PDA

צפייה בגרסה מלאה : אנדרואידים עם מה אתם מנווטים?

ishc
14-08-18, 18:59
אחרי שש או שבע שנים באפל הטלפון הנוכחי עומד למות ואין לי כל כוונה לשלם סביב 4000 שח על אייפון חדש ואעבור ככל הנראה לאנדרואיד.
עד היום ניווטתי עם טופומאפ. היא פשוטה אבל קלה לתפעול ונתנה לי בדיוק מה שאני זקוק לו.
אז אני יודע שיש אוף-רואד, אורקס ועמוד ענן. יש עוד משהו? ומה עובד הכי טוב?
מה שחשוב זה קלות תפעול תצוגה נוחה (כמובן שגם צריך לעבוד סה״כ)

Sent from my iPhone using Tapatalk

נדב42
14-08-18, 19:25
אני עם טונאב בשוטף ועמוד ענן בגיבוי.

erezgur
14-08-18, 19:52
צחי,

אתה שואל לגבי נוחות השימוש וקלות התפעול - ממליץ להתחיל עם החינמיות כדי להתרשם מקלות השימוש והנוחות, זה מאד אינדבידואלי.
אורוקס חינמית (עם מפות ישראל הייקינג) אבל יש עקומת לימוד, כלומר כנראה תהיה פחות קלה לשימוש בימים הראשונים. יציבה וטובה.
אופרוד חינמית (מפות ישראל הייקינג) פשוטה יחסית
עמוד ענן בתצורה החינמית (מפות אונליין בלבד, למעט מה שבזיכרון המטמון, גם הן מבוססות ישראל הייקינג בגרסה (רמת עדכון) ישנה אבל בסגנון צביעה אחר).

דרך אגב - מגיר אנדרואיד "נקי" עם תמורה מצווינת לכסף - Xiaomi A1 גם בארץ במחיר מצויין, או מחליפו Xiaomi A2 וגם גרסת ה-Lite שלו שהוכרזו לאחרונה, באתרים הסיניים בסביבות 1000 שח ובארץ קצת יותר (אם יש נסיעה לאילת בקרוב - אתה חוסך 17%).

איל מ
14-08-18, 19:57
אורוקס כבר לא חינמית (לפחות פעם אחרונה שהחלפתי פלאפון).

ishc
14-08-18, 20:17
אני אסביר...
ברוב הטיולים שלי אני מוביל ולכן צריך תוכנה נוחה לתפעול, את התיכנון אני עושה גם ככה בבית עם מפות ועמוד ענן.
נק׳ עניין זה פיצר מגניב אבל לא חובה
מפה לבנה או מפת סמ״ש מבוססת מפה לבנה זה יתרון גדול בעיני כי זה מה שאני רגיל אליו בעין.

אגב, שיומי נוט 5 זה כנראה הטלפון שאני מכוון אליו.

tamir128
14-08-18, 20:42

אורוקס עדיין חינמית, פשוט לא נמצאת בגוגל פליי אלא באתר שלהם.
http://www.oruxmaps.com/cs/en/

ולדעתי היא הטובה ביותר בהפרש עצום מהאחרות.

ש01
14-08-18, 20:43
מפה + עמוד ענן לגיבוי

ישן וטוב, ואלקטרוניקה למקרה של שאלה...

erezgur
14-08-18, 21:02

בעקבות סכסוך עקרוני בין מפתח התוכנה לגוגל, הם הסירו את הגרסה החינמית מהחנות אבל ניתן להורידה באתר של אורוקס.

בכל מקרה, למי שמשתמש בתוכנה, אני ממליץ להוציא כמה שקלים ולרכוש את התוכנה בתשלום - זה עוזר למפתח להמשיך לתמוך בתוכנה, המחיר זניח ויש לך גרסה המתעדכנת מהחנות כמו כל היישומים האחרים. (דרך אגב - אני נוהד לרכוש את הגרסה בתשלום של כל תוכנה שאני מוצא אותה שימושית ומתאימה לצרכי - תגמול למפתח. אני חושב שלא הוצאתי עד היום במצטבר יותר מ100-200 שח, המחירים נמוכים לכל תוכנה וזה הרגל חיובי וחשוב שעוזר לכולנו ואני ממליץ לאמצו).

zerez
14-08-18, 22:32
אני מנווט עם עמוד ענן ומפות שבילנט בעיקר בזכות נקודות העניין והמפות.
החלופה השניה שלי היא אורוקס עם מפות ישראל הייקינג.
אורוקס היא אחת התוכנות היותר טובות שראיתי והיא בכמה רמות מעל עמוד ענן, חבל שאין בה נקודות עיניין.
אם נקודות העיניין הן לא פקטור אז הייתי הולך על אורוקס.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

yoni_0000
14-08-18, 22:56
עמוד ענן. מפעיל ונוסע. גם מסלולים נטענים בקלות - המכשיר מזהה אוטומטית קובץ TWL ופותח אותו ישירות בתוכנה בנק' תחילת מסלול. אין סיבוכים, טלמטריה, מד דופק.. רק איפה אתה במפה.

קנינו בזמנו את הטונאב וקיללתי את הרגע.. צריך תואר בשביל להתקין אותה וללמוד את כל הפיצ'רים שלה.. יש כאלה שאוהבים את כל האופציות והאפשרויות.. מודה שזה פחות קורץ לי.

אגב שיומי נוט 5 - קניתי לפניי חודש ומבסוט עליו ממש.. עובד טוב, מצלמה טובה, תצוגה טובה, סוללה חזקה, לא צריך יותר.. באמת שלא מבין את ההצדקה לשלם 3K צפונה על פלאפון.

onz
15-08-18, 08:49
Locus Map מתכנן את המסלול על isreal hiking ומשם מעביר את הקובץ לlocus

amitaikl
18-08-18, 12:50
בשנה + האחרונה מנווט בשטח עם off road
לפני זה כמה שנים טובות עם אורוקס.
תכנון בבית: עמוד ענן + Israel hiking

החובב
18-08-18, 13:08
אני עובד עם עמוד ענן הרבה שנים (עוד מהתקופה של מכשירי מאיו למי שהכיר) באנדרואיד מאוד נהנה. ניסיתי דברים אחרים וחזרתי לעמוד ענן. אבל זה גם ענין של הרגל.

נמרוד
18-08-18, 15:28
אני גם עם עמוד ענן על הטלפון וגרסא ישנה יותר עם מפת סמ"ש ומפה לבנה "ישנה" על מכשיר כף-יד היסטורי. לאחרונה משתמש גם בoff-road בטלפון. תוכנה טובה, צריך להתרגל למפות השונות.

shyy
18-08-18, 15:56

גם אני רק שהגיבוי הוא טאבט טונאב נוסף

nirs
18-08-18, 16:08

+1. מרוצה מאוד מטונאב.
כנראה שפחות אינטואטיבית מאופרואד ועם זאת תוכנה מקצועית ויציבה מאוד עם הרבה מאוד אפשרויות (משמשת רבים ממדריכי הטיולים שאני מכיר).
עוד יתרון המשמעותי, אפשר לרכוש מפות לכל העולם...

zivo
18-08-18, 16:27
יש לי אורוקוס, טאונב ועמוד ענן (השתיים האחרונות שילמתי).
טאונב, אכן מעצבנת, ובראיה לאחור, הייתה רכישה מיותרת (למרות שזה עלה רק 84 ש"ח, השיקול העיקרי היה OFFLINE מעודכנת).
מעבר לניווט עצמו, אני מצפה מהמפה למידע נוסף שאין תחליף למפות סימון שבילים (תכסית - מאתרים שונים ועד גבולות של שמורות).
בנוסף, לדעתי אין עדיין תחליף לנקודות עניין של עמוד ענן.
מצד שני, יש חשיבות לעדכונים של המפה (חסימות, סגירות, הזזות צירים), והמפה של עמוד ענן מאחרת בעדכונים ולא תמיד מופיעה נקודת עניין, לצורך הזה, israel hiking היא הפתרון לעדכון.
בסופו שלי יום, עמוד ענן זו התוכנה העיקרית שאני עובד אתה (בארץ. מכין את המסלול באתר ודואג להעתק על הטאבלט), שברקע יש לי אורוקס פתוח ( או על תצ"א מגוגל , או על Israel Hiking).

בחול אני משתמש באורוקס (גם תצא וגם טופוגרפי - מכין מפות עם MOBAC) וגוגל מפ, כולל offline.
לגבי חו"ל, למי שלא מכיר, ניתן לתכנן על גוגל מפ, ולהוריד את המסלול והנקודות כקובץ KML לאורוקס.

גיא
19-08-18, 11:24
בחול אני משתמש באורוקס (גם תצא וגם טופוגרפי - מכין מפות עם MOBAC) וגוגל מפ, כולל offline.
לגבי חו"ל, למי שלא מכיר, ניתן לתכנן על גוגל מפ, ולהוריד את המסלול והנקודות כקובץ KML לאורוקס.

תודה על הטיפ הזה.

oferc
20-10-18, 22:58
גם אני מאד אוהב את אורוקסמפס עם מפות חינמיות מOSM , הייתרון הגדול של אורוקס - צריכת סוללה בטלפון , לי זה חשוב כי אני על טרקטורון ואין לי טעינה כל הזמן , כמובן שתמיד עמוד ענן בשלוף כדי לחפש נקודות עניין באיזור.

הדרך הקלה ביותר היא לצייר מסלול בעמוד ענן בהתאם לנקודות עניין , לשמור קקובץ KML ולזרוק לספריה הנכונה באורוקס

בהצלחה.

-->