PDA

צפייה בגרסה מלאה : ייעוץ בטפטוף מהמזגן

jacob72
04-08-18, 14:27
יש לי בבית מזגן מיני מרכזי.
החל לי טפטוף באחד החדרים מיציאת אוויר .
המסנן שלי עובר כל חודשיים ניקוי ולכן הבעיה לא מהמסנן.

עליתי עם סולם למעבה וראיתי שהוא מטפטף ורטוב. צינור הניקוז עובר דרך אחד הקירות לרצפת המקלחת ,נקודת ניקוז.

שאלה : האם הטיפטוף מהמזגן קשור למעבה?
כיצד אני אמור לטפל בבעיה ,אני רואה שהצינור מעיין "מרותך " למזגן. כמו בתמונה.

האם הסתימה בקו שיורד לנקודת ניקוד ניקוז ברצפת המקלחת ? או שהסתימה בין הצינור למזגן?

יש רעיונות נוספים?https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180804/e5643576d17191b0309b6f81252c4d12.jpg

ofer_b
04-08-18, 14:59
הטפטוף בוודאות מהמעבה, כנראה שהצינור ניקוז סתום, המפלס עלה ומתנקז לנקודה הנמוכה ביותר שזה צינור הקרור שמגיע לחדר.
אולי אתה יכול לשלוף את הצינור ניקוז מהצד השני (זה שלא מחובר למזגן) ולראות אם הוא סתום או לא. לא יודע איך מפרקים את הצינור מהמזגן, יכול להיות שזה "בהברגה" עם הסליל שעוטף את הצינור

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

zivo
04-08-18, 15:34
קצת סדר בדיון....
1- היחידה הפנימית של המזגן, זה המאייד, המעבה זו היחידה החיצונית ( השמות מייצגים את התפקוד בזמן קרור. בזמן חימום היחידות בעצם מחליפות תפקידים).
2- בזמן קרור, היחידה הפנימית, המאייד, היא היחידה שפולטת מים.
3-טיפטוף יכול להיגרם בגלל שתי סיבות ( עיקריות)-
או שהצינור באמת סתום ומצטברים מים המאייד ( מה הבעיה לבדוק שאין סתימה?)
או, וזה מקרה שהרבה מפקששים, ביציאה של הצינור מהמאייד, צריך להיות "אלמנט" של סיפון .
הצינור צריך לרדת ולעלות, כך שתיווצר נקודה בצינור שעומדים בה מים.
אם אין סידור כזה, המאייד ישאב מים ויטפטף

asafk
04-08-18, 15:39
אבל אם זו בעיה חדשה כנראה שהסיפון תקין.

אסף.

erezgur
04-08-18, 16:02
במקרה דומה אצלי - נשיפה חזקה בפתח המשך פתחה את הסתימה

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

jacob72
04-08-18, 16:24
קצת סדר בדיון....
1- היחידה הפנימית של המזגן, זה המאייד, המעבה זו היחידה החיצונית ( השמות מייצגים את התפקוד בזמן קרור. בזמן חימום היחידות בעצם מחליפות תפקידים).
2- בזמן קרור, היחידה הפנימית, המאייד, היא היחידה שפולטת מים.
3-טיפטוף יכול להיגרם בגלל שתי סיבות ( עיקריות)-
או שהצינור באמת סתום ומצטברים מים המאייד ( מה הבעיה לבדוק שאין סתימה?)
או, וזה מקרה שהרבה מפקששים, ביציאה של הצינור מהמאייד, צריך להיות "אלמנט" של סיפון .
הצינור צריך לרדת ולעלות, כך שתיווצר נקודה בצינור שעומדים בה מים.
אם אין סידור כזה, המאייד ישאב מים ויטפטףתודה רבה על ההסבר.
פרקתי את הסיפון שיוצא מהמאייד (אני מקווה שזה הסיפון ) הכנסתי לו סטלבנט לאורך כך הצינור והוצאתי קצת ג'יפה בלחץ מים, בנוסף נשפתי מספר פעמים והכל פתוח . ראה תמונה

לא הבנתי את הכוונה שצריך ש"הצינור צריך לרדת ולעלות"!
מהסיפון אצלי יש צינור של 1 מטר שיורד ישר לצינור ניקוז בקיר. האם אני אמור להרים אותו כמו האות S ?

או שהוא בסדר כמו שהוא עכשיו,שיורד ישר הניקוז? ראה תמונה נוספת https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180804/c216be7d8c03b8cbf90e9133d7a05642.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20180804/d8379fc6ca38938318d7115870b24d18.jpg

zivo
04-08-18, 17:26
מהתמונות שצירפת, אני מתקשה להבין את הכיוונים (של התמונה) ומה תפקידו של החלק השחור לבן בחיבור בין הצינור למזגן.
ובכלל, בתמונה הראשונה הרושם שהוא מותכן אנכית, ובאחרונה אופקית ???
בהחלט יכול להיות שהחלק הזה מחליף את הצורך בסיפון ובהחלט יכול היות שהוא התקלקל \ התלכלך.... (או סתם סיבבו אותו על הצד?).
בעקרון, שאני כותב סיפון אני אכן מתכוון למשהו כמו S (או U) אבל מה שחשוב, שנקודה הנמוכה יעמדו מים (ויסתמו זרימת אוויר חוזרת לתוך המאייד).
למותר להזכיר, שהכל צריך להיות נמוך מהגובה של המזגן.
לפני שאתה מתעלל בצינור, שלח בבקשה תמונה ברורה של החיבור של הצינור, כך שאפשר יהיה להבין את הכיוונים (למעלה , למטה).

jacob72
04-08-18, 19:05
החיבור הנל הוא מאונך ,רק כיווני צילום שונים.
אכן ניקיתי ואין נזילה.
יחד עם זאת אני שם לה שהצינור הלבן מעיין "מזיעה" ואם אני נוגע בו ,אני מרגיש רטיבות,חגי העין יראו את הטיפה בצינור הלבן השרשורי.
יש דרך למנוע הזעה זו ?https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180804/01881f1755b5b58102a82b01bae6a86d.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20180804/e154f63050b4dcfcabf373f235900d56.jpg

zivo
04-08-18, 19:47
הצינור של המים, ובעיקר ההתחלה שלו, צריך להיות עטוף בבידוד.
המים שיוצאים מהמאייד קרים, הם מקררים את הצינור, שבתורו מזיע מבחוץ.
מאחר, ובסה"כ זורמים שם מעט מים, אז ככל שמתרחקים מהמזגן, המים מתחממים והצינור מפסיק להזיע.

jacob72
04-08-18, 19:53
הצינור של המים, ובעיקר ההתחלה שלו, צריך להיות עטוף בבידוד.
המים שיוצאים מהמאייד קרים, הם מקררים את הצינור, שבתורו מזיע מבחוץ.
מאחר, ובסה"כ זורמים שם מעט מים, אז ככל שמתרחקים מהמזגן, המים מתחממים והצינור מפסיק להזיע.תודה. עם איזה חומר / מוצר עוטפים את הצינור בבידוד?
ושאלה נוספת : כמו שהזכרת הפרשי הטמפ' שיוצאים מהמאייד מייצרים טיפות.
יד דרך יצירתית לנתב את טיפות המים הללו לצינור הניקוז?

boaz avrahami
04-08-18, 21:19
המאייד עצמו מנוקז לתוך אמבטיה שממנה יוצא צינור הניקוז.
הצינורות גז ( נחושת ) וצינור הניקוז בחלקו החשוף עטופים בבידוד שמונע את ההזעה.
יש שרוולים כאלה בחנויות של ציוד ציוד מזגנים.
בכמות שאתה צריך ( סמ בודדים ) תנסה לבקש חתיכה ממתקין מזגנים.

מצד שני, אם הנזילה התחילה פתאום ודבר לא השתנה אני מהמר שזה לא הבידוד.

האפשרויות לדעתי הן- או סתימה או שמתחיל להיות חסר גז ( הקירור בסדר?) או שהשתנתה זוית המאייד על הקיר ( צריכה להיות נטיה קלה לכיוון הניקוז).

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
Honda TRX300EX
4Z7BOZ

jacob72
05-08-18, 00:16
תודה רבה על כל ההסבר.
אכן היה מעט בידוד פירקתי אותו בכדי להגיע לחיבור הצינור.

יש ליידי חנות של מזגנים, ארכוש שם .

תודה רבה על כל העזרה

Aviram
05-08-18, 14:06
מתעלק על השרשור.

יש לי מזגן vrf בבית. אין לי סיפון או צורה של סיפון, רק שפוע כלפי מטה. לעיתים אני שומע מהיחידה רעש כמו של בעבוע מים שעולים. האם זו הסיבה?

בנוסף אצלי הצנור השרשורי רטוב מבחוץ בחלק שבתוך הקיר בצנור ניקוז. הקיר הוא קיר חיצוני. האם זה תקין?

Sent from my iPhone using Tapatalk

jacob72
05-08-18, 22:18
תודה רבה על כל ההסבר.
אכן היה מעט בידוד פירקתי אותו בכדי להגיע לחיבור הצינור.

יש ליידי חנות של מזגנים, ארכוש שם .

תודה רבה על כל העזרהקניתי היום צינור ספוג מבודד. 1 מטר אורך ב 5 שח.
בענק המזגנים בסגולה .

boaz avrahami
05-08-18, 22:55
קרעו אותך [emoji4]

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
Honda TRX300EX
4Z7BOZ

zik5
06-08-18, 06:32
יש לי בבית מזגן מיני מרכזי.
החל לי טפטוף באחד החדרים מיציאת אוויר .
המסנן שלי עובר כל חודשיים ניקוי ולכן הבעיה לא מהמסנן.

עליתי עם סולם למעבה וראיתי שהוא מטפטף ורטוב. צינור הניקוז עובר דרך אחד הקירות לרצפת המקלחת ,נקודת ניקוז.

שאלה : האם הטיפטוף מהמזגן קשור למעבה?
כיצד אני אמור לטפל בבעיה ,אני רואה שהצינור מעיין "מרותך " למזגן. כמו בתמונה.

האם הסתימה בקו שיורד לנקודת ניקוד ניקוז ברצפת המקלחת ? או שהסתימה בין הצינור למזגן?

יש רעיונות נוספים?https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180804/e5643576d17191b0309b6f81252c4d12.jpg

לפי מה שאתה מתאר"טפטוף באחד החדרים מיציאת אוויר" כנראה זה עיבוי מים על התריס .זה מפגש של אויר לח עם התריס הקר תבדוק שבחדר הזה החלון לא פתוח כל הזמן או משהוא שגורם ללחות גבוהה בחדר הזה. ל

רמי רווה
06-08-18, 09:54
היה לי אותו מקרה במיני מרכזי של לחות ואפילו טיפטוף מאחד הפתחים .
מיד הבנתי שזה נוצר מהבדל טמפ בין החדר לבין האויר הקר שזורם בתוך צינור השרשור, או ההבדל בין הטמפ הקרה שזורמת בתוך צינור השרשור לבין הטמפ החמה מאד בחלל הגג. (ששם עוברים כל צינורות הקרור)
אני לקחתי ספרי קצף ובודדתי את הצינור השרשורי שבוא זורם האויר הקר ובודדתי גם את התריס שממנו יוצא האויר אבל מתוך החלק שבתוך הגג כך שמי שנמצא בתוך החדר למעשה לא רואה את ההקצפה.

רמי

- - - Updated - - -

נ.ב
זה קרה לי בחדר הקרוב ביותר ליחידה הפנימית שכל הנראה האויר שם הקר ביותר מכל החדרים

-->