PDA

צפייה בגרסה מלאה : גלגלים של פאג'רו DAKAR לדגם Desert?

nadavpagero
05-08-18, 14:22
שלום,
רציתי לדעת אם אפשר להחליף את הגלגלים של פאגרו דאקאר לגלגלים של הDESERT, הבנתי שחתך של דאקאר פחות מתאים לשטח.
תודה

נמרוד
05-08-18, 16:35
הבנת נכון. עדיפים חישוקי 17 אינץ' עם צמיג בחתך 65% על חישוקי 18 אינץ' עם צמיגים בחתך 60%.
120625

כמה שיותר דופן, יותר טוב בשטח, כמה שיותר נפח אויר, יותר טוב.
ואמנם בשתי המידות אין (כמעט) צמיגי שטח מלא, אבל במידה של הדזרט יש מבחר גדול יותר משמעותית של צמיגי AT (כביש/שטח).

nadavpagero
16-08-18, 16:34
?האם יש למישהו את הDESERT ויכול להגיד לי אם יש בעיות בשטח עם החתך צמיגים? ואם יש מספיק מבחר צמיגים AT לחתך זה?

איל מ
16-08-18, 17:04
חתך הצמיגים 265/65/17 הוא אחלה חתך וממש לא צריך יות מזה לפג'רו.
לגבי, צמיגי at, יש מבחר יפה ומייצג של רוב הפופולריים.

nadavpagero
16-08-18, 17:16
טעות שלי התכוונתי לדגם DAKAR עם חתך 265/60R18
האם חתך זה בסדר לשטח? אין פאנצרים?, ויש מספיק דגמי צמיגי AT?

erezgur
16-08-18, 18:59
קיבלת תשובה טובה מאחד המומחים באתר:

הבנת נכון. עדיפים חישוקי 17 אינץ' עם צמיג בחתך 65% על חישוקי 18 אינץ' עם צמיגים בחתך 60%.
120625

כמה שיותר דופן, יותר טוב בשטח, כמה שיותר נפח אויר, יותר טוב.
ואמנם בשתי המידות אין (כמעט) צמיגי שטח מלא, אבל במידה של הדזרט יש מבחר גדול יותר משמעותית של צמיגי AT (כביש/שטח).

האם היא לא הייתה מובנת?
המידות שאתה מדבר עליהן פחות טובות מהמידה שצוינה בתשובה של נמרוד בהקשר של נסיעת שטח.
פאנצ'רים יכולים להיות בכל מידה וחתך אבל אחזור על מה שנמרוד כתב - ככל שתבחר מידה עם דופן גבוהה יותר, יהיה יותר נפח של אוויק, תוכל להוריד יותר אוויר בשטח, הנסיעה תהיה נוחה יותר לרכב ולנוסעים בו והאחזיה בשטח תהיה טובה יותר. כנראה ידש גם יותר אפשרויות לבחור צמיד מתאים לשטח, חזק יותר ולכן גם הסיכוי לתקר ירד.

דרור ברלי
16-08-18, 19:29
בעברית פשוטה:

ככל שחתך הצמיג גבוה יותר - כך הוא מתאים יותר לשטח.
במקרה של פאג'רו - 265/65R17 של דגם דזרט או דקאר-פרו, עדיף ומתאים יותר לשטח מ-265/60R18 של דגם דקאר, למרות שהרוחב והקוטר הכוללים של שני הצמיגים הם זהים.
בחתך 65 על חישוק קטן יותר, יש יותר נפח אוויר והדופן יותר עמידה. כנראה יש גם מבחר גדול יותר של צמיגי שטח.

אם יכולת לעבור לחישוק 16 ולצמיג בחתך 70 (יש כאלה מפירוק, של פאג'רו קינג ישנים יותר. צריך לבדוק את גודל הבלמים ואם חישוקים כאלה יכולים לעלות על הפאג'רו BK שלך) זה היה אפילו טוב יותר.

nadavpagero
16-08-18, 19:40
הבנתי, תודה על התשובות רק שאלה אחרונה האם אפשר להחליף בין הדגמים גלגלים כדי שהדאקר יהיה מתאים יותר לשטח?

נמרוד
16-08-18, 20:12
הבנתי, תודה על התשובות רק שאלה אחרונה האם אפשר להחליף בין הדגמים גלגלים כדי שהדאקר יהיה מתאים יותר לשטח?כן.

alto
26-09-18, 12:44
עוד שאלה בנושא: החלפת גודל צמיגים מחייבת שינוי ברשיון, יש בעייה עם זה לBK? צריך אישורים מיוחדים או שאפשר בקלות בכל מכון?

ירון ירון
26-09-18, 16:54
אנסה להמשיך בשרשור זה.
PAJERO DAKAR 265/60/18.
לכמה PSI הייתם ממליצים להוריד בנסיעה מדברית וכמה בנסיעה חולית בהתחשב ב"חיסרון" של עובי הדופן?
בכביש אני עם 32 מקדימה
35 מאחורה.

תודה לעונים וחג שמח.

erezgur
26-09-18, 17:01
עוד שאלה בנושא: החלפת גודל צמיגים מחייבת שינוי ברשיון, יש בעייה עם זה לBK? צריך אישורים מיוחדים או שאפשר בקלות בכל מכון?
אם המידה מאושרת לרכב, עקרונית בכל מכון יוכלו להסדיר זאת.
אם המידה אינה מאושרת (מכתב מהיבואן / נתונים באוטו-דאטה) - עקרונית לא תוכל לבצע את השינוי בצורה חוקית.

אנסה להמשיך בשרשור זה.
PAJERO DAKAR 265/60/18.
לכמה PSI הייתם ממליצים להוריד בנסיעה מדברית וכמה בנסיעה חולית בהתחשב ב"חיסרון" של עובי הדופן?
בכביש אני עם 32 מקדימה
35 מאחורה.
תודה לעונים וחג שמח.
זה לא באמת קשור לשרשור על צמיגים לרכב וחבל שמידע כזה ילך לאיבוד בתוך שרשור אחר.
בכל מקרה - ממליץ בחום לקרוא מאמר של אסף בנושא צמיגים ולחץ אוויר.
תקבל גם תשובות שונות מאנשים שונים, אני ככל אצבע - מוריד עד 20% בנסיעה בשטח (דרכים טרשיות / מדבריות) ובדיונות מוריד כ-50%.
בכל מקרה - כאשר נתקל בבעית אחיזה של הצמיגים - אפשר להוריד עוד בהתאם לצורך.

alto
27-09-18, 09:58
אם המידה מאושרת לרכב, עקרונית בכל מכון יוכלו להסדיר זאת.
אם המידה אינה מאושרת (מכתב מהיבואן / נתונים באוטו-דאטה) - עקרונית לא תוכל לבצע את השינוי בצורה חוקית.

סליחה, לא הייתי ברור.
את מה שכתבת מכיר, השאלה (מה שהתכוונתי - לא מה שכתבתי) היא האם לBK מאושר צמיגי 17?

oferc
28-09-18, 20:40
אנסה להמשיך בשרשור זה.
PAJERO DAKAR 265/60/18.
בכביש אני עם 32 מקדימה
35 מאחורה.

תודה לעונים וחג שמח.

קודם כל תלוי בצמיג , דרך אגב 32 PCI מקדימה זה נמוך , תבדוק בספר הרכב ותראה שזה לא פחות מ35.

אני אישית עם הצמיגים המקוריים של הרכב (דנלופ 265/60/18) מוריד בחולות ל13PSI , שים לב גם לכבות את מערכת לניהול החלקות .
בנסיעה מדברית מוריד כ8 PSI ל28 , פעם הייתי מוריד ל22-25 PCI אבל היום פוחד על הדפנות מסלעים.

-->