PDA

צפייה בגרסה מלאה : פאג'רו Q מנוע 2800, כשלון בבדיקת עשן.

Tagor
04-08-18, 15:43
שלום חברים,
שבוע שעבר נכשלתי בבדיקת עשן בטסט.
לפני חצי שנה עשיתי טסט והערכים היו 0.43 כאשר המקס' 2 יח'/למטר.
הפעם הערך (ממוצע) היה 6.1 יח'/למטר. באחת הבדיקות נמדד גם 10.1.
לא חוברו מד חום מנוע ומד סל"ד בעת הבדיקה.
הרכב מוציא מעט עשן שחור בהרמת סל"ד. צריכת הדלק נורמלית והסחיבה טובה (במסגרת המגבלות).

אני חושב שהפתרון הטוב הוא שיפוץ אינג'קטורים שאמור לעלות 1500 ש"ח + מע"מ. רוצה להאמין שזה יחזיק זמן רב.
אבל, אני מאוד מודאג מהתקנה החדשה שתחול ב- 1 בנובמבר 2018, כלומר בטסט הבא במידה שלא אתקין מפריד חלקיקים.

שאלותי:
1. האם יש פתרון אחר חוץ משיפוץ?
2. באתר של המשרד להגנת הסביבה, לא ברור אם רשיון רכבי השטח שלנו יחודש במידה ולא נתקין מפריד חלקיקים.
האם נצטרך להפרד מהרכב לאחר כניסת התקנה? התקשרתי לטלפון שהשאירו באתר, בשעות המענה, אבל הטלפון לא מחובר.

ishc
04-08-18, 15:48
אני חושב שיפוץ מזרקים בלי לשפץ ו/או לכוון את המשאבה לא יהיה אפקטיבי.
אני קניתי בהמלצת אחד מחברי הפורום תוסף ייעודי לניקוי מזרקים ומקווה שהוא יעשה תוצאות טובות.
לגבי נתקנה החדשה, כרגע לא נוכל להכנס לאזורים נקיים (כרגע חיפה וירושלים). מה יהיה בהמשך, רק הזמן יגיד

Sent from my iPhone using Tapatalk

opl
04-08-18, 20:55
* תבדוק ואולי תצלם לנו את החלק העליון של המשאבה מלמעלה ככה נוכל לדעת האם שיחקו לך בבורג כיוון המשאבה (אחד מהם).
* טסטר אם רוצה יוציא מאותו רכב איזה ערך שבא לו.
*מתי הוחלפו פילטרים?
*האם נותק egr?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

tooshey
04-08-18, 21:10
אל תיגע בכלום ואל תתקן דבר.
לטענתך הרכב תקין והבעיה היחידה שנכשל בטסט.
אתה רוצה לעבור טסט בשלום, לא לתקן את העולם....
תוודא שמסנן האוויר נקי, או שעדיף, חדש.
שים שני תוספי דלק במיכל ותגיע לבדיקת עשן עם מנוע חם.
אם המנוע קצת "מנפח", שים תוסף "דבש" לשמן להעלאת הצמיגות.
עכשיו תעבור את הטסט הנוכחי.
בטסט הבא תגיע מוכן.

בברכה, טושי

Asaf-a
04-08-18, 22:43
אל תיגע בכלום ואל תתקן דבר.
לטענתך הרכב תקין והבעיה היחידה שנכשל בטסט.
אתה רוצה לעבור טסט בשלום, לא לתקן את העולם....
תוודא שמסנן האוויר נקי, או שעדיף, חדש.
שים שני תוספי דלק במיכל ותגיע לבדיקת עשן עם מנוע חם.
אם המנוע קצת "מנפח", שים תוסף "דבש" לשמן להעלאת הצמיגות.
עכשיו תעבור את הטסט הנוכחי.
בטסט הבא תגיע מוכן.

בברכה, טושי+1
אצלי פאגרו 2007 הרכב אכן עישן מעט.
שמתי תוסף איכותי על חצי מיכל, ונסעתי כ200 קמ באופן אגרסיבי כעיצת המוסך והסתדר.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Benpri
05-08-18, 09:23
היי,
מתוך האתר של המשרד להגנת הסביבה -
ועדת הפנים והגנת הסביבה של הכנסת אישרה היום (ב', 12.3.2018) תקנות חדשות לחוק אוויר נקי לצמצום זיהום אוויר מרכבי דיזל. התקנות ייכנסו לתוקף ב-1 בנובמבר 2018.

התקנות החדשות קובעות, כי לא יחודש רישיון הרכב של "רכב כבד ישן" אלא אם הותקן בו מסנן חלקיקים. רכבים כבדים ישנים הם רכבי דיזל שנרשמו עד שנת 2005 מסוג משאיות כבדות מעל 12 טון וכלי-רכב המשמשים להסעת 8 נוסעים ומעלה כגון אוטובוסים ומיניבוסים. סוגי רכב אלו הם המזהמים ביותר בממוצע מכלל סוגי הרכב. לפי ארגון הבריאות העולמי פליטות מרכבי דיזל מוגדרות כמסרטן ודאי לאדם.

http://www.sviva.gov.il/InfoServices/NewsAndEvents/MessageDoverAndNews/Pages/2018/Mar-2018/Knesset-approved-new-regulations-reduce-air-pollution-diesel-old-vehicles.aspx

Tagor
05-08-18, 10:09
* תבדוק ואולי תצלם לנו את החלק העליון של המשאבה מלמעלה ככה נוכל לדעת האם שיחקו לך בבורג כיוון המשאבה (אחד מהם).
* טסטר אם רוצה יוציא מאותו רכב איזה ערך שבא לו.
*מתי הוחלפו פילטרים?
*האם נותק egr?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
משאבת סולר שופצה לפני 3.5 שנים, 30,000 ק"מ. הפילטר סולר מאותה תקופה.
פילטר אויר הוחלף לפני חצי שנה, 3,500 ק"מ.
ה- EGR, לא ברור. צריך לבדוק. במנוע הקודם היה מנוטרל ע"י כדור מיסב שננעץ בצינורית הואקום.
איך ה- EGR משפיע על בדיקת העשן?

opl
05-08-18, 11:36
כן הייתי מחליף פילטר סולר (למרות שלכאורה עבר רק מחצית חיים)
EGR מזרים חזרה לסעפת היניקה גזי פליטה. נשם המנוע מזרים גזים - אוויר וכו עם אדי שמן ממכסה שסתומים גם הוא חזרה למסלול היניקה, שני אלה (ועוד) מתחברים יחדיו לכדי בוצה פחמית.

ariel-ro
05-08-18, 12:10
עזוב אותך מתיקונים יקרים. שאל את הטסטר אם יש תוסף שהם מוכרים שהוא ממליץ להכניס לרכב.
תקנה ב50-100שקל בחנות שלהם, והערכים בבדיקה יהפכו לטובים יותר מרכבי הדיזל של פולקסווגן.

בןבן
05-08-18, 17:24
שלום חברים,
שבוע שעבר נכשלתי בבדיקת עשן בטסט.
לפני חצי שנה עשיתי טסט והערכים היו 0.43 כאשר המקס' 2 יח'/למטר.
הפעם הערך (ממוצע) היה 6.1 יח'/למטר. באחת הבדיקות נמדד גם 10.1.
לא חוברו מד חום מנוע ומד סל"ד בעת הבדיקה.
הרכב מוציא מעט עשן שחור בהרמת סל"ד. צריכת הדלק נורמלית והסחיבה טובה (במסגרת המגבלות).

אני חושב שהפתרון הטוב הוא שיפוץ אינג'קטורים שאמור לעלות 1500 ש"ח + מע"מ. רוצה להאמין שזה יחזיק זמן רב.
אבל, אני מאוד מודאג מהתקנה החדשה שתחול ב- 1 בנובמבר 2018, כלומר בטסט הבא במידה שלא אתקין מפריד חלקיקים.

שאלותי:
1. האם יש פתרון אחר חוץ משיפוץ?
2. באתר של המשרד להגנת הסביבה, לא ברור אם רשיון רכבי השטח שלנו יחודש במידה ולא נתקין מפריד חלקיקים.
האם נצטרך להפרד מהרכב לאחר כניסת התקנה? התקשרתי לטלפון שהשאירו באתר, בשעות המענה, אבל הטלפון לא מחובר.

אח יקר.... כזאת קפיצה בחצי שנה, אתה כנראה מילאת דלק מזוייף ... קרה גם לי. נקז את המיכל ,אתה כבר תמצא שם את השמן 10 או השד יודע מה. ניקוי קווי דלק וכו
my 2 cents

-->