PDA

צפייה בגרסה מלאה : מבצע (מדומיין) של משרד התיקשורת והמשטרה לאיתור והחרמת מכשירי קשר ...

עמודים : [1] 2

גיא
27-08-18, 06:18
יש הודעות רצות בקבוצות .. על מבצע בראש השנה וחול המועד סוכות.

מציעים להעלים את המכשירים ,

זה אמיתי ?

yoni_0000
27-08-18, 07:00
מה לשון ההודעה?

גיא
27-08-18, 07:46
זאת אחת מהן

לכל בעלי מכשירי הקשר הצרובים
אחרי או במהלך החגים משרד התקשורת ביחד עם המשטרה עושים אכיפה על מכשירים צרובים
תדאגו להעלים ,זו עבירה פלילית

yoni_0000
27-08-18, 07:48
נשמע כמו שטויות של משועממים..

boaz avrahami
27-08-18, 08:24
לא בטוח לגבי פרטי המבצע אבל משרד התקשורת התחיל לעשות אכיפה וביקורת אפילו אצל חובבי רדיו אז אל תהיו מופתעים. גם אם לא בחג הזה בסוף זה בטח יגיע...

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
Honda TRX300EX
4Z7BOZ

yoni_0000
27-08-18, 08:48
אני רוצה לראות את המשועממים האלה נוסעים עד הנגב ועומדים בכניסה לחאן בארות או בבאר אשלים מתחילים לחטט לאנשים ברכב.. אני ממש מדמיין שוטר עם ארגז כלים מתחיל לפרק מכשיר קשר מרכבים.. על הדרך שיראה לי תעודת חשמלאי רכב מוסמך. הזוי מדי.

andy.shaked
27-08-18, 10:15
הם לא יתחילו לפרק, יותר קל לתת הורדה מהכביש עד להסדרת הליקויים
בדיוק כמו עם מערכות כריזה/מהבהבים וכו'..
מה ציפיתם אחרי שכמות מכשירים נתפסים במכס, הם מתחילים להבין שיש מכשירים שמסתובבים חופשי בחוץ

#המדען_המטורף

boaz avrahami
27-08-18, 10:23
אני לא בטוח שזה לא הגיע מכיוון חובבים מתוסכלים אבל זה ניחוש פרוע

מבחינת ביצוע זה קל. כמעט כל גיפ זוכה ואחרי 5-10 דוחות ההיסטריה תאחוז בכולם

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

ש01
27-08-18, 10:35
מנהלי מחלקות/אגפים במשרד התקשורת התחלפו לאחרונה.
אני מכיר את החלפות מנהלים בתחום רישוי ותחנות רדיו.

יש שיפור מאוד גדול בשירות הניתן אצלם לאזרח (המקרה שלי - קשר ימי, GMDSS)

זו הסיבה. יורים לכל הכוונים...

bitfield
27-08-18, 12:02
זאת אחת מהן

לכל בעלי מכשירי הקשר הצרובים
אחרי או במהלך החגים משרד התקשורת ביחד עם המשטרה עושים אכיפה על מכשירים צרובים
תדאגו להעלים ,זו עבירה פליליתמה הכוונה מכשירים צרובים? זה כולל את ה"צעצועים" הקטנים הניידים.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

bitfield
27-08-18, 12:04
מה הכוונה מכשירים צרובים? זה כולל את ה"צעצועים" הקטנים הניידים.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalkסימן שאלה(?)

דרור ברלי
27-08-18, 12:22
מכשירים צרובים זה כל המקסטראק והספקטרה וה-QYT הקבועים ברכב למיניהם.

Derish
27-08-18, 13:09
מבלי לחשוף מידע מסווג שעלול להזיק למישהו, אשמח אם תוכלו להפנות לשרשור או למקור מידע המסביר על ה'צריבה' הזאת ומדוע אינה חוקית. אפשר גם בפרטי.

שואל מתוך סקרנות. אני גר בחו"ל ואין לי ג'יפ, אבל משתמש במכשירי קשר במסגרת העבודה ובנהיגות ארוכות. אשמח להשכיל. תודה מראש.

גיא
27-08-18, 13:15
מבלי לחשוף מידע מסווג שעלול להזיק למישהו, אשמח אם תוכלו להפנות לשרשור או למקור מידע המסביר על ה'צריבה' הזאת ומדוע אינה חוקית. אפשר גם בפרטי.

שואל מתוך סקרנות. אני גר בחו"ל ואין לי ג'יפ, אבל משתמש במכשירי קשר במסגרת העבודה ובנהיגות ארוכות. אשמח להשכיל. תודה מראש.

אין בעיה לצרוב ..

הבעיה היא שאסור לקנות / להחזיק ולהשתמש במכשירי קשר האלו.

מותר על פי החוק בישראל להשתמש רק במכשיר שמגיע עם תדרים צרובים מראש עם אנטנה לא פריקה ובהספק שידור של עד חצי ואט.
זה בעצם הידניים הקטנים עם טווח של חצי ק"מ .. ורק בתדרים הארופיים ..

לביא
27-08-18, 13:16

הבעיה היא שימוש בתחום תדרים אסור ובהספקים גדולים מהמותר.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

yoni_0000
27-08-18, 13:48
#ליגליזציהלמכשיריקשר

boaz avrahami
27-08-18, 13:55
מכשירי רדיו בישראל ( מקלטים ומשדרים) דורשים רשיון.
התדרים הם נכס של המדינה והיא סוחרת בו.

יש הקצאות לתדרים ללא תשלום כמו למשל חובבי רדיו או צבא אבל את הכול מנהל משרד התקשורת.

יש פטור מאישור למכשירים קטנים בעלי עוצמה של עד חצי וואט ובתדרים לשימוש משפחתי בתקן ארופאי.

עם השנים התרבה השימוש במכשירי קשר מסוגים שונים ובהספקים גבוהים וכמובן בלי הסדר ותשלום למדינה בקרב קבוצות אוכלוסיה שונות ( הגיפאים לא העברינים היחידים).
מרוץ החימוש גבר, אנשים הגדילו הספקים ואף חרגו לתחומי תדרים נוספים שלדעתם לא בשימוש כי לא שומעים עליהם רעש.

בשלב מסויים כשמגזימים אז מגיע מישהו ומפליק כמה סתירות.

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

דרור ברלי
27-08-18, 14:27
התדרים הם נכס של המדינה והיא סוחרת בו.

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

הנה לכם הסיבה.
כרגיל, תאוות בצע ממוסדת.

בקרוב - סחר רשמי באוויר. תשלמו לפי נשימות.

boaz avrahami
27-08-18, 14:45
כל מדינה סוחרת באוויר שלה.
סתם הפגנת בורות.

למשל -
הקצאה בתשלום של תדרי סלולר.
הקצאה של תחנות טלביזיה ורדיו
הקצאה לרשתות תקשורת ועוד.

בין היתר גם מנהלים את הספקטרום בשביל שלא יפריעו אחד לשני.

חשוב לדעת שאתה עשוי לשדר על תדר מסויים וההפרעות יורגשו בתדרים אחרים שהם מכפלת התדר ( הרמוניות).

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

Pageup
27-08-18, 15:54
הנה לכם הסיבה.
כרגיל, תאוות בצע ממוסדת.

בקרוב - סחר רשמי באוויר. תשלמו לפי נשימות.

בארה"ב ששם אי אפשר להגיד שיש בולשביזם ה FCC הרבה יותר קשוח ממשרד התקשורת.
יש תדרים שאפשר לעשות בהם כמעט כל מה שרוצים גם בארץ (כמו תחום ה 2.4 ), אבל
אם זה היה חופשי אף אחד לא היה מסוגל לעשות כלום בתחום ה RF. לא סלולאר, לא משטרע,
צבא וכו.

Derish
27-08-18, 16:06
תודה על ההסברים. שינוי התדרים הזה נעשה ע"מ להגדיל את טווח הקליטה, או למטרה אחרת?

המשוטט
27-08-18, 18:01
תודה על ההסברים. שינוי התדרים הזה נעשה ע"מ להגדיל את טווח הקליטה, או למטרה אחרת?התדרים הם תדרים שהשתרשו מתחומי התדרים החופשיים בארה״ב ובאיחוד הארופאי.

התדרים האמריקאים אסורים לשימוש בארץ ללא רישיון משרד התקשורת.
הארופאים מותרים לשימוש חופשים בהספק שידור של עד 0.5w.

הגדלת טווח השידור נעשית ע״י שימוש במכשירים בעלי עוצמת שידור גבוהה יותר .

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

איל מ
27-08-18, 18:22
ולעניין, מכשירים ידניים (מה שרלוונטי אלינו) הם לא חוקיים, אבל אין לשוטר שום סמכות לחפש באוטו כדי למצוא אותם (אלא אם נסעתם בשביל שמוביל בדיוק ממסיבת יער או משהו שיכול להוות עילה לחשד שיש סמים). שוטר שיגיד שיש לו סיבה לחפש באוטו של משפחה בטיול באמצע המדבר יוכה שוק על ירך בבית משפט, ולכן צריך פשוט להודיע לו בנימוס שאתם לא מוכנים שילפש באוטו.
מכשירים קבועים, עם אנטנות חיצוניות הם יותר בעייתיים.

דרור ברלי
27-08-18, 19:19
ולעניין, מכשירים ידניים (מה שרלוונטי אלינו) הם לא חוקיים, אבל אין לשוטר שום סמכות לחפש באוטו כדי למצוא אותם (אלא אם נסעתם בשביל שמוביל בדיוק ממסיבת יער או משהו שיכול להוות עילה לחשד שיש סמים). שוטר שיגיד שיש לו סיבה לחפש באוטו של משפחה בטיול באמצע המדבר יוכה שוק על ירך בבית משפט, ולכן צריך פשוט להודיע לו בנימוס שאתם לא מוכנים שילפש באוטו.
מכשירים קבועים, עם אנטנות חיצוניות הם יותר בעייתיים.

המכשירים הידניים הקטנים הם לרוב חסרי תועלת עבורנו. טווח של חצי קילומטר במקרה הטוב (קו ראיה) זה טוב לילדים שמשחקים או להכוונה מבחוץ, לא לטיולים רציניים.
דווקא המכשירים הקבועים הם הרלוונטיים לנו יותר ולכל הפחות כמה מאות מבאי הפורום הזה מצויידים בהם. בלי להיכנס למליצות על הצלת חיים וכו', יותר מכמה פעמים המכשירים האלה לכל הפחות הצילו טיול.

לגבי התדרים זה בסדר, הסיבות ידועות.
אנחנו גם לא יכולים לומר שלא ידענו כבר שנים ארוכות שהמכשירים הקבועים שלנו הם לא חוקיים. פשוט לאף אחד לא היה אכפת ובינינו, גם לא קרה שום דבר.

אבל אם אתם לא שמים לב, מישהו החליט לעשות סדר ועל הדרך גם לחסל לנו את התחביב. לאט לאט וביסודיות.
השאלה איפה זה יעצור? התשובה - זה לא יעצור. זה רק יתגבר.

חומר למחשבה.

boaz avrahami
27-08-18, 19:29
איך חנן רשם היום = כולם רוצים שתהיה אכיפה אבל לא אצלם...

zerez
27-08-18, 19:33
הם לא יעשו חיפוש בשום רכב, יש למישרד התיקשורת סורקי תדרים וכל מה שהם צריכים לעשות זה לשבת בכמה צמתים ליד אזורי טיול ולאתר את הקבוצות שמשדרות על תדרים לא חוקיים.
מכאן זה כבר פשוט ולשוטר יש סיבה. לעצור את הרכב ולחפש את המכשיר.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

גיא
27-08-18, 19:56
הם לא יעשו חיפוש בשום רכב, יש למישרד התיקשורת סורקי תדרים וכל מה שהם צריכים לעשות זה לשבת בכמה צמתים ליד אזורי טיול ולאתר את הקבוצות שמשדרות על תדרים לא חוקיים.

ומה ?
איך הם ידעו שמי שדיבר זה הטויוטה הירוקה בנ.צ. 345345/456456 ???

ד ו ר ו ן
27-08-18, 20:03
פקודת החיפוש ברכב וחצרות מחייבת עמידה בתנאים מאד מוגדרים..

IlanHadar
27-08-18, 20:09
אז לכל מי שיש מקסטרק או מכשיר קבוע אחר צרוב אירופאי, בחגים שדרו בהם. זהו אף אחד לא יחפש אתכם.

zerez
27-08-18, 20:13
פקודת החיפוש ברכב וחצרות מחייבת עמידה בתנאים מאד מוגדרים..לא מכיר את החוקים אבל אם זיהו שידור לא חוקי מרכב שיש בו אנטנה אני מניח שזה יכול להספיק

zerez
27-08-18, 20:17
ומה ?
איך הם ידעו שמי שדיבר זה הטויוטה הירוקה בנ.צ. 345345/456456 ???הם ידעו מאיזה קבוצה זה הגיע ורואים לאיזה רכבים יש אנטנות.
הטכנולוכיה קיימת, השאלה היא כמה משאבים ומאמץ הם ישקיעו.

נדב42
27-08-18, 20:19
אילן צודק, לעבור (לפחות בינתיים) לתדרים האירופאיים ...

גיא
27-08-18, 20:19
לא מכיר את החוקים אבל אם זיהו שידור לא חוקי מרכב שיש בו אנטנה אני מניח שזה יכול להספיק

אבל איך תדע שזה שידור לא חוקי ?
נגיד אני באמת משדר בארופאי ... 5 ואט מהבאופנג הנייד הצרוב שאין לי ...

ועושים עלי טריאנגולציה .. ( מאד בעייתי לרכב בתנועה ) .. וזיהו שזה בא ממני ... איך יחליטו שזה ממכשיר לא חוקי ?

omri_t
27-08-18, 20:23
משועממים ורעי לב.

שיתחילו לטפל בפשיעה, גניבות, שוד ואונס.
אחרי שימגרו את הרע שיתפנו לשחק איתנו בחתול ועכבר...

נדב42
27-08-18, 20:27
איך חנן רשם היום = כולם רוצים שתהיה אכיפה אבל לא אצלם...מותר לצטט באופן רקורסיבי ?

ולא, אני לא תומך באכיפה הספציפית הזו. אני חושב שהגיע הזמן להסדרה שתאפשר שימוש בתדרים ציבוריים ידועים, בהספק ריאלי, ובלי רשיון פרטני. בועז, אתה פנוי לפרוייקט הבא ?

אני מאמין שאם יהיו תדרים מורשים לשידור בהספק הגיוני (למשל, "אירופאיים" עד 20 וואט), כולם (או לפחות הרוב המוחץ) יעברו להשתמש בהם ותהיינה הרבה פחות הפרעות לתדרים אחרים.

zerez
27-08-18, 20:29
אבל איך תדע שזה שידור לא חוקי ?
נגיד אני באמת משדר בארופאי ... 5 ואט מהבאופנג הנייד הצרוב שאין לי ...

ועושים עלי טריאנגולציה .. ( מאד בעייתי לרכב בתנועה ) .. וזיהו שזה בא ממני ... איך יחליטו שזה ממכשיר לא חוקי ?הם יודעים מה הטווח ובאיזה עוצמה הם קולטים ויכולים לחשב את הספק השידור, זה חישוב מאוד לא מדוייק אבל בין חצי וואט ל 5 וואט אפשר להבחין.
לא ניראה לי שהם מחפשים את זה.

גיא
27-08-18, 20:30
הם יודעים מה הטווח ובאיזה עוצמה הם קולטים ויכולים לחשב את הספק השידור, זה חישוב מאוד לא מדוייק אבל בין חצי וואט ל 5 וואט אפשר להבחין.
לא ניראה לי שהם מחפשים את זה.

אז ? ... את הקבועים באוטו ?

נמרוד
27-08-18, 20:37
משועממים ורעי לב.

שיתחילו לטפל בפשיעה, גניבות, שוד ואונס.
אחרי שימגרו את הרע שיתפנו לשחק איתנו בחתול ועכבר...אתה מודע לכך שזה הנפצת וואטסאפ שמתנפחת לבלון פורומים, שלא ממש קשורה למשטרת ישראל?

zerez
27-08-18, 20:46
אז ? ... את הקבועים באוטו ?לא יודע, מניח שאת אלו שמשדרים בהספקים גבוהים בתדרים שמוקצים למטרות אחרות.

boaz avrahami
27-08-18, 22:56
אתה מודע לכך שזה הנפצת וואטסאפ שמתנפחת לבלון פורומים, שלא ממש קשורה למשטרת ישראל?

זה כמו התרגיל שעשו למועדון המליון.
תלו עשרה בכיכר והחזירו רבים מאוד למימדים צנועים.

נדב, אני חושב שאפשר לגרום לשיתוף פעולה עם חובבי הרדיו ולעשות בסיטונאות קורס חובבים דרגה ג ואז לכולם יהיה טוב.

אני בחרתי במסלול הזה בשביל עצמה ( אמנם בדרגה אחת או שתיים מעל אבל העיקרון ברור).

אני בטוח שאם יתארגנו 20 חברה אפשר יהיה להתניע מהלך כזה.
זה גם יאפשר לחובבים להחזיק וליבא מכשירים נורמליים בלי חשש

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

נדב42
27-08-18, 23:30
הייתי עושה את זה בשמחה אם זה היה נותן לי לתקשר באופן חוקי בטיולים עם אנשים אחרים שאינם חובבי רדיו. אבל זה לא.

בכל הכבוד, כדי להפעיל מכשיר קשר שמתוכנת מראש לרשימת תדרים מורשים לא צריך להיות חובב רדיו. תאכל׳ס, אם היה מותר לשדר בתדרים הארופאיים ב-20 וואט לא היה כאן בכלל עניין וכולם היו עובדים בתדרים האלו.

השימוש בתדרים האמריקאיים בארץ התחיל כיוון שבתקן האמריקאי יש מכשירים שמשדרים ב-5 וואט (בתדרים קבועים), והיו מכשירים זמינים וזולים שאפשר לקנות ולהביא במזוודה ויש להם טווח מעשי לצרכי טיולים.

הפתרון הנכון הוא הסדרה של תדרים, לפחות 16 כדי שיהיה מקום לכולם, בהם אפשר לשדר בעוצמה הגיונית (נניח עד 20 וואט, עדיף 50 וואט)

כל דבר אחר ישאיר את הפריצות ...

איל מ
28-08-18, 00:21
לגבי רפורמה- לא תהיה. אם באירופה אסור גם כאן יהיה אסור.
לגבי טריאנגולציות, ואיכונים ובלאגן,
קצת נסחפתם.
אף אחד לא ישקיע בדבר כזה.
במקרה הטוב (בהנחה שזאת לא הנפצת רשת, ודווקא די נשמע כמו אחת), ישימו פקח של משרד התקשורת עם שוטר משועמם בנקודות מפתח ובשיטת מצליח.

zivo
28-08-18, 08:46
פקח שיעשה מה????
על מה מדבר החוק ? על החזקה של מכשיר? או על שימוש בתדרים? או על שידור?
לא מכיר חוק האוסר עלי להאזין .......
ולא להחזיק מכשיר.

boaz avrahami
28-08-18, 09:15
פקח שיעשה מה????
על מה מדבר החוק ? על החזקה של מכשיר? או על שימוש בתדרים? או על שידור?
לא מכיר חוק האוסר עלי להאזין .......
ולא להחזיק מכשיר.

זה שאתה לא מכיר לא אומר שאין כזה חוק ( ויש אגב)

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

yoni_0000
28-08-18, 12:57
מי מגביל אותכם לתדרים המוכרים?
במכשירים החדשים יש אפשרות להקליד תדר ידני.. תחרטטו איזה תדר שבא לכם.

כל זאת אם נתעלם מהעובדה שאתם מסתמכים על הודעת וואטספ של אנשים שמשעמם להם..

אני לא בעד המשטרה אבל באמת נראה לכם שבתקופת החגים אין למשטרה דברים יותר טובים לעשות מלעמוד בשום מקום ולצוד ג'יפאים עם מכשירי קשר...?

zivo
28-08-18, 12:59
ומה בדיוק אומר החוק הזה???

גיא
28-08-18, 13:12
מי מגביל אותכם לתדרים המוכרים?
במכשירים החדשים יש אפשרות להקליד תדר ידני.. תחרטטו איזה תדר שבא לכם.

כל זאת אם נתעלם מהעובדה שאתם מסתמכים על הודעת וואטספ של אנשים שמשעמם להם..

אני לא בעד המשטרה אבל באמת נראה לכם שבתקופת החגים אין למשטרה דברים יותר טובים לעשות מלעמוד בשום מקום ולצוד ג'יפאים עם מכשירי קשר...?

זה בדיוק אותו דבר כמו לעמוד בשום מקום ולצוד ג'יפים עם גלגלים גדולים או קפיצים ארוכים או ... מה לא.

ישלחו שוטר מסכן לשמש לשבוע .. כל עם ישראל יורד למדבר .. ידפקו מכה .. יחרימו 1000 מכשירים ויאספו כמה מאות אלפי שח קנסות וזהו .. שקט עד פסח.

opl
28-08-18, 13:30
זה לא שוטר... אולי יתלווה אליהם למקרה ויהיה אלימות. זה לרוב רכב שטח של משרד התקשורת שמאכן יופי טופי מקורות שידור בספקטרום רחב ואז מחליט מה לאכוף. לא בטוח ששימוש בתדרים ארופאים זה מה ש"יציל" אתכם. אני אישית לא חושב שרכב שטח צריך 50 וואט, גם לא 40. אולי 20 בלחץ...

נושא אכיפת השידור עלה בתקופה האחרונה לסדר חשיבות בהרבה מישורים. לדעתי - מעולה.

yoni_0000
28-08-18, 13:30
אתה ממש טועה.. מכשיר קשר לא מהווה סכנה בטיחותית. ובפעם האחרונה שבדקתי משרד התחבורה לא פתח עמדות במכתש רמון בפסח האחרון... אז למכשיר קשר כן??

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

נמרוד
28-08-18, 13:31
אם מישהו היה כותב שהוא מכיר אישית את המקור של שמועת הוואטסאפ הזאת, ושמדובר על התערבות בין חברים... זה לא היה משנה, נכון?

boaz avrahami
28-08-18, 13:33
ומה בדיוק אומר החוק הזה???

אנסה למצוא לך את נוסח החוק אבל בעיקרון שכל מכשיר שידור וקליטה צריך רשיון וגם שאסור להאזין ולהשתמש לתדרים שאין אישור לגביהם גם למי שיש רשיון.

למשל חובב אינו רשאי אפילו להאזין לתדרים שאינם של חובבים ( למשל כוחות חרום, מטוסים ואוניות וכו׳).
החוק די מחמיר בהגדרות, לאו דווקא באכיפה.

שים לב שעד לא מזמן הכול היה אסור כולל מחשבים עם וויפי וסלולרים אבל עם לחץ ליבוא חופשי הותרו תדרים מסויימים וקיבלו פטור בכפוף להצהרת קונה

אני לא מכיר את מקור השמועה לגבי גיפאים אבל שמעתי שמשרד התקשורת התחיל לערוך ביקורות בתחנות חובבים וזה כבר לא שמועה כי אגודת חובבי הרדיו מקורבת מאוד למשרד התקשורת.

מה שנאמר קודם הוא נכון - התחלפו לאחרונה מנהלים במשרד התקשורת שאחראיים על התחום.
לאשש את השמועה לגבי הגיפאים אינני יכול אבל אם זה נכון בקרוב נדע.
לדעתי סביר ביותר שכן.

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

גיא
28-08-18, 13:33
אם מישהו היה כותב שהוא מכיר אישית את המקור של שמועת הוואטסאפ הזאת, ושמדובר על התערבות בין חברים... זה לא היה משנה, נכון?

אולי אתה מכיר מישהו וזאת היתה התערבות בין חברים
אבל עכשיו בגושים .. וזה ..

yoni_0000
28-08-18, 13:51
ברכות למנצח 😂
אפשר להעביר את הנושא לתת פורום קונספירציות.

shmil
28-08-18, 14:22
אתה ממש טועה.. מכשיר קשר לא מהווה סכנה בטיחותית. ובפעם האחרונה שבדקתי משרד התחבורה לא פתח עמדות במכתש רמון בפסח האחרון... אז למכשיר קשר כן??

יוני, מי שטועה ומטעה כאן - זה אתה.
מכשיר קשר משדר, לא על פי הנחיות והקצאות משרד התקשורת הוא סכנה של ממש.
החל מהתערבויות של אונות צד והשראויות בתהליכי הנמכה אוטומטיים של מטוסים ו-GCA לסוגיו, דרך כל מיני מערכות כאלו ואחרות מבוססות גלי רדיו שאין בהכרח מה לםרט לגביהן במדיה הזו.
זה שאתה לא מכיר את הנושא, או לא מעורה בתחום, לא אומר שאתה יודע, או שמה שנראה לך הוא נכון.

ואין שום קשר וחשיבות בנושא הזה למשרד התחבורה.

דרור ברלי
28-08-18, 14:31
הגבהות זה מסוכן
דיזל מקצר חיים
קשר מפיל מטוסים
בשר זה רצח

עוד לא הבנתם את כל זה?... מישהו רומז לכם בעדינות להתחיל לחפש לעצמכם תחביב אחר.

sportage
28-08-18, 14:52
חברה תרגיעו... קצת סדר בעובדות.

ספקטרום התדרים הוא משאב יקר בין לאומי ולאומי, מאז ומעולם ובעיקר בימינו בהם מערכות רדיו מסוגים שונים ומשונים צריכים לחיות בצוותא.

יש תחומים המשרתים את מערכת הבטחון, אותנו כאזרחים וגופים מסחריים וכך גם תחומים המוקצים מתוך הסכמים בין לאומיים לחובבי רדיו העוברים תהליך רישוי בעבור הזכות לרכוש, להחזיק ולהפעיל ציוד רדיו בתחומים ובהספקים המותרים.

יש תדרים המוקצים לשימוש פרטי ללא צורך ברישוי.

גופים מסחריים יכולים בתשלום לשכור או לרכוש תדרים ולקבל רישיון הפעלה וכך כל אחד מאיתנו אם ירצה להחזיק ולהפעיל מכשיר קשר לצרכיו.

כך למשל תחום התדרים האמריקאי שמאוד שימושי אצל הג'יפאים בכלל מוקצה בארץ לגופים פרטיים. כבר היו דברים מעולם שמכשיר כזה גרם לשערים להפתח או מגופות השקיה להזרים.. גם תופעה הפוכה של חסימת מכשירי רדיו עקב שידור טון הדממה.

לםי החוק בישראל (וגם בעולם) הפעלת ציוד רדיו ללא רישוי הינה עבירה פלילית. כיום היא כמעט ואינה נאכפת.

לאחרונה, יש תהליך שינוי מדיניות במשרד התקשורת שמטרתו להקל מחד על היבואנים, על ידי העברת האחריות עליהם - להצהיר כי הציוד המיובא עומד בדרישות.

מאידך, הכוונה להגביר את האכיפה ויבואן שיתפס, יקבל נו נו נו. קנסות, שלילת רישיון יבוא.

לא ידוע לי באיזה הקפים תהיה האכיפה, אך בעבר הייתה למשרד התקשורת יכולת לאיתור ציוד שכזה.

boaz avrahami
28-08-18, 15:08
הגבהות זה מסוכן
דיזל מקצר חיים
קשר מפיל מטוסים
בשר זה רצח

עוד לא הבנתם את כל זה?... מישהו רומז לכם בעדינות להתחיל לחפש לעצמכם תחביב אחר.

תגיד דרור, שכחת בן כמה אתה?
כמה שנים עוד נשאר לנו בתחביב הזה לפני שזה יהפוך לקלנועיות... או כמו שרכס אומר - בגילי אני יכול לעשות הכול

zerez
28-08-18, 15:12
אולי זאת הסיבה, התדרים האמריקאיים מוקצים למערכות חירום צבאיות ומשטרתיות.
https://www.telecomnews.co.il/%D7%9C%D7%9E%D7%94-%D7%9E%D7%A1%D7%AA%D7%99%D7%A8%D7%99%D7% 9D-%D7%9E%D7%90%D7%AA%D7%A0%D7%95-%D7%90%D7%AA-%D7%9B%D7%9C-%D7%94%D7%94%D7%97%D7%9C%D7%98%D7%95%D7% AA-%D7%91%D7%A2%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%A0%D7% 99-%D7%AA%D7%93%D7%A8%D7%99%D7%9D-%D7%9B%D7%93%D7%99-%D7%9C%D7%94%D7%92%D7%9F-%D7%A2%D7%9C-%D7%94%D7%9E%D7%97%D7%9C%D7%99%D7%98%D7% 99%D7%9D.html

גיא
28-08-18, 15:52
אולי זאת הסיבה, התדרים האמריקאיים מוקצים למערכות חירום צבאיות ומשטרתיות.
https://www.telecomnews.co.il/%D7%9C%D7%9E%D7%94-%D7%9E%D7%A1%D7%AA%D7%99%D7%A8%D7%99%D7% 9D-%D7%9E%D7%90%D7%AA%D7%A0%D7%95-%D7%90%D7%AA-%D7%9B%D7%9C-%D7%94%D7%94%D7%97%D7%9C%D7%98%D7%95%D7% AA-%D7%91%D7%A2%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%A0%D7% 99-%D7%AA%D7%93%D7%A8%D7%99%D7%9D-%D7%9B%D7%93%D7%99-%D7%9C%D7%94%D7%92%D7%9F-%D7%A2%D7%9C-%D7%94%D7%9E%D7%97%D7%9C%D7%99%D7%98%D7% 99%D7%9D.html

אם זה אמיתי... אני 1. לא אתפלא בכלל ... 2. מאמין שהכל יהיה בסדר ...

shmil
28-08-18, 15:53
את נתי כהן, מנכ"ל משרד התקשורת בחודשיים האחרונים אני מכיר כאדם ישר.
(EX קשר"ר).
הוא לא שלמה פילבר.
ואפילו שחלפו כ-15 שנים (או יותר) מאז שעבדתי איתו, אני מניח שיושרתו לא השתנתה.
תנו קצת קרדיט לפעמים.

איל מ
28-08-18, 16:47
כתבה מעניינת.

ד ו ר ו ן
28-08-18, 17:09
זה לא שוטר... אולי יתלווה אליהם למקרה ויהיה אלימות. זה לרוב רכב שטח של משרד התקשורת שמאכן יופי טופי מקורות שידור בספקטרום רחב ואז מחליט מה לאכוף..
בשביל לפנות אליך בלי שתתעלם ממנו, הוא צריך שוטר צמוד.
כמו שהם עושים בבדיקות מעמ בכביש לרכבים מסחריים(לחוקר מעמ אין סמכות לעיכוב הרכב, אז השוטר מעכב אותך ורק אז החוקר מעמ פונה אליך).

לשוטר, מותר לעכב עד 20דק לטובת אימות פרטים וחשד.
בשביל חיפוש ברכב צריך עילה ממשית ולא תחושה, עיכוב רגיל לא כולל עילה לחיפוש אלא את השלב המקדים.
בלי כל הטררם הזה, כל מה שנתפס לא קביל..

הוא לא יכול לעכב את כל מי שנמצא ברכב, אלא רק את נשוא העיכוב..

הוא יעכב אנשים בשביל לאמת אם יש להם מכשיר ברכב ולבדוק שזה לא צעצוע ליופי?
עם כל חוסר ההערכה למשטרת ישראל, אני לא רואה אותם מבזבזים זמן על זה.

אתה באמת חושב שלמישהו יש כוח לכל הדבר הזה בשביל חשד למכשיר קשר או שיותר סביר שזה רס״ן שמועתי בהתערבות כמה מהר שמועה מקיפה את העולם?

ishc
28-08-18, 19:26
חברה תרגיעו... קצת סדר בעובדות.

ספקטרום התדרים הוא משאב יקר בין לאומי ולאומי, מאז ומעולם ובעיקר בימינו בהם מערכות רדיו מסוגים שונים ומשונים צריכים לחיות בצוותא.

יש תחומים המשרתים את מערכת הבטחון, אותנו כאזרחים וגופים מסחריים וכך גם תחומים המוקצים מתוך הסכמים בין לאומיים לחובבי רדיו העוברים תהליך רישוי בעבור הזכות לרכוש, להחזיק ולהפעיל ציוד רדיו בתחומים ובהספקים המותרים.

יש תדרים המוקצים לשימוש פרטי ללא צורך ברישוי.

גופים מסחריים יכולים בתשלום לשכור או לרכוש תדרים ולקבל רישיון הפעלה וכך כל אחד מאיתנו אם ירצה להחזיק ולהפעיל מכשיר קשר לצרכיו.

כך למשל תחום התדרים האמריקאי שמאוד שימושי אצל הג'יפאים בכלל מוקצה בארץ לגופים פרטיים. כבר היו דברים מעולם שמכשיר כזה גרם לשערים להפתח או מגופות השקיה להזרים.. גם תופעה הפוכה של חסימת מכשירי רדיו עקב שידור טון הדממה.

לםי החוק בישראל (וגם בעולם) הפעלת ציוד רדיו ללא רישוי הינה עבירה פלילית. כיום היא כמעט ואינה נאכפת.

לאחרונה, יש תהליך שינוי מדיניות במשרד התקשורת שמטרתו להקל מחד על היבואנים, על ידי העברת האחריות עליהם - להצהיר כי הציוד המיובא עומד בדרישות.

מאידך, הכוונה להגביר את האכיפה ויבואן שיתפס, יקבל נו נו נו. קנסות, שלילת רישיון יבוא.

לא ידוע לי באיזה הקפים תהיה האכיפה, אך בעבר הייתה למשרד התקשורת יכולת לאיתור ציוד שכזה.צביקה, מכיוון שאתה ונדמה לי שגם בועז מכירים את הנושא אולי תוכלו להשקיע בסקירה קצרה, מה נדרש מג'יפאי ממוצא כדי להחזיק מכשיר קשר כדת וכדין?

איל מ
28-08-18, 19:34
זה בעייתי. כי הם יוכלו לדבר רק עם חובבים אחרים.
התדרים המותרים (אירופאים) מותרים לשימוש רק בעוצמות שטובות במקרה הטוב להכווין במעלה.

boaz avrahami
28-08-18, 19:47
צביקה, מכיוון שאתה ונדמה לי שגם בועז מכירים את הנושא אולי תוכלו להשקיע בסקירה קצרה, מה נדרש מג'יפאי ממוצא כדי להחזיק מכשיר קשר כדת וכדין?

לא קשור דווקא לג׳יפאים...
להחזיק מכשירי קשר באופן חוקי ניתן

1. לרכוש רשיון לתדר ספציפי ( כמו מוניות לדוגמא).

2. לעשות רשיון חובבים.
הרשיון הפשוט ביותר הוא ג׳ אבל אין מי שמכשיר עבורו.
הרשיון הבא הוא ב׳ והוא כבר דורש לא מעט השקעה.
אני מניח שאם תהיה קבוצה גדולה של מתענינים אולי האגודה תסכים להעביר קורס ל ג׳.

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

גיא
28-08-18, 19:54
למיטב הבנתי לקניית תדר כמו מוניות אין צורך ברשיון ...

והמחיר לא בשמיים .. אולי זה באמת הפתרון.

erezgur
28-08-18, 20:39
היה ניסיון כזה לפני כשנתיים:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/100891-%D7%A8%D7%A9%D7%99%D7%95%D7%9F-%D7%97%D7%95%D7%91%D7%91%D7%99-%D7%A8%D7%93%D7%99%D7%95-%D7%A8%D7%9E%D7%94-%D7%93-%D7%A2%D7%91%D7%95%D7%A8-%D7%A7%D7%A9%D7%A8-%D7%9C%D7%A8%D7%9B%D7%91

נכתב מהנייד, סליחה על השגיאות

נדב42
29-08-18, 00:16
מממ...
מעניין...

זה אומר שאפשר יהיה לקבל אישור לשימוש בתדרים שבין 430-440 מה"ץ ?

אולי בעזרת חובבי הרדיו אפשר יהיה להגדיר קבוצת תדרים לשימוש חופשי/ג׳יפאי...
את כל המכשירים הקבועים אפשר לתכנת לתדרים החדשים, המגבלה תהייה רק לניידים שיחייבו מכשירים ברי תכנות ולא שימוש במכשירים עם התדרים הקבועים מראש, אבל היום המכשירים האלו זמינים בפועל.

אם תהייה תנועה לכיוון, אני מצטרף, כולל רישום כחובב רדיו באופן חוקי...

ishc
29-08-18, 07:10
גם אני מעוניין

opl
29-08-18, 07:22
גם אני לא רואה את זה קורה דורון... לפחות לא עבור האזרח הפשוט.
את אנטנת הקשר רואים כבר מחוץ לרכב. האם זה עילה לחיפוש?
המשטרה תהיה איפה שיגידו לה להיות ואם יש שם כסף עבורה אז בכלל.
אני גם חושב שזה בולשיט מונפץ ולא רואה שום מבצעי אכיפה נגד גיפאים... אם כבר אז לדעתי היו מתחילים אצל כל המתקנים/צורבים למיניהם.

אני זכיתי לשני ביקורים בשטח מהם. חברה נחמדים.

גיא
29-08-18, 07:24
פנה אליך שוטר בשטח וביקש לראות רשיון עבור המכשיר קשר ?

opl
29-08-18, 07:27
במקרה שלי לא מדובר על מכשירי קשר. וכמו שאמרתי - לא שוטר... אנשי משרד התקשורת.

גיא
29-08-18, 08:31
אני אשמח להבין מה עוד חכול לעורר את התענינותם של אלו ... ואיזה כוחות יש להם בלי שוטר.

boaz avrahami
29-08-18, 08:32
לכל מי שחשב שיצטרכו צו בית משפט או חשמלאי בשביל לקחת לו את המכשיר מהאוטו

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180829/d5ab230ca136d0482200323f4e1bec84.png

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180829/f8f640c047fe61510e1bf69355bac165.png

https://www.gov.il/he/Departments/news/25042018_2

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

נדב42
29-08-18, 08:46
אני מעדיף להתמקד כרגע ב- "לפטור את מה שניתן". מה אתה אומר, בועז ?

ד ו ר ו ן
29-08-18, 08:58
לכל מי שחשב שיצטרכו צו בית משפט או חשמלאי בשביל לקחת לו את המכשיר מהאוטו
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180829/d5ab230ca136d0482200323f4e1bec84.png
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180829/f8f640c047fe61510e1bf69355bac165.png
https://www.gov.il/he/Departments/news/25042018_2
Honda TRX300EX
4Z7BOZ
לא רשום שזה הקנה להם סמכות עיכוב וחיפוש.
זה יכול להיות רלוונטי לשלב הנוכחי לאנשים עם מכשירים ברכב.

ערסים מסתובבים עם אנטנות שלא מחוברות לכלום.. לפעמים 3-4.

boaz avrahami
29-08-18, 09:27
נדב, אמרתי כבר-
אם אתם רוצים רשיון ג זה משהו שאין לו מסלול הכשרה כיום מטעם האגודה. אם תהיה כמות מתענינים אפשר לבקש מהאגודה להכין הכשרה.
אם יהיו בודדים אפשר לעשות רשיון ד. ידרוש השקעה בלימודים.

דורון- כשתפגוש את הפקחים של המשרד אתה מוזמן להתעמת איתם.
רק תזהר לא לגמור כמו דרוזי בנתבג

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

גיא
29-08-18, 09:29
אז זה כבר לא הנפצת ואצאפ למשועממים ....?

opl
29-08-18, 09:44
לדעתי עדיין כן. מאמיו שמיקוד יהיה אם בכלל על חברות/יבאונים וכו.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

boaz avrahami
29-08-18, 10:02
אז זה כבר לא הנפצת ואצאפ למשועממים ....?

נדע אחרי החגים

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

ד ו ר ו ן
29-08-18, 11:23
דורון- כשתפגוש את הפקחים של המשרד אתה מוזמן להתעמת איתם.

אף פעם לא באמת התחברתי למכשירי קשר, ואין לי ברכב.

זה לא עניין של להתעמת, זה עניין של לדעת את הזכויות שלך במדינה דמוקרטית ולהגביל את בעלי הכוח בהתאם למה שמותר להם.
זה לא פחות חשוב.
בעלי שררה שחורגים מסמכותם זה רע.

אם הוא שאל אותך וענית, הכל בסדר.
אם הוא ביקש שתפתח את הרכב ותראה לו, ונענית לבקשתו, ואז הוא ראה ציוד לא תקין והחרים, לפי נוסח הרחבת הסמכות גם נשמע תקין.

לשאול אותך שאלה הם יכולים, לענות אתה לא בהכרח חייב.
להסתכל מחוץ לרכב הם יכולים, לחטט/לחפש זה משהו אחר.

קח בחשבון שאם הוא החליט שיש לך ציוד לא תקני, ולא שיתפת פעולה עימו, אתה בקלות יכול למצוא עצמך מקהל זימון למשרד כלשהו לתת הסבר או שיופיעו אצלך בדלת עם צו, ושוטר..

גם לסמכות תפיסה יש מגבלות, גם כשהוא הגיע עם שוטר, הוא הצביע והשוטר לקח.
להבנתי המוגבלת מהטקסט, הרחבת הסמכות היא שבהינתן מעמד חיפוש חוקי (שמצריך סמכויות שוטר..), ואיתור ציוד לא חוקי, כעת הם יכולים לקחת.

סולי
29-08-18, 11:50
דורון,
נגיד ואני מסכים איתך, אזרח צריך לדעת מה הזכויות שלו ובעל כוח שחורג מסמכותו או משתמש בכוחו לרעה זה דבר שיש להוקיע אותו ועבירה שיש לטפלה בחומרה.

אבל מאיפה הייעוץ המשפטי?
אומנם אינני עו"ד .. אבל נראה שהאימרות שלך לא מדויקות בעליל.

סמכות תפיסה הוא נגזרת של מה ? ע"פ איזה דין?
מתחומי לדוגמא לא מכיר סמכות עיכוב ומעצר קודמות לסמכות תפיסה וניתנו עפ חוק סדר הדין הפלילי.

עכשיו לגבי החומרה של שימוש במכשיר כזה.. אני לא יודע. באמת שאינני יודע מה ההשלכות על הסביבה.. מערכות הבטחון... מערכות אזרחיות אבל אני סבור מנסיוני שאין פה מרדף אחר האזרח הקטן ויש פה באמת בעייתיות שיש לתת עליה את הדין.
ממש כמו הרחפנים... ועוד תחביבים.

לטעמי בכל תחום בחיינו ככל שיחלוף הזמן ואנו, הציבור, לא ננהג בהיגיון סביר ... ובמקביל גם יתרבו המקרים והאירועים .. תתפתח ותוגדל החקיקה והאכיפה.

וניסיון העבר מראה זאת הכי טוב... ואני עוד בעל ניסיון חיים קטן ממך ומהרבה משתתפים על גבי הפורום.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

דרור ברלי
29-08-18, 12:18
זה ויכוח שאין לו סוף.
מצד אחד צריך שיהיה סדר.
מצד שני הפוליטיקאים והפקידים רודפי אחרי שררה.

כל פרט בחייך הם יוכלו להגדיר כ"מסוכן", "בעייתי" ולהמציא עבורו רגולציה ולעשות לך שיימינג בגינו ולשלוח אחריך פקחים ושוטרים ולהכתיב לך תחביבים כראות עיניהם בלבד - כדורגל, נגינה בקלרינט ואיסוף ג'וקים?....

מה שכתבתי קודם בציניות: "הגבהות זה מסוכן, דיזל מקצר חיים, קשר מפיל מטוסים, בשר זה רצח" זו באמת רק ההתחלה. בסוף באמת יטילו מס על אוויר... הציניות היתה במלוא הרצינות. אי אפשר להימלט מהתחושה שרודפים אחרי האזרחים בכל צעד ושעל שאפשרי. האם מטוסים באמת נפלו בגלל שימוש בקשר בטיול ג'יפים?.... האם ממטרות באמת החלו לפעול?... יש תיעוד ורישום מסודר? כמה משתמשים יש לציוד כזה שהופכים את כל העסק לבעל פוטנציאל להוות סיכון?
או שכרגיל זה הכל עניין של כסף? שברגע שתשלם ותקבל מהפקיד חותמת, זה כבר לא יהיה מסוכן?....

סולי
29-08-18, 12:51
לדעתי אתה מסתכל/משווק את זה לא נכון.
לא מאמין בהכללות שאתה עושה.
אין כלל... כל מקרה לגופו.
ומעדיף גם אז שהבחינה של הנושא תעשנ ע"י אדם מקצועי שיודע... ולא אחד שלא יודע שהוא לא יודע ו"תוקע" בביטחון וכרזימה.

אחרי הכל .. כל הפקידונים שלך ... פקחים ... ושוטרים.. הם בני אדם.
לא מאמין בהכללות שכאלו.

ד ו ר ו ן
29-08-18, 13:21
דורון,
נגיד ואני מסכים איתך, אזרח צריך לדעת מה הזכויות שלו ובעל כוח שחורג מסמכותו או משתמש בכוחו לרעה זה דבר שיש להוקיע אותו ועבירה שיש לטפלה בחומרה.
אבל מאיפה הייעוץ המשפטי?
אומנם אינני עו"ד .. אבל נראה שהאימרות שלך לא מדויקות בעליל.

לרגע לא אמרתי שזה ייעוץ משפטי, ואין בכך לייעץ לאף אחד מה לעשות.
כל מה שכתוב בגיפולוג הוא שטויות, זה מקובע באזהרות הבסיס של האתר, לא ככה?
להיפך, ציינתי שזה להבנתי והערכה מתוך הטקסט שצוטט מהרשת.

עם זאת, כל מתנדב מג״ב-מתמיד במגזר החקלאי וכו׳ שבעברו הרחוק עבר השתלמות מה הוא הליך חיפוש ותפיסה חוקי, מתי מותר לעכב, לחפש או לעצור.
כל עבריין צעצוע יודע לצטט את זה מנסיונו האישי..
ובזה אין שום ייעוץ משפטי, זה פתוח לציבור ושכל אחד יקרא, ישכיל, יבין ויחליט מה כאדם בגיר הוא גוזר מכך.

ד ו ר ו ן
29-08-18, 13:34
מתחומי לדוגמא לא מכיר סמכות עיכוב ומעצר קודמות לסמכות תפיסה וניתנו עפ חוק סדר הדין הפלילי.

שרשרת ההחמרה נועדה למצב בו יש חשד שנדרש לבסס, כי אין בידך ראייה ברורה.
דווקא אתה אמור לדעת את זה.

זאת בניגוד למשטרים אחרים בהם קודם עוצרים, אוזקים, מחטטים, אם צריך מחזקים ראיות, ורק אחכ מחליטים מה העבירה.

אם שוטר רואה מישהו רץ עם מצ׳טה שלופה אחרי מישהו, ולמרות שהמישהו עוד לא פגע במישהו האחר עדיין, הוא לא בהכרח יגיד בנימוס לאותו מישהו שהוא מעוכב ושיחכה 20 דקות בצד, כדי שנתלבט האם צריך להחמיר את אופן הטיפול.

בחייאת, קצת היגיון.
ובגלל שהכנסת את חוסר ההגיון לתהליך, אז אין באמור המלצה לרוץ עם מצטה ברחוב או שום דבר אחר.
הכותב כותב בדיונות משרעפי החום של אוגוסט.

מרוצה?

סולי
29-08-18, 13:37
לא חושב שצריך ראייה לחיפוש. צריך ראייה לבית משפט.... לאידיוט כמוני אנטנה מבצבצת מחוץ לרכב נשמעת כמו חשד סביר לשימוש לא חוקי במכשיר קשר.

תתחכם... תתנגד לחיפוש.. תדרוש שיגיע שוטר שיבצע את החיפוש... בינתיים תנתק את המכשיר ותסליק אותו... במקום לקחת אחריות.. יוליד פקחים עם יותר סמכויות .. אכיפה יותר מתוחכמת עודף חקיקה ועודף רגולציה... כמו בהמון תחומים.

boaz avrahami
29-08-18, 13:37
זה ויכוח שאין לו סוף.
מצד אחד צריך שיהיה סדר.
מצד שני הפוליטיקאים והפקידים רודפי אחרי שררה.

כל פרט בחייך הם יוכלו להגדיר כ"מסוכן", "בעייתי" ולהמציא עבורו רגולציה ולעשות לך שיימינג בגינו ולשלוח אחריך פקחים ושוטרים ולהכתיב לך תחביבים כראות עיניהם בלבד - כדורגל, נגינה בקלרינט ואיסוף ג'וקים?....

מה שכתבתי קודם בציניות: "הגבהות זה מסוכן, דיזל מקצר חיים, קשר מפיל מטוסים, בשר זה רצח" זו באמת רק ההתחלה. בסוף באמת יטילו מס על אוויר... הציניות היתה במלוא הרצינות. אי אפשר להימלט מהתחושה שרודפים אחרי האזרחים בכל צעד ושעל שאפשרי. האם מטוסים באמת נפלו בגלל שימוש בקשר בטיול ג'יפים?.... האם ממטרות באמת החלו לפעול?... יש תיעוד ורישום מסודר? כמה משתמשים יש לציוד כזה שהופכים את כל העסק לבעל פוטנציאל להוות סיכון?
או שכרגיל זה הכל עניין של כסף? שברגע שתשלם ותקבל מהפקיד חותמת, זה כבר לא יהיה מסוכן?....

דרור,
המקום לתקוף החלטת רשות אינו על ידי עבירה עליה.
יכול להיות ששום מכשיר לא פתח שום ממטרה ועדיין אתה מפריע למערכת אחרת, בין אם על התדר שבו אתה משדר ובין אם על ההרמוניות של התדר. בעברית קלה, לכל תדר יש מעין שידורי משנה על תדרים נוספים ואפילו לא ידעת.
לך זה נשמע שמישהו רודף אותך אבל האמת היא שמישהו שישן המון שנים מתעורר עכשיו ומתחיל לעשות סדר בספקטרום.

תיסגר על עצמך- אתה רוצה ברדק בכל תחום או אכיפה וסגר?

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

opl
29-08-18, 13:50
אורי אני סקרן. בתחום שלך הוסיפו יותר פקחים?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

סולי
29-08-18, 13:50
בוודאי.

liontamer84
29-08-18, 13:58
עודף חקיקה ועודף רגולציה... כמו בהמון תחומים.

מי כמוך יודע...

סולי
29-08-18, 14:03
לא יותר ממך.

asafk
29-08-18, 15:01
בוודאי.

Sent from my SM-A530F using Tapatalkכל כך נואשים להוסיף פקחים אפילו לקחו אותו לעבודה ..

אסף.

דרור ברלי
29-08-18, 15:03
תיסגר על עצמך- אתה רוצה ברדק בכל תחום או אכיפה וסגר?

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

אתה שואל אותי במה אני בוחר? רק שחור או רק לבן?
מכיוון ששתי האפשריות מוצגות כרעות באותה מידה (אולי הן לא, אבל זה מה ששאלת וזה מה שאפשר להבין מהצורה בה הוצגה השאלה) ואני צריך לבחור צד, אז חד משמעית אני מעדיף את ה"ברדק" כפי שהיה עד כה. בחיי.

בדיוק כמו עם ההגבהות (הנורא מסוכנות. כמה ג'יפים התהפכו בגלל הגבהה?) והספורט המוטורי (בכדורגל נפגעים הרבה יותר, הן ספורטאים והן קהל, ועדיין זה לא מפריע לכל הדבילים להכריז כמה ספורט מוטורי הוא נורא מסוכן) ועוד המון-המון דברים.
כי זה עדיין לא באמת גרם נזק למישהו. כל הדיבורים על סיכונים הם, ובכן, בעיקר דיבורים. סביר להניח שזה גם נכון. בתיאוריה.
ומכיוון שהמדינה בתכל'ס שייכת לכוחות הבטחון וקיימת בעיקר למענם, אז אין ספק שצריך להחרים כל מכשיר קשר שלא נגבו בגינו השלמונים שיסירו ממנו את הכישוף המסוכן והמסכן/מפריע.

לעומת זאת, יש המון דוגמאות מהמון תחומים אחרים שברגע ש"הסדירו" אותם, התחיל הבלגן האמיתי.
וכמו תמיד, אי אפשר בלי להשתומם מסדרי העדיפויות העקומים. מעשי פשע של ממש שבטיפול בהם המערכת כושלת ולא סתם כושלת - אשכרה מתעלמת. כי עם עבריינים אמיתיים היא מעדיפה לא להתעסק. הרבה יותר קל לבזבז משאבי ציבור ב"אכיפה" על מכשיר קשר בג'יפ שמטייל בשבת ולאכוף על בעליו.
שלא לדבר על דוגמאות מימים אלה ממש מתחומים בהם נגרם נזק מתועד וממשי, כולל פיזי, לגופם של בני אדם. ועדיין האיוולת הממוסדת ממשיכה בשלה. גם כשזה עולה בדם.
עודף רגולציה זה רע. אוהו כמה רע. זה הכי רע. הרגולטורים והפקידים הפכו לאויבי הציבור.
כי שמירה על חוק וסדר זה טוב ורצוי, השאלה לאיזה רזולוציה יורדים ומה מרוויחים מזה. האם הסיכון שמהווה מכשיר קשר של ג'יפאים שמטיילים פעם בחודש אי שם בעומק הנגב משתווה נגיד, לתחנת רדיו פיראטית שמשדרת הרצאות החזרה בתשובה של איזה רב שנוגע בילדים וחוסמת תדרים של מגדלי פיקוח?...

עזבו מכשיר קשר או קפיצים ובולמים. תסתכלו על התמוננה הכוללת, שימו לב מה קורה כאן בשיטת הפיחות הזוחל. יש שיקראו לזה "חוק וסדר". אני רואה הליכה בעיניים עצומות לרווחה ל"דמוקטטורה" של ממש. תזכורת שאנחנו במדרון לקראת מציאות נוראה של מדינה טוטליטרית.

ואגב - כל מי שסבור שכל השרשור הזה נולד מקונספירציה ועוד אחד מספיחי הזיות החום של אוגוסט, אני דווקא מסכים עם בועז שרוב הסיכויים שזה אמיתי. אל תקלו ראש ברוע של הרשעויות.

גיא
29-08-18, 15:11
דרור .. היום "גי'פ" דרס למוות אדם בכיסא גלגלים על מעבר חציה ...

חכה חכה כמה עליהום על הג'יפים המסוכנים מכונות הרצח יהיה עכשיו ...

מכשירי קשר זה הקטנה שבבעיותך ..

zivo
29-08-18, 16:18
שתי ההערות לדיון ההזוי הזה.

1 - אני עדיין מחכה לראות את החוק שמרשה לי להאזין ל FM 88-108MHZ (זה הרדיו FM שאנחנו מכירים) ושאוסר עלי להאזין ל FM 433MHZ.
וזה עוד לפני שאני אראה שהבואפנג שלי קולט גם רדיו מסחרי בעצם הפתרון שלי לשמוע חדשות גם במקומות הכי נידחים בנגב......

2- לגבי הדיון, של תפיסת \ החרמת ציוד, אני מציע למי שזה מעניין אותו, לקרוא את הפסיקות האחרונות של בג"צ (או לפחות את הפרשנות שלהם), לגבי החופש שהמשטרה לקחה לעצמה בפרשנות של צווי חיפוש בעבירות צווארון לבן. הפרשנות של המשטרה היתה שאם היא קיבל צו חיפוש בבית של משפחת אליוביץ, אז היא יכולה לבקש מהמשפחה להוריד תכשיטים אישיים (טבעת נישואין) ולהחרים אותם.
בא בית משפט, ואומר להם, הגזמתם, זה שקיבלתם צו חיפוש, לא אומר שאתם יכולים לתפוס כל דבר שבא לכם.
בקיצור, אין ספק שנכון להיום המשטרה נוטה להקל ראש ומרבה לתפוס ציוד, יותר ממה שבית המשפט רוצה לראות, אבל, כנראה שגם הנושא הזה כבר התפוצץ.

ואם הוא יקח, ומחר אני אתבע את המדינה על הפסדים בתיק המניות כי לא הייתי יכול לשמוע חדשות????
לא בטוח שהם יוכלו להתמודד .
נראה את השוטר בשטח, לוקח אחריות וקובע, שזה לא סביר להשתמש בבואפנג לשמוע חדשות.....באווירה של היום, זו שאלה לבג"ץ.

Pageup
29-08-18, 16:55
אני לא רואה מישהו מתחיל לעשות טריאנגולציה של מערכות ניידות על רכבים.
מדידת הספק מרחוק זה משהו כ"כ לא מדוייק שאני לא בטוח שישמש אי פעם
להוכחה בבית משפט.
אני גם לא רואה מישהו עושה סריקה של 500 מגהרץ וקולט מישהו שמשתמש
ב PTT, סטטיסיטית הוא לא יתפוס אותו.
אני כן רואה פקחים רואים אנטנות ועושים חיפוש. אז בנוהל הורדת אוויר מוציאים
אנטנה וביציאה מהשטח יחד עם סיבוב מסביב לרכב לראות אם הכל בסדר
מורידים אותה עד יעבור זעם.
גם שוטר לא יכול לבוא להכנס לי לרכב לחפש מכשיר קשר. כדי לעשות חיפוש
הוא צריך צו או חשד סביר כל עוד הוא מגמגם שילך לחפש את החברים שלו
(אני נוסע עם עו"ד צמוד), ואם הוא חושד בי בגלל שיש לי רכב שטח אז הכל דבש.
ברור לי שאחרי שאסרב הם יבואו עם צו הביתה ואז הם גם לא ימצאו אותו ברכב.

כמובן שזו דוגמא ואין לי בכלל מכשיר קשר לא חוקי באוטו. יש לי שני מכשירים
זעירים בתדר אירופאי שמספיקים ל 50 מטר שאני נושף אוויר על האנטנה.

וכמובן, כל זה בלי קשר לחוקי או לא חוקי התדרים האמריקאים וההספקים של
המקסטרק וחבריו (גם בארה"ב השימוש במקסטרק בתדר FRS או GMRS לא חוקי).

זיו, אם תאזין ל 433, במקרה הטוב תשמע הוראות למנועים וסרבואים בפרוטוקול
מאבלינק (במידה ואתה יודע לתרגם 0/1 ל PWM)

zerez
29-08-18, 17:01

1 - אני עדיין מחכה לראות את החוק שמרשה לי להאזין ל FM 88-108MHZ (זה הרדיו FM שאנחנו מכירים) ושאוסר עלי להאזין ל FM 433MHZ.
וזה עוד לפני שאני אראה שהבואפנג שלי קולט גם רדיו מסחרי בעצם הפתרון שלי לשמוע חדשות גם במקומות הכי נידחים בנגב......

2- לגבי הדיון, של תפיסת \ החרמת ציוד, אני מציע למי שזה מעניין אותו, לקרוא את הפסיקות האחרונות של בג"צ (או לפחות את הפרשנות שלהם), לגבי החופש שהמשטרה לקחה לעצמה בפרשנות של צווי חיפוש בעבירות צווארון לבן. הפרשנות של המשטרה היתה שאם היא קיבל צו חיפוש בבית של משפחת אליוביץ, אז היא יכולה לבקש מהמשפחה להוריד תכשיטים אישיים (טבעת נישואין) ולהחרים אותם.
בא בית משפט, ואומר להם, הגזמתם, זה שקיבלתם צו חיפוש, לא אומר שאתם יכולים לתפוס כל דבר שבא לכם.
בקיצור, אין ספק שנכון להיום המשטרה נוטה להקל ראש ומרבה לתפוס ציוד, יותר ממה שבית המשפט רוצה לראות, אבל, כנראה שגם הנושא הזה כבר התפוצץ.

ואם הוא יקח, ומחר אני אתבע את המדינה על הפסדים בתיק המניות כי לא הייתי יכול לשמוע חדשות????
נראה את השוטר בשטח, לוקח אחריות וקובע, שזה לא סביר להשתמש בבואפנג לשמוע חדשות.....באווירה של היום, זו שאלה לבג"ץ.אין חוק שאוסר עליך להאזין אבל יש חוק שאוסר עליך לשדר או להחזיק משדר בלי רישיון

boaz avrahami
29-08-18, 17:48

נראה את השוטר בשטח, לוקח אחריות וקובע, שזה לא סביר להשתמש בבואפנג לשמוע חדשות.....באווירה של היום, זו שאלה לבג"ץ.

לא הספקתי לעבור על החוק וגם לא בטוח שזו גרסתו המעודכנת ביותר אבל תתחיל מכאן

https://www.nevo.co.il/law_html/Law01/164_001.htm

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

ד ו ר ו ן
29-08-18, 17:53
תתחכם... תתנגד לחיפוש.. תדרוש שיגיע שוטר שיבצע את החיפוש... בינתיים תנתק את המכשיר ותסליק אותו... במקום לקחת אחריות.. יוליד פקחים עם יותר סמכויות .. אכיפה יותר מתוחכמת עודף חקיקה ועודף רגולציה... כמו בהמון תחומים.
איזו הרמה להנחתה..
רק מי שמגיע מצד הסמכות מסוגל לבוא בגישה שהאזרח חשוד במהותו ועליו להתנהג בהכנעה לכל בר שררה.
ועוד להגיד לאזרח שמכיר את זכויותיו שהוא ״מתעמת״ או ״מתנגד״.. ולאיים בהחמרת הרגולציה.

שכחת לגמרי שאתה זה צריך להוכיח חשד סביר, לא האזרח.

היום זה מכשיר קשר ומחר סתם כי בא לך לחטט למישהו ברכב/בבית/למשש לו את התחת.

Pageup
29-08-18, 17:58
איזו הרמה להנחתה..
רק מי שמגיע מצד הסמכות מסוגל לבוא בגישה שהאזרח חשוד במהותו ועליו להתנהג בהכנעה לכל בר שררה.
ועוד להגיד לאזרח שמכיר את זכויותיו שהוא ״מתעמת״ או ״מתנגד״.. ולאיים בהחמרת הרגולציה.

שכחת לגמרי שאתה זה צריך להוכיח חשד סביר, לא האזרח.

היום זה מכשיר קשר ומחר סתם כי בא לך לחטט למישהו ברכב/בבית/למשש לו את התחת.

הבעיה היא שאתה לא בארה"ב אלא בישראל, ולמרות שיש פה את "פרי העץ המורעל" לפי פסיקה של בג"ץ.
בפועל הראיות עדיין קבילות ובעל הסמכות לא נענש על זה שהשיג ראיות בצורה לא חוקית.
אז אתה תהיה צודק ובכל זאת ידפקו אותך. אם תנסה להתנגד בצורה נבונה, יש סיכוי (קלוש)
שתצא מזה איכשהו. תראה את הסרטונים שמישהן מצלם שוטר ואז ישר השוטר מבקש
תעודה מזהה, למרות שהם מתנגדים לתת, כי לא ביצעו עבירה ואין שום חשד, מתחילים העימותים
שלא פעם מסתיימים במישהו אזוק בתא מעצר שמשוחרר אחרי כמה שעות בלא כלום.
זה קצת נוגד את מה שכתבתי קודם, אבל בשביל זה אמרתי שאני עם עו"ד צמוד (ובכלל אין
לי מכשיר לא חוקי באוטו).

סולי
29-08-18, 18:05
עוד מישהו חוץ מדורון חושב שאנטנה מותקנת על הרכב לא תעלה חשד סביר לשידור במכשיר קשר?

ד ו ר ו ן
29-08-18, 18:30
אורי,
אני מיציתי.

boaz avrahami
29-08-18, 18:38
עוד מישהו חוץ מדורון חושב שאנטנה מותקנת על הרכב לא תעלה חשד סביר לשידור במכשיר קשר?

אתה אומר שאם אני מחזיק באנג ביד זה אומר שאולי אני מעשן סמים...

נשמע סביר לדעתי

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

עירא
29-08-18, 18:44
עזוב את הבאנג,
מה עם מה שאתה מחזיק בין הרגלים?

Pageup
29-08-18, 18:50
עזוב את הבאנג,

שיפור לרכב - לא חוקי

דרור ברלי
29-08-18, 19:10
עזוב את הבאנג,

מזכיר את הסיפור על הבחורה ששטה באגם בסירה.

לפתע מגיע סירת משטרה עם סירנה וצ'קלקה והשוטר עולה לסירה של הגברת.
"גברתי, מה החכה הזו שמונחת בסירה שלך?... לא ראית את השלטים שעליהם כתוב שאסור לדוג באגם הזה?... אני עוצר אותך על דיג לא חוקי"
- "אבל בהן צדק, אלוהים עדי שלא דגתי בכלל!"
"זה לא מעניין אותי. יש לך בסירה את כל הציוד הדרוש לביצוע העבירה".

בתחנת המשטרה, הגברת אזוקה בשתי ידיה, מבקשת להגיש תלונה נגד השוטר שלטענתה ניסה לאנוס אותה.
השוטר נבהל ברצינות: "בהן צדק, אלוהים עדי שלא נגעתי בך בכלל!...".
- "זה לא מעניין אותי. עלית לסירה שלי כשאתה נושא את כל הציוד הדרוש לביצוע העבירה".

איל מ
29-08-18, 19:20
בואו נכניס דברים לפרופורציה.
כולם פה עוברים על החוק ביודעין.
באה הרשות והחליטה לעשות סדר. ישר כולם בוכים. (נשמע מוכר מעוד תחומים לא?).

בעולם האופנועים נהוג לומר שאם אתה מספיק גבר לתת ווילי באיילון ב160 קמ"ש, אז תהיה או מספיק חכם כדי לא להתפס, או מספיק גבר כדי להתמודד עם הקנס.

אז שמישהו ישים שניה מאה מול הגמל, כי לדעתי יש לו איזה משהו על הגב, וזה לא בדואי.

ד ו ר ו ן
29-08-18, 20:12
בואו נכניס דברים לפרופורציה.
כולם פה עוברים על החוק ביודעין.

דבר בשם עצמך.
יש הרבה רכבים עם אנטנות גמישות שדומות/זהות חיצונית לאנטנות של מכשירי קשר, בלי מכשיר קשר ברכב.
למה?
כי היא גמישה וחזקה וולא נשברת מכל נגיעה כמו אנטנות טלסקופיות.
כי חיצונית זה אסטטי מבחינתם, מה זה משנה למה?

לשיטתך זו עילה לגיטימית לעיכוב וחיפוש ברכב?

איל מ
29-08-18, 20:25
לא, אבל זה לא העניין. ולא על זה דיברתי.
העניין הוא שכל פעם שמחליטים לעשות קצת סדר יוצאים כל הנגזלים וצועקים חמס.
אני לא מדבר על גזירות חדשות אלא על דברים שאנשים עושים ביודעין בניגוד לחוק רק כי אין אכיפה.
מילא, היו עושים משהו חוץ מלבכות (כמו מה שבועז עשה למשל עם נושא הייבוא).

גיא
29-08-18, 20:34
נו אז שיעשה גם פה משהו ....

zivo
29-08-18, 20:37
אני לא מדבר על גזירות חדשות אלא על דברים שאנשים עושים ביודעין בניגוד לחוק רק כי אין אכיפה.

איל,
בגדול אני נוטה להסכים אתך אבל בניגוד לדיונים אחרים פה ( כמו על רכבים מזהמים) פה יש נקודה אחרת, וחשובה!
שהמדינה באה לעשות "סדר", האם היא מאפשרת לי , פתרון סביר, למימוש של צורך סביר???
כל הקישקוש הזה של רשיון חובבים, שגם הוא לא מתאים לצרכים, אבל אז כולם כן עוזבים אותך ..
זה הונאה אחת גדולה, לעובדה הבסיסית שאין פתרון אמיתי, ושמשרד הבטחון לא משחרר תדרים.
ושאין פתרון מסודר, אז כולם מאלתרים.

ולא פחות חשוב, גם אם לא ברור לנו עד כמה זה אמיתי, וגם אם זה אמיתי מה דחף לזה.... אני חוזר ומציע לכולנו, לא להשתין מהמקפצה.
למה אנשים משדרים פה ב 40 ו 60ואט?
למה זה טוב?
אם באמת מאמין שאם לא משתולל, אף אחד לא יתעסק אתנו , לאף אחד אין כרגע פתרון, ולכן אף אחד לא רוצה שהנושא יעלה.
תשמרו את העוצמה החזקה לחרום, ביום יום, תשדלו לא לעבור את ה 8-10 ואט.
זה מספיק לכל קבוצה, ולא מטריד רחוק מדי .
אותו הדבר לגבי אנטנות.
עדיף אנטנה קטנה.

MR BIG
29-08-18, 21:09
יופי , תראו מה עשיתם :

אתמול בלילה קראתי את השרשור הזה לפני השינה , ועל מה חלמתי בלילה בשינה..?:

שעוצר אותי שוטר , ומפרק לי את המכשיר , ומחרימים לי את האוטו , ועוצרים אותי , ומשחררים אותי ונותנים לי את האוטו מהמגרש של המשטרה אחרי שחירבו בפנים הכל ...עם מלא בוץ על הריפודים, ואבק על הדשבורד....ואיש עם 3 אפים ,ושתי זקנות על טוסטוס, וקמח, מלא קמחים של קמח....

בקיצור ,לא קורא פורום ג'יפולוג יותר לפני השינה!

boaz avrahami
29-08-18, 23:14
בהמשך לכל מיני ניתוחים ועצות לכאורה משפטיות שניתנו כאן ,כדאי לקרוא את החוק , במיוחד את סעיפי הפיקוח והקנסות.
אם תהיה אכיפה זה עלול להיגמר לא נחמד.

אלו סמכויות המפקחים.
אל תנסו להתווכח איתם שהם לא יכולים להיכנס לכם לאוטו ולקחת מכשירים כי כנראה שתסתבכו יותר

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180829/55347a84978cfc683766082bb1124afd.png

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

Pageup
30-08-18, 00:39
בועז,
תגדיר חשד סביר (סעיף 3), כמו שכתבתי קודם, פרי העץ המורעל לא תופס פה.
אבל ויכוח על מה גרם לו לעצור אותך (וזה שיש לך רכב שטח ויצאת מהשטח
לא תופס), יכול למנוע עוגמת נפש.
מעבר לזה, הוא צריך שוטר כדי לעצור אותך (או שיחכה לי ברמזור אדום), כי
הוא רשאי לעשות חיפוש ברכב נייח, ובטח ובטח אסור לו לבצע מרדף.

דרור ברלי
30-08-18, 03:24

בחיאת.
יש עוד מאות ואלפי חוקים, חלקם איזוטריים עד אימה, שמישהו העביר פעם ושלא נאכפים כבר שנים ארוכות כי זה לא באמת מפריע לאף אחד, ולא באמת אכפת לאף אחד.
רק בכל פעם שמגיע איזה מטאטא חדש שרוצה להשאיר את רישומו, נזכרים פתאום. ואז מה? ישלח שוטרים ופקחים להטריד את הציבור?

למשל כדי להתחיל לאכוף שקט מוחלט בין שתיים לארבע אחר הצהרים?... ואז מה? יעצרו ילד ששיחק בחצר?..... הרי על פי דין הוא עבריין.
אבל עם חבורות הערסים השיכורים שמרעישים בשתיים בלילה ובאמת מפריעים ומהווים איום, כבר אין למערכת חשק להתעסק?...
זה בדיוק אותו דבר.

"סדר" קוראים לזה?... לזה התכוון מי שאמר - רוע. רוע טהור, רוע כי זה מה שכתוב באיזה תת סעיף ולכן גם אפשר. בדיוק כמו לדרוש קיומו של מזגן בג'יפ הפתוח כתנאי למעבר הטסט. כי ככה כתוב.
שיעזבו אותנו במנוחה כבר. טרחנים, טרדנים, מנוולים.

boaz avrahami
30-08-18, 03:49
בועז,
תגדיר חשד סביר (סעיף 3), כמו שכתבתי קודם, פרי העץ המורעל לא תופס פה.
אבל ויכוח על מה גרם לו לעצור אותך (וזה שיש לך רכב שטח ויצאת מהשטח
לא תופס), יכול למנוע עוגמת נפש.
מעבר לזה, הוא צריך שוטר כדי לעצור אותך (או שיחכה לי ברמזור אדום), כי
הוא רשאי לעשות חיפוש ברכב נייח, ובטח ובטח אסור לו לבצע מרדף.

למה שאגדיר?
אם הוא תפס אז גם אינטואיציה זה חשד סביר ואם הוא לא אזהוא יצטרך להסביר.
למשל - אנטנה על גג הגיפ ומעד ברכב הם חשד סביר...

חוצמזה אני לא משרד התקשורת ולא מחפש אף אחד. בסך הכול הסברתי מה יכול לקרות אם.

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

ד ו ר ו ן
30-08-18, 07:04
בהמשך לכל מיני ניתוחים ועצות לכאורה משפטיות שניתנו כאן ,כדאי לקרוא את החוק , במיוחד את סעיפי הפיקוח והקנסות.
אם תהיה אכיפה זה עלול להיגמר לא נחמד.

בועז,
מה שציטטת עדיין מגדיר יפה מה גבולות הסמכות, וזה לא השתנה.
כדי להכנס לך לרכב החשד צריך להיות סביר, בדיוק כמו אצל שוטר.

boaz avrahami
30-08-18, 08:47
דורון, אני לא בטוח שזה המעודכן ביותר אבל לך תשכנע בית משפט שאם יש לך אנטנה ומע״ד בג׳יפ ושוטר / פקח נכנס לך לאוטו החשד אינו סביר.

להזכירך כ 90 אחוז מהתוצאות של בית משפט במקרה של אזרח מול המשטרה נגמרות לטובת המשטרה

בעיניים האישיות שלי אגב החשד סביר, קל וחומר בית משפט.
אבל כאמור מי שרוצה לנסות להיות צודק ( ובמיוחד אלו שיש להם מכשיר) שימשיכו להשתין מהמקפצה.
אני אם לא היה לי רשיון הייתי מצניע את הציוד במרחב האספלט. לפחות עד שהתמונה תתבהר.

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

ד ו ר ו ן
30-08-18, 09:50
דורון, אני לא בטוח שזה המעודכן ביותר אבל לך תשכנע בית משפט שאם יש לך אנטנה ומע״ד בג׳יפ ושוטר / פקח נכנס לך לאוטו החשד אינו סביר.

אני בעד להיות חכם ולא להתעמת עם גורמי חוק, בייחוד כאלו שנראים מאותגרים אישית.
מצד שני, אתה צריך לדעת מה הזכויות שלך, כי זה יכול לשרת אותך גם בדיעבד.

אני לא מייעץ לאף אחד ואני לא סמכות, והפרשנות שלי גם ממה שציטטת היא אישית בלבד.
עם זאת, אני זוכר מהעבר הרחוק מאד שחלק מאד משמעותי מהדרכה והסמכה הייתה סוגיות מתי מותר ואיך חוקי לבצע חיפוש ותפיסה.
כדי שזה יהיה חוקי וקביל, וזה לא פשוט בכלל, בדיוק כדי שעבריינים לא יתחמקו, וכדי לשמור גם על זכויות האזרח.

אני לא מבין איך אנשים מוותרים ככ מהר על חירות הפרט והזכויות שלהם.

נדב42
30-08-18, 09:52
אני אם לא היה לי רשיון הייתי מצניע את הציוד במרחב האספלט. לפחות עד שהתמונה תתבהר.

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

גם לך אין רשיון לשדר בתדרים האלו.

boaz avrahami
30-08-18, 11:08
לי יש רשיון להחזיק את ציוד הקשר שברשותי.
אם בעל רשיון כדוגמתי משדר ומאזין בתדרים שלא על פי הרשיון זו עבירה על תנאי הרשיון אבל אני חושב שכל בר דעת מבין את ההבדלים בין בעל רשיון שמחזיק מכשיר ואפילו ישתמש בו בניגוד לתנאים לבין חסר רשיון שמחזיק מכשיר.

זה בערך כמו לנהוג בלי רשיון לעומת לעשות עבירת תנועה...
אבל כאמור, כל אחד ופרשנותו וניהול הסיכונים שלו

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

נמרוד
30-08-18, 11:15
ניהול סיכונים?!

הנזק האפשריהחמור ביותר הוא החרמה של צעצוע סיני שעלה כמה מאות שקלים לכל היותר. אוי ואבוי.

והסיכוי שזה יקרה שואף לאפס.

מכפלה של נזק זעיר בסיכוי אפסי... מי שקורא לזה סיכון הוא לא ילדה עם קוקיות. הוא האימא הפולניה שלה.

ניר ל
30-08-18, 11:41
נמרוד, מי שמשקיע שעות רבות של כתיבה והוצאת תסכולים , מה שבפועל עולה לו יותר ממכשיר הקשר או כל דבר אחר שעלולים להחרים לו בסיכוי של 0% , לא עוסק בחישובי סטטיסטיקה ועלות. זה עניין פסיכולוגי לחלוטין , אנשים אוהבים להרגיש חפשיים ולא נעים להם להיתקל בקירות הזכוכית או להודות שהם קיימים. אם אתה מעמת אותם עם נושא שבתודעה שלהם מגביל להם את החופש, זה מאד מקומם ומתסכל אותם.
אנחנו טובעים באוסף של חוקים שמגבילים את החרויות שלנו, אבל מעדיפים להתעלם מהם וגם יכולים להתעלם מהם בד״כ , כי רק מעטים מהם אכן נאכפים.
אתה מנתח את המציאות בצורה עניינית / מתמטית וחי איתה בשלום, גם אני ככה בד״כ . פעם הייתי נורא מתוסכל מזה שסגרו איזה מסלול שאהבתי, מישהו בפורום (כנראה אתה) סיפר שהוא יוצא לטיול עם 750 ₪ (גובה הקנס) בתא כפפות ונוסע לאן שהוא רוצה בראש שקט ותודה לאלוהי הסטטיסטיקה מעולם לא נאלץ להיפרד מהם. לקחתי את זה ממך ואימצתי את דפוס המחשבה הזה. כולנו עבריינים בין אם אנחנו מודעים או לא, רובנו לא לוקחים את זה רחוק מדי...

נדב42
30-08-18, 11:41

יש לך רשיון לשדר בתחום מסויים ומצומצם, זה יותר כמו להחזיק ברשיון אפור לרכב מרוצים ואז לנהוג בו בכביש הציבורי

Pageup
30-08-18, 22:01
למה שאגדיר?
אם הוא תפס אז גם אינטואיציה זה חשד סביר ואם הוא לא אזהוא יצטרך להסביר.

אז זהו שאתה לא בארה"ב, הוא לא יצטרך להסביר שום דבר וגם לא יעשו לו כלום.
זה בדיוק הבעייתיות של "פרי העץ המורעל בארץ". אם שוטר/פקח היה יודע ש:
1. ראיה שהושגה שלא כחוק לא קבילה והתיק נופל
2. הוא יפוטר או יקנס או קידומו ייעצר כתוצאה מאקט כזה
אז הכל היה בסדר. אצלנו 1 לא יקרה וככל הנראה הוא עוד יקבל קידום.

boaz avrahami
30-08-18, 22:15
ניהול סיכונים?!

הנזק האפשריהחמור ביותר הוא החרמה של צעצוע סיני שעלה כמה מאות שקלים לכל היותר. אוי ואבוי.

והסיכוי שזה יקרה שואף לאפס.

מכפלה של נזק זעיר בסיכוי אפסי... מי שקורא לזה סיכון הוא לא ילדה עם קוקיות. הוא האימא הפולניה שלה.

חבל להטעות אנשים בזמן שבקלות יכולת לבדוק אם אתה צודק.
שמתי קישור לחוק למעלה...

עלול להיות לא נחמד בכלל הקנס הזה.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180830/79202c680d737d1474c1e37938eeceef.png

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

amitaikl
26-09-18, 19:08
הגיע לפני שעה קלה בקבוצות השונות

[QUOTE]

חברים אל תשאלו מה קרה לי עכשיו.
אני יוצא עם הטויוטה מתחנת דלק סדש
עוצר אותי אופנוע משטרה ( קטנוע 3 גלגלים )
מיד אחריו עצר קטנוע 3 גלגלים לבן ירדו ממנו 2 אנשים לבושים בבגדים רגילים השוטר מבקש רישיונות 2 החברים שלו עומדים כל הזמן מאחוריו
אחרי שהוא בודק את הרשיון רכב שלי ורשיון נהיגה , הוא שואל אם מותקן אצלי מכשיר קשר ברכב , אני כמובן לא יכול לשקר ואומר כן .
פה נכנסו לתמונה 2 הגברים . הציגו עצמם מטעם משרד התקשורת הציגו תעודה שאלו אם יש לי רשיון שידור או רשיון קליטה לא הבנתי במה מדובר חשבתי שעושים ממני צחוק .
השוטר מיד אמר שלא מדובר בבדיקה וזוהי מטרת הבדיקה .
בקיצור קיבלתי דוח 1000₪ ממשרד התקשורת על נשיאת תחנת שידור וקליטה .
נאמר לי שעליי לחזור תוך 48 שעות למשטרת התנועה בבית דגן והמשרד בוחנים ייצאו לבדוק שאכן המכשיר פורק ויחזירו לי את רשיון הרכב .
שאלתי היא : האם זה חוקי ? מישהו נתקל בתופעה כזאת בעבר ?
הטויוטה אצלי 9 שנים עם המכשיר קשר הזה לעולם לא חשבתי שזה יגרום לאיזה בעיה .
בזמנו קניתי את המכשיר ישירות ממוטרולה בחולון גם שם לא נאמר לי ולו דבר אחד שיש צורך ברישיון תחנת שידור וקליטה ./QUOTE]

ishc
26-09-18, 19:51
לי יש רשיון להחזיק את ציוד הקשר שברשותי.
אם בעל רשיון כדוגמתי משדר ומאזין בתדרים שלא על פי הרשיון זו עבירה על תנאי הרשיון אבל אני חושב שכל בר דעת מבין את ההבדלים בין בעל רשיון שמחזיק מכשיר ואפילו ישתמש בו בניגוד לתנאים לבין חסר רשיון שמחזיק מכשיר.

אבל כאמור, כל אחד ופרשנותו וניהול הסיכונים שלו

Honda TRX300EX
4Z7BOZבועז איך ניתן להוציא רישיון שתואם לציוד שאנחנו משתמשים?

boaz avrahami
26-09-18, 20:07
עושים רשיון חובב רדיו באגודה...
זה לא הכי קל אבל זה נותן רשיון להחזקת הציוד אם כי לא לשדר בתדרי הג׳יפאים אלא בתדרי חובבים שהם בתדרים סמוכים.

אפשרות נוספת היא להתארגן קבוצה גדולה של אנשים ולהשכיר מהמדינה תדר בתשלום שנתי כמו שיש למשל לתחנות מוניות.
עשיתי עם נדב42 את החשבון הזה לפני כחודש.
לא זול אבל גם לא נורא ומצריך איזה מאה משתמשים בשביל שהאגרה תהיה סבירה

איל מ
26-09-18, 20:16
הגיע לפני שעה קלה בקבוצות השונות

[QUOTE]

חברים אל תשאלו מה קרה לי עכשיו.
אני יוצא עם הטויוטה מתחנת דלק סדש
עוצר אותי אופנוע משטרה ( קטנוע 3 גלגלים )
מיד אחריו עצר קטנוע 3 גלגלים לבן ירדו ממנו 2 אנשים לבושים בבגדים רגילים השוטר מבקש רישיונות 2 החברים שלו עומדים כל הזמן מאחוריו
אחרי שהוא בודק את הרשיון רכב שלי ורשיון נהיגה , הוא שואל אם מותקן אצלי מכשיר קשר ברכב , אני כמובן לא יכול לשקר ואומר כן .
פה נכנסו לתמונה 2 הגברים . הציגו עצמם מטעם משרד התקשורת הציגו תעודה שאלו אם יש לי רשיון שידור או רשיון קליטה לא הבנתי במה מדובר חשבתי שעושים ממני צחוק .
השוטר מיד אמר שלא מדובר בבדיקה וזוהי מטרת הבדיקה .
בקיצור קיבלתי דוח 1000₪ ממשרד התקשורת על נשיאת תחנת שידור וקליטה .
נאמר לי שעליי לחזור תוך 48 שעות למשטרת התנועה בבית דגן והמשרד בוחנים ייצאו לבדוק שאכן המכשיר פורק ויחזירו לי את רשיון הרכב .
שאלתי היא : האם זה חוקי ? מישהו נתקל בתופעה כזאת בעבר ?
הטויוטה אצלי 9 שנים עם המכשיר קשר הזה לעולם לא חשבתי שזה יגרום לאיזה בעיה .
בזמנו קניתי את המכשיר ישירות ממוטרולה בחולון גם שם לא נאמר לי ולו דבר אחד שיש צורך ברישיון תחנת שידור וקליטה ./QUOTE]

גם אני קיבלתי את זה.
מצד שני,
במבצע האחרון של צה''ל קיבלתי הודעות שמחבלים יוצאים מהאסלה ותופסים אותך....
שורה תחתונה,
עד שאני לא שומע מיד ראשונה, ממישהו שאני מכיר, זאת עוד שמועת ווטסאפ בעיני.

zivo
26-09-18, 20:17
מאה נהגים זה לא הרבה ....
אתה יכול לתת קצת יותר פרטים

boaz avrahami
26-09-18, 20:19
משרד התקשורת מאפשר להקצות תדרים לשימושי תקשורת רדיו. אם אני זוכר נכון מדובר על כ 12000 שח לשנה...
נדב בטח זוכר טוב ממני.

אגב- תדר אחד לא רשימה.
זה יכשיר את אחזקת המכשיר והשימוש בתדר. לפחות לא יחרימו ( ובהודעה באופן מפתיע לא דובר על החרמה) ולא תקבל קנס על התחנת רדיו ברכב.

נדב42
26-09-18, 20:33
אנסה לברר אחרי החג, ואם זה רלוונטי אני מוכן להרים פרוייקט גיוס המונים לרכישת תדר מתאים. זה לא יכשיר את השימוש בתדרי הג׳יפאים, אבל כן יכשיר את החזקת המכשירים.

ואז לא צריך את כל הטררם של חובבי רדיו, מבחנים וכדומה ...

מאה שקל לשנה, 130-140 איש, ואנחנו מסודרים.

העלות כוללת רשיון לתדר + החזקת שרת בענן לתחזוקה של רשימת בעלי הרשיונות.
כתיבת האפליקציה ותחזוקה שוטפת, עלי.

תכל׳ס, כנראה שגם אעבור להשתמש בתדר הזה בפועל ...

boaz avrahami
26-09-18, 20:38
אקסל בגוגל שיטס בלי עלות ובלי אפליקציה.

erezgur
26-09-18, 20:53
אני חושש שאישור שימוש בתדר מסויים (שלפי מה שאני שמעתי עולה הרבה יותר) - לא יכשיר שימוש ב"תחנת רדיו" ברכב... אולי שימוש במכשיר מאושר (0.5W, תדרים אירופאים צרובים מראש ללא אפשרות לעבוד עם תדרים שאינם כאלו וכו').

נדב42
26-09-18, 20:58
אם אני זוכר נכון זה עד 100 וואט, ולא מוגבל במספר המשתמשים ...

gp1
26-09-18, 21:24
https://en.wikipedia.org/wiki/CB_usage_in_the_United_States

https://en.wikipedia.org/wiki/Citizens_band_radio

kruvi
26-09-18, 21:31
אנסה לברר אחרי החג, ואם זה רלוונטי אני מוכן להרים פרוייקט גיוס המונים לרכישת תדר מתאים. זה לא יכשיר את השימוש בתדרי הג׳יפאים, אבל כן יכשיר את החזקת המכשירים.

ואז לא צריך את כל הטררם של חובבי רדיו, מבחנים וכדומה ...

מאה שקל לשנה, 130-140 איש, ואנחנו מסודרים.

העלות כוללת רשיון לתדר + החזקת שרת בענן לתחזוקה של רשימת בעלי הרשיונות.
כתיבת האפליקציה ותחזוקה שוטפת, עלי.

תכל׳ס, כנראה שגם אעבור להשתמש בתדר הזה בפועל ...

אני בפנים,אשמח לעידכונים בנושא
חג שמח
איתי

ishc
26-09-18, 21:35
כנ"ל

גיא
26-09-18, 22:12
#me_to

Sent from my iPhone using Tapatalk

נדב42
26-09-18, 22:19
אקסל בגוגל שיטס בלי עלות ובלי אפליקציה.זה טוב בשביל להחזיק רשימה עדכנית למי שמנהל את העסק, אבל כדי לתת אסמכתא עדכנית למי שעצרו אותו עכשיו ודרשו ממנו להציג רשיון, בשביל זה צריך אפליקציה (כלומר דף באינטרנט) שתציג את פרטי הרשיון והאם חבר x שילם והוא בעל רשיון בתוקף.

תוסיף על זה משלוח תזכורות למי שצריך לחדש, מנגנון גביית כספים אחרי השנה הראשונה (כי גיוס המונים גובה קופון גבוה ועד שלא הושג יעד הגיוס אז אין את פרטי המשתמשים, ואם לא מושג היעד אז לא מתקבל כלום...)

בקיצור, יש עבודה תכנותית, אבל כאמור, עלי.

תנו לי קודם לבדוק היתכנות מול משרד התקשורת, אחרי החגים מן הסתם ...

amitaikl
26-09-18, 22:21
Count me in

gp1
26-09-18, 22:21
<tbody>
מחירים ואגרות

</tbody>
https://www.nevo.co.il/law_word/law06/tak-7901.pdf#xml=http://www.nevo.co.il/Handlers/Highlighter/PdfHighlighter.ashx?index=0&type=Main

ADaShim
26-09-18, 22:28
גם אני בעניין

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

נדב42
26-09-18, 22:32
<tbody>
מחירים ואגרות

</tbody>
https://www.nevo.co.il/law_word/law06/tak-7901.pdf#xml=http://www.nevo.co.il/Handlers/Highlighter/PdfHighlighter.ashx?index=0&type=Mainעל המסמך הזה התבססנו.
עמוד 349 הסעיף הראשון בעמוד (מספרו 9):

9 .ערוץ עזר (TALK AROUND)

ערוץ המשמש באופן בלעדי תחנות
מנוי ניידות או נישאות של עסק
בלישה, לטווחי קשר קצרים, ושאינו
פועל באמצעות ממסר

zivo
26-09-18, 22:52
עושה שכל.
מציע שאיזה עורך דין מהתחום הרלוונטי יסתכל ויאשר שאין פה איזה עז (צריך גם עסק משותף? שכולנו מאוגדים איך שהוא?)

יובל48
27-09-18, 07:43
נדב,תבורך על היוזמה,מציא לפתוח שירשור חדש
כדי לבדוק כדאיות.

נדב42
27-09-18, 11:16
אם זה אכן יתקדם לכדי מימוש, אפתח שרשור נפרד...

ruby572
27-09-18, 12:16
למה לא רשיון לסימפלקס?
אם הולכים על תדר יחיד זה 270 ש"ח לשנתיים.
(נדמה לי שכך היו משלמים נהגי מוניות ומורים לנהיגה בתקופה שמכשירי קשר היו דומיננטיים)
וזה כולל אגרת רישוי והקצאת תדר.
כל בעל מכשיר משלם ומקבל רשיון לעצמו/לרכבו.

חלק ד' - תחנות חד–מגמיות(סימפלקס)
2 .תחנה ניידת תחנה הפועלת בתדר יחיד לקיום קשר אלחוטיבעת תנועה והמותקנת בתוך כלי רכב

נדב42
27-09-18, 14:17
חוץ מזה שזה יותר יקר (בהנחה שיהיו מעל 100 משתתפים), זה אומר שכל אחד יצטרך ללכת בעצמו לטפל ברישוי כל שנה. אני מחפש פתרון שיהיה זול ונוח כדי שישתתפו בו כמה שיותר אנשים, ואז אינשאללה העלות תרד עוד ☺

zerez
27-09-18, 20:38
זה אומר שכל הג׳יפאים עובדים על תדר אחד, רובם הגדול עם מכשירים של מעל 25 וואט.
מה קורה ש 30 מהם מטיילים בנגב ועושים את כל שיחות החולין שלהם בקשר?
לדעתי עדיף להשקיע 270 שקל לשנתיים בתדר פרטי שלך, זה פחות מעלות דלק לטיול אחד ונותן לך שקט לשנתיים.

zivo
27-09-18, 20:43
זה אומר שכל הג׳יפאים עובדים על תדר אחד, רובם הגדול עם מכשירים של מעל 25 וואט.
מה קורה ש 30 מהם מטיילים בנגב ועושים את כל שיחות החולין שלהם בקשר?
לדעתי עדיף להשקיע 270 שקל לשנתיים בתדר פרטי שלך, זה פחות מעלות דלק לטיול אחד ונותן לך שקט לשנתיים.

לא בטוח שאני מצליח לעקוב אחרי הפתרון שאתה מציע.
אבל אם יש אפשרות ב 270 שח לשנתיים להכשיר מכשיר + תדר, אני אשמח

zerez
27-09-18, 21:17
כמה תגובות מעל מישהו ציין שאפשר לקנות תדר סימפלקס למכשיר שמותקן ברכב ב 270 שח לשנתיים.
אם זה המחיר אז זה ניראה לי הפיתרון המושלם לקבוצה.

נדב42
27-09-18, 22:51
זה מחיר למכשיר אחד.
ואם כל אחד יקנה לעצמו תדר נפרד (נניח שיתנו לכם), באיזה תדר תדברו אחד עם השני ?
וכל אחד ילך בעצמו לקנות רשיון במשרד התקשורת ?

הפתרון שאני מציע, אם הוא ישים, יחסוך את ההתעסקות ויאפשר לכל אחד כמה מכשירים ...

zerez
27-09-18, 23:24
אני לא יודע איך זה עובד אבל זה בטח לא מכשיר יחיד על תדר יחיד, אחרת מה הטעם?
אני מוכן לשלם 270 ש"ח לשנתיים ולהיות בראש שקט.
בהחלט שווה בדיקה.

אם הולכים בדרך שאתה מציע אני הייתי מגביל כל אחד שרוצה להצטרף למכשיר של 5 וואט, זה מספיק לשיירה ולא יפריע לאחרים שנמצאים באזור

zivo
28-09-18, 00:58
התחלתם להאמין לעצמכם :-)
הכל התחיל לא מהדיון על התדר אלא מהצורך לניר שיאפשר להחזיק את המכשיר ברכב.
כל הרעיון של תדר "פרטי" ב 270 ש"ח (לשנתיים) לא נראה לי הגיוני.

zerez
28-09-18, 01:34
ניסיתי לקרוא את המסמך מהטלפון וכניראה שאתה צודק, התשלום עבור תדר הוא 12800 לשנה ורישיון לתחנה נישאת בידי אדם (לא מותקנת ברכב) שמשתמשת בתדר הוא 270 לשנתיים.

boaz avrahami
28-09-18, 06:39
זה מרשים לראות איך אפשר להתגבר כמעט על כל גזירה באמצעות מח יצירתי....

שום מכשול לא יעצור אותנו בשטח או בכל מיני משרדי ממשלה

opl
28-09-18, 10:03
תמיד הכל היה עניין של כסף...

tallevi
28-09-18, 10:56
נתינים ונובורישים...

א. אתם מקבלים בהכנעה כל גזירה של הרשויות כגזירה מהשמיים.

ב. מיד כאשר אתם מקבלים את הגזירה, אתם מוציאים את ה"סטפה" של השטרות מהכיס ומחפשים בקדחנות רק למי לשלם.

מהבחינה הפילוסופית, התנהלות אזרחית שכזו לדעתי, גרועה יותר ומזיקה הרבה יותר מכל עברייני הרחוב גם יחד..מה לדעתכם מבין השלטון מתגובת התנהגות זו?!

עכשיו גם יבואו הצדיקים למיניהם ו"יזכירו" לי שהחוק היה תמיד...תמימים שכמותכם. ישנם מגזרים שלמים כאן במדינה, הס מלהזכיר, שהמדינה לא מעיזה לאכוף את רוב חוקיה. נראה אותה מנסה...אני מקנא בהם ולפעמים מצטער שאני לא חלק מהם...

תהיו בטוחים שאם בתיאוריה אנחנו כקבוצת אוכלוסיה מאוגדת על כל קנס כזה מקימה הפגנה קולנית ביותר מול משרד התקשורת, הם היו יורדים מאתנו במהירות הבזק. בלי תדר ובלי כלום.

אז גם תגידו "ומה? כל קבוצה כוחנית וקולנית תקבל פריביליגיות מהחוק? זה יוביל לאנרכיה..."

אגיד שוב...תמימים. תסתכלו מסביב, תפקחו את עיניכם. זה בדיוק מה שקורה כאן למעשה. מספיק שתבינו שהרוב הנורמטיבי שאתם חושבים שאתם, הוא ליתר דיוק המיעוט הנעשק והמקופח והנאכף ביותר. לא שום דבר מעבר.

נו, אז החלטתם כבר למי משלמים...?

יום שישי נפלא לכולכם.

טל.

boaz avrahami
28-09-18, 11:35
טל

בזמן שאתה נלחם להציל כל שקל הנובורישים משלמים ומחפשים מאיפה להביא שניים בתחכום.
מה עדיף?

tallevi
28-09-18, 12:25
טל

בזמן שאתה נלחם להציל כל שקל הנובורישים משלמים ומחפשים מאיפה להביא שניים בתחכום.
מה עדיף?מכיר את הטיעון המתחכם (ויש יאמרו המתנשא) הזה...

פילוסופית - קריסה מוחלטת של ערכי החברה והקהילה שבה אנו חיים.

לוגית - עד כמה תחפש? עד כמה תביא?
אינה יודעת שובע.. "the Beast "

ברור שהנובורישים כך מתנהלים, זה חלק מהגדרת התפקיד...אבל זאת בדיוק הנקודה שעלתה כאן. למה זה גורם התנהלות שכזו? איך זה משפיע על רוב החברה שאינה עושה את כספה בתחכום ובקלות??

ובחזרה לנושא השרשור - שכנעתם אותי. אנטנה OUT...ז"א IN לתוך האוטו...כל עוד הרכב על הכביש...

טל.

zivo
28-09-18, 16:22
טל,
איפה את מאכסן את האטנה זו שאלה שבכלל לא קשורה לכל ההתלהמות על אגרות תדרים.
בכל העולם!!! תדרים הם משאב שהמדינה לוקחת בעבורו כסף (תשאל את חברות הסלולר, הם יספרו לך ...).
בחלקים גדולים של העולם, יש תחומים, שמיועדים להספקים נמוכים, שניתן להשתמש בהם חופשי.
בישראל, עד כמה שאני יודע, אין הסדר "חוקי" כזה, אבל יש יבוא סדיר וחוקי של מכשירי 0.5W ואף אחד לא מונע מלהשתמש בהם.
לעומת זאת, יש כמה אנשים (בעלי ג'יפים???) שחושבים שכדי לשים מכשירים של 10, 20, 40, 50 70.....ואט, ולזהם את האוויר בכל תדר שבא להם.
וכמו כל דבר בחיים, בדיוק כמו בדיון המכוני טסטים וההגבהות, שמשתינים מהמקפצה, בסוף זה מעיר את הדוב ממרבצו.

אני עוד לא השתכנעתי שיש באמת מבצעים לחיסול מכשירי קשר, אבל עם ההתנהגות שלנו, זה ברור שזו רק שאלה של זמן, עד ש כ ו ל נ ו נשלם על זה בדיוק כמו שכולם נאלצים לשלם על חותמת של הגבהה ברשיון.
עוד תחום שהרווחנו את הרגולציה בכבוד.

tallevi
28-09-18, 18:31
טל,
איפה את מאכסן את האטנה זו שאלה שבכלל לא קשורה לכל ההתלהמות על אגרות תדרים.
בכל העולם!!! תדרים הם משאב שהמדינה לוקחת בעבורו כסף (תשאל את חברות הסלולר, הם יספרו לך ...).
בחלקים גדולים של העולם, יש תחומים, שמיועדים להספקים נמוכים, שניתן להשתמש בהם חופשי.
בישראל, עד כמה שאני יודע, אין הסדר "חוקי" כזה, אבל יש יבוא סדיר וחוקי של מכשירי 0.5W ואף אחד לא מונע מלהשתמש בהם.
לעומת זאת, יש כמה אנשים (בעלי ג'יפים???) שחושבים שכדי לשים מכשירים של 10, 20, 40, 50 70.....ואט, ולזהם את האוויר בכל תדר שבא להם.
וכמו כל דבר בחיים, בדיוק כמו בדיון המכוני טסטים וההגבהות, שמשתינים מהמקפצה, בסוף זה מעיר את הדוב ממרבצו.

אני עוד לא השתכנעתי שיש באמת מבצעים לחיסול מכשירי קשר, אבל עם ההתנהגות שלנו, זה ברור שזו רק שאלה של זמן, עד ש כ ו ל נ ו נשלם על זה בדיוק כמו שכולם נאלצים לשלם על חותמת של הגבהה ברשיון.
עוד תחום שהרווחנו את הרגולציה בכבוד.

זיו אתה יהודי טוב...יהודי טוב מאמין באמת ובתמים, בדגש על התמים, שכל סטירה שהוא מקבל לפרצוף, זה כנראה בגלל שזה מגיע לו בגלל שעשה משהו לא טוב...למישהו אחר, לאלוהיו, לשלטון ..סינדרום של עם מוכה כזה...סינדרום שהשתרש ב DNA שלנו, זה כבר בתוך הגנים שלנו...אין בזה הגיון.

אם בכל זאת אתה רוצה לשכנע אותי בהגיון, בוא תסביר לי מה מפריע המצב הקיים ולמי? איזה נזק נגרם? למה לא שמענו על ההשפעות השליליות אם קיימות בשידורים שלנו שהם בתחום צר ביותר? וכמו כן למה הפתרון הוא אכיפה פתאומית אגרסיבית ולא הסברה או הצעה להסדרה לאלו שעשו שימוש בתדרים האלה, כנראה שבידיעה, לאורך עשרות שנים?! (כנ"ל לגבי טסטים והגבהות, אבל נשאיר את זה לדיון אחר...)

תבין, חוק הוא רק משהו שמישהו אחר רשם על הנייר...(נדמה לי שאמר את זה מישהו), ורק לנתינים זה משהו שמתקבל כמובן מאליו. אתה אזרח, לא נתין. זכותך לפקפק ולמחות ואף להתנגד לו, ובטח ובטח לא להציג אותו כטיעון הגיוני בדיון, אותי לפחות זה לא משכנע.

אהה, ולעניין האנטנה, זה היה בדיוק בשביל זה, לא להשתין מהמקפצה...אז מה אתה רוצה עוד...??

טל.

zerez
28-09-18, 18:46
התדרים האלו מוקצים למישרד הביטחון.
בתחום הגבוה (מעל 16) אפשר לשמוע שיחות של יחידות צבאיות בדרום והשידורים שלנו מפריעים.
בתחום הנמוך (עד 16) שומעים מידי פעם רעשים, חלקם הם שידורים דיגיטליים של אני לא יודע מי, רק יכול לנחש.
אז אם זה אכן מפריע מספיק למישרד הביטחון האכיפה תהיה עוד יותר מתוחכמת משוטר בתחנת דלק.
למה התחילו רק עכשיו? אולי כי רק עכשיו משרד הביטחון מתחיל להשתמש בתדרים.

boaz avrahami
28-09-18, 19:13
טל, אתה יודע שכשאתה משדר על תדר כלשהו אתה משדר גם במכפלות של התדר ומפריע בתדרים שאפילו לא ידעת עליהם?

אני מניח שאין לך אפילו מושג על זה.
התגובה שלך היא בדיוק הסיבה שהאכיפה שתגיע תהיה אלימה.
אנרכיסטים מחנכים רק בכח.

http://www.iarc.org/~4z1pf/articles/harmonics.pdf

איל מ
28-09-18, 20:14
תפסיקו לעצום עיניים, כל מי שמשתמש ברשתות קשר חווה הפרעות. מי שעבר לרשתות דיגיטליות חווה פחות, פשוט כי המפריעים עדיין מאחור.

רוצה דוגמה? הנה רק אחת:

"...באוגוסט 2007 הגישה ועדת לפידות את מסקנותיה באשר למצב התעופה האזרחית בישראל. ממצאי הוועדה הצביעו על כשל עמוק ומתמשך בתעופה האווירית. "המצב הנוכחי הוא תוצאה של הידרדרות זוחלת הנמשכת זה עשרות שנים, ויכולת תיפקוד לקויה מאוד של רשות התעופה האזרחית". עוד קבעו חברי הוועדה, כי חוק הטייס הישראלי הוא "אנכרוניסטי ולא רלוונטי", מערך התקנות "אקראי ולוקה בחסר", נמל-התעופה בן-גוריון סובל משורה של פגמים, אילוצים ומגבלות והמרחב האווירי של ישראל המשמש את התעופה הצבאית והאזרחית, צפוף ועמוס והשימוש בו "אינו מוסדר באופן ממלכתי ראוי". לאלה הוסיפה הוועדה גם את שידורי התחנות פיראטיות הגורמים להפרעות חוזרות ונשנות לתקשורת התעופה, עד כדי איבוד שליטה על התעבורה האווירית . בעקבות זאת החליטה מועצת רשות שדות התעופה להדיח את מנכ"ל הרשות גבי אופיר. ובמקומו מונה אלוף (מיל') גיורא רום..."

גיא
28-09-18, 20:15
מצחיק שהשזה עלה אמרתם שטויות ואצאפ. ועכשיו אתם מגינים על זה ...

ואוו ...

איל מ
28-09-18, 20:22
אני עדיין אומר שזה שטויות ווטסאפ.
אני רק מצדד בטענה שאי אפשר לעשות מה שבזין שלנו ובניגוד לחוק, ואח"כ גם להיתמם וגם לבכות.
עריכה:
אני מתקן טעות,
אפשר לעשות הכל. לי זה נראה קצת ילדותי.

boaz avrahami
28-09-18, 21:02
שימו לב מה קורה במקום שבו לכאורה כמעט הכול מותר.
גם בקנדה הבנתי שכבר אסור ליבא כאלו מכשירים.

מלפני כמה ימים...

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180928/b789262828389e0d5c61c9df2269d99d.png

https://hackaday.com/2018/09/25/buy-a-baofeng-while-you-still-can-fcc-scowls-at-unauthorized-frequency-transmitters/#comments

tallevi
28-09-18, 21:19
טל, אתה יודע שכשאתה משדר על תדר כלשהו אתה משדר גם במכפלות של התדר ומפריע בתדרים שאפילו לא ידעת עליהם?

אני מניח שאין לך אפילו מושג על זה.
התגובה שלך היא בדיוק הסיבה שהאכיפה שתגיע תהיה אלימה.
אנרכיסטים מחנכים רק בכח.

http://www.iarc.org/~4z1pf/articles/harmonics.pdfתתפלא...אני יודע..אני גם יודע שהרמוניות נוצרות מרשת החשמל, מנועי חשמל, מכשירים אלקטרוניים ממירי תדר ועוד...אתה רוצה גם לעצור את כל אלה? אני לא מבין מה היה הטיעון הזה מלבד להראות שאתה מבין משהו בהרמוניות של תדר...

ועדיין לא ענית לשאלה. מה גרמו ההפרעות האלה? מה רמת הסיכון? ואם זה הפריע ובטח אם זה גרם לסיכון, איך זה שלא אכפו עד עכשיו?!

כל מי שמוחה כנגד החוקים הוא אנרכיסט בעיניך?! גדלת במדינה קומוניסטית במקרה, (לפי השם זה לא נראה ככה..) או שאתה פשוט מהניאו....של זה...?

טל.

tallevi
28-09-18, 21:22
תפסיקו לעצום עיניים, כל מי שמשתמש ברשתות קשר חווה הפרעות. מי שעבר לרשתות דיגיטליות חווה פחות, פשוט כי המפריעים עדיין מאחור.

רוצה דוגמה? הנה רק אחת:

"...באוגוסט 2007 הגישה ועדת לפידות את מסקנותיה באשר למצב התעופה האזרחית בישראל. ממצאי הוועדה הצביעו על כשל עמוק ומתמשך בתעופה האווירית. "המצב הנוכחי הוא תוצאה של הידרדרות זוחלת הנמשכת זה עשרות שנים, ויכולת תיפקוד לקויה מאוד של רשות התעופה האזרחית". עוד קבעו חברי הוועדה, כי חוק הטייס הישראלי הוא "אנכרוניסטי ולא רלוונטי", מערך התקנות "אקראי ולוקה בחסר", נמל-התעופה בן-גוריון סובל משורה של פגמים, אילוצים ומגבלות והמרחב האווירי של ישראל המשמש את התעופה הצבאית והאזרחית, צפוף ועמוס והשימוש בו "אינו מוסדר באופן ממלכתי ראוי". לאלה הוסיפה הוועדה גם את שידורי התחנות פיראטיות הגורמים להפרעות חוזרות ונשנות לתקשורת התעופה, עד כדי איבוד שליטה על התעבורה האווירית . בעקבות זאת החליטה מועצת רשות שדות התעופה להדיח את מנכ"ל הרשות גבי אופיר. ובמקומו מונה אלוף (מיל') גיורא רום..."כתבת הרבה. בסוף רשום תחנות פיראטיות. אני זוכר את המהומה שהיתה אז. אני לא רואה קשר לתדרים שלנו.

אני די בטוח שגם אתה משתמש והשתמשת במכשירי קשר בשטח, אז מי מיתמם פה בדיוק?!

טל.

tallevi
28-09-18, 21:24
מצחיק שהשזה עלה אמרתם שטויות ואצאפ. ועכשיו אתם מגינים על זה ...

ואוו ...

Sent from my iPhone using Tapatalkשטוקהולם זה כאן...ובגרסה משופרת!

טל.

boaz avrahami
28-09-18, 21:39
טל-

אתה לא מוחה אלא עובר על החוק ולא רק שאתה עובר עליו אתה גם חושב שזה בסדר ושזה מותר לך להתפרע ולשדר לכאורה על כל תדר שבא לך כי החוק הוא למטומטמים שלא מוחים כמוך ולוקחים את החוק לידים.

ניסיתי להסביר שזה שלא שומעים מישהו על התדר לא אומר שהוא לא בשימוש או שאין הפרעות בתדרים אחרים או שהתחום מוקצה לגורם כלשהו אבל אתה מוחה.

שמתי קודם קישור מה ה FCC בארצות הברית וכיצד מתחילים להתיחס בעולם למכשירים שיש בהם אפשרות לתדרים שאינם מורשים.

מציע לזכור שמדובר בנכס של המדינה ואתה משתמש בו בלי רשות ובלי סמכות.

גיא
28-09-18, 21:41
טל-

אתה לא מוחה אלא עובר על החוק ולא רק שאתה עובר עליו אתה גם חושב שזה בסדר ושזה מותר לך להתפרע ולשדר לכאורה על כל תדר שבא לך כי החוק הוא למטומטמים שלא מוחים כמוך ולוקחים את החוק לידים.

ניסיתי להסביר שזה שלא שומעים מישהו על התדר לא אומר שהוא לא בשימוש או שאין הפרעות בתדרים אחרים או שהתחום מוקצה לגורם כלשהו אבל אתה מוחה.

שמתי קודם קישור מה ה FCC בארצות הברית וכיצד מתחילים להתיחס בעולם למכשירים שיש בהם אפשרות לתדרים שאינם מורשים.

אתה גם. ואתה יותר מודע לזה ....

איל מ
28-09-18, 21:59
כתבת הרבה. בסוף רשום תחנות פיראטיות. אני זוכר את המהומה שהיתה אז. אני לא רואה קשר לתדרים שלנו.

אני די בטוח שגם אתה משתמש והשתמשת במכשירי קשר בשטח, אז מי מיתמם פה בדיוק?!

טל.

אני לא מיתמם. אני אומר שאם אתה עובר על החוק ביודעין, אתה לא יכול לבכות על זה כשבא השוטר. לגבי שימוש במכשירי קשר אני לא יכול להכחיש ולא לאשר,
רק אומר שהיפותטית אם לכאורה אני מחזיק מכשיר, אני בטח אשתמש בו בעוצמה נמוכה ובתדרים שבמילא מזוהמים ע"י משתמשים כמוני.
וגם אעשה את זה בידיעה שאם מישהו יבוא ויבקש ממני הסברים, אני אקבל את זה בהבנה.
יותר בסגנון של "וואלה, תפסתם אותי".
אם היה לי ממש חשוב להשתמש בקשר ולממש את זכותי כאזרח בלה בלה בלה.... הייתי פועל כדי לשנות את המצב במישור הרגולטיבי.
אבל, אין סיכוי בחיים שאני אשקיע מהזמן שלי על ללכת להפגנות, או לדיונים או השם יודע מה, כי זה פשוט לא כזה חשוב, וזה החוק כרגע.
אציין, שבעבר הסתדרתי לא רע עם המכשירים של המוטורולה 0.5w בתדרים האירופאים המותרים. כמובן שעם הקשר בא התיאבון אז (היפותטית) גדלים בהספקים, אבל זה בעיקר גימיק. כמו לשים שנורקל או מקרר או פותחן בירות על הטמבון.
יוצא לי לטייל לא מעט עם חברה שבכלל אין להם קשר. יודע מה, הטיולים לא פחות טובים.
גלשתי מהנושא, הרמתי לכם יפה יפה להנחתה (כל מי שרוצה להנחית על תסמונת שטוקהולם, או היהודי הגלותי זה הזמן (-: ).
אמל"ק:
שורה תחתונה, זה לא מספיק חשוב בעיני כדי ללכת ולשנות את התקנות, או בשביל לשלם על רשיון פרטי.
ועוד נ.ב. קטן.
ניסיתי לרמוז בעדינות. יוצא לי לעבוד מול גורמים ברשתות קשר. כמות ההפרעות היא לא סבירה. רק מעבר לרשת ות דיגיטליות פתר את זה. די ברור שזה עניין של זמן עד שגם שם יתחילו לחגוג.

zivo
28-09-18, 22:06
גיא,
עזוב אותך מהמתלהמים , בא מדבר לענין.
כן גם אני ( אנחנו), עוברים על החוק .
אבל אמר כבר שופט העליון ( נדמה לי שזה היה הכהן, שגם היה יועמ"ש) " שלא גוזרים על הציבור גזרה שהוא לא יכול לעמוד בה".
אחת הסיבות שהמדינה לא אוכפת את החוק, כי היא לא מציעה פתרונות סבירים .
אז מה אתה מציע, שעד שלא יהיה פתרון סביר, לא נשתמש במכשירים???
בדיוק כמו שקורה עם ההגבהה של הרכבים.
כולנו הגבההנו, וכולנו ידענו שאנחנו עוברים כעל החוק .
ברגע שיש פתרון סביר, אני לא רואה סיבה לא להתיישר עם החוק.
כל עוד אין פתרון חוקי וסביר, אין לי בעיה ( מצפונית וערכית) עם שימוש סביר ( אני לא מבין למה שיירה של ג'יפים צריכה מכשירים של 40w).

גיא
28-09-18, 23:14
בישראל ?
גוזרים מה שבא להם עם או בלי פתרונות.

אגב. באדינבורג יש מלא אוטובוסים שכתוב עליהם ׳פליטת מזהמים נמוכה מהאגזוז׳ או איזה תרגום אחר שבא לך ...
ומסביבם אין סוף רכבי דיזל. גם עתיקים. הכל פה ידני ודיזל ...

פה לא גוזרים ;)

tallevi
28-09-18, 23:23
טל-

אם אני עובר על החוק, אז גם אתה וזיו ואיל ובעצם כולנו. אבל אין לך באמת הוכחות נגדי רק על סמך הבעת דעה בפורום אינטרנטי, נכון?

אני פשוט בניגוד לאנשים מסויימים...אין לי את היכולת המדהימה הזו לעבור צד במהירות שיא רק בשביל להפנות אצבע מאשימה ומצטדקת כלפי האחרים ולצעוק "זה לא אני - זה הם..."

ניסית להסביר משהו על הרמוניות לא בהצלחה יתרה, ובטח לא ענית לענין על חלק מהשאלות ששאלתי בתמימות.

הקישור ששמת לא רלוונטי לדיון. להצדיק איסורים מקומיים באיסורים ממקומות אחרים, זה לא משהו שאתה רוצה לקדם...תאמין לי...

מציע לזכור שמדובר בתופעת טבע פיזיקלית. המדינה לא עשתה דבר להיווצרותה, אלא פשוט ניכסה אותה לעצמה בלי אישור ובלי סמכות...

טל.

tallevi
28-09-18, 23:34
גיא,
עזוב אותך מהמתלהמים , בא מדבר לענין.
כן גם אני ( אנחנו), עוברים על החוק .
אבל אמר כבר שופט העליון ( נדמה לי שזה היה הכהן, שגם היה יועמ"ש) " שלא גוזרים על הציבור גזרה שהוא לא יכול לעמוד בה".
אחת הסיבות שהמדינה לא אוכפת את החוק, כי היא לא מציעה פתרונות סבירים .
אז מה אתה מציע, שעד שלא יהיה פתרון סביר, לא נשתמש במכשירים???
בדיוק כמו שקורה עם ההגבהה של הרכבים.
כולנו הגבההנו, וכולנו ידענו שאנחנו עוברים כעל החוק .
ברגע שיש פתרון סביר, אני לא רואה סיבה לא להתיישר עם החוק.
כל עוד אין פתרון חוקי וסביר, אין לי בעיה ( מצפונית וערכית) עם שימוש סביר ( אני לא מבין למה שיירה של ג'יפים צריכה מכשירים של 40w).זאת היתה טענתי בתגובה שלי אליך קודם (#165)

אבל אני המתלהם...נו...שויין..

טל.

boaz avrahami
29-09-18, 01:17
לא ניסיתי להצטדק ולומר שאחרים אינם עוברים על החוק לרבות אני.
גם אם אתפס עובר על המהירות לא אנסה לטעון שהמדינה אשמה.

כאנשים בוגרים כדאי שניקח אחריות על מעשינו גם אם הם לא תקינים.
מקומם לשמוע אדם בוגר שעובר על החוק וטוען שזו זכותו כי האוויר המים והאדמה הם תופעות פיזיקליות...

ניסיתי לומר שעומק הזילזול בחוק ומידת ההפרעה תוביל לאכיפה יותר אלימה.

אני צפיתי את זה מבעוד מועד ונקטתי פעולות הגנה חלקיות.
כל השאר שיהיה להם בהצלחה.

נ.ב
על השאלות ששאלת לא טרחתי לענות כי הרמה כל כך ירודה שחבל.

tallevi
29-09-18, 12:47
נ.ב
על השאלות ששאלת לא טרחתי לענות כי הרמה כל כך ירודה שחבל.

באין תשובות ענייניות, מתחילים עם העלבות אישיות...אכן רמה ירודה, אין ספק. בזה אתה צודק...

טל.

dice2
29-09-18, 22:36
8.1 העקרונות המנחים לחיפוש בכלי רכב בחשד לעבירה

כאשר יש לשוטר יסוד סביר לחשד שבוצעה עבירה בת מעצר (ראו פירוט בפרק 4) והוא סבור כי יש צורך לבצע חיפוש בכלי רכב כדי לאתר את מבצע העבירה או את קורבנה או כדי לאתר ראיה הקשורה בעבירה, רשאי הוא להורות לעכב את כלי הרכב ולערוך בו חיפוש.[1]

כמו כן, רשאי השוטר לעכב כלי רכב לשם חיפוש אם:[2]

קיים חשש שעומדת להתבצע עבירת ביטחון;[3]
קיימת הסתברות גבוהה שעומדת להתבצע עבירה בת מעצר.
שוטר המעכב כלי רכב לשם חיפוש יזדהה על פי הוראת פקודת המשטרה[4] (לעיל, כלומר, השוטר אינו צריך להזדהות אם הוא עונד תג אך עליו להבהיר את סיבת העיכוב).

חוק נוסף המסמיך שוטרים לערוך חיפוש בכלי רכב הוא פקודת הסמים, המאפשרת עריכת חיפוש בכלי רכב ללא צו חיפוש אם החיפוש דרוש לצורך קיום הוראות הפקודה, האוסרות על גידול, ייצור, החזקה או שימוש בסמים מסוכנים ללא רישיון.[5]

הועתק מדף האגודה לזכויות האזרח
https://law.acri.org.il/he/20844

אחזקת /שימוש במכשיר קשר לפי הבנתי היא אינה עבירת מעצר וגם לא עבירת ביטחון
מותר לנו לסרב לחיפוש
ותצלמו את ההליך עם פלאפון או מצלמת דרך
אולי עדיין יחרימו את המכשיר קשר אבל לדעתי תצאו נקיים מכל קנס הורדה מהכביש וכו'

yosss
29-09-18, 23:08
יש סמכות לחיפוש בהנחה שיש יסוד סביר להניח...
אנטנה על הרכב מהווה חשד סביר.

מתוך פקודת הטלגרף האלחוטי:
סמכויות מפקחים
11ב.**(א)**לשם פיקוח על ביצוע ההוראות לפי פקודה זו, רשאי מפקח –
(1)***לדרוש מכל אדם למסור לו את שמו ומענו ולהציג לפניו תעודת זהות או תעודה רשמית אחרת המזהה אותו;
(2)***לדרוש מכל אדם הנוגע בדבר למסור לו כל ידיעה או מסמך שיש בהם כדי להבטיח את ביצוע ההוראות לפי פקודה זו או להקל על ביצוען; בפסקה זו, "מסמך" – לרבות פלט, כהגדרתו בחוק המחשבים, התשנ"ה-1995;
(3)***להיכנס למקום שיש לו יסוד סביר להניח כי מתבצעת בו פעולה במכשיר אלחוטי או בתחנת אלחוט כאמור בסעיף 4א, לרבות לכלי תחבורה כשהוא נייח, ובלבד שלא ייכנס למקום המשמש למגורים אלא על פי צו של בית משפט השלום;
(4)***לערוך בדיקות או מדידות של מכשיר אלחוטי או תחנת אלחוט ושל אופן השימוש בתדרי רדיו;
(5)***ליטול מכשיר אלחוטי לשם בדיקתו במעבדה; על נטילה כאמור יחולו הוראות אלה:
(א)***מכשיר אלחוטי שניטל לפי פסקה זו יישמר למשך תקופת הבדיקה, שלא תעלה על 90 ימים, ובתום התקופה יודיע המפקח לבעליו של המכשיר או למי שהמכשיר ניטל ממנו (בפסקה זו – בעל המכשיר) כי באפשרותו לקבל בחזרה את המכשיר ממקום כפי שיודיע לו;

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

tallevi
30-09-18, 00:16
השאלה מה גובר. חוק הסדר הדין הפלילי או פקודת הטלגרף.

לדעתי ,ואינני עורך דין, בערכאות הגבוהות יגבר החוק ההולם יותר זכויות אדם ובהשפעתו של חוק יסוד כבוד האדם וחירותו.

אבל לך תגיע לערכאות הגבוהות על כזה עניין זוטא...

טל.

yosss
30-09-18, 03:56
גם אני לא עורך דין, ובכל זאת.
ישנם מספר חוקים המאפשרים חיפוש בתנאים מסוימים, וכל אחד מסיבה אחרת ובתנאים שונים:
פקודת הסמים, הסדר הפלילי, סמכויות לשם שמירה על ביטחון הציבור, ועוד.
הם אינן סותרים אחד את השני, אלא משלימים.
גם חוק היסוד שאוסר על חיפוש מאפשר אותו בסעיף 8 (שוב בתנאים מסוימים).
בלי קשר, כמו שאמרת, גם אם אני טועה לא נראה לי שיגיע מישהו לבגץ בגלל מכשיר קשר.

asafk
30-09-18, 11:49
בכל מקרה מותר לסרב לחיפוש. אז השוטר צריך לעשות עוד פעולות שאני לא מספיק בקיא בהן כדי לחםש- או לוותר.
אבל תזכרו שתמיד מותר לסרב.... רק שאם באמת יש בעיה ברכב... כשיבצעו את החיפוש לאחר עיכוב וסיפורים - זה מחמיר את המצב.
אני עוד אזכיר שמי שברשיון הרכב שלו כתוב "מגורים"..... זה כמו חיפוש בבית. רק עם צו.

אסף.

zerez
30-09-18, 12:38
לפי הציטוטים שהובאו למעלה שוטר לא רשאי לחפש מכשיר קשר אלה רק פקח של משרד התקשורת.
לפחות זה מה שאני הבנתי

zivo
30-09-18, 12:46
זאת היתה טענתי בתגובה שלי אליך קודם (#165)

טל.

טל,
אני באמת מבקש ממך, תחזור ותקרא מה כתבת ב #165 ומה אני כתבתי, ולא פחות חשוב, שים לב לסגנון.
לא התייחסתי לדת שלך,מאיפה אתה יודע מה הדת שלי? ומה זה בכלל חשוב?
מאיפה האמירות על על סטירות לפנים? תמימות? סינדרומים? ????
מאיפה הסגנון הזה? מאיפה "האבחון הפסיכולוגי העמוק" שאתה עושה למישהו שאתה בכלל לא מכיר?
(ודרך אגב, חומר למחשבה - אתה מכיר את חוק לשון הרע בישראל?)

ומעל לכל, אחרי שאני מנסה לקלף את כל ההתלהמות (מצטער לא מכיר מילה מתאימה יותר בעברית), יש ביננו הבדלים תהומיים בתפיסה של מדינה דמקרוטית.

חוק זה לא רק "משהו שמישהו כתב על ניר", אמירה כזו, זה פופוליזם בשיאו!!! זו התהלהמות הכי זולה, שכבר מזמן לא פגשתי.
חוקים וכללים הם הבסיס של כל קהילה ובוודאי הבסיס לחברה דמוקרטית (ותתפלא, גם ללהקת חיות יש חוקים, ומי שלא מקיים אותם, מוצא את עצמו מחוץ ללהקה).

כן, אני חושב, ומצפה, שהמדינה תדאג לי, האזרח.
כן, גם אני חושב שלמדינת ישראל יש עוד הרבה מה להשתפר.
וכן, רובנו (שלא לומר כולונו, ואיזה צדיק יקפוץ עלי..) עוברים מדי פעם על חוקים שונים (לא כל עברה על חוק, זו עברה פלילית). וכמו שבועז הזכיר, גם לנסוע מעל המהירות זו עבירה, ואין מה לעשות, לשדר מעל 0.5W בתדרים שאנחנו משדרים, זו עבירה! ויש בספר החוקים הישראלי עוד כמה חוקים מתקופת הטורקים, שבוודאי לא רלוונטים, ואך אחד לא טורח לתקן.
אבל זה לא פוסל את כל הרעיון של צורך בחוקים.

יש אנשים שלוקחים אחריות למה שהם עושים, ומוכנים להתמודד עם התוצאות של אותן עברות (כולל לעתור עד בג"ץ), ויש כאלו, שברגע שהם נתפסים, אומרים שחוק זה בסה"כ משהו שמישהו כתב על ניר, ואין בזה הגיון, ואפשר לזלזל, ואפשר להשתלח, ולהצמיד כינויים.....

ובבקשה,
אני אשמח לנהל אתך דיון אמיתי, אבל גם לדיון הזה חייבים להיות איזה שהם חוקים מינימלים של סגנון ורמה.

חג שמח

- - - Updated - - -

זאת היתה טענתי בתגובה שלי אליך קודם (#165)

טל.

טל,
אני באמת מבקש ממך, תחזור ותקרא מה כתבת ב #165 ומה אני כתבתי, ולא פחות חשוב, שים לב לסגנון.
לא התייחסתי לדת שלך,מאיפה אתה יודע מה הדת שלי? ומה זה בכלל חשוב?
מאיפה האמירות על על סטירות לפנים? תמימות? סינדרומים? ????
מאיפה הסגנון הזה? מאיפה "האבחון הפסיכולוגי העמוק" שאתה עושה למישהו שאתה בכלל לא מכיר?
(ודרך אגב, חומר למחשבה - אתה מכיר את חוק לשון הרע בישראל?)

ומעל לכל, אחרי שאני מנסה לקלף את כל ההתלהמות (מצטער לא מכיר מילה מתאימה יותר בעברית), יש ביננו הבדלים תהומיים בתפיסה של מדינה דמקרוטית.

חוק זה לא רק "משהו שמישהו כתב על ניר", אמירה כזו, זה פופוליזם בשיאו!!! זו התהלהמות הכי זולה, שכבר מזמן לא פגשתי.
חוקים וכללים הם הבסיס של כל קהילה ובוודאי הבסיס לחברה דמוקרטית (ותתפלא, גם ללהקת חיות יש חוקים, ומי שלא מקיים אותם, מוצא את עצמו מחוץ ללהקה).

כן, אני חושב, ומצפה, שהמדינה תדאג לי, האזרח.
כן, גם אני חושב שלמדינת ישראל יש עוד הרבה מה להשתפר.
וכן, רובנו (שלא לומר כולונו, ואיזה צדיק יקפוץ עלי..) עוברים מדי פעם על חוקים שונים (לא כל עברה על חוק, זו עברה פלילית). וכמו שבועז הזכיר, גם לנסוע מעל המהירות זו עבירה, ואין מה לעשות, לשדר מעל 0.5W בתדרים שאנחנו משדרים, זו עבירה! ויש בספר החוקים הישראלי עוד כמה חוקים מתקופת הטורקים, שבוודאי לא רלוונטים, ואך אחד לא טורח לתקן.
אבל זה לא פוסל את כל הרעיון של צורך בחוקים.

יש אנשים שלוקחים אחריות למה שהם עושים, ומוכנים להתמודד עם התוצאות של אותן עברות (כולל לעתור עד בג"ץ), ויש כאלו, שברגע שהם נתפסים, אומרים שחוק זה בסה"כ משהו שמישהו כתב על ניר, ואין בזה הגיון, ואפשר לזלזל, ואפשר להשתלח, ולהצמיד כינויים.....

ובבקשה,
אני אשמח לנהל אתך דיון אמיתי, אבל גם לדיון הזה חייבים להיות איזה שהם חוקים מינימלים של סגנון ורמה.

חג שמח

tallevi
30-09-18, 14:39
ישנם מספר חוקים המאפשרים חיפוש בתנאים מסוימים, וכל אחד מסיבה אחרת ובתנאים שונים:

שוב, לפי סעיף 8 החוק מתיר חיפוש רק כאשר מדובר על חשד לעבירה בת מעצר! במקרה שלנו, היא לא! לכן לפי חוק זה אין היתר לחיפוש!!

ברור לי שסמכויות זהות יכול שישאבו את כוחן מחוקים שונים ולא בהכרח מחוק אחד, אבל!!! ולכן עלתה השאלה שלי מקודם, כאשר מדובר על הפרה של זכויות אדם, וחיפוש ברכב הוא פר אקסלנס זכויות אדם, כוחו של איזה חוק יגבר? ושוב, אני מניח שבערכאה נמוכה, לא כל כך יהיה מקום לסוגיה עקרונית זו, ולכן כיוונתי לערכאות הגבוהות...

וגם אני מבין, כפי שצוין כאן קודם, שעל פי פקודת הטלגרף (איזה שם ארכאי לעזאזל...), הסמכות נתונה למפקחי הרשות. לא שוטר.

עצם זה שבכל זאת מערבים שוטר בפעולת האכיפה שהוזכרה כאן, יכול שמעידה על מודעות לבעייתיות משפטית מצד האוכפים והשוטר הוא לצורך נסיון לכסות את פעולת האכיפה מבחינה משפטית מכל הכיוונים.

טל.

איל מ
30-09-18, 15:17
אין סתירה,
יש הרבה מקרים בהם לפקח יש סמכות שלשוטר (ללא צו ) אין.
בנוסף,
איזה ישראלי יעצור או יתייחס בכלל למישהו שאינו שוטר (וגם זה לא תמיד קורה).

וכל זאת, אם מתייחסים בכלל לפרסום הזה ברצינות ולא כאל פלופ.

נדב42
02-10-18, 15:28
אם נעזוב לרגע את הגבורה בצד (לא יודע מה אתכם, לי אין ביצים להתווכח עם שוטר גם אם הוא לא צודק, הוא כבר ימצא משהו אחר לתקוע לי ...), קפצתי היום למוטורולה כדי לנסות להבין קצת את נושא הרישוי.

תחנות המוניות ודומיהן עובדות במודל שצויין - 270 ש"ח לשנתיים לכל מכשיר. שימו לב שמכשיר נייד (לרכב) ומכשיר נישא (ידני) זה רשיון שונה ונפרד, לא תכלו להשתמש באותו רשיון לשניהם.

יש שני יתרונות למודל הזה:
א. לא נדרשת כמות עצומה של משתמשים כדי להגיע למחיר סביר (המחיר קבוע בלי תלות במספר החברים בקבוצה)
ב. לאחר הרישום והתשלום לתקופת הרישוי הראשונה (3-6 חודשים,, או עד סוף השנה הקלנדרית), נשלחות הודעות חידוש פרטניות ישירות לכל בעל רשיון בנפרד, עם שובר לתשלום בדואר או משהו כזה, כך שלמעט רישום משתמשים חדשים אין למי שמנהל את העסק (אני ?) יותר מדי התעסקות, ובוודאי שאין שום מחוייבות כלכלית...

המודל השני יהיה זול משמעותית אם יהיו משתמשים רבים (נקודת השיוויון היא באזור ה- 100 משתמשים), אבל במודל הזה כל אחד יוכל להחזיק מספר מכשירים (קבוע וידני, כמו שנהוג אצל רבים למשל) באותו המחיר. אני מניח שבמודל הזה משלמים פעם בשנה תשובר תשלום אחד, כך שזה יהיה כרוך ביותר התעסקות שוטפת מצד המארגנים (שוב אני ?).

קיבלתי ממוטורולה פרטי התקשרות של נציגה ידידותי ורלוונטית במשרד התקשורת, אבל היא לא עונה, כנראה עוד לא חזרה מחופשת החג. אעדכן שוב כשאדע יותר ...

אחרי החגים שמייח :)

tallevi
02-10-18, 15:45
כל הכבוד על היוזמה נדב.
אבל למען האמת אף לא ניסיתי ולכן עולה השאלה מה לגבי התדר המותר לשימוש , 446MHz אירופאי עד להספק המותר של 500 מיליוואט.

האם זה שווה משהו? לשיירה זה מספיק טוב?
למה בעצם רוב רובנו לא שם, (אני מניח בגלל שזה לא מספק...)??

לא ניסיתי בגלל זה אני שואל.

א. האם מספק לתקשורת בין שיירת כלים באותו תא שטח.
ב. אם כן, מדוע הוזנח?

טל.

נדב42
02-10-18, 15:56
אם פתחת מרווח של שני עיקולי נחל, כנראה כבר לא תשמע מכשירים של חצי וואט...

נמרוד
02-10-18, 16:04
נדב, כל הכבוד על היוזמה וכו.

אבל... יש סיכון שבזכות הכוונות הטובות תעיר דובים ישנים, ותזכה ששמך יזכר לדראון עולם לצד יוסף נעים.

איל מ
02-10-18, 16:06
ואם אתה עם מכשיר בתוך רכב סגור וללא אנטנה חיצונית, גם עיקול אחד...

zivo
02-10-18, 16:23
נדב, כל הכבוד על היוזמה וכו.

אבל... יש סיכון שבזכות הכוונות הטובות תעיר דובים ישנים, ותזכה ששמך יזכר לדראון עולם לצד יוסף נעים.

לא הבנתי מה הקשר?
אם אכן התחילו מבצעים, אז הדובים כבר ערים.
וחוץ מזה, אם זה מותר ויש פתרון ב 270 ש"ח לשנתיים, מה הבעייה?

- - - Updated - - -

כל הכבוד על היוזמה נדב.
אבל למען האמת אף לא ניסיתי ולכן עולה השאלה מה לגבי התדר המותר לשימוש , 446MHz אירופאי עד להספק המותר של 500 מיליוואט.

האם זה שווה משהו? לשיירה זה מספיק טוב?
למה בעצם רוב רובנו לא שם, (אני מניח בגלל שזה לא מספק...)??

לא ניסיתי בגלל זה אני שואל.

א. האם מספק לתקשורת בין שיירת כלים באותו תא שטח.
ב. אם כן, מדוע הוזנח?

טל.

טל,
מוניות זה מכשיר של 500מיליוואט????

גיא
02-10-18, 16:46
טל מכשירים ברשיון כמו מונית זה מכשירים עם הספר של 20++ ואט

לקוברה חצי ואט לא צריך רשיון כידוע לי.
זה לא ממש מספיק לשיירה. ואם אתה מנסה לחבור לחברים בחבורה שבשיירה ... עד שלא תגיע אליהם ותחנה בתא המטען של אחד מהם. לא תוכלו לשוחח.

נדב42
02-10-18, 17:19
עדיף להיות מוזכר בנשימה אחת עם בועז :)

כמו שכבר כתבו:
א. הדובים כבר התעוררו והשאגות שלהם מתקרבות
ב. יש פתרון אפשרי ופשוט ב- 270 ש"ח לשנתיים (מבחינתי 540 ש"ח כי אעשה רשיון גם לידני וגם למקסטרק)

אני מנסה למצוא פתרון יותר טוב וזול, ואני מקווה שאשת הקשר שקיבלתי אכן תהייה ידידותית. לפי האנשים במוטורולה זה לא אמור להיות בעייתי והם עושים את זה עבור לקוחות שרוכשים את הציוד מהם, בלי שיש להם זכויות מיוחדות במשרד התקשורת. מכיוון שהם חברה למטרות רווח הם כמובן שלא יעשו את זה בחינם עבורנו, אבל הם כן מסייעים בעצה וקישורים, וגם אמרו שאחזור אליהם אם זה מסתבך והם ינסו לעזור ...

נראה לי שאני היחידי שייחשף בתהליך הבירור הזה, ואני מוכן לקחת את הסיכון בשביל הסיכוי ...

דרור ברלי
02-10-18, 17:21
המכשירים של חצי ואט שווים לעכוז.
בשיירה קטנה של 5-6 כלים, האחרון כבר לא תמיד שומע/נשמע
כל עיקול או הפרעה אחרת לקו ראיה = לא שומעים.
זה צעצוע ולכן לא מפתיע שזה מה שמותר.

הם כן יעילים לצורך הכוונה במכשול. טווח אפס.

tallevi
02-10-18, 17:26
כמו שחשבתי...

עכשיו הכל ברור...כשהמדינה עושה צחוק מאזרחיה, לבל תתפלא שאזרחיה עושים צחוק מחוקיה...

אם אכן מדובר על 270 ש"ח לשנתיים, מה שנראה לי כרגע כחלום באספמיה, אני בטוח שתהיה לכך היענות רחבה בקרב המשתמשים.

אם כי פרי יותר נמוך לדעתי הוא לפנות בבקשה למשרד התקשורת להגדיל את ההספק המותר לאישור. בקשה ועוד בקשה ועוד בקשה...להפעיל קצת לחץ. זה לא בשמיים...

טל.

boaz avrahami
02-10-18, 17:52
נדב, אל תתרגש .
אתה עושה טוב ונכון ואין סיכוי שתקלקל.
מי שיחזיק אישור כזה במחיר ממוצע של 135 שח לשנה קונה לעצמו רשיון חוקי לאחזקת תחנת שידור בלי להיות חובב רדיו.

אני משוכנע שמרבית הגיפאים יסכימו לשאת בהוצאה הזו ולקבל שקט.

סולי
02-10-18, 18:02
אם להסדיר את העניין עולה 130שח לשנה.... תרשום אותי בבקשה.

zerez
02-10-18, 19:14
תקראו את כל המיסמך
הקצאת תדר עולה 12800 שח לשנה
ואז רישיון לתחנה ידנית (לא כזאת שמותקנת ברכב) שמשדרת על התדר הזה עולה 270 שח לשנתיים.
זה לא עסק זול

asafk
02-10-18, 19:36
בקיצור... לקנות בקורס חובבי רדיו או"ק לכל החיים זו כנראה הדרך הישרה החוקית והמשתלמת.
ולהילחם על הזכות להשתמש בתדרים בלי רשיון... זו הדרך הדמוקרטית.

אסף.

erezgur
02-10-18, 19:49
תקראו את כל המיסמך
ואז רישיון לתחנה ידנית (לא כזאת שמותקנת ברכב) שמשדרת על התדר הזה עולה 270 שח לשנתיים.
זה לא עסק זול

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalkגם אני מכיר שיש תשלום גבוה על רכישת התדר ואחר תשלום נוסף על כל מכשיר שמתחבר, אבל לא בדקתי אישית.

...נכתב מהנייד, סליחה על השגיאות

נדב42
02-10-18, 20:13
תקראו את כל המיסמך
זה לא עסק זול

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalkלא נכון.
שאלתי במוטורולה.
אם משלמים 270 ש"ח לשנתיים לכל מכשיר, לא משלמים 12,800 על התדר. זה סוג רישוי שונה.
או זה או זה, לא גם וגם ...

andy.shaked
02-10-18, 20:17
לא נכון.
שאלתי במוטורולה.
אם משלמים 270 ש"ח לשנתיים לכל מכשיר, לא משלמים 12,800 על התדר. זה סוג רישוי שונה.
או זה או זה, לא גם וגם ...זה די מעניין, 270₪ לשנתיים בשביל שקט נפשי, זה מחיר קטן יחסית לשלם .
נמאס כבר מכל תרוץ קטן בשביל לעצור רכבי 4*4

#המדען_המטורף

zerez
02-10-18, 20:30
לא נכון.
שאלתי במוטורולה.
או זה או זה, לא גם וגם ...זה לא מה שהבנתי מהמסמך.
בעצם, מה שאתה אומר, שאני יכול לקנות 2 מכשירים, לשלם 540 שח לשנתיים ויש לי תדר שלי?
משהו כאן לא נראה הגיוני

נדב42
02-10-18, 20:32
לא יודע מה מינימום המכשירים, אבל זה בדיוק מה שתחנות המוניות עושות.

boaz avrahami
02-10-18, 20:38
זה לא מה שהבנתי מהמסמך.
בעצם, מה שאתה אומר, שאני יכול לקנות 2 מכשירים, לשלם 540 שח לשנתיים ויש לי תדר שלי?
משהו כאן לא נראה הגיוני

לא חייבים להבטיח לך בלעדיות על התדר.
אפשר ונהוג להפריד בין קבוצות משתמשים על אותו תדר באמצעות PL ( סוג צליל שמשודר בתחילת השידור ופותח את הקליטה במכשירים בהם מוגדר אותו PL).

ברגע שהתדר עמוס לא תוכל לצאת לשידור פשוט.

חוצמזה המטרה העיקרית היא רשיון למכשיר ושקט תעשיתי.

Asaf-a
02-10-18, 21:08
משהו לא ברור לי.
נניח ויש מישהו בעל מכשיר לא כשר, היכול לקלוט ולשדר בתדרים אמריקאים, ארופאים או וריאצית תדרים לא חוקית.

ונניח יבצע את הפרוצדורה שנדב תיאר.

איך יגייר חוקית את המכשיר שכבר קיים בחזקתו?

Sent from my SM-T580 using Tapatalk

boaz avrahami
02-10-18, 21:27
אני יכול לומר שכחובב רשמתי בלי בעיה את כל הציוד שהיה ברשותי בלי שאלות מיותרות...

מן הסתם כל המקסטרקים ואחרים שיצאו משימוש לא נדרשו להשמדה...

ודי לחכימה

נדב42
02-10-18, 22:15

זה חלק מהדברים שאצטרך לברר עם משרד התקשורת, במודל השני (תשלום מרוכז) יכול להיות שבכלל לא צריך רישום של המכשירים. אדע יותר אחרי שאצליח לדבר איתם ...

גיא
02-10-18, 22:37
מה זה אומר רישום של המכשירים ?

מס סידןרי ?

נדב42
03-10-18, 02:04
אין לי מושג, כשאצליח לדבר איתם אולי אחכים ...

נמרוד
03-10-18, 11:26
אני קצת מבולבל...

בשביל מה אני צריך אישור חוקי כלשהו? (חובב רדיו/תחנת מוניות/תדר פרטי...).

אתם אומרים שיעצרו אותי בגלל שאנטנה בולטת לי מגג הרכב. אז אני אשלוף נייר כזה או אחר שמותר לי להחזיק מכשיר קשר ברכב. ואז השוטר שהתלווה לפקח ימשיך לחפור וימצא משהו אחר... זה לשיטתכם - אני חושב שזה שטויות.

אז למה לא להוריד את האנטנה ופשוט להרכיב אותה רק כשצריך אותה - בטיול? כי זה לא מספיק מסובך ומסורבל?

גיא
03-10-18, 11:27
אני קצת מבולבל...

אתם אומרים שיעצרו אותי בגלל שאנטנה בולטת לי מגג הרכב. אז אני אשלוף נייר כזה או אחר שמותר לי להחזיק מכשיר קשר ברכב. ואז השוטר שהתלווה לפקח ימשיך לחפור וימצא משהו אחר... זה לשיטתכם - אני חושב שזה שטויות.

אז למה לא להוריד את האנטנה ופשוט להרכיב אותה רק כשצריך אותה - בטיול? כי זה לא מספיק מסובך ומסורבל?

נו .. שטוקהולם וזה ...

נמרוד
03-10-18, 11:29
שטוקהולם ומה?

אם אתה הולך לדקלם פה את השורות הקלאסיות של המשורר ברלי, אז תשקיע בבקשה.

אתה עוד רוצה לשלם 130 או 270 שקל או מה שלא יהיה בשביל מה שאתה רואה כזכות טבעית? אתה בתסמונת חביבי...

boaz avrahami
03-10-18, 11:42
אני קצת מבולבל...

בהנחה שהם עוצרים לפי אנטנות אתה ממש צודק.
אין לך מה להתבלבל. תשתמש באנטנה מגנטית אותה תתקין בכניסה לשטח ותדאג שמכשיר הקשר לא יבלוט אם יעצרו אותך וסע לשלום חביבי.

מכל מקום מבחינה חוקית זה לא זכותך הלגיטימית להחזיק מקמש בלי אישור.

גיא
03-10-18, 12:05
שטוקהולם ומה?

אם אתה הולך לדקלם פה את השורות הקלאסיות של המשורר ברלי, אז תשקיע בבקשה.

אתה עוד רוצה לשלם 130 או 270 שקל או מה שלא יהיה בשביל מה שאתה רואה כזכות טבעית? אתה בתסמונת חביבי...

אני בהתלבטות ...

מצד אחד .. מה באמא שלהם ... מצד שני, יש חוק ויש רשיון ... כמו אקדח .. גם לשאת אקדח ללא רשיון אסור ... ( ולמרות זאת יש כאלו שנושאים אקדח ללא רשיון ) ..

מצד שלישי .. אם זה מה שיסיר מעלי עוד איום .. אולי שווה את זה .. אני בכל מקרה, קולט יותר מידי רעש ( טיולים אחרים ) עם המכשיר שבאוטו ולכן משתמש כמעט תמיד בנייד .. ואותו באמת אני לא רואה שום סיבה לרשיין .. ( תאורטית וכו' .. אם היה לי בלה בלה בלה .. )

רוב הסיכויים שלא ייצא מזה כלום. ( לדעתי ) , אני מבולבל ...

amitaikl
03-10-18, 12:15
לפי מה שאני רואה באתר של משרד התקשורת, מספיק לנו רישיון דרגה ד.
רק שעושה רושם שאין בכלל אפשרות להבחן בדרגה ד.
מישהו מכיר משהו כזה?

boaz avrahami
03-10-18, 12:58
לפי מה שאני רואה באתר של משרד התקשורת, מספיק לנו רישיון דרגה ד.
רק שעושה רושם שאין בכלל אפשרות להבחן בדרגה ד.
מישהו מכיר משהו כזה?

הדרגות לפי הסדר הם
א
ב
ד ( בוטלה)
ג

ההבדל בין ד ל ב היה בעבר 50 קשרים בינלאמיים וכיום קורס מעשי של שני מפגשים מאוד מועילים. סהכ 8 שעות הדרכה.
ההכשרה היא כמו ל ד רק שבסיום עושים עוד הכשרה ומקבלים ישר ב

ג שהיא הדרגה הקלה ביותר אין הדרכה מסודרת למעט בית ספר כלשהו במודיעין. חבל כי זו הייתה יכולה להיות דרגה מתאימה לגיפאים...

לביא
03-10-18, 13:02
ג שהיא הדרגה הקלה ביותר אין הדרכה מסודרת למעט בית ספר כלשהו במודיעין. חבל כי זו הייתה יכולה להיות דרגה מתאימה לגיפאים...

בועז, עם הקשרים שלך, לא נראה לי שיש לך בעיה להקים קבוצה להדרכה יעודית לנושא הזה.
לביא שחושב שאתם overreacting.

amitaikl
03-10-18, 13:06
הקורס הזה עדיין רלוונטי?

https://www.youtube.com/playlist?list=PLD10HJiIwpFVY2neEvixg1FQv nk-b4cH0

boaz avrahami
03-10-18, 13:57
ללביא:
אני מעריך שאם תהיה דרישה ניתן לארגן הדרכה למבקים דרגה ג.

לגבי תגובת היתר-
המבחן הוא מה יהיה בשטח מבחינת אכיפה ואם נפלת בסטטיסטיקה.

לאמיתי-
כיום מתבצעות הסמכות רק ל ב שזה ממש כמו ד רק בתוספת שני מפגשים.
אם מעניין אותך אוכל לחבר אותך למנהל התחום באגודת חובבי הרדיו.
הקורס דורס לא מעט שעות לימוד מול יוטיוב עבור אנשים שאין להם רקע בחשמל/ אלקטרוניקה...

zivo
03-10-18, 14:20
שקלתי פעם את הכיוון של רשיון חובב רדיו, וירדתי מזה.
הכיוון שעלה פה, רשיון כמו של מוניות, יותר נכון יותר זול ויותר פשוט.
תעשו רשימה של השיקולים \ פרמטרים ותראו.
בסופו של יום, בשני המקרים אתה מקבל רשיון לסוג מסויים של תפעול, שבשניהם זה לא מה שאתה מתכוון לעשות (לא סוג הפעילות כפי שמוגדר ברשיון, ולא בתדר שמוגדר ברישיון).....
כל הרישיון, תכליתו להכשיר את הציוד (שיכול לעשות כמה דברים, כולל זה שמוגדר ברשיון).
בשני המקרים, אם מישהו (משרד התיקשורת), ילך צעד קדימה ויעשה האזנות, ויגיש תלונות ע"ס ציוד ניטור והאזנה, הרישיון לא יעזור.

עם כל "השינאה" לבירוקרטיה, עדיף להיות כפוף לחוקים ותקנות של גוף ממשלתי ולא של איזה עמותה (של הזויים :-) ).
תנסו לעלות תעריפים לנהגי מוניות ונראה אותכם שורדים את מרכז הליכוד...
תעלו דמי חבר באגודת הרדיו, תתפלל לשורה בפייסבוק :-)

נדב, תמצא פתרון, לפחות שנינו נוכל לדבר מבלי שבועז יתנשא עלינו :-)

boaz avrahami
03-10-18, 20:01
בואו נדייק-
1- אתה לא חייב להיות חבר באגודת חובבי הרדיו בכדי להיות חובב.
מספיק לשלם אגרה זולה פעם בכמה שנים למשרד התקשורת.
אפילו לא בשביל להיבחן...

2- הסיכון שידוגו גיפאים באמצעות בדיקת שידורים שלהם לא ממש ראלי.
הסיכון היחידי לטעמי הוא ביקורת בדרכים.

מה שהצעתי לנמרוד עשוי גם למזער את הסיכון לכולם.
לא לבלוט, לא לפלוש לתדרים מעבר למה שכבר כבוש, במיוחד לא לשדר בתדרי ובממסרי החובבים ולא להשתמש בעוצמות גבוהות בשיגרה.
לא מסובך לדעתי להישאר תחת הראדר

גיא
03-10-18, 21:54
תכלס. הבאופנג אשם. וביבי גם.

כל עוד היה לנו רק מקסטראק ולא יכולת לשנות תדרים כאוות נפשך ...

אבל מרגע שהתחילו מכשירים בשקל עם טווח תדרים עצום וקלות תכנות גובלת בפלילי ...

נהיה מאד קל לעבור גדרות.

ruby572
04-10-18, 08:13
מה שהצעתי לנמרוד עשוי גם למזער את הסיכון לכולם.
לא לבלוט, לא לפלוש לתדרים מעבר למה שכבר כבוש, במיוחד לא לשדר בתדרי ובממסרי החובבים ולא להשתמש בעוצמות גבוהות בשיגרה.
לא מסובך לדעתי להישאר תחת הראדר[/QUOTE]

כל מילה בסלע!

יקיר גרין
04-10-18, 21:39
אחרי 231 הודעות, יש עדות ממקור ראשון? מישהו נעצר ונדרש לפרק??

נדב42
22-10-18, 15:45
יש התקדמות :)

למה לא רשיון לסימפלקס?
אם הולכים על תדר יחיד זה 270 ש"ח לשנתיים.
(נדמה לי שכך היו משלמים נהגי מוניות ומורים לנהיגה בתקופה שמכשירי קשר היו דומיננטיים)
וזה כולל אגרת רישוי והקצאת תדר.
כל בעל מכשיר משלם ומקבל רשיון לעצמו/לרכבו.

זה הכיוון, כולל הקצאה של תדר ג'יפאים רשמי, ורשיון ללא מינימום של מכשירים.
(ואם יהיו הרבה מכשירים רשומים כחוק אז תדרים ברבים - משרד התקשורת נוהג להקצות תדר לכל 200 מכשירים רשומים) :) :) :)

או, שאלה יפה ולא פשוטה.
כרגע נמצא פתרון עבור מכשירים של מוטורולה בלבד, אפרסם את התהליך ממש בקרוב :)
עבור מכשירים אחרים שיובאו לארץ דרך יבואן רשמי אני מאמין שיהיה קל ליישם תהליך דומה - עדכנו אותי בהודעה פרטית ואעזור ליישם את התהליך גם עבורם.
עבור מכשירים סיניים ואחרים שמצאו את דרכם לארץ ככה או אחרת ללא יבואן רשמי, קשה לי להאמין שנצליח למצוא דרך להכשיר אותם. זה לא אומר שלא אנסה ...

אני בפנים,אשמח לעידכונים בנושא

כנ"ל

#me_to

Count me in

גם אני בעניין

אם יש אפשרות ב 270 שח לשנתיים להכשיר מכשיר + תדר, אני אשמח

אני מוכן לשלם 270 ש"ח לשנתיים ולהיות בראש שקט.

אם להסדיר את העניין עולה 130שח לשנה.... תרשום אותי בבקשה.

זה די מעניין, 270₪ לשנתיים בשביל שקט נפשי, זה מחיר קטן יחסית לשלם .

לאלו מכם שמשתמשים במכשיר של מוטורולה, הכינו את הארנקים :)

amitaikl
22-10-18, 15:50
הי נדב,
תודה על העדכון!
למה מדובר על מכשירים של מוטורולה בלבד? מודה בבורותי בתחום

erezgur
22-10-18, 15:51
כמה עולה מדבקה של מוטורולה ?

...נכתב מהנייד, סליחה על השגיאות

נדב42
22-10-18, 16:20
למה מדובר על מכשירים של מוטורולה בלבד? מודה בבורותי בתחום

הסיבה היא שכל דגם של מכשיר (חוקי) חייב באישור משרד התקשורת/מכון התקנים.

מוטורולה יכולים/מוכנים לוודא את זה רק מול מכשירים שלהם, באופן טבעי, והם לא ייקחו אחריות על רישום של מכשיר שאינם מכירים ושהם לא בצעו עבורו בדיקות תקינה.

מוטורולה הם אלו שעזרו לפרוץ את הסכר, בהמשך ננסה לגייס יבואנים נוספים כדי להרחיב את ההיצע.

אגב, המגבלה לגבי מכשירים של מוטורולה היא עבור מכשירים שכבר נמצאים "בשטח".
בנוהל החדש שאפרסם ממש בקרוב ניתן יהיה לקנות מכשירים מיצרנים נוספים ככל שאלו נמכרים בארץ כחוק.
החידוש הוא שתוכל לקנות מכשיר בודד לתדר הג'יפאים ולא קבוצה של מכשירים בתדר נפרד ולא קשור לאחרים...

tallevi
22-10-18, 16:32
אגב, המגבלה לגבי מכשירים של מוטורולה היא עבור מכשירים שכבר נמצאים "בשטח".

מה זה אומר?
אם יש כבר ברשותי מכשיר של מוטורולה.
לזרוק ולרכוש חדש?

טל.

נדב42
22-10-18, 16:35
לא.
יעלה לך 130 ש"ח לגייר אותו לתדרי ג'יפאים (צריבה מחדש), בתוספת האגרה כמובן.
אחרי הגיור לא יישארו בו תדרים "אמריקאיים", "ארופאיים", או כל תדר אחר שאינו חוקי.

tallevi
22-10-18, 16:57
לא.
אחרי הגיור לא יישארו בו תדרים "אמריקאיים", "ארופאיים", או כל תדר אחר שאינו חוקי.ומי שבאפשרותו לצרוב עצמאית חוסך את אותם 130 שקלים או שזה פשוט מס גיור?

טל.

גיא
22-10-18, 17:00
מס

ואם יעצור אותך הפקח ההוא הוא יבדוק באמת שיש רק תדר אחד ?

ואם תצרוב מחדש את שאר התדרים זה יפסול את הגיור ?

קיטבג ;)?

אין לי מוטורולה ואין בכלל מכשיר קשר ...
סתם רעש בטיול.

chewy
22-10-18, 17:02
מה התדר?

ishc
22-10-18, 17:03
לא.
אחרי הגיור לא יישארו בו תדרים "אמריקאיים", "ארופאיים", או כל תדר אחר שאינו חוקי.אבל אז המכשיר הופך להיות מאוד מוגבל.

גיא
22-10-18, 17:13
אבל אז המכשיר הופך להיות מאוד מוגבל.

אבל חוקי !

על הדרך. יש למישהו את הטלפון של אריה או איציק או ... מקשר צפון. או איך שקראו לזה ?

תודה.

kobiav9
22-10-18, 17:58
כמו שאומרים כשר אבל מסריח בדומה לאפודה הזוהרת בזמנו

sgill
22-10-18, 18:28
כמה שאלות:

א. האם ניתן להפוך לחוקי מקסטראק שמנצא כבר ברכב והוא בן 20 שנה לפחות?

ב. כאשר צורבים את התדר החדש, האם מתבטלים כל התדרים האמריקאים / אירופאים שיש על המכשיר? (יש דרך ל....)

ג. האם כדי לקבל את הרשיון יש צורך לעבור קורס כלשהו?

ד. אם יש תדר אחד שהוא חוקי, מה יקרה באזורים צפופים בסופי שבוע ובחגים?

מתנצל שלא קראתי את כל 20 העמודים הקודמים ויתכן שחלק משהשאלות נענו כבר.

נדב42
22-10-18, 18:49
א. כן
ב. כן וכן.
ג. לא
ד. כשתתחיל הצטופפות אני מאמין שנקבל עוד תדר. בגדול מקובל במשרד התקשורת לשים 200 מכשירים על תדר.

נמרוד
22-10-18, 20:11
אני פספסתי... מה האינטרס לעשות את זה? למצוא או לקנות מכשיר מתאים, לשלם מאות שקלים למשרד התקשורת ולמוטורולה, למלא טפסים, להגיע לכפר-סבא.

בשביל לדבר בתדר מסוים אחד... עם מי?

boaz avrahami
22-10-18, 20:15
הרעיון המצויין הוא שמי שמעוניין יכול להחזיק רשיון ומכשיר בעלות של 135 שח לשנה ועם יצירתיות להרוויח בצד גם את רשת הגיפאים...

נמרוד
22-10-18, 20:20
אין לי מה להוסיף מלבד, במקרה זה, לצטט את ברנרד: קוקואים, ירדתם מהפסים.

אבל שיהיה בהצלחה.

נדב42
23-10-18, 01:04
אני פספסתי... מה האינטרס לעשות את זה? למצוא או לקנות מכשיר מתאים, לשלם מאות שקלים למשרד התקשורת ולמוטורולה, למלא טפסים, להגיע לכפר-סבא.

אכן פספסת ...
את הניירת עושים מול סניף כפ"ס, ואפשר להעביר אותה במייל/פקס, אין צורך להגיע לכפ"ס.
את הצריבה אפשר לעשות במרכזי שרות של מוטורולה ישראל, ויש כאלו בכל הארץ...

-->