PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש מיקום, ושביל גישה לאזור שנקרא פעמונית -שטח אש 618 ?

The_doctor
06-09-18, 11:19
שלום לכולם

אני זוכר מתוקפת השירות הצבאי, שההינו מתאמנים הרבה באזור שנקרא שטח אש 618, חלק קראו לו "פעמונית"
אני מנסה כבר תקופה ארוכה להבין איפה בדיוק זה היה, ולהבין איך אני עושה איזה טיול קמפינג רומנטי באזור.

ממה שאני זוכר הגישה למקום עברה באזור של כביש 40, בין צומת טללים למשאבי שדה?
אולי מאוחר יותר, יורדים לשביל עפר, ומשם הולכים המון עד שמגיעים לאיזה מתקן של מקורות או חברת חשמל ? אני זוכר שהיה שם סוג של מתקן מוקף גדר, ואחריו היה עמוד חשמל ענק.
משם ממשיכים עוד הרבה פנימה ובסוף מגיעים לאיזה אזור כזה יחסית שטוח עם 2 עצים גדולים צמודים אחד לשני ומסביב יחסית הכול מוקף בהרים.

בלילה המקום היה מדהים, חושך מוחלט, וההיתי שוכב שם צופה בכוכבים, מחזה של פעם בחיים. שההיתי חייל בן 18, חשבתי לעצמי איזה מקום, אני חייב להביא לפה את אשתי ביום מן הימים... עברו מאז 11 שנה.. יש כבר אישה, כלב וכמה חתולים, רוצה לקחת אותה לשם,

מי מכיר את המקום ? האם יש לשם שביל לרכבי שטח ? האם המסלול עביר כיום ? בזמנו נסענו לשם על האמרים.
עוד פרט שיעזור לזיהוי, שירתתי בנ"מ ב2009. ובזמנו קראו לבסיס ביסנ"מ 883, לפני כמה שנים זה שונה לביסל"א 883.
השטח השטוח שימש לאזור הקמת אוהלים בשבוע שדאות, ותרגילי פרט, צמד, חולייה. ומסביב לשטח השטוח היו מקימים מטווחים כאשר של מטווח פונה לכיון אחד ההרים, והגב שלו פונה לשטח הפתוח.

אשמח לעזרה בעניין, תודה רבה, ושנה טובה

נמרוד
06-09-18, 12:04
שטחי אש 600 זה כל תא השטח שכלוא בין כביש 40 במערב, כביש 211 בצפון, וכביש 171 בדרום.

"פעמונית" זה השם במפת הקוד של נחל הבשור.

אני שם כסף שאם אתה נוסע בשביל האדום משדה בוקר לאשלים, אתה מוצא את העצים שלך, לאורך נחל הבשור (הוא ציר פעמונית) איפשהו באזור שסימנתי פה בצהוב. יש כמה נקודות לאורך הנחל שעונות לתיאור שלך במדויק. אם לא קלעתי בול, אז זה איפשהו צפונית לנחל הבשור בקטע הזה, בגבעות משורה. אני רק מקווה שהנקודה שלך לא הלכה לאיבוד לנצח מתחת לשדה המראות של המתקן הסולארי הענקי שמול אשלים... בהצלחה!

120968

יוני5
06-09-18, 16:19
לדעתי אתה עושה קצת סלט, אתה מערבב (שלא באשמתך כמובן) 3 מקומות שונים, אם כי נמצאים באותו תא שטח גיאוגרפי.

1. כפי נמרוד ציין, ציר פעמונית הוא הציר הצמוד לנחל הבשור
2. המתקן שזכרת די קרוב לכביש ונמצא ליד המפגש של הכביש עם נחל אטדים, פשוט היו מורידים אתכם ללכת לאורך הכביש. בחושך לא שמת לב.
3. שטח האש שבו התאמנת נמצא בזטח ממזרח לכביש, שם יש שטחי אש לירי.

בברכה ובהצלחה
יוני5

איל מ
06-09-18, 16:20
יש שני עצים יפהפיים באזור הצהוב שסימנת.
מתאים גם לשאר התיאור, למעט הקטע של המטווחים המאולתרים ב360°

עירא
06-09-18, 16:40
הנקודה שלו ממש איפה שהסימון הצהוב שנמרוד סימן פוגש את נחל הבשור (הסימון האדום) בנק׳ הצפונית.
למיטב זכרוני העץ הגדול שהיה נקודת המנהלת לרוב התרגילים שם כבר לא איתנו כמה שנים, אבל אחרים באו במקומו.
זה איפשר בזמנו משפכי בטיחות לנק״ל כמעט 360 (בערך מ-30 דרך 180 ועד 300)

The_doctor
06-09-18, 17:51
מה הכוונה כבר לא איתנו? העצים? או הנקודה?

מה יש שם היום?

האם נשאר שביל גישה שיוביל אותי לנקודה? או שמדובר על מסע עבירות ? אני יכול לקחת לנדקרוזר לנקודה הזאת?

האם מותר לישון שם?
האם זה שטח אש פעיל עדיין? אם כן מול מי צריך לתאם הגעה?

תודה רבה על התשובות חברים, אתם שותפים למסע נוסטלגיה מטורף

milljack
06-09-18, 18:27
מזרחית לשטח המוגדר בצהוב קיימת שמורת חלמוניות, בחודש אוקטובר, ניתן להנות מפריחתן

נמרוד
06-09-18, 18:43
מה הכוונה כבר לא איתנו? העצים? או הנקודה?

מה יש שם היום?

האם נשאר שביל גישה שיוביל אותי לנקודה? או שמדובר על מסע עבירות ? אני יכול לקחת לנדקרוזר לנקודה הזאת?

האם מותר לישון שם?
האם זה שטח אש פעיל עדיין? אם כן מול מי צריך לתאם הגעה?

תודה רבה על התשובות חברים, אתם שותפים למסע נוסטלגיה מטורף

אין שום בעייה להגיע. שביל אדום מסומן במפה ובשטח, כניסה מכיוון אשלים, עבירות קלה. אפשר לישון, זה לא שמורת טבע. קח בחשבון שהשטח הזה השתנה, יש לך שתי קילומטר צפונה את תחנת הכוח הסולארית הגדולה ביותר במזרח התיכון.

120970

The_doctor
06-09-18, 21:17
עשיתי גוגל על התחנה כח, מדהים, לא להאמין שבישראל הרימו פרויקט שכזה, ( אני גר כבר 6 שנים בחו"ל, וחוזר לארץ בקרוב. )
בכל מקרה תודה רבה לכל מי שעזר והתגייס למאמץ.

ד"א אם אני מתכנן להגיע לשם בנובמבר - דצמבר, אני צריך לבדוק לגבי הצפות ושטפונות, איזה נחלים להיזהר מהם ? אני זוכר שפעם אחת בחורף ביטלו שם תרגיל כי היה חשש לשיטפון שישיטוף את השטח.

נמרוד
06-09-18, 21:19
כשיתקרב המועד תבדוק פה בפורום.

ד ו ר ו ן
06-09-18, 21:43
עשיתי גוגל על התחנה כח, מדהים, לא להאמין שבישראל הרימו פרויקט שכזה,
.
פרויקט שרק עכשיו בדיעבד המועצה מתחרטת עליו כי לא הבינו מה אישרו.

יש עוד 2 חוות סולאריות ליד, בגובה נמוך עם חתימה סביבתית נמוכה.

השטרונגול הזה של התחנה השלישית מסנוור נהגים וכל מי שעובד באזור כשהיא פעילה.
התושבים מכנים אותו ״המגדל של סאורון״..

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5337770,00.html

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180906/87c8e7e82ca70e9de3dac06abd56b0ed.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180906/340bc3f0e6afe5e47c071838632f9979.jpg

-->