PDA

צפייה בגרסה מלאה : כשהסקרנות (שהורגת את החתול) מגלה דברים חדשים ?

דידין
25-08-18, 17:48
לולא הסקרנות האינסופית שלי , לא הייתי מודע למקום זה, למרות שלא פעם ולא פעמיים עברתי לידו.
אבל כשנוסעים במסגרת קבוצתית או מסגרת רכב יחיד -יש הבדל לפחות מבחינת הזמן המוקדש לנקודות במסלול וזה מה שהביא אותי "לגלות" עוד נדבכון קטנטן בסיפורה של הארץ הזאת .
ולא , זה לא מקווה, כי יש רק 3 מדרגות !

והתמונות .

120854

120855

והשוקת/רהט

120856

רפי לין
25-08-18, 19:11
לא קשור לטיולי שטח, אבל להיסטוריה שלנו ואם המנהלים יחליטו למחוק, זה בסדר.
בשבוע שעבר הסקרנות גרמה לי לחקור ולפתור תעלומה קטנה (כמובן שהצלבתי קצת מידעים):
http://www.musach.co.il/forum/showthread.php?t=10533

בברכה - רפי לין

איל מ
25-08-18, 19:42
הבריכה של משפחת מפקד הכלא ליד בית אורן/עתלית.

tallevi
25-08-18, 20:17
הבריכה של משפחת מפקד הכלא ליד בית אורן/עתלית.איזה מפקד? איזה כלא? על איזה תקופה מדובר? תחת איזה שלטון...הבריכה היתה פעילה גם בשלב מאוחר יותר?

תנסו לתבל קצת את העובדות היבשות, שיהיה סיפור מעניין...

טל.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

איל מ
25-08-18, 20:43
אני בכלל לא בטוח שזה זה. אבל, מעל כלא 6 יש שרידים של בית משפחת לזרוביץ' שהיה סגן מפקד הכלא.
במאורעות תרצ"ו-תרצ"ט (אאל"ט) כנופיית ערבים חטפה את המשפחה. הילדים שוחררו כמה עשרות קילומטרים משם ואילו בני המשפחה נרצחו וגופותיהן נזרקו לבור.
מיקום הבור התגלה המון שנים אחרי בזכות עקשנות של חוקר משטרה עקשן שהיה כנראה גם הסטוריון חובב ובעל רקע של איתור נעדרים.

את העובדות אני יודע ככה ככה, ושווה לקרוא את הסיפור באינטרנט.

בכל מקרה, בריכות כאלו יש בהרבה מקומות בארץ אז אני בכלל לא בטוח אם צדקתי, אבל את המקום והסיפור הכרתי ושמעתי מאבא של אשתי שנבר קצת בכתבים של אותו קצין משטרה, ודיבר עם אנשים שהכירו אותו, והגיע בסוף גם למיקום הבור עצמו.
הוא אגב לא גולש כאן אבל גם הוא אוהב "ללכת לאיבוד" בעקבות נקודות כחולות או שמועות מפה לאוזן. רק שאם משהו תופס אותו הוא יחקור אותו עד תום.
נ.ב.
חומת האבן בתמונה השניה גורמת לי לחשוב שזה לא המקום, כי עד כמה שאני זוכר, שם יש בעיקר טרסות בטון.

דידין
26-08-18, 04:41
לא, זה לא באזור צומת בית אורן , אם כי הסיפור של משפחת ליזרוביץ שווה סיקור מיוחד.

הפעם יצאנו לסיור קצר בפתחה המערבי של בקעת בית נטופה מתל חנתון מזרחה עד "פותרת הסכסוכים" וחזרה דרך כפר מנדא.
בריכת המים שבתמונה נמצאת למרגלות מזרח תל חנתון (למעוניינים לקרוא על התל וחשיבותו ההיסטורית , יש הרבה חומר ברשת).
את המים קיבלה ממעיין סמוך (לא נכנסנו-עכברת), אבל היום וכבר הרבה שנים- יבשה.

120859

עוד ממבנה השוקת/רהט

120860

זה לא נעים לראות את תעלת המוביל יבשה , אבל מהיכן המים באגמי אתר אשכול ?

120861

הגענו לאלה האטלנטית "פותרת הסכסוכים" שלמרגלותיה ישבו השייחים ודנו בעניינים שברומו של עולם.

120862

גילו של העץ נאמד בכ 450 שנה

120863

לא הרחק משם ראינו את מתקן שילוח הסוסים למירוצים , שהועבר לכאן משדות טורען--רחוק מהעין ....

120864

התקרבנו לפאתי כפר מנדא מצד מזרח וראינו בין היתר את "טירת הכובען"

120865

ואי אפשר בלי תל חנתון עצמו...בפנוכו ובחוץ

120866

120867

120868

גיא
26-08-18, 05:38
בתוך תל חנתון ראיתי את המקבץ הכי גדול אי פעם של עקרבים צהובים ..
אולי היה איזה כנס עקרבים ..

תודה על השיתוף.

-->