PDA

צפייה בגרסה מלאה : מצוקי דרגות - מרסבא - מישר אדומים

dorherz123
26-08-18, 00:42
120858
איך המסלול מבחינת עבירות ?
והאם עדיף לנסוע על הציר השחור המערבי יותר או על הציר הכחול שהופך לאדום המערבי עוד יותר במקום לנסוע על הציר האדום (מדובר על החלק שקרוב לכביש 90)?

six-86
26-08-18, 01:09
עם איזה ג׳יפ אתה ?
בגדול ג׳יפ עם הילוך כח אין לו בעיה ...
בעיניי המסלול האדום (מצוקי העתקים) יותר יפה ... עובר בתצפיות מעל ים המלח .
בהצלחה .

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

דרור ברלי
26-08-18, 08:46
דעת יהאישית:

ציר מצוק ההעתקים (הקרוב לים המלח) אמנם יפה, אבל גם מטלטל וארוך ומתיש ובסופו של דבר קצת משעמם. תצפיות על ים המלח מאוד יפות, אבל היית באחת - ראית את כולן.

הציר השחור (דרך סיבוב המוות בעלייה) יותר מגניב ומעניין למי שמחפש עניין בנהיגה.
גם הציר הכחול (ובהמשך ירוק) שפונה שמאלה מהאדום שלאורך המצוק במסעף ראש טור הוא טכני ויפה.

לא כתבת באיזה רכב אתה נוסע - סיבוב המוות בעלייה לא קל לרכבים ללא נעילה אחורית/בקרת משיכה. בכל מקרה אל תיסע שם לבד.

dorherz123
26-08-18, 12:34
דעת יהאישית:

ציר מצוק ההעתקים (הקרוב לים המלח) אמנם יפה, אבל גם מטלטל וארוך ומתיש ובסופו של דבר קצת משעמם. תצפיות על ים המלח מאוד יפות, אבל היית באחת - ראית את כולן.

הציר השחור (דרך סיבוב המוות בעלייה) יותר מגניב ומעניין למי שמחפש עניין בנהיגה.
גם הציר הכחול (ובהמשך ירוק) שפונה שמאלה מהאדום שלאורך המצוק במסעף ראש טור הוא טכני ויפה.

לא כתבת באיזה רכב אתה נוסע - סיבוב המוות בעלייה לא קל לרכבים ללא נעילה אחורית/בקרת משיכה. בכל מקרה אל תיסע שם לבד.

נוסעים עם פג'רו ולנדקרוזר שניהם ללא נעילה אחורית ונהגים עם ניסיון
בטיול הזה ספציפית אנחנו לא רוצים אתגרי נהיגה קשים יחסית אז אני חושב שנמנע מסיבוב המוות

אתה יודע מה רמת העבירות של המסלול שיוצא ממצוקי דרגות ירוק הופך לכחול ואז לאדום ?
והאם הוא עדיף על המסלול של המצוק שחותך במסעף ראש טור דרך נחל תמרים ?

יובל48
26-08-18, 13:42
פרט לעובדה שהוא הארוך מבין המסלולים שהוצאו,
אין בו בעיות עבירות.

dorherz123
26-08-18, 15:12
בכל מקרה בדרך חזרה מהמנזר עדיף לנסוע דרך האדום שהופך לכחול (אני סימנתי את הדרך הזו בכחול) או דרך השחור (אני סימנתי באדום) ?

יובל48
26-08-18, 22:03
נמחק

דרור ברלי
26-08-18, 23:04
אני מעדיף לעלות מהתצפית על המרסבא צפונה בשביל שלא מסומן בצבע, ליד ביר אל חושיבה וביר עבד רבו, ולטפס להר מונטר. ציר יפהפה, כולו עליות וירידות על קוי הרכס של הגבעות עם נופים מרהיבים. יש עליה מתונה וקלה ויש אחת אתגרית יותר, אבל אין מה לחשוש ממנה, נהגים מנוסים בפאג'רו ולנדקרוזר לא יתקשו.
מומלץ לעשות עצירת קפה על פסגת הר מונטר מול השקיעה המרהיבה ואז לרדת לציר האדום ולפנות ימינה לשחור שעולה צפונה ליד היישוב קידר, ישר לאזור התעשיה מישור אדומים.

הירידה מתצפית המרסבא דרך נחל קדרון פחות מומלצת לדעתי. למרות שזה לכאורה מושך לחצות במים זורמים, מדובר בציר מסריח מביוב ומטונף ברמות של גועל נפש. בסוף החורף האחרון השטפונות גם הרסו את המעברים שחוצים את הקדרון ואין לי מושג מה מצבם כיום.

SuzukiJ
27-08-18, 18:51
מסלול מומלץ , השישי עשיתי אותו רק הפוך.
תהנו מאוד ...מתאים בטח לרכבים כמו שלכם .
ואין על הנוף של ים המלח !!! מוכן לנהוג לאורך המצוק לנצח, עדיף על כל המחלות בצפון ;) חזרזרת , חמרמרת וכאלו

-->