פילאטיס. לא מבין את התלונות על תנוחת ישיבה ואיכות הכסא (אני 1.78מ). כנראה שזה אינדיודואלי.

בשטח נוחות הנסיעה סבירה (עם האולדמן. עם הבולמים המקוריים זה היה על הפנים). מבחינת יכולת עבירות אני מאוהב באוטו הזה. הוא מאפשר לצלוח באלגנטיות מעברים מורכבים בלי להשתולל על הגז. אני מניח שזה בזכות מהלך מתלה ארוך, הרבה כח בסלד נמוך (כמו כל מנוע דיזל), נעילה אחורית אמיתית וגם הנהג כנראה עושה משהו טוב. במעברים מורכבים אני מתכוון לשבילי טיולים רגילים עם המעלות המוכרים (כמדומני רק בוורדית נאלצתי לסגת כי מרחק הסרנים התלבש בו זמנית על 2 מדרגות הסלע והרבה פודרה. גם היילקס חדש שהיה איתי עם צמיגי שטח מלא לא עלה באותו היום.)

יש לי גם לא מעט שעות ויגו(ים) בטיולים עם חבר טוב גם כנוסע וגם כנהג. אני לא הבחנתי בהבדלים משמעותיים מלבד אלו:

הויגו מהשנתונים האלו 2008 היה חלש מהאנטר
ההילוך הראשון של הויגו ארוך יותר מה שנוח בנסיעה איטית כך שאין צורך לשחק בין ראשון ושני.
הפלסטיקה בויגו טובה יותר ויש פחות קרקושים (יתכן והקרקושים אצלי כתוצאה מיותר מידי שנים עם הבולמים המקוריים).

אני אוהב טנדרים יפנים. מאוד. מבחינתי אין סיבה לנסוע ברכב אחר. יש לו ערך מוסף של תא מטען אין סופי ובלי הרבה פשרות אחרות.

טויוטה או מיצובישי? חדש טויוטה ומשומש מיצובישי. קשה ויקר לקנות טויוטה משומשת במצב טוב ולכן לדעתי מיצובישי משומש זו עסקה טובה יותר.

אדי
05-08-18, 11:54
מניסיון ארוך, אבל קצת רחוק, על האנטר מוסדי (אוטומטי, הדגם הפשוט, המנוע החלש), כמה נקודות שאני זוכר:

נוחות: המושבים אכן לא כל כך נוחים, אבל עברתי על האנטרים שונים (חדשים) מעל 200,000 ק"מ, רובם בכביש והמצב היה סביר. הפנים מאוד בסיסי, לא הפריע לי באופן אישי, אבל צריך לקחת את זה בחשבון.
ביצועים בכביש: סביר להתנהלות יום-יומית, לא מעכב את התנועה :-)
שטח:

בסה"כ עבירות סבירה במגבלות זוויות המרכב (הייתה נעילה אחורית), להערכתי מספיקה לרכב טיולים משפחתי.
זווית הנטישה בדגמים המאוחרים יותר בעלי הארגז האורך מאוד בעייתית ומחייבת תשומת לב.

צריכת דלק: בסביבות 8-10 ק"מ/ליטר, רכב חדש עם צמיגי כביש במידה מקורית (רוב הנסיעות היו בינעירונית, לעתים פקקים).
אמינות: אצלי היו חדשים ולא עבדו קשה מדי, אז אני לא יכול לחוות את דעתי בנושא, פשוט לא היו צרות. באחד מההאנטרים שהגיע לסביבות ה150-160 אלף ק"מ התמסורת התחילה להרגיש קצת בלויה.

בהצלחה,
אדי

asafk
05-08-18, 23:51
אז בדקתי וגיליתי שאולדמן אומרים שאי אפשר להגביה האנטר ביותר מ 10ממ. והם ניסו.
לא טוב.

אסף.

opl
06-08-18, 06:48
מה הבעיה בלהגביה את הרכב? זה קליפ שערכתי בזמנו כבדיחה אבל האנטר שם לחלוטין בנוי לשטח.

https://youtu.be/YLThesRh8t4

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

איל מ
06-08-18, 07:36
או שקישרת סרטון לא נכון,
או ששכחתי איך נראה האנטר (הכי קרוב שיש שם זה פג'ארו ספורט, ואין לי מושג אם הוא זהה).
(אגב, לא סרטון בדיחה כלל וכלל).
אהבתי את התמונה ב01:00, של אוהלים באמצע הטיול בין הרכבים (שזה בד"כ סימן למישהו שנתקע לילה על מכשול (-; ).

ואם נשים בדיחות בצד,
יש הבדל בין להגביה רכב באופן פרטי תוך התחשבות בבלאי או שינויים נוספים שצריך לעשות כדי שהרכב יוכל לנסוע גם ביומיום, לבין חברה גדולה שצריכה לספק קיט הגבהה בסיסי שיעמוד בדרישות בטיחות/תפעול יומיומיות.
עריכה,
עכשיו זה הוביל אותי נכון.
משום מה קודם הגעתי לסרטון של כמריר 🤔

YoavR
06-08-18, 13:59
מה הבעיה בלהגביה את הרכב?

תחלס הכל אפשרי.
אולד מן מייצרים הגבהה שתעמוד בתקינה אוסטרלית. שם מדובר על יחס בין מהלך מתלה כולל לבין מהלך הפתיחה שנשאר לרכב

asafk
06-08-18, 14:02
אין עניין להגביה ולשבת על הבאמפסטופ. המבנה של המתלה למעשה לא מאפשר הגבהה שמשאירה מהלך מתלה בהחלפת קפיצים ובולמים בלבד.

אסף.

erezgur
06-08-18, 14:04
או שקישרת סרטון לא נכון,
או ששכחתי איך נראה האנטר (הכי קרוב שיש שם זה פג'ארו ספורט, ואין לי מושג אם הוא זהה).
....
עריכה,
עכשיו זה הוביל אותי נכון.
משום מה קודם הגעתי לסרטון של כמריר 🤔
ראיתי שבסוף הגעת לסרטון, בכל מקרה הנה הוא משולב בהודעה:

https://www.youtube.com/watch?v=YLThesRh8t4

bttt
06-08-18, 15:56
אז בדקתי וגיליתי שאולדמן אומרים שאי אפשר להגביה האנטר ביותר מ 10ממ. והם ניסו.
לא טוב.

אסף.
האנטר 2007 ידני. יש לי הגבהה של אולדמן של 20 ממ. (2 קפיצים ו 4 בולמים).

opl
06-08-18, 16:05
אולדמן זה לבחורות
https://www.milneroffroad.com/mitsubishi-uk-europe/l200-pickup/b40-2-5td-32006-32015/b40-suspension-0/b40-suspension-body-lift-kit-150mm-6-inch-double-cab

http://www.btv4x4.com/btv/ref_mitsubishi_triton4wd_plus.php

zivo
06-08-18, 19:28
אסף,
סתם מסקרנות ( אין לי ניסיון ואיך לי דעה בתחום),
למה רק השניים האלו?
למה פסלת דימקס למשל?

asafk
06-08-18, 19:53
מהרבה סיבות. בראשן אין לו נעילה.

אסף.

יואב פולס
06-08-18, 21:28
לפני אי אילו שנים יצא לי לקחת האנטר כבנצ'מארק למבחן לויגו.
בניגוד למה שאחרים תיארו כאן, מושב הנהג בהאנטר היה משמעותית יותר נוח בנסיעות כביש מזה של הויגו.
אבל זה היה היתרון היחיד של ההאנטר על פני הויגו.
אחרי מסלול עם ההאנטר, עברתי לויגו, ונמרח לי חיוך של ילד מתבגר שמצא את חוברות פלייבוי של אבא, עם דוושה לחוצה עד הסוף, וזריקות זנב משעשעות בנחל אביה.
אח"כ ממש הכרחתי חבר שהיה איתי, והיה עם נסיון עשיר על האנטר פרטי, לקחת את הויגו כשאני ממתין לו בחוץ.
גם הוא חזר עם חיוך של ילד מתבגר.
שתי המכוניות עברו את המסלול עם נהגים נטולי ניסיון, כשהתחושה הכללית היתה שהטויוטה מוצקה יותר, מעוצבת פחות, אבל עם איכות ייצור והרכבה בליגה משלה.

קיימות שמועות / עדויות על איכות יצור לא מושלמת בהאנטר עם קורטוב של תקלות לא מועטות.

אישית הייתי בוחר בויגו, אבל מחפש בסבלנות אין קץ למצוא את הרכב המתאים, כולל מכרזי חברת חשמל.

דניאל מאירי
08-08-18, 10:59
בהמשך למה שכתב קודמי, אני גם ממליץ ללכת למכרזים של מינהל הרכב.
ביום חמישי הזה יש מכרז, וגם צריך סבלנות.
אבל אם תמצא את המיועד - גם אם תשלם עליו מחירון (כמו שאני עשיתי), תמצא את הרכב המושלם.
ראה באתר טופס בדיקה, הסטוריית טיפולים ורישיון רכב.
לך תראה פיזית את המועמד, לרוב תקבל גם כננת וארגז שהרכב מגיע איתם.
בהצלחה בכל מקרה (כבר הבנת שמבחינתי רק ויגו - הוא יחזיר לך את הפער ביום שתמכור אותו).
דניאל

bttt
08-08-18, 12:27
מסתבר שטנדר טויוטה זה דת או כת. זה שולל את האפשרות לדיון עובדתי.

נמרוד
12-08-18, 11:39
יש כמה הבדלים טכניים מהותיים, שלא עלו לדיון משום מה. הגיע הזמן להחזיר את הדיון לג'יפולוג.

יחס זחילה:
השוואה בין ויגו ידני להאנטר ידני: לשניהם הילוך ראשון זהה 4.3:1, ויחס העברה סופי זהה, 3.9:1.
אבל בטרנספר יש הבדל גדול - יחס העברה קצר 1.9:1, בהאנטר, להיילקס יחס העברה קצר 2.6:1.

(אגב אותו דבר נכון גם בהשוואה בין פאג'רו ללנדקרוזר. לא סתם הטויוטות "מרגישות" יותר טוב בשטח טכני, במיוחד עם צמיגים מוגדלים).

מידות:

בסיס גלגלים של ויגו ארוך יותר ב8.5 ס"מ (3085 מול 3000 מ"מ) וזה לא מאד משמעותי, אבל הרוחב הכללי גדול יותרב8.5 ס"מ גם (1835 מול 1750), וזה כבר בכלל לא זניח. תחשבו שהאנטר צריך ספייסרים של 4 ס"מ בכל צד כדי להגיע לרוחב של הויגו. זה הבדל משמעותי ביציבות ובתחושה של הנהג, בעיקר בשטח.

דרור ברלי
12-08-18, 13:41
אבל הרוחב הכללי גדול יותרב8.5 ס"מ גם (1835 מול 1750), וזה כבר בכלל לא זניח. תחשבו שהאנטר צריך ספייסרים של 4 ס"מ בכל צד כדי להגיע לרוחב של הויגו. זה הבדל משמעותי ביציבות ובתחושה של הנהג, בעיקר בשטח.

לא הכנסת נתון גובה כללי.
באיזה גובה יושב הנהג?...
איפה מרכז הכובד של האוטו?...
נתון הרוחב הוא...... רק נתון של רוחב. בלי לדעת מה המשתנים האחרים אין לו כל כך הרבה משמעות.

נדב ש.
12-08-18, 14:05
ועדיין נכשל ב moose test...
https://youtu.be/xoHbn8-ROiQ

למה...?

אסף, למה אתה לא "מתאמץ" עוד קצת בשביל ויגו וזהו?

ד ו ר ו ן
12-08-18, 14:49
למה...?
אסף, למה אתה לא "מתאמץ" עוד קצת בשביל ויגו וזהו?
להזכירך שהעיתונאי הזה חטף לא מעט על שיטות ה״ניסוי״ שלו.
מה שכן, למרות הבעיה במתודיקה, מה שזוכרים זה סרטון לא מחמיא בהמעטה.
אז טויוטה ערכו בשנה שעברה מבחן מחמיר יותר שמציג תוצאה חיובית, כולל נסיעה של היילקס יחד עם רכב ספורט על אותו המסלול.

רץ ביוטיוב.

asafk
12-08-18, 15:19

למה...?

אסף, למה אתה לא "מתאמץ" עוד קצת בשביל ויגו וזהו?כי הוספתי עוד יפני אחד למשוואה. לא טנדר.
אחרי שלמדתי ממש לעומק את ספריית הבעיות של מיצובישי מסילה משותפת ושל טויוטה מסילה משותפת, עכשיו אני לומד לעומק את הספרייה של ניסאן..... תתפלאו לשמוע אבל על פניו מדובר בפלטפורמה יותר טובה. מבטיח טבלת השוואה במורד הדרך.

אסף.

איל מ
12-08-18, 15:33
האמת שעד הדגם הקודם של הנווארה, הוא הקפדתי להשמיץ אותו בכל שרשור רלוונטי (יש לי נסיון עם האנטר ועם נווארה דור קודם, וההאנטר פשוט לעס אותה בשטח וירק בזלזול.
לאור המבחנים על הנווארה החדשה, אני ממש מחכה לשים יד על אחת כדי לבדוק מה העניינים שם.
עושה רושם שלאור ההיצע/מחיר של suv, חדשים ובלי להזכיר את צה שמתחולל במחירון הרנגלרים,
הsuv הבא בכלל לא יהיה suv, אלא טנדר.

עריכה,
עכשיו ראיתי שכתבת ניסאן "לא טנדר".

asafk
12-08-18, 15:55
אח של נבארה.
כן אני יודע מה אתם חושבים ותמיד הייתי במיעוט.. אין לי כוח בחום הזה לכתוב... אבל יש טיעונים טובים.

אסף.

נדב ש.
12-08-18, 16:22
לא הבנתי, מה הישתנה?
חשבתי שמשווים טנדרים, suv יפניים כאלה ואחרים יש, יש גם קוריאנים שיספקו את הדרישות.

ניסאן, לא טנדר, אח של נווארה, אתה מתכוון ל אקס-טרה?

asafk
12-08-18, 16:39
אני מתכוון לפתפיינדר.
הסיבה היא בדיוק מה שנכתב. המסקנה בין ויגו להאנטר - שויגו עדיף. אבל צריך להתאמץ = להשכיב יותר כסף ובסוף להתפשר על שנתון די נמוך או קילומטרז' גבוה או שניהם.
באותו כסף יש SUVים שונים שלמרות שמראש כיוונתי לטנדר, נראה לי כדאי יותר לברוח כמה שנים קדימה בשנתון.
ולמה מכולם דווקא פת'פיינדר? אני אשב ליד מקלדת נורמלית ואפרט.

אסף.

שגיא S
12-08-18, 18:40
יש כמה קיטים לפאת'פיינדר שמעלים אותו לרמה גבוהה מאוד בשטח. בארה"ב משפרים אותם לצמיגי 35" בלי בעיה...

asafk
12-08-18, 19:48
אז ככה...
הכל מתחיל כמו שכתבתי, בכיול מחדש של סדר עדיפויות ושל הפנאי שלי.
בסופו של יום המטרה היא לא רכב זה או אחר אלא לטייל עם הילדים.
טנדר נראה הדבר המתאים והרב שימושי ביותר. אבל עם ההבנה של העדיפות של ויגו על פני האנטר, ועם ההבנה שעל ויגו 2008 צריך לשלם בין 75 ל 80 אלף על כלי לא הכי רענן או מעל 90 על כלי שמור עם קילומטרז' נמוך - החלטתי לעשות רוורס קטן ולהסתכל שוב על האופציות.
בבחינה רחבה יותר של השוק והחוקים החדשים אני גם מבין שכדאי לי מאוד רכב יורו 5 מתוך הבנה שאני אחזיק בו 5 שנים וגם שעדיף רכב m1 על פני n1.
מה נותן ביצועים כביש ושטח מעל המינימום שאני מחפש, אמינות טובה וזמינות טובה של חלקים במחיר סביר?
ובכן.. פת'פיינדר רכב מוצלח בכביש ובשטח, עם הגבהה צמיגים ואפילו לפני נעילה ובטח אחריה - הוא לא נופל בכלום למשל מויגו עם הגבהה וצמיגים.
מבחינת אמינות - קודם כל הפתפיינדר R51 שיש לנו בישראל נהנה מהמכללים של הדגם האמריקאי עם המנוע v8 כלומר תיבת העברה דיפרנציאלים וציריות שמיועדים למעל 400 כ"ס - ויש עבורם חלקים גם בשוק האמריקאי וגם בשוק האוקיאני ובדרום אפריקה ובמזרח. כלומר זה דגם די נפוץ על הגלובוס.
בעיות אופייניות - רבות נכתב על הסעפת פלסטיק של החימום, שמובילה להתחממות. יש גם את הקולר גיר שיש עדויות על כאלה שהתבקעו. אבל זה בשנתונים הישנים יותר.
בניגוד למיצו וטויוטה שחולקים את אותה מערכת הזרקה מזרקים ושסתומים - כאן באותה מערכת בדיוק יש פחות בעיות מזרקים ופחות בעיות בכלל. זה כנראה תוצאה של אחד משני דברים - סינון דלק יותר טוב, והעובדה שבזכות הבעיות שכתבתי עליהן קודם, הולך מנוע על התחממות לפני שמזרקים הולכים.
מעשית בדקתי ומצאתי שהדגמים אחרי מתיחת הפנים נהנים מהמוניטין היפני של טיפולים בזמן וזהו - לאורך שנים.
עוד יתרון הוא המנוע 3 ליטר שהוא לא אותו מנוע יפני בנפח טיפה גדול יותר, אלא מנוע v6 שאפשר למצוא בגרסאות הדיזל של אינפיניטי, הוא כבר הופך את הנבלה למשהו די מהיר, ועם גיר 7 הילוכים זה גם עסק שקט חלק וחסכוני. בכל העולם הדגם החזק נחשב אמין וחסכוני יותר... ובמבחן שערכנו לו כשיצא, מאוד נהנינו.
מתלים נפרדים.. לא חיסרון מבחינתי. גם להאמר יש מתלים נפרדים. הבעיה היא שנעילה אחורית יש רק ARB. זה כן בעיה. אבל בקרת האחיזה נהדרת.
חוץ מזה המידות נכונות הפרופורציות טובות, סידור הגחון מתאים לשטח, שיפורים בשני חצאי הכדור ובשני עברי הגלובוס...
והכי חשוב... במחיר של ויגו 2008 עם קצת מזל אני כנראה אצליח לקנות פת'פיינדר 2012 עם פחות מ200 אלף ק"מ. כלומר עם הראש מנוע המקורי - בול בזמן להחלפה יזומה של אותו עכביש ארור ולהפרדת קולר גיר - כטיפול מונע לבעיות הידועות של הדגם.
הבעיה היא שאין הרבה ועכשיו אחרי שכתבתי את כל זה פתאום תהיה דרישה בשוק. אז דיר בלאק תשאירו לי אחד טוב ועדיף 3 ליטר.

אסף.

opl
12-08-18, 20:06
אז אם לתמצת... עברת מסרנים של רקוול בריו לדנה 60\70 בננ לifs/irs?

דרור ברלי
12-08-18, 20:07
זה ייגמר בלי-סינג חדשה עם הנעה קדמית 2X4 .

Zivcar
12-08-18, 20:15
אז ככה...
טנדר נראה הדבר המתאים והרב שימושי ביותר. אבל עם ההבנה של העדיפות של ויגו על פני האנטר, ועם ההבנה שעל ויגו 2008 צריך לשלם בין 75 ל 80 אלף על כלי לא הכי רענן או מעל 90 על כלי שמור עם קילומטרז' נמוך - החלטתי לעשות רוורס קטן ולהסתכל שוב על האופציות.
בבחינה רחבה יותר של השוק והחוקים החדשים אני גם מבין שכדאי לי מאוד רכב יורו 5 מתוך הבנה שאני אחזיק בו 5 שנים וגם שעדיף רכב m1 על פני n1.
מה נותן ביצועים כביש ושטח מעל המינימום שאני מחפש, אמינות טובה וזמינות טובה של חלקים במחיר סביר?
ובכן.. פת'פיינדר רכב מוצלח בכביש ובשטח, עם הגבהה צמיגים ואפילו לפני נעילה ובטח אחריה - הוא לא נופל בכלום למשל מויגו עם הגבהה וצמיגים.
מבחינת אמינות - קודם כל הפתפיינדר R51 שיש לנו בישראל נהנה מהמכללים של הדגם האמריקאי עם המנוע v8 כלומר תיבת העברה דיפרנציאלים וציריות שמיועדים למעל 400 כ"ס - ויש עבורם חלקים גם בשוק האמריקאי וגם בשוק האוקיאני ובדרום אפריקה ובמזרח. כלומר זה דגם די נפוץ על הגלובוס.
בעיות אופייניות - רבות נכתב על הסעפת פלסטיק של החימום, שמובילה להתחממות. יש גם את הקולר גיר שיש עדויות על כאלה שהתבקעו. אבל זה בשנתונים הישנים יותר.
בניגוד למיצו וטויוטה שחולקים את אותה מערכת הזרקה מזרקים ושסתומים - כאן באותה מערכת בדיוק יש פחות בעיות מזרקים ופחות בעיות בכלל. זה כנראה תוצאה של אחד משני דברים - סינון דלק יותר טוב, והעובדה שבזכות הבעיות שכתבתי עליהן קודם, הולך מנוע על התחממות לפני שמזרקים הולכים.
מעשית בדקתי ומצאתי שהדגמים אחרי מתיחת הפנים נהנים מהמוניטין היפני של טיפולים בזמן וזהו - לאורך שנים.
עוד יתרון הוא המנוע 3 ליטר שהוא לא אותו מנוע יפני בנפח טיפה גדול יותר, אלא מנוע v6 שאפשר למצוא בגרסאות הדיזל של אינפיניטי, הוא כבר הופך את הנבלה למשהו די מהיר, ועם גיר 7 הילוכים זה גם עסק שקט חלק וחסכוני. בכל העולם הדגם החזק נחשב אמין וחסכוני יותר... ובמבחן שערכנו לו כשיצא, מאוד נהנינו.
מתלים נפרדים.. לא חיסרון מבחינתי. גם להאמר יש מתלים נפרדים. הבעיה היא שנעילה אחורית יש רק ARB. זה כן בעיה. אבל בקרת האחיזה נהדרת.
חוץ מזה המידות נכונות הפרופורציות טובות, סידור הגחון מתאים לשטח, שיפורים בשני חצאי הכדור ובשני עברי הגלובוס...
והכי חשוב... במחיר של ויגו 2008 עם קצת מזל אני כנראה אצליח לקנות פת'פיינדר 2012 עם פחות מ200 אלף ק"מ. כלומר עם הראש מנוע המקורי - בול בזמן להחלפה יזומה של אותו עכביש ארור ולהפרדת קולר גיר - כטיפול מונע לבעיות הידועות של הדגם.
הבעיה היא שאין הרבה ועכשיו אחרי שכתבתי את כל זה פתאום תהיה דרישה בשוק. אז דיר בלאק תשאירו לי אחד טוב ועדיף 3 ליטר.

אסף.

אם וכאשר , דורש כתבה או לפחות פוסט רציני על פאתפיינדר מוכן לשטח.
בטיול ג’יפים ברומניה אגב הרכב הכי נפוץ היה פאתפיינדר. הגבהה בקטנה, צמיגים מ א ו ד מוגדלים. בטח 35.

asafk
12-08-18, 20:21
אז אם לתמצת... עברת מסרנים של רקוול בריו לדנה 60\70 בננ לifs/irs?

Sent from my Mi A1 using Tapatalkאם לתמצת... עברתי משני ילדים גדולים שלד מתפקד והמון פנאי לשלושה מתוכם אחד קטן ממש, מעט פנאי, וגב שבור.

אסף.

erezgur
12-08-18, 20:29
בטיול ג’יפים ברומניה אגב הרכב הכי נפוץ היה פאתפיינדר. הגבהה בקטנה, צמיגים מ א ו ד מוגדלים. בטח 35.
בטיול שאני הייתי ברומניה - דאסטרים שלטו ללא עוררין בטיולי השטח

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

גיא
12-08-18, 20:42
מזל טוב להולדת כאבי הגב ( או התינוק )
איפה שנסעת עם הקאמפר .. אז גם איקס וי יהיה שדרוג ;)

וזה נוח לגב.

Sent from my iPhone using Tapatalk

assafy
12-08-18, 20:48
לגבי סעפת המים לחימום הפנימי (העכביש) אפשר למצוא בחו"ל ב70 דולר.
אתה בטח תוכל להחליף את זה לבד (דורש ריקון של נוזל הקירור).
צריך להחליף פעם ב7 שנים או 150 אלף ק"מ אז זה לא צריך להיות שיקול בכלל. לא הכרתי שיש בעיה עם מצנן הגיר.
אם תרצה הזדמנות לנהיגה כדי להיזכר אז צור קשר (אבל מודל 2007 :-( ).

איל מ
12-08-18, 20:58
לא נבהלת מifs. זה יפה.
חבר שאני מטייל איתו סובל מפיתוח חופש בבוקסות משולשים ובלי קשר, צורך בכיוון פרונט ובאק מדי פעם.
בנוסף, עושה רושם שהטורבו נוטה למות יותר מהר מברכבים מקבילים. מדובר על הדגמים הישנים יותר (2006 או 2008), לא יודע מתי עשו שינוי במנועים.

מעבר לזה,
בקרת המשיכה יותר איטית מזאת של הדיסקברי (לשם ההשוואה) ובד"כ מגיעים לכמעט עצירה כשהיא מואילה בטובה לעזור.
כמו כן,
אין לי השוואה למהלכי מתלה של טנדרים, אבל אחרי הגבהה סטנדרטית, הרכב הצליב בכל מקום (תופעה של מתלים קשיחים עם מהלך קצר).
כאמור דגם יחסית ישן.

asafk
12-08-18, 21:02
אסף תודה, זה בסדר... יש במשפחה אחד שנת 2012.
אני קצת נזהר מהדגם לפני מתיחת הפנים. לא בגלל ההבדלים המהותיים שאין ביניהם (בקרת אחיזה הרבה יותר יעילה, עוד 20 כ"ס), יותר בגלל הגיל, והעובדה שרבים סבלו מהתחממויות כן או לא בגלל העכביש.
נגיד מצאתי אחד 2009 באחלה מחיר קילומטרז' נמוך והסטוריית טיפולים נקיה ויפה מהתחממויות. נשאר לי עודף להגבהה צמיגים ונעילה. על פניו עסקה עדיפה. כבעלים של 2007 - ממה תמליץ לי להיזהר?

אסף.

opl
12-08-18, 21:12
הניסיון היחידי שלי עם הפאתפאיינדר לא נגמר בטוב... גם היה חסר איזה 4 ליטר ברדיאטור, אבל אני מודה שזה לא מייצג (בעיקר משעשע).
ביד שלי זה פולי אלטרנטור שהתפחלץ. אין פולי = אין רצועה = אין משאבת מים... וזה קרה בשטח אש של סיירים.

https://www.youtube.com/watch?v=CYm_nMNo-lI

Zivcar
12-08-18, 21:25
בטיול שאני הייתי ברומניה - דאסטרים שלטו ללא עוררין בטיולי השטח

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

היינו במרכז טרנסילבניה בסוף החורף. כמויות עתק של שלג. היו המון דאסטרים שנשארו בעמקים ובשבילים. לתוך השלג נסעו רק רכבים קשוחים ומשופרים. מניח שבקיץ שם דאסטרים מספיקים להכל (אנחנו היינו בדאסטר שכור דיזל 4x4 לטובת התמודדות עם כבישי החורף).

asafk
12-08-18, 21:31
הניסיון היחידי שלי עם הפאתפאיינדר לא נגמר בטוב... גם היה חסר איזה 4 ליטר ברדיאטור, אבל אני מודה שזה לא מייצג (בעיקר משעשע).
ביד שלי זה פולי אלטרנטור שהתפחלץ. אין פולי = אין רצועה = אין משאבת מים... וזה קרה בשטח אש של סיירים.

https://www.youtube.com/watch?v=CYm_nMNo-lIטוב זה לא קורה רק בניסאן... אותו דבר בדיוק קרה לי ב...ניבה...

אסף.

Asaf-a
12-08-18, 21:46
אז ככה...

אסף.תוכל לפרט יותר לגבי:

"בבחינה רחבה יותר של השוק והחוקים החדשים אני גם מבין שכדאי לי מאוד רכב יורו 5 מתוך הבנה שאני אחזיק בו 5 שנים וגם שעדיף רכב m1 על פני n1."

אמנם ראיתי את התכתובות האחרונות בנושא אבל הלכתי לאיבוד בהגבלות החדשות ומה קשור ל8 נוסעים ומה לגיל הרכב.

איפה ניתן להבין איזה מהרכבים בשוק הם יורו 5 ןm1 או n1, וההגבלות בהתאם לשנתון.

ואולי עדיף שרשור חדש?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

asafk
12-08-18, 21:54
אני מכין כתבה בנושא.. זה לא על רגל אחת מתברר. אבל גם לא קשה מדי כל עוד נמנעים מרכבי יורו3 ובמבט צופה פני עתיד גם יורו4 על הכוונת אבל יש עוד כמה שנים.

אסף.

assafy
12-08-18, 21:57
אם תמצא רכב עם המדרגות צד מפלסטיק המקוריות אז כנראה הוא לא נסע כמעט בשטח, צריך לפרק או להחליף למגיני סף רציניים.
דברים שאני סבלתי מהם (רכב בן 11 עם 220 אלף ק"מ שמשמש אותי כרכב יומיומי ומטייל הרבה בשטח, מחזיק כ3 שנים): שיפוץ מסרק הגה, החלפות בוקסות במשולשים קדמיים, החלפת תפוחי הגה, החלפת בולג'וינט אחד, החלפת מוח גיר, החלפת בוקסות לבושינגים במיתלים אחוריים.
כל אלה היו כתוצאה מריג'קטים בטיפולים או בטסטים חוץ ממוח הגיר שגם איתו איכשהו הגעתי בנסיעה למוסך.
הפעם היחידה שהייתי צריך גרר היתה לאחר ששברתי דיפ' קידמי במעלה מאיר כתוצאה מכיוון לא טוב ונסיעה לא נכונה שלי. המרווח בין המגן לביצה מאוד קטן והמכה עברה אליו.עדיין יצאתי עצמאית עם הנעה אחורית מהשטח.
הצמיגים עם חתך 65 הם על סף המידה שמאפשרת להוריד אויר. אני חטפתי כיפופים בג'אנטים ומאז אני מוציא פחות אויר. יש מצב שאפשר לעבור לג'אנט 16. במודל החדש יש כאלה עם ג'אנט 18 וחתך נמוך.

גובה הגחון לא בשמיים גם לאחר ההגבהה ובסיס הגלגלים ארוך אז צריך לשים לב במעבר תלוליות. כפי שאתה בטח יודע זה לא הרכב לטיולי אקסטרים (אבל יכול לעבור את כל מסלולי הטיול הרגילים כולל אלה שנחשבים די אתגריים).
זוית הנטישה לא משהו והפגוש האחורי לפעמים חוטף. אני בכוונה שומר אותו משוחרר ככה שכשהוא חוטף מכה אני מחזיר אותו מיד למקום בטפיחה קטנה. יש פאת'פיינדרים שהחליפו לפגושי מתכת מקדימה ומאחור עם זויות משופרות.
נכון שמהלך המיתלה לא מהארוכים ביותר מה שגורם לו להניף גלגלים אבל עדיין הוא יתקדם אפילו רק בעזרת בקרת האחיזה.
שים לב ששני המושבים בשורה 3 מתאימים רק לילדים.

הדברים החיוביים: השמן במדיד לא זז אפילו במילימטר בין הטיפולים, גם נוזל קירור כמעט שלא צריך למלא. המנוע לא עשה לי אף פעם שום בעיה. מבחינת המנגנונים והאיבזור הכל עובד (ויש איבזור מאד עשיר ברמה שיש למעט רכבים). התנהגות הכביש טובה והנסיעה יותר שקטה מהיונדאי i30 של אישתי. לא היתה לי בעיה של עשן באף טסט.
אולי כשהוא נמכר כחדש היו טובים ממנו במחיר לא הרבה גבוהה, אבל היום המחיר שלו כמשומש מאוד אטרקטיבי. ל"ק באותו שנתון יעלה כפול. אמנם המעטפת של הל"ק יותר גבוהה אבל לא תמיד צריך להגיע למעטפת. חוץ מזה העבירות יותר ממה שהיא תלויה ברכב היא תלויה בנהג.

נדב ש.
12-08-18, 23:00
אם כבר עברת ל 4 מתלים ניפרדים אז למה לא פג׳רו?
סביבות 2010/11 תמצא אחד כמעט באותו תקציב, נוח(עד כמה שאפשר עם מתלים ניפרדים והגבהה כמו כולם בקטגוריה הזאת, , אישית אחרי הגבהה מרגיש נוקשה אבל אין לי חמה להשוות, לא נסעתי בפתפיינדר מוגבה רק סטנדרטי ומשנתון מוקדם ממה שאתה מחפש), חזק, נעול...

ואם כבר עברנו ל ifs למה לא דיסקו 3 משנתון אחרון לדגם, נוחות נסיעה אחרת לגמרי, כל הפיצ׳רים שקיימים בדגם בגימור הגבוה וכו' וכו', כל המידע נימצא ברשת...

asafk
13-08-18, 00:28
שקלתי גם זה וגם זה.

אסף.

asafk
05-10-18, 13:49
אחרי לא מעט גרוטאות שראיתי, רצה הגורל ונפלה הזדמנות לקנות ויגו במצב לא רע.
פרטים בקרוב..

אסף.

ishc
05-10-18, 14:08
[emoji1787][emoji1787][emoji1787]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

amir_shai
05-10-18, 17:03
תתחדש

Sent from my LG-H870DS using Tapatalk

HAMM_V
05-10-18, 19:15
פרטים בקרוב..

אסף.

מזל טוב.

היצע הפת'פיינדרים אכן נמוך עד לא קיים, ואני עוקב ברמה יומימיות כבר כמעט חצי שנה. למרות כל מה שנאמר פה אני דווקא מעדיף את הגירסה הסטנדרטית (SE) מאשר המשודרגת (LE), אבל זה בטח עניין של טעם.
מרוב ייאוש חזרתי בעצמי לחפש ל"ק 04-05 ששם ההיצע אמנם גבוה אבל למצוא אקזמפלר סביר ולהגיע בזמן לכל מקום בארץ בהתראה של דקה (כי אחרת הוא כבר נחטף) - מייאש בערך באותה מידה כמו להמתין לפרסומו של פת'פיינדר נורמלי ..

נדב ש.
05-10-18, 19:27
פרטים בקרוב..

אסף.

תתחדש וסע בדרכים משובשות.

-->