PDA

צפייה בגרסה מלאה : בגי"ה - כמה רווח צריך להשאיר מסביב למקרר ביתי ?

elibaba
01-09-18, 13:17
רקע : היום יש מקרר פריג'ידר אמריקאי בן 20. חיית עבודה שמעולם (!) לא התקלקל בה כלום, מעולם לא היתה שום בעיה בכלל, וזה כולל מעברי דירות.
מתחילה להתפתח מעט חלודה, יש סדק באחד הפלסטיקים של המגירות והגרוע מכל - טסנו לחו"ל, הורדנו את החשמל בבית ושכחנו שהמקרר מלא...
הסירחון הלא יתואר כבר די יצא, עם הרבה סודה לשתייה ורחיצות.אבל זה הביא למחשבה על החלפת המקרר מתישהו בעתיד, בלי לחץ.

הנישה במטבח היא במימדים :

רוחב 930
גובה 1850
עומק 900 ואפשר להסתדר עם יותר.

בצד שמאל זה קיר ובימין ארונות מטבח, הקיר בולט קדימה יותר מהארונות. מלמעלה זה קלאפה לא כל כך שמישה שאפשר במקרה הצורך לפרק.

המקרר שנראה מתאים הוא שארפ SJ-X6607
http://www.sharp-israel.co.il/page_16252

הרוחב שלו 890, מה שמשאיר 2 ס"מ בלבד מכל צד, כנ"ל הגובה 1830 מה שמשאיר 2 ס"מ מלמעלה.

מצד אחד זה נשמע לי צפוף מאוד ואני לא בטוח שהמעבה יוכל להצטנן בצורה אפקטיבית והשהדלתות יפתחו היטב בלי להוציא את המקרר הרבה קדימה, מצד שני כתוב רוחב נישה מינימלי 93 ס"מ שזה מה שיש לי, ובחנויות אומרים שאנשים מתקינים אותם עם המרווחים האלה. אז למי להקשיב ?

ברור שאפשר לפתוח לחלוטין מלמעלה ע"י פירוק הארון ואז לדעתי זה מספק, השאלה אם חובה.
ונ"ב דעות לחיוב או שלילה על המקרר עצמו גם יתקבלו בברכה.

shmil
01-09-18, 13:56
אני כבר 20 שנה עם ס"מ מכל צד וקלאפה מלמעלה.
מקרר רחב מאד, של 96 ס"מ, אם אני זוכר נכון.
שום בעייה.
טפו.

elibaba
01-09-18, 15:04
תודה שמיל, העניין הוא שאני חושב שהיום הכל חרא וכבר לא עושים מקררים עמידים כמו לפני 20 שנה. באיזה מקרר מדובר אצלך?

shmil
01-09-18, 17:19
תודה שמיל, העניין הוא שאני חושב שהיום הכל חרא וכבר לא עושים מקררים עמידים כמו לפני 20 שנה. באיזה מקרר מדובר אצלך?אלקטרה 716 ליטר
אם אני זוכר נכון.

Sent from cellular

polar bear
01-09-18, 20:58
יש מקררים של שארפ שמוציאים חום מהדפנות ולא מאחור { שלנו כזה } . מאחר וכבר "בחרת" מקרר - תבדוק במפרט הטכני שלו מה מרווח מינימלי שצריך. אני זוכר שכשקנינו את שלנו צינו זאת במעמד הרכישה.

אגב, לגבי גישת ההכל חרא - הגישה הזו קימת כבר המון זמן { לפחות 20 שנה } ותכל'ס יש מוצרים טובים גם היום.

Asaf-a
01-09-18, 21:15
כבר הרבה שנים במקררים אין כלום בגב והכל עבר לתחתית המקרר, מה שמפשט את הבעיה של פינוי חום מאחור

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

elibaba
01-09-18, 22:13
אז מה שאתם אומרים הוא שבעצם הרווח מהצדדים ולמעלה לא קריטי? פליטת החום היא מקדימה למטה?
ההוראות סותרות. בpdf באתר של ראלקו כתוב מינ' 5 סמ' מכל צד ובאותו מקום כתוב גם רוחב נישה מינימלי 93 סמ' שזה 2 מכל צד...

נו טןף, נראה שהקונצנזוס הוא שזה יספיק.

zerez
01-09-18, 22:18
תלוי במקרר, לנו יש אמנה והאיוורור שלו הוא מלמטה, לא צריך להשאיר רווח בצדדים.
בכל מיקרה יותר חשוב להשאיר רווח בחלק העליון מאשר בצדדים כי האוויר החם עולה למעלה.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

polar bear
01-09-18, 22:31
לא יודע מי זה "אתם" אני כתבתי דפנות =צדדים.

Dan Mil
02-09-18, 21:54
במקררים אמריקאים (ואולי גם באחרים ) האוויר החם יוצא מלמטה בחזית.
אין צורך להשאיר מרווח בשאר הדפנות.

-->