PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלות על עגלה עם 4 גלגלים

amitaikl
08-09-18, 18:44
עלו לי קצת שאלות בנושא של עגלה עם 4 גלגלים, ואיפה עוד יכולים לענות לי עליהן....
1. למה לעגלה עם 4 גלגלים יש צורך בבלמים ולעגלה עם 2 גלגלים לא?
2. למה שני זוגות הגלגלים בעגלה עם 4 גלגלים צמודים זה לזה? למה לא זוג קדמי וזוג אחורי?
3. למה שני הזוגות על סרן קבוע והזוג הקדמי לא מסתובב? למשל - לשים נקודת ציר במרכז הסרן הקדמי שיוכל להסתובב?

תודה מראש לעונים!

איל מ
08-09-18, 19:35
אוההו.
כי אז זה הופך את העגלה מעגלה שמתנהגת כעגלה רגילה לעגלה ארבע גלגלים.
ולעשות רברס עם עגלה ארבע גלגלים זה לא פשוט.
אתה יודע כמה צעקות וכמה נזק עשיתי עד שלמדתי לעשות את זה כמו שצריך? (מזל שהייתי רק בן 15 ושהנזק לא בא מכיסי).

לגבי הברקסים, זה עניין של משקל. בד"כ עגלה עם סרן כפול יכולה לשאת יותר משקל. זאת הסיבה שהיא גם מחויבת בבלמים.

נדב ש.
08-09-18, 20:15
בנוגע ל 1 קיבלת תשובה.
לגבי 2 ו 3 , כמו שאיל רשם, זה קיים לרוב בעגלות חקלאיות.
אתה יודע כמה פעמים ניתקלתי באנשים ש"ניתקעו" עם נגרר ולא ידעו לעשות רוורס? אז אתה רוצה לתת להם גם 2 סרנים כאשר סרן אחד עם היגוי עצמאי? הם יצטרכו רישיון לפול טרייל וגם אז לא בטוח שידעו מה לעשות.

מוטי ג.
08-09-18, 20:50
בגרמניה יש עגלות עם 2 סרנים בקצוות העגלה, הקדמי עם היגוי,
בדכ משמשות לשינוע 2 רכבים כשהגורר הוא מין דוקאטו עם שלדה מקוצרת.

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

חנן-ג'יפולוג
09-09-18, 10:14
הם יצטרכו רישיון לפול טרייל וגם אז לא בטוח שידעו מה לעשות.

אני אחד מהם. חקלאי בעבר ובעל רשיון לפול בהווה. לא גררתי עגלה עם ארבעה גלגלים, ואין לי מושג איך נוהגים אתה, לא אחורה ולא קדימה. את רשיון הנהיגה עושים עם סמי.

שמעתי שיש פין שנועל את ההיגוי הקדמי שמאפשר נסיעה ישרה אחורה.

boaz avrahami
09-09-18, 13:05
בעגלות של משאיות פול טרילר הסר הקדמי עם ציר אנכי.
עגלות מהסוג הזה הם למשקלים כבדים ולכן ריבוי הגלגלים.
תסתכל פעם על עגלה של מוביל טנקים ותנסה לספור את הגלגלים ולחשוב איך מחליפים שם פאנצ׳ר.

גרורים עם סרן קדמי על ציר מאוד קשים בניהוג לאחור והם עוקבים אחרי הגורר יותר במדויק לפנים מבלי לחתוך את הפניה.

הפין שחנן מתאר הוא כלי עזר לנהג לצורך נסיעה לאחור היות והטכניקה מאוד קשה- הגרור ״נשבר״ בשתי נקודות - אחת בנקודת הריתום והשניה בציר הסרן הקדמי של הגרור.
אע״פ שעגלות מהסוג הנל נפוצות גם בכפרים ולמרות שאת התאוריה לנהוג אותם לאחור אני מכיר מעולם לא הצלחתי לבצע ברמה סבירה.
מצד שני הזקן שלי שלט בטכניקה בצורה מרגיזה כאילו שזה הדבר הפשוט ביותר...

מוטי ג.
09-09-18, 13:42
כדי לנהוג אחורה עגלה עם 2 סרנים צריך פשוט לנתק בראש את הצורך להפוך היגוי כמו עם עגלה רגילה.

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

איל מ
09-09-18, 14:45
כדי לנהוג אחורה עגלה עם 2 סרנים צריך פשוט לנתק בראש את הצורך להפוך היגוי כמו עם עגלה רגילה.

Sent from my LG-H930 using א

זה נכון בתאוריה,
בפועל, בדרך כלל היצול מתחבר ישירות לסרן הקדמי ובגלל שהוא קצר, זה מדמה רברס עם עגלה מאוד מאוד קצרה. מכיוון שכך היא נוטה להגיע לד' מאוד מהר.
אבל,
כמו כל דבר, אחרי תרגול מגיעים למיומנות. אז אמנם עם טרקטור שההיגוי שלו פנטסטי, ושדה הראיה לאחור הוא לא אישיו בכלל זה יותר קל,
אבל כשאתה עושה את זה מספיק פעמים, אתה מגיע למצב של להכניס עגלות ברברס לחניה באותה קלות שאתה מחנה אוטו. (והאמת, עד היום אני יותר מתקשה להחנות פרייבטים מאשר עגלות או משאיות. לא יודע למה, משהו בישיבה הנמוכה שסוגרת לי את כל הנוף).
ומעל במה זאת,
אני רוצה להביע התנצלות בפני אחראי הבננות של קיבוץ דגניה ב' ושל קיבוץ תל קציר, על כל העגלת שלהם ששיפשפתי כשהייתי מחנה את העגלות שלי, עד שלמדתי לעשות את זה כמו שצריך.
(שם הקיבוץ שמור במערכת).

ד ו ר ו ן
09-09-18, 15:08
אני אחד מהם. חקלאי בעבר ובעל רשיון לפול בהווה. לא גררתי עגלה עם ארבעה גלגלים, ואין לי מושג איך נוהגים אתה, לא אחורה ולא קדימה. את רשיון הנהיגה עושים עם סמי.
שמעתי שיש פין שנועל את ההיגוי הקדמי שמאפשר נסיעה ישרה אחורה.
בחלק מהעגלות, אבל אז אם רתה צריך תיקון בנתיב העגלה, אתה מחליק את הסרן הנעול כי אין לו ציר להסתובב לפיו.

עגלה עם 2 סרנים זו באמת מיומנות גבוהה לתמרון ברוורס.
אתה צריך לחשוב בהפוך-על-הפוך כדי לדעת לאיזה כיוון העגלה תפנה עם כל תנועת היגוי של הגורר.

זה נראה ממש כמו ריקוד המכונה.

ירון גל
12-09-18, 10:40
חלק חשוב שאף אחד לא דיבר אליו זה העברת המשקל לרכב הגורר
כאשר שני הסרנים בקצוות העגלה לא מעבירה משקל לרכב הגורר
והדבר גורם יכולת בלימה מופחתות
ואתה יכול להגיע למצב שהעגלה יותר כבדה מהרכב

-->