PDA

צפייה בגרסה מלאה : גיר אוטומט או ידני?

razst
10-01-06, 23:56
אני מחפש לקנות סופה או CJ ומתלבט האם לקנות ידני או אוטומטי. האמת היא שאני מעדיף ידני אבל אשתי נוהגת רק באוטומט ואולי היא תצטרך לנהוג בו מדי פעם.

אז מה אתם אומרים? מניסונכם, מה היתרונות והחסרונות לגיר אוטומטי?

תודה.
רז.

מוני אורבך
11-01-06, 08:11
חסרונות:
בלימת מנוע בירידה. באוטומט היא הרבה יותר חלשה.

יתרונות:
עליות בוץ דיונות ובעצם כול מקום שלא כולל ירידה תלולה וטחוחה שדורשת בלימת מנוע.

לאוטומת יש יתרון אדיר בשטח. אתה יכול להפעיל מומנט היכן ואיך שאתה רוצה ולא איך שהמהלכים מאפשרים לך. אוטומט ויחסי העברה נמוכים זה פשוט חוויה. אתה שולט בדיוק על כול מעבר סלע ועל ההתקדמות.

סיכום:

מבחינתי (ומבחינת רבים וטובים) אוטומט + יחסי העברה נמוכים זה רכב השטח האידיאלי.

סופה ואוטומט הולך ביחד כמו כפפה ליד. גם יחסי העברה יחסית נמוכים וגם מנוע חזק ומוזרק שלא כבה בשיפועים.
CJ גם לא רע עם אוטומט רק שיש לו יחסי העברה קצת פחות טובים ומנוע קרבורטור שיש לו בעיות בשיפועים

נמרוד
11-01-06, 11:09
CJ עם גיר אוטומטי זה חיה נדירה יותר בארץ. יש CJ7 אוטומטיים מקוריים, אבל רוב הג'יפים בארץ הם CJ8 מייצור מקומי ידניים.

סופות אוטומטיות יש יותר, אם זה משהו חשוב לך מבחינת המשפחה, אז חפש סופה אוטומטית, יש בשוק.

בשטח יש את רוב היתרונות התפעוליים לגיר אוטומטי כמו שמוני כתב. יש חסרון בצריכת דלק, בסופה גיר אוטומטי 3 הילוכים ללא אוברדרייב וזה משפיע על צריכת הדלק והביצועים בצורה משמעותית ביחס לסופה ידנית.

razst
11-01-06, 15:47
תודה רבה על התגובות. האמת היא שקצת הופתעתי. חשבתי שגיר ידני הרבה יותר טוב לשטח.

אבל אני לא מבין יותר מדי וכנראה טעיתי. בעקבות תגובתכם אני מרגיש יותר בטוח ללכת על סופה אוטומטית (אם אמצא אחת במצב טוב). בינתיים קבלתי הרבה הצעות מכירה אבל על פניו רק רכב אחד (CJ ידני) נשמע כרכב שמור ומטופל.

תודה רבה.
רז.

-->