PDA

צפייה בגרסה מלאה : מדחס אוויר לניפוח גלגלים.

lizard
11-01-06, 18:08
רכשתי מל.כ את הדחס הזה:
http://www.lkltd.co.il/newstore/shop2092/newstorefront/Common/Image/Product/pic-m/aircomp12.JPG

חשבתי לחבר אותו תמידית לתא מנוע (על הקיר אש) או במקום אחר ברכב, הפעל התעשה ע"י מתג מהדשבורד.
הרעיון הוא לחבר אליו צינור לכיוון סוף או התחלת הרכב, בדומה למערכות ניפוח מבוססות מזגן, ושלצינור הזה אני אחבר את הכבל הגמיש.
המדחס עובד על מתן אוויר תמידי ולא ע"פ דרישה, עד 150 PSI.

השאלה שלי היא האם הארכת הצינור אוויר עלולה לפגום בכושר ההספקת אוויר שלו, בעיקרון כרגע הוא מנפח גלגל מלא, ללא אוויר, למצב מלא (30 PSI) תוך 5 דקות בערך. זה מספיק בשבילי. כמובן שאני לא מתכוון להשתמש בכלי עבודה וכדומה, רק לנפח אוויר בגלגלים.
אגב, אסור להשתמש בו יותר מחצי שעה רצוף, אם זה משנה משהו

מה דעתכם? הארכת הצינור אוויר יכולה לפגום במשהו? מן הסתם מדובר גם על צינור אוויר גמיש ארוך יותר ממה שיש לי כעת מאחר ואני לא חושב שהוא יגיע מקדמת הרכב ל2 הגלגלים האחורים.

תודה
מיכה

AvigdorAharon
12-01-06, 07:29
מה דעתכם? הארכת הצינור אוויר יכולה לפגום במשהו?

לדעתי, לא.

אביגדור

YoavR
12-01-06, 17:01
לא.

רק תדאג שכל החיבורים והמתאמים אוטמים. דליפות יןרידו את נצילות המדחס.
חוץ מזה אין שום השפעה על התיפקוד שלו.

DoRoN
12-01-06, 17:33
בתא המנוע הוא לא יתחמם מדי?
מדחסים מסוג זה מתחממים מאד גם על הרצפה ליד הרכב, ברוח המקפיאה של בורות לוץ.....

:roll:

lizard
12-01-06, 19:37
לא משובר על שימוש מסיבי.
בסה"כ אני רוצה לחבר אותו תמידית לחשמל ובאופן מקובע טוב לרכב.
יכול להיות שאשים אותו באיזור הנוסע שליד הנהג.

ד ו ר ו ן
13-01-06, 08:53
האמת שחשבתי על האופציה הזו ואז האירו את עיני שאם המדחס לא ישב בתוך איזה קופסא סגורה הוא יתמלא בג'יפה עם הזמן,כאן עוכבה באופן רציני כוונת ההתקנה.

נכון להיום אני לא מוצא חסרון בהעמסת התיק הקטן שלו בעת העמסת הרכב לטיול. ביום-יום אני לא משתמש בו.

לגבי חימום,
גם במישורי פארן בחום של 400 בחוץ המדחס עבד יפה וניפח 6 גלגלי 31 מ20~ ל30~ בלי להראות סימני עייפות ובלי להתחמם כך שלא ניתן לגעת בו.

eran4x4
13-01-06, 09:47
וכשתרצה לנפח צמיד ברכב אחר?

למה לקבע ולוותר על חופש?

lizard
13-01-06, 09:56
למה הכוונה יתמלא בג'יפה?

לא חשבתי סתם לשים אותו בתא מנוע או בתא נוסעים. יש לי לרעיון לתושבת נחמדה וכנראה עם חיפוי אלומיניום מרוג.

lizard
13-01-06, 10:18
אני רוצה לחסוך לי את ההתעסקות עם פתיחת המנוע, חיבור כבלים וכדומה.
יכול להיות שהיתרונות שאני חושב עליהם לא מצדיקים את החסרונות.

אני צריך עוד לשקול אם לעשות את זה או לא.

ד ו ר ו ן
13-01-06, 10:27
וכשתרצה לנפח צמיד ברכב אחר?

למה לקבע ולוותר על חופש?
זו לא הבעיה,הצינור מספיק ארוך כדי לנפח רכב צמוד אליך.

את המקום שאפשר לשים בו את המדחס אני מייעד לציוד שבאמת אי אפשר לנייד כמו מצבר נוסף.

-->