PDA

צפייה בגרסה מלאה : פורסטר תקוע בחול (כבר לא)

asoroka
18-08-18, 18:06
שלום למומחים.
החומרה שלי פורסטר Z 2016
ניכנסתי לדיונות של אשדוד עם לחץ אויר בצמיגים של 20 psi
הגעתי למצב שבו 2 הצמיגים הקדמיים שלי התחפרו וכאשר ניסיתי לחלץ שמתי לב שהאחוריים כלל לא זזים.
ניסיתי עם esp מנותק ומופעל.
מתישהו נוריות חום מנוע וחום שמן נידלק ו ואז כמובן שקיטביתי רת הרכב על מנת לקררו.
הייתכן? הארי לרכב יש 4X4 קבוע.
תודה לעונים

גיא
18-08-18, 18:35
הסולונואיד ... איפה איש הפיל ??

asoroka
19-08-18, 09:34
שלום למומחים.
החומרה שלי פורסטר Z 2016
ניכנסתי לדיונות של אשדוד עם לחץ אויר בצמיגים של 20 psi
הגעתי למצב שבו 2 הצמיגים הקדמיים שלי התחפרו וכאשר ניסיתי לחלץ שמתי לב שהאחוריים כלל לא זזים.
ניסיתי עם esp מנותק ומופעל.
מתישהו נוריות חום מנוע וחום שמן נידלק ואז כמובן שכיביתי את הרכב על מנת לקררו.
הייתכן? הרי לרכב יש 4X4 קבוע.
תודה לעונים

shmil
19-08-18, 09:48
ראשית - אני מניח שאתה כבר לא תקוע בחול. כדאי לתת כותרות אינפורמטיביות ולא מלחיצות.
שנית - אין לפתוח יותר משרשור אחד באותו נושא.
שלישית - אם לא ענו לך, כנראה ש-או שלא הסברת את עצמך כמו שצריך (וציטווט של אותם משפטים פעם נוספת לא נקרא הסבר), או שלא נמצא מי שמבין במה ששאלת.

erezgur
19-08-18, 10:29
בדיונות הללו צריך להוריד יותר אוויר, עם צמיג 50-50 במידה סבירה להוריד גם לאזור 12-15.

נכתב מהנייד, סליחה על השגיאות

איל מ
19-08-18, 11:07
אני לא מכיר את הסובארו אבל עד כה מומחי הסבארו לא ענו.
אני מניח ששילבת ל4*4 (לא כביש).
כי במצב כביש, אם גלגל אחד מאבד אחיזה, שאר הגלגלים לא יסתובבו.

asoroka
19-08-18, 11:25
תודה לכולם

דרור ברלי
19-08-18, 13:05
בסובארו המודרניות לא משלבים כלום.
הרכב הוא 4X4 "קבוע". כלומר AWD. כעקרון, מלבד שני הדיפרנציאלים מלפנים ומאחור, יש לו גם דיפרנציאל מרכזי או משהו דומה.

וזה אומר שמספיק שגלגל אחד שקע ומסתחרר, כדי שכל היתר לא יקבלו כוח.
כאן נכנסת לעבודה מערכת ETC (בקרת משיכה) שאמורה (*...) לבלום גלגלים מסתחררים כדי לאפשר העברת כוח ליתר הגלגלים.

*"אמור" זה כידוע שם של דג, ובפועל כל הטריקים האלקטרוניים האלה לא יכולים להשתוות להעברת כוח מכנית טובה כמו של פעם.

אז מה עושים? עובדים בשכל. מכבים ESP ומורידים הרבה אויר. ל-12-15PSI, ועושים את זה לפני שנכנסים לחולות (ולא אחרי ששוקעים), ושומרים על רצף תנועה. בלחצי אויר נמוכים כאלה לא מומלץ להפנות הגה בחדות כי צמיגים עלולים להתקלף מהג'נט. עצירות מומלצות רק במקומות גבוהים ורצוי במגמת ירידה.

asoroka
19-08-18, 13:41
ראשית - אני מניח שאתה כבר לא תקוע בחול. כדאי לתת כותרות אינפורמטיביות ולא מלחיצות.
שנית - אין לפתוח יותר משרשור אחד באותו נושא.
שלישית - אם לא ענו לך, כנראה ש-או שלא הסברת את עצמך כמו שצריך (וציטווט של אותם משפטים פעם נוספת לא נקרא הסבר), או שלא נמצא מי שמבין במה ששאלת.
ניפתח בטעות

- - - Updated - - -

בסובארו המודרניות לא משלבים כלום.
הרכב הוא 4X4 "קבוע". כלומר AWD. כעקרון, מלבד שני הדיפרנציאלים מלפנים ומאחור, יש לו גם דיפרנציאל מרכזי או משהו דומה.

וזה אומר שמספיק שגלגל אחד שקע ומסתחרר, כדי שכל היתר לא יקבלו כוח.
כאן נכנסת לעבודה מערכת ETC (בקרת משיכה) שאמורה (*...) לבלום גלגלים מסתחררים כדי לאפשר העברת כוח ליתר הגלגלים.

*"אמור" זה כידוע שם של דג, ובפועל כל הטריקים האלקטרוניים האלה לא יכולים להשתוות להעברת כוח מכנית טובה כמו של פעם.

אז מה עושים? עובדים בשכל. מכבים ESP ומורידים הרבה אויר. ל-12-15PSI, ועושים את זה לפני שנכנסים לחולות (ולא אחרי ששוקעים), ושומרים על רצף תנועה. בלחצי אויר נמוכים כאלה לא מומלץ להפנות הגה בחדות כי צמיגים עלולים להתקלף מהג'נט. עצירות מומלצות רק במקומות גבוהים ורצוי במגמת ירידה.

תודה רבה דרור
למעשה אתה טוען שזה שהגלגלים האחוריים לא זזו משמע שהגעתי למקרה קיצון?

דרור ברלי
19-08-18, 16:23
אני לא יודע לאיזה מקרה או מצב הגעת. קשה לי לדעת בהתכתבות.

נדב ש.
19-08-18, 18:20
למיטב הבנתי הדיפרנציאל המרכזי עובד על דיסקיות וקלאצ׳ים שמופעלים ע"י לחץ שמן הידראולי בתיבה(כל דגם יש שיטה אחרת), ז"א שבעצם הרכב נוסע הרוב על הנעה קידמית והשאר אחורית.
יש כל מיני מצבים שההנעה האחורית מתנתקת.

http://m.awdwiki.com/en/subaru/

איציק - 4X6ZH
19-08-18, 18:23
כל כלי הרכב האלה מיועדים לקרח / שלג
לא לדיונות של אשדוד
ולא לחוף הים בסוף הקיץ ( כאשר החול טובעני ויבש ) והחשוב מכל !!! החול חם .
סביר שבמערכת הזאת יש גם חיישן טמפרטורה
והחיישן הזה מוצא את עצמו מודד את חום הדיונה ולא את חום הדפרנציאל .
גם בלי להגיעה למצב של שקיעה אתה מעמיס את מערכת ההניעה מה שגורם להתחממות
תוסיף את זה שהרכב ממש יושב על החול ( והחול חם )
והנה אתה יושב במקרה הטוב במצב 4X2

כלי הרכב האלה זה לא גיפ לא רכב שטח

ואני בכוונה לא נכנס לזהוי דגם ספצפי או תשובה ישירה לסוג הרכב שלך
כללי למי שחושב ש AWD זה 4 WD

איציק

דרור ברלי
20-08-18, 01:53
בשונה ממערכות ה-AWD הכושלות של ג'יפונים אחרים בהן הרכב נוסע בהנעה קדמית ומשלב את הגלגלים האחוריים רק כאשר הקדמיים מחליקים, מערכת ה-AWD של סובארו מסובבת את כל ארבעת הגלגלים כל הזמן. גם על כביש יבש.

בזכות המערכת הזו, אלה מכוניות שמצטיינות בהתנהגות הכביש וביכולת המשיכה שלהן גם כשהכביש לא יבש.
מצד שני זו גם הסיבה לצריכת הדלק הגבוהה יחסית שלהן.

Asaf-a
20-08-18, 20:54
בשונה ממערכות ה-AWD הכושלות של ג'יפונים אחרים בהן הרכב נוסע בהנעה קדמית ומשלב את הגלגלים האחוריים רק כאשר הקדמיים מחליקים, מערכת ה-AWD של סובארו מסובבת את כל ארבעת הגלגלים כל הזמן. גם על כביש יבש.

בזכות המערכת הזו, אלה מכוניות שמצטיינות בהתנהגות הכביש וביכולת המשיכה שלהן גם כשהכביש לא יבש.
מצד שני זו גם הסיבה לצריכת הדלק הגבוהה יחסית שלהן.האם זה נכון רק ברכבי הכביש שטח של סובארו או גם ברכבי כביש כגון האימפרזה?

Sent from my SM-T580 using Tapatalk

דרור ברלי
20-08-18, 23:36
גם וגם

עירא עברי
18-09-18, 00:45
שלום,
בבעלותי פורסטר 2006 כבר 12 שנים ואני נוסע הרבה בחולות. גם בחום, גם כשהחול יבש.
לדעתי הרכב נוסע מצויין בחולות וגם בבוץ.
נכון שזה לא ג׳יפ ויש לו חסרונות אבל אחרי שמתרגלים הוא נוסע בכל דיונה הגיונית.
לא מתחמם לי ואין בעיות העברה או נוריות.
כולל עמוס מאוד (כ 450 קג על גגון מסיבי ובתא המטען) וכולל עם עגלה.
כמובן שחייבים להוריד אויר לפני שנכנסים לחול (כ 15 psi).
יצא לי כבר לגרור טנדרים, ג׳יפים ואפילו טנדר אמריקאי עם עגלה ששקעו בחוף הבונים והסביבה.
ממליץ לנסוע בהילוך 1, בדגם שלי זה מכניס לפעולה הגבלת החלקה על הדיפרנציאל המרכזי או משהו כזה,
לא יודע להסביר את זה טכנית, אבל זה עובד. אף פעם לא קרה לי שרק הקדמיים/אחוריים הסתובבו.

כמובן, מסכים עם כל מה שנאמר לגבי מהירות, מדרון וכו....

דרור ברלי
18-09-18, 13:54
בדגם 2006 (פורסטר דור 2) יש גיר פלנטרי שמתאים יותר לשימושי שטח מהגיר הרציף של הדגמים החדשים. לכן גם מתחמם פחות.

elephant man
20-09-18, 11:39
הדגם של 2006-2008 מציע שילוב מנצח (מבחינתי) של מנוע-גיר-שלדה (מתחייב בבדיקה ;) )
נוסע עם אחד כזה כבר שנתים בשטח ונהנה מכל רגע.
טיפ קטן לשעשועי "עבירות" עם אחד כזה:
הילוך 1, מתג POWER לחוץ וגז קבוע.
זה לא LOW אבל מסייע מאוד.
מקווה בקרוב לבחון את היכולות שלו (ושלי) בדיונות.

-->