PDA

צפייה בגרסה מלאה : שכירת רכב באיסלנד

zerez
14-08-18, 22:40
בספטמבר אנחנו מתכננים לנסוע לאיסלנד והדבר האחרון שנישאר פתוח הוא הרכב.
התוכנית היא להכנס לפארקים ולנסוע על f-roads (מסלולי גיפים) ואני מודע לזה שהעונה גבולית מבחינת מזג אוויר אבל עדיין רוצה להשאיר את האופציה פתוחה.
ההתלבטות היא בין שני כלי רכב,
דאצ׳יה דאסטר דיזל ידנית או לנדקרוזר דיזל אוטומטי, שני הרכבים משנות הייצור האחרונות ושניהם ללא צמיגי שטח.
קראתי כמה מיבחני דרכים של הדאסטר והאמת שדי התרשמתי לחיוב.
מישהו שהיה באיסלנד יכול להמליץ?
לגבי עבירות, מה המיגבלות שאני אתקל עם הדאסטר? (אני מכיר את הל"ק)
תודה לעונים.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

yoni_0000
14-08-18, 22:44
שום בעיה עם הדאסטר.. שבילים משובשים כמו בנגב אין שם. האתגר היחיד הוא בדמות מעברי מים. חברות ההשכרה אוסרות כניסה למקומות מסויימים עם הרכב, חוץ מזה, כל עוד אתה על הדרכים המסומנות במפה הכל בסדר.

zerez
15-08-18, 08:44
תודה

איל מ
15-08-18, 09:56
אני בכלל לא מבין מה ההתלבטות.
בכל תרחיש אפשרי (חוץ מצריכת דלק ועלות השכרה, אבל היי, זה נופש), הלנדקרוזר יהיה עדיף.

רק תחשוב על המקום שיש בו להעמסת ציוד של המשפחה, או על המרווח הפנימי לנוסעים, ששוה את משקלו בזהב בימים בהם מבלים הרבה שעות באוטו.

בטח ובטח באיסלנד, שבה (אני מניח) לא תלך להסתובב בערים ולחפש חניה.

Alon
15-08-18, 10:15
שלום
הייתי באיסלנד בספטמבר
כמה דברים זה באמת מאוחר ולדוגמה התוכים המפורסמים כבר אינם אז על תתאמץ ליסוע לשם.
מבחינת טמפ כשהיינו 17 יום היינו בין שתי מעלות ביום ל 22 מעלות.
רכב וצמיגים תתעקש על צמיגי שטח.
בכל השבילים החצץ האיסלנדי הרבה יותר גרוע מהשבילים בנגב הכל חד ושפיצי עם הטיול הוא על שבילים תהיה מוכן נפשית לפנצרים ואפילו לקנות צמיג חליפי
אם היה מקום בעולם שהייתי חוזר אליו זה איסלנד אחלה מקום.
תהנה
אלון

Sent from my iPhone using Tapatalk

yoni_0000
15-08-18, 15:18
בכל תרחיש אפשרי (חוץ מצריכת דלק ועלות השכרה, אבל היי, זה נופש), הלנדקרוזר יהיה עדיף.

רק תחשוב על המקום שיש בו להעמסת ציוד של המשפחה, או על המרווח הפנימי לנוסעים, ששוה את משקלו בזהב בימים בהם מבלים הרבה שעות באוטו.

בטח ובטח באיסלנד, שבה (אני מניח) לא תלך להסתובב בערים ולחפש חניה.

מחיר כמעט כפול, שבועיים השכרה של לנד קרוזר יכולים להגיע ל15k. לא מסכים עם עניין הפנצ'רים.. לא נסעתי לאט ולא הייתה שום בעיה.. אלו שבילים שמהירות הנסיעה המותרת בהם מגיעה ל80 קמ"ש

zerez
15-08-18, 19:06

בטח ובטח באיסלנד, שבה (אני מניח) לא תלך להסתובב בערים ולחפש חניה.ההפרש בשכירות הוא כפול, 1100 יורו לדאסטר ו 2100 ללנדקרוזר.
אנחנו זוג כך שמבחינת מקום גם ג׳ימני מספיק.
אם לא היה הפרש כזה אז לא הייתה שאלה, אבל מעל 1000 יורו זה כבר סכום ששווה לנסות לחסוך.

zerez
15-08-18, 19:10
שלום
הייתי באיסלנד בספטמבר
כמה דברים זה באמת מאוחר ולדוגמה התוכים המפורסמים כבר אינם אז על תתאמץ ליסוע לשם.
מבחינת טמפ כשהיינו 17 יום היינו בין שתי מעלות ביום ל 22 מעלות.
רכב וצמיגים תתעקש על צמיגי שטח.
בכל השבילים החצץ האיסלנדי הרבה יותר גרוע מהשבילים בנגב הכל חד ושפיצי עם הטיול הוא על שבילים תהיה מוכן נפשית לפנצרים ואפילו לקנות צמיג חליפי
אם היה מקום בעולם שהייתי חוזר אליו זה איסלנד אחלה מקום.
תהנה
אלון

Sent from my iPhone using Tapatalkאני יודע שהתוכים כבר לא שם וחלק מהשבילים יהיו סגורים.
רוב הטיול יהיה על הכביש פרט לשמורת ההרים הציבעוניים ואולי ננסה להגיע לאסקיה אם מזג האוויר יהיה סביר, מעבר לזה יש עוד כמה גיחות להרי געש אבל עוד לא סגרנו את כל המסלול.
יש לך עוד המלצות?

sportage
16-08-18, 15:41
ביוני לפני שנה היינו באיסלנד.

בגלל הפרש המחירים הלכנו על הדאסטר דיזל ידני.

פשוט הופתענו לטובה מהסבירות בכביש וביצועי השטח שלדעתי עולים על פורסטר (ויש לי גם פורסטר..) ועם צריכת דלק של כ-20 ק"מ לליטר.

הרכב פופולארי ביותר באיסלנד.

צלחנו איתו את הנהרות כולל לאסקיה ולאקי. נהרות ארוכים ודי עמוקים.

מעבר לחציית נהרות - את כל שאר השבילים כולל שבילי F כל רכב שכור עושה בנהיגה זהירה (למרות שהכניסה מותרת רק ל-4X4).

חשוב לוודא מראש עם הרנג'רים מה מצב הנהרות והחסימות וכדאי שיהיה לידכם רכב נוסף.

אנחנו היינו ממש בתחילת העונה, אז היינו רכב בודד וזוגתי שתחיה שימשה כמד עומק במים הקפואים.

- - - Updated - - -

120772

- - - Updated - - -

מתאבן לגירוי הייצר...

https://goo.gl/photos/2eCCwVmRijhFSqmeA

zerez
17-08-18, 17:19
תודה לכולם, החלטנו על דאסטר.
זוגתי ראתה את התמונה והסכימה לנהוג בזמן שאני מודד את עומק המים [emoji1]

zerez
02-10-18, 21:47
חזרנו ולמרות שמזג האוויר לא היה לטובתנו היה אחלה טיול.
הדאסטר עשה עבודה טובה מאוד. קיבלנו רכב עם צמיגי כביש ובלי שום הסבר איך משלבים ומה עושים בשטח, rtfm קצר והבנתי את מצבי התימסורת ועוד קצת זמן ללמוד אותו על ה froads ומאותו רגע עשינו איתו כל מה שרצינו, כולל מעברי מים, בוץ ואפילו נסיעה בשלג כשניקלענו לסופת שלג.
היו מקומות שהייתי שמח לבולמים קצת יותר טובים אבל בשורה התחתונה לשני אנשים זה רכב מצויין.
לא היה חסר כוח בשום שלב, לא בכביש ולא בשטח, נוסע יפה וכל זה ב 18 ק"מ לליטר סולר.
מי שרוצה לחצות את איסלנד רק בשטח עדיף שיקח רכב גדול יותר עם צמיגים משודרגים, אבל לטיול קלאסי שמשלב כביש ושטח דאסטר עושה עבודה נהדרת, הופתעתי לטובה.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

-->