PDA

צפייה בגרסה מלאה : התלבטות לגבי רכישת גיפ משפחתי בגאז' גדול..

פרחי
20-08-18, 23:14
שלום וברכה.
למרות נסיוני המועט עם פראדו קצר 02 /דיזל במשך חמש שנים שעבר ליד הבאה, אני מעט אובד עצות.
אענה על השאלות וממש אשמח לעזרת אנשי הפורום בעלי הידע.
תקציב -
א. מה התקציב לרכישת הרכב? 100 עד 200 אלף ש"ח-חלקם יהיו במימון (עצמאי והרבה יותר נוח לי).
ב. האם התקציב שציינת כולל מבחינתך את עלויות התיקונים, השיפורים והתחזוקה (לפחות של ששת החודשים הראשונים) או שמדובר במחיר הרכישה בלבד ויהיה מימון נפרד לעלויות התחזוקה? מחיר רכישה בלבד.
ג. האם אתה מסוגל להתמודד עם הוצאה חד פעמית גדולה יחסית (למשל 5,000-10,000 ש"ח) לתיקון הרכב אחת לכמה שנים? מסוגל.

2. גודל / קיבולת הרכב -
חמש דלתות ובגאז' גדול- זוג +שניים וכלב בעה עוד ילדודס בהמשך. רוצה בגאז גדול. חושש להתאכזב מבגאז בנוני. משפחה שנוסעת לעיתים קרובות.

3. נסועה שנתית ותחזוקה:
א. כמה קילומטרים הרכב יעשה בשנה? סביב ה20 אלף ק"מ. חלק קטן בטיולים. אוהבים רכב גבוה, אבל מאידך את האפשרות להגיע לכל מקום.
ב. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע (האם תוכלו לעיתים להשלים עם כמה ימים שבהם הרכב מושבת לצרכי טיפול ולא יכול לשמש לנהיגה)? רכב יומיומי. לרוב ישמש את אישתי. השנה לא תעבוד כלל.

4. אופי השימוש והטיולים:
א. האם מתכננים לנסוע רק בשבילי עפר ודרכי כורכר כבושות, האם רק טיולים רגועים בחיק הטבע, האם טיולים שלעיתים ידרשו מעבר מעלה קשה / מדרגת סלע וכו'? לעיתים-לרוב לא. אבל לא רוצים להיות מוגבלים כמה שאפשר.

5. העדפות ותנאי סף - האם יש תנאי סף?

א. גיר אוטומטי/ידני-לא משנה-עדיפות לאוטומט.
ב. מנוע דיזל/בנזין-התלבטות-לא כ"כ משנה. מעדיף בנזין מפאת אמינות המנוע או שאני טועה? גזרות השמד של הדיזל?
ג. תצורה (טנדר, קצר, ארוך...)-ארוך בלבד, טנדר ניראה לי עמק ומגושם מידי..
ד. גיל הרכב - מעדיף חדש כמה שיותר בכדי לבלות פחות במוסך..

6. האם עד כה "ננעלת" על סוגי רכב מסויימים? לחלופין, יש "וטו" על סוגי רכב מסויימים?
האופציות כרגע הן:
1.לנד קרוזר מיד 2 פרטי או מסוכנות שתאפשר מימון-כרגע יש על הפרק לנד קרוזר 08, 200 אלף ק"מ ב115,000 ש"ח- שמובטח במהלך הרכישה (כניראה בתנאים מסויימים) טרייד אין עוד 3 שנים-כדאי? חושש שגזרת הדיזל תגיע אלינו עוד שנתיים שלוש..
2.פאגרו 08-13 בנזין או דיזל מפרטי או מגרש. חושש מירידת ערך וקושי בסחירות. לא מכיר למעט נסיעה בחול שנהנתי מאוד מהרכב.
3.רקסטון משנת 2015 עד הדגם החדש שייתכן ויינתן במימון שיאפשר זאת-טרם ביצעתי נסיעת מבחן בדגם החדש. הגודל שלו מבחינת אחסון מתאים.
4.קומנדר- לא התלהבתי- אין הרבה הצע בשוק. לא מכיר את הרכב. הבאגז' אכן עונה לציפיות.
5.סובארון xv/פורסטר-החשש הוא להתבעס מהם.. באחסון, בטיולים. זה רק חשש. יכולך להיות שאפתיע את עצמי.
6.חשבתי לרדת מהעץ (שלא יירגמו אותי פה). לקנות סטיישן מפנק- ומתי שנרצה נשכיר איזה טנדר.. אבל הלב לא רוצה פרייוט. רוצה גובה, רוצה אפשרות לשבילים, לטייל.. לא להיות מוגבל. כזה אני.

הדילמה היא כזאת:
מחיר.
ירידת ערך.
אחזקה סבירה(אחרי מה שעברתי עם הפראדו 02, מקווה לפחות הוצאות מפאן קלאץ, טורבו, ראש מנוע ועוד..).
רוצה רכב לחמש שנים. שנהנה ממנו בכביש ונוכל להנות גם בשטח.
בגאז' גדול. לא רוצה להזיע בלהעמיס על הגגון- כמה שפחות.
אודה לעזרתכם/עצתכם.
אבישי

omri_t
21-08-18, 07:45
יש לך את התשובה בגוף השאלה.

קנה לנדקרוזר וסע עם כל העדר לשלום

איל מ
21-08-18, 09:10
+1 לנד קרוזר יתן לך פתרון.
אם תתקשה למצוא אחד סביר או במחיר שפוי,
גם פאג'רו או פאת'פיינדר יתנו לך את אותו דבר.
לפאת'פיינדר יתרון בבגאז', ותוכל לקנות בשנתון גבוה יותר.

ש01
21-08-18, 10:37
קומנדר אוטו נחמד, 2 כסאות כתוספת, אבל המון שטח מבוזבז על פלסטיק (אחי נסע עם 2008 כמה שנים).
לאח שלו קוראים גראנד שירוקי ועד 2010 זה היה אותו הרכב רק עם קופסה אחרת.
אני עם גראנד שירוקי 2012, מנוע בנזין 3.6.
נוח, מפנק, מרווח מאוד, באג'ז מאוד גדול.
יחסית לאחרים (בנסיעה יומיומית) - כמו ההבדל בין לנסוע בפרייבט לטרקטור.
בסגנון השטח שתארת - יעשה עבודה לא פחות טובה מהטויוטה.
אחזקה - למרות האגדות על התוצרת היפנית - גם האמריקאית לא פוגעת בכיס.
פעם ראשונה (אחרי הסברבן בארה"ב) שהילדים (3) לא מתלוננים שצפוף מאחור.
אמנם שתיין, אבל מקבל גז באהבה (מיכל הגז במקום גלגל ספייר, ואני בנסיעות יומיומיות נוסע בלי הספייר). בנסיעות ארוכות או בטיולים - יש התקן המתחבר לוו הגרירה.
בתקציב שלך תוכל לקנות חדיש יחסית, ברמת פאר/תוספות גבוהה ועם כריות אוויר במקום ההגבהה.

-->