PDA

צפייה בגרסה מלאה : מאבד בלמים!!! פעם ב...

Raccoon
03-09-18, 22:40
מיצובישי לאנסר שנת 2000, דיסקים מקדימה תופים מאחורה.
לפני חודש אחרי טיפול במוסך+אישור בלמים+טסט, תוך כדי נסיעה בכביש מהיר דוושת הבלם יורדת עד הרצפה. אחרי שני פמפומים המצב השתפר אבל שחרור וניסיון נוסף ושוב דוושה ברצפה.
בדיקה של מפלס נוזל הבלמים מעלה שהמיכל מלא עד הסוף, לא עד הסימון אלא ממש עד המכסה. עד כמה שאני זוכר הנוזל גם היה חם ואולי אפילו השפריץ קצת כשפתחתי את המכסה. אחרי זה הבלימה רגילה לגמרי.
כשחזרתי למוסך, יומיים מאוחר יותר, המכונאי אמר שהדבר היחיד שהוא נגע בו היה כיוון של בלם היד. השארתי את הרכב לכמה שעות, הוא בדק מה שבדק ולא מצא כלום, שחרר חזרה קצת את בלם היד כדי לשלול אפשרות של התחממות במידה והוא מתח אותו יותר מדי ושחרר אותי לדרכי. דרך אגב, שאלתי אותו לגבי מפלס נוזל הבלמים והוא אמר שזה טוב...
היום האישה איבדה בלמים, וזה כבר פחות נעים...
אני חושד שזה דווקא ממש לא תקין שהמיכל מלא עד הסוף. הבעיה היא שגם ממש לא ברור מה הטריגר של הבעיה, עבר חודש בין המקרים ככה שלא משנה מה אעשה אשאר בחוסר ודאות לגבי זה.
בשאר הזמן הרכב בולם ממש בסדר, הדוושה לא ספוגית ולא מקפצצת, הרכב לא מושך לצד כלשהו.
רעיונות מישהו?

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

גיא
03-09-18, 22:49
ואתם נוסעים עם הפצצת זמן המתקתקת הזאת על כבישים ציבוריים ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

ruby572
03-09-18, 22:53
משאבה מרכזית.
(זו שיושבת על הבוסטר מתחת למיכל נוזל הבלימה )
המשאבה איבדה אטימה או נשחקה.

Raccoon
03-09-18, 23:06
ואתם נוסעים עם הפצצת זמן המתקתקת הזאת על כבישים ציבוריים ?

Sent from my iPhone using Tapatalkהרעיון הוא לא להפסיק עם זה. חשבתי שהבעיה נפתרה, אבל לא.

Raccoon
03-09-18, 23:06
משאבה מרכזית.
(זו שיושבת על הבוסטר מתחת למיכל נוזל הבלימה )
המשאבה איבדה אטימה או נשחקה.יש דרך לבדוק שזאת באמת הבעיה? אני לא רוצה לחוות את זה שוב.

Raccoon
03-09-18, 23:20
עוד משהו, כשזה קרה היום היה ריח שרוף, כנראה מהגלגלים הקדמיים.

Raccoon
04-09-18, 00:03
הרעיון הוא לא להפסיק עם זה. חשבתי שהבעיה נפתרה, אבל לא.

עכשיו אני רואה שהשתבשה לי קצת ההקלדה... הרעיון מן הסתם הוא לא לסוע בלי בלמים (ולא "לא להפסיק עם זה" כמו שכתבתי בטעות). אחרי הפעם הראשונה חשבתי שהבעיה נפתרה במוסך, אבל עכשיו נראה שאו שהבעיה לא נפתרה או שהופיעה בעיה חדשה.

tallevi
04-09-18, 00:54
לא לנסוע על האוטו עד שלא מבצעים בדיקה מקיפה ויסודית ומאתרים את התקלה.
לא הבנת - נניח ובדקו חוזרים אליך עם תשובה בסגנון של "בדקנו, לא מצאנו כלום..." אז גם לא נוסעים עם האוטו!

אני הייתי בודק קליפרים מקדימה ומשאבות אופן מאחורה, צנרת ונזילות בכל המערכת והייתי משפץ/מחליף משאבה מרכזית בשלב ראשון.

טל.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

shmulikbg
04-09-18, 00:54
כמו שאמרו לך, סבירות גבוהה שהמשאבה המרכזית זקוקה להחלפה דחופה...

Raccoon
05-09-18, 21:10
עדכון:
הרכב במוסך, הקליפרים והמשאבה המרכזית נראים תקינים ואין סימנים שהם נתפסים וכו׳. ביקשתי גם שינקו את הקליפרים.

מה כן נמצא? נוזל הבלמים לא נראה טוב בכלל ולכן נוקז והוחלף.

לגבי התקלה עצמה. נראה מתאים למצב של התחממות יתר של נוזל הבלמים (רתיחה למעשה). התחממות כזאת בשימוש סביר יכולה להיגרם או מבלם תפוס - נבדק ולא נמצא כזה או מנוזל בלמים לקוי/מלא מים - זה היה המצב והוא הוחלף. נוזל בלמים אמור להיות מוחלף פעם בכמה שנים אבל יכול גם "להתקלקל" כתוצאה מחדירה של לחות. לכן אני מתכוון לעקוב אחרי הצבע שלו באופן צפוף בזמן הקרוב כדי לוודא שאין רכיב במערכת שיוצר את הבעיה הזאת (למעשה נראה לי שזה כולל כל אחד מהרכיבים במערכת).

הערות/מחשבות/תובנות/הצעות?

asafk
05-09-18, 23:13
ועדיין לפני הכניסה למוסך מפלס הנוזל לא זז?

לא נשמע לי כל העניין. גם מנוזל מזוהם ומהתחממות הבלמים לא נעלמים ואז חוזרים.
מה שתיארת זה המקרה המפחיד של משאבה מרכזית או משאבת גלגל נוזלת.
לא יודע מה בדקו במוסך אבל לא השתכנעתי שהכל תקין.
מציע שתתרגל את עצמך ואת הגברת בבלימה באמצעות הבלם יד... ליתר בטחון.

אסף.

Raccoon
05-09-18, 23:34
לא הבנתי את השאלה לגבי מפלס הנוזל, לא היו שינויים אבל כמו שכתבתי הוא היה גבוה מדי. אני מניח שהמפלס עלה כשהכניסו רפידות חדשות.

כשהתקלה התרחשה בפעם הראשונה הנוזל רתח (אני לא יודע לגבי הפעם השנייה). שני המקרים התרחשו בשעות הצהריים בימים חמים מאוד.
המשאבה לא נוזלת החוצה ואם היא הייתה נוזלת פנימה אז אני מניח שזה היה משפיע על תחושת הדוושה כל הזמן ולא בא והולך. יש אינדיקציה למשאבה בעייתית חוץ מלהחליף אותה ולקוות לטוב?
לא נראה שיש נזילות במשאבות מאחורה או בקליפרים, אולי יש פריצה רק במצבים מסוימים?
חוץ מלעקוב אחרי המפלס, מה עוד אפשר לבדוק?

ruby572
05-09-18, 23:38
נוזל בלמים בטמפרטורה גבוהה/ספוג לחות/מקולקל לא יגרום לתופעה הזו.
משאבת בלם מרכזית שהאטימות שלה נהרסת או שהאטמים כבר דולפים, מייצרת לחץ ברגע לחיצה על הדוושה , והלחץ מתחיל לרדת עקב חזרת נוזל לכוון מיכל האגירה של הנוזל. עד למצב שבו " הדוושה ברצפה".
ברגע שאתה משחרר את הדוושה ולוחץ שוב , התהליך יחזור על עצמו.
זו הסיבה כנראה שנתקלת בנוזל חם במיכל.
וזו גם הסיבה שלא חסר נוזל - אין דליפה החוצה, הדליפה היא פנימית בין הדופן לבוכנה במשאבה המרכזית.
אפשר לבדוק לחץ במערכת, אבל זה לא נכון כלכלית, במיוחד שמשאבה מרכזית היא לא חלק יקר.
(משאבה חליפית חדשה להיילקס עם מיכל ויוניט עולה כ200 ש"ח למשל...)

Raccoon
05-09-18, 23:46
תודה, זה הסבר טוב יותר.
המחיר של המשאבה באמת לא מרתיע אותי, פשוט ממש חשוב לי לקבל אינדיקציה שבאמת פתרתי את התקלה כדי לא להיות באשליה שהכל בסדר כשזה לא. יש דרך לזהות דליפה כזאת שברגיל כנראה לא מתרחשת? ניסיתי ללחוץ על הבלם כשהמכסה פתוח ולא ראיתי תזוזה כלשהי של הנוזל.
נראה לי שהכיוון שלי כרגע הוא להחליף גם את המשאבה ולפרק את הישנה בתקווה שאני אמצא ממצאים.

shmulikbg
06-09-18, 00:27
בדוק אם אין לך חופש במיסבי גלגלים קדמיים. אם יש חופש גדול באחד מהם, זה מקור הבעיה שלך. אם לא, כמו שאמרתי קודם, משאבה מרכזית.
נוזל הבלמים, ולא משנה מה מצבו, לא יגרום לדוושת הבלם לרדת לרצפה.

ד ו ר ו ן
06-09-18, 18:05
[QUOTE=shmulikbg;809126]בדוק אם אין לך חופש במיסבי גלגלים קדמיים. אם יש חופש גדול באחד מהם, זה מקור הבעיה שלך./QUOTE]
+
תופעת דוושא צונחת מתאימה לבלאי הזה.

Raccoon
06-09-18, 20:17
בדקתי ולא הרגשתי חופש. אבל ברמה העקרונית, האם זה רלוונטי גם כשאין סרן חי?

עריכה: כי בסוף אחת המטרות של הפורום היא ללמוד....

ד ו ר ו ן
06-09-18, 20:49
כן, כי הנאבה נעה בניצב לקאליפר ו״פותחת״ את הרפידות, ואז בלחיצה הבאה, הדוושה נופלת.

נסיעה איטית במגרש ריק, סיבובי הגה נמרצים לצדדים ולחץ על הבלם.
אם שונה מהמצב הראשוני, יש לך כיוון.

Raccoon
06-09-18, 21:03
בדקתי עם הידיים, אבדוק גם כמו שהצעת.
לא בטוח שהתיאור שלך מתאים למה שקרה אצלי. לפי ההסבר שלך הבעיה אמורה להיות מורגשת כל הזמן ואולי גם יותר בסיבובים/טחרי סיבובים. אצלי זה קרה פתאום כשבשאר הזמן אין שום אינדיקציה ובכביש ישר. בנוסף, פמפום אמנם החזיר קצת יכולת בלימה אבל שחרור החזיר את המצב לקדמותו.

אני ממש מודה לכולם על התמיכה ועל החשיבה המשותפת.
מחר אנסה לבדוק אם יש שינוי בבלימה בזמן תנועות הגה ואעדכן כאן.

ד ו ר ו ן
06-09-18, 21:44
לא בזמן תנועת הגה אלא אחרי תנועות הגה משמעותיות.

-->