PDA

צפייה בגרסה מלאה : גימני ממוגן מוגבהה-שיפור הבא: פגוש/כננת או נעילה אחורית

Zivcar
07-08-18, 21:15
אני עם הגימני שלי כבר שלוש שנים, דגם 2008 עם הפגוש המזעזע (מבחינת זווית גישה)
שיפרתי לא מעט דברים לאורך השנים, נקודות עגינה מחוזקות וקשר קבוע ומיגון והגבהה 2״ וקולר גיר ופנסים לנסיעת לילה ועוד.
לרוב נוסע בעבירות בינונית/בינונית+ ולפעמים במעלות תלולים מצליב ומתקשה (בדרך כלל אומר להזיע המון בעבודות מעצ).
התפנה קצת תקציב וההתלבטות היא בין השיפורים הבאים (כרגע לא מתאפשר לתקצב גם וגם).

1.נעילה אחורית: הרכב הוא יום יומי ולעיתים משמש אנשים אחרים (אשתי וכו).
נוסע כ30 קמ ביום 4 ימים בשבוע. נעילה אחורית אוטומטית לא קורצת לי. אם בגלל בלאי מוגבר, אם בגלל הפן הבטיחותי והשינוי בתפעול הרכב, ואם בגלל העובדה שאני לא יכול לסבול רעש (תיקתוקים) שבאים עם הנעילה.
Arb לא באה בחשבון תקציבית ולכן האופציה שנשארת היא נשלטת סינית של hf (די העתק של arb).
היא משווקת כבר תקופה (יש שנוסעים עליה בשטח קשה מאוד כבר שנה +). היא כמובן לא חפה מתקלות אבל עד כה זה הסתכם רק בדליפות, קל וזול לתקן (ויש שנה אחריות) ובכל מקרה אלה תקלות לא משביתות ולכן במקרה הגרוע אפשר לחיות עם זה.
מקבלים שיפור אדיר בעבירות, 0 השפעה על בלאי ונהיגה ביום יום, ובמקרה הרע אין נעילה אם משום מה יש תקלה.
העלות היום כ5500 כולל התקנה ואחריות לשנה על הכל.

2.פגוש אלומיניום עם כננת כולל רישום ברישיון: אומרים שמי שמוסיף נעילה פשוט נתקע במקומות קשים יותר, כננת היא נשק יום הדין מהבחינה הזו, בסוף של דבר במיוחד כשיש רכבים נוספים במיוחד תמיד יש אפשרות לצאת מסיטואציה בעייתית. בנוסף אם זה לא מדבר אז גם ניתן פחות לחשוש לטייל לבד.
ביחס לחילונים ברבאריים עם משיכה של רצועה ראיתי לא פעם כמה אלגנטי חילוץ כננת בחולות למשל, הבדל גדול ללא ספק.
הפגוש המדובר אסתטי ומאלומיניום (לא מעמיס משקל מוגזם קדימה).
גם שיפור הזווית גישה הוא אדיר, הפגוש שלי כבר פגש קצת סלעים (בינתיים שורד עם מעט תיקוני צבע). למי שמכיר את שנת הדגם הפגוש הקדמי פשוט מזעזע מבחינת זווית גישה וממש מקלקל את העבירות. אני מכיר את האפשרות לחתוך את הפגוש אבל זה מכאיב לי בעין מאד, נראה רע בעיני ואני לא מעוניין.
כמובן שמבחינה אסתטית מאוד אוהב את התוצאה עם פגוש אלומיניום וגם זו סוגייה (פוזה/אסתטיקה).
היום ניתן להתקין כזה כולל רישום ברישיון ב3000-3500 שקל, מה שמפנה קצת תקציב נוסף למיגון סף שחסר קצת (כל השאר ממוגן היטב) או סתם לפנק את אשתי.

חשוב לציין שאני לא בונה רכב עבירות אלה רכב טיולים שמבצע את כל המסלולים הפופולריים בלי חשש מהשבתה של הרכב ביום א׳, ולחילופין לא נאלץ לערום אבנים בכל שבילי המדבר. חשוב לי שהרכב יראה טוב, ומקפיד לא להפוך אותו לרכב חבוט עם פגושים שרוטים סדוקים וכו. היום ללא נעילה עם הרבה מומנטום וזווית גישה בעייתית אומנם למדתי להיות נהג טוב יותר אך התעייפתי מעט מהריכוז הנדרש.

אם זה משנה הרכב כאמור בן 10, וצפויים שינויים בתא המשפחתי אך מאמין שהרכב ישאר בחזקתי עוד לפחות שנתיים (ואף 3).

אשמח לשמוע דעות ממי שמכיר את הרכב, השקיע בשיפורים ומכיר גם את זה וגם את זה. אומנם מדובר ב2 תוספות שונות אבל מסיבות תקציביות נאלץ כרגע לבחור בינם.

גיא
07-08-18, 21:27
נעילה

כי כננת ( למרות שמשפרת הרבה את ההרגשה ) .. זה לעזור לאחרים.

geva dover
07-08-18, 21:41
האמת, שאני הייתי חושב על למכור.
עכשיו לפני שכולם קופצים עלי, לא זה לא בגלל שזה גימני ,הגימני אחלה רכב שבעולם, אלא בגלל שאתה אומר שבשנתיים הקרובות יש מצב יצטרף למשפחה ילד או 2
רוצה להישאר על המתכון של רכב קצר, לעבור לארוך? יש מלא אפשרויות לפי אופי הטיולים שלך.
אולי משתלם לך למכור את הרכב ולהוסיף את מה שחסכת לרכב גדול יותר ככה תוכל לחסוך לשפר אותו עם הזמן( לפני שהוא נולד ונגמר התקציב)
אבל אם אתה מתעקש להישאר עם הגימני, אני הייתי משקיע בנעילה, לא בטוח שהקפיץ הקדמי שלך מותאם לכננת ( HD או לא HD) וזה עלול לגרור הוצאות נוספות..

Zivcar
07-08-18, 22:01
האמת, שאני הייתי חושב על למכור.
עכשיו לפני שכולם קופצים עלי, לא זה לא בגלל שזה גימני ,הגימני אחלה רכב שבעולם, אלא בגלל שאתה אומר שבשנתיים הקרובות יש מצב יצטרף למשפחה ילד או 2
רוצה להישאר על המתכון של רכב קצר, לעבור לארוך? יש מלא אפשרויות לפי אופי הטיולים שלך.
אולי משתלם לך למכור את הרכב ולהוסיף את מה שחסכת לרכב גדול יותר ככה תוכל לחסוך לשפר אותו עם הזמן( לפני שהוא נולד ונגמר התקציב)
אבל אם אתה מתעקש להישאר עם הגימני, אני הייתי משקיע בנעילה, לא בטוח שהקפיץ הקדמי שלך מותאם לכננת ( HD או לא HD) וזה עלול לגרור הוצאות נוספות..

דווקא יש תקציב נפרד להחלפת רכב. כרגע אין לנו ילדים, ככה שלשלם עלויות אחזקה של רכב גדול שנתיים מיותרות נראה לי חסר היגיון. בשנתיים האלה הכסף שנחסך על אחזקה מצטבר לתקציב רכישה מכובד יותר, מה גם שעוד שנים אזכה לרכב טרי יותר מאם אקנה עכשיו.
זה נושא כואב כי בתקציב הגיוני לי (80-90) קשה לי להאמין שאמצא משהו עביר ואמין כמו גימני משנתון לפחות טיפה מתקדם משלי. אבל זה דיון נפרד לגמרי.

הקפיצים הותקנו מתוך מחשבה מראש (מותקן hd קדימה). ככה שזו לא סיבה לכאן או לכאן.

geva dover
07-08-18, 22:12
היידה נעילה

asafk
07-08-18, 22:16
אם יש שיפור בודד שההשפעה שלו דראסטית על היכולות בשטח - זו נעילה אחורית.
לדעתי בעדיפות על כל דבר אחר.
ואין סיבה לא להרכיב אוטומטית. מתרגלים לתיקתוקים ובאמת זה לא מורגש.

אסף.

נדב42
07-08-18, 22:40
ללא ספק נעילה. אוטומטית או נשלטת זה בעיקר שאלה של תקציב, קח בחשבון שתפסיד את רוב ההשקעה במכירה.

אני פחות אוהב את האוטומטיות אבל אם הגיר אוטומטי והנעילה מותקנת ומכוונת כהלכה זה פחות נורא.

הסיבה: אם אתה מגיע להשתמש בכננת, זה עוצר את הזרימה של הטיול, עוד יותר מאשר עבודות מע"צ. עם נעילה אתה פשוט עובר הרבה יותר בקלות בלי לעצור את הטיול ...

asypeer
08-08-18, 11:01
נעילה אוטומטית, ללא ספק. 1000₪ הכי נכונים שהשקעתי ברכב.

Zivcar
08-08-18, 11:34
ללא ספק נעילה. אוטומטית או נשלטת זה בעיקר שאלה של תקציב, קח בחשבון שתפסיד את רוב ההשקעה במכירה.

אני פחות אוהב את האוטומטיות אבל אם הגיר אוטומטי והנעילה מותקנת ומכוונת כהלכה זה פחות נורא.

הסיבה: אם אתה מגיע להשתמש בכננת, זה עוצר את הזרימה של הטיול, עוד יותר מאשר עבודות מע"צ. עם נעילה אתה פשוט עובר הרבה יותר בקלות בלי לעצור את הטיול ...
ברור לי שמ5000 שקל של נשלטת אם אני אראה 2000 במכירה זה כבר טוב. אבל גם הגיוני, הבא אחרי יקבל נעילה משומשת בלי אחריות.
אני עוד צריך לעשות סיבוב על אוטומטית. הרכב שלי לא ידני ובכל זאת.
עדיין 90% אספלט ואישתי שאני לא רוצה להכשיר בסגנון נהיגה מיוחד, ובנוסף רעשים משגעים אותי. מנשלטת אהנה יותר.

אומי5
08-08-18, 11:42
נסעתי מעט על ג'ימני עם לוקרייט.
רציתי להדגים לבעלים כמה הוא צריך להזהר בחורף, אז שיחקתי קצת בהגה על שלולית קטנה, התוצאה הפתיעה אותי לרעה.

לאחד שנסע שנים על הנעה/הנעה אחורית ושיחק בזנב הרבה, זה היה נשלט, אני לא בטוח שאישתי הייתה מגיבה אותו דבר.

זה לא אומר שלא להתקין, אבל בהחלט לקחת בחשבון שאם יש נהגים לא מיומנים, הם צריכים להיות מודעים לעיניין.

ואני כמובן מצטרף להמלצה על נעילה ולא כננת.

omri_t
08-08-18, 12:25
ואם יש לך עודף כסף- נעילה נשלטת.

yoni_0000
08-08-18, 13:11
לוקריייט. תעשה סיבוב, תופתע לטובה. חוץ מהקליקים אין שינוי בניהוג או בסגנון נהיגה. צודק אומי שאמר שנדרש יותר תשומת לב בכביש רטוב.

yscheiner
08-08-18, 15:12
חכמים ומנוסים ממני כאן באתר אמרו לפני:
נעילה תגרום לך לא להיתקע במקומות שתזדקק לכננת כדי לצאת מהם...
זה נכון גם לצמיגים טובים.
והטיעון לצד השני - השימושים לכננת גדולים מהשימושים של נעילה.

Zivcar
08-08-18, 15:33
חכמים ומנוסים ממני כאן באתר אמרו לפני:
נעילה תגרום לך לא להיתקע במקומות שתזדקק לכננת כדי לצאת מהם...
זה נכון גם לצמיגים טובים.
והטיעון לצד השני - השימושים לכננת גדולים מהשימושים של נעילה.

מכיר את הטיעונים לכאן ולכאן. זו הייתה ההתחלה של הדיון.
אם לסכם מה שכתבו כאן, נעילה היא כלי “יום יומי״ לשיפור העבירות, כן אפשר להשתמש בכננת אבל זה מוציא את הכיף ממסלולים. מצבים שאין ברירה אלה להשתמש בכננת ונעילה לא תעזור הם יותר נדירים (מה שבהחלט נכון בטיולים שלי, במיוחד שאני לא חובב בוץ).
בגדול די השתכנעתי, מה גם שיש פה די תמימות דעים שנעילה קודם.
עדיין לא סגור בין נעילה אוטומטית לנשלטת. למרות שיהיה לי קשה מאוד עם אוטומטית(גם אם לא ישפיע על שום דבר אחר מהיכרות עם עצמי התיקתוקים ישגעו אותי בכביש).

נדב42
08-08-18, 15:42
נראה שענית לעצמך, תיהנה :)

גיא
08-08-18, 16:28
מכיר את הטיעונים לכאן ולכאן. זו הייתה ההתחלה של הדיון.
אם לסכם מה שכתבו כאן, נעילה היא כלי “יום יומי״ לשיפור העבירות, כן אפשר להשתמש בכננת אבל זה מוציא את הכיף ממסלולים. מצבים שאין ברירה אלה להשתמש בכננת ונעילה לא תעזור הם יותר נדירים (מה שבהחלט נכון בטיולים שלי, במיוחד שאני לא חובב בוץ).
בגדול די השתכנעתי, מה גם שיש פה די תמימות דעים שנעילה קודם.
עדיין לא סגור בין נעילה אוטומטית לנשלטת. למרות שיהיה לי קשה מאוד עם אוטומטית(גם אם לא ישפיע על שום דבר אחר מהיכרות עם עצמי התיקתוקים ישגעו אותי בכביש).

לא בדיוק אותו אוטו .. אבל אני גם חששתי מהתיקתוק של אוטומטית .. בעיקר כי אני על רכב כביש ..
בסופו של דבר בפעם היחידה ששמעתי את זה .. היתה בחניה תת קרקעית כשהייתי שם לבד בלילה .. בסיבוב .. לשניה אחת ...

זה לא מציק.
( גם לא זכור לי נורא מציק מהסמוראי שהיה לי פעם )

Zivcar
08-08-18, 16:34
לא בדיוק אותו אוטו .. אבל אני גם חששתי מהתיקתוק של אוטומטית .. בעיקר כי אני על רכב כביש ..
בסופו של דבר בפעם היחידה ששמעתי את זה .. היתה בחניה תת קרקעית כשהייתי שם לבד בלילה .. בסיבוב .. לשניה אחת ...

זה לא מציק.
( גם לא זכור לי נורא מציק מהסמוראי שהיה לי פעם )

בדאסטר זה לא אחרת לגמרי? קיבלתי דאסטרים שכורים כמה פעמים בנסיעות עבודה וכמדומני בכביש אין הנעה אחורית. זה לא אומר שאין לנעילה סיבה לרצט היא הרי לא מחוברת לגלגלים אצלך?
לא בטוח שאני מבין את מערכת ההנעה בדאסטר עד הסוף (:

אני מתכנן סיבוב על גימני נעול כדי להגיע למסקנה. יש מישהו עם גימני אוטו׳ נעול לוקרייט באיזור רחובות שמוכן לנדב רכב לכמה דק׳?

סולי
08-08-18, 16:40
תיקתוקים זה מילא...
אבל מדי פעם בום גדול שיוריד גם לאישתך את הלב לתחתונים.

אגב אף אחד לא מדבר על החופשים למערכת ההינע כתוצאה מהחופש המובנה בנעילה.

אני כבר 9 שנים על סמוראי עם נעילה אחורית.
בלתי נסבל לחברה... (10 חודשי שלילה והיא נסעה בו לא מעט)..
אני אישית גם מאסתי. החופשים וההלמים שעוברים לרכבת הכוח מחרפנים אותי.

קיצר, אם אתה לא חייל משוחרר או סטודנט תפרן. נשלטת בלבד.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

ד ו ר ו ן
08-08-18, 16:46
יש לי את שניהם.
בלי ספק נעילה לפני כננת.

yoni_0000
08-08-18, 17:13
אגב אף אחד לא מדבר על החופשים למערכת ההינע כתוצאה מהחופש המובנה בנעילה.

אשמח אם תפרט. לא מכיר דבר כזה.

GodsFather
08-08-18, 17:22
אשמח אם תפרט. לא מכיר דבר כזה.הנעילה האוטומטית רגישה לחופשים. חופש בדרייבשאפט, בביצה וכד. ומי שסבלנותו פקעה, יסבול כל הדרך לשטח כי זה מציק או מחייב תחזוקה א/הדוקה יותר.

מכיוון שכאן מדובר ביכולת כלכלית שמאפשרת נשלטת, אני מצטרף להמלצה על נשלטת.

אגב כננת - משקל של 30-50 קילו על הפרונט וכן על האין-כוח של הרכב גם ככה... עוד סיבה להמנע מזה בשלב הנוכחי. אתה נתקע בחולות? תוריד אוויר ותשקיע בקומפרסור חזק יותר לצד את חפירה ואולי כרית חילוץ. בגימני לא צריך הרבה בשביל להחלץ משקיעה.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Zivcar
08-08-18, 17:28
הנעילה האוטומטית רגישה לחופשים. חופש בדרייבשאפט, בביצה וכד. ומי שסבלנותו פקעה, יסבול כל הדרך לשטח כי זה מציק או מחייב תחזוקה א/הדוקה יותר.

מכיוון שכאן מדובר ביכולת כלכלית שמאפשרת נשלטת, אני מצטרף להמלצה על נשלטת.

אגב כננת - משקל של 30-50 קילו על הפרונט וכן על האין-כוח של הרכב גם ככה... עוד סיבה להמנע מזה בשלב הנוכחי. אתה נתקע בחולות? תוריד אוויר ותשקיע בקומפרסור חזק יותר לצד את חפירה ואולי כרית חילוץ. בגימני לא צריך הרבה בשביל להחלץ משקיעה.

דווקא בחולות (טפו טפו) לא נתקע. הרכב האין משקל הזה ב15 psi לא יודע להתקע כל עוד יש תנופה מינימאלית. וזה כשלידי מתחפרים רכבים הרבה יותר מוצלחים (לנד קרוזר). האין משקל משחק פה.
יותר חשבתי על כננת לטובת עליה שנכשלה וכו. לפעמים לא הכי בטוח לחזור מדרגות ברוורס.

יש פה למישהו ניסיון עם נשלטת של hf? או שזה כבר מצדיק פתיחת הודעה חדשה?

סולי
08-08-18, 17:29
הפוך גוטה,
הדיפרנציאל רגיש לחופשים... הדרייברשאפט .. הטראנספר..
דווקא הנעילה מתוכננת לעבוד עם חופש מובנה... ומפה נוצרים הלמים.. בומים שמייצרים עוד חופשים לאורך זמן בכל הרכיבים במעלה השרשרת.

יש שיטענו שהחופשים הללו מתעוררים בכל מקרה ברכב שעובד קשה.
אני עדיין אטען שעם נעילה אוט... הם מוחרפים ומגיעים קודם.
ברכב קל כמו הסמוראי שלי..החופשים הללו ובמיוחד מהדיפרנציאל בלתי נסבלים לנהיגה סבירה ונעימה בכביש...

GodsFather
08-08-18, 17:36
אני איתך אורי, אפילו שאני אוהד של הנעילה האוטומטית.

TopGuy
08-08-18, 18:22
לפותח השרשור -
אתה צודק שהפגוש של דגמי 2008 לא אידיאלי.
ויש לזה פתרון זול יותר - נסה למצוא פגוש של הדגמים הישנים יותר משומש (אני מצאתי כזה ב400 ש''ח בזמנו) ההרכבה וההתאמה קלות מאוד.
עוד שניים מהחברים שמטיילים איתי החליפו למשומש מדגם ישן וצבעו לפי הצורך.
יש גם למצוא במלאי במכשירי תנועה פגושים מהדגם הישן חדשים מהניילון, יעלה מעט יותר אבל עדיין פחות מפגוש מתכת.
משפר מאוד את זווית הגישה ולא מייצר בולטות כלשהי.

מבחינת נעילה -
אצלי מותקנת נשלטת אחורית כחמש שנים וזה מוצר מצויין.
משפר פלאים את העבירות.
הגישה למכשולים הרבה יותר איטית ונשלטת.

כננת לא נמצאת בחשיבה שלי כלל.

nirs
08-08-18, 19:44
גם אני בעד נעילה (לפני כננת).
היפה באוטומטית היא שלא צריך לחשוב אם לנעול, היא תמיד שם ופועלת שצריך.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Zivcar
08-08-18, 19:51
לפותח השרשור -
אתה צודק שהפגוש של דגמי 2008 לא אידיאלי.
ויש לזה פתרון זול יותר - נסה למצוא פגוש של הדגמים הישנים יותר משומש (אני מצאתי כזה ב400 ש''ח בזמנו) ההרכבה וההתאמה קלות מאוד.
עוד שניים מהחברים שמטיילים איתי החליפו למשומש מדגם ישן וצבעו לפי הצורך.
יש גם למצוא במלאי במכשירי תנועה פגושים מהדגם הישן חדשים מהניילון, יעלה מעט יותר אבל עדיין פחות מפגוש מתכת.
משפר מאוד את זווית הגישה ולא מייצר בולטות כלשהי.

מבחינת נעילה -
אצלי מותקנת נשלטת אחורית כחמש שנים וזה מוצר מצויין.
משפר פלאים את העבירות.
הגישה למכשולים הרבה יותר איטית ונשלטת.

כננת לא נמצאת בחשיבה שלי כלל.

של איזה מותג?

TopGuy
09-08-18, 11:19
של איזה מותג?

ARB

דרור ברלי
09-08-18, 12:17
נעילה חד משמעית

לוקרייט אוטומטית, בלי לחשוב פעמיים. נעילה נפוצה בסוזוקים, מוכחת, אמינה ביותר.
חופשים והלמים? מי שיקרא את תיאורי הזוועה יחשוב על בומבות של פצצת 1 טון וזה קצת מוגזם.
אני 18 שנה על נעילה אחורית אוטומטית, מעולם לא נתקלתי בבלאי הנוראי שאורי מתאר. הייתי רומז שהצמיגים הגדולים שלו מייצרים הרבה יותר בלאי מצטבר למערכת ההינע מהנעילה האוטומטית....
יותר מזה - נעילה הופכת אותך לנהג רגוע וחוסכת בלאי ושבירות.

נעילה נשלטת זה אחלה. יותר נוח, הרבה יותר בטיחותי בכביש, כמובן אם יש תקציב.
אבל...
1. זה יקר.
2. צריך לדעת להשתמש. מתי לנעול, מתי לשחרר.
3. האמינות של נעילה נשלטת ע"י חשמל/לחץ אוויר ושאר פטנטים שאינם מכניים, לעולמי-עולמים תהיה מוטלת בספק. גם של ARB ושאר מותגי על.
לנצח הסיכוי שהנעילה תיכשל ותאכזב כשתצטרך אותה הוא פיפטי-פיפטי.
שנה אחריות? חולפת אחרי שנה.... אז נכון שנעילה ששובתת זה לא סוף העולם, אבל פתיחת סרן וביצה זו עבודה מבאסת ומלוכלכת ומי שהולך על זה למוסך, גם משלם הרבה עבור עבודה.

נעילה אוטומטית שהותקנה כמו שצריך היא שגר ושכח. מוצר מעולה ואמין. קצת תקתוקים בחניונים וזהו.
תעשה סיבוב קודם על כלי נעול בנעילה אוטומטית כדי להרגיש איך זה. ברוב המקרים זה שקוף לגמרי.
אבל חשוב לזכור - זהירות נדרשת על כביש רטוב.

סולי
09-08-18, 12:29
בוא נסכים שלא להסכים.
אחרי הכל אתה נוסע בסופה במשקל גבוה בהרבה... עם מכלולים קצת יותר גדולים משל סמוראי או גימיני..התחושות בסופה הן שונות לחלוטין ברכבים הקלים הללו.

אני אומר.. אם אתה לא חייל או סטודנט תפרן רק נעילה נשלטת.

גיא
09-08-18, 12:32
בוא נסכים שלא להסכים.
אחרי הכל אתה נוסע בסופה במשקל גבוה בהרבה... עם מכלולים קצת יותר גדולים משל סמוראי או גימיני..התחושות בסופה הן שונות לחלוטין ברכבים הקלים הללו.

אני אומר.. אם אתה לא חייל או סטודנט תפרן רק נעילה נשלטת.

אני נסעתי 5 שנים כמעט כל סמוראי נעול אוטומטי כפול.

זה בהחלט לא משהו שחושבים עליו.

סולי
09-08-18, 12:36
יש פה מישהו עם נעילה אוט' שיעיד שאין לו פעם ב... איזה בום חזק שיקפיץ את הסובבים אותו להסתכל מה נשבר?

מספיק אגב לחץ אוויר לא זהה בשני גלגלים על הסרן הנעול.

והיא ממש לא שגר ושכח... אולי בשטח.
אבל על הכביש... היא בכל זחילה של חנייה החופש בנעילה דואג להזכיר לך שהיא נוכחת... וכל סיבוב הגז הקבןע מזכיר לך שהיא שם. וכל רטיבות באספלט ... הדריכות עולה...

דרור ברלי
09-08-18, 13:43
אורי, בסופה המכלולים אולי יורת גדולים אבל גם סובלים יותר.
פי 2 יותר משקל, פי 3 מומנט ויותר מפי 2 הספק.

בומים ושאר רעשים זה גם עניין של דגמי נעילות שונים.
שחרורים מלווים בבומים חזקים אחת לחודשיים-שלושה זה פיצ'ר שאני מכיר מהדטרויט לוקר וזה כאמור פיצ'ר ולא באג. וזו הנעילה האוטומטית האמינה והחזקה והטובה מכל הנעילות בעולם - אוטומטיות ונשלטות כאחד. מעולם לא נתקלתי בדברים כאלה בלוקרייט.
רעשים חזקים שיכולים להפריע אפילו לי - נתקלתי השבוע בנעילת ספרטן רועשת פחד על גרנד צ'רוקי WK. בעל האוטו לא התרגש בכלל, אבל לי זה לא נשמע תקין. לדעתי עניין של כוונונים, אבל זה רק ניחוש - אני לא מכיר מספיק את הנעילה הזו.

יש גם את חוכמת ההמונים - נעילה אוטומטית באה טבעי לגמרי בסוזוקים הקטנים ואם היא היתה בעייתית היא לא היתה כל כך פופולרית ואל תגיד לי שזה בגלל שהסוזוקאים הם תפרנים - ג'ימני ממודלים גבוהים זה אוטו לא זול אבסולוטית.

למעט נושא הבטיחות בכביש רטוב שמצריך נהיגה זהירה (וג'ימני מהשנים האלה ללא בקרת יציבות הוא מלכתחילה לא מופת להתנהגות בטוחה ואני ממליץ לנהוג בו במתינות ובזהירות גם ללא נעילה בכלל) , אני לא רואה בעיה.

איל מ
09-08-18, 16:10
לי היתה דטרויט לוקר על סופה. לא היתה עושה בומים בכלל (יעני, לוקח את המקרה שהכי לטובת האוטומטית). בנוסף, היתה לי arb על דיפנדר.
אין בכלל מה להשוות.
ברכב שנוסע גם בכביש, האוטומטית הוא חרא של פטנט, וחא שקופה בכלל.
התקציב הוא הסיבה היחידה שהתקינו בזמנו נשלטת בסמוראים. וזה פשוט עבר בירושה לג'ימנים.
גם ליוויתי את השיקולים אצל כמה כאלו שהתקינו, ואני גם זוכר את הדיונים בזמנו.

אם תקציב הוא לא האישיו פה,
אין דילמה.
רק נשלטת.

ונ.ב.
אם לא הייתי פוחד מדרור והאח הגדול שלו, הייתי מעלה כאן על הכתב מה אני חושב על בטיחות בכביש בהקשר הזה של האוטומטית.

GodsFather
09-08-18, 19:02
כל כמה חודשים הדיון עולה מחדש.

במקרה הנוכחי, פותש אומר שיש לו הכסף לנעילה נשלטת והוא די איתן בדעתו.

לחילופין, הייתי לוקח את הסכום ומשלב בין העולמות - אוטומטית וטמבון עם כננת. אבל זה כבר ממש פינוק.

דרור ברלי
09-08-18, 19:25
זהו, שברכב שנוסע בכביש בהנעה אחורית והוא ממילא לא מעודן, אני משוכנע שנעילה אוטומטית זה אחלה דבר.

התמורה לכסף היא ללא תחרות. היא אמינה. היא תמיד שם והיא תמיד פועלת ולא מאכזבת. השיפור בעבירות הוא בלתי נתפס, כולל הרבה מאוד מעברים שלא תטרח אפילו לשלב הנעה קדמית והאוטו יעבור כאילו לא היו שם.
וזה במיוחד כשמדובר על נעילה שיש לה מוניטין טוב כמו לוקרייט, לעומת נעילה סינית שמי מכיר ומי יודע, אולי היא טובה. ואולי לא. היום היא מיובאת ויש לה אחריות לשנה, בעוד שנה-שנתיים אולי כבר לא תהיה מיובאת או בכלל מיוצרת ולך תמצא לה חלק - ונעילה נשלטת זה מכלול שאמינותו לעולם מוטלת בספק ולפעמים צריך להחליף טבעות אטימה וכו'.

אם כבר מתפנקים על נשלטת - אז ללכת עד הסוף. רק מוצר מוכח שיש לו אבא ואמא (אם לא בארץ אז בחו"ל) וחלקים זמינים - אם לא אצל יבואן מסודר אז לפחות ברשת.

ויכוחי הנשלטת/אוטומטית במקומם כשמדברים על נעילה קדמית. כי תמורת המחיר האטרקטיבי, הפשטות והאמינות, יש לנעילה אוטומטית קדמית גם חסרונות בנסיעה ב-4X4 כמו השפעה לא טובה על ההיגוי בתמרונים צפופים.

במקרה הזה - אמיר צודק לגמרי. בתקציב הנתון - 5-6K בערך? הייתי הולך ללא היסוס על נעילה אוטומטית מאחור (לוקרייט ב-250-300$) + פגוש וכננת. הטוב שבכל העולמות.

גיא
09-08-18, 21:43
חבר התקין בדיפנדר שלו arb במלאן תלפים כסף ..
נסענו לטייל .. והופ ! דליפה. אין נעילות. לא קדימה ולא אחורה ...

זה גם שיקול ..

Zivcar
10-08-18, 11:34
זהו, שברכב שנוסע בכביש בהנעה אחורית והוא ממילא לא מעודן, אני משוכנע שנעילה אוטומטית זה אחלה דבר.

התמורה לכסף היא ללא תחרות. היא אמינה. היא תמיד שם והיא תמיד פועלת ולא מאכזבת. השיפור בעבירות הוא בלתי נתפס, כולל הרבה מאוד מעברים שלא תטרח אפילו לשלב הנעה קדמית והאוטו יעבור כאילו לא היו שם.
וזה במיוחד כשמדובר על נעילה שיש לה מוניטין טוב כמו לוקרייט, לעומת נעילה סינית שמי מכיר ומי יודע, אולי היא טובה. ואולי לא. היום היא מיובאת ויש לה אחריות לשנה, בעוד שנה-שנתיים אולי כבר לא תהיה מיובאת או בכלל מיוצרת ולך תמצא לה חלק - ונעילה נשלטת זה מכלול שאמינותו לעולם מוטלת בספק ולפעמים צריך להחליף טבעות אטימה וכו'.

אם כבר מתפנקים על נשלטת - אז ללכת עד הסוף. רק מוצר מוכח שיש לו אבא ואמא (אם לא בארץ אז בחו"ל) וחלקים זמינים - אם לא אצל יבואן מסודר אז לפחות ברשת.

ויכוחי הנשלטת/אוטומטית במקומם כשמדברים על נעילה קדמית. כי תמורת המחיר האטרקטיבי, הפשטות והאמינות, יש לנעילה אוטומטית קדמית גם חסרונות בנסיעה ב-4X4 כמו השפעה לא טובה על ההיגוי בתמרונים צפופים.

במקרה הזה - אמיר צודק לגמרי. בתקציב הנתון - 5-6K בערך? הייתי הולך ללא היסוס על נעילה אוטומטית מאחור (לוקרייט ב-250-300$) + פגוש וכננת. הטוב שבכל העולמות.

דרור, אני לא מכיר אותך אבל קודם כל תודה על ההתייחסות המושקעת.
בתור פותח השרשור אני לא אתווכח איתך, אני שביקשתי לשמוע את הדעות שלכם. למרות שהפנמתי מהתגובות שנעילה זה הצעד הנכון הצלחתי להתבלבל עוד יותר מהתגובות הרבות כאן.
ביחס לחוויות שלך מסופה וסמוראי. אם הייתי נהג יחיד ברכב אני חושב שהניסיון שלך היה מניח את דעתי.
אבל לא התייחסת לאינפורמציה הנוספת שנתתי בפתיחת השרשור, אני לא הנהג היחיד ברכב.
האם לא היית חושב פעמיים לפני שהיית נותן לאדם זר לנהוג ברכב נעול.
מספיק בום אחד כדי שלאשתי יהיה התקף לב. אני מאוד מעוניין שאשתי תמשיך לנהוג ברכב, ככה יש לנו אפשרות להחליף בינינו רכבים כשנדרש.

לגבי נעילה סינית מול ARB, בסוף מדובר בפשרה:
1.המחיר של ARB הוא כמעט פי 2 מהסינית.
2.היא תואמת ARB (העתק, אפילו המקטים זהים) ולכן ניתן לקנות חלקי חילוף של ARB, יש כאלה שרכשו איתה קומפרסור וצינורות של ARB לשיפור האמינות.
3.כמו שציינו מעלי, לפעמים היא לא עובדת. נכון. אבל כשזה קורה הרכב עדיין שמיש לנסיעה לעבודה, שזה החלק הבאמת חשוב.

בסוף מדובר בפשרה כזו או אחרת, אידיאלית היתה נעילה חשמלית מקורית. לצערי זה לא המצב.

אני עוד צריך סיבוב על גימני נעול.

k9.amit
10-08-18, 12:07
לא ראיתי אם ציינת אם הוא ידני או אוטומט.

אצלי ידני, נעול לוקרייט מאחורה.
כל התופעות שסיפרו עליהן פה באמת קיימות. כולל הבומים הקפיצות וכו'.
אבל באוטמוט הנעילה הרבה פחות מורגשת, וגם בידני אחרי קצת הסתגלות זה ממש לא נורא.
כן בבום הגדול הראשון הלב קופץ.. אבל מתרגלים. אני לא רואה סיבה שאשתך לא תתרגל גם.
אם אתה באזור הדרום, מוזמן לתאם סיבוב.

Zivcar
10-08-18, 12:08
לא ראיתי אם ציינת אם הוא ידני או אוטומט.

אצלי ידני, נעול לוקרייט מאחורה.
כל התופעות שסיפרו עליהן פה באמת קיימות. כולל הבומים הקפיצות וכו'.
אבל באוטמוט הנעילה הרבה פחות מורגשת, וגם בידני אחרי קצת הסתגלות זה ממש לא נורא.
כן בבום הגדול הראשון הלב קופץ.. אבל מתרגלים. אני לא רואה סיבה שאשתך לא תתרגל גם.
אם אתה באזור הדרום, מוזמן לתאם סיבוב.

דווקא צריך אוטומט(:

GodsFather
10-08-18, 13:34
תלמד את אישתך
אפילו קחו קורס נהיגה עם נעילה

זה עדיף מלחיות בחשש וספק מבלי לנסות.

סיפור אישי - אני יכול לומר לך שכשזוגתי נהגה לראשונה על הסמוראי הנעול ידני שלי, זה לא הזיז לה כהוא זה. גם לי לא, כי ישנתי בכסא הנוסע.

הגענו בשלום. זה היה לפני 12 שנה, ומאז היו עוד הרבה נסיעות בכביש ותיקול אתגרים על רכבים נעולים.

הכוכב הכחול
10-08-18, 15:56
כמעט 15 שנה שכל מי שנוהג על הרכב שלי
עולה ללא כל תדריך בטיחות.
גם לא הנשים שעלו ונהגו,
ולאף אחד מעולם לא הייתה בעיה. גם כשנהגו לבד.

כן יש נעילה. אני לא חושב שההבדל מורגש עד כדי כך,
10 דקות בחניה ואתה מבין מה הדיבור.
ואם אתה לא מנסה להתפרע היא ממש לא מורגשת.

והתיקתוקים.. אחח התיקתוקים.. צליל ממכר
לשמוע אותה מתקתקת בסיבוב והחיוך נמרח על הפנים :)

*לגבי כל הטיעונים של אורי, מסכים בהחלט.
חופשים, בומים מדי פעם ואם אפשר אז נשלטת.
אבל אז לא יהיה את צליל התקתוק.. ;)

גיא
10-08-18, 16:43
אבל אז לא יהיה את צליל התקתוק.. ;)

אבל אז יהיה במקום "פפסססססססססססס" ....
:)

GodsFather
10-08-18, 18:37
זה קודם - טררררררררררררם של הקומפרסור ואז פססססססססס

Zivcar
10-08-18, 19:36
זה קודם - טררררררררררררם של הקומפרסור ואז פססססססססס

נעילה בוחרים לפי צליל!
(;

ינשוף
12-08-18, 10:38
יש לי ג'ימני 2006 מוגבה 2.5 עם לוקרייט אחורי.
שיפור מדהים בעבירות והפרעה מינימלית בנסיעה רגילה.
אני גר בהרי ירושלים ואם תרצה אשמח לתת לך להתנסות..

לגבי כננת- אם לקנות אז הייתי הולך על כננת מגש עם אפשרות חיבור קדימה ואחורה.
היתרונות:
1. אפשר להשאיר את הכננת בבית כשנוסעים לקניות.
2. איך אתה יודע מאיזה כיוון תצטרך חילוץ? אולי דווקא מאחור??

בברכה

GodsFather
12-08-18, 11:08
וכשאתה מגלה שאתה תקוע... לא תמיד יכול להגיע לכננת או לחיבור. אבל אם טוב לך והסתדרת, אהלן וסהלן

נמרוד
12-08-18, 11:46
צמיגי שטח מלא יש?

Zivcar
12-08-18, 12:00
צמיגי שטח מלא יש?

50:50. כשהם ילכו יהיה שטח מלא. אבל את זה אני לוקח מתקציב תחזוקה, לא שיפורים.

דרור ברלי
12-08-18, 13:36
50:50. כשהם ילכו יהיה שטח מלא. אבל את זה אני לוקח מתקציב תחזוקה, לא שיפורים.

ההשפעה (לרעה) של צמיגי שטח מלא על התנהגות הכביש, לא נופלת מזו של נעילה אוטומטית.
אם אתה מודאג מהנהיגה של אשתך באוטו הזה, לא בטוח שצמיגי שטח מלא זה מה שאתה רוצה.

Zivcar
12-08-18, 15:48
ההשפעה (לרעה) של צמיגי שטח מלא על התנהגות הכביש, לא נופלת מזו של נעילה אוטומטית.

חייב לומר שלא כך התרשמתי ממקסיס 8060 חדשים שכן יצא לי לחוות בגימני, רק בכביש אגב. ההבדל היה שקוף כמעט, אפילו ביום גשום ביחס ל50:50 כמובן, מעולם לא בחנתי צמיגי כביש).
עם גנרל גראבר במידה מעל 215, ההבדל בתחושה כבר היה אקוטי בעיני.

ד ו ר ו ן
12-08-18, 17:07
יצא לי הרבה פעמים לעזוב דוושת תאוצה בסיבוב על כביש רטוב עם צמיגי שטח מלא.
יצא לי מעט יחסית פעמים לעשות זאת עם נעילה אוטומטית מאחור.
החוויה וההשפעה שונה מרחק גדול מאד אחת מהשנייה.

בראשונה לפעמים אתה מרגיש איבוד אחיזה.
בשנייה(עם נעילה אוטומטית) אתה כמעט תמיד מאבד אחיזה ומחליק.
בכביש יבש זה מתקון לרעשים לא נעימים אבל מקובלים.

נמרוד
12-08-18, 17:29
פות"ש היקר, קראתי את כל השרשור. תקשיב טוב:

השיפור הכי חשוב לעבירות, וגם ל"נראות" של רכב שטח - ואני מבין שזה משמעותי מאד עבורך - הוא צמיגי-שטח-מלא.

לא יודע תקציב-שמה-תקציב... תעשה העברות בין סעיפים תקציביים :rolleyes:

לגבי הנעילה - ARB זה יקר מאד, נזם זהב באף חזיר בשביל ג'ימני. לכן אף אחד כמעט לא מתקין בכלים האלו ARB, וכמעט כולם מתקינים לוקרייט. נעילה סינית? אם לא משנה לך אם זה יעבוד או לא יעבוד, אז לך כבר על מדבקה של ARB :rolleyes:

זרום עם חוכמת ההמונים במקרה זה. לוקרייט. נקודה.

סולי
12-08-18, 18:24
חולק מאוד על דעתו של נמרוד.

אלא אם כן רק אתה נוהג... עשית כבר סיבוב על רכב נעול אחורה עם נעילה אוט ואתה שלם עם זה.
לטווח הארוך היא גורמת בלאי למערכת ההינע.

נזם באף חזיר? ממש לא מסכים כולה נעילה נשלטת מה ציפית שתעלה כמו זוג מיסבים?
היא משפרת מהותית את העבירות בשטח ואינה משפיעה כלל על הנהיגה בכביש.. והכי חשוב אינה מוסיפה לחופשים במערכת ההינע.

היום רואים גימינים מדוגמיםבמגירות.. מקררים... פגושי וגגוני אלומיניום וכננות ... לא חושב שאף אחד מהדברים הללו נחשבים לנזם זהב.. ממש כמו נעילה נשלטת.

זוג הורים של חבר הזמינו ב2010 גימיני אוטומת.. הוא קיבל סט הגבהה של אולדמן . נעילה נשלטת ומיגוני סף.. ועד היום הכל עובד ללא דופי ..140,000קמ... הבולמים הוחלפו לקוני. זהו. האמא נוהגת... האחות והאח כשרק קיבלו רישיון.
וכן ... הם מטיילים המון, האם מדריכת טיולים.

אם אתה לא חייל משוחרר או סטודנט תפרן , תשכח מנעילות אוט... ותבחר את הנשלטת הכי זולה שתמצא.

וואו באמת מרגיש כמו תקליט שבור. /":

דרור ברלי
12-08-18, 18:24
עוד פעם סיפורי המקסיס 8060...

חברים יקרים. תבינו משהו בסיסי.
אם צמיג שטח מלא, ולו הטוב ביותר, גם המקסיס 8060 האלוהי (פחחח... צמיג סביר ולא יותר) היה מתנהג על הכביש כמו צמיג כביש, הייתם מקבלים אותו מקורי מהיצרן. ולו רק משום שאין אופציה אחרת - זה צמיג השטח המלא היחיד שניתן להשיג במידה המקורית של ג'ימני.

צמיג שטח מלא מיועד לעבוד בשטח. לתת מקסימום אחיזה בסלעים ובבוץ ולהיות חזק יותר מצמיג כביש. זה בא על חשבון התנהגות הכביש: פחות אחיזה, פחות אורך חיים, יותר רעש, יותר דלק.

נעילה אוטומטית משפיעה על התנהגות הכביש במצבים מסויימים. צמיג שטח מלא משפיע כל הזמן - כל הזמן מתבלה מהר יותר, כל הזמן מרעיש, כל הזמן צורך יותר דלק, כל הזמן אוחז פחות טוב. וכשהכביש רטוב הוא אוחז עוד פחות....

אנחנו צריכים להיות מודעים, לנהל את הסיכונים ואת הרצונות ולהיות מוכנים לשלם מחיר כלשהו תמורת תכונה מועדפת שאנחנו רוצים. מכיוון שמדובר כאן בג'ימני ולא בפרארי, אז אין בעיה לנהוג קצת יותר במתינות - לעזוב גז ולהאט/לבלום לפני שנכנסים לפניה ולא במהלך הפניה, להיזהר על כביש רטוב ובאופן כללי לנהוג מתון ורגוע וקצת יותר לאט - ואז אין בעיה בכלל. לא עם הצמיגים, לא עם הנעילה, לא עם כלום.

אז אל תפחד מצמיגי שטח מלא, אל תפחד מנעילה אוטומטית. זה רכב שטח.
ושאשתך תלמד לנהוג בו בהתאם.

נדב42
12-08-18, 19:02
דרור, אמנם גם צמיג שטח מלא וגם נעילה אוטומטית משפיעים על התנהגות כביש, אבל לא באותו האופן.

נעילה אוטומטית מתקתקת, קופצת מדי פעם, ובעיקר מאלצת החלקה של גלגל אחד לפחות בכביש רטוב/חלק בסיבוב. וזה בא בהפתעה.

לצמיג שטח מלא אחיזה פחות טובה מאשר צמיג A/T או כביש מקבילים, אין ויכוח על זה. אבל זה מתנהג צפוי ורציף.

לגבי ה- 8060: הוא לא צמיג "אלוהי", אבל הוא צמיג לא רע בכלל, דגם מוצלח (בעיני) יחסית למקסיסים אחרים עם אחיזת כביש טובה יחסית גם בכביש רטוב (בטח יחסית לביגהורן), התנהגות מצויינת בשטח, ומספקים שקט יחסי לנהג. אה והם גם זולים משמעותית מ- BF KM2 ... אחרי הרבה שנים על 8060 זהו בעיני צמיג מאוזן היטב לרכב יומיומי שגם מטייל בשטח (אמיתי). BF עדיף, אבל לא מצדיק בעיני את פער המחיר ...

ד ו ר ו ן
12-08-18, 19:26
). BF עדיף, אבל לא מצדיק בעיני את פער המחיר ...
מה הפרש המחיר במידה הזו?

סולי
12-08-18, 19:31
אין bf במידה המקורית לגימיני.
אני חושב שה8060 שילוב מוצלח של עלות לתועלת ואורך חיים.
הוא אוחז מעולה בשטח.. (שוב, אין עוד צמיג שטח במידה הזו להשוות אליו, והוא עמיד לאין שיעור לכל צמיג אחר במידה הזו) שקט יחסית בכביש לצמיגי שטח... ואוחז באופן סביר בהחלט בכביש רטוב.
בכל זאת קוביות בצמיג בקוטר 27" הם קטנטנות ביחס ל31" ויותר...

yoni_0000
12-08-18, 19:39
שנאתי את ה8060 על הג'ימני. לקראת סוף חייו היה מרעיש יותר מהסיקס, ויברציות מעצבנות, קוביות שעפו.. וזה צמיג שטייל פעם בשלושה חודשים לאורך כל חייו (שנתיים וחצי, 40 אלף ק"מ).

Zivcar
12-08-18, 20:20
מוכן לומר שיצאתי יותר מבולבל. אומנם אתקין נעילה, אבל עדיין לא סגור.
יש שנשבעים בלוקרייט, ויש שנשבעים שזו טעות.

חייב לומר שהתרשמתי אחרת מאמינות נעילות נשלטות. נכון זה לא לוקרייט (שגם מפתחת חופשים והופכת לתקלה לעיתים) אבל מכיר כמה רכבים עם נעילה סינית שאינה ARB שנוסעים בשטח קשה כבר שנה וחצי - שנתיים ללא תקלה (היא לא נמכרה לפני).
מזל טוב של רכבים ספציפיים או שהאמינות טובה ממה שחושבים, אני לא יודע...

וכמובן בטיעון נגד, הפרשי המחיר....לא טריוויאלי כמו שאולי נראה לאחדים כאן.

נדב42
12-08-18, 20:39
את ההחלטה בין נשלטת לאוטומטית רק אתה יכול לעשות אחרי שתיסע באוטומטית.

לגבי נעילה סינית, גם אני עם אחת כזו בצ׳רוקי (בולסטר ישנה). לא יודע איך ה-HF, אבל לא בהכרח גל מה שסיני הו רע. ואם הוא העתקה של arb והחלקים תחליפיים אז מכלל, מקסימום תחליף חלקים ל- arb אם צריך. ב-arb אפשר לקנות כל חלק בנפרד.

נדב42
12-08-18, 20:42
מה הפרש המחיר במידה הזו?לא בדקתי ספציפית. במידות אחרות שבדקתי אתה קונה 6 מקסיסים במחיר של 4 BFים ...

Zivcar
12-08-18, 21:10
את ההחלטה בין נשלטת לאוטומטית רק אתה יכול לעשות אחרי שתיסע באוטומטית.

לגבי נעילה סינית, גם אני עם אחת כזו בצ׳רוקי (בולסטר ישנה). לא יודע איך ה-HF, אבל לא בהכרח גל מה שסיני הו רע. ואם הוא העתקה של arb והחלקים תחליפיים אז מכלל, מקסימום תחליף חלקים ל- arb אם צריך. ב-arb אפשר לקנות כל חלק בנפרד.

בדיוק מה שכתבת.
יש גימני אחד עם בולסטר בקבוצה. ב5 שנים 2 דליפות שנגמרו בהחלפת גומיות בעלות די זניחה. אבל שוב ה2-3 רכבים שאני מכיר זה לא מדד.

ד ו ר ו ן
13-08-18, 00:15
לא בדקתי ספציפית. במידות אחרות שבדקתי אתה קונה 6 מקסיסים במחיר של 4 BFים ...
זה נכון למידה ספציפית.. כי במידה 31 ההפרש קטן ולא שווה את הירידה באיכות.

כשמחלקים לנסועה הכללית ההבדל זניח עד לא קיים.

pelegw
17-08-18, 01:19
אני עם נעילה אוטומטית אחורית בג'ימני מדצמבר (איך שהגיע מהחברה, הלך לעשות שיפורים), לפני זה שנה פלוס עם נעילה בגרנד ויטרה ארוכה.
בשניהם לא הרגשתי בעיות מיוחדות אחרי ההתקנה שלה, הג'ימני בשימוש יומיומי שלי, כל יום יורד ועולה מהחניון בבית ובעבודה, עושה 3-4 מעגלי תנועה, כולל בחורף ומעולם לא הרגשתי איבוד שליטה או התנהגות מוזרה.
ייתכן ומראש אני נוסע יותר זהיר כי אני יודע שהיא שם, אבל כרגע הצרה היחידה שיש לי זה כשאני עושה סיבוב ואני לא שומע אותה מתקתקת (מיד חושש שמשהו לא תקין), אז התקתוקים ממש אבל ממש לא מורגשים.
היתרון הנוסף הוא שבתקציב שלך לנעילה נשלטת תוכל לשים גם נעילה וגם כננת, ואז הרווחת מכל הכיוונים.
דרך אגב, אני כבר חצי שנה עם כננת, וחוץ מפעמיים של ניסוי כלים, לא השתמשתי בה.

-->