PDA

צפייה בגרסה מלאה : מזגן חלש בג'ימני חדש

adrian.herscu
12-08-18, 00:24
שלום לכל בעלי הג'ימני

יש לי ג'ימני 2017. יד ראשונה על האוטו.

ברגיל, המזגן עובד סבבה אבל לא מקפיא.

הבעיה היא בנסיעה איטית בשטח ביום חם.

טיילתי היום עם חבר, אשתו והילד שלו, במדבר יהודה. תוך כמה קילומטרים המזגן לאט לאט הפסיק לקרר. פתחנו חלונות והאוויר מבחוץ היה קר יותר!
האוטו בצבע ירוק כהה, בחוץ חם מאוד, נסיעה איטית... אבל אוטו חדש :(
זה לא משהו שקרה היום. זה מהנסיעה הראשונה בשטח גיליתי.
יש פה איזה שירשור על בעיה דומה באוטו ישן ונותנים שם כל מיני עצות כמו להחליף פילטר לשטוף את צלעות הרדיאטור וכו'
זה לא נשמע כמו משהו ששייך לרכב חדש... עוד רעיונות?

מישהו נתקל בתופעה זאת? פתרו לו את הבעיה?
אשמח לכיוון,
אדריאן.

Zivcar
12-08-18, 00:38
שלום לכל בעלי הג'ימני

טיילתי היום עם חבר, אשתו והילד שלו, במדבר יהודה. תוך כמה קילומטרים המזגן לאט לאט הפסיק לקרר. פתחנו חלונות והאוויר מבחוץ היה קר יותר!
יש פה איזה שירשור על בעיה דומה באוטו ישן ונותנים שם כל מיני עצות כמו להחליף פילטר לשטוף את צלעות הרדיאטור וכו'

אשמח לכיוון,
אדריאן.

האם האוטו היה תחת מאמץ? עם גימני בן 10 המזגן מקרר היטב תמיד, מלבד כשהאוטו תחת מאמץ כבד. בעליות ממושכות בקיץ המזגן אף כבה ונשארת ונטה בלבד.
אבל מעולם לא נתקלתי בתופעה במישור.
פעם בשנה אני מפרק את הפילטר ומנקה משם את הגיפה שהצטברה כדי לשמור על עוצמת הקירור. אבל אמרת רכב חדש.

בןבן
12-08-18, 09:18
גם אצלי רכב חדש מהחברה פברואר 18.... בדיוק מה שתארת... ברגיל סבבה ,מדבר יהודה ,בשיא החום במאמץ נהיה חם ברכב. אגב צבע לבן

Sent from my SM-T810 using Tapatalk

GrafPotozky
12-08-18, 09:59
הרכב עם מנוע קטן וחלש כך שהמזגן מתואם לגודל המנוע אל תצפו ממנו ליותר.

שגיא S
12-08-18, 10:24
אם אני לא טועה בג'ימני המזגן מפסיק לקרר ברגע שהמנוע מתחמם כדי להקל על המנוע....

k9.amit
12-08-18, 10:31
אצלי שנת 2008 היתה תופעה דומה.

לדעתי בתור התחלה תן שטיפה טובה למעבה שנמצא בחזית המנוע. הוא מתמלא באבק והרבה יותר קשה לו לעבוד. פעם בכמה שבועות אני עושה את זה וזה משפר פלאים את רמת הקירור.
לאחר מכן, תבדוק שהמדחס חוזר לפעולה.אצלי היתה בעייה שהמדחס התחיל לעבוד וקירר מצוין, פשוט אחרי שהתרמוסטט ניתק אותו והמדחס כבר היה חם מעבודה הוא לא הצליח לחזור לעבודה.
סע קצת, חכה שהאוויר הקר יפסיק, פתח מכסה מנוע ותבדוק אם המדובר מסתובב.
אם הוא לא, אצלי שיפוץ מדחס פתר את הבעיה.

לגבי מה ששגיא ציין, גם אני הכרתי משהו כזה, מצד שני בחודש האחרון הרכב עבד קשה מאוד, כולל עליות לרמת הגולן בשיא החום, והמזגן תיפקד בלי שום בעיה.

ד. מיכאל
12-08-18, 11:16
בעיה ידועה, אין מה לעשות, בחברה יודעים אבל לא מידעים את הקונים

adrian.herscu
12-08-18, 15:31
בעיה ידועה, אין מה לעשות, בחברה יודעים אבל לא מידעים את הקונים

נסעתי על הרבה מכוניות כולל על סמוראי. לא ניתקלתי בדבר כזה שהמזגן מפסיק לעבוד אעלק בגלל "מאמץ מנוע".
נכון שזה קורה בעליות קשות וארוכות אבל שעון החום נשאר על האמצע.

גיליתי את התופעה מהנסיעה הראשונה איתו בשטח כך שזה לא עניין של בלאי או ליכלוך.

מישהו ניסה להתלונן על זה במוסך?
יש איזו תגובה מהם?

איל מ
12-08-18, 15:37
שעון החום שלך הוא לא אינדיקציה לכלום. יש מצב שיש מרווח של עשרות מעלות שהוא לא יזוז בהן.
וזה לא רק אצלך, זה בכל רכב מודרני כמעט.

בתור התחלה וכדי לשלול בעיות אחרות, גש למזגנאי שיבדוק שיש מספיק קרר ושהלחצים תקינים.

ובלי קשר לבדיקה,
לי היתה בעיה דומה בקאדי, ומסתבר שיש חיישן שאמור לשבת בסביבה סגורה (באיזור הפילטר אוויר של המזגן) ושאיזה נוסע לא זהיר בעט במכסה של הפילטר עם הרגל והחיישן נמצא באוויר הפתוח.
החזרת המכסה למקום פתרה את כל הבעיה.

סולי
12-08-18, 18:27
נסעתי על הרבה מכוניות כולל על סמוראי. לא ניתקלתי בדבר כזה שהמזגן מפסיק לעבוד אעלק בגלל "מאמץ מנוע".
נכון שזה קורה בעליות קשות וארוכות אבל שעון החום נשאר על האמצע.

גיליתי את התופעה מהנסיעה הראשונה איתו בשטח כך שזה לא עניין של בלאי או ליכלוך.

מישהו ניסה להתלונן על זה במוסך?
יש איזו תגובה מהם?ל90אחוז מהסמוראים אין מזגן... /:
ואגב אם מדובר בגימיני אוט... אין ספק שהגיר עוד יותר מקשה על מערכת הקירור.

ושעון חום ברכב יפני הוא אינדיקטור מעולה.
לא מבין מה הפסילה הזו על הסף של חיישן החום.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

איל מ
12-08-18, 20:27
תתחבר פעם עם מחשב למנוע תוך נסיעה.
אתה תראה שחום מי הקירור נע בין 80 ומשהו למאה, לפעמים גם מאה וקצת, והמחוג נשאר בול על האמצע (בג'ימני. לא יודע בסמוראי, וגם אין לו מחשב).
זה למה אני אומר שהשעון (שים לב, לא החיישן, השעון), איננו אינדיקציה טובה.
לכן, מאוד ייתכן שהמנוע מתחמם (בגדר הנורמל) וחיישן החום מןריד תפוקת מזגן.
או לחילופין, שבאיזור הרדיאטורים נוצר עודף חום שאינו מתפנה, ופוגע ביעילות רדיאטור המזגן.

סולי
12-08-18, 21:50
אני לא חושב שהמחשב ניהול מנוע ינתק את המדחס מזגן בהתחממות ולא תראה זאת בכלל בשעון.
גם המחשב... וגם השעון מקבלים את הקריאה מאותו חיישן.
במנועים דומים בדגמי הכביש של היצרן היפני במקום וונטה מכנית יש וונטה חשמלית.
וגם היא נכנסת לעבודה עפ קריאה מאותו חיישן חום שמציג חיווי לשעון בלוח שעונים.
אגב המחשב גם מפעיל את הוונטה של המזגן עפ הצורך.
אז גם שם אין לסמוך על החיישן המקורי?

איל מ
12-08-18, 22:08
לא כתבתי מילה על החיישן, כתבתי על השעון.
השעון לא מראה הבדלי טמפרטורות בכוונה.
יצרני רכב התחילו להכניס שעונים ש"לא זזים" כי ככה הלקוחות יותר מבסוטים ש "..האוטו עם החום בול על האמצע, אפילו בעליות של של הקסטל עם מזגן...".
זאת לא השערה או ניחוש,
זאת עובדה.
רכב עובד במנעד טמפרטורות די גדול, אם השעון היה זז לפי זה היית כל היום עם העיניים על השעון ולא על הכביש.
אולי הסמוראי מספיק ישן כדי שזה לא יהיה בו ככה אבל הג'ימני הוא בפירוש רכב מודרני.

תקרא מה שכתבתי קודם בעיון.

הרכב יודע בדיוק מה הטמפרטורה. ולפי זה מפעיל/מפסיק ונטה כמו שכתבת. הוא פשוט לא מראה לך את זה. במערכת המיזוג יש מספר חיישנים שמפסיקים את פעולת המזגן לפי עומס. זה יכול להיות מחסור בגז (כדי לא לגרום נזק למדחס), וזה בפירוש יכול להיות לחץ גבוה מדי או חום עודף.

בכל מקרה, הבדיקה הראשונה (כפי שכתבתי בהודעה הראשונה) היא בדיקת משקל קרר ולחץ בעבודה של המערכת מיזוג.

וסתם אנקדוטה. בדיסקברי שהוא ללא ספק דוגמה לעודף מחשוב, אבל עדיין רכב מ2004, תוך כדי נסיעה אתה יכול לראות קורלציה בין מאמץ המנוע להפעלת המדחס. ואמנם לא הגעתי עדיין להתחממות אבל בין 80 ל105 המחוג לא זז מילימטר.
(אני נוסע מדי פעם עם מחשב מחובר ומנטר נתונים. מחשב עולה כל כך הרבה, אז לפחות שיעבוד קצת).

Tzvika-Pick
13-08-18, 09:59
שלום לכל בעלי הג'ימני

אשמח לכיוון,
אדריאן.
הכנסת ארבעה אנשים לסוזוקי ג'ימני במדבר יהודה בחום הגדול של אמצע אוגוסט ורצית שהמזגן יפעל כמו שצריך?

כמו שכתבו לך כאן הג'ימני זה רכב קטן עם מנוע קטן, שבקושי סוחב את עצמו בשטח. להעמיס עליו 4 אנשים, בטח גם קצת ציוד, בשיא החום ואז לבקש ממנו גם לקרר את כולם עם המזגן - זה פשוט גדול עליו. אז מחשב הרכב פשוט מנתק את המזגן כדי למנוע התחממות של המנוע וזה מה שאתה מרגיש.

אגב, אצלי בג'ימני 2003 המזגן מקפיא ביום יום.

ד. מיכאל
13-08-18, 13:50
לעניין מד החום מכאני, ג'יפאי שמכבד את עצמו יודע שמדי החום אינם מראים טמפרטורה מדויקת וככל שעובר הזמן הם יותר מזייפים. הפתרון פשוט, התקנת מד חום דיגיטלי ומיקומו במקום בולט לעין.

adrian.herscu
13-08-18, 14:47
תודה רבה לכל המגיבים!
חסכתם לי התעסקות במוסך :)

נדב ש.
13-08-18, 16:33
אני לא חושב שהמחשב ניהול מנוע ינתק את המדחס מזגן בהתחממות ולא תראה זאת בכלל בשעון.
גם המחשב... וגם השעון מקבלים את הקריאה מאותו חיישן.
במנועים דומים בדגמי הכביש של היצרן היפני במקום וונטה מכנית יש וונטה חשמלית.
וגם היא נכנסת לעבודה עפ קריאה מאותו חיישן חום שמציג חיווי לשעון בלוח שעונים.
אגב המחשב גם מפעיל את הוונטה של המזגן עפ הצורך.
אז גם שם אין לסמוך על החיישן המקורי?

יודע גם יודע.
והנתון נילקח מכמה חיישנים ולא רק אחד, טמפ' נוזל קירור, טמפ' סעפת וכו' וכו' .

בןבן
13-08-18, 17:52
אגב באותו ענין ,פרקתי את המכסה של כונס האויר שנמצא על מכסה המנוע. כשיתחילו גשמים אחזיר. מרגיש שיש שינוי במיוחד במהירויות נמוכות בשטח. זה גורם לפינוי חום מאד יעיל מאזור המנוע בימים חמים. מקרר את קיר האש בין המנוע לתא הנוסעים וגם כנראה קצת את ראש המנוע . מאז הפירוק גם בימים חמים מאד במדבר יהודה המזגן מקרר היטב. לא יודע אולי הרגשה סובייקטיבית אבל משהו זה עושה. בירידות בכביש בין הר איתן לצומת שמשון משולב בהילוך 4 לבלימת מנוע ביום חם מאד מד החום בשעון ירד בקוביה אחת.... זה עובד. תנסה .

Sent from my SM-T810 using Tapatalk

-->