PDA

צפייה בגרסה מלאה : שרשרת אופניים נופלת

נדב42
03-08-18, 14:52
אופניים מתקפלים, לא חשמליים, מעביר אחורי בלבד. השרשרת נופלת בכל מיני מצבים שהם לא פידול רציף, ותמיד נופלת מגלגל השיניים הקדמי (איפה שאין בכלל מעביר).

השרשרת והקסטה חדשים יחסית, הגלגל הקדמי מקורי, בן 3. העברת ההילוכים חלקה ומדוייקת בלי שטויות, סיבוב השרשרת שקט.

הפעם בא לי לסדר לבד במקום לקחת לחנות.

חשבתי להתחיל מנקיון יסודי של המעביר, אולי יש חיכוך כלשהו שפוגע במתיחה.

יש לי אקדח ניקוי בנפט, וכמובן שמן ייעודי לשרשרת אופניים אח"כ. האם השימוש בנפט יכול לפגוע במעביר ? האם יש צורך בשימון נוסף אח"כ מעבר לשימון השרשרת ?

רעיונות אחרים למה השרשרת נופלת ?

opl
03-08-18, 15:19
השרשרת ארוכה מדי. בדוק את הרפיון שלה כשהיא מונחת על הגגש הכי קטן והכי גדול, בדוק מיקום כלוב המעביר האחורי בשני המצבים.

נדב42
03-08-18, 15:23
אני רוכב על האופניים האלו יום יום, השרשרת הוחלפה לפני מספר חודשים והבעייה התחילה רק בשבוע-שבועיים האחרונים.

Asaf-a
03-08-18, 15:24
האם לפני הנפילה השרשרת נתקעת בגלגל השיניים הקדמי?
יש מה שנקרא chain stuck, כאשר שיני הגלגל הקדמי בלויות והשן מזכירה וו, קרס, השרשרת לא נופלת מהשן אלא נמשכת למעלה עד שמתח השרשרת עוצר.

מציע שתצלם מקרוב את גלגל השיניים.

כאשר מערכת ההינע בלויה, מקובל להחליף יחד עם הקסטה והשרשרת גם את הגגש הקדמי, כי הרכיבים נשחקים באופן משלים אחד לשני.

שרשרת בלויה קצת, ניתן להחליף לבדה ללא הגגש והקסטה.

לא סביר שזה עניין של חוסר שימון משמעותי

Sent from my SM-T580 using Tapatalk

נדב42
03-08-18, 15:29
אין שום תקיעה.

אני מכיר את השחיקה המדוברת ולא זכור לי שזה המצב, אבל אני לא ליד האופניים כרגע. אוודא את זה אח"כ.

amir_shai
03-08-18, 15:50
יכול להיות שהקפיץ של המעביר האחורי נחלש ולא מחזיק את השרשרת מתוחה ולכן היא נופלת.
במעבירים של sram יש אופציה להזיז את הקפיץ כך שיהיה מתוח יותר.

Sent from my LG-H870DS using Tapatalk

אמיר ב.א
03-08-18, 15:57
מעבר למה שנאמר , תבדוק האם יש שיניים עקומות בגלגל שיניים הקדמי ,

האם היא נופלת בהילוכים גבוהים או נמוכים ?

נדב ש.
03-08-18, 16:02
ועוד תבדוק אם הגלגל"ש הקידמי לא היתעוות, קורה לפעמים(בעיקר מעומס) שכל הפלטה בצד הנמוך לדוגמה לא מקבילה לצד הגבוה, כלומר כביכול כל הפלטה התעקמה אבל לא ממכה.
בדיקה נעשית בלי השרשרת כשאתה מביט מלמעלה ומפדל ואז רואה את הסטיה.

נדב42
08-08-18, 12:32
גלגל השיניים הקדמי תקין לחלוטין, ללא עיוותים וללא שחיקה. בחנות אופניים בדקו את המתיחה של המעביר ואמרו שהיא תקינה. לא מצאו שום תקלה שמסבירה את הנפילה של השרשרת.

מה הדרך הנכונה לדעתכם לשטוף את כל המנגנון בלי לפגוע במיסבים השונים ?

בחנות האופניים אמרו לא לשטוף עם נפט אלא רק עם מים וסבון, גדי לא לפגוע בשימון של המיסבים. אבל אם נפט נכנס למה שמים וסבון לא ייכנסו ?

חשבתי אולי על ספריי קרבורטורים, פשוט משום שהוא ייתנדף לפני שיספיק להתקרב למיסבים.

amir_shai
08-08-18, 12:33
יש חומר לניקוי שרשרת אופניים. כזה שלא פוגע בגומי וכו
אני חושב שיש לי אם אתה רוצה

Sent from my LG-H870DS using Tapatalk

יונתןמצפה
08-08-18, 12:39
מים וסבון ללא לחץ. להשתדל לא להשפריץ יותר מדי באסור המיסבים. לייבש טוב אחרי בשמש, עדיף לרכב מיד אחרי השטיפה. שימון טוב בשמן יעודי וזהו.
כמה שפחות שטיפות יותר טוב.

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

-->