PDA

צפייה בגרסה מלאה : לנד רובר דיסקברי ספורט בנזין 240כ"ס מול טיוטה לנד קרוזר קצר דיזל 177כ"ס

Fozzie
09-08-18, 22:24
שלום לכולם,

פנסיונר צעיר, חדש לתחום השטח וה- SUV/ג'יפים, מתלבט בין דיסקברי ספורט בנזין 240כ"ס חדשה מול לנד קרוזר קצר דיזל 177כ"ס חדשה.

רוב הנסיעות הן על הכביש, מידי פעם להכנס לשטח. מחפש נוחות ואיכות.

בגדול נוטה לנהיגה על כביש לכן חשוב רכב שיהיה גם חזק בכביש, אבל לא רוצה להיות מוגבל בכניסה לשטח, גם טכני.

מה דעתכם? חסרונות/יתרונות של האפשרויות?

תודה מראש

asafk
09-08-18, 22:32
דיסקברי ספורט מכונה נהדרת.
אבל אין לו באמת מה לחפש בשטח... כל עוד הוא עם הצמיגים במידה המקורית שלו.

ממליץ לך לקרוא:

http://www.jeepolog.com/forums/content.php/2866-%D7%9E%D7%91%D7%97%D7%9F-%D7%94%D7%A9%D7%95%D7%95%D7%90%D7%AA%D7% 99-%D7%9E%D7%A8%D7%A6%D7%93%D7%A1-ML-%D7%9E%D7%95%D7%9C-%D7%93%D7%99%D7%A1%D7%A7%D7%91%D7%A8%D7% 99-4

אסף.

איל מ
09-08-18, 23:27
במקום דיסקברי ספורט קנה דיסקברי 4.
תוכל להנות מכל העולמות.

דרור ברלי
10-08-18, 07:19
בכביש הדיסקברי ספורט כל כך יותר טוב שזה יהיה מביך.
בשטח בדיוק ההפך - הלנדקרוזר כל כך הרבה יותר רכב שטח, שזה יהיה מביך עוד יותר.

לנדקרוזר הוא רכב כביש-שטח.
דיסקברי ספורט הוא קרוסאובר. מבוסס על האיווק, אין לו הילוך כוח, הוא לא באמת רכב שטח.

Fozzie
10-08-18, 12:28
דיסקברי ספורט מכונה נהדרת.
אבל אין לו באמת מה לחפש בשטח... כל עוד הוא עם הצמיגים במידה המקורית שלו.

ממליץ לך לקרוא:

http://www.jeepolog.com/forums/content.php/2866-%D7%9E%D7%91%D7%97%D7%9F-%D7%94%D7%A9%D7%95%D7%95%D7%90%D7%AA%D7% 99-%D7%9E%D7%A8%D7%A6%D7%93%D7%A1-ML-%D7%9E%D7%95%D7%9C-%D7%93%D7%99%D7%A1%D7%A7%D7%91%D7%A8%D7% 99-4

אסף.

במקום דיסקברי ספורט קנה דיסקברי 4.
תוכל להנות מכל העולמות.

קראתי את הביקורת, התקציב הוא עד 400 אלף ש"ח (טעות שלי שלא ציינתי בהתחלה) ומוגבל לרכב חדש בלבד. אני לא יודע אם קיים במלאי של לנד רובר דיסקברי 4 חדשה, אבל סביר להניח שהיא תחרוג מהתקציב.

בכביש הדיסקברי ספורט כל כך יותר טוב שזה יהיה מביך.
בשטח בדיוק ההפך - הלנדקרוזר כל כך הרבה יותר רכב שטח, שזה יהיה מביך עוד יותר.

לנדקרוזר הוא רכב כביש-שטח.
דיסקברי ספורט הוא קרוסאובר. מבוסס על האיווק, אין לו הילוך כוח, הוא לא באמת רכב שטח.

כאן הדילמה שלי, האם הדיסקברי ספורט עד כדי כך מוגבלת בשטח בגלל שאין לה הילוך כוח וצמיגים נורמלים? בכביש היא מלכה (נסעתי עליה באירוע של לנד רובר השבוע), בשטח שלנד רובר אירגנו לא הייתה לה בעיה כלשהיא.

על הלנד קרוזר לא נהגתי כי היבואן עושה טובה שהוא מוכר (אין לו רכבים לנסיעת מבחן), אך מחברים והאינטרנט היא "מכונת שטח" אבל פשוט לא טובה בכביש איטית ומגושמת בעיקר בגלל מנוע חלש (הכל באופן יחסי)...

גיא
10-08-18, 12:34
סליחה שאני מתערב בדברים שאני לא מבין ...

אבל בפקקי ארצנו ( ולא מתיחס לחוק ...) ... איפה אפשר לנצל את 45675 כוחות הסוס שיש לל׳ר ?

או איפה בדיוק יכשל הטויוטה בגלל חוסר כוח ?

פעמיים בשנה כשנוסעים לאילת ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

zerez
10-08-18, 12:55
אני נוסע עם ל"ק קצר מנוע 160 כ"ס ומעולם לא היה חסר לי כוח גם כשנסעתי עם נגרר של 900 קילו, מצד שני אני לא נהג מרוצים.
לא ניראה לי שהשיקול צריך להיות כוח.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Fozzie
10-08-18, 13:18
סליחה שאני מתערב בדברים שאני לא מבין ...

אבל בפקקי ארצנו ( ולא מתיחס לחוק ...) ... איפה אפשר לנצל את 45675 כוחות הסוס שיש לל׳ר ?

או איפה בדיוק יכשל הטויוטה בגלל חוסר כוח ?

פעמיים בשנה כשנוסעים לאילת ?

פנסיונר, לא יוצא בפקקים :)

אני נוסע עם ל"ק קצר מנוע 160 כ"ס ומעולם לא היה חסר לי כוח גם כשנסעתי עם נגרר של 900 קילו, מצד שני אני לא נהג מרוצים.
לא ניראה לי שהשיקול צריך להיות כוח.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

אין קשר לנהג מרוצים, כמו שמי שקונה רכב יוקרתי מעל 200 ואפילו 400כ"ס (רחמנא ליצלן) לא הולך להתחרות בו בכבישי ישראל...

לפעמים יוצא לשייט במהירות גבוהה בכביש פנוי (קורא לכולנו), אני לא מעוניין שהמנוע יצעק עלי כל הדרך ובנוסף אשמח אם יהיו לי אקסטרא סוסים גם במצבים כאלה ולא אהיה על קצה היכולת.

לגבי ההילוך כוח ב דיסקברי ספורט, עד כמה קריטי העניין (אתוודה שזה השיקול המרכזי לזניחת הדיסקברי)? איפה זה מתבטא (שואל כי אני חדש לשטח, ולא ראיתי שהדיסקברי ספורט נופלת במעבר בשטח שהיבואן ארגן מול הדיסקברי 5 והריינג' והדיפנדר באירוע שעשו)?

אגב, הרכב יהיה לנסיעה יומיומית.

amitaikl
10-08-18, 13:31
פאג'רו.
נוח בכביש. לא פראייר בשטח.
תקנה את הדגם שהם מציעים עם ההגבהה, מיגון הצמיגים 50/50.
העודף תקנה ערכת חילוץ ומקרר

assafy
10-08-18, 13:40
מקובל שהילוך הכח זה מה שמבדיל בין רכב שטח אמיתי לרכב 4x4 רך/ קרוסאובר.
לא יודע באיזה מסלול נסעת מטעם אותו אירוע, אבל מין הסתם זה היה מסלול קל שרכבי השטח שציינת לא נאלצו לעבור להילוך כח אז לא ראית את ההבדל. בדרכי עפר שטוחות ישנם קרוסאוברים שיתנהגו טוב יותר מרכבי שטח קשוחים.
האמן לי שדיפנדר ימשיך לנסוע הרבה הרבה אחרי שהדיסקברי ספורט ירים ידיים. אי אפשר אפילו להשוות ביניהם.
אתה צריך להחליט האם אתה רוצה שטח אמיתי (אם איזו שהיא פשרה קטנה בכביש) או שאתה מסתפק בטיולי שטח קלים (וישנם לא מעט מסלולים כאלה).

נדב ש.
10-08-18, 13:52
אתה מדבר על המפגש שהיה לא מזמן עם חברת "שבילים"(יואב קווה) שבה יצאו לצפון מדבר יהודה מחולקים לקבוצות לפי רמת הקושי?

גיא
10-08-18, 13:57
פנסיונר, לא יוצא בפקקים :)

אין קשר לנהג מרוצים, כמו שמי שקונה רכב יוקרתי מעל 200 ואפילו 400כ"ס (רחמנא ליצלן) לא הולך להתחרות בו בכבישי ישראל...

לפעמים יוצא לשייט במהירות גבוהה בכביש פנוי (קורא לכולנו), אני לא מעוניין שהמנוע יצעק עלי כל הדרך ובנוסף אשמח אם יהיו לי אקסטרא סוסים גם במצבים כאלה ולא אהיה על קצה היכולת.

אגב, הרכב יהיה לנסיעה יומיומית.

האמת .. לי יש 1500 סמ׳ק ו 110 כ׳ס.... וגם אני נוסע ב 5 בבוקר כביש 2 ריק .. ( עם המשמעויות של זה ) ומעולם לא הרגשתי חוסר כוח ... אולי זה באמת מתאים לנהגי מרוצים.

הדסופה
10-08-18, 22:19
פעם בשבוע עם הג’יפ רק 280 כס אני נוהג כמו סבתא על הכביש גג 100 כי הוא משאית קטנה לכל דבר ועניין
ובשאר ימי החול עם 700 כס רחמנא ליצלן.
אין בעיה לנצל אף אחד מהשניים במדינת ישראל ומי שחושב אחרת זה פשוט מי שלא מחפש את זה, או שאין לו
בקיצור רק תחליט מה המיקוד שלך, זה לא תלוי בדעה של אחד אחר

סולי
11-08-18, 10:13
פאג'רו.
נוח בכביש. לא פראייר בשטח.
תקנה את הדגם שהם מציעים עם ההגבהה, מיגון הצמיגים 50/50.
העודף תקנה ערכת חילוץ ומקרר1+

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

יואב פולס
11-08-18, 12:03
בגדול נוטה לנהיגה על כביש לכן חשוב רכב שיהיה גם חזק בכביש, אבל לא רוצה להיות מוגבל בכניסה לשטח, גם טכני.

ברכות לפנסיה.

במילים המודגשות "גם טכני" פסלת למעשה את הלנדרובר.
נטיית הלב שלך היא לקנות את הלנדרובר, וזה די ברור מאופן הכתיבה, אבל הוא לא יתן לך את המענה שאתה מחפש.

עכשיו נותר לך להתלבט עם יתר האלטרנטיבות, ואני לא בטוח שהלנדקרוזר הוא האלטרנטיבה היחידה שלך.
אחרי שתגדיר לעצמך תקציב, תסתכל גם על המיצובישי פאג'רו, ג'יפ גרנד צ'ירוקי, ג'יפ רנגלר.
עוד אלטרנטיבה שמגיעה רק בגירסא ארוכה, אבל עדיין בעלת יכולות שטח מעל הלנדרובר היא הסאנגיונג רקסטון, שיהיה משמעותית יותר זול מכל האחרים.

Gilad
11-08-18, 12:49
אמא שלי התחדשה לאחרונה בדיסקו ספורט - האוטו מדהים על הכביש (עוד לא יצא לי לנסות בשטח), נח זריז ומפנק ברמות של רכב יוקרה.

אם זה רכב השטח הראשון שלך ואתה לא מהזן האקסטרימי אני מניח שהספורט יספק אותך. אין לי ספק שהוא יעבור ברוב המסלולים בארץ בלי שום בעיה.

הטויוטה יעבור כל מסלול ויותר בקלות אבל אתה תשלם משמעותית בחווית הנסיעה ביום יום, בסוף גם עכברי השטח נוסעים 99% מהזמן בכביש...

ד ו ר ו ן
11-08-18, 14:30
אין לי ספק שהוא יעבור ברוב המסלולים בארץ בלי שום בעיה.
.
אולי יעבור ברוב המסלולים הקלים בארץ..

בעייתי לצאת בהצהרות כאלו בלי בסיס ידע משותף מה הוא דוגמא מבחינתך למסלול שאינו מתאים.

אני יכול לתפור לך המון מסלולי שטח קלים ומהנים.
אף אחד מהם לא יכלול קטע טכני כמו שהאיש הדגיש.
ברובם תיסע עם פרייבט בזהירות רבה.

nirs
11-08-18, 18:33
כפי שכתבו קודמי, הדיסקברי ספורט מעולה בכביש פחות בשטח, בהעדר הילוך כוח ומערכות חשובות נוספות (שקיימות בדיסקברי הרגיל ומאפשרות לו גם נסיעה בשטח טכני. המחיר כאמור, בהתאם).
נהוג להתייחס לרמת העבירות שלו כאל גיפון.
ומבלי לזלזל בגיפונים, הוא בהחלט יקח אותך להרבה מסלולים מופלאים (קצת יותר לאט ועם יותר זהירות).

asafk
11-08-18, 19:44
אני רוצה לזרוק אותך לכיוון אחר.
חכה קצת בסבלנות שיגיע הרנגלר החדש. אז תזמין לך את הגרסה הכי חזקה והכי מאובזרת.
נכון. זה לא יהיה פינוק של דיסקברי. אז מה? בכביש אתה בטח לא תסבול, בשטח... עולם אחר.
ומקסימום תתחרט? הוא ייחטף ואפילו עם רווח עוד לפני שתפרסם מודעה.

אסף.

amirmoshe
11-08-18, 19:56
פרמטר שכמעט לא דובר עליו פה זה הסחירות.
לנדקרוזר ייחטף במחיר טוב.
פאג'רו ודיסקברי יפלו במחיר..

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

נדב42
11-08-18, 21:44
מה מידות הצמיגים המורשות לדיסקברי ספורט ?

nirs
11-08-18, 21:52
מה מידות הצמיגים המורשות לדיסקברי ספורט ?

זו עוד בעיה, צמיגים בחתך נמוך R19, אם זוכר נכון.
קשה עד בלתי אפשרי למצוא צמיגים מלבד כביש מלא...

ronen57
12-08-18, 23:40
הלב עם הדיסקברי, הראש עם הטיוטה.
עלויות תחזוקה של הדיסקברי גבוהות יותר. בלאי גדול יותר. ירידת ערך גבוהה. תשווה מחיר חדש מול ישן אחרי כמה שנים. הטיוטה זול יותר בקניה ומחזיק מחיר.
בכביש דיסקברי מהנה יותר, אבל גם הטיוטה טוב מאד וגבוה יותר.
2 דלתות מול 4 אם משנה לך.
בנזין יותר שקט, ויותר "מגיב".
בשטח טכני - אין מה להשוות. הטיוטה משמעותית הרבה יותר. ללא חשש לפגיעות (גובה, הילוך כח)
אם שטח בינוני +, אז הדיסקברי לנהג מיומן עושה את העבודה, אבל בנהיגה מאד זהירה (הרבה פלסטיקים).
שניהם מצויינים - תנוחת ישיבה שונה אז תנהג בשניהם ותצטרך להחליט עדיפות כביש או לשטח (% קטן מהזמן בדר"כ)
(יש לי דגמים ישנים של שניהם: פרילנדר 2008 דיזל וטיוטה 2002 בנזין ארוך. נהנה משניהם)

grand
13-08-18, 08:11
נראות הרכב משחקת תפקיד, מבין לגמרי מדוע הלב נוטה לדיסקברי שהוא רכב נאה ובעל סקס אפיל שלא קיים בטויוטה שאמנם אמינה וטובה יותר בשטח, אבל לטעמי לפחות.. אחת המכוערות שיש.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

נדב ש.
13-08-18, 08:50
לא מכיר מה היכולות של דיסקברי ספורט, אני מניח שהוא דומה לדיסקברי דור 5 אבל בלי הילוך נמוך(LOW) ובטח עוד כמה דברים שחסרים ביחס ל 5.

הלנדקרוזר רכב מוכח ביכולות שלו, סחירות וכו' וכו', אבל-קח בחשבון כרכב מקורי המיתלים רופסים (מורגש בנסיעת שטח ממושכת) ככה שמתבקשת הגבהה ואז כבר זו חיה אחרת מבחינת נוחות(במיוחד ברכבים קצרים), זוויות גילגול, כבד, ובטוח שלא חזק יותר.
אם היבואן לא מספק נסיעת מבחן(אישית לא הייתי קונה רכב חדש במחיר כזה בלי נסיעה)יש מבחני דרכים, קרא אותם בעיון.

Fozzie
13-08-18, 10:01
חברים לאחר התחבטות לא פשוטה ועם העזרה שלכם, רכשתי את הלנד קרוזר, תגיעה עוד כשבועיים (לאחר שיתקינו את כל התוספות). המחשבה שלי אומרת שאם לא אתחבר לחבילה הזו, אוכל למכור אחרי כשנה במחיר סביר וללכת לכיוון אחר.

תודה רבה לכולם.

erezgur
13-08-18, 10:24
תתחדש ותהנה!

נדב ש.
13-08-18, 11:51
בשעה טובה ובהצלחה!

דרור ברלי
13-08-18, 13:50
בחירה טובה ומושכלת.
הן בהיבט יכולות השטח והן בפן הכלכלי/כספי.

תתחדש ותהנה!

-->